Poważne przestrogi

Obrazek użytkownika elig
Kraj

  

Dzisiaj [20.05.2020] w portalu TVP Info ukazał się artykuł Samuela Pereiry "Andrzej Duda na prostej drodze do przegranej".  Autor stwierdza m.in.:

  "nie da się jednak nie zauważyć rosnącego kryzysu, w jakim znalazła się większość rządząca oraz sztab prezydenta, w którym wciąż panuje przekonanie, że „Andrzej Duda wygra w cuglach”. (...) Prawo i Sprawiedliwość oraz Andrzej Duda mają problem. Jak wynika z sondażu pracowni Social Changes dla portalu wPolityce.pl, poparcie dla urzędującego prezydenta spadło o osiem punktów procentowych w porównaniu z poprzednim badaniem. Wystarczyło wstawienie dublera na miejsce Małgorzaty Kidawy-Błońskiej i zmiana narracji z „śmiertelnie groźne wybory” na „idźmy na wybory”. Prosty zabieg, a jak skuteczny się okazał. Platforma nabrała wiatru w żagle. (...) Nie chodzi nawet o to, czy Rafał Trzaskowski jest realnym zagrożeniem, czy nie, ale o brak pomysłu na kampanijny przekaz i wycofanie Andrzeja Dudy, które potęguje wrażenie, że jest zmęczony, ukrywa się bądź się czegoś wstydzi. Nie mówiąc już o strukturach lokalnych PiS-u, które chyba w ogóle zapomniały, że wybory jeszcze przed nami, a Andrzej Duda nadal jest ich kandydatem na prezydenta. (...)  na prawicy emocje się wypaliły, dziś praktycznie są one tylko po stronie opozycji. Kampania wyborcza oparta na zapewnieniach, że prezydent Andrzej Duda zadba o to, żeby to, co zostało dane, nie zostało odebrane – to zdecydowanie za mało, żeby mieć pewność wygranej.
Dziś brakuje tego, co w 2015 r. porwało Polaków – jasno wytyczonych różnic między PiS a PO oraz gorącej i pełnej pasji wizji na rządzenie krajem. Paradoksalnie kurs na przetrwanie to kurs na utratę władzy." {TUTAJ(link is external)}.

  Samuel Pereira ma rację - po 10 maja kampania prezydencka Andrzeja Dudy "siadła" i praktycznie jej nie widać.  Jest jeszcze inny problem na który zwrócił uwagę znany bloger Matka Kurka [Piotr Wielgucki] w dzisiejszej notce "Zmęczona twarz i wizerunek ministra Szumowskiego, to balast dla kampanii Andrzeja Dudy" {TUTAJ(link is external)}.  Bloger zwierzył się z osobistej antypatii do pana ministra, ale obiecał, że mimo to postara się być obiektywny.  Napisał:

  "Szumowski dla 80% elektoratu PiS jest bohaterem lub co najmniej postacią pozytywną. Już brakujące 20% wiele mówi, jednak prawdziwy problem zaczyna się wówczas, gdy wystartujemy z 40% poparciem dla PiS i odejmiemy jakieś 5% za Szumowskiego, co da 35%. Teraz wystarczy sięgnąć po wyborczą prawidłowość, czyli wyjście kandydata poza elektorat partyjny i nie 5% się gubi, ale 15%. Andrzej Duda z ministrem Szumowskim na takie zyski nie ma szans. Jeszcze miesiąc temu Szumowski mógłby być lokomotywą kampanii, ale teraz jest wyłącznie obciążeniem.  Zmęczona twarz i zmęczony wizerunek „bohaterskiego” ministra to ostatnia rzecz jaka może pomóc w reelekcji Andrzeja Dudy. Im szybciej Polacy zapomną o codziennych konferencjach z tymi idiotycznymi wskaźnikami, prognozami i wykładniami, tym lepiej. Ludzie po dwóch miesiącach maja serdecznie dość wszystkiego, a szczególnie „pandemii”. Strach zastąpiło znużenie, które coraz częściej przeradza się we frustrację. Sam szczyt kampanii będzie miał miejsce niemal w wakacje, wtedy ludzie chcą odpalać grille odreagowywać i zapominać o troskach. Nieustanny grobowy nastrój płynący z ekranów telewizorów odbiera chęci do życia i tym bardziej do głosowania. Andrzej Duda musi szukać takich partnerów, którzy będą dmuchać w żagle, Szumowski jest dla kampanii prezydenckiej balastem, jeśli nie kotwicą.".

