Ziobro załatwiony?

Obrazek użytkownika seawolf
Blog

Pisałem kiedyś, że Misiek Kamiński działa, jak Almanzor, dla tych, co na lekcjach polskiego grali w okręty podaję, że to taki Maur, co zaraził się dżumą, po czym serdecznie wycałował kolegów Hiszpanów oblegających Alpuharę. Otóż ten Kamiński co jakiś czas publicznie chwali, czasem ze swoim przydupasem Morozowskim, to tego, to tamtego polityka, Mężyka Stanu, który uwierzył, że to on właśnie będzie nowym Jarosławem Kaczyńskim. Ma się rozumieć, miejsce Jarosława Kaczyńskiego jest zdecydowanie zajęte, przez polityka o imieniu Jarosław i nazwisku Kaczyński, zatem te próby są dość groteskowe.

Oczywiście, po takim namaszczeniu Almanzora dla lemingów nadal pozostaje ten Mężyk Stanu pisiorem, moherem, oszołomem i NSzMM, niewykształconym starym z małej miejscowości , nic się tu nie zmienia, natomiast traci ten delikwent ostatecznie i nieodwołanie szacunek, zaufanie i poparcie nasze, czyli prawicy, czyli tych czarnopodniebiennych pisorów, moherow, oszołomów, niewykształconych starych z małej miejscowości. To niewykształcenie , starość i mieszkanie w małej miejscowości jest , oczywiście kategorią umowną, na zasadzie prostego przeciwstawienia młodym, wykształconym z wielkich miast. Można być magistrem inżynierem z wielkiego miasta podróżującym całe swe życie po świecie, posiadającym jezyki, dyplom kapitana i dowodzić wielkim statkiem z 2 tysiacami ludzi, nic to nie szkodzi, nadal można być SNzMM i odwrotnie, być przerażającym kretynem, kuchcikiem z podgolonym łbem, pustym, jak flaszka wódki nad ranem i być urzędowo zaliczonym do MWzWM. Na podobnej zasadzie Frasyniuk, jak wiadomo, absolwent szkoły zawodowej i kierowca autobusu ogłosił się kiedyś intelektualistą ( „my, intelektualiści”), ale, to było z innego paragrafu, nie PO, tylko UW, a zintelekualizował się przez ocieractwo, siedząc przy jednym stole z Geremkiem.

Ale status Almazora prawicy nie jest bynajmniej dożywotnio przypisany Kamińskiemu, o, nie, o to zaszczytne miano postanowiła zawalczyć red. Paradowska, określając Zbigniewa Ziobrę mianem Meża Stanu. Nooo, Zbyszek, nie wiem, jak u innych, ale u mnie już masz właściwie pozamiatane, a pisze to jako były Ziobrysto- Kurzysta. Nie piszę tego z zemsty za wprawienie mnie w popłoch, pamiętamy, jak zachwycona panem Sułkiem, to jest panem Tuskiem Pani Eliza, tfu, co ja godom, Pani Paradowska napisała , zapewne z zamglonym wzrokiem i przyspieszonym, rytmicznym oddechem, jak to Tusk nagadał opozycji tak, że ta aż wpadła w popłoch. Otóż zaryzykuję twierdzenie, że wielkość Męża Stanu Ziobry mierzy się w tych samych jednostkach, co nasz prawacki popłoch po przemówieniach Tuska. Powiem od razu, te jednostki nie sa duże. Powiem więcej, jeszcze nie tak dawno technika nie wiedziała, jak mierzyć takie małe wielkości.

Nie wiem, jak Ziobro, ale Kurski na pewno zrozumiał, bo to on tam, zdaje się jest od kombinowania, że ten pocałunek Paradowskiej, pomijając względy estetyczne, jest naprawdę pocałunkiem śmierci dla Ziobry i na ich miejscu natychmiast przesłałbym po bukiecie róż red. Paradowskiej, a dla większej pewności także Kolendzie- Zaleskiej i Olejnik( w tym przypadku bukiet stokrotek), tudzież jakiś koniak Miecugowowi, żeby już tak ich nie chwalili, bo się tego image do końca życia nie pozbędą, jak jakiś parchów z twarzy.

