Dlaczego Konfederacja zdradzila swoje ideały patriotyczne i narodowe głosując na LGBT

Obrazek użytkownika Tezeusz
Kraj

 "Z badania przeprowadzonego podczas drugiej tury wyborów prezydenckich wynika, że nieco ponad połowa wyborców Krzysztofa Bosaka postanowiła poprzeć Andrzeja Dudę, a niewiele mniej Rafała Trzaskowskiego. – Te wyniki świadczą o przemijalności obecnego wzrostu znaczenia Konfederacji" – mówi portalowi Niezależna.pl politolog dr hab. Przemysław Żurawski vel Grajewski z Uniwersytetu Łódzkiego.

Z sondażu Ipsos dla TVP, TVN i Polsat wynika, że wyborcy Krzysztofa Bosak poparli zarówno Andrzeja Dudę (51,5 proc.), jak i Rafała Trzaskowskiego (48,5 proc.). Tak mocno spolaryzowany podział w Konfederacji sprawił, że momentalnie pojawiły się pytania o jedność Konfederacji. Wynik ten pokazuje bowiem, jak niejednolitym środowiskiem są wyborcy tego ugrupowania.

Konfederacja nie jest jednolita. Duża część zwolenników tej partii poparła prezydenta Dudę i im należą się podziękowania. Zrobili to dla dobra Polski. Mam nadzieję, że są oni prawdziwymi patriotami. Ich poglądy są może bardziej kategoryczne niż poglądy reszty patriotycznych wyborców, lecz wyrażają wiarę w wolną i niepodległą Polskę. Być może stworzą w przyszłości osobną partię służącą Polsce. Jednak ta grupa, Konfederatów, która krytykuje pobyt wojsk USA w Polsce i mówi jakieś niestworzone rzeczy na ten temat, wypowiadając się dodatkowo w niesprzyjających naszej ojczyżnie mediach, szkodzi obecnym interesom RP oddając przysługę propagandową Rosji. I to jest niewybaczalne.

Poparła ta grupa ideologię LGBT. Popierają związki partnerskie i homoseksualistów. Konfederacja ( ta jej część) walczy  z kościołem jak Trzaskowski, popiera wszystko to co niemieckie a nie polskie, dla nich flaga narodowa to flaga nie biało-czerwona , a flaga Unii europejskiej tak jak dla Trzaskowskiego.

Konfederacja jest mocno oderwana od otaczającej rzeczywistości i buduje swoją popularność tylko na hasłach. Niech mi ktoś odpowie, jak w polskiej rzeczywistości, po takich wcześniejszych rządach i biedzie, obecnie rządzącym można mieć za złe, że wspierają rodzinę i dzieci, kiedy samemu głosi się hasła zaostrzenia przepisów antyaborcyjnych, no jak? To nie jest logiczne! Przecież to co robi obecny rząd, kierując swoją troskę w kierunku rodzin, to działania jak najbardziej pro life, żeby ludzie z powodu biedy nie musieli targać się na życie swoich dzieci.

Konfederacja żyje w jakimś rozdwojeniu jażni, bo z jednej strony uważa, ze obywatele powinni sobie zrobić dobrze sami, a z drugiej strony nie dostrzega, że w Polsce wielka jej część została przez poprzednie rządy wykluczona /nie wszyscy mogą się przecież przenieść do wielkich miast/ i żeby nie wiem jak się starała, to ma ograniczone, nie z własnej winy, możliwości dobrze płatnej pracy. Na dzień dzisiejszy to tylko Zjednoczona Prawica kompleksowo podchodzi do Polski i Polaków i różnych zagadnień w wielu aspektach i płaszczyznach i próbuje mozolnie budować to wszystko, co zostało zniszczone w czasach PRL-u i zaprzepaszczone w III RP. Droga jest jeszcze długa, bo musi się i tez zmienić mentalność ludzka, w tym również i w zakresie pojmowania dobra wspólnego.

Bosak był za a nawet przeciw, dlatego jego wyborcy poparli lewactwo. I taka jest ich prawdziwa natura. Konfederacja straciła wszystko. Partia mieniąca się narodową i prawicową głosuje jak PO. To skandal i wielki żal. Oszukali wielu tych młodych co ich wspierali wspierając w ich mniemaniu patriotyzm.

Konfederacja się po prostu skompromitowała. Jako partia, a jej wyborcy? Powinni się dobrze zastanowić czego chcą. Żeby przestali dawać się robić w konia. Gdy jak otrzeźwieją, będzie im wstyd.

Ocena wpisu: 
4
Twoja ocena: Brak Średnio: 3.9 (głosów:24)

Komentarze

zwłaszcza znając "dokonania" Mikiego i filozofię Bosaka czy Brauna. Nie muszę teraz patrzeć z obrzydzeniem na własne odbicie w lustrze.

ALE ONI OSZUKALI SWOICH WYBORCÓW I ZWOLENNIKÓW.

