Breivik. Mason "chrześcijańskim fundamentalistą"?

Obrazek użytkownika Chłodny Żółw
Blog

Młodzi, wykształceni, z wielkich miast, podobnie jak naukowcy i różnego rodzaju eksperci mają fantazję...

(źródło:wp.pl)

Na przykład Natalia Julia Nowak, która "nie chce cierpieć za grzechy Breivika".

Trudno dziwić się młodzieży, skoro wcześniej osobą pana Breivika rozemocjonowali się nawet eksperci ds. zwalczania terroryzmu międzynarodowego

"Jeżeli okaże się, że jest to osoba o poglądach skrajnie prawicowych, ale niezrównoważona psychicznie, to motywy jej działania to reakcje związane z frustracją i chorobą psychiczną".

(Krzysztof Liedel)

Jeżeli...? Interesujące zastrzeżenie :)

A jeśli nie jest to osoba o poglądach "skrajnie prawicowych"? Jeśli jest to mason? Czy wtedy nie można uznać, że  motywy jego działania to reakcje związane z frustracją i chorobą psychiczną?

Aktualna liczba uczestników "Gulaszowego Czwartku" zarejestrowanych na Facebooku: 454 

(Facebookowcy! Dopisujcie się! I zapraszajcie znajomych!)

 

Ocena wpisu: 
Brak głosów

Komentarze

Chyba tak, bo w każdym cytowaniu nie uległa zmianie ani jedna kropka.

Jean-Marie Le Pen, symbol skrajnej prawicy we Francji i założyciel Frontu Narodowego, krytykuje władze i społeczeństwo Norwegii za naiwność w obliczu imigracji. Komentarz padł tydzień po zamachach w Norwegii, w których prawicowy ekstremista zabił 77 ludzi.

82-letni Le Pen oświadczył, że zorganizowane 22 lipca przez Andersa Behringa Breivika zamachy są zapewne dziełem "szaleńca", ale jednocześnie wskazał na winę norweskich władz i społeczeństwa. Breivik był w przeszłości członkiem norweskiej skrajnej prawicowej Partii Postępu.

"Co uderza mnie jeszcze bardziej, to naiwność i bezczynność norweskiego rządu" - oświadczył w blogu wideo, zamieszczonym w piątek na stronie internetowej nacjonalistycznego Frontu Narodowego. Jak ocenił, najpoważniejsza wina polega na tym, że

"władze Norwegii i społeczeństwo były uśpione i nie wzięły pod uwagę globalnego zagrożenia masową imigracją, która jest głównym napędem tego zabójczego szaleńca, ale także terroryzmu, co jest zjawiskiem światowym". 

Piękna manipulacja. Skrajnie prawicowy Le Pen wypowiada się w sprawie prawicowego ekstermisty ABB. Przecież Le Pen doskonale wie, tak  jak i my, że to lewak. Oj ci redaktorzy z PAPu to straszne mańkuty.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#174277

"Norweska Masakra - Umysł mordercy"
"22 lipca, w wyniku eksplozji bomb podłożonych w rządowej dzielnicy Oslo oraz strzelaniny na wyspie Utoya, zginęło 77 osób. Sprawca, 32-letni Anders Behring Breivik - po dokonaniu zbrodni - oddał się bez walki w ręce policji. Jak zeznał podczas wstępnego przesłuchania, do zamachu przygotowywał się od lat. Swoje czyny określił jako „potworne, aczkolwiek konieczne”.
Program "Masakra w Norwegii" spróbuje zbadać motywy kierujące fundamentalistą, który postanowił zamanifestować swoje poglądy polityczne w najokrutniejszy z możliwych sposobów. Dzięki światowej sławy ekspertom od psychologii kryminalnej, jak profesor David Wilson i Katherine Newman, widzowie prześledzą mechanizmy, jakie mogły zadziałać w umyśle mordercy, doprowadzając go ostatecznie do wykonania krwawego planu. Psychologiczna analiza pozwoli zrozumieć, kim jest człowiek odpowiedzialny za tę wstrząsającą zbrodnię i co popchnęło go do tego haniebnego czynu."
Do pobrania tu:

najnowsze filmy

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#178949