Antybrytyjski naganiacz

Obrazek użytkownika kryska
Świat

pozostał z palcem w d.....

Po długich miesiącach wymachiwania łapkami i tupania nózkami Cameronowi został sam na rykowisku, a na pocieszenie trzyma rachunek obciążający nasze dwustronne relacje z Wielką Brytanią, z krajem, w którym pracę i dom znalazło tysiące Polaków.
Polacy zarabiają na Wyspach 4-krotnie więcej niż w ojczyźnie – wynika z szacunków brytyjskiego think-thanku Migration Watch. Nawet zaoszczędzenie 20 proc. rocznej pensji minimalnej w Wielkiej Brytanii pozwala Polakom odłożyć tyle, ile w Polsce zarobiliby przez cały rok.
Na brytyjskim rynku pracy zarejestrowało się w ub. roku 223 tys. Polaków – wynika z danych brytyjskiego resortu pracy i ubezpieczeń społecznych (Department of Work and Pensions).

Według innych danych, opracowanych na podstawie liczby wydanych numerów ubezpieczenia społecznego, na brytyjskim rynku pracy zarejestrowało się 713 tys. osób. To o 51 tys. więcej w porównaniu z poprzednim rokiem.
http://bezrobocie.org.pl/wiadomosc/699176.html

Dzisiaj w Wielkiej Brytanii mieszka już ok. 850 tys. Polaków.
W 2014 r. w tym kraju będzie już ok. 200 tys. polskich dzieci.
W 2010 r. Polki wydały na świat najwięcej dzieci ze wszystkich mniejszości na Wyspach (19,7 tys.), wyprzedzając Pakistanki zajmujące do tej pory pierwsze miejsce.

http://fakty.interia.pl/swiat/news/polski-baby-boom-ale-nie-w-polsce,1798934,4
http://www.polskieradio.pl/5/3/Artykul/607740,Polski-baby-boom-niestety-nie-w-Polsce

To nie ciotka Angela stworzyła bezrobotnym Polakom raj na ziemi, stworzył ten raj mi.Cameron, brytyjski polityk, od 11 maja 2010 premier Zjednoczonego Królestwa Wielkiej Brytanii i Irlandii Północnej, od 2005 lider Partii Konserwatywnej.

Szczyt UE zakończył się brakiem porozumienia ws. budżetu UE na lata 2014-20.

- Płatnicy netto nie są gotowi, by zaakceptować ten poziom płatności. Chcą, by budżet europejski był jeszcze mniejszy - prezydent Litwy, Dalia Grybauskaite

Te kraje to głównie Wielka Brytania, Niemcy, Szwecja, Holandia i Finlandia. Dyplomaci ujawniali, że David Cameron był jednak gotów ograniczyć swe żądania cięć, zbliżając się do postulatów Niemiec.

- Niemcy nie chciały izolować Wielkiej Brytanii w negocjacjach na szczycie budżetowym UE - tak prezydent Francji Francois Hollande tłumaczył jego fiasko.

- Niemcom udało się przewekslować swoje plany cięcia dotacji na Londyn. Zapatrzony w Angelę Tusk nie zauważył tego podstępu i z całym prorządowym aparatem propagandowym ruszył z impetem na „złych Brytoli”.

- Aż nagle przyszedł czarny piątek – Angela Merkel kończy szczyt z pełnym zrozumieniem dla angielskich postulatów. Polska już nie jest potrzebna nikomu w roli antybrytyjskiego naganiacza i pozostaje sama z obciążoną hipoteką relacji z Londynem. Redukując w tak banalny sposób swoją politykę w UE do relacji z Berlinem niebawem obudzimy się w sytuacji, w której faktycznie już nikt nie będzie chciał z nami rozmawiać. Wtedy pochwalne i proszalne adresy do Berlina pozostaną faktycznie jedynym wyjściem. Nie sądzę, by Berlin protestował - Konrad Szymański, europoseł PiS.

http://wpolityce.pl/wydarzenia/41391-tusk-jako-antybrytyjski-naganiacz-korzysci-z-polityki-obecnych-wladz-polski-ma-jedynie-berlin

Tusk ma jeszcze jedno wyjście.
Tylko, czy całowanie po rękach Angeli wystarczy,

czy musi sięgnąć niżej?
Na razie musi zadowolić go palec w d...i obciach....

