Grzegorz Braun – Świadek Jehowy prawicy

Obrazek użytkownika hrabiaEryk
Kraj

Świadkowie Jehowi wyróżniają się tym z innych sekt, że są zawsze mili i często robią ogromne wrażenie na Katolikach dokładną znajomością Pisma Świętego. Oczywiście większość, która im ulega to ludzie, którzy mają zbyt małą wiedze, aby sprawdzić ich prawdziwy potencjał i nie wiedzą, że są oni trenowani, aby robić dobre wrażenie.  Ale większość z nich wierzy w to co robi.

Podobnie jest z Grzegorzem Braunem. Zaczynał jako reżyser filmów dokumentalnych w których naruszał tabu III RP i tak powoli stawał się znany w środowiskach, które nie należały do mainstreamu. Jako, że jego filmy nie były emitowane to różne organizacje zapraszały go na autorskie pokazy, a później na dyskusje z reżyserem. Jego ostre opinie i wypowiedzi na temat sytuacji w Polsce zaczęły sprawiać, że stawał się popularny na youtubie, a i czasem Gazeta Wyborcza o nim wspomniała.

Pod wpływem swych fanów, którzy lubią kiedy prezentuje się im nie tylko ostre sądy, ale i ciekawe teorie podparte przykładami, pan Grzegorz wystartował w wyborach prezydenckich, już uzbieranie 100 tysięcy można było uznać za sukces. Dzięki telewizji, kto jeszcze nie słyszał o panu Braunie mógł się dowiedzieć, że jest ktoś kto głośno mówi o tym kto tak naprawdę rządzi w „Kondominium”.  Później nie udało się już zarejestrować Listę Grzegorza Brauna do Sejmu ( już sama nazwa świadczy o wielkiej megalomani, ale jak się non stop słucha komplementów to tak bywa). Jednak nie zmarnował potencjału i postanowił założyć organizacje o nazwie „Pobudka”

Cóż zatem łączy Grzegorza Brauna z heretykami, ano kilka rzeczy. Mówi pięknie, robi dobre wrażenie, posługuje się przykładami z historii, używa cytatów na potwierdzenie swoich tez i ma oddanych wiernych. W przeciwieństwie do Jehowych (którzy już tyle razy się skompromitowali podając datę końca świata, iż wspominają tylko, że koniec jest bliski) co roku wieszczy jakiś konflikt i koniec polskiej niepodległości i co roku przedstawia nowe tezy jako dowód i nie przeszkadza mu wcale, że już wielokrotnie się pomylił. 

4
Twoja ocena: Brak Średnia: 3.5 (13 głosów)

Komentarze

 

https://youtu.be/w7ne2yZKl-Y

 

 

Bingoo

24+

Vote up!
7
Vote down!
-1
#1514612

ode mnie też +5 (czyli +24)!

Mam taki sam pogląd na p. Grzegorza Brauna.

Jest równie gorliwy jak świadkowie Jehowy i podobnie jak oni - nieprawdopodobny. 

Cenię Go - za patriotyzm, co nie znaczy, że można Mu "politycznie" zaufać.

Vote up!
8
Vote down!
-2

_________________________________________________________

Nemo me impune lacessit - nie ujdzie bezkarnie ten, kto ze mną zacznie

katarzyna.tarnawska

#1514614

No to teraz 
 
będzie czerwono,będzie się działo,będzie zabawa :-)))

 

Vote up!
5
Vote down!
-2
#1514616

Źle oceniony komentarz

Komentarz użytkownika markowa nie został doceniony przez społeczność niepoprawnych.. Odsuwamy go troszkę na dalszy plan.

Dla tych, których prawda w oczy kole.

Wasze lękliwe skojarzenia i wrażenia - nie są winą Grzegorza Brauna.

 

 

Vote up!
3
Vote down!
-6

Bóg - Honor - Ojczyzna!

#1514622

Jeżeli chce coś osiognąć, rynek jest jeszcze nie spolaryzowany i zabetonowany, dużą część społeczności jest do zagospodarowania.

Choć jestem PIS-owcem, to też popieram intronizacje Pana Jezusa Chrystusa na króla Polski, którą pan Braun forsuje w swoich wypowiedziach.

Bo wiem że to ratunek dla Polski, przed zakusami masonów, żydów i lewactwa POspolitego wszelakiej maści.

A czym więcej partii prawicowych w Polsce, to bezpieczniejszy los dla Polski i dla nas.

Vote up!
6
Vote down!
0

Jestem jakim jestem

-------------------------

"Polska zawsze z Bogiem, nigdy przeciw Bogu".
-------------------------

Jestem przeciw ustawie JUST 447

#1514630

markowa, na kogo jak na kogo ale na Ciebie zawsze można liczyć :-))

Vote up!
3
Vote down!
-1
#1514681

nie piliśmy.

Kindersztuba pilnie potrzebna, lecz w pana przypadku juz za późno...

Vote up!
2
Vote down!
-3

Bóg - Honor - Ojczyzna!

#1516018

Źle oceniony komentarz

Komentarz użytkownika markowa nie został doceniony przez społeczność niepoprawnych.. Odsuwamy go troszkę na dalszy plan.

lepiej pani zrobi, jesli skorzysta z okazji, by siedzieć cicho i szczepić niemowlęta korzystając z naiwności rodziców.

Vote up!
2
Vote down!
-5

Bóg - Honor - Ojczyzna!

#1514928

Do autora powyższego wpisu słów kilka:

Nie sądzę, żeby mieszanie Świętego Imienia Naszego BOGA do sporów tutaj, w tak pogardliwym kontekście było słuszne i przyzwoite. Wszak słowa Jezusa gdy Mówił do uczniów Swoich (nas również dotyczą), są bardzo dobitne i jednoznaczne. MODLITWA PAŃSKA. Kazał im modlić się tak: -  OJCZE NASZ, KTÓRY JESTEŚ W NIEBIE, ŚWIĘĆ SIĘ IMIĘ TWOJE..............

Vote up!
4
Vote down!
0
#1514647

Robi dobre filmy, ciekawie opowiada, zna historię, używa cytatów, robi dobre wrażenie, stał się rozpoznawalny, zebrał 100tys. podpisów, założył "Pobudkę", Wyborcza go opluła... ... no na prawdę jakiś heretyk, istny Jehowy...

A! no przecież... pomylił się wieszcząc jakiś konflikt :) ..dyskwalifikacja na całej linii.

Więcej takich analiz Panie autorze!

Vote up!
6
Vote down!
-1
#1514679

do świadka Jehowy jest na miarę porównania J. Kaczyńskiego do Kuby Rozpruwacza ( autor Grupiński ) czy Hitlera ! Może by tak więcej Faktów a mniej fantazji, bo ta językowa coś nieszczególna.

Vote up!
2
Vote down!
-3

mika54

#1514741