Przyczyna tej niespodziewanej pochwały zakochanej w Tusku starszej pani jest prosta, Ziobro skrytykował Jarosława Kaczyńskiego i potępił bojkot EURO2012. Tu akurat zaskoczenia nie ma, salon zawsze nagradza takie deklaracje, przynajmniej z piętnascie wywiadów w rządowych mediach zapewnione, niczym abonament, tytuł Męża Stanu, a kto wie, czy nie tytuł Czlowieka Roku „Wprostweeka”, ex-aequo z płk. Krasnokutskim. Serdeczne gratulacje, czy może raczej kondolencje?

P.S. Zachęcam do czytania felietonów w „Gazecie Polskiej Codziennie” i Freepl.info

http://freepl.info/seawolf
http://niepoprawni.pl/blogs/seawolf/
http://niezalezna.pl/bloger/69/wpisy
http://seawolf.salon24.pl/

Oraz w wersji audio tutaj:
http://niepoprawneradio.pl/

Ocena wpisu: 
Brak głosów

Komentarze

w drodze wyjatku przeczytalam Pana notkę. zaintrygowal mnie tytul. nie liczę, ze w ramach wyjatku odpowie Pan na moj koementarz. mimo to, obiektywnie przyznam: dobra notka.

pozdr.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
-1
#252138

....zwłaszcza te parchy na twarzy w postaci Paradowskiej , ale bohater tekstu niestety wielkie rozczarowanie

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
-1

Athina

#252142

A, odpisałem, odpisałem, ale, widzę, ze mi odpowiedź wcieło.
Musi jaka KLĄTWA ;-))

Pozdrawiam ;-)

seawolf

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
-1

Pozdrawiam ;-)

seawolf

#252603

zapewne, bo mi cala notkę dzisiaj "wcielo" w tajemniczych okolicznościach. tzn. notka jest na moim blogu, ale jakis tajemniczy "skrzat" zdjąl ja ze strony pierwszej:)

pozdrawiam:)

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
-1
#252605

Aleksander Szumanski
Skąd się to bierze, że myślimy podobnie? Zapewne stąd że nasze rodziny być może są spokrewnione, z tym, że moja ze Lwowa.

Do tego mądrego i prawdziwego tekstu w bardzo fajnej formie dodałbym jeszcze , że niechlubnej pamięci tatuś pana red. Grzegorza Miecugowa - Bruno Miecugow podpisał haniebną rezolucję ( był jej sygnatariuszem):

"W ostatnich dniach toczył się w Krakowie proces grupy szpiegów amerykańskich powiązanych z krakowską Kurią Metropolitarną. My zebrani w dniu 8 lutego 1953 r. członkowie krakowskiego Oddziału Związku Literatów Polskich wyrażamy bezwzględne potępienie dla zdrajców Ojczyzny, którzy wykorzystując swe duchowe stanowiska i wpływ na część młodzieży skupionej w KSM działali wrogo wobec narodu i państwa ludowego, uprawiali - za amerykańskie pieniądze - szpiegostwo i dywersję.

Potępiamy tych dostojników z wyższej hierarchii kościelnej, którzy sprzyjali knowaniom antypolskim i okazywali zdrajcom pomoc, oraz niszczyli cenne zabytki kulturalne.

Wobec tych faktów zobowiązujemy się w twórczości swojej jeszcze bardziej bojowo i wnikliwiej niż dotychczas podejmować aktualne problemy walki o socjalizm i ostrzej piętnować wrogów narodu - dla dobra Polski silnej i sprawiedliwej".

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
-1

Aleksander Szumanski

#252140

Jan Bogatko

...zupełnie z innej beczki: moja matka też ze Lwowa, i opowiem następującą anegdotę:

Matce wpisano w dowodzie miejsce urodzenia: Lwów, ZSRR, 1903...