  I znowu muszę przyznać rację autorowi.  Ponad miesiąc temu napisałam tekst "Minister Łukasz Szumowski - idealny kozioł ofiarny?" {TUTAJ}.  Stwierdziłam w niej:

  "Ponad połowę przewidywanych dochodów budżetu JUŻ wydaliśmy na realizację polityki Szumowskiego.  Jeśli będzie ona kontynuowana przez następny miesiąc - budżet kompletnie się zawali.  Po tej katastrofie minister zdrowia stanie się wygodnym kozłem ofiarnym.
  Ułatwi to fakt, że Szumowski ostatnio wyraźnie "odleciał".  Zapowiada utrzymanie ograniczeń sanitarnych jeszcze przez co najmniej dwa lata.  To niewykonalne.  W dodatku nie wiadomo, czy przynoszą one więcej szkody, czy pożytku. (...) Szumowski oświadczył w dodatku, że koniec epidemii będzie wtedy, gdy zostanie wynaleziona szczepionka na koronawirusa.  To może nigdy nie nastąpić."

Sztab wyborczy Andrzeja Dudy powinien przemyśleć te kwestie i wziąć się solidnie do roboty.

Ocena wpisu: 
Twoja ocena: Brak Średnio: 4.3 (głosów:19)

Komentarze

To prawda że powtórki z Kidawy już nie będzie.Wracamy do podziału Polski 50/50.Ale my mamy jednak przewagę,bo mamy Prezydenta  i mamy Prezesa.Przestańmy jednak już panikować.Nie ma daty wyborów nie ma kampani wyborezej, tej legalnej.Na dziś Czaskoski szalej dojdzie do 25-30% a potem ostry zjazd w dół.Tak będzie

Podoba mi się!
7
Nie podoba mi się!
0
#1631139

Czasem Polakom potrzebny jest zimny kubeł... by nie spoczęli na laurach.

Pozdrawiam serdecznie.

 

Podoba mi się!
8
Nie podoba mi się!
0
#1631142

weszła dziś w konflikt ze swoją (duńską) Radą Ministrów.

Rada Ministrów prezentuje stanowisko, iż ograniczenia zwiazane z "pandemią" należy już całkowicie znieść.

Mette, jako premier, jest przeciwnego zdania - należy je utrzymać na dłużej. Bo można się spodziewać, po ich zniesieniu, kolejnego wzrostu zachorowań i wyższego wskaźnika śmiertelności.

Secjaliści od "pijaru" uważają, że to sprytne pociągnięcie - Mette ustąpi "pod naciskiem", zgodnie z "wolą ludu", a jeśli spełni się czarny scenariusz - będzie mogła ogłosić "a nie mówiłam". 

Może w Polsce również należałoby odegrać takie przedstawienie dla Ogółu?

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
0

_________________________________________________________

Nemo me impune lacessit - nie ujdzie bezkarnie ten, kto ze mną zacznie

katarzyna.tarnawska

#1631145

"Ale my mamy jednak przewagę,bo mamy Prezydenta  i mamy Prezesa."

Nie jestem tego aż tak bardzo pewna. Podnoszą głowy nic do tej pory nie znaczący, mali oportuniści:

https://wps.neon24.pl/post/155427,manifest-obywatelski-zaczynamy

 

Elig słusznie podnosi alarm.

 

 

 

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
-2

AgnieszkaS

#1631152

Dzisiejszy poranek zresetuje wasze spostrzeżenia.

Już nie jest tak, jak wczoraj.

Trzymajcie się

Janusz

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
0

JanuszK

Trolle, agenci i wredni nie mają co liczyć na moją uwagę. Próżne ich wysiłki.