I sami się przy tym spalili. A my nadal w Polsce nie mamy partii Narodowej. Dobrze, że PiS nie "kokietował" Konfy, choć byli, nawet na naszym blogu, przemądrzali "doradcy", którzy taką sugestię serwowali. Niestety "mądrość polityczna" Bosaka objawiła się w całej okazałości. Szambolan na wyborach coś tam ugrał, Bosakowi "kłania się" brak politycznej wiedzy. Przeoczył czas, w którym powinien był nabyć mądrości.

"Czego się Krzyś nie nauczył..."

Szkoda, wielka szkoda, 

Podoba mi się!
19
Nie podoba mi się!
-5

_________________________________________________________

Nemo me impune lacessit - nie ujdzie bezkarnie ten, kto ze mną zacznie

katarzyna.tarnawska

#1638591

.." A my nadal w Polsce nie mamy partii Narodowej". Całkowicie się z Panią zgadzam. Ten kierunek  "ruchu narodowego" który istnieje, według mojej oceny powstał z inspiracji rosyjskiej, z kierunku Jaruzelski - stary Giertych- Roman Giertych -Bosak i Winnicki. Dlatego "wypluli" z siebie Mariana Kowalskiego. Powstał by "uwieść" młodzież patriotyczną i ją skołować. Dlatego Bosakowi tak łatwo dogadać się z J. Korwin-Mikke który jest następną taką "wolnościową ofertą" z tych lat dla młodzieży licealno-starszej. Tu już oferta bez Boga, liberalna, ja to nazywam "behawioralna" / cytat:  "Do powstania tego nurtu w dużej mierze przyczyniły się: teoria ewolucji Darwina, eksperymenty Pawłowa". itd. Rzekomo "konserwatywna", bu, ha, ha, :) / Dla każdego coś miłego. Dla nieco starszych był ZChN, dla innej grupy Kongres Liberalno - Demokratyczny /KLD/ . Jaruzelski z Kiszczakiem b. starannie przez kilka lat przygotowywali "oddanie władzy" :). Scena polityczna i medialna była w sposób celowy przygotowana do  "zagospodarowania". Oddanie głównej gazety "Solidarności" sojusznikom, Geremek, Michnik i spółka przez "Bolka". Rozdzielenie koncesji telewizyjnych.  Kilku rzeczy nie udało im się przewidzieć, niszczą do teraz , polityka -Kaczyńscy, media, m.in powołanie Radia Maryja. Ile to tysięcy ataków, kłamstw i szyderstw  w jednej tylko Gazecie Wyborczej. 

Trzeba odzyskać Ruch Narodowy dla Polaków, przedstawić młodym prawdziwą i uczciwą alternatywę. Sam w sporej ilości  spraw nie zgadzam się z Kaczyńskim, ale okazał się mężem opatrznościowym i zawsze będę za szukaniem porozumienia RN z nim a też  ruchem piłsudczykowskim. Szukanie patriotycznej syntezy i porozumienia  bez rezygnacji z własnej tożsamości. Jak w czasie II w. św. Przeciw sowieckiej, azjatyckiej zarazie. Wczoraj jeszcze raz obejrzałem film o "Obławie Augustowskiej". Powinien powstać kanon szkolny o zbrodniach sowieckich na Polakach po zakończeniu II w. św. Pro rosyjscy rzekomi "narodowcy" plują na amerykanów. A kto udzielił schronienia i pomocy Brygadzie Świętokrzyskiej, wojsku NSZ ? Bez tego byli by wymordowani przez sowietów. Zresztą, sowieciarze robili wszystko by zostali wydani do Polski do wymordowania. Nie udało im się, na szczęście. "Narodowcy" którzy sympatyzują z sowieciarzami są hańbą dla Polski. I niech mi młodzi wybaczą, mało z tego rozumieją, są manipulowani. Zresztą agentura i zadaniowcy działają też na Niepoprawnych, w ramach "wolności słowa" :). Pozdrawiam Panią.

Podoba mi się!
8
Nie podoba mi się!
-2

janksero

#1638615

Prawie cały aktyw, elektorat i zwolennicy Konfederacji są naiwnymi ofiarami ideowej przewodniczki znanej jako Wielmożna Pani Niekompetencja. Ja sam od bardzo wielu lat uważam, że WP Niekompetencja jest asystentką znanego Szczurołapa z Hameln.

Szczurołap z Hameln od wielu dziesięcioleci uwodzi swoim zaczarowanym fletem całe kolonie naiwnych politycznych dzieci wywodząc je na polityczne manowce. Przez trzydzieści a może nawet czterdzieści lat powtarza tę samą sztuczkę licząc na najmłodszych i jeszcze tragicznie niedokształconych ludzi. Zwykle celem tego przedsięwzięcia jest odebranie najpoważniejszemu polskiemu patriotycznemu środowisku politycznemu około 5% elektoratu i "przekierowaniu" do nikąd. Kiedyś był "KoLiber", teraz "Konfederacja". Zawsze dywersja i kołysanie języczkiem politycznej wagi.

