Kurdowie na granicy białoruskiej - jedna wielka manipulacja!

Obrazek użytkownika Gawrion
Kraj

Zacząłem od wczoraj śledzić transmisje jednego z koczowników na granicy białoruskiej - z obecnego, największego rzutu nachodźców. To są w 99% Kurdowie, czyli naród sunnicki, zamieszkujący Turcję, Iran, Irak i Syrię. Być może także są wśród nich salafici, czyli najbardziej radykalny i współczesny odłam sunnicki. Kurdowie to bezpaństwowcy, którzy walczą o niepodległość od wielu dziesiątek lat i w pewnym sensie można im współczuć. Tym bardziej jako Polacy, bo przecież my także tułaliśmy się po całym Świecie. Można by było gdyby nie wiele ale...

Po pierwsze. Koleś kręci i przesyła na żywo masę długich filmów. W nocy np. chodził po obozie i relacja trwała ponad godzinę! Na pewno ma masę baterii albo źródeł zasilania i/lub profesjonalny sprzęt. Nawet nie jest możliwe, że chodzi z telefonem i kilkoma powerbankami. Wydaje mi się, że to jest grubsza akcja. Każdy, kto był na kilkudniowym spływie kajakowym, biwaku, ten wie jak oszczędza się baterię w telefonie, mając nawet powerbanki czy zapasowe baterie. Jest niemożliwe kręcenie i streamowanie godzinnych filmów co chwila! Fizycznie niemożliwe!

Na filmie który udostępniam niżej koleś pokazuje dziewczynkę, proszącą polskich żołnierzy o wodę dla dziecka. I tu pojawia się gruuuby zgrzyt!! Czyli koleś zadbał o masę baterii, powerbanków do komórki, a pewnie coś więcej, a nie zadbał o wodę dla dzieci? Co więcej - podczas nocnego kręcenia widać, że oni masowo używają telefonów, słychać charakterystyczny dźwięk połączeń fejsbukowego messengera, mają naprawdę dobre wyposażenie, markowe ciuchy, dobre namioty, śpiwory, kurtki za kilka tysięcy złotych, a nie zadbali o wodę dla dziecka??? Serio?? Ktoś tu próbuje ze mnie robić idiotę. I nie jest to tylko Łukaszenka z Putinem. Tych ludzi jest tam cała masa, setki i są dobrze zorganizowani. I nie mają wody? Raptem przedwczoraj byli na ulicy i wysiadali z taksówek - co też koleś kręcił - a nie mają już wody????

W pewnym momencie miałem chwilę zawahania - czy swojej agresji wobec Łukaszenki (bo tu nie ma żadnych wątpliwości, że to gnoje i bydlaki) nie przekierowuję na biednych ludzi, biednych Kurdów tułających się po Świecie. No i wyszło mi że jednak nie! Że facet, który kręci i wrzuca do neta te filmiki traktuje mnie jednak jak idiotę z PO, próbując oddziaływać tą swoją propagandą na sumienia, próbując wywoływać naturalne instynkty u infantylnego odbiorcy. Ale ja nie jestem infantylny! Mam mózg. I cała masa rzeczy mi tu nie pasuje!

To jest moi drodzy grubsza operacja koordynowana przez Ruskich i Białorusinów, a Ci "biedni" Kurdowie zgrywają i udają tylko biednych. Koleś który kręci te filmy w środku lasu, nagle wrzuca na profil ładnie przygotowane grafiki z apelem do mediów europejskich z prośbą o puszczanie jego materiałów. Serio? Bez baterii, bez wody w lesie odpala laptopa z fotoszopem czy gimpem i dopracowuje grafikę, żeby wrzucić na fejsa??? Między spakowaniem śpiwora, żłożeniem namiotu, zjedzeniem śniadania, załatwieniem potrzeb i kolejnym spontanicznym atakiem na umocnienia graniczne??

Ruscy są dobrzy w propagandzie, dezinformacji i takich akcjach. Dobrze o tym wiemy. Nie dajcie się nabrać! Tu tak mocno czuć rosyjską prowokację!

5
Twoja ocena: Brak Średnia: 4.8 (25 głosów)

Komentarze

Polską została zaatakowana na wielu plaszczyznach. Na granicy przez Białoruś, przez zdrajców politycznych z opozycji, przez trolli internetowych na portalach. Wojna toczona na wielu płaszczyznach w tym w ataku na zdrowie i życie obywatelinprzez tzw antyszczepionkowcow.

Vote up!
15
Vote down!
0
#1635166

- Tezeuszenko wszystkich których uznaje za wrogów i ich minusuje zablokował im ocenę na swoim blogu (tak jak mnie) - aby nie mieli możliwości odwetu bo tam dużo punktów ubywa - wiadomo kacapski mściwy łeb - szkoła  Putina.

Vote up!
8
Vote down!
-2

***** tvn.
Motto na dziś: "Lepiej z mądrym zgubić niż z głupim znaleźć".

#1635169

Twoje insynuacje  są  żalosne  przecież wiadomo żeś  komuch. I takim pozostań. Zamiast komentarzy będą materiały  ujawniające trolli sowieckich które zostaną przesłane do sieci w tym FB. Patrz ujawnienie  Scierwoneonowki. 

Vote up!
12
Vote down!
-2
#1635176

Mimo całej sympatii dla Białorusi i Łukaszenki (patrz tekst „Białoruś na krawędzi” – z komentarzem tłumacza https://swiatowid.video.blog/2020/08/27/bialorus-na-krawedzi-z-komentarzem-tlumacza/) ABSOLUTNIE NIE POCHWALAM tego, że Łukaszenka robi z Białorusi PRZYCZÓŁEK dla kolorowych KOLONIZATORÓW EUROPY. Łukaszenka faktycznie ma kłopoty finansowe z powodu embarg nałożonych przez „kraje ‚demokratyczne'” , kłopoty z rentownością narodowych linii lotniczych itp. itd. Oczywiście działania „zachodu” i Polin wobec Białorusi były BANDYCKIE i jak się tym bandziorom nie udał ROZBÓJ to obłożyli niedoszłą ofiarę sankcjami. OK. Ale to co robi Łukaszenka to wciągnięcie do konfliktu z POLIN i UE jakichś kolorowych obdartusów (którym pewnie bilety lotnicze finansują ŻYDZI z całego świata: Kto chce z Polski zrobić Bangladesz? Radio Erywań odpowiada. https://swiatowid.video.blog/2021/09/28/kto-chce-z-polski-zrobic-bangladesz-radio-erywan-odpowiada/ ). Te obdartusy za chwilę będą zimować w zasypanym śniegiem lesie, bo Żydzi ani Łukaszenka nie zafundują im biletu powrotnego. Do czasów „kolorowej rewolucji” ( „Kolorowe rewolucje” i ich organizatorzy a suwerenność i niepodległość państw i narodów. Co łączy polską „Solidarność” z ukraińskim „Majdanem”? http://myslnarodowa.wordpress.com/2014/03/29/kolorowe-rewolucje-i-ich-organizatorzy-a-suwerennosc-i-niepodleglosc-panstw-i-narodow-co-laczy-polska-solidarnosc-z-ukrainskim-majdanem/ ) bilety powrotne fundowała Unia Europejska w ramach umowy o READMISJI. Ale jak się okazało, że „kolorowa rewolucja” na Białorusi nie wypaliła, UE przestała PŁACIĆ Białorusi. Więc Białoruś wycofała się z umowy (PO jej złamaniu przez UE!!!!), przestała pilnować granic, a potem zajęła się przerzutem „uchodźców” do UE – by wymusić na UE ponowne podpisanie umowy i oczywiście stosowną gratyfikację dla Białorusi.

