Tusk w Europie, czyli rozczarowanie

Obrazek użytkownika elig
Świat

  I to obopólne.  Politycy w Brukseli narzekają na Tuska, na jego lenistwo i brak koncepcji sprawowania urzędu.  Zaczynają doceniać jego poprzednika van Rompuy'a, który przedtem najlepszą opinią się nie cieszył.  Nigel Farage nazwał go nawet "człowiekiem o charyzmie mokrego mopa".  Coraz wiecej osób dochodzi do wniosku, że był on jednak lepszy niż Tusk.

 Sam Tusk udzielił ostatnio wywiadu stacji telewizyjnej Polsat News.  Poinformowały o nim najwieksze portale.  Wpolityce.pl zatytułowała tę wiadomość "Tusk przyznaje, że niewiele znaczy w Europie: "W Polsce od premiera bardzo dużo zależy, był większy stres i większa władza" {]]>TUTAJ]]>}, Niezalezna.pl stwierdziła, iż "Donald Tusk demobilizuje wyborców swojej byłej partii: Rozumiem znużenie Platformą" {]]>TUTAJ]]>}., a Onet.pl dał tytuł: "Tusk krytycznie o PO. Ewa Kopacz odpowiada" {]]>TUTAJ]]>}.  Portal Wpolityce.pl napisał:

  "Przewodniczący Rady Europejskiej Donald Tusk przyznał na antenie Polsat News, że sprawowana przez niego funkcja nie umywa się do kierowania rządem. Były premier wyraził tym samym opinię, że jego stanowisko w Unii Europejskiej ma niemal techniczny charakter.
"Szukam tego przyjaciela, który się przede mną ukrywa, a który mówił, że ta praca w Brukseli będzie odpoczynkiem od pracy premiera,a jest odwrotnie." "  A pod koniec Tusk mówi:

 "pokusa, żeby być z rodziną towarzyszy mi od kilku lat, więc jeśli skończę tę kadencję, to nie będzie moją namiętnością szukanie innego zajęcia.".

 Niezalezna.pl zwraca uwagę na inne fragmenty wypowiedzi Tuska:

 " - Jako były szef PO, mogę powiedzieć, że pani premier bardzo dobrze sobie z tym radzi. I to nie jest urzędowy komplement - stwierdził Tusk. - Nie sądzę, żebym ja znalazł jakieś cudowne rozwiązania, szczególnie na to zrozumiałe znużenie czy zmęczenie rządami PO. Platforma rządzi 8 lat (...) Na koniec były przewodniczący PO stwierdza, że "dochodzi do takiego momentu, kiedy ludzie mówią: „no, a nuż to nowe będzie lepsze” i on "rozumie tych, którzy chcą zmiany”,".

 W portalu Onet.pl czytamy:

 "Barbara Nowacka poprosiła szefową rządu o skomentowanie stwierdzenia Donalda Tuska, który w wywiadzie w Polsat News powiedział, że zrozumiałe jest dla niego zmęczenie ośmioletnimi rządami Platformy Obywatelskiej. - Rozumiem tych, którzy chcą zmiany - zaznaczył były premier.

- Przyznaję, że w pewnych obszarach nie byliśmy zbyt efektywni… To nie był łatwy czas - powiedziała Kopacz. - Jeśli pan Donald Tusk mówi, że się nie zawsze udawało, to ja mogę to tylko potwierdzić. Jeśli ludzie chcą zmiany, a wierzę, że Polacy są rozsądni, to chcą zmiany na lepsze, nie na gorsze. (…) Donald Tusk na pewno dobrze życzy Polsce i Polakom, dobrze życzy mi i rządowi - brzmiała odpowiedź Kopacz.".

