Marian Banaś - człowiek zagadka

Obrazek użytkownika 35stan
Kraj

Obecnie sprawa Mariana Banasia, niedawno wybranego przez Sejm na Prezesa NIK, bulwersuje opinię publiczną a to za sprawą nieopublikowanego raportu CBA w sprawie kontroli jego oświadczeń majątkowych i skierowania przez CBA zawiadomienia do prokuratury z podejrzeniem popełnienia przestępstwa.

Kim jest Marian Banaś, tego tak naprawdę nie dowiemy się z licznych w sieci tekstów poświęconych mu od czasu, gdy w 2015 roku został podsekretarzem stanu w Ministerstwie Finansów oraz szefem Służby Celnej - stało się to 19 listopada, trzy dni po zaprzysiężeniu rządu Beaty Szydło.

Clou sprawy tkwi w tajemniczym okresie biografii Banasia w okresie od 2.01.2008 roku, gdy został odwołany przez D.Tuska z zajmowanych stanowisk rządowych( był podsekretarzem stanu w Ministerstwie Finansów i szefem Służby Celnej), do 2015 roku gdy znowu wszedł do rządu PIS(ZP).

Na ten temat w sieci są bardzo sprzeczne informacje a w aktualnym życiorysie Prezesa NIK, ten okres to "czarna dziura" czyli brak wzmianki o tym gdzie pracował przez 8 lat albo jaką działalność biznesową prowadził.

Niektóre media(Dziennik Polski) podawały, że w tym czasie pracował w Oddziale NIK w Krakowie, czego nie potwierdza życiorys na stronie NIK:

www.nik.gov.pl/o-nik/kierownictwo-nik/marian-banas.html

Najbardziej prawdopodobna jest informacja podana przez Onet, że ten tajemniczy okres, to okres pobytu w USA

(...)

W tym miejscu zaczyna się siedmioletnia przerwa w życiorysie szefa Najwyższej Izby Kontroli. Według nieoficjalnych wiadomości Marian Banaś przebywał wtedy w Stanach Zjednoczonych, nie pojawiał się natomiast w siedzibie PiS na Nowogrodzkiej.

(...)

wiadomosci.onet.pl/kraj/marian-banas-kim-jest-prezes-nik-zyciorys/clhtx47

Jeśli do tego dodać, że w 2004 roku reprywatyzował kamienicę sasiednią do tej przejętej od byłego AK-owca(Banaś odnalazł prawowitych właścicieli i wraz ze wspólniczką z USA kupili ją a sam Banaś zajął się "czyszczeniem" - usuwaniem lokatorów i przeprowadził wiele spraw sądowych o eksmisję, to sprawa tajemniczego pobytu w USA nabiera sensu)

Co robił tyle lat w USA, tego nie wiadomo(ale służby powinny wiedzieć), bo ten jego pobyt przypomina historię Andrzeja Seremeta, który w marcu 1991 roku zrzekł się urzędu sędziego Sadu Okręgowego w Tarnowie i wyjechał do Stanów Zjednoczonych, gdzie przebywał do sierpnia 1992.

Po powrocie do Polski zaczęła się jego błyskotliwa kariera (z SO do SA w Krakowie, w 2008 został delegowany do Izby Karnej SN, by po uchwaleniu 9.10.2009 roku przez Sejm, po odrzuceniu veta Prezydenta L.Kaczyńskiego, zmian w ustawie o prokuraturze, został nowym Prokuratorem Generalnym, oddzielony i niezależnym od Ministra Sprawiedliwości.

Ta operacja zmian ustawowych w Prokuraturze, była moim zdaniem elementem przygotowań do wydarzeń, które miały miejsce 10.04.2010 roku a jej celem miało być alibi dla D.Tuska, ze on jako premier nie ma wpływu na śledztwo prowadzone przez "niezależną prokuraturę".

W sieci pojawiały się informacje, ze A.Seremet podczas pobytu w USA przechodził jakieś szkolenia i widywany był w ambasadzie Izraela w USA.

Czy Marian Banaś nie przechodził w USA jakichś szkoleń, tego nie wiemy, ale sprawność z jaką uszczelniał podatki, może wskazywać, że wykonywał zadanie powierzone mu przez tych co wiedzieli jak wypływały miliardy z budżetu Polski i w nowej sytuacji geopolitycznej(Trójmorze) zatykał dziury zrobione przez tych samych, w polskim systemie finansowym.

Ocena wpisu: 
Twoja ocena: Brak Średnio: 4.6 (głosów:10)

Komentarze

Pierwszy raz (chyba) ktoś w blogosferze zwrócił uwagę na korelację między decyzją o "niezależności prokuratury", a wydarzeniem z 10 kwietnia 2010 r. Według mnie to uczynienie prokuratury niepodlegającej rządowi było jednym z etapów przygotowań do "katastrofy smoleńskiej".

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
0

Leopold

#1610647

"Pierwszy raz (chyba) ktoś w blogosferze zwrócił uwagę na korelację między decyzją o "niezależności prokuratury", a wydarzeniem z 10 kwietnia 2010 r."

Pisałem wielokrotnie na swoim blogu i w komentarzach o tej koincydencji tych wydarzeń, ale ponieważ jest ona z gatunku zaliczanych przez wytresowaną opinię publiczną do tzw. teorii spiskowych, to dlatego po wielu latach znalazł się ktoś w osobie @Leopold, kto tę korelację też zauwazył.