Wprawdzie do przekraczających nielegalnie granicę Polski obdartusów kazałbym strzelać bez litości („Uchodźcy” zakatują tysiące dzikich zwierząt w Polsce https://swiatowid.video.blog/2021/08/27/uchodzcy-zakatuja-tysiace-dzikich-zwierzat-w-polsce/ ), ale póki siedzą grzecznie na Białorusi i odmrażają sobie niepotrzebnie zadki po lasach jest mi ich zwyczajnie i po ludzku szkoda, bo powinni siedzieć u siebie w domu albo w obozie uchodźców najbliżej ich ojczyzny. Ale oczywiście nie znaczy to, że moim zdaniem Polacy powinni ich z litości wpuścić do Polski. Absolutnie nie powinni.

Wszyscy pamiętają jeszcze wypowiedź (Żydówki) Barbary Spectre, gdzie jasno mówi o tym, że Żydzi są animatorami multietnicyzacji Europy przy użyciu imigrantów:
https://youtu.be/8ERmOpZrKtw
dłuższy fragment filmu z panią Spectre:
https://youtu.be/G45WthPTo24

Zwracam uwagę, że Barbara Spectre nie ma wielkiego nochala jak Golda Meir i gdyby tylko znała język polski mogłaby śmiało zasiadać w Sejmie z ramienia „totalnej opozycji” i NICZYM BY SIĘ TAM NIE WYRÓŻNIAŁA – żydożercy nie mieliby się do niej jak ZA WYGLĄD przyczepić.

Jak to możliwe, że połowa polskiego parlamentu mówi jednym głosem z SYJONISTAMI chcącymi multietnicyzować POLIN? A druga połowa krzyczy w niebogłosy przeciw najazdowi, a na ulicach polskich miast coraz więcej kolorowych?

____
Sądząc po ocenie komentarza (póki ktoś jej nie zresetował) na niepoprawni.pl było 13 syjonistów i 24 Polaków ...
Ciekawe, co się z tymi ocenami tu dzieje, teraz 4 syjonistów i 6 Polaków, czyli odsetek oceniających syjonistów jest między 35 a 40%.

Vote up!
0
Vote down!
0
#1635236

Vote up!
15
Vote down!
0
#1635207

- ale sowieckie złodzieje albo blokują pomoc albo kradną dla siebie. Przydała by się rewolucja na wschodzie aby tamtejsze narody wyzwoliły się spod tyranii i poucinały łby swoim oprawcom tak jak w rewolucje francuską. 

Tam na wschodzie (Białoruś i Rosja) - rządzą bandycko- zbrodnicze gangi i tak też się zachowują. Budowa muru na granicy z Kaliningradem pilnie potrzebna. 

Vote up!
8
Vote down!
0

***** tvn.
Motto na dziś: "Lepiej z mądrym zgubić niż z głupim znaleźć".

#1635167

to trzeba mieć białoruską wizę  turystyczną. A za to wizę, tak jak za bilet aby dolecieć, trzeba zapłacić. Tylko dlaczego tak jest? Czy Polska przypadkiem nie  udziela azylu  prześladowanym Białorusinom? Gdyby coś takiego istniało, to może to być  nieprzyjemna  sąsiedzka  działalność. Najlepiej należy o tym porozmawiać z prezydentem. Może to być Łukaszenko albo Tichanowska,  zależy, kto kogo uznaje. ;D 

Vote up!
27
Vote down!
0

Anna K.

#1635168

Takie dowody wojny manipulacyjnej powinny być w naszej TVP pokazywane i powtarzane aż do znudzenia. Przeciętny mieszkaniec nie zagląda na Np. Nawet nie wie że taka istnieje. Jeśli Rząd chce mieć poparcie, powinien zatrudniać takich którzy odkryją karty nowej wojny.

Tylko jawność manipulacji może poruszyć myślenie u leniwego Polaka. Gdy będą nam podcinali gardła, będzie już za późno.

Vote up!
30
Vote down!
0

Kolejorz

#1635172

Jeżeli na granicy nie ma większego problemu, to rząd będzie miał poparcie, nie ma sprawy! ;) 

Vote up!
22
Vote down!
0

Anna K.

#1635187

nie rozumie potrzeby chwili albo lekceważy ważne spostrzeżenia Gawriona. Opisana manipulacja przeciw Polsce jest im jak najbardziej wskazana? Łukaszek już ostrzegł Polskę przed prowokacją. Czy na NP już są prowokatorzy? Nie problem chyba ich ustalić.

Vote up!
0
Vote down!
0

Kolejorz

#1635192

wydarzeniach na Ukrainie w 2014 roku. Białoruś, a handel jabłkami - Portal sadowniczy z forum - e-sadownictwo.pl

"Efektem polskiego zaangażowania w konflikt było nałożenie przez Rosję embarga. Najpierw na polskie, a później także na unijne jabłka i inne owoce. Trwa ono do dziś i cały czas z jego tytułu ponosimy straty. Pamiętajmy, że wówczas, czyli przed wprowadzeniem zakazu handlu eksportowaliśmy do Rosji nieraz nawet ponad milion ton jabłek rocznie. I tak, jak Ukraińcy zostaliśmy wówczas pozostawieni sami sobie i tylko z wielkim wysiłkiem wywalczony przez Związek Sadowników RP i ówczesnego ministra rolnictwa Marka Sawickiego mechanizm tzw. „wycofywania” nieco złagodził na kilka lat nasze kłopoty.

Po sierpniu 2014 zmieniła się nieco geografia naszego handlu zagranicznego. Znaczącym importerem została Białoruś, do której wysyłaliśmy nawet 600- 700 tys. ton jabłek w sezonie, i która w dużym stopniu zastąpiła Rosję. Z tego powodu bieżące wydarzenia w Mińsku i innych miastach będą miały wpływ na nasz handel.

Z dużym niepokojem należy traktować niedawną wypowiedź Aleksandra Łukaszenki, który ostrzegł, że jeśli Polska i Litwa nie zaprzestaną wspierania protestującej przeciwko niemu opozycji jest gotów wprowadzić sankcje. Jego zdaniem mogą one polegać na zablokowaniu tranzytu naszych towarów docierających docelowo do Rosji i Chin.

„Teraz my pokażemy im, co to są sankcje. Gdyby chcieli przesyłać towary do Chin i Rosji przez nas (Polacy i Litwini), to teraz będą latać lub handlować z Rosją przez Bałtyk lub Morze Czarne i tak dalej. A o produktach objętych sankcjami (na te, na które Rosja nałożyła embargo) - niech nawet nie marzą. Warknęli i zapomnieli, czym jest Białoruś. A pomyśleli, że możemy się przechylić, przestraszyć ich czołgami, pociskami… Zobaczmy, kto jeszcze kogo przestraszy. Pokażemy im, co to są sankcje” – powiedział Łukaszenka.

Vote up!
0
Vote down!
0

Anna K.

#1635182

No i co to miało być? Ten cały wpis?

Polski rząd powinien jasno oznajmić że nie ma i nie będzie żadnej pomocy ani ubezpieczenia dla producentów w przypadku zrywania przez Rosję kontraktów i wprowadzania embarga. Powinien zniechęcać firmy i rolników do handlu z tym zbójeckim krajem tak bardzo jak to możliwe. Dlaczego polski podatnik ma pokrywać straty tym którzy chcą się szybko nachapać wiedząc równocześnie że to się lada chwila skończy?

Wymiana z Rosją jest tak mikroskopijna że nie warto narażać producentów i nasz kraj na ogromne ryzyko i fochy ze strony Rosji. Otwierają, zamykają, zamykają, otwierają... pieprzyć to. Dobrze że przekop przez Mierzeję dobiega końca.

Ja bym zniósł akcyzę na cydr oraz podatek od jego produkcji i zalał świat polskim cydrem i innymi wyrobami z jabłek. Lepiej sprzedawać gotowe wyroby niż półprodukty. A Put z Łuką niech popijają swoim kwasem. 

O Białorusi nie piszę bo tego kraju już nie ma. Jedynie żal Białorusinów. 

