Jeszcze raz: "Powrót do Jedwabnego"

Obrazek użytkownika krzysztofjaw
Kraj

Filmowi Wojciecha Sumlińskiego "Powrót do Jedwabnego" jak dotąd poświęciłem jeden tekst [1]. I chyba jednak to za mało, bowiem ów film starają się przemilczeć niemal wszyscy a jeżeli już się na jego temat wypowiadają to raczej z krytyką a nie aprobatą. Podobnie jest z książką "Powrót do Jedwabnego 3" tegoż samego autora, która ujawnia kulisy ewentualnego przyszłego rozbioru Polski przez część polskich i amerykańskich Żydów.  

 

Bywają takie historyczne chwile, które pozwalają oddzielić ziarna od plew. Nieraz wydaje się, że np. jedne medium jest propolskie i patriotyczne a drugie skrajnie antypolskie. Odbiorcy tych mediów myślą zero-jedynkowo jak to zauważył W. Sumliński [2]: jeżeli ktoś deklaruje, że ogląda TVP to znaczy, że jest patriotą a ten, który ogląda TVN jest Polsce nieprzychylny. Jeżeli ktoś czyta np. żydowską gazetę dla Polaków, czyli GW jest przeciw Polsce a ten, kto czyta wSieci jest obrońcą polskich wartości. Tak po prostu nie można, bo między takimi postawami jest cała przestrzeń możliwych opinii, które mogą być i antypolskie, i propolskie a ściślej mówiąc prawdziwe lub nieprawdziwe. Prawda winna być jedynym miernikiem oceny takich opinii. 

 

Armand Jean Richelieu powiedział kiedyś: "Boże, strzeż mnie od przyjaciół, z wrogami poradzę sobie sam" [3]. Ja bym dodał, iż "strzeż mnie od fałszywych przyjaciół". I prawdopodobnie tak się czuje dziś W. Sumliński, który za swoje: film i książkę o Jedwabnym został zaatakowany z wydawać by się mogło zupełnie niespodziewanej strony a mianowicie przez portal braci Karnowskich [4]. Piórem Jakuba Maciejewskiego we wPolityce.pl zostały przez niego wykreowane kalumnie wobec W. Sumlińskiego i został zmieszany "z błotem" a ja osobiście nie mogę się w ogóle z takim oglądem sytuacji zgodzić. Mówiąc szczerze to przeżyłem swoisty dysonans poznawczy. Dotychczas ufałem braciom Karnowskim jako tym, którzy naprawdę myślą o Polsce i Polakach. Ale jak widać wszystko, co dotyczy tej części Żydów, którzy są antypolscy i planują rozbiór naszego kraju jest zamilczane lub krytykowane. Zrozumiałem jednak jedno: chyba faktycznie już jesteśmy (albo niebawem będziemy) własnością żydowską. Skoro bowiem nawet bracia Karnowscy pokusili się o krytykę to komu można wierzyć? Zostają tylko nieliczni, którzy jednak publikują lub przemawiają w mediach niszowych. 

 

A niestety sprawa jest bardzo poważna. Pani dr Ewa Kurek, historyk i mol książkowy (sama tak o sobie mówi), wprost stwierdza, że dziś mamy do czynienia z czwartą w przeciągu 100 lat próbą przejęcia Polski przez Żydów a ja jej ufam, bo od lat zajmuje się sprawami relacji polsko-żydowskich i jest w tej dziedzinie bardzo obiektywna [5]. Szkoda, że moi rodacy nie są do końca świadomi tej agresji. Bo iluż Polaków w ferworze codziennej bieganiny, pracy, wychowywania dzieci, chwil odsapnięcia ma czas na śledzenie niszowych portali albo nawet na czytanie gazet czy książek? Zdecydowana mniejszość, która czerpie informacje jedynie z dużych mediów mainstreamowych a szczególnie telewizyjnych a tam mamy do wyboru jedynie TVP lub TVN z może jeszcze Polsatem. A z nich bije jednak w określonych sprawach - jak np. żydowskich - jeden głos rozmieniany na drobne. 

