O co w tym wszystkim chodzi?

Obrazek użytkownika seawolf
Blog

Jak się okazuje, producent filmu „Śmierć prezydenta” zarobił w Rosji ciężkie pieniądze, brawo! Tylko pozazdrościć. Pozostaje pytanie, po co powstał film tak jałowy, powtarzający wszystkie rządowe „prawdy” i „oczywistości”. Odpowiedź jest niestety dość prosta: a jaki miał powstać? Ni stąd, ni zowąd miał zostać wyemitowany film z Macierewiczem, Biniendą i Szuladzińskim? Już takich cudów nie ma co się spodziewać i musimy przeżuwać (i przeżywać) politpoprawne rozważania o niekompetentnej załodze i rosyjskich naprowadzaczach. Ponieważ tak wielkie zyski, jakie uzyskał ten film, są raczej rzadko spotykane, powstaje oczywiste pytanie, o co w tym wszystkim chodzi. Pytanie jest dość niemądre, wiadomo, że jak nie wiadomo o co chodzi, to chodzi właśnie o pieniądze.

Ocena wpisu: 
Brak głosów

Komentarze

To że zarobił kupe kapuchy to było widać. Cała projekcja filmu bez przerwy na reklamę.

 

Oglądałem sporo odcinków Katastrofy w Przestworzach. Oglądając prawie zawsze przed oczami miałem obrazy ze Smoleńska. W tych filmach zawsze pokazywana jest praca śledczych i ich żmudne i bardzo drobiazgowe badania przyczyny katastrofy.

Zawsze gdzieś tam w głowie przelatywała mi myśl- dlaczego tak nie jest z naszym samolotem? Dlaczego badanie przyczyn Smoleńskiej tragedii to żenująca bylejakość. A tu w każdym filmie NG śledczych cechuje profesjonalizm i chęć dotarcia do prawdy.

Tak było do ubiegłej niedzieli. Spodziewałem się że kiedy NG nakręci film o katastrofie w Smoleńsku. Ale nigdy nie spodziewałem się że nakręci taki paszkwil. Takie dziadostwo pod każdym względem. Gniot.

Od pierwszych minut do samego końca wiedziałem co będzie w następnej scenie. Wiedziałem ze stuprocentową pewnością bo przecież scenariusz znaliśmy już od dawna, od konferencji MAKowskiej. I ta nieskazitelna wieża kontroli lotów w Smoleńsku.

Producentem tego filmu i jedynym płatnikiem był zapewne Putin.

 

Pozostaje mieć tylko nadzieję że pomysł TVP dojdzie do skutku i że "Anatomia Upadku" nie zostanie wyemitowana o godzinie 24.45.

 

Telewizja Polska chce pokazać dwa filmy o katastrofie smoleńskiej. Mają to być: "Anatomia upadku" Anity Gargas oraz kanadyjska "Śmierć prezydenta", wyemitowana przez National Geographic - informuje Presserwis. Rzeczniczka TVP Joanna Stempień-Rogalińska powiedziała, że sytuacja z "Anatomią upadku" Anity Gargas jest jasna, lecz jest zbyt wcześnie, by mówić o dacie emisji. TVP prowadzi rozmowy z producentami filmu "Śmierć prezydent" - powiedziała rzeczniczka Presserwisowi. Jak dodała, TVP zamierza zaprezentować oba filmy, by przedstawić różne punkty widzenia na sprawę i zagwarantować widzom możliwość wyrobienia sobie własnego zdania.

O to, by "Anatomia upadku" została wyemitowana przez Telewizję Publiczną apelowało m.in. Stowarzyszenie Dziennikarzy Polskiej.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

------------------------------------------------------------------------

http://www.kapela.info/mp3.php?id=578

#327179

Nie tylko w serii filmów "Katastrof w przestworzach", ale w ogóle w historii katostrof lotniczych nie było takiego przypadku, żeby badać je bez prowadzenia szczegółowych badań każdego urządzenia pomiarowego i rejestracyjnego jak również wszystkich elementów sterujących. Teren katastrofy jest bardzo dokładnie zabezpieczony i sprawdzany do momentu odnalezienia najdrobniejszego kawałka samolotu, którego brakuje do rekonstrukcji. Tutaj nawet wszystkich urządzeń rejestrujęcych nie szukano, a "zbadano" i "wyjaśniono" przyczyny. Nikomu nie przeszkadzało, że w międzyczasie wyeliminowano PRZEZ OFICJALNIE INSTYTUCJE PAŃSTWOWE UPRAWNIONE DO TAKICH BADAŃ, wiele teorii przedstawianych w filmie jako jednoznacznie "zbadanych" i "ustalonych".

