Sekta III RP na drodze do obłędu

Obrazek użytkownika grzechg
Kraj

Nie ustają próby, by na różne sposoby stępić w świadomości społecznej wszystkie nowe ustalenia w sprawie Smoleńska i odsunąć w czasie klęskę rządu i jego mediów. „Widzimy projekt podboju Polski, przy pomocy wymyślonej historii. To chora, nienawistna wyobraźnia.” – mówi w TVN 24 Aleksander Smolar. Bez podjęcia merytorycznej polemiki z góry pozycjonuje się PiS środowiska patriotyczne jako groźną grupę spiskową, wręcz antypaństwową, a Giertych Roman mówi wprost o groźbie wojny domowej. Może ma jakieś problemy w domu i coś mu się pokręciło. Platformie i mediom brakuje już jakichkolwiek argumentów, więc wyciąga się, jak zwykle, Stefana Niesiołowskiego, który zdradza po kilku latach, co ś.p. Lech Kaczyński mu kiedyś powiedział. A co mógł powiedzieć Prezydent wywodzący się z PiS? „Wykończę cię” – tak miał właśnie rzec do wicemarszałka Sejmu podczas ważnego święta Lech Kaczyński. Którego, to już nawet poseł Niesiołowski nie pamięta, ale co usłyszał – jeśli w ogóle usłyszał – to już wie na pewno, tak samo jak wiedział, że Cyba czyhał na jego życie. Można też zwołać krzykaczy pod Wawel, którzy będą skandować: „Zabierz brata! Zabierz brata!”. To kwintesencja polityki miłości, jakby ktoś nie wiedział. No i wreszcie sam prezydent Komorowski dorzuca swoje trzy grosze, że „kwestionowanie raportu Millera, to kwestionowanie werdyktu państwa polskiego”. Mocne. Rozumiemy już, że Miller to państwo, a w końcu był on tylko ministrem. Czyli Komorowski, to kto? Co najmniej cała nasza planeta. Wiedząc o tym, dużo łatwiej zrozumieć, dlaczego w świecie jest tyle zamieszania.

Mamy więc słowa klucze: pucz, wojna domowa, spisek, chora wyobraźnia, podbój. Strach wyjść na ulicę. Spotkać Jarosława Kaczyńskiego przed domem to pewna śmierć. Nowa narracja obozu III RP właśnie się rozpoczęła i pewnie będą kolejne odsłony. Tylko czekać, jak pojawi się przeciek, że PiS przygotował już listy proskrypcyjne. Stefan Niesiołowski pierwszy oznajmi do kamer, że widział tam swoje nazwisko. Nic, tylko trzeba będzie rozdać liderom PO broń palną, jak aktywistom PZPR w 1981 roku. Wtedy „Solidarność” też szykowała listy proskrypcyjne. No, a potem to już wiadomo: chcieli siłą obalić ustrój III RP. Tylko do kogo „kurna” zwrócą się teraz o bratnią pomoc? Ten sam „adres do cara”, o którym mówił w Sejmie Donald Tusk? Czy może jakiś duet?

Te brednie nie są dziełem ciemnogrodu, tylko tak zwanych elit III RP. Są to brednie przemyślane. Mówią je ludzie traktujący Polskę i Polaków w sposób instrumentalny. Nie mogą już dłużej milczeć, ale nie mają też żadnych kontrargumentów, więc idą w zaparte i wpadają w obłęd. Bo to jest obłęd i nie ma on już nic wspólnego z uprawianiem polityki.

Na tym tle, jeszcze smutniejsze są dywagacje „neutralnych” komentatorów, którzy dostrzegają z kolei niezwykły kunszt Rosjan w dzieleniu Polaków. Moskwa manipuluje PiS-em i PO, szczuje przeciwko sobie Tuska i Kaczyńskiego. Wykorzystuje Smoleńsk do własnej gry, do osłabienia Polski na arenie międzynarodowej, mało, zrobili już z nas niewolników swojej strategii. Nikt nie zaprzeczy, że słaba Polska leży w interesie Rosji, ale skutki myli się tu z przyczynami. Podział nastąpił siedem lat temu i od początku były to dwie odmienne wizje państwa: Polska PO wtopiona bezkształtnie w Europę, poprawna i przyjazna wszystkim za podanie łapy, i Polska zrywająca z tą filozofią, stawiająca w Europie mocne i zdecydowane kroki, a nie snująca się po salonach jak kelner, Polska jako lider regionu. Platforma od początku rządów PiS- u i prezydentury Lecha Kaczyńskiego miała jeden cel: za wszelką cenę utrzymać układ III RP. Smoleńsk i wszystko to, co działo się po 10 kwietnia 2010 roku był jedynie następstwem tego zasadniczego podziału, a nie jego przyczyną.

