Propagandowy triumf Państwa Islamskiego - zamachy w Brukseli

Obrazek użytkownika elig
Świat

  Dziś, 22 marca 2016 roku, doszło do zamachów bombowych w Brukaseli, dwóch na lotnisku, a jednego na stacji metra.  Zginely 34 osoby, a rannych jest 200.   Ta stacja metra nie była wybrana przypadkowo.  W promieniu kilkuset metrów od niej znajdują się najważniejsze instytucje Unii Europejskiej.  Był to wiec symboliczny cios w serce Europy.  Do jego zadania przyznało się Państ wo Islamskie {]]>TUTAJ]]>}.

 Jak telewizyjne relacje z tych wydarzeń mógł odebrać prawowierny muzułmanin sunnita?  Prawdopodobnie jako dowód potęgi Państwa Islamskiego, które jest w stanie zwalczać niewiernych w centrum ich terytorium i wypełniać w ten sposób wolę Allaha.  Po jeszcze bardziej bardziej krwawych zamachach w Paryzu w listopadzie 2015 napisałam w notce "Ilu jeszcze ludzi w Zachodniej Europie zginie w zamachach...":

 "terrorystów islamskich, zanim rządzący Unią Europejską głupcy porzucą wreszcie swe mrzonki o multi-kulti i zdadzą sobe sprawę z tego, że muzułmanie SĄ wrogami cywilizacji europejskiej.  Nie chodzi tu bynajmniej o garstkę fanatyków wysadzających siebie oraz innych w powietrze.  W maju 2015 telewizja Al Jazeera przeprowadziła ankietę wśród swych widzów na temat Państwa Islamskiego.  Efekt był taki:
  "81% widzów telewizji Al Jazeera popiera działania ISIS ...ndie.pl/81-widzow-telewizji-al-jazeera-popiera-dzialania-isis/
27.05.2015 - 81% jest za wsparciem dla ISIS. Widzowie arabskojęzycznej telewizji Al Jazeera w dużej mierze składają się z sunnickich muzułmanów".
   Co ciekawe, portal Ndie.pl został zablokowany.  Gdy próbuję na niego wejść - otrzymuję ostrzeżenie o...hakerach." {]]>TUTAJ]]>}.

 Miesiąc później, w grudniu 2016, opublikowałam tekst  "Państwo Islamskie, czyli "efekt demonstracji"".  Stwierdziłam w nim:

 "Co jednak jest najistotniejsze - to niezwykła atrakcyjność Państwa Islamskiego dla muzułmanów będących radykalnymi sunnitami.  Utworzyło ono sieć swych odnóg zwanych wilajatami od Kaukazu do Libii oraz od Europy do Nigerii. (...) obecnie w Iraku i Syrii jest między 27 a 31 tys. żolnierzy pochodzących z zagranicy, w tym ponad 5000 z Zachodniej Europy.  To bardzo dużo, jeśli wziąć pod uwagę, że liczebność całych sił zbrojnych Państwa Islamskiego szacowana jest pomiędzy 50 a 100 tysięcy.

 Dlaczego Państwo Islamskie ma tak wielką siłę przyciągania?  Moim zdaniem decyduje o tym tzw. "efekt demonstracji".  Państwo Islamskie mianowało się "Kalifatem", czyli czymś w rodzaju "świętego królestwa".  I rzeczywiście.  Gdy wszystkie siły Zachodu [oraz Rosji, Iranu i Turcji] wystąpiły przeciw niemu - nie są w stanie go pokonać.  Nieudolność koalicji walczących z Państwem Islamskim utwierdza prawowiernych sunnitów w przekonaniu, ze jest ono prawdziwym Kalifatem, cieszącym się szczególną łaską Allaha." {]]>TUTAJ]]>}.

 Zamachy w Brukseli mogą tylko wzmocnić to przekonanie.  W dodatku w ciagu ostatnich 10 dni zaszly dwa inne wydarzenia potęgujące wrażenie  siły islamu i słabości Zachodu.  Pierwsze z nich - to ogłoszone przez Putina [14.03.2016]odwrotu z Syrii.  Nie ma przy tym znaczenia, na ile Putin faktycznie się wycofał.  Istotna jest to, że do świata islamskiego poszedł przekaz: oto kolejny niewierny chciał walczyć z Kalifatem i musiał sromotnie umykać.  Drugim wydarzeniem tego rodzaju jest zawarty 18 marca 2016 układ między UE a Turcją o imigrantach.  Sprowadza się on do tego, że UE zobowiązała się do zapłacenia haraczu  "turackiemu sultanowi" Erdoganowi w zamian za powstrzymywanie naplywu muzułmańskich imigrantów do Europy.  Erdogan wytargowal też inne ustępstwa.

 Dziesięć dni - trzy dowody słabości Europy.  Trudno się dziwić, że muzułmanie nią w tej chwili gardzą.  Mogę tylko powtórzyć zakończenie mojej grudniowej notki:

 "Im dłużej trwa niezdecydowanie w sprawie zwalczania Państwa Islamskiego, tym więcej zwolenników znajduje ono wśród sunnickich muzułmanów.".

  

Twoja ocena: Brak Średnia: 5 (4 głosy)

Komentarze

złote myśli matoła:

 
No i odniosła "korzyści" Bruksela:
I krew, i trupy i ból.
I kapitalna mieszanka wybuchła !
Może ten Tusk - z piekła rodem 
"król" ?
Ma bazyliszka wzrok nie od dziś.
Czuje się  wokół złe, diabelskie moce.
Tam gdzie jest Tusk - tam ból jest i łzy.
Wspomnijcie Smoleńsk ! 
Dziś macie Brukselę, macie 
Europę.............
 
złote myśli matoła przyniosły owoce
Vote up!
3
Vote down!
0
#1509818

Islamiści z ISIS to już nie terroryści. To są PSYCHOPACI!

http://systemwkryzysie.blox.pl/2016/01/Islamisci-z-Panstwa-Islamskiego-ndash-Czy-to.html

Vote up!
1
Vote down!
0

http://systemwkryzysie.blox.pl - Alternatywna Rzeczywistość

#1509827