Taki Szczurołap jest i trwa w politycznym sennym wyczekiwaniu na kolejne wybory i nagle budzi się i zaczyna kolejny zryw dywersyjnej aktywności. Tak podejmowana "akcja bezpośrednia" jest czynnością doraźną i dlatego jej przesłanie ideowe może być byle jakie, merytorycznie niedorobione, teoretycznie niekompletne, taka pseudonaukowa makieta, nieomal puste hasła, rzucone na wabia, tak tylko by wywołać emocjonalne zacietrzewienie i nic więcej. 

Nawet pobieżna analiza koncepcji programowych Konfederacji wskazuje na kilka konkretnych projektów i każdy z nich jest taką ideologiczną makietą, punktem uwagi, albo ośrodkiem skupienia emocji. Na przykład - zdobyłem się na bardzo dokładne wysłuchanie długiego wykładu Grzegorza Brauna na temat protestantyzmu i Marcina Lutra, z których to rozważań wywodził dowód na wolnomularską i żydowską schizmę polskiej polityki wyprowadzającej nas wszystkich w kajdany Polin. Porywający wywód znakomitego reżysera ludzkich emocji, który jednocześnie jest bardzo skutecznym oszustwem politycznym, jednym z tych ideologicznych projektów, których jedyną funkcją było takie sterowanie emocjami słuchaczy, by ich pośrednio, przy pomocy emocjonalnych asocjacji i skojarzeń przekonać, że PiS jest zły. Link do tego wykładu umieściłem przy jednym z moich starszych tekstów.

Innym przykładem takiego ideologicznego kadłubka jest zbiór poglądów ortodoksyjnego libertarianizmu ekonomicznego, który jest prymitywną karykaturą poglądów austriackiej szkoły ekonomii Ludwiga von Misesa i Murraya Rothbarda, których absurdalne nadużycie wprowadzone przez zespół pana Janusza Korwin-Mikke & Stanisława Michalkiewicza zostało sprowadzone do poziomu absurdalnych przesądów gospodarczych wyrażonych na przykład przez pana Dobromira Sośnierza tuż przed drugą rundą wyboru Prezydenta [link]. I ktoś taki robi test na prawicowość PiS. Po prostu wstyd.

Innym przykładem takiego propagandowego mitu, wykorzystującego rzeczywisty skomplikowany problem polityczny do jego nadużycia w charakterze prymitywnego chwytu, skłaniającego naiwną polityczną ludność do emocjonalnego protestu i równie emocjonalnego żądania natychmiastowych działań. Klasyczny obraz prowokacji politycznej, wprowadzający rzeczywisty problem w działanie ludzi niekompetentnych w sprawie, którą się zajmują. Granat polityczny numer 447 w rękach przedszkolaków.

I później te przedszkolaki dziwią się, że Jarosław Kaczyński nie chce z nimi rozmawiać. Nawet chce, w końcu sprawa narodowa jest bardzo ważnym elementem strategii PiS, ale ... trzymajcie mnie. To co oni chcą, jest po prostu kompromitujące. To jest robota dla dorosłych, dla ludzi odpowiedzialnych, nie dla takich dupków.

Takie są skutki gry Szczurołapa z Hameln na zaczarowanym flecie.

Wyprowadzanie kolejnych pokoleń najbardziej pozytywnie zaangażowanej młodzieży na polityczne manowce. Nie dla żartu, ale na realną szkodę Polski.

Podoba mi się!
9
Nie podoba mi się!
-2

michael

#1638632

Jak wyborcy Konfy dostarczyli PAdowi okolo 500 tysięcy głosów, co dało mu wygraną, to prawdziwi patrioci i najlepiej, aby założyli oddzielną partię.

A ci, co podobno głosowali na Trzaskowskiego, to Konfederacja, co to "zdradziła swoje ideały patriotyczne i narodowe głosując na LGBT".

Ta agitka razi bezwstydną manipulacją, przykro mi.

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
-12

"Trzeba przywrócić ducha miłości wszystkim normom prawnym". /Kardynał Stefan Wyszyński/

#1638593

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
-7

"Trzeba przywrócić ducha miłości wszystkim normom prawnym". /Kardynał Stefan Wyszyński/

#1638597

Skąd te 500 tysięcy?? Jest podane, że z tych co poszli do wyborów glosy się podzieliły prawie pół na pół. Ale ile procent z Konf. poszło, nie podane.Jeśli np. 50 %, to po ok 250 tys tu i tu. jak 68%, jak statystyczna polska, to po ok 340 tys tu i tu. Poszli w 100 procentach? Nie wierzę. Co prawda głosy się zrównoważyły, "zniosły", ale chwała tym młodym i niemłodym  narodowcom którzy niesieni polskim instynktem zagłosowali na A. Dudę i zrównoważyli, przeważnie głosy bezideowych "korwinowców-darwinowców", piewców "ekonomii z kosmosu", a raczej ruskich bajek. Na pewno glosy dołów narodowych za Polską coś dobrego dały. "Jestem Polakiem więc mam obowiązki polskie". Oddaję honor.