 

Jak dotąd nie udały się poprzednie próby przejęcia Polski przez Żydów. I dlatego mam nadzieję, że teraz też tak będzie i takie ustawy jak Just Act 447 przejdą w zapomnienie, z tym jednak, że to my-Polacy musimy o to zawalczyć i potrafić oddzielić owe ziarna od plew. 

 

Na koniec jeszcze raz zachęcam do obejrzenia filmu i przeczytania książki. 

 

]]>https://www.youtube.com/watch?v=gOC0fXg34m4&t=5388s]]>

 

 

[1] ]]>https://krzysztofjaw.blogspot.com/2021/09/powrot-do-jedwabnego-w-sumlins...]]>

[2] ]]>https://www.youtube.com/watch?v=KoeXuoE2690]]>

 

[3] ]]>https://pl.wikiquote.org/wiki/Armand_Jean_Richelieu]]>

[4] ]]>https://wpolityce.pl/polityka/567680-dlaczego-sumlinski-korzysta-z-zaple...]]>

[5] ]]>https://pch24.tv/dr-ewa-kurek-ostro-powrot-do-jedwabnego-ten-film-musial...]]>

 

Zostaw za sobą dobra, miłości i mądrości ślad... 

© Krzysztof Jaworucki (krzysztofjaw) 

]]>http://krzysztofjaw.blogspot.com/ ]]>

kjahog@gmail.com

5
Twoja ocena: Brak Średnia: 5 (15 głosów)

Komentarze

- ze wskazaniem organizatorów -żydowskiego Mossadu, FSB i WSI przy wsparciu niemców - w imię "wyższej racji stanu" - bo Kongres amerykańskich Żydów w USA wstrzyma lub nawet wycofa Amerykańskie wojska z Polski.

W takich kleszczach jak dziś jest Ukraina wkrótce i my możemy się znaleźć.

Idzie trzecia wojna jak nic - już są prowokacje wojska na granicy z Białorusią.

Boję się tylko że ten Kaczy tchórz tak jak poprzednicy w 1939 roku też ustawą Polakom nie da broni do ręki bo gdyby było nas tak ze 20 milionów uzbrojonych cywilów nikt tu nie wejdzie bo żywy nie wyjdzie a i ze zdrajcami zrobiło by się szybciej "porządek".

Żydzi opanowali już cały powiat wołomiński pod płaszczykiem PiS-u - tylko nie wiem czy za wiedzą i zgodą Prezesa.
Tu się cały czas zmienia struktura narodowościowa i własnościowa na rzecz Żydów.
Mówił mi o tym w 2000 roku syn UB-eka z podwarszawskich Ząbek ale wtedy nie chciałem w to wierzyć. Dziś wiem że mówił prawdę.

Vote up!
21
Vote down!
-5

Motto na dziś: "Lepiej z mądrym zgubić niż z głupim znaleźć".

#1631910

... to wsłuchiwanie się w wersję "Natolińczyków" ,czy "Puławian" to tak czy siak ...

http://youtu.be/lDdojzPNVaU

PS.

Można dyskutować o ... wyższości "Cosa Nostry" nad "Triadą" czy "vice versa" .

:-)

Vote up!
5
Vote down!
-5

Ludzie myślcie , to boli ,ale da się to wytrzymać .
Ceterum censeo, PKiN im. J.Stalina delendam esse.

#1631956

"Amico Plato sed magis amica Veritas ,sola Veritas  in solitudinis " ?

PS.

http://youtu.be/AeEpb_AhRT8

/https://youtu.be/5ADwzz-w68I

http://youtu.be/Zi9dMUaG5X4

Pan Wojciech Sumlinski to pewnie w wielu rzeczach się myli ... ale uczciwości intelektualnej nie można mu odmówić ,czy zarzucić świadomego wprowadzania w błąd .

PS2

http://youtu.be/9RENqvw5rjs

PS3

http://youtu.be/VJl14UOIKWc

http://youtu.be/hu-ZXZPFAEA

Vote up!
7
Vote down!
-5

Ludzie myślcie , to boli ,ale da się to wytrzymać .
Ceterum censeo, PKiN im. J.Stalina delendam esse.