 

 

 

 

#1631155

   Witam! Jazda w dół? Przecież Trzaskowski formalnie jeszcze nie kandyduje, bo nie ma podpisów. Co Trzaskowski ma do zaproponowania Polakom, oprócz jawnej manipulacji? Chwilowe sztuczne pompowanie Partii Oszustów, a póżniej jazda w dół. Polacy, już nie nabiorą się na sztuczny pijar. Więcej wiary w Polskie społeczeństwo. Pozdrawiam!

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
0

ronin

#1631156

Ukryty komentarz

Komentarz użytkownika olononame został oceniony przez społeczność negatywnie. Jeśli chcesz go na chwilę odkryć kliknij mały przycisk z cyferką 2. Odkrywając komentarz działasz na własną odpowiedzialność. Pamiętaj że nie chcieliśmy Ci pokazywać tego komentarza..

Parę słów o zaślepieniu.

Wszyscy uparliście się, że w wyborze na Prezydenta RP obok Dudy szansę mają Holownik lub Czaskoski. To nieudolne podrzucanie tezy, iż nie ma innych kandydatów godnych właściwego wyboru. Jakże przypomina mi to komunistyczną propagandę z poprzedniego systemu.

Zdziwicie się się jeszcze wszyscy, gdy dojdzie do rzeczywistej konfrontacji, nie tej przez was wydumanej.

Stawiam na Bosaka : https://bosak2020.pl/wp-content/uploads/Bosak2020_NowyPorzadek.pdf

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
-4

"Izraelitcy doktorkowie,
Wiednia, żydowskiej Mekki, flance,
Co w Bochni, Stryju i Krakowie
Szerzycie kulturalną francę;
Którzy chlipiecie z „Naje Fraje”
Swą intelektualną zupę,
Mądrale, oczytane faje,
Całujcie mnie wszyscy w dupę."

#1631159

W jednym się obaj zgadzamy,a mianowicie że optymiści żyją dłużej.Znacznie dłużej.Wystarczająco długo by doczekać się sukcesu Bosaka.A ten będzie lada moment.Gdzieś na przełomie 2035/2040.To chwila moment
8-))))))

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
-2
#1631160

Źle oceniony komentarz

Komentarz użytkownika olononame nie został doceniony przez społeczność niepoprawnych.. Odsuwamy go troszkę na dalszy plan.

No to masz przed sobą rekordowo długie życie jak na psiaka. Nie kilkanaście lat lecz znacznie, znacznie więcej.

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
-2

"Izraelitcy doktorkowie,
Wiednia, żydowskiej Mekki, flance,
Co w Bochni, Stryju i Krakowie
Szerzycie kulturalną francę;
Którzy chlipiecie z „Naje Fraje”
Swą intelektualną zupę,
Mądrale, oczytane faje,
Całujcie mnie wszyscy w dupę."

#1631167

"Zatoka sztuk" - zataczania coraz większej liczby sztuk (stosów) - "sądowych uprawomocnień"  < prokuratorskich umorzeń >  śledztw pryncypialnych postępowań przygotowawczych...

- policyjnie potwierdzających zbrodnie, od 1997r. - właściwie zgłaszane przez Polaków - świadków zbrodni - przemysŁowców Skór... - do zatok "wymiarów sprawiedliwości"...

- Zatok "politycznych przyczyn" (art.44) "konstytucyjnego" nie ścigania przestępstw < samorządowców, celebrytów > popełnianych przez funkcjonariuszy publicznych - w "Zatokach Sztuk" < Przyczyn Politycznych >...

- zataczania coraz większych kręgów - Platformy Oszustów, załatwiających przed "Sądem Najwyższym"... - bezprawia niesprawiedliwości, które Za Tok "sztuk" (pokoleniowego) < sądowego > nie ścigania ewidentnych zbrodni - " z przyczyn politycznych" < prokuratorsko umarzanych >...

" do ustania Przyczyn Politycznych " - < nie ​ustępowania (?) -> samokompromitowania się - samorządowych "autorytetów 3mających władze" < nad-zwyczajnymi ludźmi - nadzwyczajnych kast > ZUPełnie nadzwyczajnie ugotowanych zup, z j"elit" przyprawionych do smaku bezprawia (solidarnie przepieprzonym - hakami "prawnymi"...) - znajdujących się w dysPOzycji antypolskich mafii - "lekarsko-sędziowskich" opozycji...