We wtorkowych "Wiadomościach" Korwin-Mikke powiedział , że większość Konfederacji na wyborach nie było. Pewno przesadził. On i jego przyboczni zapewne nie byli. To kto był ? 

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
-1

janksero

#1638707

Kilku moich znajomych, niespecjalnie interesujących się polityką  głosowało na Bosaka w pierwszej turze. Wczoraj poparli Dudę, motywowani obroną chrześcijańskich wartości. Żadna z tych osób nie  miała i nie ma zamiaru zakładać partii czy ruchów politycznych ani angażować się w politykę bardziej niż pójść na wybory. Są to po prostu ludzie wierzący i tyle. Myślę, że gro  wyborców Bosaka, którzy poparli wczoraj Dudę wogóle nie rozpatruje tej sytuacji z liderami Konfederacji jako czegoś co ich dotyczy. 

Podoba mi się!
9
Nie podoba mi się!
0

Nie minusuję bez uzasadnienia, bo to jak cios po ciemku w plecy.  Komentarze niemerytoryczne i agresywne minusuję bez dodatkowego wyjaśniania. Uwagi osobiste proszę kierować na PW.

#1638611

Pani wybaczy, nie mając nic osobistego, uważając to nawet za naganne,  całkowicie się z Panią nie zgadzam. Z tym 500 tysięcy to przesada, Bosak zawiódł, wiedziałem, oni grają o coś innego. Chwała Bąkiewiczowi, stanął na wysokości zadania i uratował honor wielu. Do teraz nie rozumiem, jak katolicy mogli głosować na Trzaskowskiego, dla mnie warszawskiego antychrysta, no, ludzi JKM rozumiem, oni są behawiorem, wiara to dla nich zdaje się egzotyka, młodzi ludzie są naprawdę przez nich skołowani, najbardziej ci, co są na utrzymaniu...rodziców. Mogę się spokojnie dogadać z każdym niewierzącym , było sporo  Polaków bez daru wiary a ponadprzeciętnych patriotów, ale katolik głosujący na T. to jakaś aberracja.

Pozdrawiam, bez urazy.

Podoba mi się!
9
Nie podoba mi się!
-2

janksero

#1638617

Chyba Pan nie zrozumiał mojej wypowiedzi. A zatem powtórzę:

1/ zgodnie z opublikowanymi badaniami - co najmniej 500 tysięcy wyborców Bosaka z I tury zagłosowało w II turze na Dudę - wedle wykładni autora notki powinni odciąć się od Konfederacji i najlepiej założyć inne ugrupowanie, bo:

2/ wedle badań nieco mniejsza grupa zagłosowała na II turze na Trzaskowskiego, mimo tego, że Bosak i kierownictwo Konfy nie dawało takich rekomendacji, ale - zdaniem autora notki - to ściema i dowód na to, ze Konfederacja zdradziła "patriotyczne ideały".

Nie zgadzam się z metodą, przy pomocy której sieje się pomówienia i oczernia ludzi. To dalszy ciąg brzydkich, niegodnych akcji propagandowych.

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
-5

"Trzeba przywrócić ducha miłości wszystkim normom prawnym". /Kardynał Stefan Wyszyński/

#1638650

Taki mieli wpływ, że ich głosy za PAD i przeciw prawie idealnie się zrównoważyły.

Konfederuskie antypolskie kacapskie onuce jak widać są wkurzone tym że nasz Pan Prezydent zwyciężył! I dobrze ma boleć!. A jeszcze ten kretyn pseudonarodowiec i lewak bosak bredzi że ich wyborcy mieli wpływ na wynik wyborów

Szkoda na nich słów. Konfederosja - peło jedno zło!
I jedni i drudzy to tylko śmieci
Amen

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
-3
#1638667

że 500 tysięcy osób z elektoratu Konfy, które zagłosowały na Dudę, czuje się znowu opluskwianymi przez patriotów w rodzaju Husky. EOT.

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
-5

"Trzeba przywrócić ducha miłości wszystkim normom prawnym". /Kardynał Stefan Wyszyński/

#1638680

A te 500 tysięcy osób z elektoratu Konfy co na smiecia Czaska

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
-4
#1638681

Nie znasz mojego nicku?

EOT.