#1631916

Hermann Schaper był dowódcą tego niemieckiego oddziału, który planowo zajmował się wymordowywaniem wielu żydowskich mieszkańców w wielu miejscowościach w Polsce i nie tylko.

Hermann Schaper był dowódcą oddziału hitlerowskiego SS, który wymordował żydowskich mieszkańców Jedwabnego.

Hermann Schaper:
Ustalono, że prowadził przy pomocy swego oddziału systematyczne mordy według tej samej metody na bolszewikach, ich sympatykach, NKWDowcach i Żydach, w miarę zdobywania terytorium wcześniej zagarniętych przez Sowietów we wioskach czasem raczej dość już daleko za przesuwającym się Frontem Wschodnim. Przeprowadził akcje likwidacji w takich wioskach jak Wizna (koniec czerwca), Wąsosz (5 lipca), Radziłów (7 lipca), Jedwabne (10 lipca), Łomża (wczesny sierpień), Tykocin (22–25 sierpnia), Rutki (4 września), Piątnica, Zambrów, a także w innych miejscowościach.

Hermann Schaper:
Był członkiem niemieckiej hitlerowskiej partii narodowo-socjalistycznej NSDAP - numer legitymacji 105606, a następnie, od 1937 roku, SS-manem z trupią czaszką (nr. legitymacji 3484) w randze porucznika SS (Obersturmführer).

Hermann Schaper:
Dowodził jako kapitan (Hauptsturmführer) kommandem SS Płock - Ciechanów (kommando SS Zichenau-Schröttersburg), jedną z pięciu utworzonych we wschodniej Polsce grup operacyjnych (Einsatzgruppen), składającą się z 500-1000 SS-manów i gestapowców. Schaper działał w okręgu Płock (przemianowanym na Schröttersburg), przełożonym Schapera był dowódca Gestapo w Ciechanowie (przemianowanym na Zichenau).
To wszystko można przeczytać w Wikipedii.

http://pl.wikipedia.org/wiki/Hermann_Schaper, po polsku,
http://en.wikipedia.org/wiki/Hermann_Schaper, a także, nieco więcej, po angielsku.

Nie tylko profesorowie Jerzy Robert Nowak i Iwo Cyprian Pogonowski, ale i historyczna prawda wie dokładnie, że morderstwo w Jedwabnem jest niemiecką zbrodnią, jest zbrodnią popełnioną przez Niemców, którymi dowodził SS-man Hermann Schaper.

Może więc i prezydent Aleksander Kwaśniewski, a także Bronisław Komorowski, zgodnie z historyczną prawdą, powinni przepraszać w imieniu SS?

_____________________________________________________________

[link] Wyżej jest kopia mojego komentarza z 5 lutego 2012 roku. Przed rokiem 2012 i wiele razy później pisałem o tym na wiele różnych sposobów, kierując na przykład do opracowań profesora Iwo Cypriana Pogonowskiego lub prezentując filmy zawierające opowiadania uczestniczących w wydarzeniach jak świadkowie tej zbrodni. 

http://www.youtube.com/watch?v=sajQZyiGP7Y

JEDWABNE – ŚWIADEK HISTORII
Hieronima Wilczewska

Telewizja Niezależna Polonia dotarła do żyjącego, naocznego świadka niemieckiej zbrodni w Jedwabnem 10 lipca 1941. Pani Hieronima Wilczewska, którą ekipa TV Niezależna Polonia odwiedziła we wrześniu

Dzięki sugestii Wojciecha Kozłowskiego obejrzałem ten film. Pani Wilczewska 10 lipca 1941 była ośmioletnią dziewczynka, gdy zobaczyła Niemców okrutnie mordujących w Jedwabnem. Mówiła o nich gestapowcy, Niemcy w czarnych mundurach. Mała dziewczynka, dziecko nie rozróżniała dwóch bliźniaczych formacji Niemców w czarnych mundurach SS.
Gestapo i SS-Einsatzkommando.

