Wielki Piątek 2020- moje rocznicowe spojrzenie na wydarzenia z 10.04.2010 roku

Obrazek użytkownika 35stan
Świat

Kieruję ten tekst do wszystkich czytelników z każdej strony politycznej i wszystkich apolitycznych, którzy opowiadają się za taką czy inną wersją wydarzeń z 10.04.2010 roku a szczególnie do tych co w swej naiwności sądzą, że wszystkie nieszczęścia trapiące ludzkość, w tym wojny i rewolucje a także wielkie kryzysy finansowo gospodarcze są wynikiem przypadkowych zdarzeń, przytoczę słowa ludzi nazywanych globalnymi rekinami finansowymi.

 

 

Baron Rothschild, XVIII-wieczny brytyjski szlachcic i członek rodziny bankowej Rothschildów(Rothschild zbił fortunę w panice, która nastąpiła po bitwie pod Waterloo przeciwkoNapoleonowi):

 

(...)Im gorzej jest na rynku, tym większe są szanse na zysk.(...)

 

oraz

 

(...)„czas na zakup jest wtedy, gdy na ulicach jest krew”(...)

 

lub(bo źródła podają też takie brzmienie tej wypowiedzi):

 

 

(...)„Kup, gdy na ulicach jest krew, nawet jeśli ta krew jest twoja”(...)

 

Tak zaczynała się oszałamiająca kariera "rekinów finansowych", która wzrastała i wzrasta do czasów współczesnych, od jednego legendarnego klanu Rotschildów z XVIII wieku do kilku(około 6-ciu najważniejszych klanów), które rządzą światem i stoją za tymi wszystkimi rewolucjami, wojnami , przewrotami i kryzysami finansowo gospodarczymi.

Jednym z tych "rekinów" jest Warren Buffett ze swoją sztandarową kompanią ubezpieczeniową i inwestycyjną Berkshire Hathaway.

 

Zapowiedział on, że zamierza przeznaczyć pięć szóstych(5/6) swego majątku fundacji Billa i Melindy Gates, znanych z projektów szczepionkowych dla Afryki i projektu depopulacji ludności na Ziemi.

 

Przechodząc do sprawy zbrodni z 10.04.2010 roku, to trzeba wspomnieć, że miała ona miejsce w czasie przełomu geopolitycznego jakim była rozpoczęta oficjalnie(przygotowywana sporo wcześniej) przez prezydenta USA B.H.Obamę, lewaka, agenta CIA od czasów studenckich, tzw. polityka resetu USA-Rosja, w jej szczytowym okresie jakim był 2010 rok.

Tak jak obecny okres przełomowy w geopolityce, naznaczona ona była też pandemią tzw. świńskiej grypy(wirus A/H1N1) w latach 2009-2010 i specjalnie przed jej wybuchem, WHO we współpracy z koncernami farmaceutycznymi, zmieniła definicję „pandemii” (złagodzono kryteria jej ogłaszania).

 

Celem tej polityki miało być przygotowanie imperium amerykańskiego do nadchodzącego i nieuniknionego starcia dotychczasowego globalnego hegemona i stojących za nim "rekinów finansowo gospodarczych" z rodzącym się nowym pretendentem do zajęcia schedy po nim, czyli rosnącymi w siłę gospodarczą i militarną Chinami.

W realiach istniejącego świata, owe "rekiny" uznały, że dla przeciwstawienia się Chinom, USA i pod ich przewodnictwem Zachód, powinien stworzyć warunki do tego, by wciągnąć Rosję do ścisłej współpracy z USA/Zachodem i stąd pomysł na politykę resetu USA-Rosja.

Ta ścisła współpraca miała się odbywać w ramach projektowanej EURAZJI, czyli przestrzeni współpracy UE i Rosji z jej unią celną(przestrzeni od Lizbony po Władywostok i od Atlantyku po Pacyfik) a w skali globalnej Eurazji z USA i jej światowymi sojusznikami w Azji, na Bliskim Wschodzie i w Ameryce Południowej.

 

Do realizacji tego projektu wyznaczono B.H. Obamę, którego doradcą ekonomiczno finansowym nr 1 był „rekin” Warren Buffett, który był głównym sponsorem jego kampanii prezydenckiej w 2008 roku.

Obama w jednym ze swoich przemówień w kampanii wyborczej powiedział, że chociaż ma wielu doradców finansowych, którzy doradzają mu, jak zarządzać gospodarką, „Warren Buffett jest jedną z tych osób, których słucham”.

