Ja się nie zaszczepię, ale to decyzja każdego z nas!

Obrazek użytkownika krzysztofjaw
Kraj

Do tej pory unikałem jednoznacznej opinii w sprawie pandemii koronawirusa. Co nie znaczy, że tym się nie interesowałem i bagatelizowałem jego wpływ na zdrowie ludzi na całym świecie. Mamy do czynienia z faktem jego istnienia i nikt nie może tego podważyć. Narobił nam wiele szkód ze śmiertelnym żniwem na czele. Tyle tylko, że jego śmiertelność może być swobodnie porównywalna ze zwykłą sezonową grypą i temu też nikt nie może zaprzeczyć. 

 

Rozpętała się wielka światowa propagandowa machina windująca wirus SARS-CoV na największego zabójcę w nowej historii ludzkości. Jego skutkiem jest choroba nazwana  COVID-19, która zarówno może być bezobjawowa, jak i objawowa nieraz kończąca się niestety śmiercią. To też jest niezaprzeczalny fakt. 

 

Przychylam się do opinii, że ów wirus został wyprodukowany ludzką ręką. Nie czas i miejsce, aby to udowadniać, ale nie wierzę w jakieś zwierzątka, u których ten wirus powstał i przeniósł się na ludzi. To jest po prostu niemożliwe, zwarzywszy na jego budowę i strukturę. Pozostaje do sprawdzenia czy został on uwolniony celowo czy też przez przypadek i niechlujstwo. Nie wiem czy kiedykolwiek dowiemy się w tym obszarze prawdy. Takie jest moje zdanie.

 

Ale ten wirus istnieje i chyba wszyscy chcieliby, aby też ludzką ręką został jak najszybciej zneutralizowany i pokonany na tyle, aby można było powrócić do normalności. Bo niestety z jego powodu świat "stanął na głowie", stał się nienormalny w rozumieniu dotychczasowego naszego życia. Chyba wszystkie kraje na świecie wprowadziły ograniczenia wolności jednostek i ich grup. Zamknięte zostały szkoły, biznesy, nakazano nam noszenie maseczek oraz zachowanie tzw. dystansu społecznego i zakazano spotkań w większym gronie. A człowiek przecież jest istotą stadną i samotność jest jego największym wrogiem powodującym wiele schorzeń, też psychicznych. 

 

Nie wiem, czy zastosowane obostrzenia wobec nas są racjonalne. Być może tak a być może nie, ale winniśmy żądać, aby wszyscy, którzy mają taką możliwość robili wszystko w jednym celu: naszego powrotu do normalnego życia. I można tu wymienić rządy poszczególnych krajów jak i np. globalne firmy farmaceutyczne, które mają monopol na tworzenie preparatów przydatnych dla naszego zdrowia.  

 

I tutaj pojawia się moja wątpliwość. Firmy farmaceutyczne są firmami prywatnymi i nastawionymi na uzyskanie jak największego zysku, jego maksymalizację w krótkim i długim okresie. Najlepiej dla nich byłoby jakby wszyscy ludzie byli chorzy od urodzenia i potrzebowaliby leków na choroby przewlekłe. Stąd np. wydają one nieporównywalnie mniej środków na badania nad antybiotykami (które leczą i wyleczają) a skupiają się na badaniach nad lekami leczącymi choroby, które nieraz trwają latami a tak naprawdę nie są te leki w stanie wyleczyć a jedynie zaleczyć chorobę. Wtedy firma ma stały dopływ gotówki, ma powtarzalnych stałych klientów. 

 

Podobnie jest w przypadku koronawirusa SARS-CoV. Firmy farmaceutyczne skupiły się na szczepionkach niby przeciwdziałających zakażeniu  a nie leku na COVID-19, który mógłby swobodnie wyleczyć osoby, które na niego zachorowały. Logiczne przecież byłoby powstanie takiego leku albo wykorzystanie już istniejących substancji leczących, choćby w postaci Chlorochiny czy Amantadyny, która według wielu jest idealnym lekiem na COVID-19. Z tym, że jest tania i ogólnie od lat dostępna za przysłowiowe grosze a to dla firm farmaceutycznych mierny interes. I takim miernym interesem jest też dla niektórych lekarzy (też profesorów medycyny), którzy są lobbystami tychże firm farmaceutycznych i czerpią od nich niezłe gratyfikacje finansowe i nie tylko. Akurat to wiem z autopsji.

 

Obecnie Polska zakupiła szczepionki genetyczne mRNA z firm: Pfizer/BioNTech, Moderna oraz  CureVac i tzw. tradycyjne wektorowe od firm: AstraZeneca i Johnson&Johnson. 

 

W przypadku całkowicie nowych i dotychczas nie stosowanych szczepionek genetycznych, wykorzystuje się jeden lub więcej genów wirusa, w celu wywołania odpowiedzi immunologicznej organizmu. Oznacza to, że w preparacie znajduje się informacja genetyczna, w tym przypadku o budowie białka znajdującego się na kolcach wirusa, która powoduje, że komórki zaczynają to białko produkować. Zostaje ono przez organizm rozpoznane jako „obce”, co skutkuje wytworzeniem odpowiednich przeciwciał. W przeciwieństwie do tradycyjnych szczepionek, preparaty oparte na mRNA nie zawierają inaktywowanych wirusów ani nawet ich części, przez co mają być bezpieczniejsze. 

 

Tradycyjne szczepionki wektorowe opierają się na wykorzystaniu fragmentów innych wirusów do wywołania odpowiedzi immunologicznej przeciw konkretnemu wirusowi – w tym przypadku koronawirusowi SARS-COV-2. Podobnie jak szczepionki genetyczne, tak również szczepionki wektorowe są stosunkowo nową technologią. Były już szeroko badane w badaniach nad HIV oraz innymi chorobami, np. wirusem Ebola. W przypadku szczepionki opracowywanej przez AstraZeneca w celu wywołania odpowiedzi autoimmunologicznej organizmu wykorzystuje się nieaktywną cząstkę adenowirusa wywołującego przeziębienie u szympansów. Cząstka ta jest wektorem, czyli przenosi białko kolca SARS-CoV-2, co skutkuje wywołaniem reakcji układu odpornościowego. Z dostępnych badań wynika, że preparat opracowany przez AstraZeneca ma 90 proc. skuteczność [1]. 