Vote up!
11
Vote down!
0
#1635278

//Wymiana z Rosją jest tak mikroskopijna że nie warto narażać producentów i nasz kraj//

Wymiana z Rosją  wynosi 3% całości polskich obrotów. Największe obroty Polski są Niemcami. Na dobrą sprawę  wszystko Polska może kupić u Niemców, nawet rosyjskie węglowodory. 

 

PS. Ten zabieg w sprawie granicy chyba też nie pomoże. 

Vote up!
17
Vote down!
0

Anna K.

#1635291

wpadli na pomysł na geszeft i chcą na tej awanturze z imigrantami zarobić pare euro. Te dwa wschodnie dziady postanowili wystawić żebracze łapy aby UE rzuciła im pare euro na pomoc imigrantom !!!

Jedynie co  możemy im wysłać to darmowych psychiatrów aby przebadali tych dwóch no może trzech bo i Baćka coś dziwnie się zachowuje - nie jak Prezydent tylko jak terrorysta.

Link do tematu o nowym pomyśle Trupina. 

https://niezalezna.pl/417970-rosja-odkrywa-karty-ws-bialorusi-pieniadz-w-zamian-za-nielegalnych-imigrantow

Vote up!
8
Vote down!
-1

***** tvn.
Motto na dziś: "Lepiej z mądrym zgubić niż z głupim znaleźć".

#1635183

 uwagi na to ,co dzisiaj jest najistotniejsze, czyli jak rozpoznawać wrogie działania wobec Narodu Polskiego

mówimy,piszemy  "Hybrydowa wojna" ale nie piszemy na czym ona polega,dzisiejszy obywatel,zagoniony codziennymi kłopotami,chorobami, itd wie,co to hybryda,ale nie zawraca sobie już głowy "hybrydowymi działaniami" bo i po co,n łonety i gajzety różne tak ładnie i ciekawie wszak piszą  coś tam,coś tam ba nawet daja super obrazki,a tymczasem codziennie jesteśmy "bombardowani" róznymi  fejkami,"naciskami ekonomicznymi,"zagrozeniami inflacjami róznie "tłumaczonymi" i td

Kiedyś było prościej,była gruba kniga i zwała się chyba "Nowe kłamstwa w miejsce starych" dezinformacja,plotka ,to były jej niektore rodziały mówiace jasno  co i jak

Dzisiaj 

wojna hybrydowa  a moze zamiast tego ,róbmy tak, jak @Gawrion,

łapmy na gorąco te kłamstwa , plotki /dezinformacje/te szczucia na siebie ,niwelując je w zaraniu,

bo właśnie tak  przeszkodzimy wrogom  i tzw 5 kolumnie/na Ukrainie zwanej "zielonymi ludzikami "

a tak już na zakonczenie,zapoznajmy się  z tzw doktryną Gierasimowa,to tak podobne do Golicyna ,tylko unowoczesnione

"Nowe kłamstwa w miejsce starych"? chyba tak,

wczorajsza plotka,to dzisiejsze fejkniusy,

dezinformacja a moze cyberataki, ?

stare, metody i nowe wzbogacone o nowe środki  ,np drony, internet , telefony

doszło srodków dostępnych prawie dla każdego mnóstwo

duża piątka 

i prosba 

drodzy niepoprawni wszystkie ręce na pokład, bo żle się dzieje i grożnie

Nie bawmy się w różne złosliwości ,myślmy i piszmy dlaPolski i dla naszego wspólnego dobra,

bo wrogów mnogo wokół nas ,na wodach, w powietrzu, lesie ,

nad Bugiem szczególnie

wieczorne pozdrowienia

i duże ,serdeczne wsparcie dla Naszego Wojska strzegącego naszego bezpieczenstwa w zimną i ciemną  Listopadową NOC

#MUREM ZA POLSKIM MUNDUREM

 

Vote up!
0
Vote down!
0

gość z drogi

#1635188

To prośba:

9 Listopada, 2021 - 17:36

"...drodzy niepoprawni wszystkie ręce na pokład, bo źle się dzieje i groźnie

Nie bawmy się w różne złośliwości, myślmy i piszmy dla Polski i dla naszego wspólnego dobra,

bo wrogów mnogo wokół nas, na wodach, w powietrzu, lesie, nad Bugiem szczególnie".

Popieram i najserdeczniej pozdrawiam,

Vote up!
32
Vote down!
0

_________________________________________________________

Nemo me impune lacessit - nie ujdzie bezkarnie ten, kto ze mną zacznie

katarzyna.tarnawska

#1635195

Napisałem niedawno o konieczności posiadania własnej trolowni i produkowaniu pożytecznych idiotów. Tym bardziej konieczne jest masowe szerzenie naszej narracji która jest prawdziwa. Na to powinny iść z budżetu grube miliony jeśli nie miliardy bo jest to dzisiaj broń o wiele bardziej skuteczna niż czołgi, a o niebo od nich tańsza. Osobiście nie widzę zmasowanego ataku Polski w celu uświadamiania społeczeństwa białorsukiego i rosyjskiego, o europejskim nie wspominając.

Straż graniczna jest w posiadaniu ogromnej ilości materiałów video pokazujących co wyczyniają białoruskie służby z emigrantami. Polska powinna tymi materiałami bombardować non stop wszystkie dostępne media na Białorusi, w Rosji i w Europie.Powinna pokazywać czarno na białym jakimi gangsterami są przywódcy Rosji i Białorusi. Docierać z materiałem aż na Kamczatkę. Jak na razie to Put i Łuka robią u siebie z Polski bandycki i niecywilizowany kraj a ich społeczeństwa to łykają.

Kiedy cała ta graniczna hucpa już się zakończy, jeśli się skończy bo zaczyna być to wątpliwe (w Donbasie trwa już latami), to Polska wciąż przez całe lata powinna bez żadnej przerwy pokazywać te filmy, robić nowe, wywiady z emigrantami, ze swiadkami, malować prawdziwy portert Łukaszenki i Putina i nieprzerwanie wysyłać to do Rosji i Białorusi na masową, gigantyczną skalę. Trzeba zmienić postrzeganie Rosjan i Białorusinów o Polsce i Polakach, równpocześnie podminowując opinie o ich własnych władcach i systemach. Ale tego nie da się zrobić smarkając od czasu do czasu jakimiś informacjami. TO JEST WOJNA którą nam wypowiedziano! Nie wygra się jej płacząc.

Vote up!
0
Vote down!
0
#1635197

 juz ciemno za oknami ,zapada jesienny mrok,zimno i mokro

a nad Bugiem, w lasach czuwają nad naszym bezpieczenstwem Polscy Żołnierze i Policjanci
Otulam WAS serdeczną modlitwą i proszę naszą Hetmankę o opiekę nad Wami i Polską
#Murem za Polskim Mundurem

Trzymajcie się Mocno, jesteśmy z Wami i Waszymi Rodzinami

Vote up!
0
Vote down!
0

gość z drogi

#1635200

i mam nadzieję,ze pani patriotyzm i doświadczenie bedzie wielką pomocą w tej naszej polskiej pracy :)

wieczorne pozdrowienia :)

ps kiedyś ,troszkę już dawno temu,gdy wygraliśmy wybory na Prezydenta Najjaśniejszej Rzeczpospolitej Polski

               ś.p       Profesora Lecha Kaczynskiego

 dziękując nam, ktoś  nas nazwał internetowymi bojownikami,

serdeczności RAZ jeszcze i zdrowia, bo to dzisiaj najważniejsze :)

Vote up!
0
Vote down!
0

gość z drogi

#1635201

"To jest moi drodzy grubsza operacja koordynowana przez Ruskich i Białorusinów, a Ci biedni Kurdowie zgrywają i udają tylko biednych."

 

Bardzo słuszne spostrzeżenia zostały w notce przedstawione. Przy czym słowo "biedni" powinno być w cudzysłowie. Propaganda ma wymiar globalny i wielowymiarowy. Parzę na artykuły po angielsku informujące o trudnej sytuacji na granicy polsko-białoruskiej ze zdjęciami nie mężczyzn atakujących ściętymi drzewami i tnących druty, ale małe dzieci śpiące pod namiotem.