Ocena wpisu: 
Brak głosów

Komentarze

to polityk berz wyobrażni ale za to z gębą pełną frazesów i obiecanek. To taki czarodziej matołków. Człowiek o takiej charyzmie nie miałby w żadnym kraju szansy na tak wysokie stanowisko państwowe. Możliwe jest to tylko w Polsce a świadczy to tylko o  wyborcach.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

lupo

#309892

kraj prymitywnych głąbów i tyle

pzdr

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#309894

z prawdziwego zdarzenia to nawet nie stał.
To twór medialno-marketingowy. W nim jest tyle polityka, co we mnie księżnej Monako.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#309903

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#309908

Znaczy Donald Tusk dostał propozycję od Davida Cameron by ten nauczył się badać prostatę.

Brawo, przynajmniej nie będzie bezrobotnym wałkoniem, prawda?

Pozdrawiam,
Obibok na własny koszt

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Obibok na własny koszt

#309922

Athina

a tutaj cichutko , na temat dialogu premiera Camerona z naszym Herosem ryżowłosym, za to wszyskie portale w czołówkach tłustym drukiem obwieszczają sondażową klęskę Jarosława K. ( tak już ćwiczę bo wnet ten "złoczyńca trafi przed oblicze Trybunału Stanu) oprócz tego szpetnie podśmierduje sprawa zamiany ciał , ofiar katastrofy smoleńskiej, nie wiem ile warte jest dementi prokurwatury.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Athina

#309926

Ja oceniam ta postac jako marionetke, bez wlasnego zdania i umiejetnosci negocjacyjnych. Jak mu powiedza, tak robi nie przypuszczajac jaki beda tego skutki. Do niedawna Angela pozwalala sie calowac po palcach, teraz obawiam sie ze pokaze mu odwrotna strone. I dobrze mu tak!

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#309930

Bo kiedy słucham głosu wszystkich-krewnych-i-znajomych-królika, to przestaję się dziwić, że kolejne wybory odbędą się na moskiewskich serwerach. Inaczej nie da rady, tylko przez Moskwę.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#309931

Athina

droga Ossalo my wszyscy w dupie, już nawet nie z palcem a z całą głową

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Athina

#309942

Myślał że Angela tylko jego kocha,a tu Niemka co Polaka nie chciała,i wybrała Angola,POkazała gdzie miejsce wasala w szyku,gdy jaśnie państwo rozmawia

pozdrawiam

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#309939

A kartoflana kanzlerin wypuszcza go co rusz!, a ten albo naiwny albo ...?! bo jak inaczej nazwać to co czyni od lat pięciu! Nie ma wśród krajów UE nawet tych najmniejszych takiego fircyka, takiego drugiego nie szanującego się, nadskakującego tej zaniedbanej frau w papilotach, tak usłużnie-głupawego premiera!
Az mierzi mnie to zachowanie Tuska!
Co zaś do UK, to oni właśnie stworzyli po 1 maju 2004 r. najlepsze warunki polskiej emigracji zarobkowej!
W UK są najlepsze w całej Europie warunki prawne dla obcych, tam najbardziej są przestrzegane przepisy prawa praca i szacunek pracodawców,( wyłączając oczywiście jakieś patologioczno-jednostkowe sytuacje), to tam po roku pracy oficjalnej ma się status rezydenta i wszelakie uprawnienia do zasiłków dla bezrobotnych, na żonę , dzieci etc.
W r. 2006 krytykowany przez opozycję parlamentarna T. Blair za otwarcie rynku dla Polaków ( bo Czechów, Słowaków, Litwinów, Węgrów była garstka) odpowiedział, że Brytyjczycy powinni dziękować i szanować Polaków, gdyż wnieśli oni na ich rynek same pozytywy, niemal zero patologii jaka towarzyszy generalnie emigracji z dawnych kolonii!
Tak więc praca Polaków w Wlk. Brytania ratuje byt grubo ponad miliona polskich rodzin, które wegetowałyby nad Wisłą.
Dlatego mając na uwadze i ujemne strony tej wielkiej emigracji młodych Polaków na wyspach( bo o nich nie możemy zapominać) aż dziw bierze, że Tusk tak głupio, tak idiotycznie rozgrywa sprawę z Cameronem!, który świetnie dogadał się z Merkel! I Tuskowi zostaje już chyba tylko ... Gabon!, o ile już nie ma Tuska w dupie!, tak jak możni UE!
pzdr

