Banderowcy

Obrazek użytkownika AS
Idee

 

Są momenty, kiedy się zastanawiam, jak to jest być Ukraińcem w dzisiejszych czasach. Jak się Ukrainic, który przybył do Polski, czuje? Może czuje się dobrze nie wiedząc, co skrajnie narodowo nastawieni polscy patrioci mówią o nim poza jego plecami. Ale nie oszukujmy się, w nacjonalistycznym zapale i daleko posuniętej nienawiści do potomków faszystowskich okrutników nie zauważamy, że w naszym ogniu emocji  my się spalamy, nie tylko oni, okrzeknięci przez nas jako banderowcy.

Dziwię się czasem, kiedy znajduję notki i elaboraty w Internecie, w których autorzy naukowo dowodzą, że państwo Ukraina praktycznie nie powinno istnieć, to są ziemie przynależne do innych krajów, stepy dalekie zwane Kresami. Ludność tamtejsza to też zbieranina, bez własnej narodowej historii, a nawet języka. Sztuczny twór, obrębek, pogranicze, który można lekceważyć, a nawet ograbić. A skoro Ukraina jest sztucznym tworem, to i nazwa Ukrainiec może budzić wątpliwości. Dlatego przestało już niektórych Polaków zaskakiwać, że określenie banderowiec używa się wymiennie z Ukrainiec. Pewni zaciekli agitatorzy, specjalizujący się w rozsiewaniu nienawiści, stali się promotorami stosowania nazwy banderowiec. Zatem, postawili między Ukraińcem i banderowcem znak równości.

Naturalną konsekwencją procesu zrównania Ukraińców z banderowcami jest brak poparcia dla patriotycznych racji ukraińskich w wojnie z rosyjskimi separatystami. Co gorsza, tzw. polska opcja nacjonalistyczno-narodowa, w wersji szowinistycznej i prorosyjskiej, ustami co bardziej impertynenckich „kaznodziei” nadaje sobie prawo oceny, które poglądy powinno się uważać za antypolskie. O ile ci „bogobojni nacjonaliści”przyznają sobie wolność wypowiedzi i wolność zmiany poglądów na otaczający ich świat, tak ich ideologiczni przeciwnicy już tej wolności w ich oczach są pozbawieni. Kto popiera Ukrainę, ten może być przez tych właśnie polskich blogerów-nacjonalistów obrzucony stekiem wyzwisk, a nawet obdarty z polskości. O takim człowieku napiszą oni, że sprzyjając Ukrainie opowiada się za banderowcami. A gdy polski szowinista-bloger to powtórzy wystarczająco wiele razy, czytelnicy przeczytają wiadomość, a z czasem w nią uwierzą i zaaprobują, tak jak wcześniej zaaprobowali, że Ukraińcy to banderowcy.

 

Fotografie:

1. Kozacy z Zaporoża na Festiwalu Muzycznym Narodów Europy - Radio Olsztyn

2. Ilu jest Ukraińców w Polsce- Wolność24.pl

 

 

Ocena wpisu: 
4
Twoja ocena: Brak Średnio: 3.6 (głosów:28)

Komentarze

Jesteś tu Agnieszko na liście "proskrypcyjnej" jako "banderówka" i jeszcze dolewasz oliwy do ognia
Zjedzomm Cie

8-))))))))

Pozdrawiam

Podoba mi się!
9
Nie podoba mi się!
-9

Babies Lives Matter
White Lives Matter

#1633430

Co mi tam. Byłam już Niemką, Amerykanką (ciągle jestem), Żydówką, Rosjanką (według Zawiszy) ...

Pozdrawiam!

Podoba mi się!
10
Nie podoba mi się!
-6

AgnieszkaS

#1633431

Źle oceniony komentarz

Komentarz użytkownika Husky nie został doceniony przez społeczność niepoprawnych.. Odsuwamy go troszkę na dalszy plan.

//Rosjanką (według Zawiszy) ...//

A kto to jest ten Zawisza?
Bo jeśli to ten o którym ja myślę to pewnie szuka swoich rodaków i ....przyjaźni

 

Rebe z Sovieckiego Sajuza juz odchody zostawia...

zdrastwujta REBE

Podoba mi się!
9
Nie podoba mi się!
-10

Babies Lives Matter
White Lives Matter

#1633432

To jest polsko-ukraińsko-rosyjski kocioł, w którym ciągle coś się warzy. 

:)

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
-9

AgnieszkaS

#1633433

Ukryty komentarz

Komentarz użytkownika Husky został oceniony przez społeczność negatywnie. Jeśli chcesz go na chwilę odkryć kliknij mały przycisk z cyferką 2. Odkrywając komentarz działasz na własną odpowiedzialność. Pamiętaj że nie chcieliśmy Ci pokazywać tego komentarza..

Pryszczata elita z Konfy

Podoba mi się!
9
Nie podoba mi się!
-11

Babies Lives Matter
White Lives Matter

#1633434

Nie mnie chodzą po głowie pomówienia o różne narodowości, za to stwierdziłem fakt iż kiedyś bardzo ładnym rosyjskim  w HD pani na forum korespondowała. Był taki fakt?

Ja dobrze piszę np po angielski i za anglika się nie uważam.

Co do pani tekstu, normalnu Polak nie myli Ukraińców i banderowców. Ukraina, czyli kraj u kraju Rzeczypospolitej to kraj jak najbardziej suwerenny i mający prawo do samostanowienia a jego mieszkańcy do patriotyzmu, jednak idee bandery przyniosły ogrom zbrodni, stąd idee bandery winny być tak samo traktowane jak idee Hitlera czy też Stalina.

Powiem Pani, że Ukraina miała szanse być częścią Polski a Ukraińcy Polakami, tylko że możemy sobie powiedzieć, "Miałeś chamie złoty róg...". Gdyby Polacy traktowali kozaków jak ludzi godnych poszanowania historia by się inaczej potoczyła. Nie byłoby rozbiorów ani Ukrainy a wielka Polska. Niech Pani popatrzy, mieliśmy unię z Litwą. Dziś zarówno na Litwie z niechęcią do nas podchodzą jak i na Ukrainie. Warto zastanowić się dlaczego.

Co do żywotności idei bandery sam na własne uszy słyszałem rzucone za grupą Polaków w której byłem słowa "Lachów nada rezati" Nie popieram skrajnych nacjonalistów żadnego kraju,, bo niestety skrajny nacjinalizm prowadzi do zbrodni. 

A tak przy okazji, takiego jak pani prezentuje na zdjęciu widziałem, nie pamiętam rok, może dwa lata temu przy krakowskich sukiennicach, siedział i grał, a ja stałem obok niego i słuchałem, bo pieśni ukraińskie są piękne, później dałem mu kilka złotych, za koncert trzeba zapłacić I niech pani wierzy, nikt go nie obrażał nikt nienawiści nie wyrażał, chyba się nie bał,, skoro grał i "ostentacyjnym" stroju. Gdy wykańczałem mój dom pomagał mi Ukrainiec z Donbasu, wspaniały fachowiec i człowiek który zdobył mój szacunek zarówno za pracę jak i za pewne tezy, które z początku mnie zaskoczyły a później uznałem, że to on miał rację.

Podoba mi się!
12
Nie podoba mi się!
-3

Poważnym ludziom odpowiadam, przygłupiastych trolli ośmieszam a one listę obecności pałką zamiast krzyżykiem analfabety podpisują. Śmiejmy się z głupich, choćby przewielebnych.

#1633438

Cieszy mnie, że należy Pan do osób, które nie utożsamiają Ukraińców z banderowcami. 

Co do Rzeczpospolitej Trojga Narodów, to oczywiście ma Pan racje. Przepadła wielka szansa, która być może zmieniłaby nasze dzieje. Uczmy się jednak na popełnionych błędach. Stosunki polsko-ukraińskie wymagają spokojnej analizy i racjonalnego podejścia, a nie gorączkowych posunięć. Nienawiść budzi jeszcze większą nienawiść. Wystarczy przyjrzeć się wydarzeniom w USA.

Wspominałam, że moja prababcia wywodzi się z lubelskiego i zamieszkiwała w miejscowości gdzie Ukraińcy od wieków żyli w spokoju z Polakami, z tym, że nazywano ich tam wtedy Rusinami. Po II wojnie ich przesiedlono na wschód, co było dla nich niesamowitą tragedią. 

Ja też uwielbiam pieśni ukraińskie, mają one coś w sobie, co chwyta za serce.

Dziękuję za miły komentarz,

Pozdrawiam!

 

 

Podoba mi się!
9
Nie podoba mi się!
-4

AgnieszkaS

#1633445

"Moja Ojczyzna"- Svetlana Vesna

 

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
-7

AgnieszkaS

#1633473

Do idei tej powrócono w czasie powstania styczniowego, bezskutecznie próbując wywołać powstanie na ziemiach zabranych, także na ziemiach ruskich. Wyrazem tych dążeń było tzw. odnowienie unii horodelskiej, w czasie Manifestacji Jedności Rzeczypospolitej Obojga Narodów w Horodle w 1861, gdzie przybyła szlachta polska, litewska, wołyńska i podolska. Unia miała obejmować trzy narody: Polaków, Litwinów i Rusinów. Odzwierciedleniem tych wydarzeń oraz pewnej ugody politycznej, było przyjęcie przez Rząd Narodowy nowego herbu, który obok godła Polski i Wielkiego Księstwa Litewskiego przedstawiał postać Archanioła Michała, patrona Rusi. Manifest 22 stycznia wzywał Do broni więc, Narodzie Polski, Litwy i Rusi. 

https://pl.wikipedia.org/wiki/Rzeczpospolita_Trojga_Narodów

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
-1

AgnieszkaS

#1634329

Otóż AS pała patentowana! Dlaczego?! Już tłumaczę: otóż nie ma nic gorszego, niż zamulanie czastej wody, w brudnej wodzie giną ryby, brudną wodą zatruwają się ludzie, w brudnej wodzie nic nie widać. Dłaczego ta woda jest brudna?! Spieszę z odpowiedzią: AS zwyczajnie, a może nawet beszczelnie jedziesz na emocjach, liczysz na ludzkie łzy i współczucie ale całkowicie mijasz się z prawdą. Jak to?! Już wyjaśniam: ano dlatego, iż naród ukraiński ma obecnie swoją ziemię i ma obecnie swoją ojczyznę i tylko od Niego samego, od tego narodu zależy, jak się będzie prowadził, to po pierwsze.

Po drugie ten sam naród nie musi absolutnie czcić i wynosić na Ołtarze Narodu i Cerkwi grecko-katolickiej najbardziej odrażających zbrodnairzy wszechczasów, czyli właśnie odmienianych we wpisie przez wszystkie przypadki banderowców. Jeśli jednak to robi państwowo i cerkiewnie, to niech nie liczy na poparcie zdrowych, normalnych, Bogobojnych ludzi, bo to po prostu nie przystoi, więcej bo to jest karygodne. Banderowcy to zakała Ukrainy, Europy i ludzkiej, humnistycznej, chrześcijańskiej cywilizacji, to najpodlejsi ludobójcy, bez miłosierdzia. I Ukraina musi beknąć za swoje czyny, przed własnym Narodem, przed Polską, przed Europą, historią i przed Bożym Majestatem. Ile jeszcze musiłabym tu pisać Tobie AS i innym, byście łaskawie otworzyli serca i oczy na prawdę, mało Wam naocznych świadectw męczeństwa w internecie, mało Wam książek, wspomnień, relacji......?! To cóż może jeszcze pomóc Waszej ślepocie, Waszej skamieniałej.surowicy serca...?! Pozdrawuam  Sław

Podoba mi się!
10
Nie podoba mi się!
-7

Sławomir Tomasz Roch

#1633435

Źle oceniony komentarz

Komentarz użytkownika Husky nie został doceniony przez społeczność niepoprawnych.. Odsuwamy go troszkę na dalszy plan.

// Banderowcy to zakała Ukrainy//

//to najpodlejsi ludobójcy//

Kto to tu i gdzie neguje ??

 

Podoba mi się!
7
Nie podoba mi się!
-8

Babies Lives Matter
White Lives Matter

#1633437

My Kresowianie dość mamy nieustannych żartów Ukraińców, którzy nieludźko traktują naszych przodków, których wpierw bezlitośnie eksterminowali, a teraz podle i bezbożnie nie chcą nawet po chrześcijańsku pochować. Mało tego nieustannie użalają się sami nad sobą, jak to im źle, jak to ich Rosjanie zbrojnie, Lachy pamiącią ciemiężą, jak ich oskarżają o ludobójstwo, którego oni przecież nie chcieli, tylko tak jakoś wyszło, bo to wojna była bratobójcza. Toż to koszmar spod najciemniejszej gwiazdy, nieprawda, fałsz i podłość ukrutna! Co mam jeszcze Husky napisać, mam powielać w nieskończoność te same wpisy i komentarze, których już tysiące na moim blogu?!

Ten wpis liczy na naszą naiwność, tan wpis jest nieuczciwy, bo zaciemnia obraz całości, która jest bardzo krwawa, mało tego która wciąż bardzo krwawi. Masz Husky Kogoś w swojej rodzinie, kto był 77 lat temu bestialsko męczony przed śmiercią, godzinami gwałcony, któremu odcinano jeden po drugim członki ciała, a w końcu jeszcze żywym zakopano go pod progiem własnego domu?! Masz Kogoś takiego, który po dziś dzień leży tam na Wołyniu i Kresach bez godnego, chrześcijańskiego pochówku, nawet bez prostego krzyża na swojej jamie?! Jeśli nie masz takich doświadczeń, to proszę uklęknij i staraj się tej nocy wczuć w serca i w duszę Tych wszystkich, którzy zostali tam już na wieczną wartę ale i tych wszystkich, którzy o Nich Męczennikach Wołynia i Kresów, wciąż pamiętają w swoich małych izdebkach, którzy o tę pamięć walczą i modlą się nieustannie. Pozdrawiam bardzo serdecznie Sław

Podoba mi się!
12
Nie podoba mi się!
-6

Sławomir Tomasz Roch

#1633439

Swego czasu będąc na wycieczce po polskich twierdzach na Ukrainie był z nami starszy pan, staliśmy przed bramą wejściową do Wiśniowca, a on pokazał  na domki stojące za bramą z drugiej strony ulicy i powiedział, ci ludzie na cmentarzu mieszkają. Dopytaliśmy się go, Jako dziecko chronił się z rodzicami w znajdującym się tam kościele, zrobiła się cisza i rodzice wraz z nim uciiekli, a kilka dni później spalono kościół wraz z chroniącymi się tam ludźmi. On przyjechał na tę wycieczkę, by pożegnać się z ziemią dzieciństwa, Pewnego dnie zamówił taksówkę i pojechał w miejsce gdzie rodzice mieli gospodarstwo, wrocił wieczorem. Dlatego jak i z wielu innych opowiadań nigdy nie uznam banderowca za Ukraińca. Bo były bestie nie ludzie.

Podoba mi się!
8
Nie podoba mi się!
-4

Poważnym ludziom odpowiadam, przygłupiastych trolli ośmieszam a one listę obecności pałką zamiast krzyżykiem analfabety podpisują. Śmiejmy się z głupich, choćby przewielebnych.

#1633441

Nie będę wchodził w konflikt z Tobą Sławku bo to nie ma sensu najmniejszego.O banderowcach pisałem wielokrotnie.Tych wpisów na swoim koncie mam kilkanaście.Tu jeden z nich

https://niepoprawni.pl/blog/husky/wolyn-1943-prawda-i-pamiec

Odzewu wielkiego nie było.

Ale idąc tokiem Twojego rozumowania to dwóch moich bliskich kolegów w pracy(Niemców) też powinienem nienawidzić od tak, bo mam w rodzinie KILKA osób co zginęli z rąk Niemców w tym jedna osoba w Dachau. zamordowana zastrzykiem z fenolu

Więc dajmy spokój.

Pozdrawiam

Podoba mi się!
10
Nie podoba mi się!
-8

Babies Lives Matter
White Lives Matter

#1633443

Możesz mieć jedynie korzenie kresowe. Ja natomiast jestem śląskim krzokiem, i jest to mój Heimat. Niestety, język poslki nie dorobił się równie trafnego określenia.

Pytasz jednak świadomie, jak sądzę, przekonany, że Husky nie odpowie, gdyż jego korzenie nie są kresowe:

Masz Husky Kogoś w swojej rodzinie, kto był 77 lat temu bestialsko męczony przed śmiercią, godzinami gwałcony, któremu odcinano jeden po drugim członki ciała, a w końcu jeszcze żywym zakopano go pod progiem własnego domu?! Masz Kogoś takiego, który po dziś dzień leży tam na Wołyniu i Kresach bez godnego, chrześcijańskiego pochówku, nawet bez prostego krzyża na swojej jamie?!

Więc ja ci odpowiem. Mam w swojej rodzinie ś. p. starszego brata mojego dziadka, Antosia, któremu żywcem zerwano skórę z pleców i z nóg. I czekano, kiedy umrze. A kiedy mdlał, posypywano rany solą. Jego koledzy mieli mniej "szczęścia", bo byli nadziewani na pale. I to nie zrobili banderowcy, ale Armia Czerwona w sierpniu 1920 roku!

Mam też w swojej rodzinie ciotkę Andzię, której "przestępstwem" było mieć męża, oficera Wojska Polskiego (przeżył, wyszedł z Andersem, zmarł w Argentynie). Została "zwinięta" w kwietniu 1940 roku. Było ciepło. Deportowano ją do republiki Komi. W listopadzie. Nie przeżyła nocy. Bo temperatura wyniosła - 40 stopni, a ona była w letniej sukience!

Ty mi chcesz bałach wciskać, ze tylko UPA mordowało? Takie posty bezczeszczą pamięć zamęczonych przez sowietów, a było ich 6 razy więcej, niż zamordowanych przez "banderowców". Staracie się zasłonić sowieckie bestialstwo. Dlatego właśnie za PRL był monopol na wiedzę o Wołyniu. My, Polacy, mieliśmy wiedzieć tylko o Ukraińcach.

Nie wpisuj się więc w narrację sowiecko-peerelowską!

Podoba mi się!
12
Nie podoba mi się!
-9
#1633447

....na cierpienia swoich członków rodziny, cierpienia których zaznali od komunistycznych bandytów na Syberii, czy w innych okolicznościach. To dobrze, iż umiesz spamiętać ich dar z życia, zdrowia i z ciepienia ale niezmiernie źle, iż chcesz przeciwstawiać ich cierpnie, innym ofiarom, innych oprawców, w tym przypadku niewinnych ludzi zamęczonych na Wołyniu i Kresach przez rezunów. Albo cokolwiek chcesz, lub usiłujesz mi to przynajmniej wmówić, iż niby ja tak robię, czynię. Daj sobie spokój HD, bo nikt tego poważnie na tym pożytecznym portalu nie potraktuje.

Otóż my Kresowianie (mający nie tylko korzenie kresowe ale z pamiącią, kulturą, historią, tradycją kresową się utożsamiający), otóż my Kresowianie zawsze publicznie głosimy, że wszystkie ofiary są tak samo godne i tak samo warte pamiąci i czci. Nie ma zatem ofiar lepszych i gorszych, wiąc przestań chrzanić na tę nutę, byś się więcej czasem nie ośmieszał. Pozdrawiam bardzo serdecznie Sław 

Podoba mi się!
10
Nie podoba mi się!
-6

Sławomir Tomasz Roch

#1633456

Cóż, narracja antyukraińska jest też serwowana przez rosyjskich emigrantów. Jest ona bardziej zauważalna w kontaktach prywatnych z Rosjanami. Czasem nie potrafią  oni ukryć wrogości i pogardy w stosunku do Ukraińców. To takie moje spostrzeżenia z CA, USA.

Pozdrawiam,

 

 

Podoba mi się!
7
Nie podoba mi się!
-10

AgnieszkaS

#1633476

Cyt.: "Mam w swojej rodzinie ś. p. starszego brata mojego dziadka, Antosia, któremu żywcem zerwano skórę z pleców i z nóg. I czekano, kiedy umrze."

I to daje ci prawo do bycia chamem i prostakiem? Nie znajdujesz odpowiednika heimat w polskim słownictwie? Pohamuj się w swych personalnych wycieczkach, inaczej uznam, że masz mocno skrzywioną psychikę.

 

Podoba mi się!
9
Nie podoba mi się!
-5

"Izraelitcy doktorkowie,
Wiednia, żydowskiej Mekki, flance,
Co w Bochni, Stryju i Krakowie
Szerzycie kulturalną francę;
Którzy chlipiecie z „Naje Fraje”
Swą intelektualną zupę,
Mądrale, oczytane faje,
Całujcie mnie wszyscy w dupę."

#1633479

Zafiksowali się na nieprawdzie.

Nawet gdyby założyć, że w interesie Polski jest by Ukraina walczyła z Rosją, a naszym interesem miałaby być pomoc w finansowaniu tej wojny, to intensywnie rozwijający się kult Bandery na Ukrainie, bagatelizowanie ludobójstwa na Wołyniu oraz całkowity brak ekwiwalentności w stosunkach wzajemnych rodzić muszą poważne wątpliwości.

