obłęd

Obrazek użytkownika x Marek Czech
Idee

    No proszę, nasza nacjonalsocjalistyczna władzuchna zrozumiała, że trzeba skończyć z  bezwzględnym więzieniem ludzi w ich własnych domach i pozwala im pospacerować po lesie, pozwala przejść się do parku. A i do kościołów może więcej osób chodzić i do sklepów po zakupy dreptać. Wprawdzie nadal trwa terroryzowanie społeczeństwa i nawet maski obligatoryjnie trzeba zakładać - szczególnie te czarne...

2.8
Twoja ocena: Brak Średnia: 2.8 (18 głosów)
Obrazek użytkownika Humpty Dumpty
Kultura

Co zrobić, żeby zarobić, ale się nie narobić? Jak widać pytanie to dręczy nie tylko Ferdynanda Kiepskiego.

 

W październiku 2006 r. wielkopolskimi urzędnikami Temidy zatrzęsło. Oto na internetowym forum lokalnego dziennika „Głos Wielkopolski” pojawił się wpis informujący, że jeden z tamtejszych sędziów to baran, który powinien poddać się leczeniu psychiatrycznemu. Na dodatek jest ograniczony...

3.2
Twoja ocena: Brak Średnia: 3.2 (12 głosów)
Obrazek użytkownika wilre
Gospodarka

Belgijskie świnie jadą do Polski

24.10.2018r.

– W tym tygodniu nie wezmę więcej jak 60 tuczników, bo mamy dostawę z Belgii. Jadą do nas świnie z terenu, gdzie znaleźli dziki. Biją się dobrze, cenę mają dobrą, to bierzemy – tak relacjonuje rozmowę ze skupującym tuczniki nasz Czytelnik z Wielkopolski.

Belgijska wieprzowina powoli wypiera rodzimą produkcję

Jak donoszą nam inni rozmówcy, do...

5
Twoja ocena: Brak Średnia: 5 (4 głosy)
Obrazek użytkownika Anonymous
Kraj

Politykom Izraela, dziennikarzom zagranicznym, tym pokroju prof. Śpiewaka, Grossa oraz dyżurnym nadwiślańskim sługusom, w odmianie Schetyna!, zalecam odrobinę przyzwoitości.

Jednakże, aby ją, tę elementarną przyzwoitość jedni osiągnęli, a ci inni odzyskali, proponuję małe repetytorium.

O trudnych do przyjęcia przez Żydów słowach Hannah Arendt już wspominałem w poprzednich wpisach!

1 Zapiski...

5
Twoja ocena: Brak Średnia: 5 (2 głosy)
Obrazek użytkownika krzysztofjaw
Kraj

 

 - egocentroizm - to moje słowo - neologizm - stworzone na potrzeby określenia zjawiska jednoczesnego występowania: egoizmu, egocentryzmu i cynizmu spowitych mgłą egotyzmu,  

- idiolatria - postawa polegająca na uwielbieniu samego siebie, braku jakiegokolwiek krytycyzmu do własnych działań lub słabości.

------------------------------------------------------

 

Być może jestem nieco spóźniony z...

5
Twoja ocena: Brak Średnia: 5 (10 głosów)
Obrazek użytkownika miarka
Idee

 

  Po wyborach wypowiedź wychodzącego: „No, obowiązek obywatelski spełniony” (wcześniej nie krył, że zagłosuje na Dudę). „U mnie patriotyczny” – mówi drugi (wcześniej mówiący dobrze o Braunie).

„Trzeba czasami przewietrzyć” - mówił na zagajenie dyskusji przed wyborami ten pierwszy, wskazując swoją preferencję, że nie Komorowski, tylko Duda. - „Tu nie pomoże wietrzenie, tu trzeba porządnie wymyć...

3.15
Twoja ocena: Brak Średnia: 3.2 (14 głosów)
Obrazek użytkownika antysalon
Kraj

Niezłomni bohaterowie i ... nieodpowiedzialni kalkulatorzy desperaci!?

Gdy garstka nie mająca większego wsparcia swych zastraszonych, umęczonych, zagłodzononych współbraci mając kilkanście sztuk broni staje do walki z uzbrojonymi po zęby prześladowcami, mordercami chwyta za broń, to bohaterstwo!

Gdy Polskie Państwo Podziemne ze swymi strukturami wojskowymi, cywilnymi mająca poparcie ludności...

4.55
Twoja ocena: Brak Średnia: 4.6 (13 głosów)
Obrazek użytkownika antysalon
Kraj

Kinga lat 60 jurniejsza, bardziej jurna od pary młodych baraszkujących osiołków. Organy Michnika i Paradowskiej Janki aż zatkało.
A Jacek Żakowski już od kilku dni nie opuszcza gabinetu-pracowni Starowicza Lwa.
Nawet odreczne zapiski Wisłockiej znów analizują.

