Wybory wykształconych ponad własną inteligencję
Jerzy Dobrowolski, znany aktor i satyryk, ostrzegał, że „nie ma nic gorszego niż człowiek wykształcony ponad własną inteligencję” . Widać zasadność tego ostrzeżenia po wynikach wyborów na prezydenta RP. Wykształceni z dyplomami, którzy nie mają zdolności odróżniania prawdy od kłamstwa, dobra od zła, przewidywania skutków, rozpoznawania przyczyn, głosowali zdecydowanie na Trzaskowskiego. Podobnie jak w zakładach karnych czy na Białorusi i w Rosji. Trudno się temu dziwić. To efekt cywilizacji komunistycznej, która negatywnie selekcjonowała kadry domeny akademickiej, a te przetrwały bezstratnie okres transformacji i budowy III RP. Akceptacja komunistycznej etyki nikczemnego postępowania jest przez nich nabyta i dziedziczona. Głosowali na kandydata, który ich (anty)wartości nie naruszy, ich praw nabytych niegodziwie nie odbierze. Ten obiecywał, że ich nie cofnie do ciemności średniowiecza, zjednując sobie profesorów, którzy nie tak dawno stojąc przed pomnikiem Kopernika (przed Collegium Novum UJ) – średniowiecznego jeszcze studenta akademii krakowskiej – pomstowali na PiS zamierzający ich podobno cofnąć do poziomu średniowiecza (czyli do poziomu Kopernika?). Takiej zapaści się obawiali, na postępowego kandydata głosowali. On, jak głosi, pozostałości średniowiecza zlikwiduje, tak że żaden Kopernik ani Nawrocki ich poziomu nie obniży. Taką mają inteligencję, a wykształcenie jeszcze znacznie ją przewyższa. Strach się bać.
Na wsiach, gdzie ludzie wykształcenie mają na ogół mniejsze, ale rozum zdrowszy, głosowali głównie na Nawrockiego, bo wartości cywilizacji łacińskiej i pro-polskie są im droższe. Muszą sami przetrwać w trudnych okolicznościach przyrody, aby postępowy ład zielony i zarazem czerwony, lansowane przez wykształconych ponad własną inteligencję, czasem ich nie zrujnował. Są zdecydowani, aby pod hasłem „Bóg, Honor, Ojczyzna” kosami bronić naszych granic, swoich żon i dzieci, przed postępową imigracją i monowładzą prowadzącą do utraty naszej suwerenności. Przypominają, że tam gdzie są oni, tam jest Polska! I tak jest!
- Blog
- Zaloguj się albo zarejestruj aby dodać komentarz
- 154 odsłony
Komentarze
po wypraniu
29 Maja, 2025 - 09:59
po wypraniu
oddają swoje mózgi
do lewackich praczek
po niemieckiej chemii
słuchają szczekaczek
jan patmo
Zdrowy Rozsądek
29 Maja, 2025 - 21:13
Taka jest prawda... zauważyłem, że w Polsce ci, którzy weszli w środowisko lewacko-liberalne bardzo lubią POdkreślać swoje wyższe wykształcenie (poza Hołownią) tak jakby czując swoją pustkę moralno-zdroworozsądkową sami próbowali - już w defensywie - atakować innych za to czego oni nie posiadają.
A uniwersytety nasze kochają prać mózgi tym co sobie na to pozwalają.
Dlatego mam bardzo dużo szacunku do mieszkańców małych miast i wsi, bo im nie jest tak łatwo wmówić, że np. wspieranie niemieckich interesów narodowych kosztem polskich to jest coś czym premier polskiego rządu powinien się zajmować. Lub to, że powinniśmy sie zrzec reparacji wojennych od Niemiec w imię dobrosąsiedzkich stosunków tylko dlatego, bo matka premiera to była dobra Niemka, Niemcy opłacili mu początki kariery politycznej w POlsce (dostał miliony euro) i po prostu nie wypada nam.
Wykształcone lewackie elity się z tym nie zgadzają, bo - tak postrzegają postępowość.
Takich zasad postępowości wolimy nie wyznawać - wolimy - jak Pan wspomniał - tę kopernikańską.
P55