Przy okazji przypominam:

https://niepoprawni.pl/blog/rebeliantka/komu-przeszkadza-polski-ksiadz-na-ukrainie

https://niepoprawni.pl/blog/rebeliantka/to-jest-notka-dla-patriotow-polskich-a-nie-lobbystow-ukrainskich

Ps. Poza tym, moim zdaniem, w naszym interesie jest pokój w Donbasie, a nie wojna.

Podoba mi się!
9
Nie podoba mi się!
-8

"Trzeba przywrócić ducha miłości wszystkim normom prawnym". /Kardynał Stefan Wyszyński/

#1633446

Komentarz niedostępny

Komentarz użytkownika Humpty Dumpty został oceniony przez społeczność bardzo negatywnie i jest niedostępny. Nie można go już odkryć. Bardzo nam przykro.. :(

#1633450

Jeśli Polska nie jest ci po drodze, to nie wypowiadaj się na polskie tematy.

Podoba mi się!
10
Nie podoba mi się!
-5

"Izraelitcy doktorkowie,
Wiednia, żydowskiej Mekki, flance,
Co w Bochni, Stryju i Krakowie
Szerzycie kulturalną francę;
Którzy chlipiecie z „Naje Fraje”
Swą intelektualną zupę,
Mądrale, oczytane faje,
Całujcie mnie wszyscy w dupę."

#1633480

Na moim blogu każda osoba posługująca się polskim językiem może wyrazić swoje zdanie. Nie w Pana gestii jest tu oceniać kto może, ani też kierować ruchem. Pan tu nie jest policjantem. 

Wypowiedz na temat jest oczywiście z Pańskiej strony mile widziana.

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
-9

AgnieszkaS

#1633482

W rzeczy samej, wypowiedziałem się w temacie.

Podoba mi się!
8
Nie podoba mi się!
-4

"Izraelitcy doktorkowie,
Wiednia, żydowskiej Mekki, flance,
Co w Bochni, Stryju i Krakowie
Szerzycie kulturalną francę;
Którzy chlipiecie z „Naje Fraje”
Swą intelektualną zupę,
Mądrale, oczytane faje,
Całujcie mnie wszyscy w dupę."

#1633484

Pan albo mojej notki nie przeczytał albo jej nie zrozumiał. 

Dziękuję za odwiedziny.

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
-9

AgnieszkaS

#1633448

......swoim wpisem, bo przypuszczym, że odczuwasz taką satysfakcję. Choś naturalnie osądzać nie mogę. Odpowiem zatem b. krótko, że nie masz racji, bo akurat Twój wpis przeczytałem uważnie i wiem o czym skomentowałem, Cóż mogę Ci poradzić: otóż nie licz na ludzkie poklaski, bo w nich nie znajdziesz nasycenia, ani nawet dobra, którego szukasz, raczej wspomnij na swoją duszę, bo nie będzie dla Niej ratunku, jeśli zandto pobłądzisz dziś i jutro, zawsze. Pozdrawiam bardzo sedecznie Sław

Podoba mi się!
9
Nie podoba mi się!
-6

Sławomir Tomasz Roch

#1633452

Dzięki Sławku za Twoje zaangażowanie w walkę o prawdę i przypominanie o naszych rodakach i ich dzieciach pomordowanych na Lubelszczyźnie i Wołyniu w niesamowicie barbarzyński sposób. Dzięki wpisowi AS mogliśmy jeszcze lepiej poznać "kto jest kim". Niektórzy starający się o to, abyśmy zapomnieli o tych zbrodniach porównują nawet akcję Wisła z okrótnym ludobójstwem, chyba nawet nie wiedzą co było pierwsze. Najsmutniejszym jest jednak to, że tak wielu blogerów, którzy od lat piszą na Niepoprawnych nie udzieliło Tobie i kilku z nas wsparcia. Dla "świętego spokoju" podkulili ogony i wybrali wygodne milczenie.

Pozdrawiam

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
-3

Bądź zawsze lojalny wobec Ojczyzny, wobec rządu tylko wtedy, gdy na to zasługuje. Mark Twain

#1633679

Moja notka nie rewiduje polsko-ukraińskiej historii, nie zmienia jej i nie zaprzecza wydarzeniom, które miały miejsce. Interesuje mnie kwestia języka, a ten bezspornie jest wyznacznikiem dialogu pomiędzy Polakami i Ukraińcami. Na tym dialogu zbudujemy nasze przyszłe polsko-ukraińskie relacje. Dyskusja ma więc raczej konkretny i ograniczony zakres, ale podejmuje rozpoczętą debatę Rebeliantka i przesuwa o kilka kroków dalej, w swojej notce o wybaczaniu. 

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
-3

AgnieszkaS

#1633686

....i ukraińskie spódniczki. Ostrzegam Was Bracia i Siostry niepoprawni blogerzy i blogerki jeszcze nie było takiego, co na ludzkiej krzywdzie, na ludzkich łzach zbudował coś dobrego. Wspomnicie moje słowa nie tylko w dniu ostatnim ale i w tych dniach ziemskiej swojej wędrówki, które Boża Opatrzność sama sobie wybierze w Waszym życiu. Broń Boże to nie jest przekleństwo żadne, to prawda, która jest fundamentem każdego ludzkiego życia i każdej wspólnoty, także tej międzynarodowej, przykro będzie widzieć Was wtedy płaczących i bijących się szczerze, a poniewczasie we własne piersi, mówiących zgrzeszyliśmy......

Budujmy na prawdzie powiedzianej z miłością! Na szacunku, należnym każdemu człowiekowi, szczególnie temu niewinnemu, ostatniemu, maluczkiemu. Na pamiąci o Tych, którzy swoje najcenniejsze życie oddali za Chrystusa, za naszą kulturę i za Polskę. Pozdrawiam bardzo serdecznie Sław

Podoba mi się!
9
Nie podoba mi się!
-6

Sławomir Tomasz Roch

#1633442

Właśnie budując na prawdzie nie może Pan robić znaku równości: Ukrainiec = banderowiec. Krzywdzi Pan w ten sposób i pomawia ludzi.

Pozdrawiam.

Podoba mi się!
8
Nie podoba mi się!
-7

AgnieszkaS

#1633451

.....nawet jeśli jest ono oto nieświadome, bo wypowiedziane w emocjach, w Twoich namiętnościach. Absolutnie nigdy nie stawiam znaku równości pomiędzy narodem ukraińskim, a banderowcami. Natomiast współczesna Ukraina i wspócześni Ukraińcy nie mogą bezkarnie wynosić na Ołtarze Narodu i Cerkwi krwawych, demonicznych upiorów z OUN-UPA. Za to odpowiada już każdy współczesny Ukrainiec, naturalnie w stopniu jak najbardziej właściwym dla swego stanu. Na Ukrainie trwa demokracja, jaka ona jest, taka jest ale pozory są zachowane. Póki co ludzie mogą się swobodnie wypowiadać i niech to robią, niech przeciwstawiają się otwarcie i czynnie gloryfikowaniu demonicznych kolesiów, ludobójców, owych banderowców, we własnej ojczyźnie, niech to robią, aż do skutku..... Pozdrawiam bardzo serdecznie Sław

Podoba mi się!
8
Nie podoba mi się!
-4

Sławomir Tomasz Roch

#1633453

Nie chciałem zabierać głosu w tej dyskusji, ale zostałem sprowokowany tym wpisem...

A zatem mówisz, że nie mogą bezkarnie. Hmm... A jak ich ukarzesz? Pokażesz im język? Tupniesz nóżką? Czy masz w zanadrzu jakiś ekstra pomysł? Może pokrzykiwanie na forum NP? W dwie lub trzy osoby będzie głośniej. To dobry sposób? Posłuchają? A może napuścić na nich ruskich? Zrobią z nimi "porządek"? Tylko jak? Może podrzucić Ukraińcom kiełbasę, a ruscy po nią przyjdą? A jak wilcy zjedzą kiełbasę?

Wyczerpał mi się arsenał pomysłów. Ale ciekaw jestem, jak ty byś sobie z tym poradził. Chyba nie zasnę w oczekiwaniu na odpowiedź.

Podoba mi się!
9
Nie podoba mi się!
-8

Krispin z Lamanczy
Aby czynić dobro, trzeba umieć rozróżniać między dobrem a złem.
Każdy uczy się na błędach. Lepiej uczyć się na cudzych!

#1633459

Serwus Krispin. Dzięki za dobre pytanie. Gdyby chodziło tylko o nas, to byśmy byli godni pożałowania ale tu chodzi o Nich o Mączenników Wołynia i Kresów, o narodowe dziedzictwo wielu pokoleń Polaków i wiernych, dobrych Rusinów, Żydów, Ormian i Czechów. Te rzceczy nie giną, one są wieczne, a wiecznością rządzi jedynie prawda i miłość. By nie być gołosłownym, wg Twojej linii myślenia, co miał zrobić król Władysław Łokietek, gdy Krzyżacy podstępnie wymordowali w 1308 r. polską załogę Gdańska i zagarnęli całe Pomorze Gdańskie?! Bitwa pod Płowcami w 1333 r. nic nam nie wróciła. Krzyżacy byli nie do ruszenia! Otóż minął się, odszedł na wieczną wartę dzielny król Łokietek, minął się, odszedł na wieczną wartę i mądry król Kazmierz Wielki, wreszcie minęła się, odeszła na wieczną wartę i dobra, miłosierna królowa św. Jadwiga. Lecz oto znalazł się wtedy waleczny król Władysław Jagiełlo i pychę Krzyżaków w 1410 pod Grunwaldem umiał pokonać i wpływy ich ukrucić.

Dlatego powiadam, iż pamięć i czas zrobią swoje Kryspin. Nie liczmy tylko na siebie ale na Bożą moc, na miłosierdzie i Bożą sprawiedliwość, a wszystko przyjdzie z czasem. My sami żyjmy tylko w prawdzie. Pozdrawiam bardzo serdecznie Sław

Podoba mi się!
7
Nie podoba mi się!
-6

Sławomir Tomasz Roch

#1633461

Tak jak sądziłem, nie uzyskałem odpowiedzi na swoje pytanie. A to kluczowe w tej kwestii.

Pamięć i czas zrobią swoje - czyli: pamięć utrwali (pytanie w jaki sposób - o tym dalej), a czas zatrze pamięć lub szczegóły. Wynika z tego, że oba te czynniki działają raczej przeciw sobie, osłabiając się, niż razem (choć działają razem, a właściwie równolegle), wzmacniając się wzajemnie.

Powtarzam więc: co zrobisz, żeby im zabronić?

"My sami żyjmy tylko w prawdzie". Dziękuję za to odniesienie do wiary. Ona jest tu kluczem. Mimo że narażę się na atak, przytoczę jednak te trzy wersety:

"Będziesz miłował Pana Boga swego całym swoim sercem, całą swoją duszą i całym swoim umysłem. To jest największe i pierwsze przykazanie. Drugie podobne jest do niego: Będziesz miłował swego bliźniego jak siebie samego". (Ew. Mateusza 22:37-40)

"Wtedy Piotr zbliżył się do Niego i zapytał: Panie, ile razy mam przebaczyć, jeśli mój brat wykroczy przeciwko mnie? Czy aż siedem razy? (22) Jezus mu odrzekł: Nie mówię ci, że aż siedem razy, lecz aż siedemdziesiąt siedem razy". (Ew. Mateusza 18:21-22)

"Słyszeliście, że powiedziano: Będziesz miłował swego bliźniego, a nieprzyjaciela swego będziesz nienawidził. A Ja wam powiadam: Miłujcie waszych nieprzyjaciół i módlcie się za tych, którzy was prześladują
Miłujcie waszych nieprzyjaciół"
(Ew. Mateusza 5:43-44)

Widzisz, Bóg nie daje łatwych rozwiązań. Trzeba się czasem zastanowić i dobrze wybrać - czego nie można powiedzieć o wszystkich odpowiedziach, które czytam (w różnych wątkach). Pomyśleć, czyli rozważyć. Rozważyć, czyli ocenić, co jest lepsze. Rozważyć, to znaczy postąpić rozważnie, mądrze, słusznie.

Ten ostatni fragment (Ew. Mateusza 5) należałoby zacząć czytać od wersetu 37. Jest tam słynne "oko za oko, ząb za ząb". To nie wyraz okrucieństwa. To nakaz restrykcyjny jak na tamte czasy. Bo wtedy zemsta oznaczała zgładzenie całej rodziny, a więc także dzieci i starców. Coś ci to przypomina.

Jednak dziś obowiązuje nas to, co nakazał Jezus. Jak miłować "swego bliźniego jak siebie samego"? Jak przebaczać aż tyle razy? Jak miłować nieprzyjaciół? Jak to robić, żeby nie wyjść na frajera? Jak to robić, żeby nie stracić? Nie stracić w efekcie ostatecznym? Bo stracić coś musimy - nic nie jest za darmo. Sam Jezus mówi: "emu, kto chce prawować się z tobą i wziąć twoją szatę, odstąp i płaszcz!". A więc: strać więcej, ale coś jednak osiągniesz. I wreszcie: jak walczyć z nienawiścią, żeby to nie ona nami kierowała?

Jezus mówi, że kto nie bierze swojego krzyża, a chce iść za Nim, nie jest Jego wart, Warto się zastanowić, co to znaczy.

Zwykle, kiedy unikasz odpowiedzi, mogą pojawić się kolejne pytania. Miałeś jedno. Teraz masz już 7 pytań.

Podoba mi się!
8
Nie podoba mi się!
-8

Krispin z Lamanczy
Aby czynić dobro, trzeba umieć rozróżniać między dobrem a złem.
Każdy uczy się na błędach. Lepiej uczyć się na cudzych!

#1633511

.....tak oto prostych rzeczy?!. Są  zatem dwie tylko możliwości: albo masz złą wolę i po prostu jesteś ślepy i głuchy i nic tu nie pomoże powielać, mnożyć następnych wpisów, albo jesteś jakoś ograniczony (depresja, narkotyki, złość - trudno powiedzieć, a osądzać nie wolno), iż nie jesteś w stanie pojąć, co się do Ciebie pisze i mówi. Po temu trzeba zastosować jedyną, a b.skuteczną w takich sytuacjach zasadę z Ksiąg Mądrościowych, otóż: "Nie ucz głupiego, bo cały dzień będziesz mu coś tłumaczył, a on i tak pod koniec dnia zapyta raz jeszcze, a o co chodzi?!" Pozdrawiam bardzo serdecznie i na przyszłość proszę bardzej szanować maoje uwagi i mój czas, bo nie jesteś sam Kryspin na tym bardzo pożytecznym portalu, jak i na tym pięknym ale jakże często i łez padole. Sław

Podoba mi się!
8
Nie podoba mi się!
-7

Sławomir Tomasz Roch

#1633527

Tu nie chodzi o podrzucanie kiełbasy, czy inne "pomysły", tu chodzi o pamięć pomordowanych Polaków, przede wszystkim przeprosiny za zbrodnie i domaganie się przez rząd w Warszawie zaprzestania czczenia bandziorów. Rząd natomiast, zamiast stawiać warunki tym w Kijowie, ściąga niezliczone ilości wielbicieli rezunów i zmusza w ten sposób młodych Polaków do wyjazdu na zachód. Mało tego, ten rząd "pożycza" na wieczne oddanie tym czczącym Banderę grube miliony. Ukraińcy to piąta kolumna w Polsce, zawsze kochali Niemców. Multi-kulti nikomu na zdrowie nie wyszło, przykładów jest wiele i to, że wyglądają podobnie do nas nie daje nam gwarancji bezpieczeństwa, Niemcy i Rosjanie też wyglądają podobnie do nas. Do rozpoczęcia dużej prowokacji nie jest potrzebna nawet duża ilość ludzi, a ich jest w Polsce "mnogo".

Podoba mi się!
8
Nie podoba mi się!
-6

Bądź zawsze lojalny wobec Ojczyzny, wobec rządu tylko wtedy, gdy na to zasługuje. Mark Twain

#1633489

Ponieważ dwie osoby zareagowały na mój poprzedni wpis, odpowiadam równolegle. Większość kwestii poruszyłem już w pierwszej odpowiedzi. Ale w twojej pojawiły się dwa nowe wątki, więc odpowiadam.

>>>tu chodzi o pamięć pomordowanych Polaków...
Pamiętamy. Nie sądzę, żeby to dało się zapomnieć.

>>> przeprosiny za zbrodnie
Wybaczenie to dziwna instytucja. Wybaczamy bez względu na to, co zrobi druga strona. Jesteśmy wtedy "w porządku" wobec Boga. Co zrobi druga strona - to już nie nasza sprawa. To jej sprawa z Bogiem. Co na tym zyskujemy? Pokój w sercu i umyśle, tak potrzebny do zdroworozsądkowego myślenia i podejmowania właściwych decyzji. Zdrowie, którego nie szarga niepokój i nienawiść. I wspomnianą wcześniej czystość w naszej relacji z Bogiem - bo wybaczyliśmy, zgodnie z nakazem Jezusa. To mało?

>>>domaganie się przez rząd w Warszawie zaprzestania czczenia bandziorów
Jak to sobie wyobrażasz. Będziesz słał codziennie noty do Kijowa? Urządzał marsze pamięci? Wiece? Nie można zmienić drugiego człowieka. Można zmienić tylko siebie i swój stosunek do pewnych spraw. Wtedy - z Boża pomocą - może nastąpić zmiana w drugim człowieku. Nie ma innej drogi. To znaczy jest. Można - co zdaje się sugerować autor poprzedniego wpisu - najechać Ukrainę i wyrżnąć ich wszystkich w pień. Hmm...

>>>Multi-kulti nikomu na zdrowie nie wyszło
To ta druga kwestia. Jakoś nie zauważyłem, żeby to Ukraińcy byli zwolennikami Multi-kulti. Przeciwnie - co wydajesz się podkreślać i ty i inni - są bardzo przywiązani do tradycji. W związku z brakiem rąk do pracy (niż demograficzny i wyjazdy Polaków za granice) to właśnie Ukraińcy zasilili nasz rynek pracy. Niestety, biorąc pod uwagę twoje podejście, z korzyścią dla tegoż rynku. To podobna sytuacja jak z obcokrajowcami (w tym Polakami) pracującymi w Niemczech. Tam tez brakuje siły roboczej (starzenie się społeczeństwa, wzrost długości życia) - stąd poszukiwania ludzi do pracy. Stawianie tamy Ukraińcom w Polsce, to podcinanie gałęzi na której siedzisz. Mam nadzieję, że nie o to chodzi.

Podoba mi się!
8
Nie podoba mi się!
-9

Krispin z Lamanczy
Aby czynić dobro, trzeba umieć rozróżniać między dobrem a złem.
Każdy uczy się na błędach. Lepiej uczyć się na cudzych!

#1633514

Nie można jej jednak przedstawiać fałszywie.

Należy odnieść się do modelu przebaczenia, wypracowanego od wieków w Kościele Katolickim, obowiązującego w sprawowaniu sakramentu pokuty i pojednania. Zanim nastąpi przebaczenie (darowanie grzechów: popełnionego zła) należy spełnić szereg warunków. Człowiek obciążony winą musi uznać popełnione przez siebie zło (nazwać je grzechem), następnie aktem żalu zaprzeczyć takiej swojej postawie, która umożliwiła mu dokonanie tego, przyznać się do niego (wyznać upoważnionemu przedstawicielowi Kościoła – spowiednikowi) oraz podjąć się pokuty – zadośćuczynienia, czyli próby naprawienia wyrządzonej krzywdy. Dopiero po spełnieniu tych warunków otrzymuje przebaczenie i na nowo pełne włączenie do wspólnoty Kościoła i do wspólnoty z Bogiem. Zostaje przywrócony do jedności i uczestnictwa we wszystkich darach, jakie są przeznaczone dla jego człowieczeństwa i godności. Akt ten stanowi zarówno ponowną pełną akceptację ze strony Boga, jak również istotne odnowienie i pogłębienie naruszonych więzi.

Św. Jan Paweł II też podkreślał, że aby wybaczyć publicznie krzywdzicielowi, musi on uznać popełnione przez siebie zło.

Odrębną kwestią są "obowiązki" skrzywdzonego.

W tym zakresie istotne są dwa aspekty przebaczenia: rezygnacja z zemsty i odwetu oraz warunki uwolnienia strony, która zawiniła, od odpowiedzialności. To pierwsze jest niewątpliwie krokiem trudnym, lecz koniecznym. Zawiera on w sobie opanowanie złości wywołanej wyrządzoną nam krzywdą. Nie jest natomiast właściwe bezwarunkowe wybaczenie krzywdzicielowi. Koncepcja taka jest oparta na jakimś wewnętrznym przymusie i oszustwie, stwarzających presję do stwierdzenia, że nic złego się nie stało. To zaś sprawia, iż okłamujemy sami siebie i innych. Psychologowie, w tym Forward, przyjmują, że aby przebaczenie było pełne i aby leczyło, musi być dwustronne, a zatem konieczne jest także przyznanie się osoby krzywdzącej do winy wraz z prośbą o przebaczenie. Tylko obustronne dążenie do pojednania pozwala na prawdziwe wyzwolenie się od ciężaru cierpienia i redukcję skutków doznanej krzywdy. Tylko to z kolei daje szansę na podtrzymanie zdrowych i właściwych relacji międzyludzkich i czerpania z darów, jakie one nam dają. Forward podkreśla, że przebaczenie nie jest powinnością ani obowiązkiem, to czy ono nastąpi powinno zależeć od wyniku konfrontacji, od tego, czy druga strona uzna swoją winę i weźmie za nią odpowiedzialność, i czy przejawi pragnienie odbudowania relacji.