 

Jest jeszcze jeden ważny aspekt. Według naukowców powstanie nawet chociaż trochę sprawdzonej szczepionki to proces trwający co najmniej 5 lat. To minimum. Pandemia koronowirusa jest od niemal roku. Jak więc można już dziś twierdzić, że opracowano szczepionkę skuteczną, gdy jak każdy wirus też ten cały czas mutuje? Pytanie wydaje się retoryczne, tym bardziej, że firmy farmaceutyczne uchyliły się od wypłaty odszkodowań za skutki uboczne stosowania szczepionek zrzucając to na rządy poszczególnych krajów, w tym m.in. na UE i Polskę. 

 

Osobiście nigdy nie szczepiłem się na grypę, bo każdego roku była to już jej kolejna mutacja i szczepienie wydawało mi się bezsensowne. Tym bardziej nie mam zamiaru być "królikiem doświadczalnym" w czasie obecnej pandemii. Nic nie wiemy na temat skuteczności i ewentualnych skutków ubocznych na obecne szczepionki przeciw SARS-COV-2. Być może w ostateczności zdecydowałbym się na szczepionkę wektorową. 

 

Ale to jest tylko moje zdanie. Każdy z nas podejmuje własne decyzje. Wiem, że strach często bywa motorem podejmowania decyzji. Czy będą one właściwe to dopiero dowiemy się za jakiś czas. Mam nadzieję, że jednak mimo wszystko praca firm farmaceutycznych nie poszła na marne i te osoby, które poddadzą się szczepieniu nie będą tego żałować. Oby!

 

[1] https://www.medonet.pl/porozmawiajmyoszczepionce/szczepionka-na-covid-19,rodzaje-szczepionek-przeciw-covid-19--czym-sie-roznia---wyjasniamy-,artykul,29622013.html

 

Zostaw za sobą dobra, miłości i mądrości ślad... 

© Krzysztof Jaworucki (krzysztofjaw) 

http://krzysztofjaw.blogspot.com/ 

kjahog@gmail.com

Ocena wpisu: 
Twoja ocena: Brak Średnio: 3.7 (głosów:11)

Komentarze

Podoba mi się!
7
Nie podoba mi się!
-4

"Trzeba przywrócić ducha miłości wszystkim normom prawnym". /Kardynał Stefan Wyszyński/

#1658756

Każdy podejmuje decyzje osobiście biorąc pod uwagę za i przeciw. Ja w tej układance znalazłem więcej argumentów przeciw. Może ktoś inny będzie miał inne zdanie, ale trudno. Zobaczymy kto miał rację. 

Pzdr

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
-3

krzysztofjaw

#1658759

W mojej bliskiej rodzinie mam dwie osoby pracujące w dwóch róznych szpitalach na przedmieściach Chicago. Powiedziały, że prędzej zwolnią się z pracy zanim pozwolą wstrzyknąć sobie coś co nie jest zbadane i czego długoterminowych skutków nie da się przewidzieć, np. powstania nowotworów. Ciekawostka: cena amantadyny podskoczyła z 10 zł za jakąś ilość (nie wiem jaką) do 60-ciu zł., powtarzam za red. S. Michalkiewiczem. Czyli ludzie mają umierać a nie leczyć się, a właściciele małych interesów mają bankrutować, aby inni mogli przejąć ich własność.

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
-3

Bądź zawsze lojalny wobec Ojczyzny, wobec rządu tylko wtedy, gdy na to zasługuje. Mark Twain

#1658775

"Przychylam się do opinii, że ów wirus został wyprodukowany ludzką ręką. Nie czas i miejsce, aby to udowadniać,..."

Udowadniać tego przez nas blogerów jest bardzo trudno, bo nie mamy dostępu do badań naukowych a te które dostępne są w Internecie są wzajemnie sprzeczne, co nie dziwi, bo przecież każda niewygodna komuś informacja, jest atakowana inną informacją.

Prawda w dzisiejszym świecie skrywana jest w chaosie informacyjnym, który jest celowo wytwarzany przez tych co posługują się kłamstwem jako metodą utrzymywania władzy i wpływów nad ludźmi.

St. Michalkiewicz pisał kiedyś tak:

"Czasem jeden człowiek może mieć rację przeciwko wszystkim i dlatego demokracja totalna, polegająca m.in. na ustalaniu faktów przez głosowanie, jest taka szkodliwa i niebezpieczna dla kultury. Żeby nie być gołosłownym przypomnę, iż opinię, jakoby homoseksualizm nie był zboczeniem, Światowa Organizacja Zdrowia przyjęła w głosowaniu."

Jak z tego wynika, próbować przybliżyć się do prawdy może każdy, kto ma dobre intencje, chęci,, odpowiednio sprawny intelektualny aparat, wiedzę itp.. cechy.

W tej sytuacji pożyteczne jest posłużenie się metodą tzw. "białego wywiadu" czyli zbierania informacji ogólnie dostępnych i poddawanie ich analizom i wyciągania logicznych związków, a do tego przydatna jest tu naukowa teoria chaosu.

W teorii tej , która wykorzystywana jest przez przez analityków rynkowych chodzi o to, by na podstawie danych z przeszłości prognozować np. na giełdach trendy zachowania się indeksów w przyszłości.

Stosując tę metodę do sytuacji globalnej z pandemią w roli głównej, spróbujmy na podstawie danych sprzed pandemii sprawdzić czy miały one być elementami zaplanowanej operacji typu false flag.

