Sakiewicz się wściek (nie poprawiać)

Obrazek użytkownika jazgdyni
Kraj

Nasze życiowe spotkanie z matematyką zaczynamy w pierwszej klasie szkoły podstawowej, czyli na samym początku, od algebry. Dwa jabłuszka i jeszcze trzy jabłuszka, to dodawanie. Takie równanie z plusikiem. A jak z paczki misiów Haribo wyjmiemy sobie jednego – to odejmowanie. Później jeszcze dochodzi mnożenie i dzielenie.
To podstawy. Większości to już wystarcza na całe życie. Poznali matematykę od podstaw. Są liczby i można z nimi wyprawiać różności, czyli działania. I zawsze będzie wynik końcowy.
Parę klas wyżej i wyżej dochodzą takie dziwadła jak potęgowanie i pierwiastkowanie i dalej, o zgrozo, całkowanie, czy różniczkowanie. No jasne, znamy dobrze te pojęcia, ale raczej omijamy je z daleka. Nie są nam potrzebne, by skreślić szóstkę w Lotto, chociaż niektórzy dobrze wiedzą, że aby trafić ze stuprocentową pewnością, trzeba wypełnić trzynaście milionów kuponów.

Ale to nie koniec. Istnieje jeszcze, na samym szczycie, algebra abstrakcyjna. Tam może nie być na przykład dodawania, albo czegoś tam innego.
To studiują tylko najlepsi z najlepszych. Zapewne też studiowała Kaśka Lubnauer, a nawet była prymuską, choć zawistni znajomi mówią, że tylko kujonem i nic nie rozumiała.

W dyscyplinie – algebra abstrakcyjna istnieją różne tajemnicze grupy, pierścienie, ciała, moduły i jeszcze parę.

Wszystkim, nie tylko dzieciakom znana jest dobrze kostka Rubika. A manipulowanie nią, czyli te wszystkie permutacje, to właśnie grupy z algebry abstrakcyjnej. Łoł! Tego nie wiedzieliście.

Prezesa Jarosława Kaczyńskiego nudzi kostka Rubika. Rzut oka i już po sekundzie ma wszystko ułożone. Lata treningu w permutacjach i algebrze abstrakcyjnej.
Podobnie Premier Mateusz Morawiecki. Nieco dłużej niż PJK, ale też rekordowo szybko.

Natomiast redaktor Tomasz Sakiewicz, człowiek sympatyczny, ale twardy i prostolinijny, nigdy nie lubił różnych gierek. Raczej można powiedzieć, że go one wkurzają. A najbardziej, jak zostaje zaskoczony.
Gdyby chociaż Jarosław tydzień temu powiedział mu, nawet przez telefon: - Słuchaj Tomek, Antka na razie ponownie chowamy. Już z nim rozmawiałem i on to rozumie. A zobaczysz, jak totalniacy zgłupieją, gdy im się odbierze ukochaną zabawkę. – to pan redaktor naczelny jakoś by to przełknął. A teraz będzie się wił i rozmyślał, dlaczego nazwał swojego prezydenta zdrajcą, mimo, że trzy lata temu obwołał go Człowiekiem Roku Gazety Polskiej.
No tak... Jezus Chrystus też miał swojego Tomasza.

I nie chodzi o to, że zaraz za nim Dorota Kania, czy Kasia Hejke wyraziły również swoją dezaprobatę, tylko, że połowa prawej strony bezgranicznie ufa gapolowi i już prawicowa blogosfera oblała się hejtem na prezydenta, prezesa i pisowskich macherów.

Kochani prawacy! Nie dajcie się wpędzić w paranoję, a potem zahipnotyzować. Będziecie wówczas dokładnie tacy sami, jak lemingi wsioków i Tuska.


A wszystko to z gorącej krwi. Emocji zakłócających trzeźwe rozumowanie. Generalnie – niezrozumienia.

Bądźmy uczciwi i zastanówmy się nad dwoma kwestiami.

