Czy dojdzie do nowej generacji rozbioru Polski ?

Obrazek użytkownika zetjot
Blog

Na portalu wpolityce i w tygodniku „Sieci” pisarz Antoni Libera przedstawia realizowaną przez Unię Europejską próbę poskromienia niezależności Polski. Libera określa ten scenariusz mianem rozbiotu nowej generacji, do którego dążą środowiska postkomunistyczno-demoliberalne w Polsce w porozumieniu z brukselskimi elitami podporządkowanymi Berlinowi. Nie jest to jakiś niezwykły plan lecz tradycyjna tendencja europejskich mocarstw , którym Polska zawadza. Lokalna lumpenelita nie ma pomysłu na rządzenie Polską i oferuje swoje usługi zewnętrznym mocodawcom, obiecując im posłuszeństwo.

Tekst Libery został pierwotnie opublikowany przez Teologię Polityczną a dyskusja na forum potwierdziła obawy autora, iż mocarstwa zachodnie, nie wykluczając w pewnych okolicznościach nawet USA, zgodzą się na taki rozbiór, jeśli da się go zręcznie przedstawić propagandowo jako Polish Choice, czyli gdy pewna część Polaków potwierdzi wolę takiego podziału. W efekcie część wschodnia przeszłaby pod protektorat rosyjski a zachodnia - niemiecki. Autor uważa, że jest w Polsce taka agentura, która już taką wolę potwierdza, a jeden z dyskutantów na forum otwartym tekstem stwierdził „ Jestem za podziałem”.

I to wcale nie powinno dziwić, bo precedens był już pod koniec w. XVIII, gdy król abdykował a Sejm pod presją zaprzańców i rosyjskiego wojska rozbiór zalegalizował.

Autor ma rację, co potwierdzi każdy uważny obserwator, gdyż od początku przejęcia władzy przez PIS mnożą się próby obalenia demokratycznie wybranej władzy, w których biorą udział siły postkomunistyczne współpracujące z brukselskim lewactwem i mamy właśnie kolejną odsłonę tego scenariusza pod pretekstem odwołania wyborów z okazji epidemii.

Czy grozi nam scenariusz zarysowany przez Antoniego Liberę ? Próby realizowania tego scenariusza są ewidentnie prowadzone, chęć jest po obu stronach, ale są wątpliwości, czy unijne wpływy są na tyle silne by zamiar zrealizować.

Jednak zatrzymajmy się tu na chwilę, bo to ciekawy problem metodologiczny.

Otóż niewątpliwie istnieją rozmaite siły zainteresowane detstabilizacją Polski i podporządkowania jej interesom głównych sił i nikt inteligentny temu nie zaprzeczy. Czy te siły muszą wyraźnie wyartykułować plan rozbioru Polski ? Otóż nie, takiego planu nie trzeba artykułować, a niektórzy zainteresowani słusznie by się nawet mogli oburzyć, że taki plan się im imputuje. Ale ta artykulacja nie jest potrzebna – wystarczy że wspomniane podmioty uruchomią pewne procersy, które uzyskają pewną dynamikę, zautonomizują się i w efekcie, sumując się, doprowadzą do takiego efektu jak rozbiór. Proszę pamiętać, że gross procesów społeczno-ekonomicznych przebiega poza świadomą kontrolą.

Zróbmy tu dygresję i wyjaśnijmy to jeszcze raz z nieco innej perspektywy. Tzw. III RP rządził układ postkomunistyczny, który nie miał żadnej centrali, która procesem zawłaszczania państwa by kierowała i świadomie sprowadzała je do stanu państwa z dykty. Wystarczyła pewna jednomyślność co do stosowania określonych reguł gry i eliminacji innych reguł oraz konkurencji a działanie wg pewnych wspólnych reguł uruchomiło procesy, które doprowadziły do ukształtowania się układu postkomunistycznego.

Podobne mechanizmy mogą doprowadzić do rozbioru Polski nowej generacji.

]]>https://wpolityce.pl/polityka/494377-co-zrobia-z-nieznosna-polska-rozbio...]]>

Nie wydaje mi się, by taki scenariusz mógł być zrealizowany, bo pandemia koronawirusa zweryfikowała radykalnie atrakcyjność alternatywnych kierunków polityki i rozwiązań alternatywnych wobec tych zaproponowanych przez Zjednoczoną Prawicę. Takżę na Zachodzie demoliberałowie utracili rząd dusz. Libera jest zbyt podatny na łabędzie śpiewy niektórych środowisk, które przesłaniają trendy i procesy, które są mniej widoczne, ale za to bardziej wpływowe względem kluczowych wymiarów rzeczywistości. Epidemia to zaledwie przygrywka do czekających nas nieuchronnie zmian.

