Tak się wzbudza podświadomą nienawiść do Polski i Polaków.

Obrazek użytkownika krzysztofjaw
Świat

Wczoraj 12.02.2020 roku na kanale TV4 obejrzałem film pt.:"Kronika opętania" w reżyserii Ole Bornedala.

 

Pokrótce film ten opisuje - podobno na faktach - historię opętania młodej dziewczyny przez żydowskiego Szatana, czyli dybuka [1] .

 

I nic w tym nie byłoby dziwnego, gdyby nie to, że ten żydowski dybuk przemawia w języku polskim.

 

I tak się wzbudza podświadomą nienawiść do Polski i Polaków jednoznacznie przedstawiając nas jako czarci pomiot, coś złego i przerażającego.

 

Jaki cel przyświecał reżyserowi "wkładając" w usta Szatana mowę polską? Przecież wydawałoby się to nielogiczne bowiem dybuk winien przemawiać w języku jidisz lub hebrajskim, bo to Szatan żydowski. Ale czegóż to się nie robi, aby zohydzić Polaków ...

 

Zresztą to nie jest jedyny hollywoodzki film przedstawiający w negatywnym świetle Polaków i niemal zawsze w takich "negatywnych" sytuacjach pojawia się Polak w "towarzystwie" Krzyża Chrystusowego.

 

Smutne to jest, ale prawdziwe, bo osobiście nie przypominam sobie żadnego amerykańskiego filmu, w którym Żyd lub Żydzi przedstawiani byliby jednoznacznie w negatywnym sensie.

 

[1] https://krzysztofjaw.blogspot.com/2015/12/dybuki-i-ich-zgubny-wpyw-na.html

Dybuk (hebr., jid. דיבוק, dibuk – „przylgnięcie”) – w mistycyzmie i folklorze żydowskim zjawisko zawładnięcia ciałem żywego człowieka przez ducha zmarłej osoby. Dybukiem nazywa się też samego ducha, duszę zmarłego, która nie może zaznać spoczynku (czy też, wśród zwolenników kabały - reinkarnacji) z powodu popełnionych grzechów, i szuka osoby żyjącej, aby wtargnąć w jej ciało. Wedle niektórych mistyków podatnymi na opanowanie przez dybuka miały być osoby grzeszne, zaś duchy przejawiać miały szczególną aktywność w noc święta Jom Kippur (Dzień Pojednania, Sądny Dzień).


Wiara w dybuki znana była wśród Żydów, zwłaszcza środkowoeuropejskich, począwszy od epoki talmudycznej, ale sam termin „dybuk” pojawił się dopiero w XVII wieku. Wtedy też wiara w dybuki stała się wyobrażeniem powszechnym.


Opanowując daną osobę, dybuk powodował zmianę jej osobowości, przemawiał jej ustami, ale swoim głosem. Należało wówczas znaleźć rabina, aby odprawił egzorcyzmy, dzięki którym dybuk opuszczał ciało przez mały palec u nogi. Aby dybuk znalazł spokój i nie opanował kolejnej osoby, trzeba go było przy egzorcyzmach namówić do wyjawienia swojej tożsamości i przeprowadzić tikun (naprawę) poprzez poczęstunek wiernych alkoholem przez rodzinę ujawnionego dybuka. Osoby cierpiące na choroby umysłowe lub nerwowe uważano często za nawiedzone przez dybuka i leczono je poprzez egzorcyzmy. Szczególny rodzaj dybuka opanowywał niektóre kobiety. Nie był on duszą zmarłego, lecz demonem, który czynił z opanowanej czarownicę".

 

Zostaw za sobą dobra, miłości i mądrości ślad...

© Krzysztof Jaworucki (krzysztofjaw)

http://krzysztofjaw.blogspot.com/

kjahog@gmail.com

Ocena wpisu: 
5
Twoja ocena: Brak Średnio: 4.2 (głosów:8)

Komentarze

Opisujesz jeden z tysiecy, a moze setek tysiecy wytworow propagandy zydowskiej rozpowszechnianej od lat i nagradzanej,  czesto bardzo prestizowymi wyroznieniami. Nic w tym nowego. Ciekawostka tej akcji polega na tym, ze "polski" rzad nagradza i sponsoruje rowniez najbardziej plugawe klamstwa skierowane na nasz kraj. To bedzie trwalo, az do upadku Polski.

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
-2

To się zaczeło od likwidowania polskości, od wyśmiewania i lżenia naszej przeszłości, naszych bohaterów i naszej wiary. To jest pierwszy krok, drugim będzie likwidacja Polski. J.M.Rymkiewicz

#1618592

Zdaję sobie sprawę, że takich antypolskich zdarzeń są tysiące. Pokazałem tylko jeden z nich, aby wyczulić odbiorców tej propagandy sianej od dawna. Jestem na te sprawy wyczulony, choć to nie tylko Hollywood, ale też prasa, radio, internet. Te głupawe dowcipy o Polakach w USA też ktoś rozsiewa. 

Oczywiście, że Polska jest też po części winna temu, iż nas tak się przedstawia. Brak reakcji na małe rzeczy powoduje też wzrost ataku z ichniej strony. To taka mentalność.

Nie walczyliśmy z tą antypolskością a teraz wybuchła w dwójnasób, choćby odnośnie ustawy 447JUST.

Pozdrawiam

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
0

krzysztofjaw

#1618647

- wsparciem Adolfiny.

Miał być kolejny rozbiór Polski a stajemy się powoli potęgą europejską.

My Polacy myślimy o Panu Bogu, pracy, rodzinie i budowaniu dobrobytu i szczęścia a czarcie k*rwy myślą od rana do nocy jak nam to wszystko rozwalić.

Na szczęście kij ma zawsze dwa końce i często takie padluchy same nim obrywają potem w pysk.
Na krała ludobójcę już i swoi wydali wyrok i tylko patrzeć kiedy od trucizny wyciągnie kopyta ta ludobójcza i mordercza świnia która z człowieczeństwem nie ma nic wspólnego.

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
0

Polko i Polaku zacznij działać dla Polski zanim znowu obudzisz się na Syberii albo nad dołem Katyńskim.

Konfederacja to bolszewicko-faszystowska agentura i zdrajcy.

#1618743