  1. Czy prezes Jarosław Kaczyński nie jest wnikliwym mężem stanu? Czy chce dobrze dla Polski i Polaków?
  2. Wczoraj PJK powiedział znamienne słowa: "Droga do dobrej zmiany jest kręta". I prosił o zaufanie. Ufacie nadal PJK? Czy uważacie, że przehandlował Macierewicza, w końcu poddał się WSIokom, lewakom i liberałom, tak samo, jak twierdzicie, i Duda i zapewne Morawieccy. Panie Tomaszu, jak to jest?
  3. Byliście kiedyś na prawdziwym korporacyjnym castingu? Walczyli o was head hunterzy? Nie? To nie wiecie, że – by zostać prezesem trzeciego największego banku w Polsce i więcej, należacego do Grupy Santander, Boston, Massachusetts, USA, zatrudniającego prawie 10 tysięcy ludzi, a którego głównym podmiotem jest Banco Santander, największy bank Hiszpanii i 11 na świecie, z kapitałem 1 339 tryliarda EUR, trzeba być niemalże geniuszem. To Mateusz Morawiecki. Do tej pory bez żadnych politycznych układów, jak kiedyś mentor Tuska, Jan Krzysztof Bielecki, gdy został prezesem banku Pekao SA ( ten, co rozpowszechnił – "pierwszy milion musisz ukraść"). Taki jest właśnie nowy premier.
  4. Kto przygotował nową obsadę ministrów? Kto usunął nieudaczników (Radziwiłł), jak i tych wielkich, ale kontrowersyjnych (Macierewicz, Szyszko)? Trzech najważniejszych ludzi w Polsce – prezes PIS, Jarosław Kaczyński, prezydent RP, Andrzej Duda i premier rządu, Mateusz Morawiecki. Mało? Po co to zrobili? Dla mdłego kompromisu? Dla głupich ambicji? A może dla perspektywicznego dobra kraju?



Długo rozmawiano z ministrem Macierewiczem. I przekonano go do odejścia ze stanowiska. I on się zgodził. Przecież go nie wyrzucono, bo był zły. Wprost przeciwnie – to on, jak dotychczas zrobił najwięcej dla odbudowy siły militarnej kraju. Zapoczątkował zupełnie nowy proces, tak ważny dla suwerenności. I dzień jego wielkiej chwały jeszcze nadejdzie. A najbliższy sukces będzie już 10 kwietnia, gdy prawda o zbrodni smoleńskiej zostanie przedstawiona.

Nieudolność komunikacyjna to poważny problem PiSu.

Jarek i Antek nic nie powiedzieli Tomkowi i on się wściek...

Będzie co naprawiać i tłumaczyć. Swoim oczywiście.

 

Ocena wpisu: 
4
Twoja ocena: Brak Średnio: 3.7 (głosów:22)

Komentarze

Po cholerę mam pisać jakieś notki ?! Jak mam pomysł to natychmiast ktoś inny odwala za mnie robotę ;-)))

Podoba mi się!
12
Nie podoba mi się!
0


#1555767

Panie Inżynierze Kochany!

 

Ma pan w awatarze robota. Może jesteśmy klonami???

Podoba mi się!
8
Nie podoba mi się!
0

JanuszK

Trolle, agenci i wredni nie mają co liczyć na moją uwagę. Próżne ich wysiłki.

 

 

 

 

#1555768

Teraz na poważnie :

Facet który powoła WOT, zabezpieczy je przed wsiokami, kiejkutami, zielonymi ludzikami - zasługuje na urlop okolicznościowy, zdjęcie na tle sztandaru i premię. (Temat WOT wymaga dziennikarza śledczego najwyższej klasy. O mało co, mielibyśmy zielone ludziki [brunatno-czerwone wewnątrz]).

Poranna wiadomość o powołaniu Macierewicza na szefa podkomisji smoleńskiej spowoduje rwanie sobie włosów z głowy przez określone persony. Precyzja wykonania dotychczasowych zadań przez ministra, daje gwarancję doprowadzenia przedsięwzięcia do finału. Komisja jest kluczowym organem ostatnich czasów ! Działania mające na celu wyjaśnienie tragedii zawsze były łączone z Macierewiczem, w związku z tym, ma on prawo by komisja była jego imienia !

Podoba mi się!
10
Nie podoba mi się!
-2


#1555770

 Witaj! Masz całkowitą rację. Antoni będzie miał teraz wolne ręce, bo nie będzie zobligowany postrzeganiem bycia cały czas na służbie jako szef MONu. Każdy jego wyjazd był monitowany medialnie. Teraz może więcej. Sprawa Smoleńska musi zakończyć się twardą Prawdą i twardymi wyrokami, jeżeli twarde dowody wskażą na zamach. Być może po ostatniej wizycie w USA, otrzymał duplikaty zdjęć satelitarnych, które postkomuna zgubiła. Ale, to już moje dywagacje...Januszowi dziękuję za artykuł. Jeżeli Jarosław mówi wprost ufajcie, to ja mu ufam. Pozdrawiam!

