Burza z gradobiciem ZACZĘŁO SIĘ

Obrazek użytkownika jazgdyni
Świat

40 godzin temu podzieliłem się niepokojem o możliwości wybuchu międzynarodowego konfliktu zbrojnego, którego konsekwencje mogą być skrajnie niebezpieczne dla całego świata.

Redakcja niepoprawni.pl ze swoim wspaniałym wyczuciem tematu i sytuacji i słynnym wdziękiem spuściła w ciągu paru godzin mój tekst do kanału. No cóż - tak bywa. Co tam jakieś wojny światowe. Co tam bezpieczeństwo Polski.

Dziś ok. trzeciej w nocy, rozpoczął się atak na Syrię.

 

**********************

 

OKOŁO 40 GODZIN TEMU NAPISAŁEM KRÓTKI ARTYKUŁ WYRAŻAJĄCY MOJE OBAWY O MOŻLIWOŚCI REAKCJI  W STOSUNKU DO ZBRODNICZEGO UŻYCIA ZAKAZANEJ NA CAŁYM ŚWIECIE BRONI CHEMICZNEJ WOBEC LUDNOŚCI CYWILNEJ W SYRII. ZBRODNIARZ, PREZYDENT BASHAR AL-ASSAD, WSPIERANY PRZEZ ROSJĘ I IRAN, ŁAMIĄC WSZELKIE MIĘDZYNARODOWE TRAKTATY, Z PEŁNĄ ŚWIADOMOŚCIĄ DOPROWADZIŁ DO MIĘDZYNARODOWEJ, MILITARNEJ KONFRONTACJI.
W ATAKU, KTÓRY STARAM SIĘ NA BIEŻĄCO OBSERWOWAĆ, BIORĄ UDZIAŁ USA, WIELKA BRYTANIA I FRANCJA.

NA BIEŻĄCO, ONLINE, WIADOMOŚCI PODAJĄ JUŻ WSZYSTKIE ŚWIATOWE AGENCJE.

CBS News April 13, 2018, 9:43 PM  PRZEKAZUJE NA ŻYWO Z WASZYNGTONU  [1]

" The U.S. on Friday launched "precision" military strikes against targets inside Syria linked to recent chemical attacks, said President Trump in a statement from the White House. The strike is the culmination of days of threats by President Trump against the Syrian government over a suspected chemical attack against civilians in Douma on the outskirts of Damascus on Sunday.
"A short time ago, I ordered the U.S. Armed Forces to launch precision strikes on targets associated with the chemical weapons capabilities of Syrian dictator, Bashar al-Assad," the president said from the White House.
"A combined operation with the armed forces of France and the United Kingdom is now under way," he continued."

[...]

"To Iran and Russia I ask, what kind of nation wants to be associated with the mass murder of innocent men, women and children?" Mr. Trump said. "The nations of the world can be judged by the fiends they keep."

[1]   https://www.cbsnews.com/news/syria-strike-launched-chemical-attack-live-updates-live-stream-today-2018-04-13/ (link is external)

      https://www.nytimes.com/2018/04/13/world/middleeast/trump-strikes-syria-attack.html (link is external)

CZY CAŁKOWITĄ KOINCYDENCJĄ JEST UŻYCIE BRONI CHEMICZNEJ, KONKRETNIE JEDNEGO Z NAJBARDZIEJ ZABÓJCZYCH PREPARATÓW Z ARSENAŁU ZAKAZANEJ BRONI CHEMICZNEJ, POD NAZWĄ NOWICZOK, CZYLI - NOWINKA, NA TERENIE WIELKIEJ BRYTANII, WOBEC  BYŁEGO SZPIEGA, SIERGIEJA SKRIPALA I JEGO CÓRKI, JULII.? NIE MA NAJMNIEJSZYCH WĄTPLIWOŚCI, ŻE BYŁA TO DOKŁADNIE TA TRUCIZNA I ŻE TYLKO ROSJA TO WYPRODUKOWAŁA.

ŚLEDZĘ ROZWÓJ WYPADKÓW I PONAWIAM PYTANIA DO WŁADZ POLSKI DOTYCZĄCE NASZEGO BEZPIECZEŃSTWA.