Podoba mi się!
8
Nie podoba mi się!
-6

"Trzeba przywrócić ducha miłości wszystkim normom prawnym". /Kardynał Stefan Wyszyński/

#1633531

Wielkie dzięki Rebeliantko. Znakomita i pełna wykładnia o koniecznym, uzdrawiającym przebaczaniu ale i o owych bardzo ważnych warunkach, które muszą być spełnione, by było one prawdziwe, szczere i pełne, owocne. Pozdrawiam bardzo serdecznie Sław

Podoba mi się!
7
Nie podoba mi się!
-6

Sławomir Tomasz Roch

#1633532

...list polskich biskupów do biskupów niemieckich... był absurdalny i kompletnie bez sensu!!!

Jednak wiemy, że nie był bez sensu. Był przełamaniem niemocy przez przebaczenie bez oczekiwanie na pierwszy ruch winowajcy. To, o czym piszesz może być drogą donikąd, bo możemy się nigdy nie doczekać na reakcję z drugiej strony. Przykład, który przedstawiłaś pokazuje, że NIC NIESTETY NIE ROZUMIESZ i wszystko pokręciłaś.

Przedstawiasz sytuację z punktu widzenia winowajcy, czyli grzesznika (np. człowieka, który zgrzeszył). Tymczasem ja mówię o pierwszym ruchu tej drugiej strony: osoby, organizacji czy kraju wobec którego zgrzeszono, zawiniono. Co zrobił Bóg? Czekał aż człowiek przyjdzie i przyzna się, będzie pokutować? Nie! Bóg wybaczył pierwszy!

"Bóg natomiast okazał miłość swoją wobec nas przez to, że Chrystus umarł za nas wtedy, gdy my byliśmy jeszcze grzesznikami". (List do Rzymian 5:8)

Bóg wybacza właśnie w taki sposób. I czeka na reakcję, ruch człowieka. Możemy zaakceptować to przebaczenie, i wrócić do Boga, lub je odrzucić i pozostać w miejscu, w którym jesteśmy. Ważne jest przemyślenie i zrozumienie 3 wersetów, które umieściłem w poprzednim wpisie.

"Przebaczenie jest umyślnym i dobrowolnym procesem, w którym ofiara ulega zmianie uczuć i postawy wobec przestępstwa oraz pokonuje negatywne emocje, takie jak uraza i zemsta (jakkolwiek by to było uzasadnione). Teoretycy różnią się jednak stopniem, w którym ich zdaniem przebaczenie oznacza także zastąpienie negatywnych emocji pozytywnymi postawami (tj. Zwiększoną umiejętnością życzenia sprawcy). Przebaczenie różni się od akceptowania (nie postrzegania czynu jako złego i wymagającego przebaczenia), usprawiedliwiania (nie uznawania sprawcy za odpowiedzialnego za działanie), zapominania (usuwania świadomości przestępstwa ze świadomości), wybaczania (przyznawanego za uznanego przestępstwo popełnione przez przedstawiciela społeczeństwa, takiego jak sędzia, i pojednanie (przywrócenie związku)".

„Chowanie urazy to jak picie trucizny w nadziei, że pozabija twoich wrogów” –  Nelson Mandela.

Osobom, które lubią pałować teksty, których nie rozumieją polecam to: jak-przebaczac

 

Podoba mi się!
7
Nie podoba mi się!
-4

Krispin z Lamanczy
Aby czynić dobro, trzeba umieć rozróżniać między dobrem a złem.
Każdy uczy się na błędach. Lepiej uczyć się na cudzych!

#1633564

Zacytuję siebie:

"..... istotne są dwa aspekty przebaczenia: rezygnacja z zemsty i odwetu oraz warunki uwolnienia strony, która zawiniła, od odpowiedzialności. To pierwsze jest niewątpliwie krokiem trudnym, lecz koniecznym. Zawiera on w sobie opanowanie złości wywołanej wyrządzoną nam krzywdą. Nie jest natomiast właściwe bezwarunkowe wybaczenie krzywdzicielowi".

Nie wypowiadałam się też na temat "technologii" procesu pojednania. Kto pierwszy ma wyjść z "ofertą", jak długo czekać na reakcję drugiej strony, etc.

Ważne są generalia. A więc przypomnę Św. Jana Pawła II:

Św. Jan Paweł II: przebaczenie, ani też miłosierdzie jako jego źródło, nie oznacza pobłażliwości wobec zła

Chrystus tak bardzo nalega na konieczność przebaczania drugiemu, że Piotrowi pytającemu, do ilu razy winien jest przebaczyć bliźniemu, wskazuje symboliczną cyfrę: „siedemdziesiąt siedem razy” (Mt 18,22), chcąc przez to powiedzieć, że powinien umieć przebaczać każdemu za każdym razem. Oczywiście, że to tak szczodrze wymagane przebaczenie nie niweczy obiektywnych wymagań sprawiedliwości. Właściwie rozumiana sprawiedliwość stanowi poniekąd cel przebaczenia.

W żadnym miejscu orędzia ewangelicznego ani przebaczenie, ani też miłosierdzie jako jego źródło, nie oznacza pobłażliwości wobec zła, wobec zgorszenia, wobec krzywdy czy zniewagi wyrządzonej. W każdym wypadku naprawienie tego zła, naprawienie zgorszenia, wyrównanie krzywdy, zadośćuczynienie za zniewagę, jest warunkiem przebaczenia.

/św. Jan Paweł II – „Dives in misericordia”, 14/

Podoba mi się!
8
Nie podoba mi się!
-6

"Trzeba przywrócić ducha miłości wszystkim normom prawnym". /Kardynał Stefan Wyszyński/

#1633570

Podziwiam Pańską cierpliwość w argumentacji. Mnie się momentami wydaje jakbym przemawiała do ściany, czy do obrazu. Pan próbuje się przebić przez utwardzoną powłokę.

***

"Nasz naród jest jak lawa,

z wierzchu zimna i twarda, sucha i plugawa,

lecz wewnętrznego ognia sto lat nie wyziębi;

Plwajmy na tę skorupę i zstąpmy do głębi."

***

 

Dziękuję za komentarze.

Całym sercem życzę powodzenia,
 

Podoba mi się!
7
Nie podoba mi się!
-7

AgnieszkaS

#1633584

Dzięki za dobre słowo. Możemy chyba przejść na Ty - to norma w sieci - ja słowo pan zarezerwowałem tu tylko dla jednej osoby. Zarówno ona jak i Rebeliantka stosują podobne chwyty:

Sposób 24
— który możemy nazwać fabrykowaniem konsek­wencji. Z wypowiedzi przeciwnika wydobywa się sztucznie przez fałszywe wnioskowanie i przeinaczanie pojęć twierdzenia zupełnie w niej nieobecne, ani też nie zamierzone, które są natomiast absurdalne i niebez­pieczne; stworzywszy wrażenie, iż płyną one właśnie z wypowiedzi przeciwnika i są sprzeczne między sobą oraz z ogólnie przyjętymi prawdami, osiągamy pośrednie zakwestionowanie twierdzenia przeciwnika poprzez niemożność twierdzenia przeciwnego (apagoge). Jest to zatem znów potraktowanie czegoś, co nie jest przyczyną jako przyczyny (fallacia non cause il causae).

To cytat z jednego z tekstów na NP: ostry-cien-schopenhauera

Cóż mogę dodać? Trudno się wyprzeć tego, kim się jest i tego, co się czuje. Problem polega na tym, że brak dyskusji, którą zastępuje nawet nie ogólnikowa debata tylko rodzaj "konferencji prasowej" (o czym wspomniałem tutaj) nie daje żadnej szansy na zbliżenie stanowisk czy choćby zrozumienia punktu widzenia drugiej strony, bo tylko to może skutkować chwilą zastanowienia nad własnym rozumowaniem. Zastanowienie się to już coś. Ściana? Kropla draży skałę :)

Pozdrawiam.

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
-6

Krispin z Lamanczy
Aby czynić dobro, trzeba umieć rozróżniać między dobrem a złem.
Każdy uczy się na błędach. Lepiej uczyć się na cudzych!

#1633705

Oczywiście, jeżeli czci pamięć bandziorów, stawia im pomniki i domaga się zabrania Polakom ziem aż po Kraków, to jest banderowcem. Moja ś.p. Matka widziała polskie chaty w których podłogi były zalane krwią, widziała odrąbane siekierami kończyny Polaków. Dlatego między innymi nie mogę zapomnieć tego co napisał ten z Gdyni, a mianowicie, że babcie straszyły rezunami takich jak ja, czy Sławek.

Podoba mi się!
7
Nie podoba mi się!
-5

Bądź zawsze lojalny wobec Ojczyzny, wobec rządu tylko wtedy, gdy na to zasługuje. Mark Twain

#1633488

......ujawnia się bardzo niebezpieczna głupota, choćby w minusowaniu nawet prawdziwych, dobrych wpisów. To zwyczajna zawiść jedynie lub jakiś rodzaj szaleństwa. Ani jedno, ani drugie nie jest dobre dla całej społeczności blogerów i blogerek. To szalenie niebezpieczne, gdyż to ośmiesza nasz portal przed tymi, którzy tu bywają gośćmi. Wiem, że tacy ludzie są i znikają po czasie ale trzeba to odnotować, by każdy miał świadomość, także wizytujący nasz potral gość, z czym się właśnie spotyka i z czym się mierzy. Pozdrawiam bardzo serdecznie Sław

Podoba mi się!
7
Nie podoba mi się!
-5

Sławomir Tomasz Roch

#1633457

Zawsze tam, gdzie włączają się emocje, wyłącza się rozum.

Sędzia, któremu w przeszłości zgwałcono córkę, automatycznie odsuwany jest od spraw, które dotyczą gwałtu. Dlatego, że istnieje niebezpieczeństwo, iż sędzia taki przy ferowaniu wyroku nie kierowałby się sprawiedliwością, lecz poczuciem doznanej wcześniej krzywdy. Wymierzając maksymalną z dopuszczalnych przy takim przestępstwie karę.

Tylko chłodne spojrzenie na problem pozwala uchwycić jego istotę.

Banderyzm jako "sposób na życie" jest zdecydowanie zły. Utożsamianie jednak każdego Ukraińca z banderowcem uważam za nieuprawnione.

Warto przy tej okazji spojrzeć na banderyzm pod kątem wojny Ukrainy z Rosją.

Każda nacja ma swoich bohaterów, wokół których gromadzi się, by czerpać z ich postaw moc do walki o swoją niepodległość.

Młoda Ukraina zaś nie bardzo ma w czym wybierać.

Przypudrowany kult Bandery jest jej niezbędny, by wzbudzić w Ukraińcach wolę walki o swoją suwerenność, toteż żaden roztropny strateg nie odważy się na tą chwilę odbrązawiać Bandery.

Pozdrawiam.
dratwa3

Podoba mi się!
7
Nie podoba mi się!
-6

http://ratujlasy.niepoprawni.pl/

#1633467

Dziękuję. Jestem szalenie wdzięczna za ten mądry, bo głęboko przemyślany komentarz. Jest on właściwie wszystkim, co sama chciałabym powiedzieć. 

Serdecznie pozdrawiam,

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
-8

AgnieszkaS

#1633472

A ja dziękuję za odwagę ruszenia trudnego tematu.

Choć dyskusja pod notką ukazuje mi trochę większy problem, który zresztą dostrzegł w swoim komentarzu Krispin.

Jest to kwestia przebaczenia. A raczej kwestia braku zdolności do przebaczenia.

Ciepło pozdrawiam.
dratwa3

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
-6

http://ratujlasy.niepoprawni.pl/

#1633615

Komentarz ukryty i zaszyfrowany

Komentarz użytkownika Husky został oceniony przez społeczność dość negatywnie. Został ukryty i zaszyfrowany poprzez usunięcie samogłosek. Jeśli chcesz go na chwilę odkryć kliknij mały przycisk z cyferką 3. Odkrywając komentarz działasz na własną odpowiedzialność jakkolwiek ciężko Ci będzie go odczytać. Pamiętaj, że nie chcieliśmy Ci pokazywać tego komentarza..

Wtm w klb Npprwnych bndrwcw.Tg sę n spdzwłm.

Rśnmy w słę.

8-))))))

Czy wszyscy krńcy pprl P?

< hrf="https://ckwstkhstryczn.pl/2019/06/12/czy-wszyscy-krncy-pprl-p/">https://ckwstkhstryczn.pl/2019/06/12/czy-wszyscy-krncy-pprl-p/

 

Babies Lives Matter
White Lives Matter

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
-7
#1633619

Nie wiem, czy w tym przypadku liczenie szabel byłoby dobrym pomysłem.

Podobno, jak dyskutanci upewnią się już, że rozmawiają o tym samym, rozmowa staje się przyjemnością.

Serdecznie pozdrawiam.
dratwa3

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
-1

http://ratujlasy.niepoprawni.pl/

#1633626

.....tak to prawda akurat uniwersalna. Przypomina nam bowiem o egoistycznej, tej ludzkiej stronie życia. I choćby tylko dlatego, to co widzą nad Dnieprem i Dniestrem, absolutnie imaczej widać i czuć nad Wisłą i Odrą. Trzeba tylko być sobą i w swojej siedzieć skórze! Otóż my nie musimy nic pudrować, my winniśmy pozostać przy onej prawdzie i przy wyłącznie polskiej racji stanu, a ta domaga się godnej pamięci. To naturalne.

Poza tym czas najwyższy, a nawet mocno już spóźniony odrzucić w końcu chory i nieprawdziwy mit, jakoby na Ukrainie nie było przez wieki sumiennych i dobrych ludzi, otóż byli, są Ich nawet tysiące. I wcale nie są to krwawi watażkowie, kozacy Bohdana Chmielnickiego, wcale nie są to też dzicy hajdamcy Iwana Gonty i Maksyma Żeleźniaka, a już na pewno nie są to ludobójcy spod znaku OUN-UPA z ich upiornymi przywódcami, jak Bandera, Szuchewycz i Diaczenko. To bezdyskusyjne, a jeżeli nawet to przez wyłącznie: słabość, opurtunizm, naiwność, zakłamanie, głupotę i tchórzostwo współczesnych Polaków. Owszem możemy się oszukiwać ale bez dwóch zdań i tak będzie to się mścić pogarszającym się stanem rzeczy, aż przyjdziemy pod ścianę, bo każde kałmstwo ma krótkie nogi.... Pozdrawiam dratwa3 serdecznie Sław

Podoba mi się!
7
Nie podoba mi się!
-5

Sławomir Tomasz Roch

#1633474

Już, już wydawało się ,że wreszcie ktoś wykazał się zdrowym rozsądkiem...a tu nagle ten niezbędny puder...
Powyższa dyskusja potwierdza jedynie analfabetyzm religijny Polaków. Niczego nie wyjaśnia...wręcz jeszcze bardziej gmatwa podstawowe pojęcia, prawdy i fałszu, dobra i zła,
przebaczenia i miłosierdzia.
Katastrofa !
Na fałszywych autorytetach nie da się zbudować suwerennego państwa.
Odbrązowienie Bandery jest niezbędne...aby cokolwiek powstało na zielonej Ukrainie.
Ale to oni sami muszą chcieć...nikt im tego nie może narzucić.

Podoba mi się!
10
Nie podoba mi się!
-3

Verita

#1633638

Niesamowite!

Po przeczytaniu bez wahania postawiłem plusa. Jakieś zmiany w życiu?

 

Ps. Z  tym analfabetyzmem religijnym taki pewien bym nie był. Może na dole tak. Lecz wyżej toczą się poważne dyskusje.

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
-4

JanuszK

Za zaproszeniem   https://klubdyletantow.blogspot.com

 

 

 

 

#1633664

"Na fałszywych autorytetach nie da się zbudować suwerennego państwa."

Pewnie, że zbudować się nie da. Taki domek z kart, prędzej, czy później, musi się rozsypać.

Natomiast da się toczyć wojnę. A konflikt z Rosją jest na tą chwilę ważniejszy dla Ukraińców, niż ustalanie prawdy.

Serdecznie pozdrawiam.
dratwa3

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
-3

http://ratujlasy.niepoprawni.pl/

#1633668

Banderowcy, kacapy, szwaby, to państwa które się wsławiły w mordowaniu obywateli Polskicj.

Ich ludobójstwo wobec Polaków jest powszechnie znane, wśród społeczeństwa Polskiego.

A takie wybielanie mordów banderowskich przez panią AS, powoduje że zanika pamięć o tych mrocznych czasach gdzie banderowcy mordowali Polaków. 

AS, to pani formacja PiS, którą pani popiera, pozwala by na Polskich ulicach paradowali potomkowie banderowców i krzyczeli antypolskie hasła wychwalające morderców z UPA i OUN i jeszcze ich chronili podczas swoich marszów, a leje patriotów Polskich, którzy protestowali na takie marsze banderowców w Polsce.

I pani kosmiczna teza: "kto nie popiera Ukrainy, najwidoczniej Rosję popiera"

Podoba mi się!
8
Nie podoba mi się!
-6
#1633491

Ukryty komentarz

Komentarz użytkownika Husky został oceniony przez społeczność negatywnie. Jeśli chcesz go na chwilę odkryć kliknij mały przycisk z cyferką 2. Odkrywając komentarz działasz na własną odpowiedzialność. Pamiętaj że nie chcieliśmy Ci pokazywać tego komentarza..

Skoro dotychczas nie było mnie (jeszcze) na liście banderowców, to proszę o dopisanie mnie do takowej.Uzasadniam tym że w 100% utożsamiam się z tym co napisała Agnieszka i co więcej mam dokładnie takie samo zdanie.

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
-8

Babies Lives Matter
White Lives Matter

#1633496

Ale to się wiąże, że nas statut jaki między nami nieformalnie obowiązywał, właśnie przestał istnieć, bo z piewcami banderowców i ich wybielania zbrodni na Polakach, w żadnej mierze mi nie po drodze.

Cześć i życzę powodzenia.

Podoba mi się!
8
Nie podoba mi się!
-6
#1633502

Źle oceniony komentarz

Komentarz użytkownika Husky nie został doceniony przez społeczność niepoprawnych.. Odsuwamy go troszkę na dalszy plan.

No trudno.

 

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
-7

Babies Lives Matter
White Lives Matter

#1633504

Selavi -, takie jest życie, tłumacząc na Polski.

Słodkiego miłego życia.

 

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
-6
#1633513

które się wypowiedziały, nie ma pojęcie o czym jest notka. Osoby te uważają, że nadarza się okazja aby zwalić tutaj swój ładunek nienawiści, a ja rzekomo bronię banderowców. . 

Czy wolno nam utrwalać stereotypizacje innych narodów, gdy sami przejawiamy wyjątkową wrażliwość na własnym punkcie. Po wypowiedziach i ocenach tutejszych narodowców zrozumiałam, że tak. Są oni za tym aby utożsamiać Ukrainę i każdego jej mieszkańca z banderyzmem. Nie widzą nic negatywnego w określaniu Ukraińca banderowcem. W ich widzeniu banderowiec jest synonimem Ukraińca i odwrotnie. Myślę, że ten komentarz mówi sam za siebie. Dodatkowe wyjaśnienia są niepotrzebne.

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
-8

AgnieszkaS

#1633492

Komentarz ukryty i zaszyfrowany

Komentarz użytkownika Husky został oceniony przez społeczność dość negatywnie. Został ukryty i zaszyfrowany poprzez usunięcie samogłosek. Jeśli chcesz go na chwilę odkryć kliknij mały przycisk z cyferką 3. Odkrywając komentarz działasz na własną odpowiedzialność jakkolwiek ciężko Ci będzie go odczytać. Pamiętaj, że nie chcieliśmy Ci pokazywać tego komentarza..

Pswsk śmc, pswsk rząd, tłst mchy, pswsk szrńcz, ngrnęty cmngród tk ns nzywją zprzńcy, j sę cszę ,ż mgę kchć Plskę,npwć sę wlnscą psc prwd Pzdr.

Babies Lives Matter
White Lives Matter

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
-8
#1633505

Jak nie masz wstydu?! Jak śmiesz tak podle i nieludzko pisać?! Odkryłaś się oto przed całym forum AS, gdy podle i okrutnie napisałaś: "Nie widzą nic negatywnego w określaniu Ukraińca banderowcem. W ich widzeniu banderowiec jest synonimem Ukraińca i odwrotnie."