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

antysalon

#309977

[quote]Antybrytyjski naganiacz pozostał z palcem w d...[/quote]

Ten wstęp przypomniał mi pewien dowcip, który uznałem po chwili za warty przypomnienia. Zwłaszcza, że jego puenta jest cokolwiek na miejscu.

Rozchodziło się o jakiś zakład - ktoś miał zaskoczyć kogoś.
Ów pierwszy ktoś zaszedł ktosia drugiego od tyłu i figlarnie zapytał:
- czujesz paluszek w d... ?
- aha - odrzekł zagajony.
- no patrz, a rączki mam tutaj...
Koniec dowcipu z brodą.

Puenta jest ciekawa - kim jest ten magik, który tak zręcznie zażył od tylca Donalda ?

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, aldd meg a magyart

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, aldd meg a magyart

#310020

Całowanie w rękę Całowanie w rękę nie jest obowiązkiem, a nawet przeciwnie - wielu uznało to za gest zbyteczny, anachroniczny.

Są jednak i tacy, którzy zdając sobie sprawę, iż jest to gest retro, uważają go nadal za elegancką formę przywitania i całują kobiet w rękę.

Dziewczyna nigdy nie powinna wyrywać ręki, nawet, jeśli jest przeciwna pocałunkowi.

Ważne jest prawidłowe wykonanie tego gestu - należy pamiętać, że to mężczyzna schyla się do damskiej dłoni, a nie podnosi ją do góry.

Nie powinno się także całować w rękę przez stół, w tym celu należy obejść mebel.

Przyjmuje się zasadę, że raczej nie całuje się pań w rękę pod gołym niebem, więc na ulicy, w parku.

Także unika się tego rytuału w sytuacjach oficjalnych, np. w urzędach.

Trzeba wyraźnie zaznaczyć, że tak charakterystyczny dla nas pocałunek w rękę jest traktowany przez inne narody z lekkim zdziwieniem i przymrużeniem oka.

Obecnie przyjmuje się stanowisko, że w rękę całuje się jedynie najdroższe Panie w życiu - matkę, żonę, składając życzenia, gratulacje, dziękując za życzliwość.

No chyba., że Fiiler Makrela jest jego babką po kądzieli i PO germańskim DNA.

Obibok na własny koszt

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Obibok na własny koszt

#310026

Najbardziej zapracowani ludzie w Polsce to PR-owcy Tuska... Co dzień trzeba poprawiać wiZERUnek, bo efekty działań płemieła bliskie ZERA.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#310047

a jak zostawia marionetke do myslenia to tylko glupoty moze zrobic...

ja bym lubial jak by Jaroslaw poczekal z wotum nieufnosci i to jeszcze z tydzien lub dwa zeby PR sukcesow opadl do realii az do zaglosowania nowego budzetu unii co bedzie na pewno z wielkimi cieciami bo angela ma wybory u siebie i wie z tusek jest pod calkowita kontrola to moze robic co chce...i oni beda negocjowac po cichu az do zgody i dopiero zrobia drugie zebranie...sie juz mowi nawet o marcu...zeby nie oslabic wizerunek unii...

a co do ciec to one calkiem mogly byc bez obnizenia doplat do polski tylko starych krajow unii czemu rolnik niemiecki czy grecki moze miec ponad dwa razy wiecej dotacji niz polak...ale na to trzeba miec koalicje wielu nowych panst jak za czasow Kaczynskiego...

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#310050