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
-5

"Trzeba przywrócić ducha miłości wszystkim normom prawnym". /Kardynał Stefan Wyszyński/

#1638684

A powinienem

Tak dla znajomych pytam

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
-4
#1638696

Nie obrażaj. Konfederacja to dwa nurty. Jeden darwinowsko-korwinowski, kopulacyjny, dla starszych licealistów i młodszych studentów na utrzymaniu rodziców. Przejdą na swoje, w większości zrozumieją co to za brednie. Drugi, od dołu ideowy, od góry jak u sojuszników, ruskie inspiracje. Ale młodzi dorastają coś rozumieją, zaczynają myśleć i samodzielnie głosować. Z  ogromnej większości "będą ludzie". dali dowód w tych wyborach. Wbrew Bosakowi umieją powściągnąć emocje, kierować się rozumem, nie głosowali na "antychrysta". I chwała im za to. " Jestem Polakiem i mam obowiązki polskie"

Podoba mi się!
7
Nie podoba mi się!
-2

janksero

#1638708

   Witam! Na pewno z tych 500 tyś, to nie byli członkowie Konfederacji,(bo was jest garstka), ale Polska patriotyczna młodzież. Również młodzież ochotników rodzin WOTu. Obecnie mamy odrodzenie patriotyzmu wśród młodzieży. To także młodzież wywodząca się z rodzin pokoleń Armii Krajowej. Więc wy z Konfederacji nie próbujcie manipulować, bo nie macie monopolu na Polski patriotyzm!

Podoba mi się!
10
Nie podoba mi się!
-2

ronin

#1638622

zwraca się Pan do mnie per "wy"?

Nb. Nie jestem członkiem Konfederacji, ale jako obywatel mam prawo wypowiadać się, gdy członkom Konfederacji bezzasadnie odmawia się motywacji patriotycznych,

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
-5

"Trzeba przywrócić ducha miłości wszystkim normom prawnym". /Kardynał Stefan Wyszyński/

#1638659

Rebeliantko, w dużej części się z Tobą zgadzam. Dużej części Konfederacji, pomimo zdublowanej "ruskiej czapy", absolutnie nie odmawiam motywacji patriotycznych, myślę o tych narodowych, głosujących wbrew "umyciu rąk" przez Bosaka, za Polską a nie za warszawskim "antychrystem".  Korwinowcy-darwinowcy to inny temat, to element bezideowy, tylko "pieniężny", z bajkami o rzekomej "ekonomii",   nawet jeśli się trafi inaczej,  to jednostka zagubiona. Ci w ogromnej części poszli za Trzaskowskim.  Pozdrawiam. Tak obserwuję.

Podoba mi się!
8
Nie podoba mi się!
-3

janksero

#1638709

"Jak wyborcy Konfy dostarczyli PAdowi okolo 500 tysięcy głosów..."

 

Zastanawia mnie jakie są na to dowody, że Konfederaci głosowali i to na Dudę? Ja osobiście bardzo w to wątpię.

W przypadku mojej rodziny w Polsce, zostały zmobilizowane wszystkie osoby starsze, które ze względu na wiek  i stan zdrowia nie poszły na głosowanie za pierwszym razem.  A także mieliśmy młodego "leniwca", który również został przywołany do porządku i poszedł zagłosować. W sumie trzy osoby, które nie głosowały za pierwszym razem i nigdy nie głosowały na Konfederatów. Mama przekazała mi, że babcia naszych dobrych znajomych również pojawiła się na głosowaniu za drugim razem.

Na tej podstawie przypuszczam, że zwycięstwo prezydent Duda zawdzięcza nie Konfederatom tylko starszemu pokoleniu, które z Konfederatami raczej nie ma nic wspólnego. 

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
-2

AgnieszkaS

#1638749

Badanie exit poll uwzględniło również przepływ elektoratu z pierwszej tury wyborów prezydenckich. Z analizy wynika, że 84,2 proc. wyborców Roberta Biedronia zagłosowało dziś na Rafała Trzaskowskiego. Z kolei na Andrzeja Dudę głosowało 15,8 proc. elektoratu Lewicy.

Większość wyborców Krzysztofa Bosaka z Konfederacji (51,5 proc.) poparło Dudę. Na kandydata PO głosowało 48,5 proc. tych, którzy przed dwoma tygodniami wskazali na Bosaka.

99,1 proc. wyborców Andrzeja Dudy z pierwszej tury zagłosowało dziś tak samo. Z badania wynika, że na Trzaskowskiego głosowało w drugiej turze 0,9 proc. tych, którzy 28 czerwca zagłosowali na Dudę.

Elektorat Szymona Hołowni w większości poparł wiceszefa PO – 85,5 proc. Wyborcy byłego prezentera TVN nielicznie poparli Andrzeja Dudę – 14,5 proc.

Również większość wyborców szefa PSL Władysława Kosiniaka-Kamysza poparło Trzaskowskiego (76,7 proc.). 23,3 proc. wyborców lidera ludowców dziś poparło Andrzeja Dudę.

99,3 proc. wyborców Trzaskowskiego z pierwszej tury wyborów zagłosowało dziś w ten sam sposób.