Mam smutny wniosek. Wiedza o prawdzie Jedwabnego jest, istnieją fakty, istnieją także fakty potwierdzające ignorowanie prawdy. Przecież u Pani Wilczewskiej byli inni badacze słuchający jej zeznania, był ktoś o nazwisku Jan Wójcik, byli inni. Prawda pozostała w ukryciu.
Jest jeszcze gorzej. Pani Wilczewska pokazała fotografię dawnego pomnika wzniesionego niegdyś na cześć Żydów wymordowanych przez Niemców w Jedwabnem. Ten pomnik został cichaczem zlikwidowany, bo był na nim wyryty napis informujacy o tym, kto żywcem spalił ludzi 10.07.41 w Jedwabnem.

Ktoś miał czelność podmienić pomniki.

Jest zapis w Wikipedii, po polsku i po angielsku, przy czym polski opis ulega nieustannej erozji, jeszcze chwila i zniknie całkowicie.
http://pl.wikipedia.org/wiki/Hermann_Schaper

michael, pon., 23/09/2013 [link]

Vote up!
17
Vote down!
-4

michael

#1631947

W przypadku historii i w ogóle nauk humanistycznych informacje w Wikipedii ciągle się zmieniają w zależności od aktualnego zapotrzebowania. A teraz trzeba wybielać Żydów i Niemców i w ten sposób kreować alternatywną i kłamliwą historię. Ileż to ja razy np. kilka lat temu przytaczałem info z Wiki, by po upływie tychże lat czytać niemal całkowicie zmienioną informację. W przypadku filmów na YouTube po prostu znikają i też nie mamy na to wpływu. 

Dlatego też ja np. kopiuję sobie filmy a nieraz i informacje z Wikipedii, ale tak naprawdę nie ma cenniejszego źródła niż książki i archiwa, które jednakowoż muszą być prawdą a nie wydumanym falsyfikatem jak w przypadku książek J. T. Grossa.  

Prawda jest też taka, że w przypadku pisania o Żydach trzeba jednak się namęczyć, żeby żaden z nich nie miał podstawy do oskarżenia o jakiś tam antysemityzm a i tak ja też zostałem już dawno takim antysemitą nazwany, choć na szczęście byłem zawsze na tyle ostrożny, że te oskarżenia nie mogą być udowodnione w sądzie. Starałem się po prostu opierać swoje teksty na informacjach żydowskich autorów i polskich przedwojennych księży jak Pranajtis czy Trzeciak albo także świeckich osób jak Niemojewski. 

Pzdr

Vote up!
13
Vote down!
-3

krzysztofjaw

#1631951

jak szaleni stawiają minusy i tobie i mnie. Nie spodziewałem się, że niepoprawni hitlerowcy tak dzielnie staną w obronie interesów koalicji, która tak do upadłego walczy o dobre wspomnienie o niemieckich żołnierzach w czarnych mundurach.

Nasze polskie dobre imię, jak widzę, jest dla nich zupełnie obojętne.

Vote up!
0
Vote down!
0

michael

#1632022

Eliminowanie niepoprawnych treści przez pałowanie przez merdialne zomowskie bandy, czy nie jest rezultatem dopuszczenia możliwości pałowania przez osoby niezalogowane? 

Vote up!
1
Vote down!
-2

jan patmo

#1632034

muszę się pochwalić, że to dzięki mnie Pani Heronima może Świadczyć PRAWDĘ o Jedwabnem. To ja udzieliłem informacji Kanadyjskiej TV Polonia o Pani Heronimie, no i to ja poprosiłem, uprosiłem Panią Heronimę, by wyraziła zgodę na przyjazd z Kanady do New Britain w CT Pana Wacława Kujbidy. Pani Heronima odmawiała, no ale w końcu się Zgodziła, No i ten film, i ten wywiad mógł powstać. Zasługa nas wszystkich niepoprawnych także, bo pierwszą rzeczą, dzięki której poznałem Panią Heronimę, była moja książka, czyli zbiór moich wpisów niepoprawnych "OBUDŹ SIĘ POLSKO!". Okładka do tej książki przykuła uwagę Pani Heronimy, no i tak mógł powstać ten : 

https://niezaleznemediapodlasia.pl/oczami-dziecka-jedwabne-10-lipca-1941-tak-bylo/

mój wiersz, a później ten DOKUMENTALNY WYWIAD ŚWIADKA HISTORII.