Walka o ustalenie prawdy w sprawie Katastrofy Smoleńskiej, nie jest i nie była nigdy jedynie sprzeciwem wobec kłamstw i dezercji rządu Tuska wobec Rosjan. Była i jest sprzeciwem wobec wasalizacji Polski. Bo Smoleńsk jest tego koronnym dowodem. Dla Rosji niezwykle wygodne jest podtrzymywanie przy życiu układu III RP, ponieważ układ ten jest dla Kremla wręcz wymarzony. Robią to, co im każemy – to Smoleńsk. Kupują najdroższy gaz, wycofują się z aktywnej polityki wobec Ukrainy, czego więcej jeszcze trzeba? Idealny partner. Pomagają nawet w obniżeniu rangi wizyty ich Prezydenta. Prawdziwi przyjaciele. Tyle, że słabi, więc będzie można ich, od czasu do czasu, jeszcze upokorzyć, a oni i tak przyjmą to bezboleśnie. Niewolnik w grze z Rosją jest jeden, na własne życzenie, i nie ma za bardzo gdzie i jak się wycofać. Stało się to tak szybko, zaledwie w ciągu ostatnich trzech lat. Dlatego Prawo i Sprawiedliwość nie może dziś iść na żadne ustępstwa, bo przegra. Musi postawić tamę kłamstwu i polityce uległości. Stąd ta niesłychana wściekłość i opętanie, w jakie popadają tak zwane elity III RP.

Ocena wpisu: 
Brak głosów

Komentarze

jak każde takie wydarzenie (choć to bardzo złe słowo) stawia pachołków Rosji w sytuacji straceńców na własne rządanie. Tak bardzo chcieli tej władzy. Kłamstwo goniło kłamstwo, ale upojenie było zapewne uczuciem wartym tych kłamstw. Jakże szybko to co było przyjemnością staje się udręką. Bo nie wątpię że odczuwają udrękę każdego dnia, gdy poraz kolejny okazuje się że jednak ktoś i znowu ktoś nie kupuje już tej narracji, że widać dno w sakiewce i zaczyna brakować na wypłaty dla usłużnych. Gdy dotarło do mózgownic że ludzie zaczęli już rozumieć w czym rzecz i że brakuje czasu na piękne zakończenie tego planu bo za chwilę trzeba będzie wiać gdzie pieprz rośnie. Zaś z punktu widzenia leminga byli zbawieniem jakie spłynęło z niewiadomo kąd. Do Smoleńska. Jakże szybko i zadziwiająco sprawnie przobrazili siebie i cały kraj w cuchnące bagno. Dziś już nawet część lemingów rozpoznaje ten smród. Dla wielu MWzWM ten smród jest nowością. Być może taki smrodliwy zwiastun wydaje się być atrakcyjny, jak każda nowość. Gdy jednak wedrze się on w ich nozdrza do końca, stanie się odorem nie do zniesienia. Jeszcze nie wiedzą co ich czeka gdy w pełni "rozkwitnie" i rozpełznie się, wlewając się całą mocą w ich życie. Zakosztują owoców imperium zła na własnej skórze. Juz widac jak co poniektórzy cwańsi zaczynają się przesiadać chyłkiem do jakichś szalup ratunkowych, vide Prezes PAN i jemu podobni. To takim ludziom trzeba dziś patrzeć w oczy i zapisywać ich nazwiska. To są ci którzy chowali się po kątach podczas gdy gaszono papierosy na karkach modląych się ludzi, by teraz przyklejać się do okrętu krzycząc głośno płyniemy! To ich należy ostatecznie i raz na zwsze zeskrobać z "kadłuba" naszej Polski mówiąc obrazowo i trzymając się tej morskiej metafory. NIe wiem w jaki sposób tego dokonać, ale to musi zostać zrobione choćby tylko po to aby móc spojżeć sobie w twarz i móc powiedzieć że uczciwie zapracowaliśmy na wolnośc. Wolność od tego zła i obłędu. Nie mam zamiaru ani zapominać ani przebaczać ani akceptować jakiekolwiek cienki czy grube kreski.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#246479