1. Z początkiem 2019 roku, Departament Zdrowia i Opieki Społecznej USA pod kierownictwem dr Roberta Kadleca (przez 26 lat pracował jako oficer i lekarz w Siłach Powietrznych Stanów Zjednoczonych), najwyższego urzędnika ds. Reagowania na katastrofy, były prowadzone ćwiczenia opatrzone kryptonimem „Crimson contagiom”(„Karmazynowa zaraza”), w Waszyngtonie i 12 stanach, w tym w Nowym Jorku i Illinois.

W tajnym sprawozdaniu z tych ćwiczeń z października 2019 roku znalazły się dokumenty, na podstawie których urzędnicy z Departamentu Bezpieczeństwa Wewnętrznego oraz Zdrowia i Opieki Społecznej, a nawet Rady Bezpieczeństwa Narodowego Białego Domu byli świadomi możliwości wybuchu pandemii wirusa oddechowego pochodzącego z Chin.

Czy przypadkowe pojawienie się wirusa dawałoby podstawy do takich przewidywań urzędu? Nie, bo przypadku nie można przewidywać.

2. Wypowiedzi i zachowania ludzi takich jak B.Gates też zapowiadających pandemię, też nie były przypadkiem.

3. Raport Fundacji Rockefellera z 2010 roku, przewidujący życie w "nowej rzeczywistości" w latach 2020-2030, korespondujący z tym co przebąkują obecnie politycy, że szczepić się trzeba będzie wielokrotnie

4. Decyzje z początków pandemii, które kraje tzw. Zachodu podjęły "jak na rozkaz"(wydany zapewne przez Bank Rozrachunków Międzynarodowych w Bazylei, którego członkami są wszystkie banki narodowe)  , by na walkę z pandemią przeznaczyć co najmniej 10% PKB.

Jaki był cel takiego działania?

 Na obligacjach wytworzyła się gigantyczna bańka spekulacyjna, która tylko czeka, aby pękną i dlatego inwestorzy i państwa uciekają do złota, którego ceny osiągnęły szczyt(w sierpniu 2020 przekroczyły 2000 $/uncję.

 NBP musiał wiedzieć co się szykuje, bo w latach  2018-2019 zakupił 125.7 ton złota, kupując średnio po 1335 $/uncję, co przy dzisiejszym kursie 1835 $/uncję, daje zysk w wys. 500$/uncji.

Wydatki świata na walkę z pandemią to długi zaciągane w instytucjach finansowych.

Przy PKB świata za 2019 w wysokości około 142 bilionów dolarów międzynarodowych, to daje zapotrzebowanie na kredyty w wysokości około 14 bilionów , przy spadku PKB świata o kilka procent, co znowu będzie generować dalsze potrzeby kredytowe.

W 2008 roku, w erze pandemii "świńskiej grypy" pękła bańka na kredytach mieszkaniowych i straty banków prywatnych pokryli podatnicy (polityka luzowania ilościowego QE) poprzez inflację.

 

 

Podoba mi się!
7
Nie podoba mi się!
-2
#1658761

Wartościowy komentarz, dający do myślenia. Ja wiem, że okrzyknięty zostanie Pan za zwolennika teorii spiskowych, ale tak naprawdę historia ludzkości to historia spisków. Prawdą jest, że już od wielu lat mówiło się, że świat zostanie zatruty, choćby jakąś epidemią. To mówili wielcy tego świata, posiadający największe zasoby finansowe i chore umysły dążące do zapanowania nad światem. Czy to G. Soros, czy B. Gates czy Rotschildowie to tylko niektóre przykłady. Kto wie, czy cała ta pandemia nie jest ich wymysłem i realizowaniem NWO. Czy się tego kiedyś dowiemy? Wątpię, ale nikt nam nie przeszkodzi w wysuwaniu własnych wniosków. 

Pzdr

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
-3

krzysztofjaw

#1658769

Na Białorusi umarło mniej ludzi niż w Polsce, chociaż Łukaszenka nie podjął ponoć żadnych restrykcji i nie zamknął gospodarki ani  obywateli w aresztach domowych:

Wypowiedź Stanisława Żóltka: 

https://www.youtube.com/watch?v=baDzd4D7V-A 

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
-3

Alina

#1658762

Łukaszenko powiedział o co w tym wszystkim chodzi, ale cóż, niektórym nawet łopatą do głowy nie nałożysz.

https://bithub.pl/gospodarka/gospodarka-swiatowa/bank-swiatowy-i-mfw-udzielaja-pomocy-finansowej-tylko-tym-ktorzy-zamkna-swoja-gospodarke/

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
-3

Bądź zawsze lojalny wobec Ojczyzny, wobec rządu tylko wtedy, gdy na to zasługuje. Mark Twain

#1658777

Tu masz jednoznaczny dowód na sztuczną genezę wirusa: https://files.catbox.moe/n36xny.pdf 

Co do śmiertelności - pal licho statystyki. Nie ma precyzyjnych statystyk, bo nie ma ani precyzyjnych metodologii testowania (testy są albo fałszywie pozytywne, albo fałszywie negatywne), ani nie jesteśmy w stanie wyłapać wszystkich zakażonych. Mamy dane, jakie mamy. Niemniej - abstrahując od statystyk - co chwilę słyszę o przypadkach zgonów lub poważnej utraty zdrowia osób z bliższego i dalszego otoczenia związanych pośrednio lub bezpośrednio z COVID i problemami z niewydolnością oddechową czy sercową (wirus atakuje nie tylko płuca, ale także serce, nerki).

Najdalej dziś. Żona po powrocie z pracy opowiedziała mi historię w rodzinie koleżanki: facet, lat 46, przez miesiąc duszący kaszel, zaczął puchnąć i tyć, dostał kilka antybiotyków, w końcu trafił do szpitala, całe płuca zajęte (ściągnęli 18 l płynu), powikłania związane z sercem, serce do przeszczepu.

Kilka dni temu na tłiterze użytkownik relacjonował walkę z covidem. Niestety umarł - poinformowała rodzina pod ostatnim jego tłitem. Takie opowieści i relacje można mnożyć. Jest ich pełno.