Podoba mi się!
8
Nie podoba mi się!
-1

ronin

#1555795

Witaj!

Ludzie są rozbrajająco naiwni i prostolinijni. I chcieli by im wszystko pasowało.

Dwóch poważnych ludzi, zasłużonych działaczy niepodległościowych napisało mi z wyrzutem, że to wielkie świństwo, że nie odbyło się uroczyste pożegnanie Antoniego Macierewicza, z całą pompą, laudacją, orkiestrą, medalami, oklaskami i skandowaniem. Czy oni nie pojmują, że nie ma żadnego POŻEGNANIA? Że Pan Antoni nigdzie nie odchodzi? Że ma jeszcze kupę roboty? Którą zresztą, tak, jak zawsze, z właściwym sobie uporem wykona. Kaczyński i Macierewicz znają się od dawna, jak łyse konie i pracują w tandemie. Świeżynka Duda się nie liczy.

A już kłopotem dla wszystkich jest odróżnienie działań rzeczywistych od działań wizerunkowych.

 

Pozdrawiam

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
-1

JanuszK

Trolle, agenci i wredni nie mają co liczyć na moją uwagę. Próżne ich wysiłki.

 

 

 

 

#1555821

https://pl.wikipedia.org/wiki/Grupa_przemienna
Kto jest "elementem neutralnym" ?
Może aby tak dokładnie określić strukturę ,to wartoby podać jawnie pary elementów przeciwnych .

A dla "humanistów" :-) , żeby nie czuli się pokrzywdzeni ,to
http://www.metrolyrics.com/twist-in-my-sobriety-lyrics-tanita-tikaram.html

No może jeszcze tak ze "skrzywienia edukacyjnego" ,to w "termie" który stanowi tekst tej piosenki bym podstawił "twist" <=> "permutation" . Może niestety straci się trochę na "wartościach estetycznych" ,ale "wyklaruje przekaz"

A pan Paweł Piekarczyk pewnie zrozumie obie strony tej "bijekcji" .

Odpływ "dobrej zmiany" ? To zdaje się konsekwencje oddziaływania Księżyca ,no ale Słońce też na poziom mórz i oceanów "wpływa". Ale chyba w mniejszym stopniu ...

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
0

Ludzie myślcie , to boli ,ale da się to wytrzymać .
Ceterum censeo, PKiN im. J.Stalina delendam esse.

#1555773

... permutacje to nie grupy w teorii algebraicznej ,ale ELEMENTY tych grup . Zapewniam ,że algebry to część matematyki jest dosyć intuicyjna i naprawdę dosyć łatwa do objęcia i nie wymagająca jakiejś abstrakcyjnej wyobraźni . Właściwie trudno znaleźć przeciwskazania by nie nauczać tego na tzw. "średnim poziomie" :-) .

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
0

Ludzie myślcie , to boli ,ale da się to wytrzymać .
Ceterum censeo, PKiN im. J.Stalina delendam esse.

#1555799

Kłaniają się nasi matematycy od Enigmy! (macierze permutacji i płachty Zygalskiego)

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
-1


#1555810

Sorry mmkkmmkk.

 

Fascynuje i ciekawi mnie matematyka chaosu i cała dynamika nieliniowa. Bo z tym pracowałem na codzień (filtry Kalmana).

Algebra jest narzędziem matematyki. Lub raczej jej językiem. nie istnieje sama dla siebie. "Algebraizacja matematyki polega na abstrakcyjnym formułowaniu problemów matematycznych w postaci algebraicznej."

Zdrowia

Ps. Słońce mocno wpływa na poziom mórz. Jak myślisz, jaka jest różnica poziomów oceanu w strefie dziennej i nocnej?

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
-1

JanuszK

Trolle, agenci i wredni nie mają co liczyć na moją uwagę. Próżne ich wysiłki.