Ruskie na różnych blogach mielą jęzorami, jakie to Polska popełniła błędy polityczne i ekonomiczne, za co słusznym jest atakowanie jej granicy przez łobuzów - putinowych łukaszenkowych i innych. Bo przecież Polska brała udział w wojnie w Iraku. Tymczasem ani jedna z ruskich gąb nie wypowie, że to Iran okupuje Irak już od lat. A Iran, jak wiadomo, to ruski przyjaciel.

Obcy agenci, tacy jak Oko.pl, na chama manipulują ludzką percepcją w temacie  imigrantów na granicy. Ostatnio przejrzałam artykuł i złapałam się za głowę. Facet wyglądający na latch trzydzieścikilka  - z brodą, dobrze zbudowany, w bardzo drogiej zimowej kurtce i z fałszywym paszportem na obywatela lat dwadzieścia - jest określany jako "chłopak", a ten co napisał tę propagandową bzdurę płacze, że "chłopak" został w lesie podrapany.

https://oko.press/ibrahim-patrzy-w-dal-pogranicznicy-razili-go-pradem-bili-pretami/

Piąta kolumna w Polsce cieszy się i zaciera ręce w trudnej sytuacji, dolewając oliwy do ogania i przechylając czarę goryczy - bo Polska taka, bo owaka, bo to, bo tamto...

Jest jedna odpowiedź:

Wont!!!!

 

Vote up!
21
Vote down!
0

AgnieszkaS

#1635202

pełno tego,ale ,damy radę pozdr 

Vote up!
0
Vote down!
0

gość z drogi

#1635203

Również pozdrawiam.

Dobrej nocy.

Vote up!
5
Vote down!
0

AgnieszkaS

#1635204

Vote up!
0
Vote down!
0
#1635206

- i wcześniejszych UE z imigrantami.

Cały czas czuje "drugie dno". Wiem że Żydzi chcą do Polin bo znowu widzą swoją  szansę na przejęcie Polski na własność.

W powiecie wołomińskim Żydzi są potajemnie osiedlani na nowych pięknych osiedlach jak i indywidualnie na ukradzionych Polsce działkach. Można ich znaleźć na lokalnych portalach społecznościowych gdzie się mocno udzielają a miasto Zielonka specjalnie dla nich prowadziło  na f.b. forum i w języku angielskim bo tam ich najwięcej ściągnął żydo-bolszewik Adam Łossan były Burmistrz tego miasta i vice Starosta w Wołominie.  

Cała ta już przemijająca powoli moda w Polsce na noszenie żydowskich bród to też uważam nie przypadek i chodziło o to aby Polaków przyzwyczaić do takich widoków i żeby Żyd na ulicy nie wzbudzał sensacji. Nie wiem czy z tymi imigrantami nie idą przemieszani żydowscy przesiedleńcy i osadnicy w Polin -  tak jak zdobyli i Palestynę. Jak ich puszczą to Arabii pójdą na Europę  a Żydzi zostaną w Polsce jako legalny desant.

Czekam na wyniki spisu powszechnego ze szczególną uwagą -  ilu Żydów przybyło do Polski ?

Vote up!
0
Vote down!
0

***** tvn.
Motto na dziś: "Lepiej z mądrym zgubić niż z głupim znaleźć".

#1635213

należy zmienić przekaz medialny. To nie jest zamach na polską granicę. Polska nie broni swojej granicy. Broni granicy niemieckiej. W związku z tym proponuję Polskiemu Rządowi proste rozwiązanie. Pani Ursula Rauss der Leyen, jasno dała do zrozumienia, iż nie "dołoży" do budowy "kolejnego muru w Europie". Natomiast Komisja Europejska żąda od Polski zapłaty za Turów i Izbę Dyscyplinarną, w sumie 1,5 mln euro dziennie. Panie Premierze, proszę zażądać 10 mln euro dziennie za ochronę wschodniej granicy UE. W przypadku odmowy, proszę otworzyć korytarz humanitarny, Terespol - Rzepin. Kryte wagony towarowe (wzorce z roku 41-45 ubiegłego wieku). Linia kolejowa całkowicie zelektryfikowana, składy kolejowe dedykowane priorytetowe, bez przystankowe. Podróż około 10 godzin. Trzy składy dziennie,(z opłatą za bilet oczywiście) kilka tysięcy jednorazowo, tydzień, może dwa i po problemie. Mniejsze koszty, niźli utrzymanie kilkunastu tysięcy żołnierzy i sprzętu na granicy. Dalej, korzyść wizerunkowa, czyli humanitarnie zapewnimy lepszy byt uchodźcom przekazując ich bogatym Niemcom, niż mogli byśmy im zapewnić tutaj. Uspokoi to również opozycję, celebrytów, i innych tych... co rozpaczają nad losem biednych uchodźców. A ten pan już nie będzie musiał biegać po granicy z reklamówką, ponieważ będzie mógł legalnie, w Terespolu na dworcu, obdarować konserwą wieprzową głodnych. No i rzecz ostatnia poprawimy zdecydowanie relacje z Oleksandrem Łukaszenką, wytrącając mu argumenty. Proste? W ten sposób postąpił Erdogan a Merkel płaciła Turcji miliardy euro za swoje niefortunne "zaproszenie".           

Vote up!
8
Vote down!
0
#1635209

Tylko że Erdogan to chłop z j...mi.. Chyba część migrantów trzyma w ośrodkach nie za friko.       My mamy dżentelmenów co w życiu nie postawili sracza. Dostali się za to do polityki.O ile pamiętam na początku Węgrzy podstawili autobusy i wywieźli na na granicę z Austrią. Musieli jednak postawić ogrodzenie. Ja zawiózłbym migrantów na granicę czeską pod Turów.Tylko czy rządzący chcą czytać i słuchać takich na dole.

Gdyby ktoś tak zrobił, jakie byłyby skutki dla Europy? Mimo to uważam że szwabom taka nauczka się należy.

Vote up!
18
Vote down!
0

Kolejorz

#1635219

Twój pomysł jest nie realistyczny. Reakcja na tak ostentacyjne zachowanie Polski mogła by być dla nas tragiczna.

Co jest realistyczne, to natychmiast po słowach Ursuli otworzyć bramy ośrodków zamkniętych dla emigrantów, znieść obostrzenia w poruszaniu się emigrantów z tych ośrodków oraz udzielić im delikanej acz nieoficjalnej pomocy w dostaniu się pod granicę niemiecką. Równocześnie oświadczyć że w związku z postulatem Ursuli, likwidujemy wszelkie bariery i ograniczenia wokół zamkniętych ośrodków dla emigranów. Nie będzie w Polsce kolejnych murów.

Gwarantuję że jeśli byśmy nie pękali i zlikwidowali na dobre "mury" wokół ośrodków, oraz niezbyt wysilali się w wychwytywaniu emigrantów, to po kilku tysiącach nowych "gości" w Niemczech, sami zaczęli by budować zasieki na granicy z Polską co dało by nam amunicję do krytyki Niemiec i do stawiania żądań. Jestem też przekonany że Niemcy same załatwiły by w Uni finansowanie muru na granicy z Białorusią.  Nie pozwalać na nielegalne przekraczanie granicy, ale złapanych odsyłać na Białoruś bardzo umiarkowanie, bardziej w celu pokazywania Łukaszence że nie śpimy. Wielką zaś ich część traktować z mocno zamkniętymi oczami. Tak samo jak busy które po nich przyjeżdżają. Po co to MY mamy sobie brać problem na głowę skoro nie do nas oni ciągną a murów budować nie wolno? Naszym zdaniem jest pozbyć się ich z terenu RP oraz dostać kasę na mur, a nie zbawiać Unię. To jest jedna wielka tykająca bomba która otwarcie mówi że nie będzie się integrowała. Nie ma więc dla nich w Polsce miejsca mimo unijnych umów które stanowią inaczej.

Maszeruj albo giń!

