Jeszcze Polska może być naszą Polską!

Obrazek użytkownika krzysztofjaw
Kraj

Polska to nasza historia, tradycja, symbole, ziemia, tożsamość, wiara katolicka, język, kultura. Polska to nasze lasy, jeziora i góry, łany zbóż, waluta, wypracowany naszymi rękoma majątek narodowy i te krwawiące groby naszych przodków, którzy za tą Polskę oddali swe życie.

 

Polska jest dla nas wszystkich. I dla tych również, z którymi można się pięknie różnić... kochając wszakże zawsze Ojczyznę.

 

Większość z nas ciągle - mimo wszystkich przeciwności - jest patriotami. Może nieraz nie potrafimy tego wyrazić, ale gdzieś podświadomie czujemy tą polskość w naszych sercach. Ten - tkwiący w nas - duch patriotyzmu nie umarł. On jest! Może uśpiony i wydawałoby się, że skutecznie zabity przez wrogów naszej Ojczyzny, naszej niepodległości, przez ludzi o mentalności okupantów lub zdrajców sprawy polskiej .

 

Po 10 kwietnia 2010 roku pokazaliśmy przecież naszą jedność i siłę. Policzyliśmy się i zobaczyliśmy miliony ludzi kochających swój kraj… ten Bałtyk i góry, śląskie kopalnie, mazurskie jeziora, lasy i puszcze, śpiew ptaków i łany zbóż, miasta i wsie, i te krowy pasące się na łąkach, i bociany przynoszące wiosnę… Łzy płynęły i dusze krwawiły, ale łączyła nas 1000 letnia więź miłości do Polski, dzięki której żadnemu wrogowi nie udało się jej zniszczyć.

 

Po 123 latach zaborów odzyskaliśmy naszą Niepodległość i od razu zatrzymaliśmy najazd marksistowskich hord komunistycznych Sowietów. Uratowaliśmy świat przed barbarzyństwem klasowych morderców. Skutecznie dawaliśmy odpór rasowym, niemieckim, nazistowskim zbrodniarzom, by zostać pokonanymi dopiero wtedy, gdy pomogli im okupanci sowieccy… W czasie okupacji tylko w Polsce istniało zorganizowane Państwo Podziemne i cały czas trwała walka zbrojna zakończona Powstaniem Warszawskim... Tylko Polaków niemieccy naziści skazywali na śmierć za pomoc i ukrywanie Żydów a mimo to im pomagaliśmy i dzięki nam tysiące z nich uniknęło holocaustu. Przeżyliśmy komunizm, wobec którego przez całe lata stawialiśmy czynny opór. To w Polsce zrodził się ruch Solidarności a nasz Papież pokazał światu jacy naprawdę jesteśmy… przede wszystkim piękni duchem i miłością oraz tolerancją wobec innych. Niestety ta tolerancja nieraz była aż za duża i to rodziło naiwność naszych "ojców i matek" i ta naiwność też w nas drzemie.

 

Jakże często walczyliśmy „za naszą i waszą wolność” i jakże często nie usłyszeliśmy nigdy słów wdzięczności a bywało, że stawaliśmy się obiektem wrogości i nieracjonalnej wrogości. Gdy Żydzi tułali się – przeganiani wszędzie – po całej Europie… właśnie w Polsce zyskali schronienie dane im przez Kazimierza Wielkiego… W czasie II Wojny światowej walczyliśmy na wszystkich frontach… by zostać zdradzeni w Jałcie. Zapoczątkowaliśmy upadek komunizmu we wszystkich krajach a dziś świętuje się na świecie tylko „obalenie Muru Berlińskiego”…

 

Ale przecież nam niepotrzebna jest żadna wdzięczność! Po prostu tacy jesteśmy… Ludzcy, dobrzy, tolerancyjni, po chrześcijańsku miłujący siebie i innych oraz… kochający po prostu swój kraj, swoją Ojczyznę, chronicznie nie znoszący zniewolenia a gloryfikujący prawdziwą wolność! Jesteśmy pracowici (pracujemy niemal najdłużej w UE) i dobrze wykształceni oraz kreatywni. Doceniają to przecież zagraniczni pracodawcy jeszcze niedawno chętnie zatrudniający Polaków na wymuszonej przez poprzednie rządy obczyźnie.