 

 

 

 

#1555822

matematyka nie istnieje . To wszystko ,to tylko język fizyki. :-) Z algebrą pewnie jest dokładnie tak samo . Właściwie to bardzo dobry teren do "niekończących się sporów" ,jak mówią złośliwcy : są "dwie szkoły" ... ... "falenicka" i "otwocka" . (W przypadku trójmiasta ,to może należałoby to przetłumaczyć na "wejherowską" i "tczewską" ) ,więc może nie warto tracić na to czasu .

A co do wpływu Słońca na "ruchy pływowe" ,to szczerze mówiąc też nie chce mi się tego szukać , bo to w końcu nie moje zmartwienie ,ale tak na wyczucie ,pi razy drzwi ,to słabiej niż Księżyć ,a mocniej niż czarna dziura w centrum Drogi Mlecznej .

Natomiast czy PJK jest nieomylnym strategiem ? Jednak kodeksowa zasada "ograniczonego zaufania" ,to nie głupia rzecz. (Skrzywienie motoryzacyjne) Jak kierowca wielotonowej ciężarówki zaczyna jechać zygzakiem na prostej drodze ,to nawet amatorzy z małolitrzówek zaczynają drapać się po głowie :-). O co chodzi ? Znowu wiem i nie powiem ?

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
-1

Ludzie myślcie , to boli ,ale da się to wytrzymać .
Ceterum censeo, PKiN im. J.Stalina delendam esse.

#1555833

Czytam komentarze,słucham krajanów obok siebie, ot i co można o tym wszystkim monologować. Nie krytukuję totalnie, ale zapraszam do przemyśliwania tej obecnej sytuacji, w sposób kojarzeniem się z czymś. Gra Jarka K. jest mi znana osobiście.  Antoni już mnie odwiedził. Będzie dobrze, reszta to Kombi wokół nas. Jestem tam gdzie zawsze. Coraz lepiej się globalnie układamy. Na dzień dobry polecam; zajmujcie się rodziną, układając wspólnie, gdzie jej miejsce.

Pozdrawiam serdecznie

 

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
-1

Nasza Szkapa

#1555776

"Najgorszym sortem " wśród wyborców (Polaków) są ci, którzy bezkrytycznie skazują siebie, a pośrednio i nas rozsądnych, na decyzje i konsekwencje tych decyzji, podejmowane przez swoich politycznych idoli ...

Pogląd, że Pan Lech, Jarosław, Pani Szydło, Pan Antoni... wiedzą lepiej co dla nas dobre... jest poglądem idioty... A idioci, jak to idioci, ciągle są "zszokowani"... Jak na załączonym obrazku...

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
-4
#1555777

Kojarzysz, ale z poglądami dlaleko nie zajdzierz. Ale dalej się promekuj. Git majonez?

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
-2

Nasza Szkapa

#1555778

Po pierwsze - idiota nigdy nie przyzna się do tego, że jest idiotą. Bo po prostu tego nie wie.

Żeby kogoś określić jako idiotę, trzeba być doświadczonym psychiatrą/psychologiem, albo mądrym człowiekiem. A takich dużo nie ma.

Więc proszę sobie tak lekko tymi idiotami nie rzucać. Bo źle samemu się wtedy wygląda.

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
-2

JanuszK

Trolle, agenci i wredni nie mają co liczyć na moją uwagę. Próżne ich wysiłki.

 

 

 

 

#1555823

Na Panu zawsze mogę polegać :). "Merytorycznie" i z "polotem" :).

PS. W jednym się zgadzamy, " idiota nigdy nie przyzna się do tego, że jest idiotą" :).

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
0
#1555861

Ufojcie nam ufojcie... jakoś tak. A jak ja mogę ufać komuś kogo nie znam? Widziałem oczywiście wszystkich i wiem kto to.

Ale jakoś czuję że, dobra zmiana się skończyła, oby nie było jak z "S" i bolkiem

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
-3
#1555785

Zgoda.

Mama mówiła - nigdy nie ufaj nieznajomym.

Jak byłem dzieckiem.

Ale wyrosłem.

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
-1

JanuszK

Trolle, agenci i wredni nie mają co liczyć na moją uwagę. Próżne ich wysiłki.

 

 

 

 

#1555824

Bez urazy.
To z sieci, moim zdaniem trochę sensu ma.
"Dzieci nie znają świata i dorośli tłumaczą im jego działanie. Dorośli myślą, że znają świat i chcą swoje wizje wtłaczać innym, jednak tak naprawdę, są tak samo pozbawieni jego znajomości jak naiwne dzieci."