Zwraca uwagę, że:

na Trzaskowskiego głosowało w drugiej turze 0,9 proc. tych, którzy 28 czerwca zagłosowali na Dudę, czyli 85 tysięcy wyborców Dudy zmieniło zdanie!

https://wgospodarce.pl/informacje/82355-przeplywy-elektoratu-z-i-tury-kogo-poparli-wyborcy-bosaka-a-kogo-holowni

 

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
-4

"Trzeba przywrócić ducha miłości wszystkim normom prawnym". /Kardynał Stefan Wyszyński/

#1638753

Nie przekonują mnie sondaże exit poll.

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
-1

AgnieszkaS

#1638755

Są też badania że do drugiej tury wyborów poszło o 1 mln więcej wyborców powyżej 60 r.ż. niż w pierwszej. Mobilizacja starszych się udała. Już gdzieś studenci dzisiejszej "medycyny" na portalach się odgrażają, że jak starsi trafią do szpitala, to "się nimi zajmą" . Coś tak. Dlaczego mnie to nie dziwi, skoro to elektorat PO ? Już mi to stary ojciec tłumaczył  kiedyś, za rządów PO. Że oni tak kradną, że nie mają już na emerytury. Wykrakał. Trafił do szpitala w weekend. I już nie wyszedł. Ale trzeba uczciwie powiedzieć, że lekarz w poniedziałek był chyba "starej daty" , z dobrej rodziny, bo na osobności rozłożył ręce i powiedział zmieszany: "Nie wiem dlaczego nie żyje, niby powinien żyć". Amen. Nic się nie zrobi.

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
0

janksero

#1638778

Niezmiernie mi przykro, że w taki sposób stracił Pan ojca. Przeraziło mnie to, co Pan napisał. Z drugiej strony, słyszałam podobne relacje w rozmowach z mamą i nie chciałam w nie uwierzyć.

A jeśli chodzi o elektorat PO, cóż, pragną oni powrotu za wszelką cenę. Pod przewodem Trzaskowskiego prawie im się to udało. 

Pozdrawiam,

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
-1

AgnieszkaS

#1638792

Epilog. Kilka lat później. Przejazdem jestem  w tym mieście. Kupuję jakąś lokalną gazetę. W środku ....zdjęcie tego szpitala, grupki ludzi pod szpitalem, pikieta,  i krótki artykuł. To... protest rodzin różnych starszych ludzi, którzy umarli w tym szpitalu chociaż początkowo nic na to nie wskazywało. Ktoś pokojarzył zdarzenia i fakty i okazało się , że jest tam jakaś dziwna "nadumieralność" starszych. Rodziny poprzez pikietę domagały  się wszczęcia śledztwa, bo je zbywano. Gdzieś, w papierzyskach ten art. zapewne mam. To nie jakieś bajki. Ot, taki dziwny traf. To było w mieście wojewódzkim, jednym z tych będących "fortecą" PO, rządzonym przez PO, w czasie rządów PO. Nie interesowałem się tym dalej, mieszkam gdzie indziej. Zapewne sprawę "wygaszono". Jak prokurator i sąd miałby to badać ?:) . I ja pozdrawiam. / ale ponieważ te zagrożenia będą "wisiały w powietrzu", może się przyłożę i art. poszukam. Takich "śladów" jest niewiele /.

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
0

janksero

#1638821

Pisałem już też o tym jakiś czas temu. Jedno jest tylko pytanie - z tych 51% popierających PAD jaki odsetek go akceptuje, a jaka grupa poparla go, bo jest w miarę inteligentna i wie, że PO ich wykończy? Może połowa, czyli razem może to 1/4 Konfederacji.

Podoba mi się!
8
Nie podoba mi się!
-3
#1638614

Pamiętacie Rafał Trzaskowski był w Częstochowie, nie pokłonił się jednak Czarnej Madonnie na Jasnej Górze. Nawet nie odwiedził Jasnej Góry. A Jarosław Kaczyński wczoraj zamiast brylować w mediach pojechał do Czarnej Madonny prosić o zwycięstwo i wyprosił...

Podoba mi się!
10
Nie podoba mi się!
-2
#1638626

Narodowcy, jeśli chcą przetrwać politycznie, powinni się jak najszybciej ewakuować z Konfederacji. Konfederacja to tylko i wyłącznie wehikuł Mikke do Sejmu. W tym momencie usiłują ludziom wcisnąć ciemnotę, że karta LGBT i Instytut Dmowskiego i Paderewskiego to "jedno zło"...

Podoba mi się!
12
Nie podoba mi się!
-4
#1638631

Jak często... trafnie :) 

Podoba mi się!
9
Nie podoba mi się!
-4

janksero

#1638633

W poprzednim etapie brakiem patriotyzmu było krytykowanie pobytu wojsk radzieckich. Teraz "niech żyje przyjaźń polsko-amerykańska"! Pytanie po ile płacimy za lng z usa  jest zdradą polskich interesów? A może bezmyślne przepłacanie za podstawowy nośnik energii jest działaniem na szkodę Polski?