- < Rządzących imitacjami wymiarów sprawiedliwości > - od 1997r. - za toki - "ustanawiania -> ( konstytucyjnym" artykułem 44 ) - nie ścigania TowarZyskich przestępstw -> zataczanych "sztukami lekarsko-sędzowskimi " - w zatoki "prawnych usprawiedliwień" - (nie stawiania przed prawdziwymi Sądami ) -> sprawców, doradców - Politycznych Przyczyn ( nie ścigania) - zleconego morderstwa gen. Policji M. Papały - na pla(​​​​j)tFormie   POspolitych zdrad - elementarnych praw Ludności Polski...

- Zwykłej szanować Ojczyznę - autorytetów Polski.

Pozdrawiam. J. K.

 

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
0
#1631174

To napewno jest podstawowy blad w wypowiedzi ministra Szumowskiego i z tym nalezy sie liczyc ze powoduje to niechec w spoleczenstwie a do tego te maseczki to juz wogole tragedia.Wystarczy ze kontrkandydat zapowie w swoim wystapieniu na jakims wyborczy wiecu a do tego napewno dojdzie ze jak wygra wybory to momentalnie zniesie wszystkie zakazy to moze uzyskac nawet 80% poparcia bo tak zadziala wyobraznia spoleczna.Nikogo nie bedzie interesowalo czy zakazenia wzrosna czy opadna czy tez pozostana na poziomie.Przekaz telewizyjny tez nie pomaga obecnemu prezydentowi mowiac caly czas o zachorowaniach,a wrecz go pograza.Ja osobiscie tez juz jestem zmeczony ta codzienna informacja o korona wirusie i zaczynam powoli odnosic wrazenie ze wszystko jest w jak najlepszym pozadku a jedynie korona wirus nie chce wspolpracowac i z tego powodu mamy problemy.Nastepne co jest bardzo istotne a bardzo przeszkadza w zyciu codziennym to te dwa metry stolik od stolika w restauracjach gdzie nie chodzi sie z rodzina a raczej  z przyjaciolmi.Ubranka foliowe u fryzjera lub kosmetyczki,to tylko odrzuca potencjalnego wyborce od uczestnictwa w wyborach bez wzgladu na opcje polityczna.Zapowiedzi o powrocie do handlu w niedziele tez nie sa mile widziane w spoleczenstwie bo odbierane sa jako uklon w strone kapitalu zachodniego.To oni tu przyszli i nie oni maja zbierac zyski a nasze rodzime firmy.

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
0

Jeszcze zaświeci słoneczko

#1631189

Najwiekszy wplyw na oslabienie pozycji Dudy mialy i maja tarcia wewnatrz Zjednoczonej Prawicy.

Konkretnie najwiekszym szkodnikiem w tej kwesti jest Gowin, ktory od dwoch miesiecy udaje Rejtana - reprezentujac swoja postawa bardziej PO niz PiS.

Ludzie lubia jasne sytuacje - a tymczasem nie wiadomo, czy ZP nie "posypie" sie lada dzien - bo przeciez Gowin w kazdej chwili moze wycofac poparcie dla rzadu - i przyjac proponowane przez "totalnych" stanowisko Marszalka Sejmu. 

Moze to doprowadzic do upadku rzadu - i powolania nowego (czyli cala opozycja plus Gowin), ktory... oglosi stan kleski - i przesunie tym wybory na pol roku- moze rok. a Gowin obejmie urzad P.O. Prezydenta, co bedzie spelnieniem jego marzen...

Brak jednoznacznych deklaracji popierajacych Dude ze strony Gowina, brak decyzji co do terminu wyborow, brak zdecydowania w sprawach SN, to sa prawdziwe przyczyny obnizenia notowan Dudy.

Ludzie nie lubia stanu "zawieszenia" - a dzisiaj w wielu dziedzinach - i nie tylko z powodu wirusa mamy wlasnie "zawieszenie" pracy , polityki, wypoczynku, itd.

Czas na dzialania - a nie dyskusje, kto jest winien...

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
0

mikolaj

#1631213