 

Szanujemy inne narody i ich kraje. Wymagajmy więc aby inni nas też szanowali i zwalczajmy wszelkie oznaki antypolonizmu, niezależnie czy wrogą wobec nas postawę przyjmują Żydzi, Niemcy, Rosjanie lub inne narody i pojedynczy ludzie. Szanując wszakże innych musimy więc wymagać aby Polska była Polską przede wszystkim dla nas - Polaków i tych, którzy czują się Polakami i przyjmują za swoją naszą polskość i wszystko, co z niej wynika.

 

Dziś - gdy ze wszystkich stron próbuje się nas zniszczyć - musimy razem zjednoczyć się we wspólnej walce o naszą polskość. Niech będzie to walka w duchu pokoju i duchu wartości najwyższych: BÓG, HONOR I OJCZYZNA! Jeżeli zaś wśród polskich patriotów są nasi rodacy nie wierzący w Boga, to niech w to miejsce wstawią społecznie prawe zasady etyczno-moralne zawarte w Dekalogu…

 

Innym zaś, dla których Polska to nadal dziki kraj a polskość to nadal nienormalność i tym różnej maści hipokrytom, którzy udają Polaków a tak naprawdę nas nienawią, warto powiedzieć tylko jedno: nigdy Polaków nie złamiecie, nigdy nie zrozumiecie naszego ducha i naszego patriotyzmu - on was przerasta!

 

Jeszcze Polska nie zginęła, kiedy my żyjemy!

 

Pamiętajmy o tych słowach naszego hymnu dokonując kolejnego aktu wybierania naszych przedstawicieli w jesiennych wyborach do parlamentu oraz w przyszłości wybierając prezydenta...

 

Nie może być tak, że Polska jest celem ataków słownych w Unii Europejskiej, podczas gdy np. w Niemczech czy Francji nie ma żadnej praworządności a nasi wrogowie ową praworządność mają na ustach.

 

Nie może być tak, że jesteśmy terroryzowani jakimiś ruchami LGBTQ i ich marszami. Stanowią raptem około 1-2% Polaków i nie mogą po prostu narzucać nam akceptacji dla ich dewiacji. Naturalne są związki heteroseksualne przedłużające gatunek, wszystko inne jest zbaczaniem od normy, jest anaturalne.

 

Nie może być tak, że jesteśmy na całym świecie postrzegani jako współwinni tragediom II WŚ. NIE! My byliśmy ofiarą i dotąd od Niemców nie otrzymaliśmy odszkodowania za straty wojenne. Oraz też nie może być tak, że środowiska żydowskie chcą od nas jakieś pieniądze za bezspadkowe mienie pozostawione w Polsce w wyniku okrucieństwa niemieckich nazistów. Za to mienie winni płacić Niemcy i tylko one.

 

Pomimo jednak wszechstronnego na nas ataku trwamy dalej i robimy swoje. Polska jest jeszcze w naszych rękach i tak może być, że taką pozostanie, naszą Polską. Dlatego tak ważne są jesienne wybory, do których winniśmy pójść nawet jeżeli kiedyś nie głosowaliśmy w ogóle. Te wybory będą rozstrzygające dla przyszłości naszej Ojczyzny. Głosujmy więc gremialnie oddając swoje głosy na tych, którzy spełniają swe obietnice i szanują nas samych i naszą Polskę.

 

Pozdrawiam

 

Zostaw za sobą dobra, miłości i mądrości ślad...

http://krzysztofjaw.blogspot.com/

kjahog@gmail.com

 

 

Post jest chroniony prawem autorskim. Może być kopiowany w całości lub w części jedynie z podaniem źródła tekstu na bloggerze lub innym forum, gdzie autorsko publikuję. Dotyczy to również gazet i czasopism oraz wypowiedzi medialnych, w których konieczne jest podanie moich personaliów: Krzysztof Jaworucki, bloger "krzysztofjaw".

Ocena wpisu: 
5
Twoja ocena: Brak Średnio: 5 (głosów:9)

Komentarze

Pamiętajmy o nich o oddziałach,,Ognia",,Łupaszki",,Orlika",,Żubryda",,Zapory",,Podkowy",

"Warszyca",,Bartka",,Bruzdy"...