A zgoda na bazę Patriotów w Redzikowie chroniących wschodnie wybrzeże hegemona , gdzie w razie konfliktu ze Słupska i okolic powstanie atomowa pustynia-to wyraz patriotyzmu?

Zakup  rakiet Jassm bez autonomii ich użycia -to mądrość przywódców?

A rdzeń Konfederacji , ich poglądy i zaangażowanie w naprawę Rzeczpospolitej są takie same od  30 lat i mają sie dobrze a

wędrówki bezideowców typu Gowin czy Jaki z udających walkę PO kontra PIS z jednej partyjki do drugiej nie przytrafią się ludziom z kręgosłupem moralnym.

 

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
-7

wit

#1638663

Skąd my znamy tą melodię? Coś jakby "Kalinka, Kalinka, Kalinka maja...."itd. Członek chóru Aleksandrowa?

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
-4

janksero

#1638710

Coś w stylu "ja i wy jesteśmy z jednej krwi" , a teraz powrót do banderowsko-sakiewiczowskiej "chamówy"?

"Onuce" , "Putina rubelki" itp . Za to ,że ośmielam się krytykować jedynie słuszną partię? Pytać , co robią z naszymi pieniędzmi?

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
-6

wit

#1638714

No dobrze. A to ładnie jest porównywać sowieckie wojsko okupacyjne , które weszło i utopiło Ojczyznę w krwi, zamęczyło najlepszych synów i córki którzy przeżyli  II wojnę, za którym szedł Smiersz , gwałty i sowiecki bandytyzm, z wojskiem z kraju, dzięki któremu wole narody mogły wygrać I i II wojnę światową, i które jest zaproszone przez demokratycznie wybrany rząd?To nie jest sowiecka propaganda ? Gaz z Rosji po cenie Pawlaka był lepszy, nie przeszkadzał? Amerykański boli ? A baza w Radzikowie przeszkadza, straszenie okupantem sowieckim i bombą atomową to nie jest ruska propaganda.?  Te "przemyślenia" to "kręgosłup moralny"? "Zawsze wierny", dobrze, bądź sobie wierny, ale komu?   

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
-1

janksero

#1638745

A taki był ładny.... Amerykanski

 

 

Podoba mi się!
7
Nie podoba mi się!
-2
#1638672

Dlaczego Pan podejmuje próby dezinformowania swoich czytelników? I zarazem podszczuwania ich? Nie jest to w porządku, zwłaszcza wobec tych szczytnych haseł w awatarze.

A co do samej notki to

Prof. Adam Wielomski podsumował dylematy wyborcy niepodległościowego i konserwatywnego:

„Klasyczny realizm polityczny logicznie prowadzi do wniosku, że wyborcy Konfederacji powinni poprzeć Rafała Trzaskowskiego. Nie dlatego, że ma cokolwiek ciekawego do zaproponowania, lecz dlatego, że będzie wetował inicjatywy rządowe, prowadzące do fiskalizmu, inflacji i socjalizmu. Argument o szerzeniu przezeń LGBT jest nietrafiony, gdyż w tym Sejmie nie ma większości, która tego typu "reformy" by przegłosowała. W sumie argumenty racjonalne za Trzaskowskim sprowadzają się - ale to samo w sobie wiele znaczy - do zahamowania pisowskiej wszechwładzy i przemieniania Polski w sanację-bis, co zakończyć się może nową Berezą Kartuską. Kol. Przemysław Piasta słusznie zwraca uwagę, że największym problemem z zagłosowaniem na Trzaskowskiego jest kwestia estetyczna, gdyż reprezentuje on całkowicie obcy nam świat ideowy i trzeba na nos założyć nie jedną, ale ze trzy maseczki, aby pójść i oddać na niego głos. [...] Bo Andrzej Duda mojego głosu nigdy nie dostanie”.

No i jeszcze prof. A.Dudek:

"

"Fakty są takie, że 95 proc. tego, co mówią kandydaci, w żaden sposób nie mieści się w ich kompetencjach. Prawem prezydenta jest inicjatywa ustawodawcza oraz weto. I tyle. Tymczasem od obu kandydatów słyszymy wciąż, że "wszystko załatwią, wszystko zrobią...".

Nie zrobią, bo nie mają narzędzi. Najlepszym przykładem jest tu prezydent Duda, który - mimo że miał zaplecze polityczne - nie był w stanie przeprowadzić swoich pomysłów. Wszystko, co zrobiono przez ostatnich pięć lat, zrobiono dlatego, że chciał tego Jarosław Kaczyński. Gdy Andrzej Duda jeden jedyny raz wyszedł z własną inicjatywą i chciał zorganizować referendum konstytucyjne, to PiS powiedział mu: stop.