======

Pitolimy o duperelach, bo tak właśnie chcą różne agenciaki. Ma być zamęt i właśnie pitolenie o niczym. A to żydowscy krwiopijcy. Łaskawca Timmermans, w imieniu Junckersa w Warszawie daje buzi,buzi. Faszyści hajlują po lasach; lewacka nawiedzona siostra Joanna wprowadza cyrk do Sejmu, my – z pamięcią i współczuciem, łączymy się w bólu na Placu Piłsudskiego z Jarosławem Kaczyńskim, któremu z pełnym okrucieństwem zamordowano Brata i Bratową. A przy okazji 94 wspaniałych Polaków.
Afera – jedna, druga... Funkcjonariusze, naczelnicy, dyrektorzy służb i prokuratorzy, na oczach całej Polski łżą, jak bure koty.
Lokalni watażkowie Gronkiewicz-Waltz, "Budyń" Adamowicz, czy Jaśkowiak, centralną władzę państwa mają w dupie.
A sama władza jakaś miękka. Prawie pedalska. Twarde chłopy i twarde baby – patrioci, zaczynają już mieć tego dosyć. Nikogo nie wsadzają – żadnego złodzieja, szubrawca i oszusta. Nadal rządzi Gersdorf, a Julia Przyłębska to mało znacząca figurantka. Zresztą jak cały ten nowy TK.
A prezydent? Szkoda gadać...
 
Tak właśnie ma być. Tak zaplanowano. Znając wrodzoną swarliwość Polaków (gdzie dwóch Polaków, tam trzy opinie – przysłowie ludowe) nie było to takie trudne. Schemat zachowań polskiego społeczeństwa jest od dawna wnikliwie analizowany i w Moskwie i w Berlinie.
 
Ma być chaos. Zaplątani w swoje własne komiczne swary, mamy się w nic nie mieszać.
 
*****
 
A jest pięć minut od wojny.
 
Najprawdopodobniej będzie to zastępcza wojna USA – Rosja na terytorium Syrii.
Bardzo blisko Turcji, Iranu i Izraela. A to jak nic grozi eskalacją i rozlewaniem się działań wojennych.
Publikuje się już w mediach mapy zmasowanego zgromadzenia flot amerykańskich i rosyjskich na tamtym obszarze. Z obu stron padły już twarde deklaracje. Putin nieustannie prowokuje. Tylko po drugiej stronie nie ma już lewackiego mięczaka Obamy. Putin walczy o swoje życie. Bo jak jeszcze trochę zachód przykręci śrubę – rozszerzy sankcje, zablokuje oligarchom konta, rozwali Nord Stream 2, w który już utopiono miliardy, to jego własni ludzie, z biznesu lub wojska zabiją go. Pewnie dla jaj, ze swoim specyficznym czarnym humorem, otrują go nowiczokiem, albo plutonem. A po dwóch miesiącach oświadczą, że ciężko chorował i zmarło się biedakowi.
 
*****
 
Problem, który nas osobiście może boleśnie dotknąć jest taki, że nie wiemy, jak sytuacja może się rozwinąć.
 
Więc mam parę pytań:
Czy Rada Bezpieczeństwa Narodowego, pracując intensywnie, analizuje różne scenariusze zagrożenia naszego państwa?
Czy dowództwo NATO podwyższyło stan gotowości bojowej rozważając zagrożenie wschodniej flanki?
Czy na Bałtyku jest tylko jeden poważny amerykański okręt wojenny?
Ile głowic już zgromadzono w Kaliningradzie?
Jak szybko i ile wojska i sprzętu może USA przerzucić zz Rammstein do wschodniej Polski?
Czy polski wywiad i kontrwywiad ma na oku ten ponad milion ludzi ze wschodu, którzy dla pracy są teraz w Polsce? Podobno były próby przemytu broni z Ukrainy.
 
*****
 
Czy dopiero, jak się rozpęta piekło, zjednoczymy się i przestaniemy się kłócić o duperele?
A szubrawców wyślemy tam, gdzie już dawno powinni być. Tak sprawiedliwie...

=======================

 
 
.