Przed epoką koronawirusową nie znałem ani jednego przypadku śmierci z powodu grypy ani w rodzinie (tak -  covid też dotknął mojej rodziny), ani wśród rodzin znajomych czy wśród znanych osób.

Co do obostrzeń - są one wprowadzane głównie na podstawie raportów dotyczących obciążenia służby zdrowia i celem jest wypłaszczenie krzywej zachorowań tak, aby uniknąć wariantu lombardzkiego. Obiektywnie trzeba się zgodzić, że taki model jest w pełni racjonalny. Wszystkie rządy i państwa na świecie uczą się dopiero walki z taką pandemią. O ile działania rządu podczas pierwszej fali były bardzo skuteczne - stawiano nas za przykład na Świecie, o tyle w czasie 2 fali zauważalne jest powszechne zmęczenie i zidiocenie ludzi, którzy - delikatnie pisząc - nie pomagają w walce z wirusem.

Podoba mi się!
7
Nie podoba mi się!
-1

Ratujmy Nasze Polskie Lasy!
AIM(S) - Artificial, Intelligent Moderation (System) © Gawrion

#1658763

Nie neguję istnienia wirusa i jego negatywnego wpływu na zdrowie i życie  ludzi. Jest to faktem. Sam w rodzinie mam osobę, która niestety w grudniu 2020 roku zmarła po powikłaniach po zakażeniu i związanej z nim chorobie. Dla mnie było to tym bardziej bolesne, że była to ukochana moja ciocia, siostra mojej mamy. Była już w sile wieku, ale mogła swobodnie przeżyć jeszcze co najmniej kilka lat. Żałuję, że nie została leczona Amantadyną, ale już nie można tego zawrócić. 

Mnie najbardziej denerwuje fakt, iż propaganda szczepionkowa powoduje u ludzi strach i niejako obowiązek szczepień. Szczepionki powstały w rok a przez ten czas niemożliwym jest przygotowanie skutecznej szczepionki ze wskazaniem  określonych skutków ubocznych. To wymaga kilku lat. Nie jestem lekarzem ani specjalistą w tej dziedzinie, ale opieram się na dotychczasowych doświadczeniach specjalistów. Napisałem w tekście, że przygotowanie szczepionki to minimum 5 lat, choć wedle wielu to nawet 8 lat. 

Wiem, że w sytuacji zagrożenia jesteśmy w stanie zrobić wszystko, byleby uchronić się przed chorobą czy śmiercią. Nieraz nie grają tu roli racjonalne argumenty, ale zwykły strach. Ja to rozumiem, ale napisałem ten tekst świadomie, bo osobiście nie wierzę żeby przez rok można było przygotować skuteczną szczepionkę. Znam środowisko medyczne i farmaceutyczne z autopsji i wiem jak to działa. Niestety nie zawsze etycznie. Dla mnie papierkiem lakmusowym było to, czy firmy farmaceutyczne przyjmą na siebie konieczność ewentualnych odszkodowań za powikłania poszczepienne. Okazało się, że nie a odpowiedzialność przejęły na siebie rządy poszczególnych krajów. Dlaczego? A ograniczenie dostaw niby ze względu na zmianę procesu produkcyjnego. Czyż nie wydaje się to dziwne? 

Nie potępiam ludzi, którzy ze strachu się zaszczepią. Mam nadzieję, że jednak wyjdzie im to na dobre. Naprawdę bym tego chciał, niemniej u mnie jest więcej argumentów przeciw niż za szczepionkami. To jest tylko moje zdanie i nie narzucam go nikomu. 

Pozdrawiam

Podoba mi się!
8
Nie podoba mi się!
-3

krzysztofjaw

#1658767

Jak będzie tylko taka możliwość to ja się zaszczepię.I nie ze strachu ale z rozsądku

Jak bardzo żałosną to osoba która dała minus.Pewnie jeszcze nie zaszczepiona na wściekliznę

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
-4
#1658774

Cześć Gawrionie

 

Widzisz, jak walka z kretynizmem jest orką na ugorze. Wpis dowodzący, sucho i naukowo otrzymuje ocenę 3,7, a deklaracja rozhisteryzowanego i oszołomionego gościa 4,7.

Nawet niegłupiemu kryspinowi zdrowy rozsądek wziął wolne.

A skrajne durnie, wypasione na doniesieniach mediów rynsztokowych, będą dalej mącić równie głupim jak on w głowach.

Jak z tymi zgonami w Norwegii, gdzie stwierdzono, że właściwie zaszczepiono ludzi, którzy już niemalże byli na łożu śmierci. Cóż... dureń ciągle będzie grzebał w śmietnikach.

https://www.euronews.com/2021/01/18/norway-no-link-established-after-post-covid-19-vaccination-deaths-says-health-authority

 

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
-4

JanuszK

Trolle, agenci i wredni nie mają co liczyć na moją uwagę. Próżne ich wysiłki.

 

 

 

 

#1658792

Na początek trzeba podkreślić, że Norwedzy przeanalizowali do tej pory tylko 13 przypadków spośród 33 zmarłych osób. Nie przeprowadzono analizy przyczyn śmierci, wskazano tylko, że zmarli to były osoby "bardzo stare, słabe i cierpiały na poważne choroby".

Norweski Urząd ds. Zdrowia Publicznego ocenił, że: "„Nie jest wykluczone, że niektórzy z tych, którym zaproponowano szczepienie, są tak delikatni… że nie warto ich zaszczepić, ponieważ może wystąpić pogorszenie ich stanu z powodu normalnych skutków wtórnych”.

Skoro tak, to po co szczepiono tych bardzo starych, słabych i delikatnych ludzi, którzy mogą nie przetrzymać "normalnych skutków ubocznych"?

W raporcie Norweskiego Urzędu ds. Zdrowia Publicznego zalecono ocenę medyczną przed szczepieniem osób starszych i bardzo wrażliwych.

Norweski organ ds. Narkotyków wyraził obawy pod koniec zeszłego tygodnia, twierdząc, że zwykłe skutki uboczne szczepionek z przekaźnikiem RNA, takie jak gorączka i nudności, mogły „przyczynić się do zgonu u niektórych wrażliwych pacjentów” w tym kraju.