I cała idea skończyła się fiaskiem. Podobnie było z obietnicami wsparcia dla frankowiczów i z obniżeniem kwoty wolnej od podatku. Nie było zgody prezesa Kaczyńskiego, nie było obiecanych przez prezydenta zmian. To jest właśnie to zderzenie każdego prezydenta z rzeczywistością." 

I Pan zna te wypowiedzi profesora Wielomskiego i profesora Dudka, bo czytał Pan moje notki a ja je cytowałem. Poczekał Pan aż moje notki znikną z dolnej części strony i począł szerzyć swoje dziwne dywagacje, liczące na  niezorientowanie czytelników.

Tak się nie robi. Fuj!

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
-7

wawel24

#1638682

Czyli podsumowując co wyczytałem : Lepszy byłby nasz  Trzaskowski niż jest wasz Duda. I to się właśnie nazywa wolność słowa na Niepoprawnych. Zwolennicy i głosujący na Trzaskowskiego też mogą zabrać głos i przed i po wyborach przedstawić swoje argumenty. A często mówią że w Polsce "reżim" i "dyktatura" . Pozdrawiam. :)

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
-3

janksero

#1638712

Dla blogera firmującego się hasłem "Bóg, honor, ojczyzna":

 

"Rzadko na moich wargach -
Niech dziś to warga ma wyzna -
Jawi się krwią przepojony,
Najdroższy wyraz: Ojczyzna.

Widziałem, jak się na rynkach
Gromadzą kupczykowie,
Licytujący się wzajem,
Kto Ją najgłośniej wypowie.

Widziałem, jak między ludźmi
Ten się urządza najtaniej,
Jak poklask zdobywa i rentę,
Kto krzyczy, iż żyje dla Niej.

Widziałem, jak do Jej kolan -
Wstręt dotąd serce me czuje -
Z pokłonem się cisną i radą
Najpospolitsi szuje.

Widziałem rozliczne tłumy
Z pustą, leniwą duszą,
Jak dźwiękiem orkiestry świątecznej
Resztki sumienia głuszą.

Sztandary i proporczyki,
Przemowy i procesyje,
Oto jest treść Majestatu,
Który w niewielu żyje.

Więc się nie dziwcie - ktoś może
Choć milczkiem słuszność mi przyzna -
Ze na mych wargach tak rzadko
Jawi się wyraz: Ojczyzna.

 

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
-6

wawel24

#1638683

@wawel24

Obiecałem adminowi, że nie będę komentował komentarzy, choćby TYCH NAJBARDZIEJ DEBILNYCH !

„Potwarców omijaj dostojnie, a z głupcem nie wdawaj się w dysputy.”
– A.S Puszkin

Podoba mi się!
7
Nie podoba mi się!
-3

Tezeusz

#1638715

Jest na kim budować prawdziwie patriotyczne i konserwatywne ugrupowanie.

Robert Bąkiewicz:

Dziś przed południem wysłałem list do Prezydenta Andrzeja Dudy. Niech to będzie lepsza kadencja dla Polski!

 

Podoba mi się!
8
Nie podoba mi się!
0
#1638724

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
0
#1638747

i narodowe głosując na LGBT? (trawestacja pytania z tytułu notki)

Z badania exit poll wynika, że na Trzaskowskiego głosowało w drugiej turze 0,9 proc. tych, którzy 28 czerwca zagłosowali na Dudę, czyli około 85 tysięcy wyborców Dudy dopuściło się ZDRADY!!!!!

https://wgospodarce.pl/informacje/82355-przeplywy-elektoratu-z-i-tury-kogo-poparli-wyborcy-bosaka-a-kogo-holowni

 

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
-4

"Trzeba przywrócić ducha miłości wszystkim normom prawnym". /Kardynał Stefan Wyszyński/

#1638754

Rebeliantko, nie zacietrzewiaj się :) To znaczy, że oglądali TVN i w ostatniej chwili  zadziałało. Znaczy się , lepiej nie oglądać. Zresztą, był wolny dzień, 1 % miał prawo być po kieliszku. Po kieliszku ludzie nie takie rzeczy robią, niektórzy rozbijają samochody.

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
-1

janksero

#1638760

"zaproszony przez demokratycznie wybrany rząd"

Gdzie w moim tekście znajdujesz pochwałę sowieckich (a dokładniej żydobolszewickich) zbrodni na Polakach?!

W czym zbrodnie amerykańskie w Iraku , Syrii ,Jugosławii ,Ukrainy są lepsze od zbrodni sowieckich?

Kto kogo straszy?Kto jest agresorem? Rosja czy USA? Ile kilometrów od granicy usa dzieli bazy wojsk amerykańskich a ile od Rosji?

Ech, ciężka jest dola propagandysty- pisiaka. Co rusz trzeba gwałcić logikę.

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
-1

wit

#1638804