Matka: to proszę poprawić datę urodzenia na 1939.

pozdrawiam,

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
-1

Jan Bogatko

#252183

Ha, ha, dobre!

Pozdrawiam ;-)

seawolf

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
0

Pozdrawiam ;-)

seawolf

#252241

 Bardzo ciekawe i interesujące przemyślenia.

Pozdrawiam.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#252143

Jesli masz tak dużo miejsca na swojej łajbie, to czy nie zechciałbyś zrobić dobrego uczynku i w ramach promocji wywieźć to całe towarzystwo gdzieś w okolice 66°33'39"S. Bilet powrotny nie wchodzi w grę...
Naród byłby dozgonnie wdzięczny :)

serdecznie pozdrawiam !

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Zapraszam do odwiedzania autorskiego bloga http://wojnaznarodem.blogspot.com/

#252148

Alexola

i cała moja rodzina ze Sczecina jestesmy z panem WILKU MORSKI i moj szwagier przypuszczam tez byłby [-inzynier kadłubow okrętowych] przez 30 lat był waznym człowiekiem w stoczni ktora juz nie istnieje!Dyrektor zaopatrzenia.
Dzisiaj nie ma go wsrod nas i zapewniam pana ze gdyby wstał z grobu z powrotem by sie połozył. To tak na marginesie kiedyś pana zapytałam czy pan studiował w Szczecinie??? Pamięta mnie pan??Serdecznie pana pozdrawiam/Chicago 6 maja 2012r.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Alexola

#252214

Alexola

w skali Beauforta!

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Alexola

#252218

Rozumiem, że niektórym fanatykom PiS mania na punkcie Paradowskiej i jej podobnych rzuca się już na mózg. Ale z tego co ja wokół siebie widzę zwykli ludzie, ci którzy na wybory w ogóle nie chodzą, mają to co pisze Paradowska w dupie i jej teksty na pewno szans Ziobry w oczach tego elektoratu nie spalą.

Czy wy, zajadli pisowcy, naprawdę musicie się ośmieszać co i rusz jawnym demaskowaniem swoich dążeń do pozbawienia Polaków jakiegokolwiek realnego wyboru? W czym do jasnej cholery wam przeszkadza to, że wyborcy mają do wyboru JakKacza oraz Ziobrę, że z taką tęsknotą wyrażacie nadzieję na pozbawienie prawicowych wyborców alternatywy?

Serio wam się wydaje, że gdy zabraknie Ziobry tacy jak ja zagłosują na Kaczyńskiego? Otóż wybijcie sobie to z głowy. Albo zagłosuję na partię Ziobry, ALBO NIE PÓJDĘ W OGÓLE DO WYBORÓW. Ale nigdy już nie zagłosuję na Kaczyńskiego. I bardzo wielu ludzi z mojego otoczenia też nie.

rip LunarBird CLH
BOW TO NO MAN. TRUST NO ONE.
Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

rip LunarBird CLH
BOW TO NO MAN. TRUST NO ONE.

#252150

Skoro adresujesz komentarz do Wilka, to po co informujesz innych - w tym "zajadłych pisowców" - o tym, co mają sobie wybić z głowy. Poinformuj o tym adresata, albo zmień adresata.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#252152

Coś mnie ominęło? Tylko pół roku mnie nie ma, a już się zgubiłam w ordynacjach?

P.S. To, co mówi "bardzo wielu ludzi z mojego otoczenia" o Ziobrze nie nadaje się do druku. 

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#252156

a Pan to jakaś Doda jesteś czy co?

HdeS

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

HdeS

#252163

Napisałeś:"...zwykli ludzie, ci którzy na wybory w ogóle nie chodzą, mają to co pisze Paradowska w dupie i jej teksty na pewno szans Ziobry w oczach tego elektoratu nie spalą...".

Zdradziłeś się tutaj, że jednak zależy ci na ukryciu faktu "pocałunku śmierci".
Kim są ci "zwykli ludzie, którzy na wybory nie chodzą",a teksty Paradowskiej mają w d...., bo ich zapewne nie czytają?