I to jest clou sprawy.. Szczepienie seniorów może być dla nich ryzykowne.

Ps. Norweska kampania szczepień rozpoczęła się od osób starszych mieszkających w placówkach medycznych.

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
-4

"Trzeba przywrócić ducha miłości wszystkim normom prawnym". /Kardynał Stefan Wyszyński/

#1658795

...jak widać działa i nie ustaje w obrażaniu i wyzywaniu tych, którzy nie zamierzają doń przystapić. Widzisz, miłość polega także na tym, że nie pluje się na innych tylko dlatego, że mają inny punkt widzenia. Tak po prostu.

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
-3

Krispin z Lamanczy
Aby czynić dobro, trzeba umieć rozróżniać między dobrem a złem.
Każdy uczy się na błędach. Nie musisz się uczyć na swoich!

#1658812

Jedyna nasza nadzieja w tym, że zwolennicy szczepionek jak najszybciej się zaszczepią.
Wtedy merytoryczna dyskusja stanie się znowu możliwa...a Niepoprawni odzyskają dawny blask.

Idioci wszystkich krajów szczepcie się...i to jak najszybciej !!!!

Niepoprawni szczepcie się w pierwszej kolejności.!!!

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
-4

Verita

#1658864

Mam na myśli to, co piszesz: "przed epoką koronawirusową nie znałem ani jednego przypadku śmierci z powodu grypy". Po prostu nikt nie robił z tego wielkiego halo - prócz producentów szczepionek na grypę, którzy nieustannie i to bardzo nachalnie reklamowali swoje produkty.

Wg danych statystycznych najwieksze żniwo (śmiertelne) zbierają przewlekłe choroby dolnych dróg oddechowych - naturalnie prócz chorób nowotworowych, te są rozbite na różne jednostki chorobowe (różnych narządów), ale po zsumowaniu liczba całkowita w tej grupie jest dużo wieksza niż przypadków zgonów z powodu chorób dróg oddechowych.

Czlowiek starszy łapie wirusa i zapada na grypę, trafia do szpitala, zapada na zapalenie płuc i umiera. To na co zmarł ten człowiek? Na rzeżączkę? Może i na rzeżączkę, kto wie. 

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
-2

Krispin z Lamanczy
Aby czynić dobro, trzeba umieć rozróżniać między dobrem a złem.
Każdy uczy się na błędach. Nie musisz się uczyć na swoich!

#1658819

Pogarda wobec ludzi i obłęd! Dlaczego CBA nie puka do doradców rządu??? Prof. Korab -Karpowicz

https://www.youtube.com/watch?v=Nva1VQUoASE

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
-3

Alina

#1658771

Wściekła góralka UJAWNIA kto chce skupować polskie hotele w Zakopanem!? Co na to rząd PiS?

https://www.youtube.com/watch?v=4WrlFnxMEMA

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
-4

Alina

#1658800

W Norwegii 29 osób zmarło po otrzymaniu "szczepionki".

https://needtoknow.news/2021/01/norway-29-people-die-after-receiving-covid-rna-vaccine/?utm_source=rss&utm_medium=rss&utm_campaign=norway-29-people-die-after-receiving-covid-rna-vaccine

 

W domu starców z 300-ma łóżkami 24 osoby zmarły po otrzymaniuu "szczepionki". Zanim zaaplikowano im to zabezpieczenie na śmierć nikt tam na covida nie zmarł.

https://needtoknow.news/2021/01/a-nursing-home-had-zero-coronavirus-deaths-then-it-introduced-the-covid-19-vaccine-and-24-people-died/?utm_source=rss&utm_medium=rss&utm_campaign=a-nursing-home-had-zero-coronavirus-deaths-then-it-introduced-the-covid-19-vaccine-and-24-people-died

 

2.8 procenta "zaszczepionych" cierpi na poważne problemy zdrowotne. To są dane poważnych instytucji.

https://needtoknow.news/2021/01/us-cdc-reports-that-2-8-of-those-who-take-the-covid-19-rna-jab-had-serious-or-debilitating-injuries/?utm_source=rss&utm_medium=rss&utm_campaign=us-cdc-reports-that-2-8-of-those-who-take-the-covid-19-rna-jab-had-serious-or-debilitating-injuries

 

covid-19 dowodem na światowe oszustwo

https://needtoknow.news/2021/01/covid-10-evidence-of-global-fraud/?utm_source=rss&utm_medium=rss&utm_campaign=covid-10-evidence-of-global-fraud

 

Bill Gates wykupuje uprawne tereny i farmy.

https://needtoknow.news/2021/01/bill-gates-buying-farmland-while-great-reset-advocates-eliminating-private-property/?utm_source=rss&utm_medium=rss&utm_campaign=bill-gates-buying-farmland-while-great-reset-advocates-eliminating-private-property

 

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
-5

Bądź zawsze lojalny wobec Ojczyzny, wobec rządu tylko wtedy, gdy na to zasługuje. Mark Twain

#1658772

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
-5

Bądź zawsze lojalny wobec Ojczyzny, wobec rządu tylko wtedy, gdy na to zasługuje. Mark Twain

#1658778

Zdajesz sobie sprawę, że wystawiasz się na bicie? Przecież nie możesz mieć innego zdania niż szereg polskich naukowców z tytułami prof. dr hab.!!! Nie możesz, nie możesz i jeszcze raz nie możesz. Kiedyż, ach kiedyż, acz nie od paradyż, raczysz to zrozumieć? :) 

pozdrawiam serdecznie!

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
-4

Krispin z Lamanczy
Aby czynić dobro, trzeba umieć rozróżniać między dobrem a złem.
Każdy uczy się na błędach. Nie musisz się uczyć na swoich!

