Wstyd Sadurskiego

Obrazek użytkownika seawolf
Blog

Czytam artykul Sadurskiego w Rzepie i zdumiewam sie, jak można być profesorem kilku uniwersytetów i nie mieć podstawowej wiedzy o historii swego narodu, bądź też świadomie wprowadzać ludzi w błąd. Nie wiadomo właściwie, co lepsze, ignorancja, czy nieuczciwość intelektualna i manipulacja. Niechaj sobie Pan Profesor wybierze, z czym się lepiej czuje i co mu bardziej pasuje, jak już tak koniecznie musi się za coś wstydzić.

Oczywiście, prof. Sadurski wraca do niesławnych przeprosin Prezydenta Bul- Komorowskiego za Jedwabne. Przeprosin właściwie nie wiadomo, w czyim imieniu, czy państwa, czy etnicznego narodu, a jeśli tak, to, według jakich kryteriów określa przynależność do tegoż?

Jeśli traktować pojęcie narodu szeroko, to dotyczy to również wszystkich, którzy na przestrzeni wieków przyjęli polska narodowość, spolszczyli nazwisko, albo i nie. Wówczas dochodzi do takich paradoksów, że wśród winnych mordu w Jedwabnem znaleźć możemy przysłowiowego już Emanuela Olisadebe, Normana Daviesa, Jerzego Urbana, Adama Michnika wraz z całą „zasłużoną” rodziną, Panią Dziadzię, First Lady wraz ze swoja ukorzenioną ubecką dynastią, Alinę Całą, Halinę Łuczywo, Seweryna Blumsztajna i setkę innych, co nazwisko, to większy paradoks. Oto galeria „zbrodniarzy”!

Jeśli zaś obciążać winą za mord tylko etnicznych Polaków, to nieuchronnie wpada się w pułapkę- bo trzeba grzebać ludziom z życiorysach i w bieliźnie, Polak, czy też nie Polak. Ma przepraszać, czy tez jego trzeba przepraszać. Jak się tak zastanowić, to owi zamordowani Żydzi, jako obywatele polscy również sami siebie powinni przepraszać pośmiertnie. No, bo byli obywatelami Polski, czy nie? Znaczy, Polacy żydowskiego pochodzenia? A co, może to gorsi Polacy, co?

Acha, i tu otwieramy puszkę Pandory, czy też puszkę z Pandorą, jak mawiają niektórzy. Bo w istocie obywatelami Polski nie byli ani oni, ani ich oprawcy. Tak! Z prostego powodu. Polski wtedy nie było. Był rząd na uchodźstwie. Był Delegat Rządu na Kraj. Ale Polski, jako kraju z własną policją, sądami, aresztami, nie było. Była Generalna Gubernia rządzona przez dr Hansa Franka, a na wschodzie socjalistyczne republiki białoruska i ukraińska, w teorii. Potem były dystrykty niemieckie. Zatem jedynymi państwami, które mogłyby ponosić odpowiedzialność prawną za wszystko, co się na tych terenach działo, była Niemiecka Rzesza, której prawnym spadkobierca są dzisiejsze Niemcy, oraz Socjalistyczne Republiki Białoruska i Ukraińska, której prawnymi spadkobiercami są dzisiejsze Białoruś i Ukraina. No i Litwa, na swoim kawałku Wileńszczyzny. No i ewentualnie Rosja, jako spadkobierca Związku Sowieckiego.

Polska w tym układzie w ogóle nie występuje, jako kandydat do odpowiadania za cokolwiek, czy przepraszania za cokolwiek. Sorry, zły adres.

Sadurski podaje przykłady, a jakże- USA przepraszały swoich japońskich obywateli za prześladowania i internowania za samą narodowość, Australia przepraszała swoich Aborygenów za eksterminację i wynaradawianie. Jak najbardziej! Świetny przykład! Suwerenne państwo przepraszało za swoje postępki. Tyle, że ani USA nie były okupowane, ani Australia. To, co robiły, wynikało z ich wyboru, z ich decyzji i było robione rękami ich aparatu przemocy, policji wojska, administracji.

Do Polski lat wojennych nie pasuje to nijak. Żeby jeszcze pogrom nastąpił z rozkazu Delegata Rządu na Uchodźstwie na Kraj, rękami lokalnych oddziałów Związku Walki Zbrojnej, czy Armii Krajowej, owszem, wtedy proszę bardzo, państwo polskie w osobie Pana Prezydenta, oby żył wiecznie, powinno przeprosić.

Ale, jak wiemy, ten przypadek tu nie zachodzi. Zachodzi jedynie przypadek wciskania nam dziecka w brzuch.

Jak już wspominałem, mnie proszę to tego nie mieszać. Mnie, ani mojego świętej pamięci Dziadka zabitego w obozie, ani Taty, uciekającego z Zamojszczyzny przed zniemczeniem, ani Mamy uciekającej przed sowieckimi sołdatami. Bo, jak się, q.., odwinę, to parę paragrafów naruszę, z naruszaniem czci Głowy Państwa na czele.

http://www.wsieci.rp.pl/opinie/seawolf
http://freepl.info/seawolf
http://niepoprawni.pl/blogs/seawolf/
http://niezalezna.pl/bloger/69/wpisy
http://seawolf.salon24.pl/

Twoja ocena: Brak Średnia: 5 (1 głos)

Komentarze

Hucpa z Jwdwabnem to kolejny próba wyzwolenia w Polakach poczucia winy, utrwalenia opinii o rzekomej żydofobi Polaków a przede wszystkim ugruntowania roszczeń odszkodowawczych ziomkostw żydowskich.
A tak swoją drogą, jeżeli jakiś Wielki łowczy odtrąbia ganianego za lisem po lesie, to winny rozszarpania "rudego" jest on i jego świta, czy przyuczone(zmuszane) do gonienia ogary ?

