Teoria ewolucji to ateistyczne oszustwo?

Obrazek użytkownika Nathanel
Blog

Teoria – system pojęć, definicji, aksjomatów i twierdzeń opisujących relacje między tymi pojęciami i aksjomatami, tworzący system pojęciowy opisujący jakąś wybraną fizyczną lub abstrakcyjną dziedzinę.

W języku potocznym stwierdzenie "to jest teoria", znaczy , że wymienione w niej  stwierdzenia lub reguły reprezentują pewien uproszczony model rzeczywistości, który w specyficznych warunkach dyskutowanego problemu albo jest nieprawdziwy albo praktycznie nieosiągalny, nie do zrealizowania .

Znany nam Wszechświat funkcjonuje według ustalonych praw. Mamy m.inn prawo grawitacji, istnieje ogół praw rządzących światem ożywionym i nie ożywionym składający się z praw szczegółowych. Nikt jednak nawet nie pokusił się do opracowania " praw ewolucji" ( nie mylić z teorią , w tym z teorią Darwina która nie jest przeciec jedyna teoria ewolucji).

Dodanie do słów "teoria ewolucji" przymiotnika "naukowa " niczego nie zmienia , bowiem w dalszym ciągu pozostaje teorią bez naukowych dowodów w formie precyzyjnie sformułowanych praw. Teoria ta utrzymuje że proces naturalnej selekcji odbywa się na zasadzie przypadkowych mutacji genetycznych.

Jest oczywiście sporo dowodów materialnych które wspierają teorie ewolucji ale nie dają one wspólnej jednoznacznej odpowiedzi na wszystkie pytania.

Nie ma także jednoznaczności wśród zwolenników kreacjonizmu ale jest jeden wspólny wniosek. Stwórca. Wszyscy kreacjoniści są zgodni co do tego że to Bóg stworzył wszechświat.

Istnieje też teoria pośrednia  nazywana" Intelligent Design" ( Twórcza Inteligencja - { i nie chodzi to o PO} ) . Teoria  ta nie kwestionuje teorii ewolucji jako "zmian w czasie"  sprowadzając różniące się osobniki do wspólnych przodków. Jedna teoria ta uznaje że natura jest zbyt skomplikowana i zróżnicowana aby doszło do tego w wyniku przypadkowych zdarzeń.

Co mówią więc poszczególne nauki:

Genetyka: Przypadkowe mutacje powodują szkody w organizmie a nie ich doskonalenie.

 

 

" Teoria Darwina zakłada przypadkowe mutacje następujące bez żadnego docelowego planu, proces naturalnego doboru na "chybił- trafił".  Procesy takie raczej przynoszą organizmom szkody niż pożytek. Nowe mutacje nie wytwarzają nowych gatunków .One kreują jedynie zdeformowane odmiany  istniejących.- uważa  Lynn Margulis, członek francuskiej  National Academy of Sciences. Inny członek tej Akademi, Pierre-Paul Grasse, uważa że mutacja jest dość ograniczona w tworzeniu  gdyż niezależnie od tego jak liczne mogłyby być , mutacje nie powodują jakiejkolwiek ewolucji. 

Biolog Ralph Seelke z University of Wisconsin ,mówi że bakteria może "złamać" struktury, ale nie potrafi na nowo ich związać.  Biochemik Michael Behe i fizyk opublikowali badania w których pokazują że nawet tak proste związki jak białka oddziałujące na siebie nie są w stanie utworzyć nowej struktury.

Biochemia: przypadkowy niekierowany proces nie jest zdolny do tworzenia skomplikowanej struktury komórki.

 

"Nasze komórki maja niezwykle skomplikowaną budowę, są one jakby fabrykami  o niezwykłej technologi -w mikro skali.Wszystko sprowadzone jest do mikroskopijnych wielkości.Komórki używają mikro obwodów, silników, kodowanych języków, posiadają nawet urządzenia kontrolne wychwytujące błędy i awarie. Potrafią wychwycić i naprawić błędy podczas budowy DNA. Z wytłumaczeniem tego nie radzą sobie jak dotychczas darwiniści. Nie potrafią wytłumaczyć jak to możliwe. Produkują jedynie kolejne " życzeniowe" spekulacje.
Biochemik  Douglas Axe  opublikował pracę w której wykazuje że sekwencje aminokwasów są tworzące proteiny  zbyt rzadkie aby mogły powstać w wyniku procesów sugerowanych prze darwinistów.  