Zgroza! Mega skandal! Po prawdzie: nie znajduję właściwych słów, by wyrazić swoje zgorszenie, oburzenie. Jak można tak napisać i nie czuć żadnych wyrzutów sumienia, po tym wszystkim co banderowcy, zwyrodnialcy z piekła rodem, upiory spod najciemniejszej gwiazdy, zrobili niewinnym ludziom na Wołyniu i Kresach?! Domagam się zatem od forum jako prawy, uczciwy człowiek, katolik, historyk i wnuk żołnierza 27 Wołyńskiej DP AK, domagam się pilnego i zdecydowanego potępienia takich nieludzkich, antypolskich, piekielnych wpisów, które są niegodne, niechrześcijńskie, straszne. Brak potępienia takich wpisów jest de facto zgodą na gloryfikowanie ludobójców z OUN-UPA oraz ich barbarzyńskich metod pozbywania się naszych rodaków, jak Ukraina długa i szeroka. Tego właśnie chcą dziś neobanderowcy, tylko że to de facto piekło na ziemi! Pozdrawiam bardzo serdecznie całe forum niepoprawnych blogerów i blogerek. STRoch

Podoba mi się!
7
Nie podoba mi się!
-6

Sławomir Tomasz Roch

#1633535

Nie potępiam.

 

Znowu nie myślisz, więc się nie dziw, że nie rozumiesz.

Poza tym - nie jesteś w pracy? Na kwarantannie? Czy na utrzymaniu rodziny?

Żeby wyprzedzić pytanie - ja jestem emerytem, a jako dziennikarz pracuję w domu.

 

 

 

.

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
-8

JanuszK

Za zaproszeniem   https://klubdyletantow.blogspot.com

 

 

 

 

#1633539

I biorę oto samego Boga Najwyższego, Matkę Najświętszą Niepokalną Maryję i Wszystkich Świętych Pańskich na świadków, że potępiam gloryfikowanie ludobójców z OUN-UPA na współczesnej Ukrainie i tu na forum niepoprawnych blogerów i blogerek. Potępiam w Imię Najświętsze Jezusa Chrystusa, Pana i Znawiciela, Najwyższego kapłana i Króla Wszechświata. Nie chcę mieć bowiem nic wspólnego z tak demonicznym działaniem, które zasługuje na piekło! Banderowcy, rezuni, ukraińscy nacjonaliści byli bardziej barbarzyńscy, bardziej okrutni, bardziej krwawi, niż nawet hitlerowcy, bądźmy zatem zwyczajnie konsekwentni. Hitlerowcy też wracali po dziesiątkach lat zesłania z mroźnej Syberii i też walczyli o wielkie Niemcy, lecz nikt normalny nie wynosi ich dziś na pominiki i nie zwie ich dziś w Europie i na całym świecie bohaterami. Sławomir Tomasz Roch 

P.S.

Nie pytaj o moje życie prywatne, pracę, bo nie jesteś osobą, której chciałbym o tym powiedzieć. Nie masz oto za grosz szacunku dla prawdy, nie masz szacunku dla naszej ojczyzny, dla naszych Męczenników Wołania i Kresów.....

Podoba mi się!
7
Nie podoba mi się!
-6

Sławomir Tomasz Roch

#1633546

Ty mi kolego kompletnie zwisasz.

 

The whole problem with the world is that fools and fanatics are always so certain of themselves, and wiser people so full of doubts.”
 Bertrand Russell

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
-8

JanuszK

Za zaproszeniem   https://klubdyletantow.blogspot.com

 

 

 

 

#1633575

"Prawdziwy Polski patriota" koń by uśmiał.

Walcz Ukraino! Popieram Cię całym sercem.
jazgdyni - 28 Stycznia, 2014 - 07:41

"Największym wrogiem Polski był zawsze durny Polak. Świna i zdrajca" autor Jazgdyni.

Bo Polski patriota, nigdy by tego nie napisał.

 

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
-5
#1633582

Proszę zatem niniejszym na forum o Wasze osobiste świadectwo bowiem absolunie nie zgadzam się na gloryfikowanie ludobójców z OUN-UPA na naszym bardzo pożytecznym portalu. Tego wymaga ode mnie: pokora, przyzwoitość, uczciwość, miłość do ojczyzny i sama, niezbywalna godność dziecka Bożego i forumowicza. 

Protestuję niniejszym, iż tu na forum niepoprawnych blogerów i blogerek, bezceremonialnie, publicznie, beszczelnie obraża się Męczenników Wołynia i Kresów, zobacz wpisy powyższe AS i jazgdyni. Jestem to winiem Tym wszystkim Kresowianom, którzy mi zaufali, opowiedzieli swoje rodzinne przeżycia, relacje, historie widziane naocznie z owych piekielnych napadów rezunów z siekierami, z najohydniejszych gwałtów i mordów banderowskich, nawet w kościołach i podczas trwających nabożeństw niedzielnych 11 lipca..... Z poważniem Sławomir Tomasz Roch

Podoba mi się!
8
Nie podoba mi się!
-7

Sławomir Tomasz Roch

#1633549

Bezczelny ordynarny kłamca.

 

Nikt tutaj nie "gloryfikuje ludobójców z OUN-UPA"

 

Nikt tutaj nie  "obraża  beszczelnie Męczenników Wołynia i Kresów"

 

Co za tupet. Gorzej niż Grodzki, Czaskoski i Rabiej do kupy.

GAWRIONIE - PROSIMY USUNĄĆ TEGO NOTORYCZNEGO KŁAMCĘ, KTÓRY OBRAŻA PRZYZWOITYCH LUDZI.

 

 

 

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
-9

JanuszK

Za zaproszeniem   https://klubdyletantow.blogspot.com

 

 

 

 

#1633577

To sprawa hydraulika, a to ty nędzniku jesteś obrzydliwy kłamca, zmyślacz i łżesz jak na anty Polaka przystało.

"Prawdziwy Polski patriota" koń by uśmiał.

Walcz Ukraino! Popieram Cię całym sercem.
jazgdyni - 28 Stycznia, 2014 - 07:41

"Największym wrogiem Polski był zawsze durny Polak. Świna i zdrajca" autor Jazgdyni

I dopóki tu będę na NP, to tą potwarz dla Polaków którą ty łobuzie z Gdyni napisałeś własną ręką, będę ci przypominał.

Podoba mi się!
9
Nie podoba mi się!
-6
#1633580

Czyli ciąg dalszy antypolonizmu wykonaniu zwolenników i wyborców PiS-u.

Co dokładnie opisałem w swoim artykule "Antypolonizm na NP i w PiS"

 

Podoba mi się!
11
Nie podoba mi się!
-5
#1633498

Wyobraź sobie Agnieszko, że według argumentacji  twoich dyskutantów - oponentów okazało się, że jestem banderowcem.

Jak pewnie nawet miliony tych kresowiaków, których rodziny, a dawniej rody pochodzą z ziem, dzisiaj ukraińskich.

Więc również tacy Polacy jak wszyscy Braniccy, Rzewuscy, Czapscy, Pułascy, Szembekowie, a także linie Paców, Sapiehów na wschodnich kresach, mogą, a według co bardziej zakręconych powinni być nazywani banderowcami. I wielu, wielu innych. W tym również część mojej rodziny, rodziny mojej żony, która z drugiej strony ma korzenie polsko - austriackie (więc pewnie ona jest hitlerowską banderówą).

Oto do czego może prowadzić zaślepienie i najprymitywniejsze emocje. I ciekawe również jest to, że wszyscy ci przeciw Ukrainie deklarują się jako żarliwi katolicy, zapominając, że mamy rok miłosierdzia, a najprawdopodobniej nie mają pojęcia, czym miłosierdzie jest.

Siedzi taki człowiek w Szkocji i tyje, a tu zdalnie wylewa wiadra pomyj nie tylko na wszystkich Ukraińców, ale również na tych Polaków, co odważają się stanąć w ich słusznej obronie. Co to za postawa? Co to za katolik? Podobnie jak jego koleś emigrant w USA.

 

A wszystko to dlatego, że ludzie coraz bardziej mają trudności z odróżnieniem dobra od zła. Czy powodem jest niewłaściwe wychowanie, czy jakiś uraz nie do pokonania, a może tylko pewne niedostatki charakteru, czy umysłowe.

Ludzie na świecie w zasadzie są dobrzy. Bo Bóg zła by nie stworzył. Ale dał ludziom wolną wolę. I to wtedy niektórzy zaczęli swe przyrodzone dobro zastępować złem.

I oto nagle okazuje się, że taki jeden z drogim zaczyna majstrować przy Boskim Projekcie i twierdzić, że wszyscy Ukraińcy od chwili poczęcia są źli. Z tym się rodzą, bo są po prostu Banderowcami. Z piekła rodem.

 

Trzymaj się Agnieszko. Jak zazwyczaj masz rację.

Podoba mi się!
7
Nie podoba mi się!
-9

JanuszK

Za zaproszeniem   https://klubdyletantow.blogspot.com

 

 

 

 

#1633519

To nie ma nic wspólnego z życzeniem Ci tego, nikomu się tego bowiem nie życzy, w każdym razie nie powinno się źle życzyć. Bo wszyscy jesteśmy dziećmi dobrego Boga. To jednak zobowiązuje! Nie uogulniaj bezprawnie! Nie manipuluj wypowiedziami innych i nie wkładaj w ich usta, tego czego nie powiedzieli! Nie obrażaj beszczelnie! Nie kłam! Nie dopuszczaj się pychy fałszywych osądów, skoro nie znasz ludzkich serc, skoro nie znasz tych ludzi. To prawda, że po ludzku trzeba wybaczać, a sąd zostawić samemu Stwórcy. Tym bardziej bój się Boga kłamać jazgdyni i bój się Boga oczerniać innych ludzi na naszym bardzo pożytecznym portalu! Bo wierz mi, iż wiele już widziałem w swoim życiu, przeróżnych przypadków, a niektórych z tych ludzi już dawno nie ma, już są na Bożym sądzie, bo Bóg który jest prawdą i miłością, nie pozwoli nikomu z siebie szydzić. Dlatego bądź bardzo ostrożny z wszelkimi inwektywami, gdyż zostałeś oficjalnie i publicznie oto na forum upomniany. Krótko mówiąc bierz odpowiedzialność za swoje słowa pod adresem innych osób i to zarówno na forum, jak i w życiu. Pozdrawiam bardzo serdecznie Sław

Podoba mi się!
9
Nie podoba mi się!
-5

Sławomir Tomasz Roch

#1633530

Nie uogulniaj bezprawnie!

Jak prawnie mogę uogólniać?

Otrząśnij się młody człowieku, zmądrzej, może przytul się do drzewa i pozbądź się fatalnych emocji. Nadal mam cię za dobrego człowieka. Tylko ta paskudna skaza.

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
-10

JanuszK

Za zaproszeniem   https://klubdyletantow.blogspot.com

 

 

 

 

#1633536

Szanuj bliźniego swego, jak siebie samego i nie mów fałszywego świadectwa przeciw bliźniemu swemu! Nie rzucaj słów na wiatr, bo trudno je potem po polach, jarach pozbierać! To natura! I to dotyczy nas wszystkich jazgdyni, bo od tych praw nikt w normalnym życiu nie ma dyspensy! Za to każdy ma swego Anioła Stróża, a ten nieustannie wpatruje się w nas, każdego z nas, by nasze wołanie zanieść przed sam Tron Najwyższego. Pozdrawiam Sław

Podoba mi się!
8
Nie podoba mi się!
-5

Sławomir Tomasz Roch

#1633540

Ukryty komentarz

Komentarz użytkownika Ryan został oceniony przez społeczność negatywnie. Jeśli chcesz go na chwilę odkryć kliknij mały przycisk z cyferką 2. Odkrywając komentarz działasz na własną odpowiedzialność. Pamiętaj że nie chcieliśmy Ci pokazywać tego komentarza..

Kolego .Znasz historię tragedii Wołynia jak mało kto tu na portalu.Sprawdzałem i zgadzam się z Tobą że było to niewyobrażalne ludobójstwo.Nie mam co do tego najmniejszych wątpliwości.Ale jak każda moneta ma awers i rewers.Czy mógłbyś nam tu wyrazić swoją opinie na temat Akcji "Wisła", słusznej odwetowej akcji wobec Ukraińców.Ale czy Ludowe Wojsko Polskie w mordowaniu ukraińskich kobiet i dzieci nie czerpało wzorca z banderowców,bo z tego co wiem niczym się od tych bandytów wtedy nie różnili.Chyba że się bardzo mylę to proszę o sprostowanie.

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
-8
#1633542

Przeczytaj! Przemyśl, pomedytuj! Przemodlij, a potem wróć tu na forum i napisz mi i nam wszystkim, co uważasz w kontekście tych pytań, które publicznie na forum postawiłeś. Jestem niezwykle ciekaw Twoich owoców, tej potrzebnej,pożytecznej pracy. No to Ryan do dzieła..... Pozdrawiam bardzo serdecznie. Sław

Podoba mi się!
8
Nie podoba mi się!
-5

Sławomir Tomasz Roch

#1633547

Źle oceniony komentarz

Komentarz użytkownika Husky nie został doceniony przez społeczność niepoprawnych.. Odsuwamy go troszkę na dalszy plan.

Za cierpienia Ukraińców odpowiedzialne są tak władze komunistyczne, narzucone przez Moskwę, jak i struktury UPA, które pod dowództwem Romana Szuchewycza i Mirosława Onyszkiewicza, rozpętały piekło na ziemi.

To tyle o tej akcji Wisła

Pozdrawiam

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
-7

Babies Lives Matter
White Lives Matter

#1633551

Co za kretyn/ka dał minusa pod tym komentarze, nawet nie napisze dlaczego.Czyżby  Ukraińcy nie ucierpieli w Akcji Wisła
Dno nie człowiek

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
-6

Babies Lives Matter
White Lives Matter

#1633559

W akcji "Wisła" nie zginął ani jeden Ukrainiec.

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
-5

Bądź zawsze lojalny wobec Ojczyzny, wobec rządu tylko wtedy, gdy na to zasługuje. Mark Twain

#1633571

Źle oceniony komentarz

Komentarz użytkownika Husky nie został doceniony przez społeczność niepoprawnych.. Odsuwamy go troszkę na dalszy plan.

 

Tak pytam

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
-7

Babies Lives Matter
White Lives Matter

#1633572

tam ginęli pusty lemingu banderowcy a nie ukraińcy - dopiero co piejecie aby nie zrównywać banderowców z ukraińcami ale pod swoje antypolskie potrzeby juz ich zrównujecie

Podoba mi się!
9
Nie podoba mi się!
-5
#1633581

Komentarz niedostępny

Komentarz użytkownika Husky został oceniony przez społeczność bardzo negatywnie i jest niedostępny. Nie można go już odkryć. Bardzo nam przykro.. :(

Babies Lives Matter
White Lives Matter

#1633588

Mialem nie zabierac glosu, ale chyba lepiej zapoznac sie z cyframi, zeby wiedziec o czym sie mowi.

Akcja "Wisla" trwala trzy miesiace. Od kwietnia 1947 do ostatniego dnia lipca tego samego roku. Dowodzil nia gen Mossor.

Przesiedlono ponad 140 000 Ukraincow z rodzinami i zywym dobytkiem.

W czasie transportu umarlo 27 osob.

W czasie wyrzucania ich z domostw, skierowano do obozu w Jawoznie okolo 4000 Ukraincow (oraz Lemkow i Bojkow) podejrznych o wspolprace z UPA i OUN, w tym ponad 800 kobiet.

Tam zginelo ich 161 osob.

Nie byl to wysoki procent poleglych w tym obozie.

Centralny Oboz Pracy w Jaworznie, wraz z podobozami, pochlonal, a scislej zamordowal co najmniej 6 987 osob roznych narodowosci, ale najwiecej Slazakow, Niemcow i Polakow. (Dane do roku 1950, bo pozniej kierowano tam tylko polska mlodziez z konspiracyjnych organizacji).

Ukraincy jechali do znacznie bogatszych gospodarstw od swoich, glownie na terenie dawnych Prus i Pomorza. Starano sie ich rozproszyc wsrod polskich osadnikow. 

Akcje Wisla przprowadzil komunistyczny rzad PRL przy wspolpracy rzadow ZSRR, Czechoslowcji i DDR. Wspolpraca polegala na scislym pilnowaniu granic.

Na skutek Akcji "Wisla" zostalo zlikwidowanie UPA, ktore ponioslo straty w ilosci 1135 osob, w tym 543 zabitych.

Praktycznie mozna przyjac z pewnym ryzykiem, ze w Akcji Wisla zginelo 27 Ukraincow - jako takich.  

Pozostale straty dotycza Banderowcow.

Nalezy te straty i okolicznosci smierci porownac z polskim Wolyniem - i nie tylko z Wolyniem, bo w Lubelskim i Bieszczadach tez gineli okrutna smiercia Polacy, tylko dlatego ze byli Polakami.

Pozdrawiam.

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
-4

To się zaczeło od likwidowania polskości, od wyśmiewania i lżenia naszej przeszłości, naszych bohaterów i naszej wiary. To jest pierwszy krok, drugim będzie likwidacja Polski. J.M.Rymkiewicz

#1633636

Komentarz niedostępny

Komentarz użytkownika Husky został oceniony przez społeczność bardzo negatywnie i jest niedostępny. Nie można go już odkryć. Bardzo nam przykro.. :(

Babies Lives Matter
White Lives Matter

#1633637

Zajrzyj do Wiki.

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
-4

To się zaczeło od likwidowania polskości, od wyśmiewania i lżenia naszej przeszłości, naszych bohaterów i naszej wiary. To jest pierwszy krok, drugim będzie likwidacja Polski. J.M.Rymkiewicz

#1633656

Komentarz ukryty i zaszyfrowany

Komentarz użytkownika Husky został oceniony przez społeczność dość negatywnie. Został ukryty i zaszyfrowany poprzez usunięcie samogłosek. Jeśli chcesz go na chwilę odkryć kliknij mały przycisk z cyferką 3. Odkrywając komentarz działasz na własną odpowiedzialność jakkolwiek ciężko Ci będzie go odczytać. Pamiętaj, że nie chcieliśmy Ci pokazywać tego komentarza..

kcj Wsł t czs  d  28 kwtn 1947 - 31 lpc 1947

< hrf="https://pl.wkpd.rg/wk/kcj_%2%80%9Ws%C5%82%2%80%9D">https://pl.wkpd.rg/wk/kcj_%2%80%9Ws%C5%82%2%80%9D

Kdy pwstł DDR ?

Babies Lives Matter
White Lives Matter

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
-7
#1633671

Poczytałeś sobie troszeczkę o "Rysiu", o prawdziwym bohaterze Ziemi Hrubieszowskiej i tak Cię zatkało, iż nie umiesz nawet przemówić, dojść do siebie?! A taki byłeś niby to ciekawy..... Pozdrawiam Sław

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
-3

Sławomir Tomasz Roch

#1633714

"Wyobraź sobie Agnieszko, że według argumentacji  twoich dyskutantów - oponentów okazało się, że jestem banderowcem."

 

Janusz, nie dziwi mnie to. Parę wygłaszających tutaj sądy osób nie zadało sobie nawet trudu aby zrozumieć o co w tym temacie chodzi. Zapełnili pustą przestrzeń, jak zwykle, kompozycją słów - swoją osobistą wizją świata i ludzi. Oczy się od niej odwracają. Jeśli nadarzy się następna okazja, to napiszą dokładnie to somo i bez dłuższego zastanowienia. Tłumaczysz to niedostatkami w charakterze - cóż, może i masz rację, przynajmniej  w niektórych przypadkach. Mnie też jest trudno posądzać  wszystkich o złą wolę. Są też pewne szczególne indywidua, prosto z bajki "c'est la vie d'un troll", lub też "selavi"

Dziękuję za komentarz,

P.S.

Moja notka w wersji początkowej miała być komentarzem pod Twoją poprzednią notką - sorry. :)  

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
-6

AgnieszkaS

#1633578

Podoba mi się!
8
Nie podoba mi się!
-5

"Trzeba przywrócić ducha miłości wszystkim normom prawnym". /Kardynał Stefan Wyszyński/

#1633534

Kto jest kto

Jak sympatycy i wyborcy PiS tu na NP wspierają banderowców i starają się wybielać mordy banderowców na Polakach.

Antypolonizm całą gębą, wykonaniu sympatyków PiS.

 

Podoba mi się!
9
Nie podoba mi się!
-5
#1633550

wlaczyc sie w dyskusje na temat poruszany w tym prowokacyjnym artykule, poniewaz musialbym polemizowac z klamcami, kttorzy pragna zafalszowac rzeczywistosc.

Uwazam, ze proby wymiany argumentow z oszustami mijaja sie z celem, poniewaz sa oni pozbawieni i wstydu i honoru. 

Pozdrawiam.