Ewentualny - z sugestią na PEWNY elektorat Zbigniewa Ziobry? Wydaje mi się, że nie doceniasz tej części społeczeństwa.
Znam wielu "niegłosujacych" i wiem, że czujnie śledzą arenę polityczną.Potrafią wyciągać wnioski.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#252178

Zamelduj koniowi że będziesz głosował na Ziobro,bo koń ma duży łeb to cię wysłucha,i kim ty jesteś człecze że mówisz nam co mamy robić i na kogo głosować,nie pasuje ci nasze towarzystwo,to POszukaj sobie inny POrtal gdzie będziesz mógł pisać o fanatykach z PISu,a Trollować tu nie będziesz,i nikogo tu nie obrażaj,wmawiając co nie którym chorobę psychiczną,bo obrażasz wszystkich tu piszących,i nie uda ci się rozbić naszą jedność,i dla tego ten portal nie jest dla Trolli,którzy wypisują takie bzdety jak ty

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#252185

Nie jestem zajadłym zwolennikiem żadnej partii, i zdarzyło mi się publicznie swoje przeciwne zdanie powiedzieć na temat niektórych elementów programu PiS.

Ale jestem zwolennikiem ludzi z "kręgosłupem" i "jajami"
Do takich ludzi nie zaliczam hołoty z PO, odszczepieńców z PJN, którzy umieją nóż wbijac w plecy, oraz obecnie "ziobrystów". Nie nazwę ich celowo "Solidarną Polską" bo to co robią ci panowie dalekie jest od wartości solidaryzujących naród polski.

A patrząc obiektywnie - żadna partyjka tzw "prawicowa (?)" nie ma obecnie szans na to by hołotę z PO odsunąć od władzy. Jedyną mozliwość ma PiS. Każdy kto jest przeciwko PiS gra w drużynie przeciwnika. A każdy kto próbuje ugrać sobie ciepłą posadkę, w obecnej sytuacji Polski, jest takim samym zdrajcą jak ci co sprzedają nas Rosjanom.

Nie będziesz głosował na PiS - Twoja sprawa. Ale nie zdziw się potem, że do szkół wróci obowiązkowy rosyjski, pracowac będziesz do 70-tki, a Twoje dzieci będa się uczyć historii o dzielnym premierze Tusku który zdławił próbę zamachu stanu wywołaną przez mochery i sektę smoleńską.

Dla mnie Ziobro jako polityk jest skończony - z prostej przyczyny - nie ma charyzmy i jest niewiarygodny - to taki Marcinkiewicz bis. Niektórzy jego zwolennicy musza poczuć jednak wilgoć na ręce, która zanurza sie do nocnika, aby to do nich dotarło.

nie pozostaje mi więc nic innego powiedzieć jak - współczuję ...

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Zapraszam do odwiedzania autorskiego bloga http://wojnaznarodem.blogspot.com/

#252203

Myślałby kto, że głosowaliście do tej pory. Jeśli tak, to jakoś tak mało skutecznie. Anemicznie.

Nie powiem, abym z powodu twojej powyższej deklaracji o nie głosowaniu na J. Kaczyńskiego uronił choć jedną łzę. :-)))
Dmuchawce nam nie pomogą.
W końcu trzeba oddzielić zdrowe ziarno od plew.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

„Naród, który nie ma siły i woli powiedzieć łotrom, że łotry, nie wart być narodem." Aleksander Fredro

#252202

Zbigniew Ziobro stał się chwilowym mężykiem stanu.Potępił bojkot i jest cacy.Potem salon go wypluje,tak jak to zrobił z PJN-em.I nie zanosi się raczej na zgodę z PiS-em.Ziobro za bardzo uwierzył w swoją polityczną wielkość i samodzielność (Kurski go nakręcił?).
Pozdrawiam i nie oczekuję odpowiedzi(i tak Pana lubię).