Paleontologia: Kopaliny pokazują pojedyncze gatunki i brak jest organizmów pośrednich.

 

Kopaliny zawierają okazy gatunków nawet w dużych ilościach .Nowe formy biologiczne jako możliwe przykłady ewolucji są jednak incydentalne a nie stanowią zasady.

Wielu paleontologów potwierdza że nowe formy osobnicze pojawiają się nagle i nie mają związków z przodkami poprzez organizmy pośrednie. Podobnie zoologia zauważa że gatunki pozostają niezmienne przez miliony lat , potem nagle znikają i są zastępowane prze nowe formy, wykazujące korelacje ale jednak  znacznie różniące się ( brakuje form pośrednich). W kopalinach znajduje się gatunki w pełni wykształtowane , ale nie ma gatunków pośrednich, łączących je z "przodkami". Wszystko to jest sprzeczne z twierdzeniami darwinistów.

 Taksonomia: Odkrycia wokół DNA nie pozwalaj a biologom na konstrukcję "drzewa życia" Darwina.

 

"Biolodzy mieli nadzieję że dowody  DNA pozwolą stworzyć  genealogiczne drzewo życia  łączące wszystkie organizmy żywe. To niemożliwe.

Zbyt wielkie różnice w charakterystyce poszczególnych łańcuchów DNA nie pozwalają na łączenie w e wspólne "drzewo" . Powodują one że "ewolucyjne opowieści" staja się przeciwstawne , łańcuch zdarzeń jest porwany na kawałki do siebie nie przystające, mało tego, produkują ewidencję przeciwstawną..'

Mikrobiolog Carl Woese wyjaśnia że sprzeczne dowody są widoczne w całym "drzewie wszechświata" . Nowe formy sięgają do korzeni ale same stanowią oddzielne rodzaje i grupy. Nie istnieją ciągi połączeń wskazujące  że wszystkie organizmy mają wspólnych przodków.

Chemia: Początki życia pozostają nie wyjaśnione.

 

"Tajemnica narodzin życia nie jest odkryta i wszystkie istniejące teorie chemicznej ewolucji nie posiadają dowodów. Podstawowym brakiem w teorii chemicznej ewolucji jest niemożliwość wyjaśnienia w jaki sposób "pierwotna zupa" mogła przetrwać w tak wrogim środowisku jakie istniało w początkowym stadium rozwoju Ziemi  oraz w jaki sposób informacja niezbędna do zaistnienia życia powstała w wyniku " ślepych" reakcji chemicznych.

 Greg Easterbrook  komentuje to tak : " Kto stworzył życie z martwych składników aby powstały organizmy żywe ? Nie wiadomo. Natura nie daje nawet cienia nadziei na odpowiedź. Zagadka staje się coraz trudniejsza w miarę upływu czasu" .

Jeden z komentatorów w necie trywialnie skomentował powstanie życia tak: "Pewnie życie na Ziemi rozwinęło się z ekskrementów jakie spadły z przelatującego nad nią statku kosmicznego innej cywilizacji."

To zapewne wiele ułatwia zwolennikom religii Darwina.


 

Ocena wpisu: 
Brak głosów

Komentarze

to nie oznaczałoby to konieczności odrzucenia kreacjonizmu.
Kreacjonizmu nie da się obalić. Cokolwiek bowiem uznalibyśmy za owo pierwsze ogniwo (nieważne, czy byłby to jakiś martwy element czy żywy organizm), to przecież skądś się ono wzięło, ktoś musiał je stworzyć. Wszystko ma przyczynę, więc zawsze dojdzie się - po nitce do kłębka - do Praprzyczyny, czyli Kogoś/Czegoś po prostu ISTNIEJĄCEGO.