Vote up!
8
Vote down!
0
#1635280

Obrona polskiej granicy pokazuje jak cenna jest praca polskich sluzb i wojska. W Telewizji Polskiej nie może być miejsca dla osób, które szkalując i wyzywając obrońców naszych granic, same postawiły się poza wspólnotą aksjologiczną Polaków.

B. Kurdej-Szatan nie bedzie już więcej premierowo występować w TVP. Ze względu na wcześniej nagrany cykl, ostatni odcinek serialu z jej udziałem wyemitowany zostanie 6.12 br.

https://twitter.com/KurskiPL/status/1458161770909028354

Vote up!
19
Vote down!
0
#1635210

Dzięki Gawrionie. Znakomite ujęcie problemu bowiem przez ukazanie małego odcinka frontu ukazałeś zadymę ponad całą granicą. Za Łukaszenką stoi Putin dlatego może sobie pozwolić na tak ostre zagrania. Moim zdaniem jest także drugie dno całego zamieszania na granicy, a tym drugim dnem jest szyko postępująca akcja scaleniowa ZBiR-u. Obawiam się, że ten proces jest właściwie już nie do zatrzymania. Pozdrawiam b. serdecznie STRoch

Vote up!
6
Vote down!
0

Sławomir Tomasz Roch

#1635221

Białoruska agencja prasowa BiełTA podała, że Białoruski Związek Dziennikarzy domaga się aby Polska natychmiast zaprzestała używania urządzeń flash-bang i zaprzestała zagłuszania komunikacji.

Rosja chce lepiej słyszeć, co nasi obrońcy na granicy mówią.

"Takie działania po raz kolejny potwierdzają represyjny i antydemokratyczny charakter polskiego reżimu...," powiedzieli białoruscy dziennikarze.

A mnie aż śmiech ogarnął.

Pozostawiam to bez komentarza.

https://eng.belta.by/society/view/opinion-polands-political-regime-violates-basic-democratic-standards-144879-2021/

 

Vote up!
6
Vote down!
0

AgnieszkaS

#1635227

Cześć

Czy ktokolwiek ma jeszcze wątpliwości, że to starannie wyreżyserowana impreza? Jedne wielkie oszustwo dla tych wszystkich nie za bardzo kumatych?

Dopiero co obiegł internet przekaz osiłka ścinającego drzewko siekierą, ubranego w kanadyjską kurtkę, u nas za 3999, 90 zł. Nigdy nie miałem takich ciuchów roboczych.

 

A ktokolwiek już zauważył, że te biedne i dzielne młokosy najczęściej są ubrane na szaro i czarno, a tymczasem kobiety i dzieci jaskrawo - czerwono i różowo. Aby kamery nie musiały szukać.

A i tak połowa społeczności, z naturalnej dobroci serca, jest wodzona za nos i oszukiwana na potęgę.

Jak nie są tacy mądrzy, by samemu to zrozumieć, to niech chociaż zaufają tym, co zawodowo zajmują się wojną psychologiczną i niech ucichną.

 

Pozdrawiam

Vote up!
16
Vote down!
0

JK

Przepłynąłeś kiedyś sam ocean? Wokół tylko morze. Stajesz oko w oko ze swoim przeznaczeniem.

 

 

 

 

#1635229

https://niezalezna.pl/418071-szef-mon-to-nie-byla-spokojna-noc-na-granicy-jest-teraz-15-tys-zolnierzy

Niestety nie była spokojna ale nasi dzielni Żołnierze byli tam i czuwali nad naszym bezpieczenstwem

Dobrego,nowego dnia,mimo nabrzmiałych emocji na granicy 

#Murem ZA POLSKIM MUNDUREM

Vote up!
0
Vote down!
0

gość z drogi

#1635249

"Ruscy są dobrzy w propagandzie, dezinformacji i takich akcjach."

Nocna akcja,krzyki ludzi ,strzały ? /klasyczne metody psychologiczne, jakie to rosyjskie /

o czym to wszystko świadczy ?Nie w dzień, tylko NOC

i na dodatek 

ci "biedni imigranci" maszerujący dziarsko z z nowiutkimi siekierami na ramionach ,a na dodatek strzały białoruskie na granicy,

nocne strzały  

Trzymajcie sie nasi drodzy Polscy Obroncy ,trzymajcie się ICH Rodziny ,jesteśmy z WAMI

Dzisiaj jest kolejna miesięcznica Śmiertelnego ,  Smoleńskiego Lotu ,czego jeszcze mozemy sie spodziewac po wójcie  białoruskim i carze ruskim ?

Królowo Polski miej nasz Naród w opiece,jak zawsze

#MUREM ZA POLSKIM MUNDUREM

Vote up!
0
Vote down!
0

gość z drogi

#1635250

dodam na małą chwilę

wiersz na dzisiejszyy dzien

Cecylia Pasławska

Jak niełatwo tu być Prezydentem,
Gdy się Polskę swą kocha prawdziwie,
Polskie sprawy traktuje jak święte,
Dla nich żyje, pracuje gorliwie.

Niedziela.pl fragment  wiersza Mojemu Prezydentowi

ta pani pisała u nas ,były cytowane jej piekne smolenskie wiersze,

Smolenska miesięcznica,byłabym wyjatkowo czujna,ruski car pamiętliwy,oby jakiejś "niespodziewajki nam nie szykował i jeszcze te nocne strzały na granicy

na szczęscie Polskie Wojsko CZUWA,

Nasza Hetmanka, też 

# MUREM ZA POLSKIM MUNDUREM

 

Vote up!
0
Vote down!
0

gość z drogi

#1635252

z kacapskim sąsiadem...

 

z kacapskim sąsiadem

tak już miewasz

że najgorszego po nim

się spodziewasz

Vote up!
0
Vote down!
0

jan patmo

#1635255

masz niestety RACJĘ 

pozdrowienia

Vote up!
0
Vote down!
0

gość z drogi

#1635260

Jeśli nie doszło do awarii systemu na tym portalu, to Moskwa właśnie pokazała kto w Polsce naprawdę rządzi. Czego jeszcze potrzebujemy by w końcu obudzić się i wziąć sprawy we własne ręce? Polskie ręce?

Widzę praktycznie wszystkie komentarze zablokowane, pochowane, "źle ocenione przez użytkowników portalu". Dziękuję za tę akcję. Do tej pory miałem prawie że pewność, a teraz już całkowitą jak bardzo portal ten został zinfiltrowany przez patriotów zza Buga. Aż dziwne że ten artykuł nie został zablokowany ale pewnie i tego się nauczą.

Przy okazji pozdrowienia dla Zawiszy Niebieskiego! U niego pewnie wody lodem skute już od pewnego czasu. Trzymaj się tam chłopie! Seta i słonina dobrze grzeją.

Vote up!
0
Vote down!
0
#1635337

- ale to może być desant nowych trolli od Trolleusza :)

Vote up!
0
Vote down!
0

***** tvn.
Motto na dziś: "Lepiej z mądrym zgubić niż z głupim znaleźć".

#1635338

"Podczas kryzysu strzeż się agentur,... "

po świąteczne pozdrowienia

#Murem za Polskim Mundurem 

Vote up!
0
Vote down!
0

gość z drogi

#1635395

Mnie trochę zastanawia kilka faktów, których do końca nie rozumiem.

(1) Zarówno opisana/e przez Autora manipulacja/e jak i kilka innych prezentowanych przez białorusko-rosyjski duet (w skrócie BRD) szyta jest raczej grubymi nićmi. To tak, jakby ktoś nie tyle usiłował manipulować faktami, co demonstrować arogancję/siłę/drwinę. Nie rozumiem co na tym BRD zyskuje. Ciekaw jestem kto na świecie się na to nabierze.

(2) Proszącą o pomoc w sprawie afery (w istocie poważnego kryzysu) Merkel Putin odesłał do Łukaszenki. Z tego co zrozumiałem Niemcy odebrali to jako upokorzenie. Co BRD na tym zyska?

