Co tu jest grane?

Obrazek użytkownika Stahs
Kraj

Statystycznie rzecz biorąc…

Ostatnio trochę słuchałem i czytałem, i wyszły mi takie oto słupeczki statystyczne, które każdy jeden może znaleźć, a wielu już pewnie znalazło.

Śmiertelność w Polsce w roku 2019 -409 900 , w 2018 -414 200. Tyle suche cyfry

Oficjalne statystyki covidowe  zgony w Polsce od początku Pandemii -14 314. Dużo , bardzo dużo  - Pandemia trwa około 8 miesięcy czyli szacować należy że umrze około 20 tys ludzi  rocznie lub więcej… To bardzo dużo i to nie jest żart.

Ale… w skali rocznej  to 5% zgonów w Polsce. Z tego należy przyjąć że minimum połowa to oczywiste zgony – powikłania etc wynikające z innych schorzeń. Mamy zatem około 2-3 % zgonów wynikających z covid – to dalej dużo – 8-12tys. Zgonów. To bardzo dużo. Koszty pandemii i blokady gospodarczej szacować należy w miliardy… Grube miliardy. Przestoje, zmiany społeczne, obniżenie poziomu wykształcenia, depresje etc…

Na choroby kardiologiczne umiera w Polsce rocznie około 40 % zmarłych, na nowotwory około 25% inne przyczyny to pozostałe 35%.

Z powodu chorób kardiologicznych i nowotworów nie zamykamy nawet fabryk tytoniowych, nadal pracują gorzelnie, jemy wieprzowinę i pijemy colę. Nie zmieniamy nawyków stosując inżynierię społeczną, tak jak ma to miejsce przy epidemii covid dotyczącej znikomej na tą chwilę skali zgonów.

Jaka jest skala zgonów innych niż covid  wynikająca z utrudnionego dostępu do służby zdrowia? Są tacy którzy próbują to szacować – ja tego nie zrobię, ale takie zjawisko jest…

Jedną z naczelnych zasad medycznych jest:

Przede wszystkim nie szkodzić

Czy jeszcze  ją stosujemy, skoro nie przeprowadza się planowanych zabiegów i operacji, a wszelkie schorzenia inne niż covid są często bagatelizowane, bo przecież jest pandemia.

Dlaczego tak jest?

Czy mamy do czynienia z epidemią paniki czy z ogólnoświatowym zabiegiem inżynierii społecznej?  

Dokonuje się ogromna atomizacja mrówek.

Ludzkie zachowania i przyzwyczajenia ulegają całkowitemu, błyskawicznemu przemodelowaniu.  Komputer staje się oknem na świat i sposobem komunikacji nie tylko w pracy ale w szkole i życiu codziennym. Ludzie umierają samotnie… Opanowuje nas strach przed jutrem i niepewność.

Dokąd zmierzamy jako społeczność?

Czy rządzą naszymi zachowaniami  emocje i strach przed nieznanym, czy raczej mamy do czynienia z przemodelowaniem świata?  Kościoły stoją puste, ludzie są sobie wilkami, cel naszej egzystencji znika we mgle niepewności…

Kim staniemy się po zakończeniu pandemii?

Czy nasz system wartości runie i staniemy się jakimś new  społeczeństwem?

Zaakceptujemy korupcję władzy,  budowanie kolejnych szpitali –misiów i zakupy respiratorów u handlarzy bronią bez przetargu? Gdzie zmierzamy?  Czy w stronę zatomizowanych mrówek zamkniętych przed monitorami? Czy raczej odbudujemy więzi społeczne i wzmocnimy nasz system wartości wracając do korzeni naszej cywilizacji?

Już jasno widać że są siły i ludzie którzy wykorzystują zaistniała sytuację do własnych, egoistycznych celów. Czy to jest tylko szybki zysk czy raczej odsysanie tłuszczu od klasy średniej i masowa pauperyzacja społeczeństwa?