Podoba mi się!
7
Nie podoba mi się!
-4

To się zaczeło od likwidowania polskości, od wyśmiewania i lżenia naszej przeszłości, naszych bohaterów i naszej wiary. To jest pierwszy krok, drugim będzie likwidacja Polski. J.M.Rymkiewicz

#1633553

"Przepraszam, ale nie mogę włączyć sie w dyskusje na temat poruszany w tym prowokacyjnym artykule, poniewaz musialbym polemizowac z klamcami, kttorzy pragna zafalszowac rzeczywistość."/Leszek1/

 

Temat mojej notki jest bardzo wąski. Dotyczy języka polskiego. Właściwie może być zawarty w jednym pytaniu:

Czy wolno nam używać słów banderowiec i Ukrainiec wymiennie, jako synonimów?

Husky wcześniej zauważył, że nie traktowalibyśmy wszystkich Niemów jako hitlerowców, czy zatem wolno nam bez żadnych konsekwencji, w mowie potocznej i na blogach, utrwalać krańcowe stereotypy o innych narodach, czego przykładem jest Ukrainiec=banderowiec?

 

Automatycznie trolle podchwytują temat i oceniają tego, który popiera Ukrainę w walce z Rosją jako popierającego banderowców, a w konsekwencji jako antypolaka. To jest straszliwa z ich strony manipulacja, ale ma miejsce na porządku dziennym.

Przyjmuję do wiadomości, że Pańskie zdanie różni się od mojego.

Pozdrawiam,

 

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
-8

AgnieszkaS

#1633573

Prośba do normalnych blogerów na NP. Nie karmcie hamerykańskiego antypolskiego trola AS. Przecież ona jawnie jak na antypolską .... Was tutaj prowokuje. Z taką trzeba jak Cejrowski powiadał - z głupkami...

 

Wali tu jakieś antypolskie debilizmy, wstawiajac sie za banderowców i oczernia Polaków, że zrównują ukraińców z banderowcami - kiedy przecież to sami ukraińcy zrównują się z banderowcami i co wiecej, czerpią z tego chorą satysfakcję i się tym chełpią!!! Tak więc cały wpis AS i POdobnych antypolaków jest szczytem chamskiej bezczelności i oczernianiem Polaków - takie rzeczy moze robić tylko zdRadziecka antypolska dzicz - nie karmcie ich, z takimi się nie rozmawia, takich się...

Podoba mi się!
8
Nie podoba mi się!
-5
#1633585

Przyłączam się do twojej prośby.

Pozdrawiam.

Podoba mi się!
9
Nie podoba mi się!
-5
#1633586

Omijam jej wypowiedzi.

Podoba mi się!
8
Nie podoba mi się!
-5

"Izraelitcy doktorkowie,
Wiednia, żydowskiej Mekki, flance,
Co w Bochni, Stryju i Krakowie
Szerzycie kulturalną francę;
Którzy chlipiecie z „Naje Fraje”
Swą intelektualną zupę,
Mądrale, oczytane faje,
Całujcie mnie wszyscy w dupę."

#1633589

Szanowny komentatorze,

Proszę czynić gesty powitalne w stosunku do osób, które cechuje chamstwo, na własnym blogu.

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
-8

AgnieszkaS

#1633590

"Walcz Ukraino! Popieram Cię całym sercem." - komentarz Jazgdyni

Ten, kto nie popiera Ukrainy, najwidoczniej Rosję popiera. Czy jazgdyni nie wolno popierać Ukrainy? Odpisała mi AS, no to jest argument z pani strony, nie popierasz banderowców, to popierasz kacapów

/Cytat z notki Pyry z Wildy aka Jestem jakim jestem/

https://marek.neon24.pl/post/155712,antypolonizm-na-np-i-w-pis-ie

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
-9

AgnieszkaS

#1633591

Komentarz niedostępny

Komentarz użytkownika Husky został oceniony przez społeczność bardzo negatywnie i jest niedostępny. Nie można go już odkryć. Bardzo nam przykro.. :(

Babies Lives Matter
White Lives Matter

#1633592

Jak wielokrotnie zauważyłam dyskutować można tylko z ludźmi uczciwymi. Poza tym, da się tutaj zauważyć jeszcze jeden element: dyskutowana kwestia się zmienia, jednak dla niektórych jest to ciągle ten sam temat i ta sama dyskusja. Kończy się pałowaniem, kto da więcej. 

W pełni rozumiem Twój punkt widzenia.

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
-9

AgnieszkaS

#1633595

Komentarz niedostępny

Komentarz użytkownika Husky został oceniony przez społeczność bardzo negatywnie i jest niedostępny. Nie można go już odkryć. Bardzo nam przykro.. :(

Babies Lives Matter
White Lives Matter

#1633596

Nie masz do czynienia z ludźmi tępymi i cynicznymi, tylko inteligentnymi, którym po raz kolejny chcesz wcisnąć ciemnotę.

Ks. Isakowicz-Zaleski pisał o CIERPIENIACH Ukraińców, a nie o morderstwach. Pisał o PRZESIEDLENIACH. Akcja Wisła była akcją przesiedleńczą, a nie ludobójczą. Była akcją okrutną, wywołującą WIELKIE cierpienia, ale nie mającą na celu wymordowanie jakiejś ludności na danym terenie.

Przytoczmy tekst ks. Isakowicza-Zaleskiego, który Twoim zdaniem zawiera informacje o "ginięciu Ukraińców":

Na konferencji międzynarodowej, która w lutym 1945 roku odbyła się w Jałcie na Krymie, alianci zachodni, Anglicy i Amerykanie, zdradzili Polskę. Nie tylko oddali ją jako łup wojenny krwawemu Stalinowi, ale i zgodzili się na odrąbanie od niej siedmiu województw, tworzących Kresy Wschodnie. W wyniku tej decyzji polska ludność kresowa została przymusowo wysiedlona na tzw. Ziemie Odzyskane. Jak na ironię wysiedlenie to nazwano "repatriację", czyli powrotem do ojczyzny. W rzeczywistości była to ekspatriacja, czyli wypędzenie z ojczyzny. Oczywiście nikt Polaków o zdanie w tej kwestii nie pytał.

W podobny sposób z Polski południowo-wschodniej przesiedlono na tereny wcielone do ZSRR prawie 500 000 Ukraińców. Działania te znacznie osłabiły ludobójcze akcje Ukraińskiej Powstańczej Armii. Jednak nadal jej liczne bazy funkcjonowały we wschodnich częściach województw rzeszowskiego i lubelskiego. Tereny te, leżące na zachód od linii Curzona i z tego względu nazywane "Zakierzonią", według planów ruchu banderowskiego miały stać się zalążkiem nowego państwa ukraińskiego. Napady na tamtejsze wioski i miasteczka przynosiły krwawe żniwo, nie mniejsze niż na Wołyniu i Podolu. Zagrożenie to dostrzegało polskie podziemie antykomunistyczne, które nadzwyczaj rzadko zawierało doraźnie sojusze z banderowcami. Takim wyjątkiem był np. atak na Hrubieszów w 1946 r. O wiele częściej zwalczało ukraińskie oddziały, broniąc Polaków przed eksterminacją. Z kolei rząd komunistyczny, całkowicie zależny od Moskwy, podjął decyzję o rozprawieniu się z banderowskim podziemiem poprzez kolejne przesiedlenia. Metoda ta, inspirowana i akceptowana przez władze radzieckie, była drastyczna, ale dalsza walka z fanatykami spod znaku Romana Szuchewycza ps. "Taras Czuprynka, komendanta głównego UPA, oraz Mirosława Onyszkiewicza ps. "Orest", dowódcy kureni i sotni w Polsce, mogła przeciągnąć się na długie lata i co za tym idzie przynieść zagładę tysiącom niewinnych cywili, tak Polaków, jak i Ukraińców i Łemków.

Plany całej operacji opracował gen. Stefan Mossor, który przed wojną był dowódcą 6. Pułku Strzelców Konnych im. Hetmana Stanisława Żółkiewskiego w Żółkwi. Oczywiście zabójstwo gen. Karola Świerczewskiego w dniu 28 marca 1945 . pod Baligrodem przez jedną z sotni UPA było tylko pretekstem. Akcja Wisła" trwała od kwietnia do lipca 1947 r., choć dodatkowe przesiedlenia miały miejsce jeszcze w latach następnych. Objęła ona 140 000 Ukraińców, których przymusowo, w eskorcie wojska i milicji, przesiedlone na teren ówczesnych województw olsztyńskiego, koszalińskiego, zielonogórskiego i wrocławskiego. Położyło to ostateczny kres działalności UPA w Polsce.

Najtrafniej wydarzenia te oceniła dr Lucyna Kulińska z Krakowa:

"Operacja "Wisła" miała przyzwolenie moralne i akceptację społeczeństwa polskiego jako jedyny skuteczny środek do zakończenia dalszego przelewu polskiej krwi. Akcję tę należy uznać za realizowanie na tych terenach polskiej racji stanu i działanie konieczne. Odpowiedzialność za to, że do niej doszło, spada na zbrodniczą ideologię OUN-UPA i jej wykonawców [...]. Nie wolno mylić przyczyny ze skutkiem. Zrzucanie na Polskę wtedy i dzisiaj winy za to, że wreszcie skutecznie obroniła swoich obywateli i okrojone terytorium, należy uznać za nadużycie."

https://www.rmf24.pl/tylko-w-rmf24/isakowicz-zaleski/komentarze/news-czy-akcja-wisla-byla-koniecznoscia,nId,2358077#utm_source=paste&utm_medium=paste&utm_campaign=firefox

-------------------------------------------

A więc gdzie tu masz pasusy o ginących Ukraińcach? Zginęło - owszem - około 70% stanu osobowego UPA na tamtym terenie, ale to chyba nie ich nazywasz "niewinnymi ludźmi"?

Kim ty jesteś, że tak zuchwale kłamiesz i oczerniasz innych blogerów?

Podoba mi się!
9
Nie podoba mi się!
-5

"Trzeba przywrócić ducha miłości wszystkim normom prawnym". /Kardynał Stefan Wyszyński/

#1633598

Ukryty komentarz

Komentarz użytkownika Husky został oceniony przez społeczność negatywnie. Jeśli chcesz go na chwilę odkryć kliknij mały przycisk z cyferką 2. Odkrywając komentarz działasz na własną odpowiedzialność. Pamiętaj że nie chcieliśmy Ci pokazywać tego komentarza..

Słuchaj ty mądra inaczej

Zacytowałem wstęp wpisu ks.Isakowicza.

Odczep się z tą twoją pryszczatą propagandą i przeczytaj jego wstęp tu a jak chcesz siać propagandę to masz swój blog

 

//Za cierpienia Ukraińców odpowiedzialne są tak władze komunistyczne, narzucone przez Moskwę, jak i struktury UPA, które pod dowództwem Romana Szuchewycza i Mirosława Onyszkiewicza, rozpętały piekło na ziemi.//

Tyle i tylko tyle

Rozumiesz to

https://www.rmf24.pl/tylko-w-rmf24/isakowicz-zaleski/komentarze/news-czy-akcja-wisla-byla-koniecznoscia,nId,2358077#utm_source=paste&utm_medium=paste&utm_campaign=firefox

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
-8

Babies Lives Matter
White Lives Matter

#1633600

W cytowanym przez Ciebie wstępie jest mowa o cierpieniach, a nie ludobójstwie.

//Za cierpienia Ukraińców odpowiedzialne są tak władze komunistyczne, narzucone przez Moskwę, jak i struktury UPA, które pod dowództwem Romana Szuchewycza i Mirosława Onyszkiewicza, rozpętały piekło na ziemi.//

Więc jakim prawem twierdzisz, że Isakowicz-Zaleski napisał coś innego niż napisał?

Po raz kolejny kłamiesz.

 

Podoba mi się!
9
Nie podoba mi się!
-5

"Trzeba przywrócić ducha miłości wszystkim normom prawnym". /Kardynał Stefan Wyszyński/

#1633604

Ukryty komentarz

Komentarz użytkownika Husky został oceniony przez społeczność negatywnie. Jeśli chcesz go na chwilę odkryć kliknij mały przycisk z cyferką 2. Odkrywając komentarz działasz na własną odpowiedzialność. Pamiętaj że nie chcieliśmy Ci pokazywać tego komentarza..

Pisząc o cierpieniach miał ksiądz na myśli ból małego palca u lewej nogi , może  myślal o sraczce?

To teraz tu przeczytaj o tych bandziorach z UPA z rocznym stażem .... ale życia.

Polscy żołnierze bestialsko mordowali niemowlęta i starców. Nierozliczona zbrodnia w Zawadce Morochowskiej

 

W ciągu 10-20 minut wyrżnęli, dosłownie wyrżnęli 68 kobiet, dzieci i starców. Czegoś podobnego nie widziałem nigdy w życiu” – pisano w relacji z podkarpackiej wsi Zawadka Morochowska. Zbrodni dokonali polscy żołnierze. Nigdy ich nie osądzono.

 

„Okrucieństwo gorsze niż w czasach Nerona i Hunów” – podkreślał jeden ze świadków losu Zawadki. Wieś położona nieopodal Komańczy została spalona przez Niemców w trakcie II wojny światowej. Ale jej ostateczna destrukcja nastąpiła już po zakończeniu konfliktu. Dzieła zniszczenia dokonali Polacy.

25 stycznia 1946 roku do niewielkiej osady wkroczył oddział polskiego wojska – 2. Batalion 34 Budziszyńskiego Pułku Piechoty. Żołnierze momentalnie podpalili zabudowania i zaczęli mordować mieszkańców. W raportach uzasadniano później, że wieś stanowiła bazę UPA – Ukraińskiej Powstańczej Armii. W rzeczywistości jednak żaden mieszkaniec Zawadki nie był członkiem nacjonalistycznej organizacji. We wsi byli wyłącznie bezbronni cywile.

„Dlaczego żołnierze batalionu i jego dowódca podpułkownik Stanisław Pluto zamordowali ukraińskich gospodarzy?” – pyta Krzysztof Potaczała w książce Zostały tylko kamienie. Akcja „Wisła”: wygnanie i powroty – „Podobno dlatego, że udzielali wsparcia banderowcom. Ale nawet gdyby, to jak można uznać za współpracowników UPA niemowlęta i kilkuletnie dzieci i tak samo jak dorosłych zakłuć bagnetami?”.

Połamali nogi, rozcięli brzuch

Polscy żołnierze nie mieli żadnej litości. Syn jednej z wymordowanych rodzin, Mikołaj Biłas, wspominał po latach:

40-letniego ojca zastrzelili [żołnierze polscy] podczas rąbania drewna. Matkę, 32-letnią, wygnali w mroźny ranek styczniowy ze mną na rękach i siostrą 7-letnią przed dom, gdzie dokonali straszliwego mordu!

Siostrze połamali nogi i rozcięli brzuch. Matce wycięli język, połamali prawą rękę i rozcięli brzuch czterema pchnięciami bagnetu. Pocięli nogi. Ja, cudem ocalały, żyłem pod zwłokami matki.

 

Dokładna liczba ofiar nie jest znana. Szacunki mówią o sześćdziesięciu kilku lub nawet prawie osiemdziesięciu zabitych. Nie był to zresztą kres tragedii. Już dwa miesiące później – 28 marca 1946 roku – polscy żołnierze ponownie wkroczyli do Zawadki Morochowskiej.

Wszystkich mieszkańców zapędzono pod szkołę i zapowiedziano, że zostaną wybici do nogi. Następnie polscy żołnierze wyciągnęli z tłumu jedenastu mężczyzn i ich rozstrzelali.

Trzeci atak nastąpił w kwietniu. Polacy znów zabijali. Tym razem zginęło kilka osób. Jeszcze w tym samym miesiącu tych, którzy ostali się w Zawadce otoczono wyprowadzono na stację kolejową Zagórz. Wszyscy zostali przymusowo zesłani do ZSRR.

reszta tu:

https://ciekawostkihistoryczne.pl/2019/07/07/polscy-zolnierze-bestialsko-mordowali-niemowleta-i-starcow-nierozliczona-zbrodnia-w-zawadce-morochowskiej/

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
-8

Babies Lives Matter
White Lives Matter

#1633607

cytujesz pisarza Potaczałę, a nie ks. Isakowicza-Zaleskiego.

 

Podoba mi się!
9
Nie podoba mi się!
-4

"Trzeba przywrócić ducha miłości wszystkim normom prawnym". /Kardynał Stefan Wyszyński/

#1633610

Komentarz niedostępny

Komentarz użytkownika Husky został oceniony przez społeczność bardzo negatywnie i jest niedostępny. Nie można go już odkryć. Bardzo nam przykro.. :(

Babies Lives Matter
White Lives Matter

#1633612

Masz pewność, ze sprawozdanie Potaczały jest pewne? Wiki podaje takie źródła:

Żołnierze 3 batalionu 34 pp, schwytani później przez UPA zeznali, że winnym zbrodni był 2 batalion 34 pp 8 DP. Ich wyjaśnienia pojawiły się w opublikowanej przez OUN broszurze zatytułowanej Krwawym szlakiem stalinowskiej demokracji[3]. Jedna z ofiar napaści, Kateryna Tomasz, przed śmiercią zdążyła powiedzieć przybyłym na miejsce partyzantom z UPA, że razem z żołnierzami widziała polskich chłopów ze wsi Niebieszczany[2].

A zatem źródła są OUN-owskie i UPA-owskie. Czy nie należy ich zatem traktować z ostrożnością?

Czy wiemy kto był w tym inkryminowanym batalionie? Jakiej narodowości byli żołnierze?

Czy jeśli ten opis zbrodni był prawdziwy, to czy zbrodniarze działali na rozkaz czy "z własnej inicjatywy"?

Czy jeśli ten opis zbrodni był prawdziwy, to jak liczba ofiar ma się do 200 tysięcy pomordowanych na Wołyniu?

 

Podoba mi się!
10
Nie podoba mi się!
-4

"Trzeba przywrócić ducha miłości wszystkim normom prawnym". /Kardynał Stefan Wyszyński/

#1633614

Komentarz niedostępny

Komentarz użytkownika Husky został oceniony przez społeczność bardzo negatywnie i jest niedostępny. Nie można go już odkryć. Bardzo nam przykro.. :(

Babies Lives Matter
White Lives Matter

#1633616

Rebeliantko gadka z tym pajacem jest na prawdę jałowa - sama widzisz. Merytorycznie masz pełnarację ale jemu nie chodzi o merytorykę, bo to załgany krętacz. Najpierw łgał, że ks. Zalewski mówi o zabitych w Akcji Wisła, jak go merytorycznie wbiłasw glebe, to znalazł "fantastykę" opartą na banderowskich "źródłach", że niby polskie wojsko zabijało dzieci (takich banderowskich bredni można więcej nawet na youtube zobaczyć) - i najlepsze, że sam powołuje się na rok 1946, a przecież Akcja Wisła zaczęła się dopiero w 1947 roku. Rebeliantko na prawdę na taką antypolską i załganą mendę szkoda czasu.

Podoba mi się!
8
Nie podoba mi się!
-4
#1633618

Komentarz niedostępny

Komentarz użytkownika Husky został oceniony przez społeczność bardzo negatywnie i jest niedostępny. Nie można go już odkryć. Bardzo nam przykro.. :(

Babies Lives Matter
White Lives Matter

#1633620

Podaj jakieś dowody a nie gadaj o dealerach. Podaj źródła swej wiedzy

Podoba mi się!
9
Nie podoba mi się!
-3

Poważnym ludziom odpowiadam, przygłupiastych trolli ośmieszam a one listę obecności pałką zamiast krzyżykiem analfabety podpisują. Śmiejmy się z głupich, choćby przewielebnych.

#1633642

Komentarz niedostępny

Komentarz użytkownika Husky został oceniony przez społeczność bardzo negatywnie i jest niedostępny. Nie można go już odkryć. Bardzo nam przykro.. :(

Babies Lives Matter
White Lives Matter

#1633669

Masz 100% racji. Wykazaliśmy, że to łgarz i szkoda na niego więcej czasu.

Pozdrawiam

Podoba mi się!
9
Nie podoba mi się!
-4

"Trzeba przywrócić ducha miłości wszystkim normom prawnym". /Kardynał Stefan Wyszyński/

#1633625

oj Rebeliantko ja także znalazłem ten cały wpis (na początek którego powoływał się oszczerca Husky) i nawet chciałem podobnie jak Ty wbić Huskego w ziemię pokazując jak łga i manipuluje - ale powstrzymałem się, bo ile to razy można udowadniać maniPOlatorstwo, łgarstwo i oszczerstwo Huskyego? Poza tym sam apelowałem o nie karmienie troli.

No i jak widać po jego wymiocinach na Twój rzetelny i merytoryczny wpis - oczywiście zrobił to co uwielbia najlepjej - struga teraz głupa... a to zwykła oszczercza i załgana menda jest jak i reszta swołoczy antypolskiej.

Podoba mi się!
9
Nie podoba mi się!
-4
#1633609

Masz rację. Szkoda czasu.

Pozdrawiam serdecznie.

Podoba mi się!
9
Nie podoba mi się!
-4

"Trzeba przywrócić ducha miłości wszystkim normom prawnym". /Kardynał Stefan Wyszyński/

#1633623

Swojej notce nadała tag: gorączka szowinizmu.