żadnym żydkom NIGDY!!!

 nie uda się zmienić historii, i obciążyć POLAKÓW 

 zbrodnią niemieckich bandytów!!!

P.S.

Jeszcze muszę tutaj wspomnieć o moim synu ARTYŚCIE, Michale. Jego dziełem była okładka do tej mojej książki, która tak zwróciła uwagę Pani Heronimy. Wszystkie moje sugestie mój syn zamienił na swoją grafikę. W Ogólnopolskim Konkursie "HOŁD KATYŃSKI", upamiętniającym fotografią Tydzień Żałoby Narodowej po smoleńskiej zbrodni, nasza grafika zajęła PIERWSZE MIEJSCE. Można ją zobaczyć w Muzealnym Pokoju Sanktuarium Matki Bożej w Doylestown PA, w Amerykańskiej Częstochowie. Tam także jest mój wiersz z Niepoprawnych. Wiersz Poświęcony Pamięci Ofiar Katynia

:

https://niepoprawni.pl/niepoprawni2/blog/1644/calun-katynski-elegia

 

 

Vote up!
7
Vote down!
-1
#1631988

To to są likwidatorzy prawdy. Oto przykład takiej likwidacji:

Fotografia odzyskana przez Michała Stanisława de Zieleśkiewicza. Jest to zdjęcie zlikwidowanego pomnika poświęconego pamięci Żydów zamordowanych przez Niemców 10 lipca 1941 w Jedwabnem - [link].

Vote up!
6
Vote down!
0

michael

#1632039

Głosy nowych polskich świadków, opowiadających o zbrodni popełnionej przez Niemców na Żydach Jedwabnego, wzmacniają znacznie przekaz tego filmu, obnażając całą perfidię zorganizowanego kłamstwa żydowskich hochsztaplerów na usługach przemysłu holokaustu.

Wcześniej czy później ekshumacja szczątków zamordowanych przez Niemców Żydów w Jedwabnem musi zostać dokończona. 

PS W niemałej mierze obecne ataki na Polskę (czy raczej ich zwielokrotnienie i wzmocnienie), mają swoją przyczynę w zdecydowanym odrzuceniu przez rząd i prezydenta Polski urojonych roszczeń żydowskich organizacji przemysłu holokaustu, popieranych w tym przez USA.  

Vote up!
9
Vote down!
-6

jan patmo

#1631949

Jak w takiej sytuacji geopolitycznej jaka panowała przed II WŚ Polska i Polacy mogli uniknąć tego losu jaki zgotowali nam totalitarni sąsiedzi: hitlerowskie Niemcy wyfutrowani(poj. slang) przez banksterstwo żydowskie UK i USA i sowieckie ZSRR, założone przez tych samych żydowskich banksterów, których celem było i jest zbudowanie NWO i ich Rządu Światowego, którym na drodze do tego celu stała Polska(1920 rok) i stoi nadal(zbrodnia z 10.04.2010 roku).

Po 1989 roku tylko PIS podjął próbę uratowania Polski i polskości, próbując lawirować  z tymi samymi "sojusznikami" co lawirowała sanacja(z tragicznym skutkiem dla II RP).

Gra "Jedwabnym" przez wstrzymanie ekshumacji przez śp. L.Kaczyńskiego nie uchroniła go od śmierci, gdy stanął twardo w obronie polskiego interesu w czasie polityki resetu USA-Rosja(celem tej polityki było stworzenie konfederacji Rosji i niemieckiej UE, co dla Polski oznaczało status kondominium rosyjsko niemieckim z podziałem strefy wpływów wg linii Ribbentrop Mołotow.

Kłótnia pomiędzy mocarstwami : Rosją i USA/Izrael w kwestii BW(Syria, Iran) była tym dla Polski, czym "wojna ludów" o którą się modlił A.Mickiewicz w "Litanii pielgrzymskiej":

"O wojnę powszechną za wolność ludów, prosimy Cię, Panie."

https://pl.wikisource.org/wiki/Litania_pielgrzymska

i której efektem było odrodzenie Polski po 123 latach zaborów.

