Plan Orbana!

Obrazek użytkownika hrabiaEryk
Świat

Z Wybiórczej można się dowiedzieć, że Viktor Orban szykuje się do przejęcia totalnej władzy na Węgrzech i węgierska opinia publiczna wychodzi na ulice, a jedyną nadzieją mogą stać się postkomuniści i „węgierska Unia Wolności”, te dwie partie przez ostatnie 10 lat doprowadziły ten kraj na skraj bankructwa. Wyborcza nie jest osamotniona w swej krytyce, dzieje się to we wszystkich zachodnich mediach. Co takiego złego zrobił Orban, że staje się potworem na miarę Haidera?

Orban przywraca swojemu narodowi dumę z bycia Węgrem, bezpardonowo atakuje demoliberalne media (a lewacy mają swoich przyjaciół w zachodnich mediach), próbuje walczyć z kryzysem na swój sposób (zobaczymy jak skutecznie mu się uda) i stawia się wielkim zachodnim korporacją, które zawsze dbają o swój interes.

Nowo konstytucja weszła w życie wczoraj, też chciałbym mieszkać w „Państwie Polaków”, a nie republice mimo naszej tradycji historycznej. Orban wbrew temu co piszę „Finacial Times” wcale nie cofa reform demokratycznych, nie chce być „nowym Horthym” on po prostu chce zniszczyć na ile tylko można zastały i utrwalony układ postkomunistyczny, który zamienił Węgry w kraj postkolonialny. Miał doskonały przykład w Polsce (krótkie rządy Pis-u) i wie, że z „układem należy się rozprawić bez litości, oraz dociera do niego, że może już nie mieć drugi raz takiej szansy. A wiadomo, że przy „rąbaniu wióry lecą”.

Brukseli na rękę będzie powrót postkomunistów do władzy i wspomogą ich w tym za pomocą oburzonej „postępowej opinii publicznej”. Przecież lepiej, żeby tym krajem rządził człowiek, który świadomie przyznaje się do okłamywania obywateli i własną ojczyznę nazywa gównem. Węgrzy wyszli wtedy, jednak na ulice i pokazali, że chcą być i są dumnym narodem. Ktoś na nowo będzie musiał wprowadzić ich w „chocholi taniec” bo doprawdy to wstyd żeby taki „mały kraj” walczył o swoje prawa i miał jakieś własne zdanie.

Brak głosów

Komentarze

 co do reform ekonomicznych moze byc ciezko majac przeciw sobie miedzynarodowa finansjere i Wegrzy pewnie beda musieli zacisnac pasa. Bedzie to dla nich jakis sprawdzian co dla nich wazniejsze, sprawdzian z rozumienia rzeczywistosci.  wierze ze wytrwaja. My na razie mozemy sie przygladac i miec nadzieje na powtorke u nas

Vote up!
0
Vote down!
0
#212204

wsparcie dlas Wolnych Węgier przeciwko którym występuje "postępowa Europa", zwłaszcza demaskowanie kłamstw propagandowych "polskich" dziennikarzy, urzędników państwowych i polityków.

Vote up!
0
Vote down!
0
#212323

Pański tekst znakomicie potwierdza to o czym Pan wspomina w swoim komentarzu..

pozdrawiam

- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, aldd meg a Magyart
Andruch z Opola
http://andruch.blogspot.com

Vote up!
0
Vote down!
0

-----------------------------------------
Andruch z Opola
]]>http://andruch.blogspot.com]]>

#212353

I niech wióry lecą. Niech przepadnie ta komusza zgnilizna i u nich i u nas. Może w końcu lemingi się obudzą?

******************************************************
Jeszcze Polska nie zginęła / Isten aldd meg a magyeart
________________________________________________________ Jest jedna tylko rzecz w życiu ludzi, narodów i państw, która jest bezcenna. Tą rzeczą jest honor. (J.Beck)

Vote up!
0
Vote down!
0

Pokora i uległość tylko do wzmocnienia i utrwalenia niewoli prowadzi (J.Piłsudski)

#212462

Lemingi budzą się baaaaardzo powoli, ale kiedy już otworzą oczy....są naszym bezcennym sojusznikiem, dziękując za wybudzenie. Warto podjąć wysiłek wybudzania ich z letargu. Sama mam już stadko liczące sztuk 4 (słownie: cztery).

Pozdrawiam.

Vote up!
0
Vote down!
0
#212463

ja przez rok - tylko dwa.
--------------------------------
Jeszcze Polska nie zginęła / Isten aldd meg a magyeart
________________________________________________________ Jest jedna tylko rzecz w życiu ludzi, narodów i państw, która jest bezcenna. Tą rzeczą jest honor. (J.Beck)

Vote up!
0
Vote down!
0

Pokora i uległość tylko do wzmocnienia i utrwalenia niewoli prowadzi (J.Piłsudski)

#212464

"Moje lemingi" są nośnikami prawdy dalej. I Twoje "demonico" na pewno też. Jeśli będziesz miała możliwość kontaktu z nimi - przekonasz się. Same z satysfakcją Ci o tym powiedzą, bo są dumne, że zmądrzały.  UWIERZ MI.

Pozdrawiam bardzo serdecznie.

Vote up!
0
Vote down!
0
#212470

ale nie ustaję w "politykowaniu" na wszelkich rodzinnych czy towarzyskich spotkaniach; bezpardonowo wykreślam z notesu nieuleczalnych lewaków. Na mój widok (obiad rodzinny, imieniny, urodziny, chrzciny etc.) bliscy reagują: tylko nie rozmawiajmy o polityce, bo się pokłócimy. Wtedy przymykam się, bo pamiętam, że stara ciotka opóżniła moje słuchanie R Maryja o dziesięć lat swoim nachalnym "apostołowaniem".

Vote up!
0
Vote down!
0

Bóg - Honor - Ojczyzna!

#263391