Co sie dzieje w MSZ?

Obrazek użytkownika hrabiaEryk
Kraj

Czy dobra zmiana doszła już do MSZ? Wydaje się, że nie. Pan minister Waszczykowski jak na razie woli wciąż być twórcą „bon motów”, niż reformatorem tej instytucji, którą trawi zaraza nepotyzmu i kolesiostwa niczym polskie sądy.

Mimo, że minęło 100 dni wciąż nic się nie dzieje. W MSZ wciąż doskonale miewa się „frakcja Geremka”, czyli najwyższy sort szkodników. To oczywiste, że nie można wyczyścić całego MSZ, ale zmiany nie są widoczne, a „frakcja Geremka” czuje się tam wciąż świetnie, najlepszym przykładem jest ambasador RP w USA, który jest lojalny tylko wobec siebie i swojej frakcji, trudno jest uwierzyć, że potrafi dbać o interesy kraju.

„Kadry są najważniejsze” bo to one pozwalają koordynować plan strategie i tempo wprowadzenia w życie. A ta „frakcja” będzie wkładać zawsze kije w szprychy, aby opóźnić plan, a „przyjazne media” mogły napisać, patrzcie jacy nieudacznicy. Ludzi gotowych do służby nie brakuje, ale zawsze dziwnym trafem stanowiska dostają się w ręce karierowiczów, którzy często stali z boku.

Albo pan Witold Waszczykowski nie chce zmian, albo jest zbyt koncyliacyjny, a gołębi nam nie trzeba, zresztą wszystko wskazuje na to, że zostanie zmieniony, pytanie tylko kiedy. A może przyczyny są całkiem inne i PiS mimo większości jest za słaby, aby przeprowadzić radykalne zmiany w MSZ, lub pojawił się strach, aby nie otwierać kolejnego frontu na wojnie.

5
Twoja ocena: Brak Średnia: 5 (18 głosów)

Komentarze

Rzeczywiście w polskiej dyplomacji mnóstwo jest resortowych dzieci i wnuków, te operacje rozpoczął Skubiszewski a kontynuował Geremek...tu trzeba radykalnych zmian i to jak najszybciej...

Vote up!
5
Vote down!
0

Yagon 12

#1511224

Pan Waszczykowski juz udowodnil ze jest idiota a ze nikt go jeszcze nie wyrzucil to znaczy, ze tak ma byc.

pozdrawiam,

 

Vote up!
0
Vote down!
0

Vik

#1511302

Calkiem wazny artykul na powyzszy temat jest w Wirtualnej Polonii autorstwa Artura Lobody, az wlosy deba staja co sie w MSZ dzieje: Tytul: "Prawdziwe oblicze wicepremiera Piotra Glinskiego albo calego PiS."

https://wirtualnapolonia.com

 

pozdrawiam,

 

Vote up!
1
Vote down!
0

Vik

#1511334

"jest lojalny tylko wobec siebie i swojej frakcji" - na pewno nie jest lojalny wobec swojej nacji? - , "trudno jest uwierzyć, że potrafi dbać o interesy kraju." - a może interesy jakiegoś kraju dba?:))

Tak, najlepiej nie widzieć słonia w składzie porcelany. To zdrowsze i wygodniejsze, tylko ... chyba prowadzi do bardzo fragmentarycznego oglądu/osądu rzeczywistości, nie za bardzo można wywieść jakieś racjonalne wnioski na podstawie takiego oglądu....:)

Vote up!
1
Vote down!
0
#1511353