Niestety pisanie niewygodnej prawdy dla scenarzystów i realizatorów Nowego Porządku Świata, zbijane jest pałą obciachowych nie tylko  dla MWzWM "teorii spiskowych".

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
0
#1610714

po szkoleniach u Sorosa, a jeżeli próbują naśladować jak np. Pani Premier Beata Szydło to się okazuje, że są od niej "lepsi" co prawda tylko "inaczej" ale z właściwymi korzeniami i rozumiejący interes tych korzeni, Mimo wszystko i tak mają nadzorców na razie w stopniach podoficerskich ale zdąża do tego, że kolejnymi będą już szeregowcy.

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
-3

antyleming

#1610688

Przez jakis czas wznoszono peany na czesc Banasia, ze dzieki niemu zostalo tyle pieniedzy w kasie panstwowej ( bo mialo byc jego zasluga uszczelnienie WAT-u). Jezeli tak jest, to dobrze by bylo , aby pozostal.

Mysle, ze musial dotknac jakiegos tematu, albo jakiejs waznej osobistosci .... i za to chce sie go ukarac.

Nie chce go porownywac z Macierewiczem, bo prawdopodobnie do stop mu nie dorasta, ale mechanizm jest podobny,

Macierewicz tez za swoja niezaleznosc, uczciwosc i bezkolesiostwo zostal w koncu usadzony.

PIS nie powinien uginac sie pod wszystkim, czego sie od nich zada.

Natomiast Banas , albo jest uczciwym czlowiekiem, albo ma haka na swoich oponentow ( a to w formie dowodow na przestepstwa gospodarcze, a to w formie szantazu erotycznymi filmikami). To sa takie gdybania, w internecie kursuja juz wieloznaczace wierszyki na ten temat.

Mysle, ze z ta Ameryka to tez gdybania, rzucanie w Internet podejrzen. Lepiej piszmy to co wiemy.

Skoro byl dobrym fachowcem na odpowiednim miejscu, to go tam trzeba zostawic

 

Podoba mi się!
7
Nie podoba mi się!
0

Gosia

#1610709

"Mysle, ze z ta Ameryka to tez gdybania, rzucanie w Internet podejrzen. Lepiej piszmy to co wiemy."

Ciekaw jestem jakie źródła są dla Ciebie na tyle wiarygodne, by można powiedzieć, ze powoływanie się na nie spełnia w 100% Twój postulat: "Lepiej piszmy to co wiemy."

Na przykład w sprawie wydarzeń z 10.04.2010 roku wielu obywateli IIIRP za takie źródło o 100% wiarygodności uznaje oficjalne Raporty MAK i KBWLLP a inni wręcz przeciwnie, wyniki prac ZP i podkomisji MON A.Macierewicza.

Tymczasem dla mnie oba te źródła są niewiarygodne i od lat piszę dlaczego tak uważam i podaję argumenty.

Niestety, ale świadomość i wiedza obywateli jest kształtowana przez te ośrodki, które mają narzędzia do indoktrynacji ludzkich umysłów czyli ogólnokrajowe media.

Argumenty niezależnych analiz dokonywanych w niszowych mediach internetowych są traktowane jako teorie spiskowe, bo tak ludziom wmawiają te media mainstreamowe.

 

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
0
#1610716

Ten plus to ode mnie.

Ja tylko przestrzegam przed formulowaniem przedwczesnych  oskarzen.

Jestem tego typu czlowiekiem, ze  najpierw rozwazam i probuje sama postawic sie ( naturalnie teoretycznie ) w sytuacje "delikwenta".

I wyobrazam sobie, ze np.  za rok wracam z Niemiec do Polski i chce sie zaangazowac w zycie samorzadowe. Zaznaczam, ze jestem uczciwym czlowiekiem  i krzywdy nikomu nie zrobilam. Wiesz co moi przeciwnicy pisaliby o mnie?

"ze jestem Volksdeutschem, ze sprzedalam moja dusze  dla marnych kilku fenigow. A jeszcze jak wyjdzie, ze w  ciagu 30 lat 2  razy  po 5 dni bylam na Bialorusi, to bede z pewnoscia szpiegiem dzialajacym na dwie strony." Tak wiec bede J-23 albo jakims innym Bondem  :-)

I gdy sobie taka sytuacje przedstawie, to mi sie odechciewa jakiegokolwiek zaangazowania.

Wyobrazmy sobie tylko pana Banasia troszke pozytywniej, niz podejrzewasz..

Byc moze stracil dobrze posadna prace, i raptem koledzy sie odsuneli. Zamiast sie zalamac ruszyl za granice tak jak miliony innych Polakow, ale dzis rodzaj swojego zatrudnienia ukrywa, bo moze nie jest dumny z tego, ze musial "dwa a moze trzy schodki" ponizej swich mozliwosci i wyksztalcenia pracowac.

To jest tylko teoria.

Mimo, iz jestem dumna z tego , ze jestem Polka, nie jestem dumna z tego, ze tak szybko skazujemy kogos na szubienice.

Ja prosze tylko o umiar, o nic wiecej.

"Tusk, Braun i Gosia" w jednej osobie

Juz sie ciesze na komentarze Verity

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
0

Gosia

#1610748