Okazja dla narodzin Nowej Świeckiej Tradycji

Obrazek użytkownika Kapitan Nemo
Blog

Platforma, a za nią Nasza Pani Hania Kochana, kierująca naszą stolicą – wyraźnie tracą instynkt samozachowawczy, a przez to - okazję do ogłoszenia Nowej Świeckiej Tradycji. Okazuje się, że główna stacja metra, czyli Centrum, po dwóch dniach zamknięcia z powodu weekendowych prac nad drugą linią metra – w poniedziałek miała już funkcjonować normalnie. Ale nie zafunkcjonowała w ogóle. Pozostała zamknięta aż do odwołania, co spowodowało gigantyczne problemy dla tysięcy warszawiaków – zwłaszcza zaś dla maturzystów, którzy mieli problemy z dotarciem na najważniejsze w życiu egzaminy. A tu żadnej informacji – ponura cisza….
Nasza Pani Hania Kochana, zmierzając w poniedziałkowy ranek do magistratu , nie dostrzegła z okien swojej służbowej limuzyny okazji dla zdobycia kolejnych punktów poparcia wśród radosnych lemingów, przemierzających ulice centrum stolicy z różowymi balonikami w poszukiwaniu czekoladowego Oreła, który gdzieś się rozpłynął po dniu 2 maja. Co gorsza - nawet nikt z doradców naszej partii, w tym obywatel Tym – dawny doradca Stanisława Barei – nie dostrzegł okazji do ogłoszenia Nowej Świeckiej Tradycji przez władze partyjne stolicy.

Wiadomo, Tym jest już wiekowy, skleroza Tyma zaawansowana, więc mógł zapomnieć, że "korzystając z okazji, bo w końcu awaria też jest jakąś okazją, by naszym pasażerom, ludziom dobrej roboty, bo są nimi przecież, zaprezentować, do czasu usunięcia awarii, artystyczny program". Zorganizowanie programu artystycznego z okazji awarii metra na stacji Centrum nie byłoby wielką sztuką, tak jak i napisanie i wyśpiewanie hymnu „Ożeł morze”, czy też na odwrót. Lista artystów, którzy z okazji awarii metra gotowi byliby partii wszystko wyśpiewać, nie ogranicza się przecież do artystów Andrusa, Sojki i Rusowicz. Na wezwanie partii z pewnością pojawił by się także Wesoły Romek, aby pasażerom – ludziom dobrej roboty, bo są nimi przecież – zaprezentować aktualny artystyczny program:
Dzień dobry, cześć i czołem! Pytacie, skąd się wziąłem?! Jestem Wesoły Romek! Mi ufa nawet Donek, a Sławek ma dla Romka czas ! Powtarzam zatem jeszcze raz: jestem Wesoły Romek ! Mi ufa…

W trakcie koncertu w centrum stolicy z okazji awarii metra – bo awaria metra jest też jakąś okazją, by naszym pasażerom, ludziom dobrej roboty, bo są nimi przecież, zaprezentować, do czasu usunięcia awarii, artystyczny program – mogliby się zaprezentować radosnym mieszkańcom Warszawy ich wybrańcy, reprezentujący wiodącą partię. Nie wykorzystanie tej okazji jest poważnym błędem politycznym, który może rzutować na wynikach następnych wyborów. Jedyną nadzieją na odrobienie zaległości sondażowych dla naszej wiodącej partii i Naszej Pani Hani Kochanej jest to, że budowa metra jest już opóźniona o 11 miesięcy, według dzisiejszych, optymistycznych oczywiście zapowiedzi. Czyli, nie tylko Orzeł może ! Kukułeczka nie gorzej !

Wystarczy jeszcze na wagonach metra wymalować slogany: „Twoje serce przypomina – piechotą zdrowiej”, wybudować estradę w centrum stolicy i organizować cykliczne koncerty z udziałem Wesołego Romka - by odzyskać utracone poparcie warszawiaków. A więc: do organizacji Nowej Świeckiej Tradycji z okazji opóźnienia budowy metra ! Pisarze do piór ! Studenci do nauki ! Pasta do butów !

P.S. Nasz modelowy minister ma jeszcze większe opóźnienia w budowie dróg i autostrad. Autostrady, które miały być zbudowane do 2012 roku – będą zbudowane w 2020 roku, więc okazji do celebry co nie miara, pod nośnym hasłem: „komu w drogę temu czas !”(najlepiej szwajcarski)

Brak głosów

Komentarze

A celebryta Tym niech wystąpi z programem,prawda czasu i prawda ekranu,i tym programem niech umila pracę robotnikom z metra,a praca POdniesie się o 100% POnad dzienną normę,i będą nowi przodownicy pracy,a lud Warszawy będzie chwalił Hajkę bufetową,

pozdrawiam

Vote up!
0
Vote down!
0
#357339

To była celowa zagrywka pani Hajki.

Maturzyści powinni być jej wdzięczni bo mieli okazję się dotlenić.

A w ogóle to gdzieś słyszałem ze spacery odstresowują i dobrze wpływaja na szare komórki.

Vote up!
0
Vote down!
0

kazikh

#357366

Okazuje się bowiem, że Nasza Pani Hajka Kochana nie mogła zorganizować w poniedziałek koncertu z okazji wyłączenia dwóch stacji metra, tj. Centralna i Świętokrzyska, gdyż w tych dniach właśnie przebywa w Brukseli w celu zapoznania się z funkcjonowaniem metra w stolicy Europy. Ponoć także zastępcy prezydentowej Waltzowej wyjechali zagranicę, w celu porównania funkcjonowania takich miast, jak Nowy Jork, Tokio, San Francisco czy też Waszyngton – z naszą stolicą.

Z kolei, w sezonie letnim – urzędnicy warszawskiego magistratu sprawdzać będą zarządzanie takimi miejscowościami, jak Saint Tropez czy też region Costa Brava. Siłą rzeczy, warszawiakom pozostaje już tylko Ożeł i gajowy…

Vote up!
0
Vote down!
0
#357470