Jej zdaniem Polacy są szowinistami i to w gorączce. Co za tupet.

Podoba mi się!
8
Nie podoba mi się!
-4

"Trzeba przywrócić ducha miłości wszystkim normom prawnym". /Kardynał Stefan Wyszyński/

#1633599

Komentarz niedostępny

Komentarz użytkownika Husky został oceniony przez społeczność bardzo negatywnie i jest niedostępny. Nie można go już odkryć. Bardzo nam przykro.. :(

Babies Lives Matter
White Lives Matter

#1633601

Tak, ta pani jest oczerniaczem narodu polskiego, a ty jej sekundujesz.

Kiedyś myślałam, że jesteś tylko takim politycznym wesołkiem, drwiącym sobie z politycznych konfliktów.

Myliłam się. Nie masz dobrych intencji.

Podoba mi się!
8
Nie podoba mi się!
-4

"Trzeba przywrócić ducha miłości wszystkim normom prawnym". /Kardynał Stefan Wyszyński/

#1633602

Proszę się nie wypowiadać w moim imieniu, a jeśli już, to spodziewam się poparcia wypowiedzi odnośnym cytatem.

Myślę, że za mało tu miejsca na przedyskutowanie, kto ma monopol na szowinizm w Polsce i Europie.

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
-9

AgnieszkaS

#1633603

Przypisała Pani Polakom "gorączkę szowinizmu", czyż nie? Jeśli nie, to co ma oznaczać ten tag?

I może by się Pani wypowiedziała, jak się czują Polacy na Ukrainie? Jak im odbierają szkoły i świątynie, zadeptują ślady polskości, wyrzucają polskich księży pod kłamliwymi zarzutami, etc.?

 

Podoba mi się!
9
Nie podoba mi się!
-4

"Trzeba przywrócić ducha miłości wszystkim normom prawnym". /Kardynał Stefan Wyszyński/

#1633605

Przypisała Pani Polakom "gorączkę szowinizmu", czyż nie? /Rebeliantka/

 

Pomimo braku pewności zdążyła się Pani już w tej kwestii wypowiedzieć. 

 

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
-8

AgnieszkaS

#1633608

Wypowiedziałam się z pewnością. A Pani w żaden sposób tego tagu nie objaśnia, tylko atakuje mnie "obok".

Podoba mi się!
9
Nie podoba mi się!
-4

"Trzeba przywrócić ducha miłości wszystkim normom prawnym". /Kardynał Stefan Wyszyński/

#1633611

Komentarz powtórzony automatycznie.

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
-4

"Trzeba przywrócić ducha miłości wszystkim normom prawnym". /Kardynał Stefan Wyszyński/

#1633613

Tag nie wymaga objaśnienia. Jest oczywisty.

A skoro wena się na Panią uwzięła aby zetrzeć szpady retorycznych pytań. To zapytam, nie oczekując odpowiedzi:

Czy "szowinizm", a w szczególności "gorączka szowinizmu," to temat w Pani odczuciu wyjątkowo drażliwy? 

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
-9

AgnieszkaS

#1633617

Przypisywanie takiego "przymiotu" Polakom uważam za nieuprawnione.

Ale myślę, ze w tym miejscu dyskusja winna się zakończyć, gdyż nie widzę z Pani strony najdrobniejszej chęci do weryfikacji Pani niesłusznych ocen.

Dobranoc.

Podoba mi się!
8
Nie podoba mi się!
-4

"Trzeba przywrócić ducha miłości wszystkim normom prawnym". /Kardynał Stefan Wyszyński/

#1633622

Dotyczy tagu "gorączka szowinizmu":

"Przypisywanie takiego "przymiotu" Polakom uważam za nieuprawnione."/Rebeliantka/

 

Każdy naród na ziemi może się poszczyć tym "przymiotem". Polaków nie da się wyłączyć z ludzkiej populacji. Czasem, jak pandemia, gorączka szowinizmu obezwładni całe nacje; a potrafi się ów szowinizm uchować w krańcowych formach na różnych zaściankach i miejscach oddalonych od cywilizacji , nawet internetowych blogach.

 

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
-4

AgnieszkaS

#1633745

Nie ciesz się.

Zobaczysz ile jeszcze razy usłyszysz tu dobranoc od tej nieszczęsnej.

Na razie

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
-7

JanuszK

Za zaproszeniem   https://klubdyletantow.blogspot.com

 

 

 

 

#1633630

Rozważania o "rozróżnieniach Ukraińców od Banderowców" czyli jak ,Niemców, od Hitlerowców wygląda na rozmydlanie odpowiedzialności nie tylko tych narodów ale i "rządów" (nierządów) władających Polską od 1989 roku. Najnowszy przykład pojmowania Polskiej Racjii Stanu przez  ŻydoPiS podobnie jak reszty Magdalenkowej bandy czworga :   "

SKANDAL! Agenci Mossadu w POLSKICH "służbach specjalnych"? G. Braun: Hańba wam!

https://www.youtube.com/watch?v=sOPvKAhL-eo

Nie wiem czy wszyscy rozumiecie wagę tego, co przegłosowano kilka dni temu na komisji. To jest być może najważniejsze głosowanie z punktu widzenia naszego bezpieczeństwa narodowego, które może oznaczać faktyczny koniec naszej państwowości.

Ta ustawa ewidentnie jest szyta pod kątem przejęcia kontroli nad polskimi służbami specjalnymi przez agentów Mossadu a docelowo całkowitą ich wymianę na kadry izraelskie.

Przegłosowana poprawka głosami PiS, PO, PSL umożliwia pracę w polskich służbach specjalnych obywatelom innych państw nie mających obywatelstwa Polskiego ani nie zamieszkujących terenu RP.

Kto głosował za:

PIS: Antoni Maciarewicz, Joanna Lichocka, Michał Jach, Waldemar Andzel, Bartosz Kownacki, Katarzyna Wojtyszek, Stanisław Bukowiec, Arkadiusz Czartoryski, Radosław Fogiel, Kazimierz Gwiazdowski, Paweł Hreniak, Ewa Kozanecka, Anna Maria Siarkowska, Wojciech Kossakowski, Piotr Kaleta, Zbigniew Hoffman, Leszek Dobrzynski, Przemysław Czarnecki, Zbigniew Chmielowiec

PO: Czesław Mroczek, Adam Cyrański, Joanna Kluzik Rostkowska, Maciej Lasek, Paweł Poncyliusz, Tomasz Siemoniak, Cezary Tomczyk, Cezary Grabarczyk, Kazimierz Plocke, Bartłomiej Sienkiewicz, Andrzej Szewinski

Lewica: Andrzej Rozenek, Monika Pawłowska, Paweł Krutul, Kukiz15: Paweł Szramka PSL: Paweł Bejda.

Podoba mi się!
9
Nie podoba mi się!
-4

antyleming

#1633677

Dziękuję za odwiedziny, proszę jednak o umieszczanie notek dotyczących innych tematów na własnym blogu. 

Pozdrawiam,

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
-8

AgnieszkaS

#1633678

A poniżej lista hańby  i zdrady.

Podoba mi się!
7
Nie podoba mi się!
-4

"Izraelitcy doktorkowie,
Wiednia, żydowskiej Mekki, flance,
Co w Bochni, Stryju i Krakowie
Szerzycie kulturalną francę;
Którzy chlipiecie z „Naje Fraje”
Swą intelektualną zupę,
Mądrale, oczytane faje,
Całujcie mnie wszyscy w dupę."

#1633684

.....upiornych zbrodniarzy z OUN-UPA na tym bardzo pożytecznym portalu niepoprawnych blogerów i blogerek. Powyżej jest ponad 100 komentarzy, w których w sposób jasny i klarowny, te sprawy są poruszone. W wielu komenarzach mówi się, iż trzeba zaakceptować banderowców jako Ukraińców i samych Ukraińców jako tychże banderowców, bo oni tak chcą i takie spojrzenie jest na współczesnej Ukrainie normalne. I tego właśnie dokładnie chcą neobanderowcy na Ukrainie!

Potępiam taką postawę, bo nikomu nie wolno przerzucać, nieludzkich, okrutnych, odrażających zbrodni banderowców na cały naród ukraiński, to po pierwsze. Po drugie to wprost demoniczna nieprawda bowiem ogromna większość narodu ukraińskiego nie chce ludobójców na pomnikach, w sercach swoich i sumieniach swoich de facto potępia ludobójstwo dokonane przez OUN-UPA na niewinnych ludziach na Wołyniu i Kresach, lecz ludzie owi, biedni i prości są zwyczajnie podle zastraszani probanderowską propagandą przez nieliczne gremia neobanderowskie, które doszły do władzy po tzw Majdanie oraz co gorsza są okłamywani przez błądzącą Cerkiew grecko-katolicką, która również bierze udział w gloryfikowaniu ludobójców spod znaku tryzuba i spod czerwono-czarnej szmaty.

Nadto gdy wielu patriotów na tym portalu, mówi o tym wprost, są od dawna wyzywani, są deprecjonowani, są podle minusowani, nawet gdy ich wpisy są mądre i niosą ewangeliczną prawdę. Takie złe  postawy niektórych blogerów, znanych już od dawna ze swej przebiegłości i zakłamania, takie postawy są na dłuższą metę niszczące dla nich samych ale także dla dobrego wizerunku naszego portalu. Niemniej jednak nie to jest najważniejsze, otóż owi podli ludzie, jak dla przykładu ów jazgdyni, potrafią mieszać, wykłucać się przez pewien czas, a potem jakby nigdy nic wyprzeć się wszystkiego, zaprzeczyć wobec wszystkich, że oni tak nie myślą, że oni tak nie napisali, że się ich niesłusznie atakuje. I więcej poniżają następnie swoich dyskutantów, obrażają, okłamując owych, którzy nie chcą, lub nie mają czasu czytać innych wpisów i komenatrzy. Otóż mówię z mocą, że potępiam takie diabelskie zakłamanie na naszym portalu, potępiam w imię miłości, prawdy, uczciwości, koniecznego szacunku dla innych, odpowiedzialności. Nie ma bowiem miłości bez prawdy i odpowiedzialności!

Do tego dochodzi milczenie wielu blogerów! Rozumiem, że nie można non stop brać udziału czynnego we wszystkich dyskusjach na forum. Nikt z nas tego wymagać zwyczajnie fizycznie nie może, jednakwoż są rzeczy święte, wobec których milczeć nie wolno nikomu. Owe słynne non possumus! Nie wolno nikomu milczeć na akty gloryfikowania zbrodniarzy z OUN-UPA na współczesnej Ukrainie, nie wolno nikomu milczeć na akty gloryfikowania tych banderowskich upiorów na naszym portalu, a to właśnie w swoich komantarzach robi tu beszczelnie, podle i po diabelsku owa AS. 

Jednakowż nie tylko ona, bo nieświadomie, czy świadomie partycypują w tym złym procederze wszyscy, którzy walczą z tymi blogerami, blogerkami. Z owymi na naszym portalu, ktrórzy usiłują się temu czynnie sprzeciwiać, stawiać błogosławionyo opór. A walczą z nimi na różne sposoby: choćby przez minusowanie, przez poniżanie, wreszcie przez bolesne i dotykające obmowy! Potępiam takie czyny złe, takie złe postawy! A to dlatego, bo zło niepotępione rośnie, rozwija się. Zło trzeba i należy potępiać! To nasz święty obowięzek! Zło dobrem zwyciężaj, uczył nas błogosławiony ks. Jerzy Popiełuszko. Znaczy dobrym słowem i dobrym czynem! Jeśli jednak tego nie robimy, pomimo moralnego wymogu, to albo jesteśmy tchórzami, a to grzech śmiertelny, albo jesteśmy ignorantami, lecz ignorancja grzech jedynie powiększa i czyni go straszniejszym, większym..... Z Panem Bogiem Sławomir Tomasz Roch (Sław)

Podoba mi się!
7
Nie podoba mi się!
-4

Sławomir Tomasz Roch

#1633710

Ukryty komentarz

Komentarz użytkownika Husky został oceniony przez społeczność negatywnie. Jeśli chcesz go na chwilę odkryć kliknij mały przycisk z cyferką 2. Odkrywając komentarz działasz na własną odpowiedzialność. Pamiętaj że nie chcieliśmy Ci pokazywać tego komentarza..

//Potępiam milczenie niepoprawnych //

Z ocen wynika że z notką utożsamia się 13 osób , przeciwnego zdania jest 9

pzdr.

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
-7

Babies Lives Matter
White Lives Matter

#1633715

"Nie wolno nikomu milczeć na akty gloryfikowania zbrodniarzy z OUN-UPA na współczesnej Ukrainie, nie wolno nikomu milczeć na akty gloryfikowania tych banderowskich upiorów na naszym portalu, a to właśnie w swoich komantarzach robi tu beszczelnie, podle i po diabelsku owa AS."

 

To jest kłamstwo. Proszę nie przykrywać pisanego przez siebie chłamu Bogiem i nie pleść tutaj więcej. Każda osoba ma możliwość przeczytania o czym jest moja notka. Nie ma w niej nic o gloryfikowaniu banderowców. Natomiast z całą pewnością jest o tym, że "nie wolno przerzucać, nieludzkich, okrutnych, odrażających zbrodni banderowców na cały naród ukraiński". A robi to notorycznie Pyra w Wildy zwanym tutaj Jestem jakim jestem i wielu innych bolgerów. Najczęściej są to anonimy.

Z tzw. "opoką" i trollami nie prowadzę dyskusji. To nie miałoby żadnego sensu. Pan jest osobowością szczególną. Nie mam ani czasu ani ochoty na klasyfikowanie Pańskiego przypadku. Poza tym, nie posiadam ku temu odpowiednich kwalifikacji.

Żegnam Pana, 

 

 

 

 

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
-7

AgnieszkaS

#1633739

Proszę przeczytać co pisał ten "historyk" z Gdyni o Polakach i jak nazywa odzyskane polskie miasta.

jazgdyni: Ukraińcy to przecież Polacy. Jak Kaszubi, czy Ślązacy. Sowieci próbowali mieszać, wybić wielkim głodem, przywieźć swoich kałmuków, lecz prawdziwej polskości prawdziwych mieszkańców Ukrainy zniszczyć nie zdołali.4 lata 12 miesięcy temu

jazgdyni: > lju; tak zwrócić nam Lwów, a my Niemcom Breslau i Stettin. Czy to my ustalaliśmy granice? Tzn. Polska i Ukraina? Byliśmy bezwolni i nadal jesteśmy. Ruskie sobie weszły i Krym zabrały. Bo są mongolską dziczą. My należymy do innej cywilizacji.
Ukraina, jako państwo i naród powoli się krystalizuje. Tak na prawdę nie wiemy, co z tego będzie.

Tu kolejny jego cytat: Ukraina przeprosi Polaków jak się wzmocni.

Podoba mi się!
8
Nie podoba mi się!
-5

Bądź zawsze lojalny wobec Ojczyzny, wobec rządu tylko wtedy, gdy na to zasługuje. Mark Twain

#1633800

@Roman z USA

Pan minusuje moje komentarze i ocenia moją notkę negatywnie, ponieważ jazgdyni kiedyś tam miał taki a nie inny koncept Rzeczpospolitej? To nie są moje poglądy!!!

Nigdy nie brałam pod uwagę powrotu za Lwów i oddania Niemcom Ziem Odzyskanych, które po wielu wiekach powróciły do Polski. Takiej idei stawiam stanowcze veto. Nie mam cierpliwości dla rewizjonistów, którzy chcieliby podważyć układy pokojowe określające położenie państw po II Wojnie. Na mocy tych układów Polska jest w obecnych granicach.

Jestem zdecydowanie za istnieniem suwerennej Ukrainy - wszelkie pomysły aby to państwo podzielić między innych i rozebrać są drańskie. 

To by było na tyle.

Dobranoc!

 

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
-5

AgnieszkaS

#1633803

Agnieszko

Ten kretyn, co nie pojmuje, albo kłamca, co manipuluje, podał wyrwane z kontekstu ironiczne, wprost naśmiewające się z tych pożal się Boże anty- ukraińskich, wściekłych nienawistników. Rewizjonistą nigdy nie byłem i nie jestem.

To ich stała metoda opluskwiania przeciwników.

W moim przypadku jest to zorganizowana akcja hejterska, kierowana z zewnątrz przez Ruszkiewicza, podjęta już lata temu.

Rozpoczął ją bloger również tutaj kiedyś aktywny - obibok na własny koszt (ciekawe, że stosują takie długie nicki jak teraz Jestem jaki jestem). Zostałem ostrzeżony przez kolegów z Wolnych Związków Zawodowych Wybrzeża (WZZW) - twórców Solidarności w 1980 roku, którzy go rozszyfrowali, jako ciągle aktywnego TW byłego WSI.

Tu widać, że macki komunistycznych służb specjalnych sięgają nawet do prowincji w USA

 

Pozdrawiam

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
-8

JanuszK

Za zaproszeniem   https://klubdyletantow.blogspot.com

 

 

 

 

#1633823

Janusz,

Ja należę do ludzi, którzy muszą sami wszystko sprawdzić. Zauważ, że Roman z USA nie podaje do cytatów linków.

Ten jego wpis jest następnym przykładem trollingu.

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
-8

AgnieszkaS

#1633826

nie przyłapano mnie tutaj na kłamstwie, a jestem tu dość długo, cytowałem "kwiatki" tego z Gdyni wielokrotnie z podawaniem dokładnych dat. To on kłamie i manipuluje, co już nie raz jemu udowodniłem, widać wyraźnie, że jesteś tu nową blogerką i nie poznałaś jeszcze nas. Co do Ukrainy, to odpowiem słowami Ukrainki do mojej Mamy: na takich zbrodniach oni nie zbudują nigdy wolnego państwa. Jeżeli masz czas to sama poszukaj wypowiedzi tego z Gdyni, wszystko jest tu na niepoprawnych.  Niektóre "kwiatki" są stare, w internecie nic nie ginie. Mógłbym podać i daty, ale w tej chwili wychodzę z domu i nie mam czasu. Gratuluję towarzystwa.

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
-5

Bądź zawsze lojalny wobec Ojczyzny, wobec rządu tylko wtedy, gdy na to zasługuje. Mark Twain

#1633885

AS odwołaj te własne słowa natychmiast: "Nie widzą nic negatywnego w określaniu Ukraińca banderowcem. W ich widzeniu banderowiec jest synonimem Ukraińca i odwrotnie." To są twoje obrzydliwe słowa z powyżej! Nie wiesz co piszesz?! Nie rozumiesz sama siebie?! A jeśli tego nie zrobisz i to tu i teraz, to nie kłam obrzydliwie na tym bardzo pożytecznym portalu, iż nie gloryfikujesz odrażających zbrodniarzy z OUN-UPA, bo jak mi Bóg miły czynisz to! To tylko po pierwsze.

Po drugie: jeśli jak twierdzisz, że oto nie kłamiesz,obrzydliwie, to tu i teraz napisz: potępiam gloryfikowanie OUN-UPA na współczesnej Ukrainie i w przez Cerkiew grecko-katolicką na czele z jej zwierzchnikiem abp Światosławem Szewczukiem ze Lwowa.

Teraz okaże się AS czy piszez prawdę! Z Panem Bogiem Sławomir Tomasz Roch

P.S.

Do tego też (punkt drugi) zapraszam i wzywam publicznie na forum zarazem wszystkich niepoprawnych blogerów i blogerki, chcę zacząć od poważnej osoby, którą szanuję, czyli katarzyna.tarnawska, proszę o to pokornie i z nadzieją w sercu, iż na naszym portalu, będzie pisana wylącznie prawda z miłością, a zatem.......

Zapowiadam zarazem, że niehybnie zaproszę imiennie następnych blogerów, bo nie godzi się, by Męczennicy Wołynia i Kresów byli podle poniżani na naszym portalu, by było szargane Ich dobre Imię, jak wciąż szargane są Ich ciała, od 77 lat niepochowane, zakopane jak psy po jamach, dołach wołyńskich, kresowych pól i jarów. Dosyś tego powiadam niepoprawni!

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
-6

Sławomir Tomasz Roch

#1633801

"Diabeł się w ornat ubrał i ogonem na mszę dzwoni"

 

Proszę się więcej nie pojawiać na moim blogu!

Nie zrozumiał pan żegnam, więc teraz mówię won! 