Ocena wpisu: 
4
Twoja ocena: Brak Średnio: 4 (głosów:20)

Komentarze

Najgorsze jest to, że "jelity" uczestniczą w tym z zadziwiającą ochotą i zaangażowaniem. Sternicy nastrojów z premedytacją umieścili na torach wewnątrz niemieckiego obozu zagłady-koncentracyjnego Auschwitz kartki z napisami, że to .......( nie przepisze , bo wściekły jestem, że ochrona do tego dopuściła- poszukajcie oryginalnych zdjęć!). I co, i nic. Szczerski zaciemnia wypowiedź prezydenta Izraela, Duda coś odpisał na wróbelku, czy innej, dziwnej dla dyplomacji platformie, ambasador Azari gaworzy coś o biznesie - istny cyrk zadymiaczy. Całkowicie odpuszczono, w wiadomościach z frontu, zaangażowanie Turcji i Iranu, jakby ich w ogóle nie było w okolicy- to też element ogłupiania. A jak rozpęta się piekło, to zgodnie z wielowiekową tradycją pozostaniemy sami i bezbronni, z pyskującymi na prawo i lewo "sojusznikami", którzy utopiliby polaków w łyżce wody. Niestety.

Podoba mi się!
10
Nie podoba mi się!
-1

yenom

#1562089

Car Iwan Groźny, Stalin, Putin więcej wymordowali ludzi, niż wszystkie wojny i konflikty na świecie.

Dla Rosji życie ludzkie nie ma znaczenia, są tylko własne interesy.

Podoba mi się!
13
Nie podoba mi się!
-1

Jestem jakim jestem

-------------------------

"Polska zawsze z Bogiem, nigdy przeciw Bogu".
-------------------------

Jestem przeciw ustawie JUST 447

#1562093

Dobrze patrzysz. Dokładnie tam jest największe zagrożenie. Masz to szczęście, że jesteś ode mnie dalej o ponad 300 km od Kaliningradu.

Podoba mi się!
7
Nie podoba mi się!
0
#1562100

myślałem, że nowiczok znaczy nowicjusz czy podobny świeżak. slangowo to może i nawet coś z nowinką być, tak jak z normalno zrobiono normalok.

mam wrażenie, że ruskie się przygotowywały do sprowokowania takiego biegu wydarzeń, ale że nie sledze sprawy, mam tylko podejrzenie. poza porażką putina niewiele w tym istotnego, może poza powtarzaniem ruskiej propagandy o zagrożeniu wojną.

putin faktycznie traci, blef sie nie udal, na jedyne, co go stać to groźby i otruwanie,w swoich gremiach moze sie tylko usprawiedliwiać podbiciem ceny ropy. w ramach buntu swoi go nie rozwalą, podejrzani tam giną (od trucizn i chemii też), jakby miał kiedyś zostać kozlem ofiarnym to niestety nie za gospodarkę ale utratę twarzy wobec Zachodu, czyli większe wtopy ale to malo prawdopodobne.

dla Polski gonienie rusa jest dobre, graniczymy, mamy doswiadczenie, w takich awanturach z ruskimi znaczymy więcej w polityce. niemcom nie pochwalą milosci z rosją, izrael i turcja tez swoje przekalkulują, chiny nawet nie udają, że stoją z nimi.

na wschodzie mamy zagrozone republiki baltyckie i wschodnia ukrainę, o ile obronic się nie da to odbic z czasem w bólach mozna. ruskie tu nie ruszą, ani ludzikami ani atomem, poza paroma mniej istotnymi zamrożonymi konfliktami niewiele mogą. bałtyku nie ma co przeceniać, mozna demonstrowac obecnosc ale na wypadek konfliktu trza sie tam stamtąd ewakuować aż sie ruskie nie wystrzelają a lotnictwo nie wygra przewagi. podobnie dopiero wtedy mozna kombinować ze wschodnią Polską, ustawiać sie pod bicie to nierozsądne, szczęsliwie zanim ruskie się zmobilizują, potrwa dosyc. samym desantem wojny nie wygrają i nie maja tu nic do ugrania, poza finalnym zwiewaniem, grożąc atomówkami.

