Jadą wozy kolorowe z ekselencją, rubaszną prostaczką oraz trans bredniami

Obrazek użytkownika antysalon
Kraj

Dwie rzeczy; chleb i mleko oraz kamienie pomalowane na czarno#.
Ale do tych podstawowych produktów żywnościowych odniosę się na końcu pod #.

Dwie sprawy, dwie osoby, a nawet i trzy, ale problem ten sam, czyli pozornie tylko pomieszanie z poplątaniem, ale nie tak znowu!

Albowiem idzie, a raczej chodzi o elementarną przyzwoitość.

Zacznę od ambasadora USA w Polsce, który pozwolił sobie na paskudną wypowiedż.

Pan Ambasador Mark Brzeziński na Twitterze podzielił się swoją wizytą w krakowskim muzeum. Odwiedził je w towarzystwie męża Kamali Harris takimi słowy:

" Wspólnie z @SecondGentleman zwiedziliśmy Fabrykę Schindlera – muzeum ukazujące życie w Krakowie podczas nazistowskiej okupacji. To ważna lekcja o zachowaniu człowieczeństwa w przerażającym okresie historii."

O tempora! o mores!

Co to za czasy!, co to za obyczaje?, gdy ambasador naszego głównego, najważniejszego sojusznika fałszuje historię z l. 1933-1945.
Ba! wybiela Niemców z popełnionych zbrodni nie tylko na Polakach, powtarzając te brednie o nazistach, jako sprawcach.

I to ma być sojusznik?, przyjaciel?

Kilka dni temu widziałem wypowiedż tego pana, gdy ambasador publicznie nazwał przyjacielem szefa największej polskiej firmy, Daniela Obajtka.

Panie prezesie Orlenu!
Tak na wszelki wypadek!: radziłbym uważać na takich "przyjaciół", którzy to publicznie w sposób niedopuszczalny wykoślawiają prawdę historyczną, wekslując zbrodnie niemieckie na narodzie polskim na jakichś tam nazistów!

Przyjaciel Polski tak nie robi!, nie szuka zbrodniczym Niemcom zmyłkowego, fałszywego certyfikatu na wybielanie ich zbrodni

A tak na marginesie, czyli w zasadzie po prawdzie.
To ja, wbrew nieuzasadnionym, przecenionym zachwytom, nigdy nie uważałem seniora Brzezińskiego za znawcę wschodu, związku sowieckiego, ani za osobę sprzyjającą polskim interesom.
Albowiem tenże pan, został tak mocno przereklamowany, a dowodem na to, są jego rady, jakich udzielał kolejnym demokratycznym prezydentom USA w sprawach Zw. Sowieckiego, potem Federacji Rosyjskiej.
Były one, rady, na wskroś powierzchowne, nacechowane nie tylko naiwną znajomością sowietów, lecz co najgorsze NAIWNYM, OPACZNIE POJMOWANYM CO DO ISTOTY ORAZ CELU W JAKIM ZMIERZA Moskwa.
Ojciec obecnego ambasadora zdaniem ...antysalona, a moim tym bardziej! zwyczajnie był po prostu cienki.
Albowiem tak naprawdę, to ANI NIE ZNAŁ, ANI NIE ROZUMIAŁ ROSJI!
Po prostu długimi laty w sposób niezasłużony funkcjonował jako rzekomy znawca!
Ale nie ze mną! nie z Kresowiakiem z urodzenia! takie numery!( od 2008 r. wielokrotnie w takim tonie pisałem na NP)

Rosji! ani tamtej za ZSRR, ani tej- FR po 90r.
Tej Rosji!, która od zawsze była i jest taka sama!; TĄ SAMĄ ROSJĄ!
pan senior Brzeziński może starał się uczyć, ale nie wyszło, a jego porady n/t Rosji udzielane byłym prezydentom Ameryki moją opinię potwierdzają.

Rossija!
... .....mat!,
Kakaja ty była, takaja ty i jeśt!

Wóz i przewóz.
Taka jedna, dziewucha rubaszna, wulgarna prostaczka woziła się laty i to nieżle.
Najpierw na cygańskim wozie, nie tylko po jarmarkach!, aby potem już za bardzo wysokie apanaże na koszt polskiego podatnika.
I okazało się, że tak bardzo cierpiała z tego powodu, aż wygarnęła tvp, że ma dość.