.i o ohydnej zbrodni UB na ludziach ,,Bartka".O Polskich akcjach ,o ich walce

.O obławach,prowokacjach-cały czas w nich wymierzonych 

A także o ich tragicznych losach .Tych Polskich Bohaterów skazanych na wyklęcie w zapomnieniu,więzionych ,torturowanych,zamordowanych -dobitych w Ub-eckich katowniach i rzuconych do grobów,bez imion,nazwisk,stopni wojskowych-o tych Najdzielniejszych z dzielnych Synów Ojczyzny

 

Podoba mi się!
8
Nie podoba mi się!
0

Babies Lives Matter
White Lives Matter

#1598004

Cześć nim, Chwała im! Niech żyją w sercach Polaków.

Pozdrawiam

Podoba mi się!
7
Nie podoba mi się!
-1

krzysztofjaw

#1598014

Zbrodniarze Stalinowscy

Jan Młynarek (1921-90) -kat,jeden z egzekutorów stalinowskich w Polsce Ludowej ,zabijał osobiście więźniów ,naczelnik więzienia UB w Poznaniu,funkcjonariusz UB , w 51 zwolniony z UB za nadużycia

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
-1

Babies Lives Matter
White Lives Matter

#1598051

Jan Piwnik,,Ponury"(1912-44)

-cichociemny ,oficer ,,Wachlarza",szef Kedywu Okręgu Kieleckiego AK,dowódca partyzancki zgrupowania w Górach świętokrzyskich i oddziału dywersyjnego na Nowogródczyźnie .Zasłynął brawurową akcją odbicia więźniów w Pińsku 

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
-1

Babies Lives Matter
White Lives Matter

#1598052

kochać Polaków. Pan o tym jakoś nie pisze, tylko o miłości do lasów, gór... A o tym jak Polacy się kochają na wzajem można poczytać  nawet  na  prawicowym i katolickim portalu: Niepoprawni. pl. Groza wieje i skóra cierpnie od tych wzajemnych życzeń  Polaków. O miłości do języka ojczystego nie wspominając. 

Wiem, Panu chodzi tylko o propagandę partyjną i wybory. Czyli  sz. Panu nie chodzi ani o śmieci w tych polskich lasach, ani o zatrute rzeki, chodzi tylko o entuzjazm wyborczy. 

 

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
-2

Anna K.

#1598040

 

https://www.youtube.com/watch?v=lItGU--wPy4

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
0

Verita

#1598041

Dziękuję serdecznie i nawzajem życzę wszystkiego dobrego. :)

 

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
0

Anna K.

#1598043

Współczesne arcydzieło feministek.

Gwałt na młodzieńcach widoczny na ich twarzach

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
-3

Babies Lives Matter
White Lives Matter

#1598069

O kur...wa. Koszmar i nie może mnie coś tak rozjuszyć, że klnę, ale na to można tylko tak się odnieść. 

Pzdr

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
-3

krzysztofjaw

#1598071

Mylisz się i to nie jest przesłaniem mojego tekstu. Jest natomiast zawołaniem o naszą polskość. Czy jeżeli mamy tą polskość w duszach to nie kochamy naszych rodaków? Owszem kochamy. A te lasy i góry to też jest polskość. Natomiast w momentach dziejowych trzeba jakoś wybierać i oczywiście mój tekst nawiązuje do PiS, bo innej alternatywy nie mamy. 

Pozdrawiam

Podoba mi się!
7
Nie podoba mi się!
-3

krzysztofjaw

#1598050

   Autor o patriotyżmie Polaków, a Pani o śmieciach? To taka specyficzna narracja komuny. Bohaterów Niezłomnych na pomniki,      a stalinowców do rynsztoka. Jestem przekonany, że jesienne wybory zaowocują rzeczywistą miotłą, która radykalnie posprząta "czerwono-tęczową  zarazę" z Polskiego parlamentu, tworząc nową, tym razem Polską konstytucję, która uporządkuje Polskie ważne sprawy.

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
-1

ronin

#1598087

Oczywiście, że w tej kadencji nie było sensu proponować zmiany konstytucji, bo i tak PiS nie zyskałby odpowiedniej, konstytucyjnej większości, ale jestem pewien, że PiS już ma gotowy projekt nowej konstytucji i jeżeli w wyborach uzyska wynik 45-50% to zyska tą większość konstytucyjną i wreszcie pozbędziemy się konstytucji Kwaśniewskiego.

Pozdrawiam

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
-1

krzysztofjaw

#1598089

szczytne hasła miłości

 

dzięki szczytnym hasłom miłości

zwykli Polacy prostacy

mieli jeść szczaw i mirabelki

jako owoce swej pracy

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
-3

jan patmo

#1598049

„Cipkomaryjka ma teraz nową funkcję. Malowana w tęczowy wzór kosztuje 80 złotych...”