Księga Rodzaju mówi, że Bóg stworzył najpierw niebo i ziemię, następnie rośliny zielone i drzewa owocowe, następnie ciała niebieskie, następnie istoty pływające i ptactwo skrzydlate, a następnie różne rodzaje dzikich zwierząt, bydła i wszelkich zwierząt pełzających po ziemi, a w końcu UCZYNIŁ człowieka. Można więc powiedzieć, że kolejność się zgadza, tyle że kolejność powstawania poszczególnych gatunków to nie to samo, co wykształcanie się jednych z drugich. Ten brak ogniw pośrednich jest wymowny.

Ciekawy jest zapis: "Ziemia wydała rośliny zielone: trawę dającą nasienie WEDŁUG SWEGO GATUNKU i drzewa rodzące owoce, w których było nasienie WEDŁUG ICH GATUNKÓW".

Może powstać krzyżówka (np. muł), ale jako taka się nie rozmnaża.

______________________________________________

Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, áldd meg a magyart

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
-1

 
______________________________________________
Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, áldd meg a magyart

#291712

Księga Rodzaju to opis ewolucjnej konstrukcji świata

Nathanel

Nie da się iść dwiema drogami na raz.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Czytasz tego bloga na własną odpowiedzialność. Skargi i zażalenia nie będą przyjmowane. © Copyright by Nathanel. All rights reserved.

#291836

Zatem znakomita większość konkluzji wynikających z jego badań jest, po prostu, błędna.

Mianowice Darwin nazwał ewolucją to, co w rzeczywistości jest rekombinacją genetyczną połączoną z redukcją informacji genetycznej. To nic innego jak ADAPTACJA, czyli nie EWOLUCJA a przeciwnie, krok w tył.

Błędne założenie i całą resztą można sobie...

Swego czasu całkiem ciekawie "teorię ewolucji" punktował Maciej Giertych. Jak jest teraz nie wiem, chociaż po "ewolucji" poglądów Giertycha juniora i po seniorze można spodziewać się wszystkiego...

Pozdrawiam

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#291718

Przygotowywałem wyklad dla klasy. Moim zdaniem zalożeniem Darwina było wykazanie że tak jak Bóg stworzył świat tak potem gdy kontynenty sie "rozeszły" zwierzeta i roslin pozostały na tych samych szerokościach geograficznych.
Dlatego wróbel jest i w Europie i w USA 5 tys kilometórw dalej- dystans jakiego wróbel bez "lądowania" nie jest w stanie pokonac

Nathanel

Nie da się iść dwiema drogami na raz.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
-1

Czytasz tego bloga na własną odpowiedzialność. Skargi i zażalenia nie będą przyjmowane. © Copyright by Nathanel. All rights reserved.

#291837

Jeśli prawdą jest, jak twierdzą darwiniści, że życie powstało samoistnie,pod wpływem promieni słonecznych w pierwotnej, oceanicznej "zupie", przeprowadźmy eksperyment: zgromadźmy stertę złomu, niech na to pada deszczyk, świeci słoneczko i sprawdźmy czy z tego złomu powstanie samoistnie Boeing 747. Przepraszam wszystkich darwinistów za to co powiem: tylko Bóg potrafi stworzyć coś ex nihilo. W świecie stworzonym nie jest mozliwe, żeby powstało coś z niczego.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
-1
#291725

Dlatego "darwinistom" pozostala pustkaw głowach

Nathanel

Nie da się iść dwiema drogami na raz.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
-1

Czytasz tego bloga na własną odpowiedzialność. Skargi i zażalenia nie będą przyjmowane. © Copyright by Nathanel. All rights reserved.

#291838

Jeśli Niesiołowski z człowieka w gada, a "Bolek" w zwykłą świnię potrafili się przemienić, to chyba jednak Darwin miał racje "z tom ewolucjom"??

- Wiem, wiem.. Odrazu podważą mi te przykłady dowodząc, iż nigdy żadna świnia nie przemieniła się w "Bolka", a żadna gadzina w Niesiołowskiego..
- Wolały te stworzenia samobójstwo popełnić??

