Papież Franciszek w Irlandii

Obrazek użytkownika hrabiaEryk
Świat

Do Irlandii przybywa z wizytą papież Franciszek. Głownym celem jego wizyty jest Światowy Kongres Rodzin, ale jest to również okazja, aby spotkać się z wiernymi. Ta wizyta jest szczególna, bowiem odbywa się po referendum aborcyjnym w którym to większość Irlandczyków (62%) opowiedziało się za zniesieniem 8 poprawki w irlandzkiej konstytucji , która gwarantowała ochronę życia dzieciom nienarodzonym.

To druga wizyta papieża w Irlandii. Pierwszy raz Irlandie odwiedził Jan Paweł II w 1979. Było to wydarzenie o wielkim znaczeniu historycznym dla Irlandczyków. Do tej pory można spotkać mężczyzn o imieniu Jan Paweł.

Pobyt papieża Franciszka w Irlandii będzie bardzo intensywny. Najważniejszym dniem jego wizyty będzie niedziela, kiedy to papież odprawi msze w Phoenix Park w Dublinie w której ma wziąć udział około 500 tysięcy osób.

Ocena wpisu: 
Twoja ocena: Brak Średnio: 3.9 (głosów:5)

Komentarze

.....aż do akceptacji śmiertelnych wyntaurzeń, to inne b. ważne wyzwania, z którymi papież Franciszek musi się zmierzyć, już od pierwszego dnia tej pielgrzymki. Podczas dzisiejszego spotkania na zamku w Dublinie w władzami Irlandii, papież Franciszek publicznie uznał gigantyczny skandal pedofilski w Kościele katolickim i podzielił ból ofiar. Nie mógł zresztą ineczej, gdyż cały kraj zbolały od lat, dosłownie tego od Niego oczekiwał. Ale to nie wszystko bowiem Leo Varadkar, premier Irlandii zapowiedział jeszcze przed oficjalną wizytą papieską, wywieranie nacisków na papieża w celu akceptacji przez Kościół homozwiązków. Do spotkania premiera z papieżem Franciszkiem, już doszło dziś w sobotę 25 sierpnia, ale póki co nic na ten temat jeszcze nie ogłoszono. A przecież ów polityk pytany przez dziennikarzy w tej sprawie, Premier Leo Varadkar zapowiedał buńczucznie, bezczelnie i wprost: „naszą wizję społeczeństwa, w którym jest miejsce dla wszystkich rodzin, szczególnie tych założonych przez pary jednopłciowe”. Pozdrawiam hrabiegoEryka

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
0

Sławomir Tomasz Roch

#1571424

"Kiedy ksiądz przyjdzie po kolędzie, przyjmijcie błogosławieństwo, bo błogosławi Was Bóg, w którego wierzycie, a nie funkcjonariusz;

ale potem odważnie powiedzcie funkcjonariuszowi to, co mówicie mnie w prywatnych rozmowach.

A kiedy wyciągnie rękę po kopertę, powiedzcie, że dopóki kościół nie rozliczy się z pedofilii, będziecie przekazywali te pieniądze na jej ofiary." (...)

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
-1

H44

#1571516