Czego?
Kasy?
Nie! kasę może dalej czesać!

Ma dość publicznej tv.
Ta mocno już pod oraz przeemerytowana artystka scen polskich, tudzież a jakże i demoludowych!; od Kamczatki przez dedeery po festiwale młodzieży w Berlinie, na Kubie, a jakże ... postępowej pod oklaski samego Fidela Castro! czuje się dzisiaj zniesmaczona występami w rzekomo reżimowej tvp!

Przez ostatnie lat osiem jakoś ją te reżimowe przelewy z tvp, te miliony nie uwierały.
Dopiero w zapusty AD 2023 ją ...ockniło!, poczuła ten nieznośny ...ucisk reżimowej jak twierdzi tvp.
I już dalej nie może występować w reżimowym Opolu, Zakopanem, ...
Albowiem ma niesmak!

Cóż za delikatna istota!
Jaka puszysta subtelność!

Jakoś to brzdąkanie oraz wrzaski ( tak oceniałem ją od lat, poza okresem studenckich występów )! przez dwie dekady; Gierkowi, Breżniewowi, Husakowi, Honeckerowi, braciom Castro, Jaruzelowi jej nie zniesmaczało!
Nie brzydziły tamte występy.
Ale w tej tvp, to ona już dalej nie może występować.
Jaka wrażliwość krzykliwej divy.

Szczerze mówiąc mnie to cieszy, że tvp kończy sponsorowanie i tucz finansowy! gdyż latami zadawałem nie tylko sobie pytanie, a po jaki gwint jeszcze ją tam trzymają, pokazują, obwożą po Polsce.
Tak na moje, to powinna być "zlustrowana" za tę swoistą kolaborację! za to obrzydliwe wysługiwanie się, umizgi do gęsków komuchów
I jako komunistyczna-reżimowa diva wydalona na wschód, albo na Kubę.
(W powojennej Francji, za coś takiego golono je, wydalano nie tylko z Paryża na głęboką prowincję. Zdanie to poproszę potraktować jako mocny wtręt ...alternatywny, przy którym alternator to pikuś).

" 25 stycznia rozpoczęły się Mistrzostwa Europy w łyżwiarstwie figurowym w fińskim Espoo. Rozpoczęły się wyjątkowo niedorzecznym wyrazem „otwartości”. W czasie ceremonii otwarcia na lód wyjechała transpłciowa łyżwiarka. Okazało się jednak, że 45-letnia Minna-Maaria Antikainen niezbyt dobrze radzi sobie na łyżwach. Szybko upadła, a potem nie była w stanie samodzielnie wstać.
Pierwsza transpłciowa łyżwiarka w Finlandii wystąpiła w czasie prezentacji flag i z całą pewnością jej występ przejdzie do historii. Od kilku dni nagranie z tego występu cieszy się ogromną popularnością w mediach społecznościowych na całym świecie. Nie dzieje się tak jednak z uwagi na wyjątkowe umiejętności fińskiej gwiazdy. 45-latka nie była w stanie wykonać żadnej figury. Po niespełna minucie upadła na lód i nie potrafiła wstać. W końcu z pomocą musiała przyjść jej inna zawodniczka.
Co ciekawe, znacznie lepiej na lodzie Minna-Maaria Antikainen radziła sobie jako mężczyzna. Przed laty Markku-Pekka Antikainen zajął 3. miejsce na nieformalnych Mistrzostwach Świata w Łyżwiarstwie Figurowym dla Amatorów w niemieckim Oberstdorfie."

Dlaczego taki, może dla niektórych, nawet szokujący dobór postaci w moim wpisie; ekselencja ambasador, wulgarna diva i trans?

Łączy je...ABSURDALNOŚĆ!

pzdr

#
Wedle Donalda Tuska miało być tak już od wiosny 2022; drożyzna, bida, zimno;
czereśnie po 200 zł, chleba bochenek po 30 zł, brak elektryczności. Zamiast węgla PiS sprowadza kamienie pomalowane na czarno.
Mieszkania, domy bez ogrzewania, brrr!
D. Tusk ze swoją "wizją" dla Polski jako żywo pasuje do wyżej opisanych absurdów.

