PROKURATOR WAŁĘSA OSKARŻA…

Obrazek użytkownika Kapitan Nemo
Blog

Nie zaskoczyło mnie, że Lech Wałęsa, którego najpełniejszą dotychczas biografię napisał Paweł Zyzak - autor książki pt. "Lech Wałęsa. Idea i historia", kolejny raz ujawnił swoje inklinacje, wynikające z własnego życiorysu, z którego nie da się wymazać współpracy z bezpieką. Ten z kolei wątek „wychowania” Wałęsy najlepiej opisał Sławomir Cenckiewicz w książce pt. „SB a Lech Wałęsa. Przyczynek do biografii”. 

Sądzę, że gdyby nie upadek komuny, Wałęsa zamiast europejskiego mędrca, zrobiłby karierę także i za komuny. Na przykład, jako prokurator oskarżający opozycyjnych przestępców, za podważenie nierozerwalnego sojuszu z ZSRR. Ale sytuacja po 89 roku zmieniła się i Polska z roli satelity Moskwy, staje się teraz satelitą Berlina – do czego wystarczyły zaledwie 4 lata rządów Tuska. Wprawdzie jeszcze nie wpisano do polskiej Konstytucji przewodniej roli Polskiej Zjednoczonej Platformy Obywatelskiej i odwiecznego sojuszu III RP z Niemcami - jako racji stanu III RP, ale jesteśmy znacznie bliżej zgody na rolę Polski, jako satelity Niemiec, niż nam się to wydaje.

Wiernopoddańczy list ministrów spraw zagranicznych do Angeli Merkel, w którym pada oskarżenie szefa opozycji Jarosława Kaczyńskiego o działanie sprzeczne z racją stanu III RP potwierdza pełzający Anschluss Polski, przy pełnej bierności polskiego społeczeństwa. Skoro stwierdzenie Kaczyńskiego, że  "kanclerz Niemiec nie została na swój urząd wybrana przypadkowo" zostało uznane, nieomal jako zdrada stanu i mogło zaważyć na wyniku wyborczym PIS-u, to sytuacja jest rzeczywiście dramatyczna. Oznaczałoby to, że dla dużej części Polaków bez znaczenia jest gigantyczne zadłużenie Polski, katastrofa pod Smoleńskiem, olbrzymie bezrobocie, afery i korupcja (Polska jest pod tym względem na 3-cim miejscu w Europie). Dla Polaków najważniejsza jest cześć Angeli Merkel, którą swym stwierdzeniem zbezcześcił Jarosław Kaczyński.

Dlatego w jakimś stopniu zaczynamy przypominać Austrię sprzed Anschlussu, w której nie brakło zdrajców, przygotowujących społeczeństwo do włączenia tego kraju do Wielkiej Rzeszy. A gdy to się stało, aż 99.73% Austriaków poparło w referendum włączenie Austrii do Wielkiej Rzeszy. Nie dziwią mnie więc słowa byłego agenta SB, który nie kryje już swojego poddaństwa – tym razem wobec Niemiec. Nie dziwią mnie jego inklinacje prokuratorskie i tylko czekam, gdy Komorowski powoła go na stanowisko Prokuratora Generalnego. Wtedy rozwiązane zostaną wszystkie problemy Tuska i Platformy, dla których śmierć ś.p. Lecha Kaczyńskiego wydaje się teraz być częścią większego planu. Bo jak rozwiązać problem Jarosława Kaczyńskiego, który nie chce wsiąść do pozostałego nam TU-154, przedstawił w prostych słowach Lech Wałęsa – kandydat na Prokuratora Generalnego.

W wywiadzie z Wałęsą  Jacek Nizinkiewicz pyta: - Jarosław Kaczyński zaszkodził PiS-owi i opinii Polski słowami czy też spekulacjami na temat Angeli Merkel? 

- Według mojego starego wychowania, Kaczyński za takie słowa powinien mieć kryminał i powinien być sądzony. Za taki sposób, w jaki on te sprawy stawiał – odpowiada Wałęsa.

- Czy istnieją przesłanki, by postawić Kaczyńskiego i Ziobro przed Trybunałem Stanu? - pyta Nizinkiewicz.

- Oczywiście, że tak. Jeśli udowodniłoby się im choćby jedną piątą tego, co robili, to wyrok by zapadł. Ale są problemy z dowodami. Może się znajdą... - odpowiada Wałęsa, który pozazdrościł roli poddanych Angeli ministrów spraw zagranicznych, czyli Bartoszewskiego, Olechowskiego, Cimoszewicza, Rosatiego, Adama Daniela Rotfelda i Radosława Sikorskiego.