 

Uhonorowaniem „zasług” Warrena Buffeta, sponsora B.H.Obamy i prawdziwego inicjatora jego polityki resetu USA-Rosja, było nadanie mu prezydenckiego Medalu Wolności, jako jednemu z 15 odznaczonych do tamtej pory, medalu przyznawanego przez prezydentów USA tym co „szczególnie zasłużyli się bezpieczeństwu lub interesom narodowym Stanów Zjednoczonych, pokojowi na świecie lub mieli szczególne zasługi dla kultury oraz inne znaczące osiągnięcia w sferze publicznej lub prywatnej”.

 

Warren Buffett jako wieloletni zwolennik i beneficjent polityki Obamy, napisał i zamieścił z tej okazji artykuł w New York Times, dziękując rządowi pod przywództwem B.Obamy za korzystną dla „rekinów” interwencję w kryzysie finansowym lat 2007-2009(uruchomienie przez FED, prywatny bank centralny USA tzw. luzowania ilościowego polityki pieniężnej (ang. quantitative easing, QE) – zwiększenie podaży pieniądza w obiegu.

 

Decyzję o zamiarze uhonorowania przez B.Obamę Warrena Buffeta Medalem Wolności, ogłosił Biały Dom 17 listopada 2010 roku, czyli na kilka dni przez planowanym na 19–20 listopada 2010 roku w Lizbonie w Portugalii, szczytem NATO i towarzyszącym mu szczytem Rady NATO-Rosja, który był ukoronowaniem polityki resetu, na którym ustanowiono strategiczne stosunki NATO z Rosją i powstała wielka nadzieja na realizację generalnego celu jaki przed polityką resetu USA-Rosja postawili „rekini” finansjery z Warrenem Buffetem jako sponsorem B.Obamy na czele, czyli powstania EURAZJI(UE + Rosja).

Z uwagi na to, że w Lizbonie podejmowano ważne decyzje dotyczące UE, więc na temat wyników szczytu NATO w Lizbonie odbyła się debata w PE w Strasburgu w środę, 15 grudnia 2010 r.

Z przebiegiem tej debaty można się zapoznać pod linkiem:

]]>https://www.europarl.europa.eu/sides/getDoc.do?pubRef=-//EP//TEXT+CRE+20101215+ITEM-017+DOC+XML+V0//PL]]>

Na zdjęciu poniżej, Warren Buffett jest dekorowany Medalem Wolności za 2010 rok, przez prezydenta USA B.H. Obamę podczas uroczystości w East Room w Białym Domu w dniu 15 lutego 2011 r.

Napis na zdjęciu:

„W porządku jest wojna klasowa, ale moja klasa jest bogatą klasą, która prowadzi wojnę i wygrywamy”

 

Obama wręczył Buffettowi medal, najwyższe odznaczenie przyznawane cywilom za zasługi dla polityki resetu USA-Rosja, zasługi mające swe ukoronowanie w osiągnięciu szczytowego zaufania i współpracy pomiędzy USA a Rosją.

Za zasługi w przyciąganiu Rosji do Zachodu w okresie polityki resetu, amerykański think tank w dziedzinie spraw międzynarodowych Atlantic Council, przyznał B.Komorowskiemu w 2013 roku, swoją nagrodę zwaną Global Citizen Awards(Obywatel Świata), który odegrał  ważną rolę dla polityki resetu na odcinku polskim, przejmując ze złamaniem Konstytucji(w zamachu stanu) obowiązki prezydenta w dniu 10.04.2010 roku, zanim oficjalnie ogłoszono o śmierci Prezydenta L.Kaczyńskiego, za co został także pochwalony  przez B. Obamę podczas ich wspólnej konferencji prasowej 10.12.2010 roku w Białym Domu (już po udanym szczycie NATO i Rady NATO-Rosja w Lizbonie w listopadzie 2010 roku) tymi słowami:

(…)Ta strata, śmierć Lecha Kaczyńskiego, pierwszej damy i polskich liderów spowodowała szok, niemniej pewną ręką doprowadzono do odzyskania równowagi w Polsce. Byłem pod wrażeniem przewodnictwa Komorowskiego.(…)

B. Komorowski w odpowiedzi podziękował Obamie i obiecał w imieniu Polski, pójść razem z USA na „dalekie polowanie”, mówiąc:

(…)Jeśli mamy razem iść na dalekie polowanie, to najpierw musimy mieć gwarancję, że nasz dom, nasze kobiety, nasze dzieci są bezpieczne .Wtedy też lepiej się poluje.(…)

Te „gwarancje” to zawarty przez USA z Rosją 8.04.2010 roku w Pradze traktat START II a „dalekie polowanie” oznaczało obietnicę wzięcia udziału w planowanej przez Izrael i USA wojnie z Iranem.