Czas pokarze.. Jedno jest pewne- dalej więcej ludzi umiera na inne schorzenia niż covid… a z tego powodu nie zmieniamy naszych zachowań społecznych.

To dziwne… Co najmniej dziwne…

Ocena wpisu: 
Twoja ocena: Brak Średnio: 4.6 (głosów:10)

Komentarze

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
-1

Bądź zawsze lojalny wobec Ojczyzny, wobec rządu tylko wtedy, gdy na to zasługuje. Mark Twain

#1652755

Izolacja bezobjawowych jest skrajnie szkodliwa.

Ze znanych mi kilku osób, które ostatnio trafiły do szpitala z powodu innych chorób niż Covid-19, wszystkie były przebadane na wirusa i żadna nie była zakażona. Po tygodniu okazywało się, że na oddziale jest jakiś pacjent z Covidem, więc ponownie badano wszystkich. I wszystkie te wcześniej niezarażone osoby nagle - okazało się - mają pozytywny wynik testu. W konsekwencji poprzenoszono je na oddziały covidowe. Żadna z tych osób nie ma objawów chorobowych covidowych, ale leczenie główne (dla których znalazły się w szpitalu) opóźnia się co najmniej o 10 dni, bo muszą przejść przez izolację. W jednym z przypadków stanowi to bezpośrednie zagrożenie dla życia, bo cofnięto z leczenia osobę potrzebującą pilnie radioterapii.

 

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
-3

"Trzeba przywrócić ducha miłości wszystkim normom prawnym". /Kardynał Stefan Wyszyński/

#1652789

Absurdów i głupot tego typu jest multum, aż sie zaczynam zastanawiać, czy to nie jest specjalnie robione bo ktoś ma interes

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
0

Nie minusuję bez uzasadnienia, bo to jak cios po ciemku w plecy.  Komentarze niemerytoryczne i agresywne minusuję bez dodatkowego wyjaśniania. Uwagi osobiste proszę kierować na PW.

#1653000

Dziękuję, bardzo trafne spostrzezenia. 

.........Az tak trafne i oczywiste dla niektórych ale niestety większość ludzi żyją już teraz jak zombi a co będzie dalej ?1

- czas pokaże.....

pozdrawiam serdecznie,

MM

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
0

Emil Cioran: "Stróżka stawiająca sobie pytania na temat sensu życia jest filozofem bardziej aniżeli historyk filozofii".

#1652989

Wzbudzić w ludziach strach, panikę , histerię i wtedy WSZYSTKO  da się z nimi zrobić. Dadzą się zniewolić, okraść ,wszczepić sobie dowolną truciznę , przestrzegać  idiotycznych przepisów,  zapomnieć  logiki i matematyki, nie analizować statystyk, filtrować informacje...

Nawet w TVP ostatnio słyszałam lekarzy którzy na dużych liczbach wykazywali, że żadnego drastycznego wzrostu zgonów   ogółem spowodowanych covidem nie ma  nie było i nie będzie, jest za to  40% spadek diagnostyki i terapii raka i już  mamy 15% wzrost zgonów na raka i wycofanie ze statystyk grypy. Już wielokrotnie pisano, że testy sprawdzają nie wiadomo co  (na pewno stan kona dystrybutorów) sam ich autor przyznał, że są i niespecyficzne i niedokładne, co oznacza , że mamy  zarówno fałszywie dodatnie wyniki jak i fałszywie ujemne wyniki).

I w tej histerii w równym stopniu uczestniczą , niewierzący hedoniści (co rozumiem) jak i rzekomo wierzący w Boga oraz w to, że  na tym świecie jesteśmy tylko  przelotem (czego kompletnie nie rozumiem). 

PS. Świetnie dobrany  obrazek do wpisu głównego.

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
0

Nie minusuję bez uzasadnienia, bo to jak cios po ciemku w plecy.  Komentarze niemerytoryczne i agresywne minusuję bez dodatkowego wyjaśniania. Uwagi osobiste proszę kierować na PW.

#1653003