z tym przemytem broni z ukrainy to niesamowicie rozdmuchane wiesci, z rzędu kilku sztuk ukrainofoby i lubująca straszenie dupoprawica robią legendę. podobne spiski z ukraincami w policji, zlowrogimi jankesami i V. kolumną banderowską propagują ruskie.

odetchnij glęboko i złap dystans, do wojny z ruskimi, swiatowej czy nuklearnej nie tak blisko. wspomnij roznych proruskich oszołomów, którzy tym straszyli i sam wyciagnij wnioski, czy jest o co walczyć, jaki to zysk i czy jakieś durne jankesy koniecznie wpakują swiat w wojnę, bo sputnik tak pisze.

zaglądnałbys do cyborga i przypomniał sobie, o co jeszcze PiS nasz ukochany nie zadbal

 

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
-2

„Od rewolucji światowej dzieli nas tylko Chrystus” J. Stalin

#1562098

"Najprawdopodobniej będzie to zastępcza wojna USA – Rosja na terytorium Syrii." To chyba tylko pobozne zyczenie wszystkich Europejczykow. Ja przypominam sobie przypowiesci mojego tescia, ktory mowil o Syrii jako zalazku  III wojny swiatowej.Opowiadal o przepowiedniach tej wojny. Dlatego jestem pelna obaw.

Wedlug mnie obie strony daza do wojny, nie tylko Putin.

Caly czas mam podejzenie, ze to moze byc tak jak w Iraku. Wtedy tez nas tak czarowano fabrykami broni chemicznej, i co sie okazalo - nie bylo tych fabryk. To zadna walka o wolnosc czy demokracje, tylko o rope i wplywy - jak powiedzialam z obydwu stron.

Ciekawi mnie tez postawa Erdogana. Ostatnio macal sie z Putinem, a dzis powiedzial, ze atak byl adekwatny do sytuacji. Czy to spryt czy przezornosc?

Podoba mi się!
8
Nie podoba mi się!
-2

Gosia

#1562102

Dzięki 2 wojnie irackiej to państwo przestało istnieć po ponad 80 latach od wykreślenia jego sztucznych granic. Mamy jednego alianta Moskwy z głowy. Mamy też wolny Kurdystan. Syryjski aliant Moskwy też musi zniknąć jako następny. Tak trzymać USA. Pozdrowienia dla "górali ze Wzgórz Golan".

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
0
#1562220

Bardzo celny i potrzebny tekst Autora - gratulacje. Przypomnę, że gdy Niemcy uderzyli na Westerplatte nikt w świecie nie wiązał tego ze światowym konfliktem...

Podoba mi się!
8
Nie podoba mi się!
0

Yagon 12

#1562108

Brawo!

Rosja dostała po łapach od USA

Wreszcie sensowne posunięcia względem państwa rządzonego przez psychopatę!

Podoba mi się!
8
Nie podoba mi się!
-1
#1562114

swiatowe zydostwo, a nie Putas ,ktory w ciagu jednego roku moze zostac tylko w skarpetkach chyba ze go wczesniej w garniturze swoi pochowaja na nagly zawal serca czy jakas tam niewydolnosc polonowonowiczokowa.

A swiatowe zydostwo ma plany wobec POLIN tzn. ma byc powtorka z Palestyny ,Polacy maja zostac ze swojej ziemi i swoich domow wyrugowani i wyeksterminowani co sie juz zaczelo.Zydostwo zainwestowalo potezne sumy na zniszczenie Polakow i przejecie naszego majatku.Ta inwestycja w ostatnim czasie przybrala na predkosci i jak nigdy do tad tak na Polske nie pluto i nie atakowano,Nigdy jak do tej pory nie mielismy w rzadzie takich prozydowskich zdrajcow dla ktorych przy ustawach musza uczestniczyc zydzi i ich zdanie jest decydujace,Takiego szabesgoja zdrajcy prezydenta jakim jest Duda tez w histori Polski nie bylo ktory prowadzi antypolska polityke wchodzac zydom 4 litery po migdaly.