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
0
#1555842

Wypadało by powiedzieć: burek - do budy!!!

;) ;) ;)

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
0

To ya.

#1555887

piąteczka ;-)

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#1555925

Na temat Sakiewicza pisałem znacznie wcześniej, zanim stał się "właścicielem" Gazety Polskiej i Telewizji Republika... nieciekawa persona...

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
-4
#1555794

Być może i rozmawiano z Panem Antonim ale czemu jeszcze o 8 rano w dniu dymisji dał wywiad w radio mówiąc o wizycie w USA 17-go stycznia? I czemu niezależna o 8.39. uspokajała,że zmiany w MON nie będzie ? Prosże przyjrzeć się panu Solochowi i innym kolesiom z BBN i wyciągnąć wnioski..

Podoba mi się!
8
Nie podoba mi się!
0

Yagon 12

#1555796

jakiejs strategi Kaczynskiego jest smieszne juz mial taka strategie w 2007 roku teraz jest powtorka z rozrywki kosztem niestety znowu Polski.Stare Kejkuty powiedzielay Kaczynskiemu dosc tego i nastapilo to co nastapilo.Ilez trzebab bylo zmienic zeby nic nie zmienic?

Kaczynski najpierw wyciol Szydlo, ktora sie nie godzila na wywalenie najlepszego ministra po wojnie w Polsce Macierewicza ,tak ze jej lojalnosc byla doskonalym pretekstem zeby prawdziwa Polake i o zgrozo katoliczke ,ktora wychowala syna na ksiedza odstawiic na boczny tor.Dodam ze to sie odblo przy aplauzie betonu PISowskiego, ktory dzien wczesniej brawo bilBeacie i wynosil ja pod niebo.

Po postawieniu na miesjce Szydlo wystruganego z banana, zreszta Kaczynski ma w tym struganiu wprawe np.Kazi - nastepcy B.Szydlo ,znowu historyka po kursach ekonomi zaufanego za 30 milonow niemieckiej banksteri syna swojego ojca  Kornela Morawieckiego ,ktory to mlody Morawiecki  seplenil na swoim ekspoze jak za wczesnego PRLu i kazal sie bratac czerwonym z bialymi czyli polaczyc doope z kijem, droga do likwidacji Macierewicza i jego reform wojskowych uzdrawiajacych polska armie zostala otwarta.

Usuniecie Macierewicza to jest policzek w twarz Polakom, ktorzy glsowali na partie Kaczynskiego jako partie polska i partyjotyczna, a nie na partie zalezna od starych sluzb i wrogow Polski.Przy obecnym poparciu PISu nie trzeba bylo chowac gdzies Macierewicza ,tylko duren, albo komuszy agent moze takie bzdety imputowac.Niepodleglosc Polski i zwiekszenie jej obronnosci bylo juz po wyzej uszu tym co naprawde rzadza Polska i dlatego pociagneli za sznurki przywiazane do Kaczynskiego i jego PISowskich przydupasow co sa bez kregoslupa, i tylko mysla o pelnym zlobie za pieniadze podatnikow.

Tak ze po Macierewiczu poleca jego wspolpracownicy a nastepnie zostanie zniszczone wszytko czego Antoni dokonal wlavcznie z odejsciem od USA.

Juz poddal sie do dymisji Piotr Baczek.szef WSK.Patrzyc az stara gwardia kacapskich generalow spowrotem wejdzie na utracone stanowiska i to sie stanie na dniach.Kraszewskiemu premier odda pawo wgladu do tajnych sprawa a wtedy USA przestana wierzyc Polsce - i o to tu chodzilo.

Podoba mi się!
11
Nie podoba mi się!
-3
#1555818

Witaj

Mamy fatalny system informacyjny. Praktycznie prawdziwe dziennikarstwo jest w rozsypce, a PAP to żarty.

Sami musimy kombinować.

Zdrowia

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
-1

JanuszK

Trolle, agenci i wredni nie mają co liczyć na moją uwagę. Próżne ich wysiłki.

 

 

 

 

#1555825

zwolennikow PiS-u " przypomina dzisiaj jako zywo czasy... PRL-u, gdzie wladze (jedynie sluszna) sprawowala "matuszka" PZPR z I sekretarzem na czele. Nie bylo mowy o dyskusji: KC ustalalo (choc czesto nie samodzielnie - ale z "nadania" bratniej partii...) jak ma byc - no i musialo byc.