(3) Dzis pokazano zdjęcia białoruskich żołnierzy (pograniczników?!) wyposażonych w karabiny snajperskie i granatniki. Po co taki sprzęt na granicy?

(4) Również dziś (powołując sie na oficjalne informacje z Białorusi) podano, że do obozów migrantów przy granicy dostarczana jest (nie wiadomo przez kogo) broń. To wygląda na coś gorszego niż zielone ludziki. Nie chciałbym "krakać", ale zastanawiam się jak ma zareagować polski żołnierz/policjant do którego z napierającego tłumu ludzi z kobietami i dziećmi włącznie padnie strzał. Być może piszę w tym momencie bzdury, ale usiłuję sobie wyobrazić co ja bym w takiej sytuacji zrobił.

O "patrolach" rosyjskich bombowców pisać nawet nie warto.

To wygląda na naprawdę powazny kryzys. I, co gorsze, dobrego wyjścia nie widać. Na realną wojskową pomoc NATO w rozsądnym czasie liczyć raczej nie możemy NATO w ogóle takich tj. policyjno/granicznych sił nie ma). Podejrzewam, że podobnie (choć może nie aż tak źle) wygląda sprawa z pomocą policyjną z UE. Pociesza fakt, iż UE zmieniło, zdaje się, zdanie i chce współfinansować (a dobrze byłoby gdyby jeszcze i współwbudowało; byłoby dużo szybciej) budowę zapory na granicy. To na pewno dobry, choć mocno spóźniony, pomysł. Ale żadne zapory ani wojsko na granicy nie będą skuteczne, jesli UE nie zrewiduje swego pojęcia "praw człowieka" i nie powiąże go z jakimiś "obowiązkami człowieka (obywatela UE)" z podkresleniem priotytetowego znaczenia tych ostatnich.

Wydaje mi się, że Polska powinna dołączyć do pomysłu (nie wiem czy jeszcze aktualnego) Orbana, by przygotowac nowy traktat. Na innych niz lizboński zasadach.

Vote up!
0
Vote down!
0
#1635339

Myślałem że tylko dzieci nie widzą co się dzieje i jaki jest tego cel.

Dzisiaj Łukaszenka palcem już nie kiwnie bez uzgodnienia z Moskwą. Dlatego zapomnijmy Białoruś, zapomnijmy Łukaszenkę. Pytanie więc jest: co chce zyskać Rosja? Dlaczego Putin to robi?

Odpowiedź: Putin łapie 4 sroki za jeden ogon samemu nic nie ryzykując. Jeśli nawet jednego albo dwóch celów nie osiągnie, to pozostałe na pewno, 

1. Destabilizacja Polski lub jedynie wschodniej granicy z Polską i może z Litwą. Nie na miesiąc dwa, ale może na lata lub na stałe. Patrz Donbas, Mołdawia, Gruzja, Czeczenia i kilka innych. Rosja od wieków destabilizuje, przekupuje, domoralizuje i ogłupia lokalsów (patrz blokady wpisów na tym portalu).  Na koniec wchodzi i sprząta. W ten sposób poszerzyli swoje tereny od Moskwy aż po Kamczatkę. Druga wojna światowa była wypadkiem przy pracy. Teraz Moskwa może to robić rękami Łukaszenki pozostając nietykalna bo "to nie ona". Moskwa nie jest w stanie oprzeć się takiej wspaniałej sytuacji.  Zachód wie ale udaje że nie widzi kto to robi.

2. Punkt pierwszy realizowany jest tylko przy okazji. Ważniejszym celem jest wprowadzenie rosyjskich wojsk na polskie i litewskie pogranicza bez uruchamiania artykułu czwartego i piątego NATO, a co ważniejsze, bez oporu ludności białoruskiej. To ostatnie to doświadczenie z Ukrainy. W tej chwili ma miejsce takie pranie mózgów na Białorusi i Rosji, że ludność zaczyna wierzyć że Polska jest już gotowa wkroczyć na Białoruś. Natomiast zachód ogłupiany jest tym że Łukaszenka jest nieobliczalny i potrzeba Rosji do przywrócenia bezpieczeństwa i stabilizacji na granicy z Polską. A jeśli jeszcze pozwoli to na założenie stałej rosyjskiej bazy wojskowej - to będzie piąta sroka złapana.

3.Łukaszenka zamyka przepływ gazu (na polecenie ROSJI bo dla Białorusi to wielka strata!). Europa zamarza i sama woła o otwarcie Nord Stream 2

4. Europa w odwecie zaostrza sankcje na Białoruś. Białoruś bankrutuje i podpisuje ostateczne i całkowite zjednoczenie z Rosją. Moskwa przejmuje Białoruś bez jednego strzału i sprzeciwu zachodu i bez sprzeciwu Białorusinów.

5. W zbankrutowanej Białorusi zdesperowani ludzie obalają Łukaszenkę. Rosja przychodzi z ekonomiczną pomocą, ustanawia swojego namiestnika, a Białorusini są wdzięczni bratnim Rosjanom. Nigdy więcej błędu z Ukrainy. Nie wolno nastawiać lokalsów przeciwko Moskwie.

6. A polską granicę wciąż forsują emigranci. Niemcy zamykają się od strony Polski. W Polsce wrze bo jak długo tak może to trwać? PiS przegrywa wybory. Do władzy wracają przekupni politycy. Targowica znów panuje w Kraju Nadwiślańskim. W końcu jest tak jak powinno być. Emigranci wciąż płyną, bo czemu kończyć to co tak pięknie działa? Kto wie co się jeszcze w Europie dzięki temu zepsuje?

Jeden. JEDEN z tych planów jeśli wyjdzie to już będzie wspaniale! Obserwujcie kiedy na Bugu pojawią się Rosjanie i przestanie płynąć przez Białoruś gaz. Moskwa nie ma tutaj nic do stracenia, nie ponosi żadnego ryzyka. Łuka musi skakać jak mu Putek przygrywa. Duszę już mu sprzedał a teraz oddaje cały kraj. A naiwni myślą że tu o Polskę chodzi...

Vote up!
7
Vote down!
-1
#1635370

Policzyłem "źle ocenione" komentarze. Jeśli sie nie pomyliłem było ich 31 na 39 wszystkich razem. To jest więcej niż 75%. Rozumiem, że temat budzi dużo emocji, ale coś tu chyba nie tak. Czy nie stało sie już regułą, że najpierw się wzajemnie obrażamy/czujejmy_urażeni, a dopiero potem zaczynamy pisać rzeczowo?

 

Dopisek Przeczytałem przed chwilą komentarz Krzywoustego w podobnym tonie. Ja na taki pomysł nie wpadłem, ale zastanawiam się na ile On może mieć rację. Może rzeczywiście warto (jesli sie da) ustalić skąd taka - niespotykana dotąd - ilość komentarzy. Nie chodzi o konkretne nazwiska czy numery IP, ale może da sie ustalic ile z tych komentarzy pisali/oceniali ludzie zarejestrowani (niekoniecznie zalogowani w chwili pisania) na NP.

Vote up!
0
Vote down!
0
#1635341

Witam!

Bardzo ważny wpis!!

Te filmiki już krążą po całym świecie i wkrótce posłużą za akt oskarżenia przeciw Polakom. Ten apel powinien być kierowany nie do blogerów, lecz bardzo mocno do rządu, bo potem znów będzie, że nas oszukali. To rząd musi podjąć mocną i umiejętną akcję demaskującą, blogerzy mogą pomóc, ale nie są w stanie zrobić niczego więcej. Ten apel dziecka o wodę, obiegnie świat. 

Vote up!
0
Vote down!
0

Ryszard Surmacz

#1635352

Wydaje mi się, że na tzw. Zachodzie (może poza Kanadą), który pewne doświadczenia z migrantami juz ma Kolonia, Marsyli, Paryż, Bruksela, itd.), filmiki takie zrobią wrażenie przeciwne do zamierzonego. Może nie na wszystkich, ale większość zauważy lipę. Ale w co bogatszych krajach innych kultur może być róznie, I tam rząd rzeczywiście coś powinien zrobić.

