POzorowane męki prezydenckie Platformy Obywatelskiej

Obrazek użytkownika Chłodny Żółw
Blog

Od wielu miesięcy, w wielkich bólach, najsilniejsza partia w Polsce przygotowuje się do ogłoszenia, kto będzie jej kandydatem w wyścigu do prezydenckiego stołka.

Profesjonaliści wspaniale zmącili wodę. Najdłużej wmawiali nam, że jedynym ich kandydatem jest marzący o prezydenturze premier Donald Tusk. A marszałek Bronisław Komorowski cały czas zaklinał się, że popiera Tuska i każdy kto Tuska nie popiera jest w rzeczywistości przeciwnikiem Platformy...

Kometatorzy polityczni "mieli pewność". W efekcie, nikt nawet nie chciał się zastanawiać "dlaczego Donald Tusk nie zostanie prezydentem?".

To była perfekcyjna robota! Nawet po "niespodziewanej rezygnacji" Tuska ciągle liczne były głosy, że kandydatem PO będzie... Donald Tusk! 

Jeszcze później przyszła moda na "prawybory w PO" i opowieści o "najpopularniejszym" polityku Platformy - Radku Sikorskim. Pan Andrzej Olechowski pewnie już zacierał ręce na myśl o nadchodzacym kilkumiesięcznym zamieszaniu w jego byłej partii. To dopiero była by zabawa, gdyby do prawyborów rzeczywiście doszło...  Niestety, zabawa sie skończyła.

Chyba nikt już nie ma wątpliwości, że ("niespodziewanie"?) na kandydata PO wyznaczony został Bronisław Komorowski. No bo co innego mogą znaczyć słowa rzecznika rządu?

"Wszystko wskazuje na to, że już w przyszłym tygodniu poznamy kandydata, który z poparciem Platformy wystartuje w jesiennych wyborach prezydenckichpowiedział rzecznik rządu Paweł Graś  w Polskim Radiu. Wykluczył tym samym pojawiające się w partii propozycje, by wyłonić go w prawyborach".

 

 

 

 

  UwAgA   ReKLAmA:

Głosuj! Korzystaj ze swych demokratycznych praw !!! :)

Tym razem poparcie Chłodnego Żółwia w konkursie na Blogera Roku jest znacznie prostsze :)

Wystarczy kliknąć  TUTAJ   (albo na banerek w prawym górnym rogu strony: "Zagłosuj na mnie"), a potem w dolnej ramce wpisać swój adres mailowy, wcisnąć "WYŚLIJ" i po jakimś czasie, ze swojej skrzynki potwierdzić (KLIKNĄĆ NA LINK który przyjdzie na adres mailowy) faktyczne poparcie dla zaskorupiałego gada.

Nie trzeba wysyłać żadnych obrzydliwie kosztownych esemesów!

Ocena wpisu: 
Brak głosów

Komentarze

pzdr

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

antysalon

#46097

ze zdecydowali się rpzerwać te pozorowane wątpliwości. Przydaoby się kilka sondaży wskazujących, że Sikorski ma większe szanse... Szkoda, szkoda... bo elektorat PO byłby bardziej wygłupiony. Pozdrawiam.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#46106

pzdr

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

antysalon

#46155

idealnie wygłupiony elektorat PO zostałby w domu. Pozdrawiam.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#46192

Powtórzę swój komentarz na blogu Antysalona

Nonono. Madzia Sobiesiak byłaby extra.
Mam dla niej nawet hasło wyborcze: AUTOMATY DO GIER W KAŻDYM DOMU!

A tak na poważnie. Na placu boju oprócz Komorowskiego, który raczej nie miałby szans (chociaż?) pozostaje: Sikorski-Olechowski-Balcerowicz.

Ten ostatni odpada bo jest antypatyczny i ludzie go nie lubią.

Z dwojga złego Sikorski - Olechowski Tusk może postawić na tego pierwszego.

R. Sikorski ma jedną podstawową wadę - przerost ambicji nad treścią i .... żonę Amerykankę, którą nie wiadomo czy zaakceptują Polacy.

Żona R. Sikorskiego jest sympatyczną i ciepłą wizerunkowo kobietą. R. Sikorski już zresztą pokazuje się z żoną, która nawet mówi po polsku.... bodajże wczoraj czy dzisiaj udzieliła wywiadu, gdzie z uśmiechem mówiła, że mimo obecności w partii republikańskiej głosowała na Obamę (ostry strzał sondujący żony Sikorskiego - uważam, że może być błędny bowiem oprócz tego że tak trzeba było nie potrafiła do końca wytłumaczyć dlaczego.... ale zrobiła to z wdziękiem).

Zapewne teraz będziemy widzieć często Sikorskiego z żoną a firmy badawcze trochę zarobią, bo Tusk chyba z dwojga złego jak już mówiłem jest skłonny wybrać Sikorskiego (oj... to będzie ryzyko dla Tuska).

I tu ciekawostka. Szanse Sikorskiego w dużej mierze zależą w tej sytuacji od Obamy. Nie wiem jak postrzegają Obamę Polacy, ale w Stanach poparcie spada mu dramatycznie. Jak to się przełoży na ocenę Obamy przez Polaków?. Kolor skóry u nas raczej nie jest istotnym walorem dodatnim skłaniającym do dokonania wyboru.
Pzdr
krzysztofjaw

P.S. A elektoratu PO już nie można bardziej intelektualnie pogrązyć... to już meandry dna, poniżej której już tylko pomoc ambulatoryjna (ta na głowę i mózg)
Pzdr

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

krzysztofjaw

#46163

Od dawna nie ma żadnego dylematu. Staruje Komorowski i Olechowski.

Balcerowicz nie był nigdy brany pod uwagę. Tusk sam chciał kandydować, ale niestety tylko on. Sikorski przygotowywany jest dopiero na przyszłość.

Aparat partyjny PO wybrał Komorowskiego. A Olechowski? Też będzie startował, bo to mówiąc eufemistycznie "inna rodzina". Pozdrawiam.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#46191

... na słodko ten zdRadek i jego koszerna żona.

Robisz teraz za propagandzistę Platformy? ;-)

Pzdrwm

triarius
- - - - - - - - - - - - - - - -
http://bez-owijania.blogspot.com
http://tygrys.niepoprawni.pl

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Pzdrwm

triarius

-----------------------------------------------------

http://bez-owijania.blogspot.com/ - mój prywatny blogasek

http://tygrys.niepoprawni.pl - Tygrysie Forum Młodych Spenglerystów

#46303