Gdyby nie ta kłótnia("wojna") Rosji i USA w latach 2012-2013, to już od kilku lat bylibyśmy kondominium rosyjsko niemieckim w eurazjatyckiej konfederacji UE i Rosji, kierowanej przez triumwirat: Rosji, Niemiec i Francji, którego zalążkiem był powołany w październiku  2010 roku, po zbrodni z 10.04.2010 roku i przed listopadowym szczytem NATO i NATO-Rosja w Lizbonie  tzw, "Format Normandzki" i który istnieje do dziś i zajmuje się np. kryzysem na Ukrainie.

Brak wiedzy na temat tego w jakich uwarunkowaniach geopolitycznych działa rząd PIS/ZP, jest źródłem ataków, którzy chcieliby, aby rząd poszedł na czołowe starcie ze wszystkimi na Wschodzie i na Zachodzie i nie pamiętają słów(złotych myśli) śp. Kazimierza Górskiego, formalnie odnoszących się do gry w piłkę nożną, ale mających praktyczne zastosowanie do gry geopolitycznej, np.:

- Tak się gra, jak przeciwnik pozwala.

- Dopóki piłka w grze, wszystko jest możliwe.

- Im dłużej my przy piłce, tym krócej oni.

- Czasami się wygrywa, czasami się przegrywa, a czasami remisuje

i wiele innych.

J.Kaczyński to wie i "gra jak przeciwnik pozwala" i musi być ostrożniejszy od Brata, bo jak przeciwnicy znajdą się na "musiku" a przysłanie ryżego przez Niemców to zwiastuje, to i jego życie będzie zagrożone(Tusk zapowiedział przecież podczas Konwencji PO, że "będą się dziać straszne rzeczy").

 

Vote up!
8
Vote down!
-4
#1631952

... ale nie ze  śp. trenera Kazimierza Górskiego ...

"Piłka nożna to taka gra gdzie  22 zawodników gania za nadmuchanym skórzanym workiem ,a  TSUE zna wynik przed rozgrywką bo urzędujący tam oglądali film  "Piłkarski poker" "

:-)

Vote up!
9
Vote down!
-6

Ludzie myślcie , to boli ,ale da się to wytrzymać .
Ceterum censeo, PKiN im. J.Stalina delendam esse.

#1631953

Nie zawsze zgadzam się z G. Braunem. Mam do niego wiele zarzutów, ale z jednym muszę się zgodzić a mianowicie z tym, że już niedługo będziemy kondominium niemiecko-rosyjskim z komisarycznym (powierniczym) nadzorem żydowskim. Po zwycięstwie J. Bidena ten proces już się zaczął ze zdwojoną siłą. J. Biden sprzedał już Polskę Niemcom a tym samym i Moskwie. Oczywiście coś tam zachował dla USA, ale to raczej właśnie dotyczy amerykańskich Żydów. 

Mi też się zdarza krytykować obecny rząd, ale zdaję sobie sprawę w jak trudnej sytuacji się znalazł. Niemcy/Rosja, Izrael/Żydzi - to dziś dla nas są one zagrożeniem i jeżeli się znów nie pokłócą to jestem jednak pesymistą co do utrzymania choć tej namiastki suwerenności, którą jeszcze zachowaliśmy. 

Ale sytuacja jest dynamiczna. Żyjemy naprawdę w ciekawych czasach. 

Pzdr

Vote up!
15
Vote down!
-6

krzysztofjaw

#1631954

- nie da się obronić inaczej niż celowym zaniechaniem lub skrajną nieudolniością.

Gdyby PiS naprawdę chciał pokonać tych żydowskich bandytów w togach to wystarczy uchwalić projekt ustawy o amnesti dla tych którzy dobrowolnie się przyznają że wręczyli łapówki sędziom czy prokuratorom za rozstrzygnięcie sprawy na swoją korzyść (projekt do dopracowania).