Bardziej serio.. - Amerykański biolog i zoolog - Edwin Grant Conklin - stwierdził bez ogródek:

- "Prawdopodobieństwo przypadkowego powstania życia, można przyrównać do prawdopodobieństwa powstania obszernego słownika w wyniku eksplozji w drukarni"

cornik
Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, áldd meg a magyart

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
-1

cornik Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, áldd meg a magyart

#291734

Fakt, że u nas ewolucja trwa w najlepsze. I co ciekawe odkrywanych jest coraz więcej zbędnych jej ogniw: dziadki-wdowce po UW, UD i Road, pezetpeerianie, wiertnicy, wadacy, różnej maści profesoracy, pedrylopitki, heterofobianie, feminizdy, ekofaszyści, czerski czerepy, PO-mioty, esbekokształtni oraz red. "Pierdolę nie rodzę" Blumsztajn. Nowe egzemplarze co i rusz się ujawniają. Są obawy, że zbędne ogniwa stanowią ok. połowy populacji człekokształtnych.

HdeS

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
0

HdeS

#291821

to przyklad ewolucji wstecznej

Nathanel

Nie da się iść dwiema drogami na raz.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
-1

Czytasz tego bloga na własną odpowiedzialność. Skargi i zażalenia nie będą przyjmowane. © Copyright by Nathanel. All rights reserved.

#291839

Darwin był wierzącym człowiekiem, tylko pętający się koło niego przekuli wątpliwości w Teorię Darwina.
A gdy kto próbuje sobie wyobrazić nieskończoność, to zderza się z Cząstką Bożą.

Pozdrawiam

jwp - Ja też potrafię w mordę bić.

Hr. Skrzyński - Panie Marszałku, a jaki program tej partii ?
Marszałek Piłsudski - Najprostszy z możliwych. Bić kurwy i złodziei, mości hrabio.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

jwp - Ja też potrafię w mordę bić. Hr. Skrzyński - Panie Marszałku, a jaki program tej partii ? Marszałek Piłsudski - Najprostszy z możliwych. Bić kurwy i złodziei, mości hrabio.

#291826

i podłożono ideologię

Nie da się iść dwiema drogami na raz.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Czytasz tego bloga na własną odpowiedzialność. Skargi i zażalenia nie będą przyjmowane. © Copyright by Nathanel. All rights reserved.

#291840

ooone:

Niestety, bl. Jan Pawel II wypowiedzial te slowa: Dzisiaj, [...] nowe zdobycze nauki każą nam uznać, że teoria ewolucji jest czymś więcej niż hipotezą.

Darwin stworzyl swa teorie nie majac pojecia o genetyce. Jak mozna, dzis, po odkryciu zapisu genetycznego, ciagle akceptowac zmiany w organizmie, zaszle pod wplywem presji srodowiska, badz przez przypadkowe mutacje (a te naleza do patologii), zmiany do tego trwale - przekazywane nastepnemu pokoleniu? Wykopaliska nie daja dowodu na ewolucyjne zmiany gatunkow. Posrednie ogniwa nie istnieja. Rekonstrukcje szkieletow pobudzaja wyobraznie dzieci, ale te najwazniejsze - rekonstrukcje form "przedludzkich" i "czlowiekowatych" budza podejrzenia o brak rzetelnosci naukowej.

Istnienie tylu argumentow przeciw teorii ewolucji gatunkow nie przeszkodzilo glowie Kosciola wypowiedziec sie za jej poprawnoscia. Zachodzi pytanie: po co i dlaczego?

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
-1

ooone

#291844

Po co i dlaczego jątrzysz?
Tu jest CAŁY tekst:
http://nauka.wiara.pl/doc/469395.Magisterium-Kosciola-wobec-ewolucji

______________________________________________

Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, áldd meg a magyart

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
0

 
______________________________________________
Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, áldd meg a magyart

#291847

ooone:

Bog stworzyl swiat, niebo i ziemie, rosliny i zwierzeta, na koniec - czlowieka. Stworzenie bylo procesem - trwalo szesc dni. Po kazdym akcie stworzenia Bog kontemplowal Swoje dzielo i wyrazal opinie, ze bylo dobre.

Pierwsza historia toczyla sie w rajskim ogrodzie. Zla tam nie bylo, nie istnialy bol ani krzywda. Ani smierc. ANI SMIERC.

Niech teraz papiez bl. Jan Pawel i jego apologeci pogodza teorie ewolucji gatunkow z brakiem smierci!