]]>https://wiadomosci.onet.pl/swiat/prezydent-komorowski-laureatem-nagrody-...]]>

Główny organizator operacji z 10.04.2010 roku ze strony polskiej czyli D.Tusk, został uhonorowany przez Niemcy nagrodą Karola Wielkiego, przyznawaną przez władze Miasta Akwizgran za wybitne zasługi dla zjednoczonej Europy.

Uchwałę o przyznanie mu tej nagrody podjęto w czasie tajemniczego zimowego urlopu D.Tuska w dniach od 11-15 stycznia 2010 roku czyli przed oficjalnym ogłoszeniem przez niego 28.01.2010 roku, decyzji o rezygnacji ze startu w wyborach prezydenckich przypadających w 2010 roku a wręczenie nagrody odbyło się w maju 2010 roku, czyli po pomyślnej realizacji planu, który Tusk prowadził od początku 2009 roku, polegającym na tym, by PIS nie mógł powrócić do władzy.

Po raz pierwszy w historii przyznawania tej nagrody, urzędujący kanclerz Niemiec czyli A.Merkel osobiście wręczyła ją D.Tuskowi, co nadało temu wydarzeniu szczególnego znaczenia.

 

Kryzys finansowo gospodarczy lat 2007-2009, był dziełem „rekinów” z Warrenem Buffetem na czele, by poprzez wpompowanie kosztem podatników bilionów $ do firm „rekinów”, eufemistycznie nazwanych „bankami za dużymi aby upaść” , przygotować je finansowo, by były gotowe na spodziewane przejęcia(prywatyzacje) aktywów Rosji, „przyciąganej do Zachodu” w przygotowywanej polityce resetu USA-Rosja(przed klęską polityki resetu w 2013 roku, władze Rosji przygotowywały się do wielkiej prywatyzacji majątku narodowego, wyznaczając sektory gospodarki i firmy przeznaczone do prywatyzacji oraz sporządzały wykazy zachodnich podmiotów, które będą mogły w tym podziale łupów uczestniczyć).

Wielkim przeciwnikiem „polityki przyciągania Rosji do Zachodu" był PIS i śp. Prezydent L.Kaczyński, a takim zewnętrznym, widomym znakiem tego sprzeciwu, była polityka wschodnia rządu PIS-u w latach 2005-2007 i śp. Prezydenta w latach 2005-2010, na czele z przemówieniem na wiecu w Tbilisi w sierpniu 2008 roku.

Gdy negocjacje resetowe prowadzone w 2009 roku osiągnęły satysfakcjonujący i wystarczający do dalszego działania poziom, uruchomiono przygotowywaną od początków 2009 roku operację false flag, mającą usunąć ostatnią przeszkodę(po odsunięciu PIS-u od władzy w okresie przygotowawczym do resetu czyli w 2007 roku) czyli operację do której doszło w dniu 10.04.2010 roku.

Ze strony polskiej, w tych przygotowaniach uczestniczyło kierownictwo państwa polskiego , pod osobistym przywództwem ówczesnego premiera D.Tuska., o czym tak mówił on w wywiadzie dla TVN24, w dniu 28.01.2010 roku, dniu w którym podczas pobytu na WGPW ogłosił swoją ostateczną decyzję o rezygnacji z ubiegania się o urząd prezydenta w wyborach przypadających w 2010 roku:

   (…) Prowadzę konsekwentnie plan, dzięki któremu PiS nie wróci do władzy.   Kto inny pójdzie na bój o prezydenturę, a ja skutecznie zatrzymam ewentualny powrót do władzy PiS”(…) 

                 

           oraz:

    (…)Od mniej więcej roku bardzo poważnie przygotowywałem się do tej decyzji(…)

          oraz:

     (…)Jak poinformował, już rok temu podjął decyzję, aby nie kandydować w wyborachprezydenckich. Jak zaznaczył, późną wiosną 2009 roku poinformował swoich  najbliższych współpracowników, że zamierza władzę, skuteczność i  instrumenty w ręku szefa rządu utrzymać.(…) 

]]>http://www.rmf24.pl/fakty/polska/news-tusk-nie-bedzie-kandydowal-na-prezydenta,nId,235760]]>

 

Twoja ocena: Brak Średnia: 5 (2 głosy)