W jakim duchu PO z gazetą wyborczą chcą wychować Polaków.

Obrazek użytkownika Kajeka
Idee

02.08.2010 00:56 0
W jakim duchu PO z gazetą wyborczą chcą wychować Polaków.

W jakim duchu PO z gazetą wyborczą chcą wychować Polaków.
Przedstawiam bez komentarza dyskusję na jednym z blogów .Nazwiska i pseudonimy zamieniłem cyframi, gdyż nie mam upoważnienia podawania ich nazwisk
-Ponad dwa lata temu, prof. Ewa Thompson - powiedziała w wywiadzie dla "Dziennika" na temat Platformy Obywatelskiej
Doszła bowiem do władzy z dużym poparciem tych kół międzynarodowych, które cenią retorykę wywodzącą się z rewolucji francuskiej. Pomoże jej to w okresie wstępnym, ale później jako partia rządząca stanie twarzą w twarz z trudnym problemem rządzenia słabym państwem. Nadchodzi już moment, kiedy trzeba będzie np. podjąć decyzje związane z grożącym Europie opanowaniem jej rynku energetycznego przez Rosję".

-1
Okazuje się, że jedynym wyjściem dla PO byłoby... zlikwidowanie Polski. Wówczas i sam problem zniknąłby. Chyba jednak to zbyt rewolucyjne oczekiwanie? I raczej wyborcy Peło takiego nie zaakceptują.

--2 -01 sierpnia 2010, 16:12
Zaakceptują, zaakceptują.
Wykształceni, młodzi z dużych miast wyedukowani przez Gazetę Wyborczą, TVN, Polsat, Tok FM szybko zrozumieją, że obrona suwerennej Polski jest aktem ksenofobii, zaściankowości i śmieszności z elementami antysemityzmu oczywiście.
A przecież nikt nie chce byc śmieszny.
... "Polska nie jest najważniesza".

--2 -01 sierpnia 2010, 21:20
CYT: Jak wyzwolić się z tych stereotypów, które towarzyszą nam niemal od urodzenia, wzmacniane literaturą, historią, powszechnymi resentymentami? Co pozostanie z polskości, gdy odejmiemy od niej cały ten wzniosło-ponuro-śmieszny teatr niespełnionych marzeń i nieuzasadnionych urojeń?
Polskość to nienormalność – takie skojarzenie nasuwa mi się z bolesną uporczywością, kiedy tylko dotykam tego niechcianego tematu.
Polskość wywołuje u mnie niezmiennie odruch buntu: historia, geografia, pech dziejowy i Bóg wie co jeszcze, wrzuciły na moje barki brzemię, którego nie mam specjalnej ochoty dźwigać ....
Piękniejsza od Polski jest ucieczka od Polski – tej ziemi konkretnej, przegranej, brudnej i biednej. I dlatego tak często nas ogłupia, zaślepia, prowadzi w krainę mitu. Sama jest mitem !

Ocena wpisu: 
Brak głosów