Vote up!
0
Vote down!
0
#1635353

Twoja notka i Twój blog został zaatakowany. Przegrałeś, bo każdy z zewnątrz może minusować  komentarze, a one przecież znikają. Opadł kurz bitwy, na placu boju został zwycięzca w glorii punktów ------>trojan horse.

Wake up!

Rise and attack!

Vote up!
9
Vote down!
0

AgnieszkaS

#1635355

V kolumna trolli czerwonych.

Vote up!
7
Vote down!
-2
#1635359

Niech oceniają i minusują

Tylko limit na ukrycie komentarza zwiększyć i zaraz im się to znudzi

Nie 4 minusy a np.8

I po sprawie

8-))))

Pozdrawiam

Vote up!
0
Vote down!
0
#1635360

Ilość minusów NIGDY nie powinna decydować o zniknięciu komentarza. Gdyby tak było za Kopernika, to by go zablokowano. Nawet Einsteina by nie dopuszczono do głosu. Czas się wydluża? Przedmioty skracają? Einstein - społeczność oceniła cię źle! Wypad!

W ten sposób tworzy się środowisko wzajemnej adoracji i kadzenia samym sobie. Mechanizm blokowania powinien być inny. Jaki? Jeszcze nie wiem. To że daję komuś minus nie oznacza że chcę by go zablokowano a jedynie że się z nim nie zgadzam. Może dwa oddzielne przyciski gdzie ilość wniosków "zablokować dziada" niewidoczna dla czytelników?

Vote up!
0
Vote down!
0
#1635371

As ma rację. Popieram. Kto za tym stoi? Wojnę z granicy przenieśli na ad. persona i admin jest bezradny? Zamiast żądać pieniędzy od wiernych (biskup Nycz, Smycz?) na migrantów którzy są poza granicą Polski i którzy chcą tylko do Niemiec, podstawić pociągi i spełnić ich i babci Makreli życzenia. I Łukaszek będzie zadowolony. Zaś zbiórkę pieniędzy tak, ale dla naszych żołnierzy,policjantów i innych za narażanie życia i zdrowia za nas. Jak widać Łukaszek daje migrantom wszystko. Od jedzenia po nożyce, siekiery, szpadle itd. A co niektórzy mają markowe ciuchy. Unia ma nas za to w zadku odmawiając wsparcia budowy ogrodzenia i kosztów ochrony granicy UE. To nasi chłopcy (a my - podobno wychowankowie Niemców, płacimy) za obronę granicy UE i ich interesów.

Vote up!
10
Vote down!
0

Kolejorz

#1635361

Nie odbierałbym niezalogowanym możliwości punktacji z dwóch powodów
Po pierwsze dla punktacji nie ma to żadnego znaczenia, Zero ujemnych punktów.
Po drugie, sama obecność dowcipnisia to i kolejne odsłony a te powoli ale jednak rosną.

Sposób na takich jest jeden, przez pewien czas znacznie zwiększyć limit który powoduje ukrycie komentarza.
Tym sposobem takiemu hejterowi dość szybko się znudzi stawianie ocen.

A kim jest ten hejter i dowcipniś to tutaj raczej wszyscy wiedzą. Znudziło mu się zakładanie entych kont to teraz bawi się w czytelnika "z własnym zdaniem"

Vote up!
0
Vote down!
0
#1635362

Nie jestem blogerem, co widać. Nie kryję się. Nie ubliżam jako forumowicz, ale jeśli non stop ktoś zamiast meritum rzuca obelgami; ty taka, ty owaka, wkurzyłem się i jako chłop ze wsi zapytałem po chłopsku,  czy to portal świrów. Zaglądam tu bo wiele artykułów jest merytoryczna wyraźnie w trosce o Polskę. Ukrywanie wypowiedzi, to złe rozwiązanie. A może tak jakaś odpowiedzialność za chamstwo czy powtarzającą się zniewagę. Pozdrawiam.

Vote up!
13
Vote down!
-1

Kolejorz

#1635365

Odsetek tych ostrych na pograniczu faulu komentarzy jest tu znikomy jeśli porównywać to do innych blogowych portali.

Natomiast ukrywanie komentarzy jest teraz zbyt łatwe dla chcących tu zaistnieć. To trzeba zmienić.

Pozdrawiam

Vote up!
9
Vote down!
-1
#1635366

ja oceny anonimowe mogę usunąć w kilka sekund, jednym kliknięciem. Mogę usunąć oceny dane w danym zakresie czasowym. Problemem jest tylko to, że nie siedzę tu 24/7, bo po prostu nie mogę.

Vote up!
5
Vote down!
0

Podczas kryzysów – powtarzam – strzeżcie się agentur. Idźcie swoją drogą, służąc jedynie Polsce, miłując tylko Polskę i nienawidząc tych, co służą obcym.

#1635682

Przedstawicielka Miedzynarodowej Organizacji do Spraw Migracyjnych na Bialorus oznajmila migrantom ze maja dwie opcje do wyboru: azyl na Bialorusi, albo powrot: https://niezalezna.pl/418311-migranci-dostali-wybor-od-bialorusi-azyl-albo-powrot

Miejmy nadzieje ze problem zostal zarzegnany.

Pozdrawiam

Vote up!
9
Vote down!
0

JanStefanski

#1635375

To wygląda na fake news. Na działanie na zwłokę. Ja nie rozumię jednej tylko rzeczy. Nie możesz ubiegać się o emigrację do Kanady czy Stanów na terenie Kanady czy USA. Musisz to robić spoza kraju do którego chcesz emigrować.

Zanim ktoś oskarży mnie że zmyślam, to powiem że jestem tego przykładem. Mając wizę turystyczną musiałem opuścić Kanadę by składać papiery o emigrację poza Kanadą. 10 miesięcy czekałem na decyzję kanadyjskiej ambasady na terenie Grecji.  Czekałem "tylko" 10 miesięcy bo miałem sponsora w Kanadzie. Ludzie bez sponsora czekali 2, 3 lata. Sprawdzano o mnie wszystko łącznie z zaświadczeniem z policji w Grecji i w Polsce w miejscu mojego ostatniego zamieszkania. Tak - polska policja musiała zaświadczyć że nie byłem karany.

Dlaczego nie stosuje się tej samej procedury w Polsce? Wracaj skąd przybyłeś i składaj papiery poza Polską. Jedynie uchodźcy z terenów objętych wojną powinni mieć prawo oczekiwania na decyzję w Polsce.

Gdym ja przekroczył granicę z Kanadą lub Stanami nielegalnie, to poszedł bym prosto do więzienia, odsiedział karę po czym wsadzili by mnie do samolotu i odesłali do Polski z zakazem wjazdu do Ameryki.

Dlatego zastanawiam się o co tutaj k... chodzi? Nie tylko powinni być odsyłani prosto do więzienia za nielegalne przekroczenie granicy, ale powinni dostawać dodatkowe długie lata za atak na funkcjonariuszy i za niszczenie państwowego mienia. Wiele, wiele lat. Tak by było w Stanach. A w Polsce jak widzać... 

Vote up!
11
Vote down!
0
#1635376

on wie,że gra o własne życie,ktoregoś dnia moze dopaść go dziwny zawał serca ,albo coś w tym rodzaju,to wszystko wszak w rękach cara

pozdr

Vote up!
0
Vote down!
0

gość z drogi

#1635627

Cześć

Czy masz możliwość odpowiedzieć na atak bolszewickich WSIoków?

To zagrywka, by pokazać, że mogą portal opanować.

Pozdrawiam

Vote up!
9
Vote down!
-1

JK

Przepłynąłeś kiedyś sam ocean? Wokół tylko morze. Stajesz oko w oko ze swoim przeznaczeniem.

 

 

 

 

#1635378

Jak w prl-u. Brak tylko białych 40-stek- (zomówek) i pałowania oraz "suk".