#1658780

Zdaję sobie z tego sprawę. Ważne jest jednak podkreślenie, że to jest wyłącznie moja opinia a nie jestem fachowcem tylko dużo czytam i oglądam na ten temat. Generalnie nie jestem antyszczepionkowcem, tyle tylko, że chciałbym wiedzieć czy dana szczepionka jest długookresowo bezpieczna czy też nie oraz jaką ma faktyczną skuteczność. Niestety tego na temat obecnych szczepionek nie wiemy. 

Dziwię się też (a może wcale nie), że nie pracuje się nad lekiem na Covid-19. To też jest symptomatyczne a mnie się zapala "czerwona lampka". Skąd nagle Amantadyna ma taką złą prasę i negatywne głosy różnej maści profesorów? Dlatego, że jest tania (gdzieś około 10-15 zł, przy czym podobno cena się mocno podniosła, ale tego nie wiem) i skuteczna? Firmy farmaceutyczne promowały swego czasu za to Remdesivir, gdzie koszt pięciodniowej kuracji jednego pacjenta wynosił aż około 9 tys. złotych. Lek ten okazał się zupełnie nieskuteczny na Cowvid-19, ale nawet polski rząd w 2020 roku go kupił. 

Oczywiście nie narzucam swojego zdania nikomu. Pokazuję tylko moje wątpliwości. Każdy ma swój rozum. A jak będzie z tymi szczepionkami (ich skutecznością czy też skutkami ubocznymi) to dowiemy się za jakiś czas. Na razie ja jestem sceptyczny, ale to nie znaczy, iż nie rozumiem powodów, dla których ludzie chcą się szczepić. 

Pzdr

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
-2

krzysztofjaw

#1658805

Mam podobne stanowisko. Chce wiedzieć więcej i zadaję pytania. Tyle że entuzjaści wtłaczją nas na siłę w buty antyszczepionkowców, a przy okazji debili i nieuków. Napiszę coś więcej o tej sytuacji.

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
-3

Krispin z Lamanczy
Aby czynić dobro, trzeba umieć rozróżniać między dobrem a złem.
Każdy uczy się na błędach. Nie musisz się uczyć na swoich!

#1658815

gdy będą zmuszać, nie wprost, ale używając "dobrowolnego przymusu", jestem pewien, że rozważają takie sposoby?

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
-4

Bądź zawsze lojalny wobec Ojczyzny, wobec rządu tylko wtedy, gdy na to zasługuje. Mark Twain

#1658785

I ja nie będę "królikiem" bo gdy producent, medycy i politycy nie biorą żadnej odpowiedzialności za podawany ludziom "cud" trzeba chwilę na zastanowienie...

 

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
-2

Yagon 12

#1658793

"Ta" Gersdorf sprowadza sobie amantadynę z Niemiec!!!!!

Kto ogranicza dostępność tego leku w Polsce?

https://nczas.com/2021/01/19/gersdorf-ma-korone-sprowadza-sobie-amantadyne-z-niemiec/

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
-3

Alina

#1658796

   Witam! Widzę, że wytworzyła się grupa antyszczepieniowa, popierająca się argumentami z "sufitu". Widzę, że jednak występuje w społeczności zaszczepiony gen ułomności pokoleniowego zniewolenia, bo do niedawna Komuna za nas decydowała. Teraz mamy własny rzeczywisty wybór, to przekornie mówimy nie. Nie tędy droga. Zdaję sobie sprawę, że głównym argumentem jest strach i niepewność. Ja z moją rodziną się szczepię, jak przyjdzie nasza kolej.Teraz, chciałbym dotrzeć do wszystkim z prostym argumentem...Prawdopodobnie KAŻDY zostanie zarażony, to tylko kwestia CZASU. Więc wybór mojej świadomości, jest tylko jeden. Teraz powinniśmy się martwić, aby szczepionka zdążyła na czas. Tu nie czas na cwaniactwo, bo albo żyjesz, albo umierasz, a szansą jest szczepienie. a wizja skutków ubocznych na razie wyimaginowana. Jak przy każdej szczepionce jakiś promil organizmów ludzkich, trochę gorzej zniesie szczepienie, ale to norma. Dodam, że kowale nie tworzyli tej szczepionki, tylko wybitni specjaliści medycyny. Na zakończenie trzeba również poruszyć skutek negatywny nie zaszczepienia się, który prawdopodobnie utrudni życie, bo będą pewne wykluczenia w swerze współżycia w zbiorowości publicznej. Tu czynnikiem decydującym, może okazać się czas, którego może dla niektórych zabraknąć...I, pamiętajmy, nie szczepimy się tylko dla siebie...Pozdrawiam!

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
-4

ronin

#1658801

Rozumiem Twoją decyzję. Ja sam nawet w tekście wspomniałem, że jeżeli już byłaby taka konieczność to zaszczepiłbym się szczepionką wektorową. 

Nie można jednak a'priori odrzucać argumentów ludzi, którzy są przeciw obecnym szczepionkom. Jest wiele argumentów na to, żeby być przeciw. I nie mówią to zwykli ludzie, ale też specjaliści. Chociażby kardynalny argument, że szczepionki mRNA są zupełną nowością i wcześniej nigdy takich szczepionek nie używano. Ale i szczepionki wektorowe na określonego wirusa muszą być przygotowywane przez dłuższy czas a nie jedynie przez rok.

Tak naprawdę firmy farmaceutyczne będą prowadziły badania kliniczne na ludziach już masowo zaszczepionych. To powinno być zrobione wcześniej, zanim taką a nie inną szczepionkę wprowadzi się do masowego obiegu. 

Ja wiem, że obecna sytuacja jest wyjątkowa i potrzeba wyjątkowych działań. Tyle tylko czy nie okaże się później, że te szczepionki jednak przyniosą więcej szkód niż korzyści? Oby tak się nie stało. Dlatego też pozostawiam decyzję każdemu i nie narzucam swojej. Tylko informuję, bo tak nakazuje mi sumienie.