Jeżeli dziś wprowadzają ustawę "antykorupcyjną" pod przymusem P.Kukiza która nie wiedzieć czemu ma obowiązywać od następnej kadencji Sejmu i w której jest zapis że dopiero przy recydywie czyli drugim wzięciu łapówki zostaną wyciągnięte surowe konsekwencje to czy da się te ich wygłupy jakoś wytłumaczyć ?

Po co wogóle ta ustawa ?

Podejmie ktoś na forum to wyzwanie żeby PiS wytłumaczyć z tego ich cyrku z regulacjami prawnymi ?

Vote up!
11
Vote down!
-7

Motto na dziś: "Lepiej z mądrym zgubić niż z głupim znaleźć".

#1631959

...z tym, co napisałeś. Dzięki za ponowne umieszczenie linku do filmu. Może warto skopiować ten film na dysk, bo nie wiadomo, jak długo będzie dostępny.

Co do ataku na Sumlińskiego. Przadopodobnie jest spowodowany jedną wypowiedzią Ewy Kurek, w której wezwała Jarosława Kaczyńskiego do naprawienia błędu, popełnionego przez jego brata.

Co do Wikipedii - każdy może ja edytować i zmienić istniejący tam wpis. Ja też kilka notek tam umieściłem. Jako ciekawostkę dodam, że korekta życiorysów Kuronia i Modzelewskiego z dopisaniem linku do treści ich sławetnego "Listu otwartego do partii" została dwukrotnie usunięta przez "niewidzialną rękę rynku". Interesujące jest to, że w Wikipedii NIE MA WPISU NA TEN TEMAT!!! Zabawne, prawda? W ich życiorysach jest oczywiście to wspomniane, ale nie ma odnośnika do treści!!! To jedyny (chyba), jaki jest dostepny w sieci: Kuroń Modzelewski "List otwarty do partii"

Vote up!
13
Vote down!
-2

Krispin z Lamanczy

#1631975

LINK

To link do relacji oskarżonych o mord w Jedwabnem braci Laudańskich - ich wniosek o rewizję. Czytając to nie sposób się oprzeć wrażeniu, że padło na kozły ofiarne. Kiedyś chyba tutaj o tym pisałem, ale po perturbacjach serwerowych nie wiem gdzie to jest, więc skrót do mojego bloga. 

Vote up!
7
Vote down!
0
#1631981

- i nasuwa mi się tylko jeden wniosek.

Chodziło najprawdopodobnie o to aby przyszłych wspólników stalina i jego namiestników Żydów z UB w Polsce nastawić negatywnie do Polaków aby nie było między nimi i nami przyjaźni i współpracy i ratowanymi Żydami w wojnę przez naszych co jak widać przyniosło skutek bo nie ma jej do dziś.

Żydzi pielęgnując w sobie to sfabrykowane klamstwo o Jedwabnem przez ludzi stalina przez te wszystkie lata dojrzewali w nienawiści do nas.

W 51 minucie i 31 sekundzie zalinkowanego filmu na You Tube "Powrót do Jedwabnego 2021" - jest scena jak żydowskie dziecko które niosło jedzenie do getta płacze - prawdopodobnie Żyd ze Służby Porządkowej który je zatrzymał i odebrał mu jedzenie uderzył go przy niemcach za karę w twarz.
Sam ten moment jest najwyraźniej celowo wycięty ale widać że niemcy za bardzo się nawet nie angażowali.
Czy ktoś wie skąd pochodzi ten fragment filmu wstawony jako dokument ? - chodzi mi o to czy da radę ustalić kto wyciął tą scenę.

Ta kureska podłość Żydów jest niespotykana i nieznana ludzkości. To przez nich będzie kolejna wojna światowa.

Vote up!
9
Vote down!
-2

Motto na dziś: "Lepiej z mądrym zgubić niż z głupim znaleźć".

