Giga przekręt drogowy Platformy Obywatelskiej…

Obrazek użytkownika Kapitan Nemo
Blog

Wyrok rozgrzanego sędziego który orzekł, że premier Morawiecki musi sprostować swoją wypowiedź na temat budowy dróg przez Platformę Obywatelską, przykrył fakt gigantycznej afery drogowej z okresu rządów PO. Ale tylko na chwilę, gdyż znów odżyła sprawa słynnych słupków, którymi Platforma obstawiła drogi i dróżki w całej Polsce. Patryk Jaki zapowiedział, że te słupki zlikwiduje, gdy zostanie prezydentem Warszawy. Ale przejdźmy do faktów – ujawnionych paradoksalnie przez Platformę Obywatelską….

Jak ujawnili na planszach funkcjonariusze PO, w tym rzecznik Grabiec: Platforma Obywatelska wybudowała w okresie swoich rządów ponad 2 tys. km dróg krajowych i autostrad za kwotę 134,5 mld zł. Gdy weźmiemy do ręki kalkulator to się okaże, że za 1 kilometr drogi lub autostrady Platforma Obywatelska zapłaciła ca. 67 mln złotych…

Wystarczy teraz poszukać w Internecie danych na temat kosztów budowy dróg i autostrad w Europie. Ze zdziwieniem przeczytamy, że według wyliczeń PwC średni koszt budowy 1 km drogi lub autostrady w Europie to 9,4 mln euro, czyli ca. 40 mln zł !!!

Zatem Platforma Obywatelska przepłaciła za te 2 tys. dróg krajowych i autostrad aż 65% więcej! Gdzie się więc podziały te pieniądze, za które można byłoby zbudować 1300 km dróg i autostrad więcej? Te pieniądze nie zniknęły i bynajmniej nie znalazły się w kieszeniach polskich robotników i podwykonawców zatrudnionych przez zachodnie koncerny budujące polskie drogi i autostrady!

Robotnikom notorycznie nie płacono, zaś około tysiąca polskich – często rodzinnych firm – zbankrutowało z powodu nie zapłacenia im za surowce i materiały do budowy dróg i za robociznę! Do dzisiaj toczą się procesy oszukanych, polskich niewolników, zatrudnionych przy budowie dróg w czasach rządów Platformy Obywatelskiej: https://www.gosc.pl/doc/1155217.Budowali-autostrady-teraz-bankrutuja

http://forsal.pl/artykuly/702992,plaga-upadlosci-wsrod-wykonawcow-autostrad-to-wina-gddkia.html

https://pomorska.pl/robotnicy-zeszli-z-a1-nie-dostali-pieniedzy-za-prace/ar/7253784

https://www.forbes.pl/wiadomosci/polska-drogo-ustawiona/xyx6j4m

Te pieniądze rozpłynęły się wśród kolesi Platformy Obywatelskiej – wykonawców tysięcy kilometrów nikomu niepotrzebnych słupków lub ekranów akustycznych, stawianych nawet w lesie!

Wystarczy teraz wstawić słowo „Słupki” w miejsce „Misia”, by stało się dla wszystkich jasne, że „Fachowcy” z Platformy Obywatelskiej skopiowali przepis Barei na to, jak się obłowić przy okazji funduszy europejskich na polskie drogi i autostrady:

Prezes Ochódzki: Powiedz mi po co są te słupki?

Hochwander: Właśnie, po co?

Prezes Ochódzki: Otóż to! Nikt nie wie po co, więc nie musisz się obawiać, że ktoś zapyta. Wiesz co robią te słupki? One odpowiadają żywotnym potrzebom całego społeczeństwa. To są słupki na skalę naszych możliwości. Ty wiesz, co my robimy tymi słupkami? My otwieramy oczy niedowiarkom. Patrzcie - mówimy - to nasze, przez nas wykonane i to nie jest nasze ostatnie słowo i nikt nie ma prawa się przyczepić, bo to jest słupek społeczny, wykonany w oparciu o fundusze europejskie, który w końcu zostanie wywalony na złom i co się wtedy zrobi?

Hochwander: Protokół zniszczenia...

Prezes Ochódzki: Prawdziwe pieniądze zarabia się tylko na drogich, metalowych słupkach….

Ocena wpisu: 
5
Twoja ocena: Brak Średnio: 5 (głosów:20)

Komentarze

Świetny tekst - rzeczywiście PO-drogi i PO-autostrady to kolejne "Misie" na mapie okradania Polski i Polaków...

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
0

Yagon 12

#1572827

polecam ten opis: https://warszawskagazeta.pl/kraj/item/5907-ujawniamy-sad-okregowy-w-warszawie-potwierdzil-istnienie-mafii-autostradowej-za-rzadu-po-psl-prokuratura-byla-przeciwna (akurat ten fragment linka: "prokuratura była przeciwna" jest nadużyciem - nie prokuratura, a prokurator, który bał się, że straci stanowisko - to jest poboczny wątek).

Swoją drogą co robią dziennikarze "prawicowi" (choć te miernoty to wiadomo, że leniwe i bezmyślne są), gdy wybuchła ta sprawa z "kłamstwem Morawieckiego"? Bo co z tego, że bloger, i to bez spinania się, potrafi...

 

pzdr 

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
0
#1572834

Mówiąc frazą kabareciarzy "śmiechu warte". Śmiech przez łzy, gdy czyta się wypociny przejętych losem polskich bankrutów i niewolników. Może to sposób załagodzenia ich gniewu ... no co, mam rację ? Do roboty "myśliciele"- jedna szubienica na jeden kilometr - to plan na wczoraj (pardon) na przedwczoraj.

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
0

Racjonał

#1572858

Czy zdajecie sobie sprawę. że na 77 tysiącach kilometrach amerykańskich autostrad jest mniej ekranów niż na polskich drogach szybkiego ruchu i autostradach? Czy wiecie, że w Warszawie jest więcej słupków niż ma je Waszyngton i Nowy Jork razem wzięte? To był sposób mafii platformerskiej na dorwanie się do unijnych pieniędzy, z których i tak większość wróciła do Niemiec. Podobnie było przy wszystkich tzw. projektach Platformy realizowanych pod dyktando Niemiec. PO zarabiała nawet na likwidacji stoczni - organizując przeszkolenia pracowników stoczni na np..... fryzjerów psów. Szkoleniami zajmowali się ludzie mafii, otrzymując wielomilionowe kontrakty. Itd,itp...

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
0
#1572878