Mojżesz się zatkał, czyli cały naród pisze expose

Obrazek użytkownika seawolf
Blog

Jak słyszę, a nie mam powodu wątpić w poczytalność, czy wiarygodność redaktora Wróblewskiego, w kręgach rządowych w przeddzień wiekopomnego expose Pana Premiera Donalda Tuska panuje panika, wydzwaniają owi ministrowie, ministry, prezydenci i prezydenty na miasto, do dziennikarzy, do jakiś fundacji, wróżki Gizeli, z prośbami, co robić, żeby, kurna, jakieś pomysły Panu Premierowi podrzucić, bo, co to dużo gadać, Mojżesz się zatkał. Sławku Nowaku, gdy mówił o Tusku, jako o Mojżeszu, nie przewidział sytuacji, gdy mu się zapala, niczym Arnoldowi Schwarzeneggerowi na wyświetlaczu komunikaty „ Low Batt” i „Zmień płytę”. A może to był Halicki, z tym Mojżeszem? No, różnica niewielka, i jeden i drugi mogli to spokojnie powiedzieć, a ten, który nie powiedział do dzisiaj sobie pluje w brodę, że ten drugi brązowy nosek go akurat wyprzedził.

A może historyczny Mojżesz miał to samo? Niby tam na górę Synaj poszedł z Jahwe pogadać, tablice wykuwał, stuk, stuk, stuk, a tymczasem poszedł podsłuchiwać do Medianitów, co tam gadają przy ogniskach, jakie maja koncepcje gospodarcze i jak wyglądają prognozy makroekonomiczne na rejon pustyni Synaj.

I po co to było mówić, że to w ten piątek ma być expose? Paliło się? Że tam jakiś sondaż nie poszedł? A co to, ileż to roboty zrobić dwa inne, odwrotne? Że owszem, jakieś tam może chwilowe wahnięcie, ale już tu, patrzcie pięć, koma jeden i trzy, koma siedem i wszystko będzie dobrze? Albo, że pochód poparcia dla telewizji Trwam tak się udał? Oj, tam, oj tam, już mi tu komendant policji na konferencje dymać i ogłosić, że nie żadne 200, tylko 40 tysięcy poszło i to głównie rozwydrzonych wyrostków, niewykształconych z małych miejscowości, na szczęście zgromadzone siły były wystarczające, pouczyły, wylegitymowały i rozładowały sytuację.

Tak, jakby to pierwszy raz to wszystko było ćwiczone.
I , co myślicie, zmyślam? Nie, wszystko się zgadza, już poszedł sondaż, jaki trzeba i już poszedł komendant z danymi, jakie są potrzebne. A, że się wszyscy tylko śmieją? No, właśnie, dlaczego się wszyscy już tylko śmieją? Co jest? Do tej pory wszystko było przyjmowane na poważnie.

Zastanawiam się, po co Tuskowi to expose potrzebne było i jest. Teraz, jak już się wydało, że po prostu sam nie wie, co ma gadać i pyta ludzi na mieście, to już lepiej odwołać posiedzenie, albo zachorować.

Taki prezydent USA, na przykład, to ma dużo łatwiej, bo zawsze może zbombardować Teheran, albo Puntland, spotkać się z Angela Merkel, albo wydalić czterdziestu dyplomatów rosyjskich za szpiegostwo. Taki Clinton, to miał jeszcze łatwiej, bo dodatkowo miał te wszystkie stażystki, więc, jak trzeba było cos przykryć, to wystarczył przeciek, zdjęcie, email i już było, o czym gadać przez tydzień, a w tym czasie jakiś program się klecił na kolanie, siedź, jeden z drugim i pisz, nie skończycie, nie wyjdziecie.

A co ma zrobić biedny Donald Tusk? Zaatakować nie ma kogo, jedyne jednostki wojskowe zdolne do samodzielnego poruszania się o własnych siłach znajdują się w prowincji Ghazni, daleko i sprowadzić ich nie ma jak. O stażystkach nic nie wiem.
Może poopowiada, jak to właśnie wydał 40 tysięcy na kancelarię prawną w walce z Rodzinami Smoleńskimi no, wreszcie sukces, bo ostatnio jednak gorzej mu szło. KPRM zapłaciła prawie 40 tys. zł z pieniędzy podatników, by nie udostępnić informacji na temat tego, kto i w jakich okolicznościach podjął decyzję o zastosowaniu konwencji chicagowskiej. Tej informacji, a także tego, jakie kroki podjął rząd, by sprowadzić do Polski wrak Tupolewa, zażądała od premiera Jadwiga Gosiewska, matka śp. wicepremiera Przemysława Gosiewskiego. Donald Tusk odmówił. Sprawa trafiła do Sądu Administracyjnego w Warszawie. Ten nakazał premierowi udzielić odpowiedzi. KPRM w odpowiedzi wynajęła jedną z najdroższych w Polsce kancelarii prawnych – Prof. Marek Wierzbowski i Partnerzy, która wniosła w tej sprawie skargę kasacyjną do Naczelnego Sądu Administracyjnego.