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
-7

AgnieszkaS

#1633805

O nie tak nie będzie AS! AS przeproś, a jak nie chcesz po chrześcijańsku, to po banderowsku (wściekłe, demoniczne wilki) odszczekaj swoje wredne słowa, o których tu dopiero, co napisałem! Ten portal jest dla nas wszystkich, jeśli chcesz sama się zaraz deportuj, nikt cię tu na siłę nie trzyma! Nie będziesz obrzydliwie kłamać na naszym portalu! Nie będziesz gloryfikować odrażających zbrodniarzy z OUN-UPA na naszym portalu! Nie będziesz znieważać niewinnych Kresowian na naszym portalu. Coraz bardziej pachniesz mi podstawioną przez neobanderowców osóbką, by na naszym portalu mieszać, zapodając naiwne kawałki, piosnki, bakałajki, wyszywanki-koszulki i no i naturalnie ukraińskie spódniczki...... . Nie ma prawdy i miłości, bez odpowiedzialności! Z Panem Bogiem Sławomir Tomasz Roch

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
-6

Sławomir Tomasz Roch

#1633808

Pierwej kamień przemówi ludzkim głosem... A dlaczego? @marek chrapan trafnie ujął to w swoim poście: https://niepoprawni.pl/comment/1633802#comment-1633802

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
-5

"Izraelitcy doktorkowie,
Wiednia, żydowskiej Mekki, flance,
Co w Bochni, Stryju i Krakowie
Szerzycie kulturalną francę;
Którzy chlipiecie z „Naje Fraje”
Swą intelektualną zupę,
Mądrale, oczytane faje,
Całujcie mnie wszyscy w dupę."

#1633811

Napisz Janie co myślisz o tym co powyżej, po prawdzie! Zapraszam w Imieniu Kresowian i Mączenników Wołynia i Kresów, wierzę że Im nie odmówisz..... Z poważaniem Sławomir Tomasz Roch

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
-5

Sławomir Tomasz Roch

#1633810

Twoja rozważna i patriotyczna opinia, wypowiedz, rada, bardzo przyda się w tym temacie i na tym polu, proszę nie dać nam długo czekać, wszak mówimy i piszemy tu o rzeczach nadwyraz ważnych i dla nas Kresowian , niejako świętych..... Z poważniem Sławomir Tomasz Roch

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
-5

Sławomir Tomasz Roch

#1633812

Przywołana do tablicy...

Szanowny Panie Sławomirze!

Jestem całym sercem za Panem i zawsze wspierałam i wspieram słuszną sprawę, której Pan poświęca całe swoje siły, czas i zdrowie. KRESOWIANOM i wszystkim innym pomordowanym przez rezunów spod znaku tryzuba należy się wieczna pamięć! Jesteśmy Im winni katolicki pochówek! Jesteśmy winni grzechu zaniechania sprowadzenia do Polski wszystkich Tych, którzy dalej na TO czekają!!!

Nie wolno dawać przyzwolenia na:

- fałszowanie historii ludobójstwa OUN i UPA;

- działania propagandowe podejmowane przez Organizację Ukraińskich Nacjonalistów Stepana Bandery i Ukraińską Powstańczą Armię mające na celu zanegowanie odpowiedzialności tych organizacji za ludobójstwo dokonane na Polakach w trakcie rzezi wołyńskiej i czystki etnicznej w Małopolsce Wschodniej;

-  tworzenie fałszywej interpretacji wydarzeń, niszczenie i fałszowanie dowodów, zaprzeczanie, ukrywanie oraz przemilczanie zbrodni, a także przedstawianie dla nich usprawiedliwień;

- wsparcie polityczne oraz negatywny wpływ na poglądy ukraińskiego społeczeństwa;

- negowania tej zbrodni poprzez jej politycznie motywowane świadome przemilczanie.

Pozdrawiam serdecznie

Podoba mi się!
7
Nie podoba mi się!
0

casium

#1633833

Bogu niech będą dzięki za Twoje żywe świadectwo, już nie pierwszy raz na tym portalu. To bardzo ważne! Ze wstydu bym się spalił, gdybym nie zareagował! Pozdrawiam bardzo sedecznie Sławomir Tomasz Roch

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
-5

Sławomir Tomasz Roch

#1633836

.....iż nie lubisz być zdechłą rybą i nie będziesz płynął z brudnym nurtem! Zapraszam, podziel się z nami wszystkimi i Twoimi przemyśleniami, mądrościami. Z poważaniem Sławomir Tomasz Roch

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
-6

Sławomir Tomasz Roch

#1633815

No dalej, śmiało AS! Jeśli jak twierdzisz, że oto nie kłamiesz,obrzydliwie, to tu i teraz napisz: potępiam gloryfikowanie OUN-UPA na współczesnej Ukrainie i przez Cerkiew grecko-katolicką na czele z jej zwierzchnikiem abp Światosławem Szewczukiem ze Lwowa. Z Panem Bogiem Sławomir Tomasz Roch

 

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
-6

Sławomir Tomasz Roch

#1633817

.....na forum nie zapodasz?! Bądz tak miły i stań w obronie dobrego Imienia Męczenników Wołynia i Kresów, jestem pwien że ta sprawa nie jest Ci obojętna. Zapraszam. Z poważaniem Sławomir Tomasz Roch

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
-6

Sławomir Tomasz Roch

#1633818

Zapraszam do podzielenia się Twymi odczuciami, przemyśleniami odnośnie kwestii powyżej. Z poważniem Sławomir Tomasz Roch

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
-6

Sławomir Tomasz Roch

#1633819

Potpić OUN-UPA gloryfikowanie

Z banderowcami się macanie!

Nic tu spódniczki Ukrainek nie pomogą

Ni koszule kozacze, wyszywane popa togą!

Pozdrawiam Janie. Brakuje tu Twoich czterowierszy. Weny Ci może zabrakło..... Z poważniem Sławomir Tomasz Roch

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
-6

Sławomir Tomasz Roch

#1633821

Co za wysyp psychicznie chorych na tym portalu!

Kolejny paranoik.

 

Egzystują wyłącznie dlatego, że nie ma na niepoprawynych systemowo cenzury i moderacji i nie działa żadna filtracja i odrzucanie agentów wpływu i chorych psychicznie.

Cóż może redakcja lubi mieć u siebie pokręconych idiotów?

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
-7

JanuszK

Za zaproszeniem   https://klubdyletantow.blogspot.com

 

 

 

 

#1633824

"Egzystują wyłącznie dlatego, że nie ma na niepoprawynych systemowo cenzury i moderacji i nie działa żadna filtracja i odrzucanie agentów wpływu i chorych psychicznie."

Takie jest również moje zdanie. 

 

"Kolejny paranoik."

Nie wiem czy to choroba, czy też poważne uzależnienie od czegoś, ale nie chcę w to wnikać.

 

Pójdę już spać. U mnie jest  po pierwszej w nocy.

Pozdrawiam,

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
-7

AgnieszkaS

#1633828

....portal niepoprawnych blogerów?! Już cię rączki świeżbią, by coś zmieniać, cenzurkę na portalu niepoprawnych wprowadzać?! Wychodzi szydełeczko z worka! Oj tak neobanderowcy i ich sympatycy, ludzie zacietrzewieni, zakłamani, tchórzliwi, bardzo nie lubią, jak im się prawdę na stół wykłada, a jeszcze bardziej boją się, jak ognia, owych koniecznych deklaracji...... Prawda w oczy kole! Spać trudno! Niepokój w sercu itd,itp.

Muszę i chcę podziękować niniejszym Gawrionowi, że wrzucił to coś..... na czołówkę, bo dzięki temu więcej osób może się oto przekonać o wartości tego wpisu, poznać komentarze, odkryć zawczasu serca...... Pozdrawiam Sław

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
-4

Sławomir Tomasz Roch

#1633834

No dalej, śmiało jazgdyni! Jeśli jak twierdzisz, że oto nie jesteś podłym człowiekiem, iż oto nie kłamiesz,obrzydliwie o prawdziwym obliczu swego patriotyzmu, to tu i teraz napisz: potępiam gloryfikowanie OUN-UPA na współczesnej Ukrainie i przez Cerkiew grecko-katolicką na czele z jej zwierzchnikiem abp Światosławem Szewczukiem ze Lwowa. Z Panem Bogiem Sławomir Tomasz Roch

 

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
-5

Sławomir Tomasz Roch

#1633827

Witam i pozdrawiam bardzo serdecznie katarzyna.tarnawska. Temat jest niezmiernie ważny dlatego pozwoliłem sobie zaprosić Ciebie do tej gorącej dyskusji w obliczu tego wszystkiego, co działo się powyżej. Z poważeniem Sławomir Tomasz Roch

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
-5

Sławomir Tomasz Roch

#1633921

Czy byłbyś łaskaw pochylić się na tą niezwykle palącą sprawą, gloryfikowania oto zbrodniarzy wszechczasów z ludobójczej OUN-UPA i jako muzyk, uchylić nam wszystkim niepoprawnym rąbka Twojej artystycznej wrażliwości, jeśli chodzi o powższy, brzemienny spór. Więcej, czy mógłbyś dać piękny przykład i otwarcie potępić na naszym pożytecznym portalu, nieludzkie, podłe, wynoszenie na pomniki banderowskich siepaczy?! Będę niezmiernie wdzięczny. Z poważaniem Sławomir Tomasz Roch

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
-5

Sławomir Tomasz Roch

#1633922

Jeśli przyjmiemy, że portal ten jest odzwierciedleniem Polski w jakiejś mikroskali, to stwierdzam, że nie jesteśmy przygotowani do jakiegokolwiek dialogu z naszymi sąsiadami Ukraińcami. Aby dialog ten miał miejsce musimy ustalić w pierwszej kolejności język i jakich użyjemy słów. Słowa w rozumieniu wszystkich muszą to samo oznaczać. Z czego wynika ten galimatias, nie wiem. Może jest kreowany celowo w tutejszym mikrokosmosie, a w społeczeństwie polskim nie doszło do aż tak daleko posuniętego pomieszania pojęć, nazw i ich znaczenia. Bez ustalenia wspólnego dla wszystkich języka możemy tylko dreptać w miejscu lub też wychodząc z jednego punktu bezwiednie do tego samego punktu powracać. Martwi mnie nie tylko przekładanie znaczeń słów z jednych wyrazów na drugie, ale również mnogość indywidualnych prawd, na podstawie których tępi się rzekomy fałsz niemalże z fanatyczną nienawiścią i odbiera innym wolność oceny rzeczywistości. Ilość spłodzonych na poczekaniu notek nie jest miernikiem myślowego postępu, a wydaje się nawet, że wprost przeciwnie.

Pan Jan Patmo sprawił, że zatęskniłam za ogrodem, ciszą i delikatnym tchnieniem upalnego powietrza. Mam też sporo pracy.

Miłego wieczoru życzę, Niepoprawni.

 

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
-6

AgnieszkaS

#1633925

 

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
-6

AgnieszkaS

#1633942

.....ten galimatias wynika, skąd pochodzi, jaka jego przyczyna jest, jakie jego początki. Toż to skrajne zakłamanie! Nawet tylko po tym co tu powyżej napisano! Jak nie masz wstydu?! Jak można tak oszukiwać samą siebie, jak można tak na bezszczela wprowadzać w błąd innych ludzi?! 

Czy ty bierzesz jakieś psychtropy może?! Czy po prostu jesteś tak podłą osobą, no bo na ograniczoną raczej nie wyglądasz? Już tłumaczę: jak można tu chrzanić o dialogu, gdzie ty tu widzisz dialog z Ukraińcami?! Oto wyrąbali siekierami setki tysięcy niewinnych ludzi, przeważnie kobiet, dzieci, starców, zakopali Ich Mączenników Wołynia i Kresów jak psów w jamach i po polach, mordercom, ludobójcom, wystawili już setki okazałych pomników, które w ostatnich latach święcą biskupi Cerwi grecko-katolickiej (ohyda!), podłegłej Watykanowi i papieżowi Franciszkowi (milczy!), a nam Polakom, Kresowianom, najbliższym rodzinom, wzbraniają godnie pochować naszych ojców, matki, dziadków, braci, siostry, powinowatych. A to już jest barbarzyństwo pierwszego stopnia! Niektórych świątyń katolickich we Lwowie i w innych miejscach nie chcą oddać, choć te niszsczeją a ostatnio nawet znacznie ograniczają język polski w szkołach, które Polacy z wielkim trudem przywrócili do życia. Mało tego przy różnych okazjach publicznie odgrażają się i to zarówno na Ukrainie, jak i w Polsce, choćby w Przemyślu.

Otwórz oczy i serce! Nie chrzań o braku wspólnego języka i słów, bo te są znane od setek lat, tylko trzeba je chcieć używać. Stań w prawdzie, nie uciekaj od niej, bo to najcieższy grzech jest zwany pychą! A nadto już ci to mówię raz kolejny: tu i teraz napisz: potępiam gloryfikowanie OUN-UPA na współczesnej Ukrainie i przez Cerkiew grecko-katolicką na czele z jej zwierzchnikiem abp Światosławem Szewczukiem ze Lwowa. Z Panem Bogiem Sławomir Tomasz Roch

 

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
-5

Sławomir Tomasz Roch

#1633947

No widzisz...

Jakiś zasmarkany szczeniak, który zapewne sam się wychowywał gdzieś za stodołą zwraca się do Ciebie: - Nie kłam bezczelnie. Ode mnie z tą swoją całą butą i arogancją żąda bym wypełnił jego polecenie. Idiota? Jakiś zakonserwowany hitlerowiec?

Widzisz sens poważnej dyskusji? Chyba tylko żeby napiętnować takich zakłamanych kretynów i pozwolić czytelnikom na posłuchanie oszalałego demagoga.

Mówisz - ważny jest język. A ja mówię - kultura. Skromność i pokora są jej niezaprzeczalnymi elementami. Każdy ma swoje miejsce. A tu foryś, pasterz owiec z fujarką, jest jak Jachira na mównicy sejmowej. On żąda. On wymaga. Tylko on wie co to dobro, a co to grzech. Jakby miał nie tylko kapłańskie święcenia, lecz również tiarę na głowie. Głupcom się od demokracji pomieszało i co drugi jest mesjaszem. Śmieszne to i żałosne.

Języka będą się uczyć później. I powiem Ci, że to trudna sprawa, jeżeli w dzieciństwie, w domu nie nauczono nie tylko prawideł mowy, ale nawet podstawowych relacji międzyludzkich. Polecenia może wydawać ten, kto ma władzę, a przede wszystkim ten, do kogo ma się szacunek. Szczeniak myśli, że gdy głośno wrzeszczy jak Hitler na partyjnych wiecach, to wszyscy nagle pochylą głowy i zachwycą się jego mądrością i charyzmą. I pójdą za nim. Pójdzie paru głupców takich jak on. Dokładnie pięciu.

Wiesz dobrze o naszej szlacheckiej zdolności honorowej. I kto ja miał. A dzisiaj forysie tego samego się domagają. Żaba podstawia nogę, gdy konie kują.

Serdeczności

 

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
-6

JanuszK

Za zaproszeniem   https://klubdyletantow.blogspot.com

 

 

 

 

#1633950

A ja mówię - kultura. Skromność i pokora - autor Jazgdyni.

"Bezczelny chamie. Jesteś śmieciem dla którego tu nie ma miejsca. Załatwimy to tobie".1 tydzień 2 dni temu. Jazgdyni do Jestem jakim jestem.

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
-4
#1633951

Tu nie jest latryna. Wszyscy, którzy odczuwają konieczność wypróżnienia, proszę to robić na własnym blogu.

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
-6

AgnieszkaS

#1633953

Wy pisiorki możecie wyzywać jak ten troll z dyni, a jak my odpowiemy, to zaraz wielka obraza.

Taka wasza moralność Kalego.

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
-4
#1633955

......świński język na naszym bardzo pożytecznym portalu?! Ten osobnik prowokuje tu niesustannie ostre spory i to właściwie niemal regularnie, jakby tego potrzebował, jak narkotyku, często już to osobiście obserwowałem. I Wy też dobrze o tym wiecie. Niech sobie będzie, jestem przeciwny cenzurze, ale może by go tak obdarować barwami banderowców: czerwono-czarnymi?! Pasują do niego, do gęby by mu było! Każdy od razu by rozpoznał, któż zacz! 

A teraz do ciebie człeku beszczelny, o brudnym jęzorze nie pierwszy już raz, typie spod coraz ciemniejszej gwiazdy, zwący się jazgdyni. Cztaj uważnie i ucz się, choć nie wiem czy ci to jeszcze cokolwiek pomóc może. Otóż każdy chrześcijanin ochrzczony i bierzmowany z łaski Bożej ma w sobie ową nadprzyrodzoną pełnię mocy Ducha Świętego. Dlatego kiedy obrażasz mnie, to też niszczysz moje, czy innych blogerów, blogerek ciało, właśnie ową świątynię Ducha Świętego, lecz wg słów naszego Pana Jezusa Chrystusa, Zbawiciela nasze ciała są święte: I dlatego: "Ten kto zniszczy świątynię Ducha Świętego, tego zniszczy Bóg". Odwołuję się do tych słów Boga i Najwyższego Kapłana, raz by ci jasno i klarownie uzmysłowić skąd moja siła i moc, a dwa by cię przestrzec, byś w swojej pysze nie zatracił się już zupełnie, że nie będzie dla ciebie ratunku i na samą wieczność.

Nie wiesz kiedy umrzesz jazgdyni, może dzisiaj umrzesz we śnie, może jutro nad ranem?! Tego nikt nie wie! Wyobrażasz sobie siebie teraz przed Panem, twrzą w twarz?! Opamiętaj się! To nie żarty! Paniemajet?! Z Panem Bogiem Sławomir Tomasz Roch

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
-5

Sławomir Tomasz Roch

#1633954

Tak widzę,

Ale jakie mogę mieć oczekiwania od osób, które nie rozumieją po polsku, a tak bardzo pysznią się swoją polskością. Uważam, że szkoda każdej chwili na rozważania, czy też analizy ich oszczerstw. Jak zauważyłeś to jest demagogia i to demagogia ciężkiego kalibru. O honorze nie ma tu mowy. Powiesz poszedł precz, tym prędzej jeden z drugim powróci.

Często mamy chamów w dwojakim znaczeniu tego wyrazu i niestety żadnej możliwości na tym portalu aby ich z naszej przestrzeni usunąć. A więc, cokolwiek byś nie napisał oni, jak korniki w miąższu zdrowego drzewa, przeżują to na miazgę i wyplują. Wszystko po ich odwiedzinach ma podobną strukturę, kształt i zapach. 

Dziękuję za napisanie reprymendy, choć z całą pewnością do tego osobnika nie dotrze.

Dobranoc

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
-6

AgnieszkaS

#1633956

......Jezusem Chrystusem, który za dobro wyngradza, a za zło karze! Jak sama oto twierdzisz, że oto nie kłamiesz obrzydliwie na naszym bardzo pożytecznym portalu, to tu i teraz napisz: potępiam gloryfikowanie OUN-UPA na współczesnej Ukrainie i przez Cerkiew grecko-katolicką na czele z jej zwierzchnikiem abp Światosławem Szewczukiem ze Lwowa. Z Panem Bogiem Sławomir Tomasz Roch

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
-5

Sławomir Tomasz Roch

#1633957

Panie Leszku od wielu lat ma Pan doświadczenie z prawem i z wielką niesprawiedliwością, jak przeczytałem. Czy byłby Pan łaskaw zareagować z właściwym Panu doświadczeniem, kulturą osobistą i umiłowaniem sprawiedliwości, na to co dzieje się obecnie na naszym portalu, a co objawiło się tu powyżej?! Będę wdzięczny! Z poważaniem Sławomir Tomasz Roch

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
-5

Sławomir Tomasz Roch

#1633958

Otóż i owszem bardzo pięknie napisane: „Bóg Honor i Ojczyzna od pokoleń jest naszym motto. I tak będzie zawsze. Jestem artystą rzezbiarzem. Aktywnie pracuje dla Polski sprawiedliwej i uczciwej. By Naród Polski żył godnie i w wolnej swojej Ojczyżnie.”

Tak trzymać! Po temu tym bardziej tak tylko sobie dumam, co też Mateusz555 myśli o gloryfikowaniu OUN-UPA na współczesnej Ukrainie i na naszym portalu?! Proszę gorąco o pilną i bardzo potrzebną na forum odpowiedź.... . Z poważaniem Sławomir Tomasz Roch

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
-5

Sławomir Tomasz Roch

#1633959

......gdzie są Ciała naszych dziadków, ojców, matek, braci, sióstr, dzieci, powinowatych, krewnych, kuzynów, przyjacieli, znajomych, sąsiadów, naszych parafian, gdzie są dziesiątki tysięcy ochrzczonych i bierzmowanych ciał Męczenników Wołynia i Kresów?! Gdzie są Onych podle i barbarzyńsko zakopane przez rezunów, bulbaków, banderowców, Ich relikwie święte?! Już 77 lat czekają oto na godny pochówek, jak długo jeszcze AS, jak długo jeszcze jazgdyni, jak długo jeszcze niepoprawni blogerzy, blogerki i nasi sympatycy?!

Na miłość Boską przecież nasza ojczyzna od 1054 lat jest katolicka, przecież tam za graniczną rzeką Bug, też bodajże w 1997 r. obchodzili 1000-lecie Chrztu Rusi. Co dzieje się w kontekście powyższego (ponad 150 komentarzy), co dzieje się oto z naszymi narodami?! Co to ma niby być?! To ma być świadectwo dla następnych pokoleń?! Ludobójcy z OUN-UPA?! Tak okrutni, tak diaboliczni, tak piekielni, jakich ziemia nigdzie chyba więcej i pod żadną szerokością geograficzną nie widziała i nie przecierpiała?! To jest ta propozycja Cerwi grecko-katolickiej dla Europy i dla narodów świata na dziś i na teraz?! To odrażające! To gorszące! To nie do przyjęcia! Zgroza! Skandal, który trwa i który niszczy prawdziwą miłość, który kpi sobie wprost z prawdy i z Bożej sprawiedłiwości!