 

gdyby zrobiła "cipo-Mahometa" to wyglądała by tak:

Powiem - słusznie

 

https://t.co/mPuUAzrMuQ

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
-2

Babies Lives Matter
White Lives Matter

#1598075

- bo zbeszcześciła świętości i wiarę porządnych i wierzących ludzi jakim są też Arabowie. Ja ich osobiście bardzo szanuję bo Palestyńczyscy tak jak i my z żydo-bolszewikami i faszystami walczą z żydowskim okupantem.

Mam nadzieję że odpowiednia delegacja Islamistów tu przyjedzie i ją "rozliczy" bo my już sobie z czerwonymi i zboczonymi świniami ledwo radzimy.

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
-1

Polko i Polaku zacznij działać dla Polski zanim znowu obudzisz się na Syberii albo nad dołem Katyńskim.

Konfederacja to bolszewicko-faszystowska agentura i zdrajcy.

#1598103

Dzisiaj można w Polsce się nachlać rozbić mordę o trotuar a po powrocie do domu wytłumaczyć żonie, że to faszyści z PIS-u nas napadli i pobili.

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
-3

Babies Lives Matter
White Lives Matter

#1598067

pewien znany redaktor Kamil spowodował wypadek mając 2,5 promila alko we krwi. Idę o zakład, że Kasta jeszcze zasądzi mu odszkodowanie za przechodzenie kaca w nieludzkich warunkach.

 

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
-1

Babies Lives Matter
White Lives Matter

#1598070

jest już skończony ale to mój równolatek i przeszedł w życiu dużo. Tym bardziej mógł pomyśleć, że do samochodu wchodzi się trzeźwy i nic go nie usprawiedliwa, ale czegoż można się spodziewać po dziennikarzach TVN? A Durczok już jest na emeryturze lub powinien pójść na odwyk, bo to jego zachowanie jest nienormalne. 

Pozdrawiam

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
-2

krzysztofjaw

#1598073

Wsiadł za kierownicę pijany jak nietoperz a może i do tego naćpany we Władysławowie, przejechał kilkaset kilometrów szybkim i drogim autem, gnając momentami pewnie ok.200km/h. Wyobraźmy sobie chociaż przez chwilę, do jakiej katastrofy ten skończony już idiota mógł doprowadzić!

Podoba mi się!
7
Nie podoba mi się!
-2

Babies Lives Matter
White Lives Matter

#1598079

Nawet nie chcę o tym myśleć bo mógł doprowadzić do śmierci wielu ludzi. I nie usprawiedliwia go nic, nawet to, że kiedyś miał raka. Teraz nie ma i jest po prostu alkoholikiem i to takim, który nie zdaje sobie sprawy, że nim jest. Szczęście Boże, że nie huknął w inny samochód. Kretyn i idiota, i tyle.

Pzdr

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
-2

krzysztofjaw

#1598080

Kiedyś pamiętam była taka ładna piosenka o tym piciu po kropelce. A teraz co??? Flachę całą i za kółko. Powinien się nazywać Kamil Durok a nie Durczok. Przypomniała mi się nachlana facjata Azji. Pamiętacie? Kończ waść wstydu oszczędź!
bezwstydnicy- alkoholicy

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
0
#1598084

Ta faszystowska fala narasta.

 

Na zdjeciu para profesorów z Hardwardu, którzy zostali brutalnie zaatakowani podczas spaceru w okolicach Supraśla przez młodych osiłków w koszulkach z wizerunkiem Jarosława Kaczyńskiego.

Państwo profesorowie śpiewali piosenkę o tęczy.

 

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
-2

Babies Lives Matter
White Lives Matter

#1598072

A co to jest do jasnej ch...ry?

Pozdrawiam

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
-2

krzysztofjaw

#1598074

Cyt.: "Jeszcze Polska może być naszą Polską!". Może lepiej: Jeszcze Polska może pozostać naszą Polską ? Czy już nie ma nadziei?

Pozdrowienia

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
0

yenom

#1598100

- i tak będzie przez najbliższe 40 lat za rządów PiS-u.

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
-1

Polko i Polaku zacznij działać dla Polski zanim znowu obudzisz się na Syberii albo nad dołem Katyńskim.

Konfederacja to bolszewicko-faszystowska agentura i zdrajcy.

#1598102