Może coś o Amber Gold, bo dawno nic nowego nie wypłynęło? Albo o tych pogrzebach, co to miały być za darmo, ale jednak postanowiono dać zarobić staremu SBkowi. No, jak PO robi interesy, to nie ma rady. Jak ma być bezpieka wszędzie, to wszędzie.

No, ale jedyne, co z cała pewnością przykuło by uwagę mediów na długie tygodnie, to szczere wyznanie, jak to było z tym Smoleńskiem, o czym sobie gwarzyli z Putinem na molo, czy rzeczywiście tylko o tym, jak fajnie się biega po pobliskiej plaży i jak niefajnie jest, jak ochrona siedzi Putinowi w kuchni, bo tak oficjalnie nam ostatnio tą rozmowę przedstawiono, choć, wtedy mówiono, jak strasznie doniosłe były to rozmowy, jaki to przełom, reset i w ogóle.

Ale myślę, że te wyznania, to lepiej, jak Pan Premier zrobi na piśmie i pouczony o odpowiedzialności karnej. Będą dużo więcej warte. Bo inaczej, to wyjdzie tak, jak z Ewą Kopacz, że niby źle zrozumieliśmy, nie doceniamy wysiłku fizycznego i stresu i tego, że szlachetna doktor, z dobrego serca pojechała prywatnie, jako Kopacz.

http://naszeblogi.pl/blog/69
http://niepoprawni.pl/blogs/seawolf/
http://wpolityce.pl/autorzy/seawolf
http://freepl.info/authors/seawolf
Oraz w wersji audio tutaj:
http://niepoprawneradio.pl/

Brak głosów

Komentarze

wreszcie został schwytany , ciekawi wszystkich co powie nadal będzie kłamał by ocalić kilka lat swego plugawego życia.

Vote up!
0
Vote down!
0
#297210

chodzę sobie po parku,

liście z drzew opadają i szeleszczą pod nogami.....

zadzieram głowę do góry i co widzę 

zamiast liści................?

Może takie widoki i Wam będą dane nie tylko starym czarownicom we śnie :D

pozdrawiam stara czarownica xana

Vote up!
0
Vote down!
0

pozdrawiam
stara czarownica
xana

#297221

ten świat wolał bym mieć pewność że oni siedzą skazani prawomocnymi wyrokami na dożywocie w więzieniach .... wiem to tylko babie lato czerwone i żółte liście uschła trawa i zima już nadchodzi i być może teraz zamarznę , niestety oni sobie poradzą

Vote up!
0
Vote down!
0
#297252

gość z drogi

jutro biegne do parku,by zobaczyć,czy aby już ...????

dycha czerwona jak jesienny liść

Vote up!
0
Vote down!
0

gość z drogi

#297272

że piątek to zły początek :-))))

Vote up!
0
Vote down!
0

„Naród, który nie ma siły i woli powiedzieć łotrom, że łotry, nie wart być narodem." Aleksander Fredro

#297230

lecz dla nas to tylko następna niewiadoma

Vote up!
0
Vote down!
0
#297253

Dziś spekulujemy a jutro się dowiemy złotemi ustami Donalda Tuska, cóż to ach cóż to pikantnego służby upitrasiły w dymie papierosowym i po nocach i komu przysolą a komu przypieprzą.
Podobno Donald ma szukać jakiegoś Czarnego Luda, na którego można zwalić winę za wszystko. Podobno ma się też kajać i brać wszystko na klatę. Wszystko ma rozpisane, kiedy stanąć jak goryl i łypnąć spod oka, kiedy przyjąć postawę ofermy "ja nic nie mogę", kiedy się uśmiechnąć lub zasmucić nad biedna Polską.
Byle się nie pomylił i zgrał mimikę do słów właśnie wypowiadanych i zsynchronizował to wszystko z gestami, bo jak mu się popier..li to z poważnego spektaklu zrobią się jaja albo inny cyrk czy burleska. A w cyrku jak to w cyrku, częściej słychać salwy śmiechu, niż oklaski

NIEPOPRAWNY INACZEJ

Vote up!
0
Vote down!
0

NIEPOPRAWNY INACZEJ

#297254

Pod innym wątkiem pisałam, że najciekawsza będzie jutro mowa ciała, hehehehe.
Pozdrawiam.
contessa