Twoja ocena: Brak Średnia: 5 (12 głosów)

Komentarze

A w rosji putin tylko czeka na odPOwiedni moment, by zaatakować cały świat POd pretekstem wyzwalania od lewactwa.

Vote up!
4
Vote down!
0

Евросоюз, идите вы в жопу!

#1649885

tych 200 mln $.
Już pierwsi carowie suto opłacali encyklopedystów.
Zaś Lenin zamiast na chleb swoim bidakom, wydawał wielkie pieniądze ( w złocie) na korumpowanie tzw elit w UK ( środowisko Oxford, Cambridge), Francja ( pisarze, dziennikarze, środowiska robotnicze, front narodowy), Ameryka ( pisarze nie tylko Hemigway).
Jedna sprawa rzuca mi się w oczy, że na razie nie widać, aby w PE ci z polskiego miotu lewico/komuny, polecani przez Schetynę, a wybrani z list KO, byli na liście płac.
A to oznaczać może, że donosili na Polskę za darmo, jak przystało na zbolszewicowanych potomków Pawki Morozowa.
Zaś komuchy z Grecji, Włoch, Niemiec, Hiszpanii mieli ideę głęboko gdzieś i brali kasę w walorach dolarowo/ojro.
Zaś Biedroń, Belka, Miller, Cimoszewicz, Hubner, donosili dla idei z czystej nienawiści do wolnej Polski.
Spurek szkalowała Polskę za latte z karaluchów? czy z głupoty oraz wychudzenia?
Czekam oczywiście na tych z peło.
Np wdowa po Adamowiczu donosiła na nasz kraj! dla idei? czy za $?
Halicki donosił na Polskę dla idei?, czy może za grant-kilka rasowych piesków do swojej hodowli?
Buzek dla idei, czy za współudział w patencie?
Kopacz dla idei? czy za intratną posadę dla córki i zięcia w renomowanej klinice?
I można by tak do wyczerpania listy!
Bez obrazy , ja tylko pytam!
pzdr

Vote up!
6
Vote down!
0

antysalon

#1649889

Szkoda,  ze cicer cum caule i nie wiadomo właściwie o co chodzi,a temat choćby ambasdora ciekawy. 

Vote up!
5
Vote down!
0
#1649892

Zygmunt Gloger w Rok Polski ( mam drugie wyd. oryginalne -zakupione we Lwowie latem 1918. Pierwsze ukazało się w roku 1900. Jedyna ocalała polska książka z bogatej biblioteki z naszego domu na Kresach. Pozostałe regularnie po każdym najściu zabierali sowieci od września 1939 aż po wiosnę 1958, gdy szykowaliśmy się-pakowali na wyjazd do Polski. Odpuścili tylko książeczki-modlitewniki.) w wierszu Mięsopust:

Mięsopusty, zapusty,
Nie chcą państwo kapusty,
Wolą sarny, jelenie,
I żubrowe pieczenie.
....

pzdr

Vote up!
5
Vote down!
0

antysalon

#1649896

To doradca najgorszego prezydenta Ameryki - Cartera, w czasie rządów którego wg. rad Brzezińskiego (jednostronne, dobrowolne ustępstwa "dla zachęty") ZSRR osiągnął maximum potęgi.  Kissinger, Brzeziński - działalność tych formalnie antykomunistów dokładnie wpisywała się w zamierzenia operacji dezinformacyjnej pt. "pierestrojka". Trudno dociec, czy byli to tylko nieświadomi "gównojedy", czy pracowali n a rzecz sowietów z opinią "antykomunisty". Ch. Story uważał, że Kissinger działał świadomie na rzecz Niemiec, Rosji i Izraela.
W polskiej Wikipedii jest informacja, że Brzeziński pochodzi z Brzezin k. Lwowa (czy jest taka miejscowość?) i jest pochodzenia szlacheckiego (herbu "Trąba"). W amerykańskiej informacja o polskim szlacheckim pochodzeniu nie stanowi żadnej wartości dodanej, więc jest sugestia, że jest pochodzenia żydowskiego (to otwiera wstęp na salony) - pochodzi od miasteczka "Brzezany" ("Brzeżany) k. Lwowa.

Co do młodego Brzezińskiego - niedaleko pada jabłko od jabłoni.

Vote up!
4
Vote down!
0

Leopold

#1649897