#1631991

Dlaczego wkrecili Polakow w to Jedwabne? Gdy 17 wrzesnia 1939 roku 

wschodnie granice Polski wytyczyl ZSRR w uzgodnieniu z Niemcami, Jedwabne

zostalo wcielone do Bialoruskiej Republiki Ludowej. Polacy z Jedwabnego zostali

w znacznej ilosci wysiedleni na Sybir. Sadze ze to spowodowalo naplyw dodatkowej

ludnosci pochodzenia zydowskiego do Jedwabnego, stad zaczyna sie cala historia

zbrodni w Jedwabnem. Po napasci Niemiec na ZSRR Niemcy doskonale wiedzieli

ze w Jedwabnem jest spora ilosc Zydow, wiec zaczelo sie polowanie na nich.

Sprawa stala sie nowa, gdy po zakonczeniu 2 Wojny Swiatowej rejon Jedwabnego

wrocil do Polski. Tam pojawili sie nowi ludzie ze wschodu ktorzy sie osiedlili na

miejsce wywiezionych na Syberie Polakow i spalonych w stodole Zydow.

Tylko pojedyncze osoby pochodzenia polskiego znaly rzeczywista prawde o zbrodni

w Jedwabnem.  NIestety nowe wladze komunistyczne w PRL-u tematu Jedwabnego

nie ruszaly, stad pamieci o tej zbrodni nikt nie ujawnial. Dopiero gdy powstala III RP

w ktorej organizacje zydowskie zaczely odszukiwac miejsca bylych cmentarzy zydowskich

Jan Gross ruszyl z rozglaszaniem po swiecie mordu Zydow w stodole i oskarzanie o

to Polakow. Pojedyncze osoby ktore byly w tamtych czasach dziecmi, swiadkowie zbrodni

zostali zakrzyczeni przez propagande Grossa. Kwasniewski jako pierwszy zaczal

narracje Grossa traktowac jako prawde historyczna i oglaszac na caly swiat ze 

my mordowalismy Zydow w Jedwabnem. On z rowna sluzalczoscia podpisywal Konkordat

jak tez zbrodnie w Jedwabnem, a wczesniej sluzyl tak samo wiernie Moskwie.

Wlasciwie glownym sprawca problemow z Jedwabnem jest Kwasniewski, bo to on

ze strony polskiej uznal te zbrodnie jako nasze sprawstwo. Co ciekawe nikt sie do

niego nie pofatykuje lacznie z Sumlinskim tak zwyczajnie zapytac: dlaczego Polske

zdradzil? Kazdy pisze o winie Grossa, natomiast Kwasniewskiego nikt nie rusza.

Gross nie mieszka w Polsce a Kwasniewski mieszka i na dodatek pobiera prezydencka

emeryture. Juz pare razy temat tego goscia poruszalem, niestety ludzie boja sie go

tykac. bo widac macki bezpieki sa nadal grozne. Nie bojcie sie ich, oni utracili moc

gdy padl ostatni ich czlowiek jakim byl Kiszczak. Trzeba zrobic wreszcie porzadek

zaczynajac od takich jak wyzej wspomniany.

Pozdrawiam

Vote up!
9
Vote down!
-1

JanStefanski

#1632070

natomiast Kwaśniewskiego nikt nie rusza

Vote up!
6
Vote down!
0

michael

#1632108

Jak można się było spodziewać, zarówno film jak i konto reżysera zostały przez YouTube zablokowane. To jest wolność słowa w wydaniu neomarksistów. Ale... to chyba nie jest zaskoczenie. To była tylko kwestia czasu. prawda?

Vote up!
5
Vote down!
0

Krispin z Lamanczy

#1632204

- czyli to sygnał że ta banda żydowskich zboczeńców dalej będzie się onanizowała nad zamordowanymi w Jedwabnem i spuszczała im na twarz aż Polska zapłaci żydom reparacje wojenne.

To za wystąpienie w tym filmie  Rafał Ziemkiewicz został cofnięty z Anglii pod naciskiem żydów.

Vote up!
5
Vote down!
0

Motto na dziś: "Lepiej z mądrym zgubić niż z głupim znaleźć".

#1632239

YouTube zablokował tez konta osób, które udostępniły ten film. Jak widać sprawa ma tendencję rozwojową.

Vote up!
2
Vote down!
0

Krispin z Lamanczy

#1632260