Pzdr

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
-2

krzysztofjaw

#1658810

  Witaj! W większości się zgadzamy, ale ja nie dałbym tytułu, że ja się nie szczepię, bo to tworzy się sugestię, a to Cię nie posądzam...Rozumię dywagację na temat wirusa i szczepionki, ale tutaj nieubłaganie czas będzie weryfikował. Z ewentualnymi powikłaniami można póżniej walczyć, ale w grobie medycyna nie pomoże. Do całości dodam, że obca agentura pracuje medialnie na wysokich obrotach, aby "gotować" żabę", czyli manipulacją podgrzewać nastroje w kraju. Sztuczny bojowy biologiczny wirus, w tle "zamach"  na USA, nachodzcy, zmasowana agresja tęczowej Neokomuny w Świecie = Rosja. Wirus można było wypuścić w każdym zakątku Świata, a na osłabieniu i kłótni wielonarodowej zależało tylko jednej drapieżnej nacji. Pozdrawiam!

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
-3

ronin

#1658817

Nie strasz. Nie ekscytuj się tak. To nie pierwsza i nie ostatnia, niestety, grypa. Strach pomysleć, jak się zachowasz przy kolejnej. Bedziesz strzelać do tych, którzy mają inne zdanie? Mam jednak nadzieję, że nie. Pozdrawiam.

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
-3

Krispin z Lamanczy
Aby czynić dobro, trzeba umieć rozróżniać między dobrem a złem.
Każdy uczy się na błędach. Nie musisz się uczyć na swoich!

#1658816

  Witaj! Ja nie straszę, bo to nie jest moim celem. Powiem krótko, szczepiąc się nie zachorujesz i nie zarazisz innych! To jest niepodważalny argument, za szczepieniem. Co do grypy, to grypa jest naturalnym wirusem, a Covid stworzony jest sztucznie, których dalszych skutków zachorowania jeszcze nikt nie zna. Życzę jednak, abyś Ty i Twoi bliscy nie zachorowali na Tą "grypę". Bez złośliwości z mojej strony. Pozdrawiam!

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
-2

ronin

#1658823

//szczepiąc się nie zachorujesz i nie zarazisz innych//

Kto dał takie gwarancje?

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
-5

"Trzeba przywrócić ducha miłości wszystkim normom prawnym". /Kardynał Stefan Wyszyński/

#1658826

"szczepiąc się nie zachorujesz i nie zarazisz innych".

Dosłownie przed chwilą podczas otwartej i na żywo prowadzonej rozmowy z prezydentem RP i gośćmi w TVP Info padło takie zdanie: "osoba zaszczepiona też musi nosić maseczkę, bo jeszcze nie ma badań, które jednoznacznie by określiły, że po przyjęciu szczepienia nie zarażamy, bo wirus krąży. Mam nadzieję, że się okaże, iż faktycznie badania potwierdzą, że tak jest i zaszczepiony nie zaraża". I to też jest symptomatyczne. Nic po prostu nie wiadomo. Tak więc Twój argument jest tylko takim, jakim byś chciał, żeby był, bo się okazuje, że nawet zaszczepiony nie ma gwarancji, iż nie zaraża. Czyli jaka jest pewność skuteczności szczepionki? Na razie żadna. 

Pzdr

 

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
-3

krzysztofjaw

#1658827

    Pogadamy za parę miesięcy, jak Bóg da. Gwarantuię, że większość tu na anty pobiegnie do kolejki, jak przyjdzie ich termin. Ja rozumiem strach i wątpliwości podsycane przez propagandę, ale czas błyskawicznie zweryfikuje decyzje. Dzięki za bardzo ważny na czasie artykuł, który trochę wyjaśnia zawiłość tematu. Dodam, że cwany Żyd w Izraelu szczepi się na potęgę, a ich ciężko oszukać.To tak na ironię omawianego tematu. Na razie zaszczepiono ponad 2 mil. ludzi i nikt nie umarł z tego powodu. Pozdrawiam!

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
-4

ronin

#1658861

'szczepiąc się nie zachorujesz i nie zarazisz innych!" Ech, żartowniś z ciebie.

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
-3

Krispin z Lamanczy
Aby czynić dobro, trzeba umieć rozróżniać między dobrem a złem.
Każdy uczy się na błędach. Nie musisz się uczyć na swoich!

#1658832

Odważne stwierdzenie: "Powiem krótko, szczepiąc się nie zachorujesz i nie zarazisz innych! To jest niepodważalny argument, za szczepieniem"

Na jakiej podstawie? Tej medialnej propagandy? Trzeba być niespełna rozumu, żeby to łykać, tak bezrefleksyjnie. Ale każdy może rozporządzać swoim ciałem jak chce.

Może być akurat odwrotnie: to zaszczepieni mogą być niebezpieczni i dla otoczenia i dla siebie!  

https://www.youtube.com/watch?v=3Y12w670F6c 

Jeśli zaś prawdziwe są zapewnienia, że zaszczepienie daje pełne bezpieczeństwo, to  ZASZCZEPIENI POWINNI CZUĆ SIĘ BEZPIECZNIE nawet w towarzystwie, tłumie nieszczepionych i to bez maseczek. O co Ci więc chodzi? Jakiś niedobór logiki podstawowej?

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
-3

Alina

#1658863

... że takie zero jedynkowe podejście "pełne bezpieczeństwo" , "brak bezpieczeństwa" to złe postawienie sprawy.

Może kamizelka kuloodporna ... daje jakieś bezpieczeństwo ,ale jak ktoś pojedzie serią ciągłą po miejscach nieosłoniętych albo wypali z panzerfausta ,to nie dowód na bezsensowność stosowania takich kamizelek.

:-)

Gdy będzie duża liczba zaszczepionych i/lub tych co przechorowali ,to te maseczki powinny zniknąć ,bo odpornościowa tarcza powinna być zdecydowanie lepsza ,ale też nie "absolutna" .Może tak jak circa blacha ogrubości  2cm stali  ,co z broni strzeleckiej niełatwo przestrzelić  ,o ile nie przerdzewieje . A siedzenie w kamizelce kuloodpornej za stalowm pancerzem to wydajwałoby się overkill ... Oczywiście takie chowanie się za kamizelką , tarczą ,to dla tchórzy i mięczaków . Prawdziwi twardziele brave-heart  z okrzykiem uuuurrrrraaaa!!!! biegną do ataku bez żadnej osłony czy broni .