Gudlaj Glinski daje co raz to potezne sumy z naszych kieszeni na zydowskie obiekty propagandy antypolskiej.Nie tylko obrady knesetu sie wPlsce odbyly ale do Polski ma sie niedlugo przeniesc centrum dowodzenia Izraelskiego i to bedzie najpewniej miedzy Warszawa a Lodzia przy powstajacym centralnym lotnisku.Na ta inwestycje ,ani na lokalizacje zana opozycja ani Berlin nie zareagowal ,a przeciez dla Berlina to jest wielka konkurencja bo Niemcy sami taki hab buduja.

Izrael nie ma mozliwosci rozwoju tam gdzie jest,wokolo pelno wrogow,brak wody,brak surowcow, brak  taniej,wyszkolonej sily roboczej,- a tu w Polsce jak nie Polak to go Ukrainiec zastapi za polowe wyplaty.Tak ze los Polakow bedzie podobny do losu Palestynczykow i jest to tylko kwestia czasu,Zydzi nigdy z Polin nie zrezygnowali.Patzrec jak juz oficjalnie beda wszyscy tak nasz kraj nazywac ,ostatnio tak nazywal prezydent Izraela bedacy z wizyta w Polsce na 70 rocznice powstania panstwa Izrael i na marszu zywych w Oswiecimiu.Powoli powstaja eksterytoria zydowskie ,sluzby zydowskie maja wieksza wladze w Polsce niz nasze sluzby posiadaja bron i bez zadnego mandatu moga zakuc i zmasakrowac kazdego kto im sie nie spodoba.

A kazdy Polak mowiacy prawde o zydch ktora nie jest zgodna z ich propaganda bedzie uznany za winnego i skazany za antysemityzm czy faszyzm.

Moze ktos powie ze przesadzam to niech sobie przypomni dowcip o teori spiskowej i swiniach ,jedna z nich mowi do drugirj -e ty slyszalem ze tu nas tak dobrze pasa na kielbasy -cos ty to  tylko  teoria spiskowa.

 

Podoba mi się!
9
Nie podoba mi się!
0
#1562121

Wilku. Polska nie ma się czego bać. Mamy Swoją Królową, Która już w przeszłości Polskę Swym Płaszczem i Mocą Swą Chroniła. Wspomnij potop szwedzki i oblężenie Jasnej Góry. Wspomnij Cud nad Wisłą 15 Sierpnia 1920, jak ruskie wiali spod Warszawy. A mieli dojść do Atlantyku. I mamy przecież Króla Polski. Syna Maryi..... jaki putas może nam podskoczyć ? Z jaką nowinką ?  Z czym do Gości ??? 

http://jednoczmysie.pl/artykuly/proroctwa-dla-polski/

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
-1
#1562124

wydaje mi sie, ze wiara w nasza Krolowa nie moze zastapic  naszego dzialania. Poeto czy zapomniales o 3 rozbiorach? O milionach pomordowanych Polakow podczas wojny i skrycie po wojnie. Gdzie byla ta nasza Krolowa? Moze czekala na nasza pomoc? A my sie tylko modlilismy zamiast cos robic? Ja nie wiem.

Pozdrawiam

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
0

Gosia

#1562141

Zastanów się.

Jeżeli żydzi mają takie moce i potencjał, jakie im przypisujesz, to łaskawie pokaż nam miejsce i czas, kiedy choćby jeden raz im się udało. Znasz powiedzenie - "Żyd, wieczny tułacz"? Już faraon pozbył się ich z Egiptu. Przepędzono z Hiszpanii i Portugalii. Potem z Niemiec i Szwajcarii. Sztuczne, oparte na judaizmie państwo chazarskie też długo się nie utrzymało.

Izrael inni im założyli. M.in. ludzie Andersa i Anglicy. I ty myślisz, że są oni w stanie, w jakiś sposób zagarnąć Rzeczpospolitą i założyć tu Polin?! To znaczy, że mało znasz swoich rodaków. Jesteśmy gościnni. Lubimy gości. Lecz też mówi się u nas, że "gość po trzech dniach śmierdzi".

przemyśl to jeszcze raz.