Libera nie jest jednak odosobniony w takim widzeniu kwestii, o czym świadczyć może tekst kokosa z Gazety Warszawskiej:

https://niepoprawni.pl/blog/kokos26/teoria-chaosu

Twoja ocena: Brak Średnia: 4.7 (10 głosów)

Komentarze

- chciałbym tylko zwrócić uwagę że oprócz bolszewickich aferałów, zdrajców i agentów jest ogrom zbójów w togach którzy dorobili się ogromnych majątków na nielegalnej prywatyzacji i nielegalnym przejmowaniu nieruchomości (patrz. dziś zbóje w togach z Sądu wołomińskiego - CBA tam pracuje narazie w Starostwie aby oszacować skalę przestępstw).

Wiekszość tych spraw ma pozory legalności bo poprzez podstawione i wtajemniczone osoby (tzw. słupy) - dokonywano nielegalnych zasiedzeń które zatwierdzał Sąd. Ten proceder trwa od około 1995 roku nawet do teraz.

Skali ich przestępstw w całej Polsce nawet nikt nie próbuje jeszcze oszacować a wierzcie mi że warszawska "reprywatyzacja" nawet nie jest to wierzchołek góry lodowej a tylko pokaz skali bezprawia i ich bezczelności.

Jak wiecie to oni (zbóje w togach) - mają największe wpływy i powiązania w UE i to oni głównie napuszczają TSUE na Polskę.

Vote up!
12
Vote down!
0

Motto na dziś: "Lepiej z mądrym zgubić niż z głupim znaleźć".

#1628023

Jest to gra o duże pieniądze. Zastanawiające, że jak Brzeziński uzgadniał w Moskwie szczegóły polskiej "demokratyzacji" i przedstawił plan Sachsa ( w Polsce znany jako plan Balcerowicza), który zakładał prywatyzację (!), to Rosjanie się nie zgodzili, a zamian obiecali przyznać się do zbrodni katyńskiej (z czego się wywiązali) Te szczegóły wynalazł Zyzak badając amerykańskie archiwa. Dlaczego sowietom zależało, żeby nie było zwrotu nieruchomości dawnym właścicielom? Kto liczył na tę działkę? Jaka jest narodowość rekinów prywatyzacji? 
Podejrzewam, że w procesie "pierestrojki" i budowy ładu "pojałtańskiego" wielki udział mieli Żydzi i byli też głównymi beneficientami. Operacja "Most" (ewakuacja Żydów z Rosji) to też składowa tych procesów. Zastanawiające, że Izrael jest jedynym krajem świata, który ma znakomite stosunki zarówno z Rosją i z USA.

Vote up!
6
Vote down!
-1

Leopold

#1628085

  Witam! Osobiście nie wierzę, aby USA pozwoliły sobie, na taki scenariusz w Polsce.

Vote up!
4
Vote down!
0

ronin

#1628026

Też nie wierzę, ale załóżmy,że władzę zdobywa pPartia Demokratyczna i wtedy może powtórzyć się to co znamy z rządów Obamy.

Vote up!
3
Vote down!
0
#1628077

    Na to cholota komuny liczy, więc wybory u nas muszą się odbyć, aby nie było w przyszłym roku Polski dzielnicowej. Po wyborach prezydenckich, według życzenia Targowiczan stan wyjątkowy, rozwiązanie sądów, fundamentu komuny i powołanie nowych. Na wiosnę przyspieszone wybory i całkowite sczyszczenie parlamentu z obcych Polskiej Racji Stanu. Zostaną jeszcze mafijne samorządy ,o czerwonych strukturach.Tematy, nie do końca życzeniowe, ale do rzeczywistej realizacji. Pozdrawiam!

Vote up!
2
Vote down!
0

ronin

#1628305

https://www.youtube.com/watch?v=uHmXM08EHiQ

komentarz zbyteczny. Kilkanaście minut i wszystko stanie się jasne.

Vote up!
1
Vote down!
-3
#1628121

- napuszczanie Polaków na Amerykanów się nie uda prowokatorom.

Dlaczego ?

- ponieważ mamy podobną mentalność i tak jak Amerykanie ponad wszystko cenimy wolność. To nas łączy i mamy wiele innych wspólnych wartości choć naszymi Narodami rządzili różne ciemne typki (bierut, gomólka, jaruzelski a w USA Rozwelt, gang Clintonów wyjątkowo nieprzychylny Polsce i Barak nic nie moge Obama).