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Anka1

 

#327382

Proszę zerknąć na to:
http://bezdekretu.blogspot.com/2013/01/film-politycznie-zaangazowany-czyli-kto.html#comment-form

Mądrej głowie dość ....!
Czyli masz rację. Gdzie nie wiadomo o co chodzi, chodzi o pieniądze.
Duże pieniądze, docelowo zyskane na skutkach przesłania tego filmu!

Pozdrawiam
Zaścianek

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#327181

Może faktycznie nie na temat , ale ..............
 

Zastanawiam się , czy tą notką chciał Pan coś przekazać , czy tylko i wyłącznie zamieścić to zdjęcie z Pana książką ? . Myślę , i nie wiem o co tu chodzi , a ( jak wiadomo ) jeśli nie wiadomo o co chodzi , to na pewno chodzi o pieniądze .

Mógłby Pan reklamować " swój interes " na portalach reklamowych ?.

Jeśli jednak  oferuje pan tę książkę z czysto patriotycznych powodów , i oddaje Pan ją  w ręce czytelników " po kosztach " , to zwracam honor .

Gdyby było jednak   inaczej , to byłoby mi z tego powodu bardzo przykro , a Panu powinno być wstyd ........................bo na patriotyzmie ( który w swoich tekstach Pan deklaruje ) , będąc uczciwym , nie zarabia się .

Co ma wspólnego obraz Pana książki z treścią notki ?

Jeśli oczywiście mogę wiedzieć ..........

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
-1

TYBERIUSZ

#327198

Spróbujmy przez chwilę być mało poważni i pobawmy się w kalambury i pozamieniajmy słowa w Pańskim tekście. Zgoda Panie Seawolf ? Wstawmy na przykład zamiast słów :
producent filmu " Śmierć Prezydenta" , słowa : autor książki "@lfabet Seawolfa" . Co otrzymamy ? Całkiem zgrabny tekścik.
A oto on :
- Jak się okazuje autor książki "@lfabet Seawolfa" zarobił pieniądze, brawo! Tylko pozazdrościć. Pozostaje pytanie, po co powstała tak jałowa książka, powtarzający wszystkie „prawdy” i „oczywistości”. Odpowiedź jest niestety dość prosta: a jaka miała powstać?....................ble, ble, ble.....................ble, ble............. Pytanie jest dość niemądre, wiadomo, że jak nie wiadomo o co chodzi, to chodzi właśnie o pieniądze.
Pozdrawiam serdecznie i daje dychę. To znaczy chciałem powiedzieć 10 punktów, bo po co panu dycha(10zł)skoro nie chodzi Panu o pieniądze.

NIEPOPRAWNY INACZEJ

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
0

NIEPOPRAWNY INACZEJ

#327206

Dzięki . Bylem przekonany , że po dotknięciu " tabu" , będę tu zrównany z poziomem asfaltu .

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
-1

TYBERIUSZ

#327208

Proszę bardzo :) Jeszcze jakiś czas temu faktycznie zostalibyśmy wdeptani w asfalt przez różnego typu wielbicielki i wielbicieli, czcicielki i czcicieli talentu Seawolfa. Na szczęście wielu Niepoprawnych już się przebudziło a swą ślepą miłość zamienili na małżeństwo z rozsądku a co najważniejsze stali się bardziej tolerancyjni do myślących inaczej.
Pozdrawiam

NIEPOPRAWNY INACZEJ

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
0

NIEPOPRAWNY INACZEJ

#327209

To nie było moje pierwsze pytanie w tej sprawie do seawolfa , ale tu mu pióra nie staje i odpowiedź nie padła :)

Widocznie chłopisko ma ważniejsze sprawy na głowie :)

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
-1

TYBERIUSZ

#327212

jeśli obserwujesz uważnie, ograniczyłem liczną tekstów, pisząc za to do gazet.ZApraszam do Gazety Polskiej Codziennie i Warszawskiej Gazety.