Vote up!
5
Vote down!
0

Kolejorz

#1635385

ale przygotowanie i wykonanie tego zajęło im więcej czasu niż moje sprzątanie. Mi zajęło 10 sekund, dwoma zapytaniami do bazy danych ;)

Vote up!
8
Vote down!
-1

Podczas kryzysów – powtarzam – strzeżcie się agentur. Idźcie swoją drogą, służąc jedynie Polsce, miłując tylko Polskę i nienawidząc tych, co służą obcym.

#1635410

gratulacje i order za  sprzątanie , drugi za  Super wiadomość ,"podaną poniżej" a TRZECI za skuteczność

bo kogo napadnięto ? tego,który im najwięcej wlazł za skórę, obnażył  "ichne "dranstwa i nie tylko :)

a więc pozostaje tylko  zacytować Wielkiego Marszałka 

"Podczas kryzysu  strzeżcie się agentów "

pozdrowienia :)

Vote up!
7
Vote down!
-1

gość z drogi

#1635413

- ale Gawriona nie ma od 2 dni na forum.

Prawdopodobnie konto zostało przejęte.

Vote up!
0
Vote down!
0

***** tvn.
Motto na dziś: "Lepiej z mądrym zgubić niż z głupim znaleźć".

#1635384

Ważniejsze są sprawy rodziny i nowonarodzonego dziecka

Czyż nie?

Vote up!
0
Vote down!
0
#1635389

piękna wiadomość a pałkarzom,wont

damy radę ,im też

 

Vote up!
6
Vote down!
-2

gość z drogi

#1635411

Znowu Scierwoneonowe zagrywy trolli czerwonych. Twój mózg został przejęty już dawno w Moskwie cieciu

 

Vote up!
0
Vote down!
0
#1635432

Może się spóźniłam i wszyscy już  to widzieli, ale do mnie dzisiaj dotarło. Skąd, no skąd się biorą takie idiotki  jak ta Żukowska w radiu RMF Fm przedwczoraj ? Tu link do rozmowy: poranna-rozmowa/news-zukowska

Vote up!
5
Vote down!
-1

Nie minusuję bez uzasadnienia, bo to jak cios po ciemku w plecy.  Komentarze niemerytoryczne i agresywne minusuję bez dodatkowego wyjaśniania. Uwagi osobiste proszę kierować na PW.

#1635429

i siania zamieszania i niepokoju przez działania obcej "siły"

to ,co się dzieje ostatnio na granicy z Białorusią,to własnie klasyka

Rosja jest fachowcem w sianiu dezinformacji,

ktoś powiedział i  ten ktoś ma RACJĘ

metoda polegająca na robieniu zamieszania ,by nie można było odróżnić tego ,co jest prawdą ,a co nie

Rosjanie opanowali metody psychologiczne do perfekcji

 na szczęscie ,nawet francuscy politycy i dziennikarze, również to mówia i piszą,"a nasza 

oPOzycja,co na to wszystko ?

Wójt bałoruski jest łatwą zabaweczką w recach cara putina,ale co dalej ?

czy UE  nie zmieni znowu zdania ?

pożyjemy ,zobaczymy ,a tym czasem róbmy Swoje

#Murem za Polskim Mundurem

A Nasza Hetmanka jak zawsze z nami

Kiedyś dawno,dawno temu,śpiewaliśmy 'Boże coś Polskę ,przez tak liczne wieki,...

zaspiewajmy wiec kolejny RAZ  tę naszą Pieśń ,RAZEM ,jak niegdyś

Vote up!
0
Vote down!
0

gość z drogi

#1635493

Dzięki wypowiedzi pani Żukowskiej dowiedziałąm się, że istnieje pojęcie readmisji.  Podaję za Wikipedią

Readmisja – odsyłanie uchodźców, którzy nielegalnie przekroczyli granice do państwa z którego przybyli. Wyraz stosowany głównie w terminologii prawniczej. Readmisja jest możliwa na podstawie umów międzynarodowych.

https://pl.wikipedia.org/wiki/Readmisja_(prawo)

https://www.youtube.com/watch?v=-FE-fwcetBU

Łukaszenka podpisał to porozumienie po długich negocjacjach w styczniu w 2020 r. Zapis ten długo nie funkcjonował, a w zasadzie oddaje obecną sytuację po stronie białoruskiej - powiedział w Polskim Radiu 24 prof. Piotr Grochmalski (politolog, ekspert ds. bezpieczeństwa). *** Audycja: "Temat dnia/Gość PR24" Prowadzący: Tadeusz Płużański Gość: prof. Piotr Grochmalski (politolog, ekspert ds. bezpieczeństwa) Data emisji: 14.10.2021

Zamiast mówić o pusk backu powinniśmy promować pojęcie readmisji i powoływać się na umowę między Unią Europejską a Republiką Białorusi o readmisji osób przebywających nielegalnie. Niestety, jak podaje TVN umowa ta została zawieszona przez Białoruś w październiku 2021.

W czerwcu, w ramach odpowiedzi na unijne sankcje za łamanie praw człowieka na Białorusi, władze w Mińsku zapowiedziały, że wstrzymają działanie umowy o readmisji. 

Ustawa o zawieszeniu umowy o readmisji została opublikowana w czwartek na państwowym portalu prawnym. 4 października ustawę tę przegłosowały obie izby parlamentu. Jej projekt wniósł Łukaszenka. "Dokument został przygotowany przez rząd w ramach odpowiedzi na nieprzyjazne działania UE i jej państwa członkowskie w stosunku do Białorusi. Umowa określa mechanizm przekazywania, przyjmowania i powrotu osób, które złamały przepisy, dotyczące wjazdu, pobytu i mieszkania. W najbliższym czasie stosowne zobowiązania naszego kraju zostaną 'zamrożone'" - informowała służba prasowa Łukaszenki. Wskazano, że umowa zawiera zapis umożliwiający zawieszenie jej działania przez każdą ze stron.

https://tvn24.pl/swiat/bialorus-zawieszono-umowe-o-readmisji-z-unia-europejska-5452031.

W czerwcu, w ramach odpowiedzi na unijne sankcje za łamanie praw człowieka na Białorusi, władze w Mińsku zapowiedziały, że wstrzymają działanie umowy o readmisji.

https://tvn24.pl/swiat/bialorus-zawieszono-umowe-o-readmisji-z-unia-europejska-5452031

Polska podpisała umowy o readmisji z Niemcami, Czechami, Słowacją, Ukrainą, Białorusią (1993), Grecją (1995) oraz Słowenią (1996)[1].

https://sip.lex.pl/akty-prawne/dzienniki-UE/bialorus-unia-europejska-umowa-o-readmisji-osob-przebywajacych-nielegalnie-69328662

 

 

Vote up!
1
Vote down!
0

Fiona

#1635861

Swieta prawda o tej rosyjskiej metodzie prowadzenia wojny propagandowej. Najlepiej te metode okresla historia z kradzieza zegarka: "niewazne czy Kowalski ukradl zegarek, czy mu go ukradziono, wazne ze byl w to zamieszany". Ta metoda mozna kazdego i kazdy kraj zrobic przestepca.

Pozdrawiam

Vote up!
0
Vote down!
0

JanStefanski

#1635577

"one "tak mają już od zawsze, czyli od wieków, zdrada, fałsz kłamstwo i manipulacje ludzkimi umysłami

 

serd pozdrowienia

Vote up!
0
Vote down!
0

gość z drogi

#1635625

A taki był spokój na świecie, jak Trump był prezydentem

Vote up!
4
Vote down!
0
#1635686

był,ale sie "zbył"

pozdrowienia :)

Vote up!
0
Vote down!
0

gość z drogi

#1635693

- aby się dobrze prezentować w mediach ale i to nie zawsze mu wychodzi.

Vote up!
3
Vote down!
0

***** tvn.
Motto na dziś: "Lepiej z mądrym zgubić niż z głupim znaleźć".

#1635868