Tak to prawda że spirala zbrojeń się nakręca. Nigdy tak broń się nie sprzedawała jak dziś.
Coś się może wydarzyć tym bardziej że rosja bankrutuje a tam zawsze dochodzi wtedy do dużych zmian.
Konflikt niewykluczony wiąc tym bardziej są potrzebni w Polsce Amerykanie bo to porządni i uczciwi ludzie.

Sowiecką "przyjaźń i braterstwo" znamy aż za dobrze i nigdy więcej takiej "przyjaźni" z tym ludobójcą i skrytobójcą bo to oni mordowali naszych patriotów i Księży Katolickich.

Amerykanom nikt nie podskoczy bo to prawdziwe mocarstwo gospodarcze i militarne.

Do dziś 99% ludzi woli koc na chodniku w Nowym Yorku niż willę z basenem w moskwie.

Vote up!
8
Vote down!
-2

Motto na dziś: "Lepiej z mądrym zgubić niż z głupim znaleźć".

#1628131

Źle oceniony komentarz

Komentarz użytkownika wlodeusz nie został doceniony przez społeczność niepoprawnych.. Odsuwamy go troszkę na dalszy plan.

życzę jej jak najgorzej. Przeżyłem w Polsce całą komunę. Moja rodzina straciła wszystko co kochaliśmy, na sowieckiej reformie rolnej, nazywanej sprawiedliwością dziejową. Na stalinowskiej zmianie mapy Polski. Z udziałem Anglii i wiodącej roli USA.  Ameryki nie znoszę, dla jej polityki rabunku złóż ropy, dla mordów politycznych niewygodnych przywódców na całym świecie. Pod tym względem przebili nawet Rosję Putina. To sataniści z Białego Domu, zamordowali, bez żadnych racjonalnych powodów poza chciwością, Kadafiego i Saddama Husajna. Pretekstem było wysadzenie przez nich samych, wież WTC. Wzniecili śmierć i pożogę na Bliskim Wschodzie. Są rzecznikami Izraela, najbardziej zbrodniczego państwa na świecie. To oni wprowadzili ustawę 447! Teraz, wzięli się za okupację mojego kraju i uszczęśliwianie nas technologią 5G. Oraz powiązaną z nim ściśle pandemią Covid 19. Zdążyli też zawłaszczyć, polskie złoża gazu łupkowego oraz wspólnie z Izraelem, przejąć wszystkie ujęcia wody w Polsce. Najpierw poszerz horyzont, potem krytykuj! Wprowadzili pod pretekstem manewrów wojska, które zostały już na stałe. Jestem Polakiem i patriotą, żaden obcy bucior nie będzie plamił ziemi moich przodków. Ani ten wyścielony onucą, ani ten made in USA.

Vote up!
3
Vote down!
-7
#1628134

- i nie oskarżaj USA jako całości bo to jest tak jak za zbrodnie bieruta czy jaruzelskiego oskarżano by Polaków.

Ja do Rosjan jako takich też nie mam pretensji tylko do zbrodniczych władz którym Naród powinien publicznie łby odcinać gilotyną.

Oni wszystko usprawiedliwiają "stanem wyższej kionieczności" a tak naprawdę są zwykłymi mordercami którym instytucje państwowe dają jeszcze ochronę.

Musisz nauczyć się oddzielać ziarno od plew a nie mieszać wszystko razem. Podejmij wątek czy kononawirusa czy 5 G i zetrzyjmy się na argumenty jak w cywilizowanym świecie.

Powiem tylko że np. 5 G jest tak samo szkodliwe jak obecna telefonia komórkowa. Moc i odległość ma ogromne znaczenie z uwzględnieniem na odziaływanie na głowę. Zmiana na 5 G jest spowodowana coraz większym przesyłem danych i coraz większym zapotrzebowaniem na ich transfer.

Tu link do najnowszego tematu "polityki zagranicznej" ruskich:

https://niezalezna.pl/326499-kreml-chcial-zamordowac-burmistrza-pragi-szokujace-doniesienia-mediow

Vote up!
7
Vote down!
-1

Motto na dziś: "Lepiej z mądrym zgubić niż z głupim znaleźć".

#1628139

na przymusowe szczepienia, szczepionką produkcji Billa Gatesa. Masz swoje dobrodziejstwa z USA, Dasz się zaszczepić w kaftanie, czy tylko po uderzeniu pałą, pomiędzy oczy?   

https://www.youtube.com/watch?v=FAzOYADb2bU

Kochajcie dalej Amerykę, to świetny kraj dla bandytów i żydów....

Vote up!
2
Vote down!
-5
#1628146