A ja zastanawiam się w jakiej konwencji ująć dzisiejszy wpis! Purnonens, jaja, jaja jak berety, kazirodztwo, skandal w rodzinie!?
Ale komu...

3.65
Twoja ocena: Brak Średnia: 3.7 (3 głosy)
Obrazek użytkownika antysalon
Kraj

Zalatuje zamtuzem!
Nie może być!
Niebywałe!
Niebywała bezczelność!
Niebywała zuchwałość!

Premier Donald Tusk obwinia prezesa Jarosława Kaczyńskiego za ... wypowiedż Victora Orbana w sprawie praw ludności węgierskiego pochodzenia na zach. Ukrainie!

Jakimi to logicznymi przesłankami posługuje się D. Tusk?
Wie tylko on sam jeden i jego pr,owi doradcy!

Przeciekawe to wnioskowanie człowieka, który nie...

5
Twoja ocena: Brak Średnia: 5 (1 głos)
Obrazek użytkownika grzechg
Kraj

O Powstaniu Warszawskim nie dyskutujemy w próżni. Dyskutujemy o nim w realnym świecie, w Polsce, w której od wielu już lat próbuje się narzucić narrację o bezsensownym czynie zbrojnym Powstańców. Dodaje się mimochodem, że o i owszem, byli bohaterscy, odważni, że walczyli o niepodległość Polski, ale walka ta, ze względu na błędne decyzje dowództwa AK, była skazana na klęskę. W notce pod tytułem „...

0
Brak głosów
Obrazek użytkownika rosemann
Kraj

Nie będę tu pisał o tym, co potocznie kojarzy się z tytułowym określeniem. Bardziej na czasie jest bowiem kwestia stanu niektórych umysłów, który mógłby sugerować jakieś schorzenie, dotykające ludzi zainteresowanych lewicową ideologią a przejawiającym się w tym co robią i mówią. Oczywiście nie można generalizować, bo są ludzie lewicy, których nie tylko można, ale trzeba szanować. Ale niestety...
0
Brak głosów
Obrazek użytkownika grzechg
Kraj

Nie ustają próby, by na różne sposoby stępić w świadomości społecznej wszystkie nowe ustalenia w sprawie Smoleńska i odsunąć w czasie klęskę rządu i jego mediów. „Widzimy projekt podboju Polski, przy pomocy wymyślonej historii. To chora, nienawistna wyobraźnia.” – mówi w TVN 24 Aleksander Smolar. Bez podjęcia merytorycznej polemiki z góry pozycjonuje się PiS środowiska patriotyczne jako groźną...

0
Brak głosów
Obrazek użytkownika deszczowy
Humor i satyra

Niestety, znów z Jarosława Kaczyńskiego wyszedł polityk krnąbrny, niedzisiejszy i ogólnie przewodniczący PiS oderwał się już nie od orbity okołoziemskiej, ale wręcz opuścił układ słoneczny.
Zamiast zapytać posłów PO, dziennikarzy zaprzyjaźnionych z PO mediów i “ałtorytetów” jak powinien uczcić w 5 “miesięcznicę” pamięć ofiar, w tym swojego brata, zrobił to po swojemu. Zamiast skonsultować się, ze...

0
Brak głosów
Obrazek użytkownika mona
Kraj

Nienawiść ponosi ludzi za daleko.

Stefan Niesiołowski postrzegany jest zwykle jako swoisty folklor polityczny, służący uciesze gawiedzi - przepraszam za oksymoron - "ponury wesołek", którego pełne jadu wobec przeciwników politycznych wypowiedzi, przewidywalne do bólu, są tylko tłem kontrastowym dla wypowiedzi poważniej traktowanych polityków.
Niesiołowski znakomicie służy programom stricte...

0
Brak głosów
Obrazek użytkownika triarius

Spróbujmy mój Czytelniku wspólnie zgadnąć, jakie to nożyce się odezwą, kto się (łagodnie mówiąc) obrazi, jeśli powiem coś w takim oto stylu: "Plemię, o którym dzisiaj wolno mówić tylko same pochlebne rzeczy - dla pewności zaś najlepiej na klęczkach, bijąc głową o podłoże i merdając przymilnie ogonkiem."

No więc któż wtedy okaże się tymi nożycami? Któż się obrazi, któż zacznie grzmieć... grozić...

0
Brak głosów
Obrazek użytkownika triarius

Moja modlitwa jest krótka. Moja modlitwa jest krótka, bo ani Bóg, ani ja, nie mamy czasu na codzienne wysłuchiwanie czy powtarzanie tych samych długich modlitw. Moja modlitwa jest krótka, ale każde jej słowo wymawiam zawsze z naciskiem i najszczerszym przekonaniem, przemawiając w imieniu zarówno własnym, jak i całego nieszczęsnego narodu, którego jestem częścią. Oto moja modlitwa:

Od głodu, moru...

5
Twoja ocena: Brak Średnia: 5 (1 głos)