NIEPOPRAWNY INACZEJ

Vote up!
0
Vote down!
0

NIEPOPRAWNY INACZEJ

#170074

A czy ten Sadurski to aby na pewno mój ziomal jest?
Podobno mieszka we Francji
i od czasu do czasu rzuca kupami w moją stronę ...
Wobec powyższego, mam wątpliwości.

Vote up!
0
Vote down!
0
#170077

Sympatyczka p.p. Kaczyńskich

Ależ tego już nie można czytać, a niedługo - podobnie jak GW - nawet dotykać w rękawicach azbestowych.

P.S. Pan chyba daleko? Toż Rzepka już wykupiona jako zbyt "pro-pisowska" przez człowieka, co to niedawno był prawie bankrutem....

Vote up!
0
Vote down!
0

Sympatyczka p.p. Kaczyńskich

#170080

Aleksander Szumanski
Drogi autorze tekst miód,
aby było jaśniej dla autora i Szanownych Czytelników:
- kto mordował
- kogo mordowali
- kto przepraszał jeszcze oprócz znakomitego duetu Komur Mazowiecki
- mój stosunek do przepraszania q...
- a co na to nieboszczyk Bolesław Bierut
- czy Tola ma też przepraszać
- czy myTole, czy matole
to proszę wręcz megalomańsko przyczatajcie mój tekst obok " Błagalni Komorowski - Mazowiecki z rabinami w tle"
Ale tak na prawdę to jestem za a nawet przeciw Komoruskiemu q... etc.
Aleszumm

Vote up!
0
Vote down!
0

Aleksander Szumanski

#170083

A kto do cholery przeprosi za Naliboki 8 maja 1943 roku gdzie z rąk żydowskich mordowano mężczyzn,kobiety i dzieci?
A kto przeprosi za Koniuchy 29 stycznia 1944 roku?
Czy nas Polaków przeproszą za te zbrodnie potomkowie zbrodniarzy?

Vote up!
0
Vote down!
0
#170090

  Tak powinno się odpowiadać po marynarsku. Krótko i dosadnie.Dlatego że prawda do takiego jełopa jak Bul-Komoruski nigdy nie dociera.

Vote up!
0
Vote down!
0
#170093

Można winić za to Niemcy tylko.
Nas proszę nie mieszać do tego również.
Była to niemiecka zbrodnia bo Niemcy ją sprowokowali i poprowadzili. A sprawcami byli jacyś przestępcy nadzorowani przez Niemców.

http://obroncakrzyza.wordpress.com/

Vote up!
0
Vote down!
0
#170097

Gdy słysze takie mentorskie wypociny i widzę podobne postawy, zawsze mam przekonanie i pewnośc co do tego, że nic a nic mnie nie obchodzi to, że kiedys mordowano żydów.
Panie profesorze Sadurski, mam w d...

Vote up!
0
Vote down!
0
#170104

Seawolf-ie, jestem zachwycony Twoim mejstrsztykiem
kontrapunktującym, nic tylko uczyć się,bo właśnie tak
daje się odpór, tym do cna już sq...ym,profesorom "po
lini";Sadurskim,Nałęczom,Kurentom,Kikom,Środom i wielu,
bardzo wielu im podobnym.

Vote up!
0
Vote down!
0
#170115

berecik
Wielce szanowny Wilku Morski
Napisałeś moim skromnym zdaniem jeden z najlepszych tekstów jakie ostatnio czytałem. Gratuluję.
Na drode do zbudowania systemu powszechnej szczęśliwości/nieba na tym bożym padole dla narodu wybranego/Nie chodzi mi tu wcale jedynie o naród żydowski/należy rozprawić się ze wszystkimi wartościami, które są hamalcem postępu.
Żadnych wzniosłych celów poza troską o to by "micha była pełna". /Cytat ten zaczerpnąłem z kazania ks.Natanka/.
Na tym kończę zostawiając możliwości innym uczestnikom tego forum do kontynuowania mojej myśli.
Do czego serdecznie zachęcam.

Vote up!
0
Vote down!
0

berecik

#170159

a kto:
1/ przeprosi za jewrejskie denuncjowanie Polaków na Podlasiu i Lubelszczyźnie po 17 września 1939 r., skutkujące wywózką w głąb sowieckiego imperium tysięcy Polskich rodzin, a potem bezkarne grabienie ich opuszczonych polskich domostw?

2/ przeprosi za nadgorliwość jewrejskiej policji w gettach wobec własnych jewrejskich towarzyszy niedoli, którzy modelowo i skutecznie współpracowali z Niemcami, upychając transporty do obozów koncentracyjnych

3/ przeprosi za tortury, kaźnię i zabójstwa sądowe żołnierzy wyklętych przez jewrejski w większości aparat UB, SB, MBP (brat Michnika, Wolińska, itd)?

4/ kto wyjaśni, dlaczego jewrejskie ludy zamieszane w to co opisałem powyżej masowo zmieniały nazwiska na polsko brzmiące (czy był to nakaz, próba ukrycia się po 1956 r?)

Nie jestem żydożercą, ale jak mamy dbać o prawdę historyczną, to i tych wątków nie może zabraknąć.

Pozdrawiam Niepoprawnie

krisp

Vote up!
0
Vote down!
0
#170297