To nie ma też nic wspólnego z prawdziwym przebaczeniem i miłosierdziem! To jest akurat miłosierdzie fałszywe! Poza tym, gdzie to właściwe miłosierdzie dla Ofiar?! Nadto nie wolno wynosić na Ołtarze i pomniki zwyrodnialców! Rębacz siekierą nie może być przecież z siebie dumny, no na miłość Boską! Z czego ma być niby to dumny, z barbarzyństwa, z okrucieństwa, którym wojował za swoją Ukrainę?! Toż to kpina wierutna jest z wszelkiej przyzwoitości i z wszelkich norm ludzkich. A najgorsze, to jest zarazem żywy przykład, który zachąca do następnych zbrodni, do bestialstwa......, w imię pobłażaniu zła i w imię nierozliczenia winnych, największych zbrodni. Z Panem Bogiem Sławomir Tomasz Roch

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
-5

Sławomir Tomasz Roch

#1633975

....to podziel się odnośnie i powyższych treści, będzie to z pożytkiem dla nas wszystkich i dla sprawy upamiętnienia naszych rodaków zamęczonych na Wołyniu i Kresach. Krew się bowiem burzy, gdy Ich siepacze z OUN-UPA są oto gloryfikowani na wspólczesnej Ukrainie, a i tu są ludzie, są tacy niepoprawni blogerzy i blogerki, którzy nie chcą tego publicznie potępić. Daj zatem michaelu-abakusie dobry przykład, wykaż się męstwem. Pozdrawiam bardzo serdecznie Sławomir Tomasz Roch

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
-5

Sławomir Tomasz Roch

#1633978

Czy mogę w Imieniu Kresowian prosić o słówko, o osobistą refleksję?! Jest Pan dziennikarzem, nie brakuje Panu wiedzy, umiejętności, doświadczenia, niezależnych sądów i opinii. Bądę wdzięczny. Pozdrawiam STRoch

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
-5

Sławomir Tomasz Roch

#1633980

Ukryty komentarz

Komentarz użytkownika Husky został oceniony przez społeczność negatywnie. Jeśli chcesz go na chwilę odkryć kliknij mały przycisk z cyferką 2. Odkrywając komentarz działasz na własną odpowiedzialność. Pamiętaj że nie chcieliśmy Ci pokazywać tego komentarza..

Co za banderowskie typy na Niepoprawnych

.Zaledwie dwa dni ma ten Twój wpis a już głosowało 26 osób .A liczba odsłon to ponad 10tys.I zobacz jak głosują Ci Banderowcy z NP.15 głosów popierających Twój wpis i 11 płaczków o losy portalu a nawet Polski.

To skandal.To nie miało prawa się wydarzyć.Taki wpis to wstyd na cały internetowy świat.Co o nas teraz inni będą pisać?.
Jedyne wyjście to teraz apel do ....??????
Ale  nie będę pisał do kogo bo znów będzie nawalanka do białego rana
Pozdrawiam szefową portalowego klanu "Bandery"

 

ps.

Z uwagii na fale hejtu,spamu i wyzwisk kierowanych pod moim adresem,informuję wszem i wobec że mam to w 5 literach

               

 

 

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
-6

Babies Lives Matter
White Lives Matter

#1633995

....na ulicy z maczetą koleś, albo lepiej z siekierą. I nie daj Boże walnie Cię tak, aż gwiazdki zobaczysz, może kończynę odetnie, a Ty jakimś cudem przeżyjesz. Tylko że resztę życia będziesz budził litość, u normalnych, dobrych ludzi. Ciekawe Husky, wielce ciekawe czy wtedy będziesz sobie pokpiwał?! Czy będzie Ci do śmiechu?! Powiadam Ci, że wielu naszych braci i sióstr tak strasznie cierpiało, nie zawiniwszy! Nikomu tego nie życzyli i nie życzą, ale czego doświadczyli, tego lepiej żebyś Ty za ziemskiego życia nie zaznał. Uważaj Husky, bo ten się śmieje, kto się śmieje ostatni! Uważaj, ile razy pogrywasz sobie w świętym cieniu Męczenników Wołynia i Kresów, bo jak mi Bóg miły wielu, bardzo wielu nieustannie patrzy w Niebo i wzdycha...... . Pan Bóg nierychliwy ale sprawiedliwy - w sprawach ważnych naturalnie! Z Panem Bogiem STRoch

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
-5

Sławomir Tomasz Roch

#1633997

A przecież, gdybym zasugerowała, że nie wolno nam każdego Niemca nazywać hitlerowcem, to przyznano by mi rację i nikt nie próbowałby zdefiniować mojej postawy jako "antypolskiej", ani też oskarżyć o ukryty hitleryzm.

Z czego zatem wynika różnica w reakcji? Myślę, że z wielkiej potrzeby poczucia wyższości pewnych Polaków nad Ukraińcami. Natomiast w stosunku do Niemców te same osoby wyrażają swoje pretensje skromniej i z większą uwagą na słowa. Nikt rozsądny nie śmiałby  przemawiać do współczesnych Niemców jako hitlerowców. Natomiast  w stosunku do Ukraińców użycie określenia banderowcy to jest w potocznym polskim języku norma. 

Również pozdrawiam

 

P.S.

Z Banderą nie mam nic wspólnego. Intryguje mnie polska mentalność. 

 

 

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
-6

AgnieszkaS

#1634011

Gdyby wpadli na taki pomysł, zasadne byłoby o nich mówić: hitlerowcy.

Podoba mi się!
7
Nie podoba mi się!
-4

"Trzeba przywrócić ducha miłości wszystkim normom prawnym". /Kardynał Stefan Wyszyński/

#1634043

Świat tylko z pozoru dzieli się na białe i czarne. Polecam do przeczytania rozmowę Polityki z Janem Olszewskim na temat Bandery i generalnie wydarzeń na Ukrainie:

 

"Zbrodnię tę wiąże się z nazwiskiem Romana Szuchewycza. Jednak potrzeba tu bardzo pogłębionych badań. Także w kwestii roli sowieckiej w wywołaniu tej zbrodni. Osobiście doskonale rozumiem obawy Bandery, który dopatrywał się wpływów sowieckich w ukraińskim radykalnym ruchu niepodległościowym. Te obawy nosiły wręcz znamiona może nawet obsesji. Ale ta obsesja miała swoje racjonalne podstawy. Myślę, że historycy polscy i ukraińscy powinni wątek sowieckiej inspiracji dla zbrodni wołyńskiej poważnie wziąć pod uwagę. Choć zdaję sobie sprawę, że jeśli są jakiekolwiek dokumenty na ten temat, to znajdują się one w archiwach KGB."

https://www.se.pl/wiadomosci/polityka/olszewski-bandera-nie-odpowiada-za-woyn-aa-D98u-Cavz-hRhC.html

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
-6

AgnieszkaS

#1634046

Witaj

Jak widzisz, sowieci dopięli swego. To ich klasyczny modus operandi - divide et impera. Nawet jeżeli to będzie po 100 latach, ludzie, narody mają być skłóceni.

Zawsze znajdzie się osioł, który krzyknie - to nasz odwieczny wróg! Bo tak właśnie 77 lat temu sowieci napuścili jednych na drugich, by zawsze między narodami była zadra. Na wieki. Bowiem już wtedy myśleli, a to właśnie już jest dzisiaj, że jeżeli Polska dogada się z Ukrainą i zawrą pakt o przyjaźni, to są w stanie wykończyć Rosję. Lub choćby poważnie ją osłabić i odebrać jej pozycję lokalnego hegemona.

I także dlatego agenci Moskwy tak wrzeszczą, zbierają ludzi, by nienawiść do Ukraińców nie malała.

Co tam Katyń. Co tam Syberia i gułagi. I co tam Smoleńsk. Nasza złość ma być skierowana na Ukrainę. Na bestialstwo prymitywnych parobków sterowanych przez zadbanych i dobrze nakarmionych, prawdziwych morderców z Kremla.

Słowianie na Słowian. A nie Słowianie na prawdziwych oprawców - mongolską dzicz i teutońską butę i pogardę.

I tu, taki skrajny idiota wyje i się ślini, by ten fałsz podtrzymać - Moskwa to przyjaciel, a odwieczny wróg to Kijów.

I trzeba być skrajnym głupkiem i nie mieć instynktu przetrwania, by takiemu kretynowi wierzyć.

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
-5

JanuszK

Za zaproszeniem   https://klubdyletantow.blogspot.com

 

 

 

 

#1634055

Właśnie dlatego zasadnym jest nazywać ukraińców banderowcami. Stawiają pomniki naszym oprawcom i z polskiego punktu widzenia, a wolno nam go mieć, stają się jego zwolennikami. Gdyby Ukraińcy postawili sprawę jasno i przyznali sie, jako naród do tych czystek etnicznych to, można byloby traktowac ich tak jak by na to zaslugiwali. Ale oni idą w zaparte, czyli według nich Lachy są same sobie winne? Z Niemcami jestśmy foemalnie w stanie wojny, bo nie podpisano traktatu pokojowego. W jakim stanie jestśmy z Ukraińcami, którzy nie mieli swojego państwa w czasie gdy robili czystki etniczne zarządzając rzeź? Czy dlatego nie muszą jako nacja ponosić odpowiedzialności? Ja rodzinnie nie mam nic wspólnego z Kresami, ale gdy chodzi o Wołyń, tu mam uczucia nieprzyjazne wobec nich. To nie sa sprawy łatwe, ale Ukraińcy niczego swoją postawą nie ułatwiają sobie. Przyszłość naszych stosunków jest obiektywnie w ich rękach.

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
0
#1634059

.....masz do powiedzenia?! Znana jesteś niekiedy z ciętego, konkretnego języczka. Taka markowa z zębem! Rad bym był wielce, gdybyś dzisiaj oto w samą Uroczystość Bożego Ciała, raczyła z serca napisać: potępiam gloryfikowanie OUN-UPA na współczesnej Ukrainie i przez Cerkiew grecko-katolicką na czele z jej zwierzchnikiem abp Światosławem Szewczukiem ze Lwowa.

Bądz przeto śmiała, odważna! Daj dobry przykład wszystkim. Pozdrawiam bardzo sedecznie Sław

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
-5

Sławomir Tomasz Roch

#1633998

"Z czego zatem wynika różnica w reakcji?"

Uważam, że z przemieszania pojęć.

Wielu z nas przebaczenie utożsamia z pojednaniem. Co jest nieporozumieniem.

Pojednanie jest wspólną deklaracją do naprawienia wzajemnych relacji przez uporządkowanie bolesnej dla obu stron przeszłości. Tu do tanga trzeba dwojga.

Przebaczenie zaś jest procesem, który często latami dokonuje się w sercu człowieka. A przygodę z osiąganiem zdolności do przebaczenia zaczyna się od niepielęgnowania doznanych krzywd. To tańczy się solo.

Czym więcej zdolności do przebaczenia u obu stron, tym pojednanie staje się bardziej owocne.
Przy braku tej zdolności pojednanie jest przeciąganiem kołderki. Emocjonalną polemiką, kto komu statystycznie więcej krzywdy wyrządził.

dratwa3

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
-3

http://ratujlasy.niepoprawni.pl/

#1634048

>>>Wielu z nas przebaczenie utożsamia z pojednaniem.
I słusznie. To nie jest nieporozumieniem. Jak niby miałoby to wyglądać inaczej? Przebaczasz komuś i nadal masz żal, wypominasz? To nie jest przebaczenie.

Co innego pamięć o tym, co było, która jest związana z bólem, po tym co zaszło, po stracie. I BRAK CAŁKOWITEGO ZAUFANIA, BO NA ZAUFANIE TRZEBA ZASŁUŻYĆ.

Tu nie ma łatwych rozwiązań - jak się niektórym wydaje. Co by było, gdyby jakiś naród oskarżył nas, że w związku z jakimiś zbrodniami wojennymi mamy się wyrzec Piłsudskiego lub AK? Czy to jest do pomyślenia? Oczywiście że nie. A czego domagają się niektórzy od Ukraińców? Wyrzeczenia się tego, co - słusznie czy nie - utożsamiają ze swoją walką o niepodległość. Wystarczy im zamienić sztandary, prawda? Może kiedyś do tego dojdzie. A jeśli nie? Czekajmy 10, 50, 100 lat? Jak długo? Może po jakimś czasie to oczekiwanie okaże się niepotrzebne, bo za naszą wschodnią granicą wszędzie będzie... Rosja. No trudno. Polacy, nic się nie stało? Pokrzyczymy sobie i pokłócimy się na inne tematy, co?

>>>do tanga trzeba dwojga.
Owszem, ale ktoś to musi rozpocząć. Gdy zwaśnione strony pozostają w głębokiej nienawiści trudno zacząć cokolwiek.

Widać to na tym portalu. Ktoś napisze coś, co jest wyraźną ironią, sarkastyczną uwagą, a już znajduje się ktoś, kto to bierze serio, dosłownie i cytuje o potem wielokrotnie jako... dowód czegoś, czym ta ironiczna uwaga nie jest. W psychiatryku nie ma lepszego kabaretu z Napoleonem i Bajaderem.

Kto ma zacząć? Zwykle zaczyna ten mądrzejszy. Czasem dlatego, że ma Boże prowadzenie.

>>>Przebaczenie zaś jest procesem...
I tak i nie. Do przebaczenie trzeba dojrzeć, więc niektórzy nie dojrzewają do końca życia. Inni podchodzą do tego jak do miłości - uważają, że to decyzja. Kiedy podejmie się decyzję trzeba przy niej wytrwać. Bóg w tym pomaga. Bo przebaczenie jest oznaką Bożego serca, i takiego charakteru.

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
-5

Krispin z Lamanczy
Aby czynić dobro, trzeba umieć rozróżniać między dobrem a złem.
Każdy uczy się na błędach. Lepiej uczyć się na cudzych!

#1634052

.

 

Autentycznie się cieszę, że trafił na niepoprawnych Człowiek Myślący.

I utalentowany.

 

Ps. Ostatnie nabytki podsyłała na portal wyłącznie agentura.

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
-6

JanuszK

Za zaproszeniem   https://klubdyletantow.blogspot.com

 

 

 

 

#1634056

Czy wypadek przy pracy? :)

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
-3

Krispin z Lamanczy
Aby czynić dobro, trzeba umieć rozróżniać między dobrem a złem.
Każdy uczy się na błędach. Lepiej uczyć się na cudzych!

#1634057

/

 

Nie.

Mój szczery pogląd bez podtekstów.

 

Ps. Rany! Jacy ludzie dziś podejrzliwi.

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
-4

JanuszK

Za zaproszeniem   https://klubdyletantow.blogspot.com

 

 

 

 

#1634061

...a na drodze... :)

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
-4

Krispin z Lamanczy
Aby czynić dobro, trzeba umieć rozróżniać między dobrem a złem.
Każdy uczy się na błędach. Lepiej uczyć się na cudzych!

#1634063

A ja marynarzem.

Czyli oboje z branży transportowej.

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
-4

JanuszK

Za zaproszeniem   https://klubdyletantow.blogspot.com

 

 

 

 

#1634066

...a samochodem transportuję się do pracy :)

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
-4

Krispin z Lamanczy
Aby czynić dobro, trzeba umieć rozróżniać między dobrem a złem.
Każdy uczy się na błędach. Lepiej uczyć się na cudzych!

#1634068

Słusznie. Oboje tu to dwa instrumenty dęte.

Jak trąba i fujara ;-)

Oczywiście ta trąba i ten fujara.

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
-5

JanuszK

Za zaproszeniem   https://klubdyletantow.blogspot.com

 

 

 

 

#1634073

...bo tu zbyt wielu jest widać nadętych :)

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
-3

Krispin z Lamanczy
Aby czynić dobro, trzeba umieć rozróżniać między dobrem a złem.
Każdy uczy się na błędach. Lepiej uczyć się na cudzych!

#1634090

Nasza rozmowa o transporcie oraz instrumentach wzbudza zainteresowanie, czego dowodem jest minus 13 za komentarze, a u mnie JEDYNIE minus 11. Pozwolę sobie zatem na jeszcze dwie uwagi - za cichym pozwoleniem niepytanej autorki wpisu i dyrekcji. I zobaczymy, kto wtedy będzie lepszy :)

Nie wiem, czy moje uwagi winny (jak najbardziej) być pozytywne, czy negatywne, dlatego będą dwie - jedna za, a druga przeciw (jak nakazuje "miszcz ceremoni" były.

Po pierwsze, dziękuję za słowa uznania. Nie czuję się godny, ale nie omieszkam też odwzajemnić się jednym miłym komentarzem :)

Po drugie, znowu muszę zaprotestować przeciwko PISowni... wróć, PISaniu... wróć... hmm... używaniu niepoprawnych form gramatycznych "ta trąba i ten fujara", kiedy wiadomo, że fujara jest rodzaju żeńskiego i powinno być "ten trąba i ta fujara". Nie wspomnę już o sugerowaniu jakobym to ja był jednym z owych instrumentów. Co do mnie, zdecydowanie wolę instrumenty (re)perkusyjne.

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
-1

Krispin z Lamanczy
Aby czynić dobro, trzeba umieć rozróżniać między dobrem a złem.
Każdy uczy się na błędach. Lepiej uczyć się na cudzych!

#1634105

">>>Wielu z nas przebaczenie utożsamia z pojednaniem.
I słusznie. To nie jest nieporozumieniem."

Utożsamia, czyli czyni tym samym. A to są jednak dwie różne wartości. Choć wzajemnie się wspierają.
Przebaczenie nie stawia warunków, więc pojednanie, jak i zaufanie nie jest mu konieczne. Zaufanie natomiast niezbędne jest pojednaniu.

">>>do tanga trzeba dwojga.
Owszem, ale ktoś to musi rozpocząć."

Jednak w pojedynkę można tylko rozpocząć. Wyjąć cegłę z muru.

">>>Przebaczenie zaś jest procesem... I tak i nie. Do przebaczenie trzeba dojrzeć, więc niektórzy nie dojrzewają do końca życia. Inni podchodzą do tego jak do miłości - uważają, że to decyzja. Kiedy podejmie się decyzję trzeba przy niej wytrwać. Bóg w tym pomaga."

Decyzję można jedynie podjąć o niepielęgnowaniu doznanych krzywd. I nieustannie, choć na początku z różnym skutkiem, trenować to postanowienie. Sama decyzja o przebaczeniu nie jest jeszcze przebaczeniem.

Nierzadko po domowych awanturach, zmęczeni wywlekaniem z przeszłości doznanych krzywd, ludzie sobie "przebaczają", by przy następnej kłótni wrócić do tych samych, "przebaczonych" wcześniej sytuacji.

Przebaczenie eliminuje z pamiętliwości czynnik emocjonalny, przemieniając ją w spokojną pamięć.

dratwa3

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
-1

http://ratujlasy.niepoprawni.pl/

#1634058

...ze są to "dwie różne wartości", ale przez wybaczenie droga do pojednania. Pojednanie może - zgadzam się całkowicie - być tego następstwem.

>>>Przebaczenie nie stawia warunków
Uwaga, stąpasz po cienkim lodzie :)  za to może być kara. Takich rzeczy się tu nie wybacza :)

>>>Zaufanie natomiast niezbędne jest pojednaniu.
Niekoniecznie. Pojednanie to nie małżeństwo (które w ogóle jest czymś więcej - jest przymierzem), choć w słowie tym kryje się "jedność". Może to być jedność celów i metod ich osiągnięcia, czyli... miłość z rozsądku.

>>>Jednak w pojedynkę można tylko rozpocząć. Wyjąć cegłę z muru.
Zgoda, ale to już coś. Żeby z kimś zatańczyć ktoś musi poprosić do tańca, prawda? "do tanga trzeba dwojga", ale ktoś musi wykonać pierwszy krok i prowadzić w tańcu. Cegła? Może ktoś (kto nie chce przebaczyć) powinien się nią puknąć w głowę - im szybciej, tym lepiej? Dzięki za podpowiedź :)

>>>Sama decyzja o przebaczeniu nie jest jeszcze przebaczeniem.
Owszem, Sama decyzja kupna chleba nie jest jeszcze chlebem. Stokrotne dzięki. O tej godzinie? Lecę na stację benzynową...

>>>Przebaczenie eliminuje z pamiętliwości czynnik
>>>emocjonalny, przemieniając ją w spokojną pamięć.
I tu pełna zgoda. To błysk prawdziwego geniuszu! :)

Pozdrawiam.

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
-3

Krispin z Lamanczy
Aby czynić dobro, trzeba umieć rozróżniać między dobrem a złem.
Każdy uczy się na błędach. Lepiej uczyć się na cudzych!

#1634062