Pozdrawiam ;-)

seawolf

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
0

Pozdrawiam ;-)

seawolf

#327255

Mnie nie zmusza, ja to robię zawsze z przyjemnością, bo cenię jego dobre pióro i inteligentny dowcip. Nikogo nie mam zamiaru "wdeptywać w asfalt", ale zastanawiam sie, dlaczego ktoś się tak katuje bez przymusu. Sama mam taką metodę, że niektórych wpisów nie otwieram, bo mnie nie interesuje forma autora. Ktoś inny tak samo może reagować widząc mnie jako autora. Ale czytać, a jednocześnie mieć pretensje, że pisze - tego nie rozumiem.

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
0

Anka1

 

#327394

prawie jak pancernik Potiomkin.
Skoro producent DOSTAL W ROSJI PIENIADZE albo raczej gigantyczna kase to nie "nie wiadomo o co chodzi" tylko nawet porazony Daunem
WIE,ZE CHODZI O OLBRZYMIA KASE
i kolejny etap rozpropagowania rosyjskich klamstw na caly swiat za pomoca znanej tuby National G...
Miedzynarodowa komisja ( sorry jaka ona miedzynarodowa, raczej post-sowiecka z bylych podbitych kolonii) bolszewicjkiej Anoduiny robi za pieniadze z rosyjskich Oil &Gas
FILM PROPAGANDOWY, ktory ma okreslony cel - tak jak
"prawdy Goebelsa,Marksa,Lenina"
Jak wiadomo Niemcy zostali :
-"zaatakowani przez Polakow 1-go IX 39 i musieli sie bronic "
-"Rosja sowiecka musiala ochraniac ludnosc ukrainska, bialoruska, litewska, Estonczykow, na nawet Finow, przed zakusami Niemcow"
"prawda Goebelsowska " zostala osadzona w 46' w Norymberdze
a "Prawda rosyjsko - bolszewicka" ma sie dobrze do dzis.

PS . dolaczam do innych - mysle, ze seawolf zaczya isc w slady/ po sladach niedzwiedziej kupy/ czyli czy zacznie traktowac ten portal jak slup ogloszeniowy dla swoich ksiazek?Zapatrujac sie na autora "Basni jak ...."

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#327226

Mamy tu kilku " patriotycznie " uduchowionych BIZNESMENÓW o literackim zacięciu , ale nie chcę narzucać własnej narracji na temat ich twórczości , szanując , nawet tu , na " Niepoprawnych " widoczne  tłumy ich czytelników .

Ja osobiści preferuję literaturę faktu , a nie wynurzenia ( niewątpliwie utalentowanych ) opowiadaczy bajek dla ( dorosłych ) dzieci .

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
-1

TYBERIUSZ

#327232

Tyberiuszu, nie widzę nic złego w promowaniu własnej, osobiście napisanej książki. Jeśli ty to potępiasz, trudno, nic nie poradzę.Pozdrawiam ;-)

seawolf

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
0

Pozdrawiam ;-)

seawolf

#327254

Oczywiście , zgadzam się , powinieneś promować swoją twórczość , tyle , że trzeba znać w tej promocji umiar . Moim zdaniem , " kryptoreklamując"  się , wykorzystujesz  ten portal , i nie tylko ten , do promowania swojej działalności .

Odniosłem się do Twojej notki , która mówiąc szczerze niczego nie wnosi , a tylko powiela wiedzę większości internautów na tym portalu , natomiast znakomicie reklamuję Twoją książkę .

Pytałem tylko , dlaczego robisz to w ten sposób i czy uważasz to za uczciwe działanie z Twojej strony .

Ja również  prowadzę własną działalność , ale nigdy , ani jednym słowem , nie odniosłem się , i nigdy nie odniosę , do tego , z czego mam dochody .