Obejrzałam dziś film "80 milionów". Te same metody SB-eckich idiotów, takie same prowokacje z niszczeniem grobów radzieckich i to samo straszenie wojną z Rosją. Dobrze było sobie to tak dokładnie przypomnieć. Smolar to już całkiem zaczadział ze swoimi teoriami o "rokoszy" i "puczu". Ciekawe czy oni już chodzą w pampersach, żeby nie moczyć tych telewizyjnych foteli.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Anka1

 

#246480

 To są próby robienia ludziom wody z mózgu.Nie dajmy się zwariować.

Pozdrawiam.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#246482

I ja o tym pisałem: http://niepoprawni.pl/blog/4949/smolar-w-salonie-botoxu Nie liczmy na szybkie wybory! Wybory są sprawą drugorzędną, wtórną! Przez najbliższe trzy lata trzeba cywilnie zniszczyć PO i stojącą za nią sowiecką administrację. Zgrillować moralnie. I znaleźć skuteczne formy protestu.

alchymista
===
Obywatel, który wybiera królów i obala tyranów
Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, áldd meg a magyart

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#246497

Dzisiejsza Wymiotna w artykule umieszczonym oczywiście na Onecie ( wyróżniony artykuł POranka) widzi już nie jednego generała w kokpicie..ale dwóch! Przytacza opinię kolejnego usłużnego salonowego eksperta. Jakie jeszcze rewelacje czekają nas w najbliższych dniach ?

a tutaj link do tego artykułu na POnecie :

http://tnij.org/qc24

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

antek_emigrant

#246503

w radio słuchałem red (sic!) Mnogowieśniackiej wzywającej rozedrganym głosem do postawienia tamy pisowskiej ofensywie. Już ją widziałem jak z piersią łopoczącą na wietrze wiedzie na barykady oburzoną młodzież z liceum im. Jacka Kuronia oraz nieprzebrane zastępy czytelników, widzów i słuchaczy zaprzyjaźnionych mediów. A wszystko to filmuje znakomity reżyser światowej (i nie tylko) sławy niejaki Fajda. Tak powstały dokument, okraszony muzyką Nergala-Holokałsto oraz słowem wstępnym pana Bonieckiego (sprawdzić czy nie ksiądz) będzie dołączany do specjalnego wydania "Wysokich Obciachów" w całości poświęconego procedurom botoxowo-liftingowo-tuningowym red (sic!) Emulsyjnik jakim musiała się poddać na wieść o zbliżającej się Ofensywie.

HdeS

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

HdeS

#246516

To jest ciekawe zjawisko. Są po prawej stronie ludzie bezkompromisowi, żądają głów, ale to co publicznie w radiu, telewizji wygadują zwolennicy PO coraz bardziej przypomina
przedwojenne pomruki zza granicy. Padają nawet te same słowa.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#246520

A jutro pojawi się w nim Jarosław Kaczyński.

Pozdrawiam.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#246525

Czas z Wersalem dla PO skończyć,tylko bezwględna i bez kompromisowa walka przyniesie zwycięstwo,oni idą na noże to my musimy też,tak jak dr Giżyński w kawie na ławie Tusk zdrajca i wasal Sowietów,czas ochrony dla POlszewików się zakończył,przyszedł czas POlowań,każdy błąd,każda POdwyżka,brak lekarstw,każde matactwa itp,wszystko wysyłać w eter,niech świadomość kłamstw,matactw,przekrętów,pychy i arogancji rządu POlszewickiego,niech się zakorzenia i kiełkuje w głowach ludzi

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#246506