Wierze, ze kiedy nareszcie Kosciol otrzasnie sie z modernistycznych farmazonow, teoria ewolucji gatunkow, sformulowana oryginalnie przez Darwina, ogloszona zostanie jako sprzeczna z wiara katolicka, jako herezja.

+++

Maryjo, Krolowo Polski, modl sie za nami!

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

ooone

#292121

Zauważ, że są dwa opisy stworzenia świata. Wg tego z Rdz 1 było tak, jak napisałeś: Bóg stworzył niebo i ziemię, rośliny i zwierzęta, na koniec człowieka i trwało to sześć dni.
Natomiast o umieszczeniu - ulepionego już - człowieka w raju jest mowa w Rdz 2, wg którego kolejność powstawania bytów wygląda trochę inaczej.

Chyba nie przeczytałeś dokumentu, który zalinkowałam, skoro nadal masz zastrzeżenia do stanowiska JPII w tej kwestii.

______________________________________________

Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, áldd meg a magyart

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
-1

 
______________________________________________
Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, áldd meg a magyart

#292632

ooone:

Kiedy publicznosc muzealna przechadza sie wzdluz scian, a na nich wisza bohomazy, plamy, kropki, figury i inne kleksy, slychac zewszad "ciekawe...", "o!, o!, to ciekawe". W ten sposob zwiedzajacy pragna pokryc swa ignorancje i uchodzic wsrod innych za pelnych glebi odbiorcow sztuki nowoczesnej.

Taka mysl przemknela mi przez glowe, kiedy czytalem Pani "ciekawe spostrzezenie". Bynajmniej nie chce byc nieprzyjemnym, ale czy Pani sili sie na bycie recenzentem Biblii?

Napisala Pani, jakbym ja cos znalazl, odkryl w Ksiedze Rodzaju... A przeciez smierc jest kluczowym zagadnieniem tej wlasnie opowiesci. Smierc, jako efekt zla. Zlo, jako efekt nieposluszenstwa wobec woli Bozej. Kiedy stanie sie nieszczescie, ile razy slyszymy rozpaczliwe, ale buntownicze przeciez pytanie: Jak Bog mogl do tego dopuscic?! Dlaczego Bog zezwala na istnienie zla?! Wielu przyjmuje ten problem za pretekst, zeby Boga "odrzucic". Wszyscy ci, w ten sposob pytajacy, zapomnieli ze odpowiedz jest w Ksiedze Rodzaju.

Bog wystawil czlowieka na probe. Dal mu wszystko, oprocz jednej rzeczy - owocu z Drzewa Wiadomosci Dobrego i Zlego. I czlowiek, niepomny ze slowo Boze jest prawem, siegnal po zakazany owoc. I w efekcie umarl smiercia. I my, jego dzieci, umieramy smiercia.

To jest przeslanie Ksiegi Rodzaju.

Prosze nie probowac mnie epatowac rewelacja, ze w drugim rozdziale jest nieco inaczej. Biblia nie jest jednolitym dzielem. Teksty byly opowiadane i przepisywane poprzez wieki przez wielu autorow. Rowniez te najnowsze, Nowego Testamentu, roznia sie nieco od siebie. I tak sw. Mateusz, sw. Marek i sw. Lukasz to autorzy "synoptycznych" ewangelii, chronologicznie ciagnacych opowiesc o Chrystusie, podczas gdy sw. Jan wybral odrebna droge - ilustrowania teologii zyciem Pana. Ostatecznym autorem Pisma jest przeciez sam Pan Bog i dlatego w Pismie otrzymujemy przekazana przez Niego prawde.

=================================

A wracajac do papieza, faktem pozostaje, ze w swej wypowiedzi faworyzowal teorie ewolucji gatunkow. Jest moja opinia, ze przy dzisiejszej wiedzy, ta teoria jest nie do obronienia.
I uwazam, ze jego wypowiedz nie przysluzyla sie Kosciolowi.

+ + +

Maryjo, Krolowo Polski, modl sie za nami!

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
0

ooone

#293218

Urazić Pana nie chciałam.

______________________________________________

Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, áldd meg a magyart

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
-1

 
______________________________________________
Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, áldd meg a magyart

#293242