Jaroslaw Kaczynski - to nie I Sekretarz - i sam uznaje, ze czlowiek jest omylny, ale przeciez moze korygowac swoje bledy. Nie ma tez ludzi niezastapionych - a PR (Public relation) wymyslono nie po to, zeby pseudonaukowcy mieli temat do dyskusji - ale, zeby korzystac z doswiadczen innych w uprawianiu  propagandy.

Warto tez zauwazyc, ze po dymisji Pani Szydlo (uczciwej "babki" ale zbyt zgrzebnej i niezbyt kompetentnej - jesli chodzi o sprawy zwiazane z UE czy gospodarka) Premierem zostal Morawiecki - i pewnie i on i Prezes Kaczynski uwazaja, ze nie bedzie premierem "malowanym" ale rzadzacym skutecznie. W celu skutecznych dzialan musi dobrac sobie skutecznych wspolpracownikow...

Licza sie efekty - a te juz widac: zupelne zagubienie i rozbicie "totalnej opozycji" - i jesli tak dalej pojdzie - to za niecale dwa lata PiS bedzie mial w sejmie wiekszosc konstytucyjna - a przeciez w przebudowie panstwa - jest to rzecz konieczna. Smiem twierdzic, ze niemozliwa gdyby premierem zostal Kaczynski, a w rzadzie udzielal sie Macierewicz. Oni wiedza o tym doskonale - szkoda, ze ich zwolennicy - nie do konca...

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
-4

mikolaj

#1555820

Witaj

 

To jest Mikołaju bardzo mądre i prawdziwe podsumowanie. Tak właśnie jest.

Ty rozumiesz, ja rozumiem, lecz wielu kolegom trzeba cierpliwie tłumaczyć. Bo się zaraz emocjonalnie najeżają.

A dzieje się dobrze. Lecz, jak zwykle, wielu to odkryje po czasie.

 

Zdrowia.

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
-3

JanuszK

Trolle, agenci i wredni nie mają co liczyć na moją uwagę. Próżne ich wysiłki.

 

 

 

 

#1555826

nie jestem PiSowcem, a Narodowcem i nie muszę "ufać" ani PJK ani nikomu z PiS dzisiaj podobnie jak w latach 2005 -7 kiedy to pisząc w grudniu 2005 roku  - "Komu zależy na przedterminowych wyborach" przewidziałem "kręte drogi tego samego kierunku" dając PiSowi dwa lata rządzenia i niestety, sprawdziło się co do joty, wszystko, łącznie ze zniszczeniem resztek przemysłu. I nie tylko dlatego mam bardzo ograniczone zaufanie do PJK ale też dlatego,  ze zmiany w Rządzie rozpoczęły się w momencie kiedy w USA na tapetę któryś raz z rzędu trafiła Ustawa  447, a równocześnie w Polsce szarogęsi się wśród decydentów "lobbysta"- agent Mossadu i nie wiadomo jakich innych "służb" - Jonny Daniels do którego natychmiast "przylepiła się"  nowa ekipa "rządząca"  jakby to on był kreatorem polityki w Polsce, a PJK udaje jakby J. Danielsa nie było w polskiej polityce. Tu coś mocno smierdzi!

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
-2

antyleming

#1555828

Ciepło, ciepło ... :).

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#1555963

o ubeckich metodach Tego,który wg pana (po długich rozmowach) został przekonany do odejścia ze stanowiska???
I się ZGODZIŁ!!!!!???
Kto ma w swoim otoczeniu generała atakującego WOT-y? Podobnie jak Siemoniak jego protektor?
A przepychanki o awanse generalskie?
Kto wpłynął na to by podał się do dymisji szef SKW Piotr Bączyk?Konsekwencja-gen. Kraszewski ponownie(prawdopodobne) z dostępem do certyfikatów bezpieczeństwa!!??
Dlaczego to Siemoniak tak zajadle atakował Ministra Macierewicza za odebranie gen. Kraszewskiemu przez SKW dostępu
do informacji niejawnych?
Chce pan powiedzieć że to wszystko było uzgodnione z Ministrem Macierewiczem???
Bez żartów!!!
PS Ciekawi w tym wszystkim rola p.Solocha-w tle klapa z pomocą dla frankowiczów

Podoba mi się!
7
Nie podoba mi się!
0
#1555837

Cholera, ma pan lepsze informacje ode mnie.