:-)

Tyle co do podstawowych intuicji szerzenia się chorób i im zapobieganiu . O ile moża dać wiarę faktom w mediach przedstawianym .

Natomiast zdaje się gdyby już teraz ci co przechorowali i ci zaszczepieni zaczęli chodzić bez maseczek ,to podziałałoby to wysoce demotywująco na resztę ,bo ta odporność to taka niewidzialna tarcza ... ale nie aż tak jak z bajki "Nowe Szaty Króla" . I może głównie o to chodzi  cały czas w tym powszechnym zamaskowaniu. Natomiast nadawanie przywilei tym co przechorowali mogłoby może wzbudzić jakiś nacisk na organizowanie  niezdrowych corona-party i turbodoładowanie do epidemii .

 

 

 

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
-2

Ludzie myślcie , to boli ,ale da się to wytrzymać .
Ceterum censeo, PKiN im. J.Stalina delendam esse.

#1658866

... że dobrze byłoby jakoś tak spróbować w sposób zobiektywizowany podejść do oceny wielkości tej "rabinackiej kozy" o nazwie COVID-19 . Także mając na względzie ,że ta "wielkość" to może zależeć od różnych czynników .

 

 

Z jednej strony obrazki z ChrL Wuhan , (tymczasowe ,kontenerowe szpitale) , Włochy Lombardia , UK wycofujące się z "naturalnej odporności stadnej" na rzecz lookdown-u , Hiszpania ,czy New York City co to były doniesienia o "masowych grobach w CentralParku" i te doniesienia ... to raczej nie z podwórkowego trzepakowego radiowęzła ,czy RT/TV-Sputnik .

Z drugiej strony właściwie brak danych ze Szwecji czy z państw o na tyle niewydolnych medycznie i organizacyjnie ,że zaraza tam powinna hulać w pełnej skali .

 

Natomiast "szczepionka wektorowa" czy "mRNA" ?

 

To może tak z punktu widzenia "smakosza" :-) . Czy denaturat z porektyfikacyjnych fuzli ale z naturalnej fermentacji drożdzowej (wektorowa) ,Czy etanol cz.d.a. ale z wielkochemicznej syntezy z etylenu (mRNA) .

Wszystko serwowane w ... erlenmayerkach  ( https://pl.wikipedia.org/wiki/Kolba_sto%C5%BCkowa  :-)

Disclaimer

Ustawa o wychowaniu w trzeźwości mówi ,że alkohol szkodzi zdrowiu !

:-)

PS.

Natomiast jak ktoś się uprze ,a waaadza się uprze na apartheid poszczepienny ,to bumaga w postaci pozytywnego testu PCR ,czy przeciwciała antykowid ,że ktoś przechorował tego covida ... tak na chłopski rozum ... powinny być także honorowane .

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
0

Ludzie myślcie , to boli ,ale da się to wytrzymać .
Ceterum censeo, PKiN im. J.Stalina delendam esse.

#1658818

Można na to różnie patrzeć. Szczepionki wektorowe są w obiegu od lat. I tutaj firmy farmaceutyczne mają doświadczenie. mRNA jest nowością. Może faktycznie to przyszłość, ale jej nie znamy i nie jesteśmy w stanie określić jaki będzie miała wpływ na nasz organizm. Zresztą nie podzielam entuzjastycznych opinii dotyczących każdej obecnie dostępnej szczepionki na koronawirusa. Słuchałem - jak wspomniałem - na żywo pytań i odpowiedzi zadawanych prezydentowi i jego gościom w TVP Info. Ich odpowiedzi miały żenujący poziom. Obserwowałem ich mowę ciała. Nie przekonała mnie a wprost przeciwnie: nabrałem wobec szczepionek jeszcze większych wątpliwości. Pytania były naprawdę istotne, ale odpowiedzi już nie i były udzielane z tezą, że trzeba się szczepić, mimo wszystko, mimo wątpliwości. Tak po prosu nie można. Jest naprawdę za mało informacji, aby podejmować tak niejednoznaczną decyzję o szczepieniu. Rozumiem wszystkich, którzy się zaszczepią. Ale też wymagam, aby moje zdanie o nie zaszczepieniu nie było traktowane jako głos "płaskoziemca", bo tak nie jest. 

Pzdr

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
-3

krzysztofjaw

#1658852

... to może są dłużej "znane" ,ale chyba zbyt powszechnie w medycynie nie stosowane . A po podaniu takiej szczepionki to może powstać odporność na "wektor" i pożądana na to co ten wektor przenosi . Gdy ktoś ma już odporność na wektor ,to dużo mniejsza skuteczność itp. etc. . Natomiast "a priori" to te mRNA nie powinno pociągać za sobą dodatkowego ryzyka ... no ale co będzie "a posteriori" to ... się zobaczy .

Może brzmi jak nagabywanie dealera jakiejś marki aut , ale tak nie jest.

:-)

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
0

Ludzie myślcie , to boli ,ale da się to wytrzymać .
Ceterum censeo, PKiN im. J.Stalina delendam esse.

#1658859

Twój tekst przeczytało sporo osób. Nie tak wiele jak odpowiedź Humpty'ego, ale może dlatego, że nie obrzucasz adwersarzy błotem i wyzwiskami. Moją odpowiedź przeczyta pewnie zdecydowanie mniej osób, bo jest ona na cenzurowanym :)

Pozdrawiam serdecznie.

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
-1

Krispin z Lamanczy
Aby czynić dobro, trzeba umieć rozróżniać między dobrem a złem.
Każdy uczy się na błędach. Nie musisz się uczyć na swoich!

#1658983

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
-2

"Trzeba przywrócić ducha miłości wszystkim normom prawnym". /Kardynał Stefan Wyszyński/

#1659001