PS. Swoją drogą - czego mu do wódki dosypali, że się zdecydował wynijść z szafy ???
_______________
... Tak trudno iść się wyspowiadać mając świadomość, że spowiednik... dopiero co wyszedł z burdelu !
_________________
Jeszcze Polska nie zginęła / Isten aldd meg a Magyart

"Urodziłem się w Polsce" - Złe Psy :
http://www.y

Vote up!
0
Vote down!
0

contessa

___________

"Żeby być traktowanym jako duży europejski naród, trzeba chcieć nim być". L.Kaczyński

 

 

#297259

Z pewnością. W zasadzie można nawet wyłączyć fonię :)
Pozdrawiam.

P.S. Może i do wódki dosypali, chociaż ja mam trochę inną teorię. Mole miały dosyć wysłuchiwania Donka, ćwiczącego w kółko w szafie jutrzejsze expose i zagroziły : wypad z szafy albo futerko ci wpier...imy.

Pozdrawiam
NIEPOPRAWNY INACZEJ

Vote up!
0
Vote down!
0

NIEPOPRAWNY INACZEJ

#297266

Hahahahahaha !!!!

Płemieł, który się molom kłaniał...

I w Polsce ma być normalność ?
Pozdrawiam.
contessa
_______________
... Tak trudno iść się wyspowiadać mając świadomość, że spowiednik... dopiero co wyszedł z burdelu !
_________________
Jeszcze Polska nie zginęła / Isten aldd meg a Magyart

"Urodziłem się w Polsce" - Złe Psy :
http://www.y

Vote up!
0
Vote down!
0

contessa

___________

"Żeby być traktowanym jako duży europejski naród, trzeba chcieć nim być". L.Kaczyński

 

 

#297271

Myślicie, że będzie jutro trącił naftaliną?

Vote up!
0
Vote down!
0
#297309

Naftaliną, wczesnym Gomułką i późnym Gierkiem.
Pozdrawiam
NIEPOPRAWNY INACZEJ

Vote up!
0
Vote down!
0

NIEPOPRAWNY INACZEJ

#297349

gość z drogi

ja mu radze,by założył ciemne okulary...:)

Vote up!
0
Vote down!
0

gość z drogi

#297273

Ciemne okulary mówisz ? Z tego co wiem ciemne źle się kojarzą i w zasadzie zarezerwowane sa dla innego premiera z przeszłości.
Donaldowi radziłbym wejść na stronę kuglarstwo.pl i zamówić okulary dla klaunów, takie ze szkłami grubymi jak dno butelki i czerwonym nosem w komplecie.

Pozdrawiam
NIEPOPRAWNY INACZEJ

Vote up!
0
Vote down!
0

NIEPOPRAWNY INACZEJ

#297285

gość z drogi

ja mu radze,by założył ciemne okulary...:)

Vote up!
1
Vote down!
0

gość z drogi

#297274

daje słowo honoru, że tusek wylazł na sejmową mównicę. Najpierw powiedział że wita wszystkich zgromadzonych, marszałkę sejmową vel Kopara, tudzież publiczność przed telewizornią i zamilkł był. Zaczął od postękiwań, mlaskania i innych a charakterystycznych dlań dźwięków. To zdanie rozpoczął jakimś niewyraźnym hm... to znów zaczynał od "szanowni"... Postał tak dobrą chwilę aż ta chwila wiekami się wydawać zaczęła, po czym czmychnął do swojej szafy. Zamknął się tam wraz z cieciem-Grasiem i czeka na sondaże. Pani marszałkimi, podziękowała tuskowi za wystąpienie a właściwi posłowie skwitowali je burzliwymi oklaskami.

Obudziłem się zdegustowany snem. Czyżby był proroczy?

Vote up!
0
Vote down!
0
#297256

Mi sie wydawalo, a nawet sie balem ze Tusko jest niezniszczalny. Nikogo nie przekonal wzrost cen, katastrofy, brak autostrad (po 5. latach wspanialych rzadow), niskie doplaty bezposrednie dla rolnikow (choc ma niby chody w Europie), a o Smoleńsku nie wspominajac.

Jako jedyny wytrwal w czasie kadencji i wygral ponownie.

Ale widac ze to kolos na glinianych nogach. Bo jesli "Hamulcowy" juz nie blokuje, jest swoj prezudent, to autostrady powinny sie mnozyc. A mimo kryzysu nie powinno byc problemu, wszak chodzi o specjalistow z ekonomii.

niestety Jacek Vin-BezCenta Rostowski jedyne co potrafi to siegac do kieszeni podatnikow..