 

Tak przy okazji, co tam jest złego i tajnego na generała Kraszewskiego? Nic? To dlatego Morawiecki zmusił Bączka do dymisji?

Często jest tak, że ludzie się po prosu nie lubią. Też pewnie ma pan kogoś takiego. Więc często wykorzystuje się coś by zaszkodzić.

A Siemoniak? On jest głupi i wykorzysta każdy pretekst, by Macierewiczowi szkodzić. Bo on się jego boi i go nienawidzi. Parę milionów euro było do przytulenia za caracale, a tu palant wszystko popsuł.

Pan Soloch? Mysli pan, ze rozgrywa ruską, albo niemiecką monetą?

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
-1

JanuszK

Trolle, agenci i wredni nie mają co liczyć na moją uwagę. Próżne ich wysiłki.

 

 

 

 

#1555841

 

Nie mam lepszych informacji. Te informacje są ogólnodostepne.
Wywiad w RMF FM z p.Solochem i artykuły w GPC na temat współpracowników zatrudnionych w BBN-ie przez tegoż pana.
A współpracownicy "zacni"- cała niemalże ekipa odziedziczona po gen.Kozieju.
Czesław Juźwik- były oficer WSI zwolniony dopiero po publikacji artykułu,nagradzany finansowo za zwalczanie w latach 80-tych wrogów " socjalistycznej Ojczyzny".
Są jeszcze Waldemar Kozicki, Mirosław Wiklik i inni pogrobowcy starego systemu. Niemalże całe BBN jest w takiej "miłej"obsadzie.Soloch tylko do nich dołączył.
Co niby mam mysleć o tej postaci? Nie wiem czy rozgrywa ruska czy niemiecką monetą. Trudno to ocenić.
W życiorysie nie ma praktycznie niczego do czego można by się przyczepić. Może poza Instytutem Sobieskiego,co do którego wielu ma wątpliwości za czyje pieniądze funkcjonuje.
Redaktor Nisztor twierdzi,że Soloch,to najwiekszy błąd Andrzeja Dudy. Czekam na zapowiedziane przez niego informacje na ten temat.
Faktycznie ludzie sie czasami nie lubią. Jednak wydaje mi się, że swoje animozje można okazywać  u cioci na imieninach,a nie w polityce i to w tak ważnym aspekcie jakim jest bezpieczeństwo Polski.
Myslę że to nie Morawiecki zmusił Bączka do dymisji. Jak by to wyglądało gdyby Kraszewski jako szef Departamentu Zwierzchnictwa nad Siłami Zbrojnymi w dalszym ciągu miał blokowany dostep do informacji niejawnych.
Duzo można tu pisać na ten temat,nawet spekulować,ale sytuacje które rozgrywają sie na naszych oczach od jakiegos czasu daja duzo do myslenia i zasiały u wielu duze pokłady niepewności i nieufności co do intencji PAD i jego doradców.
PS. I'm a woman" jak śpiewa Helen Reddy.

 

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
0
#1555869

Ciekawe jest to niezweryfikowane towarzystwo!

PS. Zastanawiałem się czy "mariavno" to anagram "mariovan" (faceta którego znamy). Już wiem, że nie ;-))

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
0


#1555900

Właściwie to wszystkie wypowiedzi p. Sakiewicza to tylko puścić 'w ściek' /nie poprawiać, czyli z wodą do sedesu/. Całe środowisko GP, GPC i TV Republika już od pewnego czasu atakuje , bezpośrednio bądź pośrednio, Prezydenta RP, być może chodzi o veta, brak nominacji generalskich a może o coś zupełnie innego, jedno jest pewne, że jest to robota na szkodę prawicy a ku uciesze "totalitarnej" opozycji.

Pzdr..

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
-2

To ya.

#1555886

w osądach p. Sakiewicza ,środowiska GP,GPC i TVRepublika.
Nie zawsze się z nimi zgadzam,ale informacje nt. składu BBN są potwierdzone,jak i to że p. Soloch "poświęcił" gen.Juźwika dopiero po publikacji właśnie GPC.
Nie jest dziwne,że cała ekipa BBN-u po gen.Kozieju została zaakceptowana przez p. Solocha?
Dla mnie to dziw nad dziwy!

 

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
0
#1555899