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

markiza

#252154

Alexola

wsunięty płytko wypada- panu Ziobrze tez sie to przytrafiło panie Ziobro! Sraczki nie będzie damy sobie bez pana radę! I nikomu nie przyjdzie po panu smrodow sprzątać! Chodzi pan po salonach chcąc coś naprawić nie zdając sobie sprawy ze jest akurat odwrotnie!

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Alexola

#252171

Szkoda, że "odszczepieńcy" nie widzą, a może nie chca zauważyć, że to tylko gra. W końcu podzielą los tamtych, o których dzisiaj już nikt nie pamięta.
Jednak, z nimi to chyba jest tak jak z narzeczonymi alkoholików - wierzą, że po ślubie uczucie zwycięży nałóg:) I zawsze się zawiodą...

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#252175

Jan Bogatko

...moim zdaniem bardzo trafna ocena,

pozdrawiam,

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Jan Bogatko

#252179

Dla mnie Ziobro tak samo nisko upadł jak Kluzik czy Kamiński,u mnie ten człowiek stracił swój honor,co robi z człowieka żądza władzy

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#252189

Czy odwrotnie? 

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Chrust

#252206

Może Paradowska, Stokrotka i inne Kolendy pomogą stworzyć Ziobrystom jakąś partię z tym co to go niedawno wyciągnęli z wora a wcześniej wór z jeziora. Obaj są prawicowi jak diabli.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#252223

To musi imponować .

Kiedy pierwsze bule?

 

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#252224

Ziobro prezentuje prawice niezgodna z KACZYZMEM i dlategio tyle agentury sie tu zbieglo zeby dokopac prawicy reprezentowanej przez Ziobre.
Jaroslaw sie pogubil juz nie raz a ztym bojkotem to wyskoczyl jak filip z konpi toc to na reke dla PObolszewi oni tylko na to czekali zeby swoje niepowodzenia w przygotowaniu EURO zwalic na opozycje.
Zdrugiej strony Jaroslaw wyglada tak jak by sobie sprawil nowy garnitur i nasral do wlasnej kieszeni i jeszce sie z tym obnosil.
Polacy wybudowali sobie stadiony i jaks infrastrukture kupili bilety i chca isc na mecze pilkarskie zeby oderwac sie choc na moment od tego codziennego bagna, a tu nagle kaza nam to wszytko wywalic do kosza.
Sami wybralismy BABY KOKO, nie mniej oblesne jak Rodowicz, ale chociaz autentyczne nie koszerne i nikt tym co wybrali je nie nakaze bojkotowac igrzysk, ktorych nie bylo i juz nie bedzie w Polsce.
Wrecz przeciwnie trzeba pokazac swiatu ze Polacy to nie dziki narod i ze tu moga przyjechac bezpiecznie turysci zostawic kase, byc zadowolonymi z obslugi i przyjecia.
Co innego jest zeby w czasie igrzysk zamanifestowac to co nas boli najbardziej, bo to jest okazja.
A Ziobrzysci, sa alternatywa do zagospodarowania glosow tych co nie chca glosowac na Jaroslawa, ale sa za prawica.
To nie Ziobro doradzal Lechowi wsiac do samolotu na odstrzal i pociagnac za soba 95 osob, ktore ufaly ze jadac z prezydentem w paszcze lwa sa bezpieczne.Naiwnosc i glupota doprowadzily do kasacji elity polskiej, zamach smolenski nie udalby sie kacapom i ich pacholkom w Polsce gdyby Lech byl bardziej czujny mniej naiwny, amial juz sygnaly ze jest na niego szykowany zamach.Lech Kaczynski byl pierwszym polskim prawdziwym patryjotycznym prezydentem polskim p 39 roku , ale jak baran poszedl na rzez pociagajac za soba niepowetowane straty.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#252245

.Lech Kaczynski byl pierwszym polskim prawdziwym patryjotycznym prezydentem polskim p 39 roku , ale jak baran poszedl na rzez pociagajac za soba niepowetowane straty.