A więc teraz  - zgodnie z najlepszymi tradycjami stalinowskiej prokuratury - należałoby Jarosława Kaczyńskiego tylko wsadzić do kryminału na podstawie oskarżenia Lecha Wałęsy, a problemy z dowodami załatwi się już w więzieniu. Wszystko bowiem zależy od zastosowanych metod, przez właściwego Prokuratora. Ale nie tacy jak Kaczyński przyznawali się do zdrady stanu tym bardziej, że Prokurator Wałęsa już ma na Kaczyńskiego wyrok, opracowany według starego wychowania b. agenta SB.

Ocena wpisu: 
Brak głosów

Komentarze

Ale się zaparł!
A jakich usłużnych dziennikarzy mamy, prawda? Jak wiedzą, jakie pytanie zadać, aby odpowiednia ilość jadu się wydzieliła!

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#192806

robaków nałapać do wędki.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Szpilka

#192821

GLIZD by nakopał, może grubszą rybę by złowił,a może dowodów
tez by się dokopał???? i byc może "zaperć" by sie pozbył???
A w podzięce- następny tytuł "HONORUS" dla Bolka z ŁOPATOLOGI!

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#192907

O mój Boże,ale się uśmiałam z tych idiotyzmów Bolusia o kryminale dla P.Premiera J.Kaczyńskiego.Proszę te wypowiedź przenieść do działu satyry.To nawet szkoda analizować tego prostaka,jego idiotyzmy to tylko woda na młyn.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#192809

 Nie moze przezyc,ze ktos zdarl maske z jego prymitywnero,obludnego , zaklamanego ry...a.Czy ta bestia wie ,ze pan Kaczynski to wyksztalcony czlowiek?.Pamietam jak to cos nie potrafilo przeczytac z kartki,ktora dostal od swych kumpli EB-ekow.Jest to bardzo mozliwe ,jestem pelna obaw,ze zniszcza pana Kaczynskiego.Ludzie,tacy jak ,bolek,palifiut,matol,bul i cala ich swita,nie odpuszcza Kaczynskiemu.Pozdrawiam.Jolka.

 

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#192813

Zastanawiam się czy jego mózg sam produkuje takie idiotyzmy czy piszą mu na kartce. I pomyśleć, że kiedyś głosowałem na takie zero. Ten człowiek chyba nie ma szacunku dla samego siebie bo inaczej nie wygadywał by takich bzdur nawet jeśli kazali mu czytać z kartki. Jakim chorym z nienawiści trzeba być by sięgnąć dna. To jest właśnie jeden z tych, którzy dzielą polskie społeczeństwo. Czy picie wódki z Kiszczakiem, Michnikiem tak mu zaszkodziło?. Jeżeli tego rodzaju wypowiedzi Wałęsy trafiają do opinii publicznej choćby w europie to nie dziwię się że mają Polaków za nic.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#192814

 Jeszcze jedna sprawa o ktorej zapomnial ten klamca lustracyjny,do pudla niech wsadzi swoich synkow za przestepstwa ktore popelnili.Uwlacza to mojej godnosci pisanie o takim czlowieku jak Dyzma naszych czasow .Omijam wszelkich rozmowy na temat swory dzikich przy korycie.Pozdrawiam.Jolka.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#192815

ułożony facet!!!

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#192828

... przez pryzmat książki, filmu Rybkowskiego z 1956 roku, serialu z 1980, czy komedii Bromskiego ; ) ?

Jeśli oceniać na podstawie filmu z Dymszą - wypisz wymaluj to taka sama kanalia.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, aldd meg a magyart

#192880

to jednak Wałęsa na prawie się zna. Zresztą on sam to powiedział. Kiedy? W jakiejś potyczce słownej ktoś mu zarzucił, że coś tam było wbrew prawu. Na to nasz bohater oburzony, zacietrzewiony, powiedział coś w tym rodzaju: proszę pana, ja dostałem doktorat h.c. na wydziale prawa to ja się znam na prawie! To było w rok, czy dwa, po otrzymaniu tego zaszczytnego tytułu na jakimś uniwersytecie w USA. No i co, nie nadaje się na prok.gen.? Drżyjcie wszystkie stworzenia przed prok. Wałęsą! On obalił komunę, to wsadzi do kicia kogo będzie chciał. Ot, co!

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Szpilka

#192818

no toż przecież Cimoszewicz, Rosati, Rotfeld i Olechowski, a być może i Sikorski to raczej poddani cara. Ciekawe, że tutaj bronią przed Polakami Angeli. I tutaj może się kryć najwłaściwszy punkt patrzenia na geopolitykę środkowej części Europy środkowej...

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#192823