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
0
#1562126

Masz rację, ale żydowskie lobby na portalu "trzyma władzę", co widać , słychać i okrutnie czuć...
Naczelny "żydofil" "jazgdyni" zawsze wyłoni się choćby spod ziemi, w momencie gdy padnie na portalu słowo ŻYD... siejąc jednocześnie, wbrew faktom, dyrdymały o "teoriach spiskowych".
Żydki straszą nas "Ruskimi", sami bezwzględnie przejmując w międzyczasie naszą ojczyznę...
Wystarczy prześledzić teksty 'jazgdyni", żeby zauważyć dziwną metamorfozę jego poglądów .
Typowe urabianie opinii publicznej.
Śmierdzi czosnkiem na odległość...

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
-4
#1562140

A czym ty śmierdzisz?

Bo nie mogę zidentyfikować.
Paskudne jakieś.

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
-1
#1562142

Dla ciebie może to zbyt banalne "jazgdyni", ale ja najzwyczajniej pachnę Polską...
"Czosnkowe aromaty" są mi zupełnie obce "jazgdyni".
Na "czosnkowe aromaty" mam okrutną alergię "jazgdyni"...
Podobnie jak "wy""jazgdyni, na Polskie zapachy...

PS. Czy waszym portem macierzystym "jazgdyni" nie jest przypadkiem Hajfa, bo tak mi to wynika z waszych tekstów , "jazgyni" ?.

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
-2
#1562147

Trafiłeś w bambuko "Polski Zapachu". Czyli grzybica nóg, pachy myte na Święta, gacie... i ten oddech zabójczy. Chcesz to masz. Nawet czosnek tego nie zabije, więc cie nie przyjęli do gminy i się wściekasz.

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
-1
#1562154

" Czyli grzybica nóg, pachy myte na Święta, gacie... i ten oddech zabójczy. ". Poczułeś zapach domu ?.
W końcu się "sypnąłeś", z tymi zapachami kojarzy ci się Polska ?...
Rodzinna tradycja ?

Ps. Sądząc po twoich tekstach, ty w tej gminie jesteś od zawsze...

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
0
#1562158

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
0


Największą klęską dla świata - jest nie siła ludzi złych, lecz słabość dobrych.

#1562130

100 rakiet zabolało jazgdyni. Proszę podziękować Kuklińskiemu, że nie spadły na dom jazgdyni. Nie byłoby niepotrzebnego postu.

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
-1
#1562219

Jakie 100 rakiet mnie zabolało? Kompletnie nie rozumiem, czego pan nie rozumie.

Jako "techniczny" rozważam skuteczność i efektywność (to nie to samo) użytego produktu. Ilość gra rolę w takim sensie, że zakłada się prawdopodobieństwo niepowodzenia i oblicza się redundancję, tak, by mimo wszystko cel osiągnąć.

Co tutaj Kukliński ma do powiedzenia? Już mój ojciec, pod koniec 60-tych rozrysował mi możliwości zniszczenia naszego domu i drogi dyslokacji. Dlatego konkretnie interesuje mnie ilość Iskanderów w zonie Kaliningradu, niezbędna liczba Patriotów chroniących Trójmiasto, znając ich faktyczną skuteczność.

Bo widzi pan, tak się głupio składa, że gdy ruskie na mój dom wystrzelą 123 rakiety, tyle, ile lat nie mieliśmy niepodległości, to 100 Patriotów o 100% skuteczności, rozwali ich sto rakiet, a pozostałe 23 zmiotą mój dom i nie tylko, z powierzchni ziemi.

Bardzo proszę czytać uczciwie, a nie tylko przeglądać po łebkach. A gdyby nawet, to nie chrzanić tu głodnych kawałków o Kuklińskim.

Miejmy dla siebie jakiś szacunek.

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
-1
#1562226

Widzę, że pan jazgdyni jest przedstawicielem żydowskiego betonu na portalu niepoprawni.pl
Nie byłabym taką "optymistką" jeśli chodzi o przyszłość prezydenta Putina, to raczej Trump walczy o przeżycie. Pozycja prezydenta Putina w świecie i w samej Rosji jest bardzo mocna. Trump jako chodzący trup zaprosił prezydenta Putina do Waszyngtonu a nawet nie omieszkał wprosić się z rewizytą. Ciekawe czy prezydent Putin przyjmie zaproszenie? Pewnie przyjmie bo to mądry mąż stanu a mądrzejsi zawsze ustępują głupszym. Oczywiście do czasu.

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
-2

M.I.Onuckina

#1562424