--------------------------------------------------------------------------------

Jedni lubią dobrą wodę kolońską, inni jak im nogi śmierdzą. Masz prawo - tak jak ja kiedyś - ufać Ziobrze. Dlaczego jednak obrzucasz łajnem śp. Lecha Kaczyńskiego? Uważasz, że śp. Lech Kaczyński urządził sobie prywatną wycieczkę na majówkę? Wpisałeś się do klubu im. Anodiny i Millera. Nie gratuluję.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#252251

Prawda jest jedna. Tylko Panu Bogu udało się z ziobra zrobić coś dobrego (mam na myśli kobietę - a i tu trafiają się wybraki).

Wałęsa i Ziobro - czyli ci na których kiedyś NIESTETY głosowałem udowodnili mi, że nie znam się na ludziach. Jeden okazał się być Bolkiem, a drugi ulizanym dupkiem. Następnym razem będę głosował tylko na siebie. Może się nie zawiodę.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#252248

Nie, Panie Dominiku, to nie była pomyłka - ja też na nich głosowałam, a kiedy okazali się szubrawcami i zdrajcami - napisałam do nich list (oczywiście nie anonimowy), co o nich myślę. To ludzie się zmieniają, najczęściej pod wpływem stanowisk im danych, na które nie tylko nie zasługują, ale do których nie dorośli mentalnością, intelektem. Charyzma jest często pozorna, jak to było za Wałęsy - Trybuna i Ziobry - ministra - WSZECHJURYSTY. Ludzie potrzebują POSTACI , IDOLI - wzorców, a często otrzymują, w zamian ich popłuczyny. Tak się stało z wieloma powiększymi i pomniejszymi działaczami "S" i innymi samozwańczymi "bojownikami" o naszą i waszą wolność (wszak Niesiołowski i Czuma tez do nich się zaliczali, a jedynymi ich wyczynami było wyrywaniem torebek starszym babkom, by zasilać kasę jakiejś bliżej nieokreślonej organizacji,) działajacej, jakoby, przeciwko reżimowi. Doskonale opisał charakterystykę Ziobry autor notki. A ci, co to bronią tych "solidarnych" z Ziobrą i Kurskim (lub odwotnie) na czele - pewnie należą do tej "formacji" - mówiąc bardzo grzecznie. Takich nie sieją, sami się ujawniają, myśląc, że coś ugrają na nowej fali, nie mając ŻADNYCH argumentów na poparcie swych tez, pełnych wściekłosci i inwektyw.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#252266

 P.S.

Szanowny panie Zbyszku Ziobro, a prosiłem pana, aby pan zajął się czytaniem bajek dziecku, a nie czytaniem z ust durnia Donalda T.

Jak tak tak dalej pójdzie, to przyjdzie panu kury za stodołę szczać prowadzać. Jak widać zadaniem dr Kaczyńskiego jest politykę prowadzić, a pańskim pilnie słuchać i uczyć się. Może pan wtedy wreszcie dorośnie, bo inaczej zrobi to szybciej pański synek i to dopiero będzie wstyd i to nie tylko w rodzinie.Submitted by jana (not verified) on 05/05/2012 - 18:26.reply.jana (not verified) on 05/05/2012 - 18:26.Trafna ocena sytuacji !!! A Ziobro, do którego straciłam ostatecznie zaufanie, powinien te słowa wziąć sobie jako motto życia i zastosować, bo w dyplomacji jest słaby.Submitted by ciociababcia (not verified) on 05/05/2012 - 20:12.reply.Delfina: Też się zgadzam !Właściwe słowa. To, co wyprawia teraz Ziobro i jego podpowiadacz Kurski jest żenujące. Życzę im aby tak skończyli, jak PJN.Submitted by Delfina (not verified) on 05/05/2012 - 20:31.

http://niezalezna.pl/27852-pytanie-o-bojkot

^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^

 Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, áldd meg a magyart

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

  Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, áldd meg a magyart
----------------------------------
Naród dumny ginie od kuli , naród nikczemny ginie od podatków

#252604