Vote up!
0
Vote down!
0
#297287

W swojej zapalczywości nawet nie potraficie docenić że nasz premier ciągle pracuje i się przemęcza niczym Ryszard Ochódzki prezes klubu Tęcza. Przecież jest już czwartek wieczorek a Donek jeszcze nie ma weekendu, nie poleciał do Gdańska i pewnie dopiero jutro po południu poleci.

Vote up!
0
Vote down!
0
#297299

łaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaan łej tikeeeeeeeeeeeeeeet

łaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaan łeeeeeeeeeej tikeeeeeeeeeeeeeet

łaaaaaaaaaaan łeeeeej tikeeeeeeeeeeeeeeeeeeeet!!!!

 

Vote up!
0
Vote down!
0
#297311

"KPRM zapłaciła prawie 40 tys. zł z pieniędzy podatników, by nie udostępnić informacji na temat tego, kto i w jakich okolicznościach podjął decyzję o zastosowaniu konwencji chicagowskiej" (Seawolf)

Kancelaria p. Wierzbowskiego to się ale nachapie, wszak po przeciągnięciu powyższego przez sądy unijne (bo na krajowych się przecież nie skończy), trzeba będzie z kolei bronić p. premiera przed odpowiedzialnością za złamanie przez podległych mu urzędników... ustaleń owej Umowy Chicagowskiej, na podstawie której miano badać, wspólnie z Rosjanami, przebieg wydarzeń 10.4.2010.

Przypomnieć tu bowiem warto słowa prof. Biniendy z maja tego roku:

”Obie Komisje [MAK i Millera] pogwałciły wszystkie punkty załącznika 13. Umowy Chicagowskiej, wg której mieli procedować tę katastrofę. I nie są to przypadkowi ludzie - to są ludzie, którzy są powołani do takiej analizy i doskonale wiedzą - umieją czytać po polsku i po rosyjsku, i po angielsku, przypuszczam - co te normy mówią (...) To są wymogi tego załącznika 13. Po kolei wszystkie od A do Z zostały pogwałcone.” (prof. Binienda, 24.5.2012)

Pan Tusk do końca życia będzie pozywany za Smoleńsk, i słusznie. Czekam chwili - a to, że przyjdzie, jest pewne jak śmierć - gdy nie będzie już mógł, jak to czyni teraz, sięgać do państwowej kasy, by opłacać prawników, chroniących mu skórę.

Vote up!
0
Vote down!
0
#297319

Poza Smoleńskiem, każdy dzień rządów Tuska to kolejny przekręt Tuska i kolejne łamanie prawa przez niego.
I wszystko oczywiście "przyprawione" działaniem na szkodę państwa polskiego, czyli zdrada stanu.
Przestępca recydywista na stanowisku premiera RP - ot, co mamy !

Pozdrawiam.
contessa
_______________
... Tak trudno iść się wyspowiadać mając świadomość, że spowiednik... dopiero co wyszedł z burdelu !
_________________
Jeszcze Polska nie zginęła / Isten aldd meg a Magyart

"Urodziłem się w Polsce" - Złe Psy :
http://www.y

Vote up!
0
Vote down!
0

contessa

___________

"Żeby być traktowanym jako duży europejski naród, trzeba chcieć nim być". L.Kaczyński

 

 

#297358

 Z zadowoleniem przeczytałam pana wypowiedź i dowcipne komentarze pod nią, które prognozują, już dzisiejsze, wystąpienie premiera.Co będzie, to będzie, o 9.00 się okaże,natomiast mnie zainteresował socjologiczny i psychologiczny aspekt wypowiedzi dotyczących przyszłego wystąpienia Tuska.Ucieszyło mnie bardzo państwa poczucie humoru i właściwa ocena aury towarzyszącej Tuskowemu show.Zgodnie z powiedzeniem: władza mocna strach się bać, władza słaba tylko się śmiać.Tak zatem się dzieje, czyli mamy nadzieję na lepsze czasy dla nas i ojczyzny.

Vote up!
0
Vote down!
0

mika54

#297339

T - eraz U - słyszycie S - ame K - łamstwa

 

Vote up!
0
Vote down!
0

Bóg - Honor - Ojczyzna!

#297340

i znowu usłyszymy wilku morski od dyżurnych lizodupów tuskowych różnych lisów,olejnik ,żakowskich i innych wołków zbożowych że pan premier to dobry przywódca na trudne czasy że nie boi się zmagać z problemami,a kaczyński to nie ma nic do zaproponowania i tym podobne bzdety to ble ble ble bez końca.ala ta ich wiernopoddańcza mowa już pomału przestaje na ludzi działać.

pozdrawiam mały jasiu

Vote up!
0
Vote down!
0
#297367