Mogę tylko dodać , że w tym , czym ja się zajmuję , poruszam się nie gorzej niż Ty w tym , co tu usiłujesz nachalnie reklamować .

PS.Walczmy o przyzwoitość , a łatwiej dotrzemy do wolności . ........

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
-1

TYBERIUSZ

#327297

Czy na pewno dużą nieprzyzwoitością jest wymiana poglądów, prowadzenie dyskusji na interesujący wielu ludzi temat? Czy tutaj ktoś musi "odkrywać Amerykę"? Ja myślę, że do tego sprowadzają się notki na tym portalu, a głębszą analizę tematu można znaleźć w książkach i poszerzonych artykółach, które Seawolf poleca (nie tylko on). Mam prośbę, chociaż tutaj nie zwalczajmy się bez sensu. Przecież wiadomo, że każdy (a przynajmniej większość) z czegoś żyje, ale nie każdy potrafi to ciekawie opisać. Pozdrawiam, bez złości.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Anka1

 

#327439

Nie tyle chodzi mi o tę reklamę ,  ale o fakt niezwykle prymitywnego jej zamieszczenia  . Powinien Pan mieć odrobinę szacunku dla internautów "Niepoprawnych"  i wiarę w ich możliwości intelektualne .

 

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
-1

TYBERIUSZ

#327307

na NP od lat!
Co w tym złego?
pzdr
Tyberiuszu ! z takim nick'iem!
wstydż się swej małostkowości!

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
0

antysalon

#327399

masz tak wielkie zasługi jako bloger na NP! Bardzo Ciebie brakuje!

Masz wielkie prawo informować o możliwości nabycia książki "Alfabet..." - ponieważ zostawiłeś tu mnóstwo wspaniałej, niewynagrodzonej pracy.

Serdecznie pozdrawiam - markowa

p.s. oczywiście książkę nabyłam, przeczytałam i puściłam w obieg już dawno. Polecam!

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Bóg - Honor - Ojczyzna!

#327415

Z takim nickiem , wstydź się brakiem niezależności .

Od lat  mamy ful "autorytetów" , tyle , że nic sobą nie reprezentują , a wręcz szkodzą .

Powinieneś raczej pisać na portalu " POPRAWNI"   .

Długość kadencji usprawiedliwia nieuczciwość ?

Czy to co robi seawolf w tym o czym piszę , jest uczciwe ???? .

Odpowiedz na moje zarzuty wobec niego , a postaram Ci to wyjaśnić , skoro z moich notek tego nie wyłapałeś .

Ps. Masz niestety  "salonowe"   podejście do tematu . Skoro nasz , to hulaj dusza ?

Może mała zmiana nicka : pro salon ?

 

 

 

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
-1

TYBERIUSZ

#327414

bezinteresowna zawiść?

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
0

Bóg - Honor - Ojczyzna!

#327418

Dzięki , rozszyfrowałaś mnie :) .

 

 

 

 

Ale niestety , mało z tego co napisałem ...........zrozumiałaś :)

A szkoda .

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
-1

TYBERIUSZ

#327425

nie przypominam sobie, byśmy pili bruderszaft.

A co do tego, ile zrozumiałam: każdy mierzy swoją miarą. Przypisuje pan Seawolfowi swoje cechy.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Bóg - Honor - Ojczyzna!

#327441

Też nie lubię sfrustrowanych, co głównie "mają za złe".

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Anka1

 

#327445

Pozostawiam bez komentarza :) :)

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
-1

TYBERIUSZ

#327656

Bardzo Panią przepraszam za to " tykanie " i obiecuję , że już to się nie powtórzy , jakoś tak mi poleciało .

Ps. Co zaś do Pani opinii na mój temat , to cóż mogę powiedzieć , w obronie obiektu swoich westchnień , kobieta potrafi zrobić i powiedzieć wszystko , nawet gdyby miało to zabrzmieć niemądrze .

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
-1

TYBERIUSZ

#327564

Nie ma rady na zakochane panny. Za mundurem panny sznurem ?

NIEPOPRAWNY INACZEJ

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
-1

NIEPOPRAWNY INACZEJ

#327543