 Z wypowiedzi tych jasno wynika, że Tusk jest tak samo rozczarowany swą pracą w Brukseli, jak i  politycy europejscy nim samym.  Wie już, że drugiej dwu i półletniej kadencji nie będzie.  Uważa też, iż sytuacja PO jest bardzo zła.  I wszystko to po 10,5 miesiąca od chwili objęcia stanowiska przewodniczącego Rady Europy [1 grudnia 2014].  Wygląda na to, że Tusk, mimo całego swego sprytu, jest kimś w rodzaju Jonasza.  W ok. dziesięć miesięcy po objęciu przez niego w 2007 roku funkcji premiera, we wrześniu 2008, wybuchł wielki kryzys finansowy.  Tusk utrzymywał przez prawie 4 lata, iż Polski i Polaków to nie dotyczy, opowiadal historyjki o "zielonej wyspie", wyprzedawał, co się dało i zadłużał kraj.

 Kiedy w drugiej połowie 2012 r. "fajna Polska" się skończyła - pomyślał o karierze europejskiej.  Jego protektorka, Angela Merkel, załatwiła mu tłustą synekurę.  Tu jednak najpierw zaostrzył się kryzys grecki, a na początku września 2015 wybuchł kryzys imigracyjny.  Tusk nie ma pojęcia co z nim zrobić, a wykręcić się sianem nie może.  Co więcej, legł w gruzach sprytny plan polegający na tym, że po pięciu latach w Radzie Europy, Tusk obejmie prezydenturę Polski po Komorowskim.  Na nieszczęście dla Tuska, Komorowski przegral wybory prezydenckie i wszystko wzięło w łeb.  Stąd ponury ton wywiadu Tuska.

5
Twoja ocena: Brak Średnia: 4.8 (15 głosów)

Komentarze

po cwanym obiboku, pozerze i krętaczu, pracy i kreatywnych pomysłów na rozwiazanie czegokolwiek, to niestety świadczy o ich  calkowitym braku inteligencji.

Ten człowiek przez 6 lat niczego pozytywnego w Polsce nie zrobił, ale zrobił mnóstwo złego - wysługując się obcym i zabiegając przy tym o stanowisko w UE.

Przy wyborze i awansowaniu ludzi do kierowania czymkolwiek trzeba pamietać, że "z blagiera nie zrobisz lidera, a z kamerdynera wizjonera" (Bracia Mili możecie mnie cytować hehehe :)), dlatego peowski Tunio musiał ponieść kleskę i rozczarować ostatnich bezrozumnych fanów. 

 

Vote up!
10
Vote down!
0

Grasja

Ojczyzna to ziemia i groby. Narody tracąc pamięć - tracą życie.

#1496339

Możliwe. Ale jak się dowiedział, że zamierzają go wysiudać, to naraz wróciła mu energia. Ponoć po wypowiedziach europarlamentarzystów, że jest leniem i nie chce się z nimi spotykać, jego kalendarz do końca miesiąca jest już zapełniony terminami spotkań. 300 tyś. Euro pensji piechota nic chodzi...

Vote up!
3
Vote down!
0

M-)

#1496391

Cwaniaku,   wszystkie pro Polskie ,az sie wyrywaja aby cie miernoto odpalic! My jednak cie sprowadzimy bandyto przed Polski sad! To sa slowa Polski!

Vote up!
7
Vote down!
0

ronin

#1496350

Witam Panstwa ! Panie Elig, ale Pan odpalil emocje! Dzieciaczki po UW ,z preselekcja Tatusiow podispektorzy i wiecej! Polska ma miec Policje ,a nie milicje! Ci ludzie maja nam sluzyc,a nie dalej uprawiac blocko! Mysle ,ze po wyborach mentalnosc sie zmieni! Chcemy miec Policje ,ktora szanuje spoleczenstwo,a nie ko.lezkow bandytow!  Przykre ,ale respondenci ,tak sie wypowiadaja! To jest opinia obcokjrajowcow ,ktorych spotkalismy na ulicy! Polska opinia ,musi byc zatrwazajaca! Klaniam sie Panstwu!

Vote up!
5
Vote down!
0

ronin

#1496364

Witaj! Jaka mamy demokracje, ze jako jedyne Panstwo obywatele dojrzali ,nie karani ,zdrowi ,nie moga sie ubiegac o bron do obrony miru domowego! To jest szyderstwo! Mamy obowiazek bronic nasze ratorosle i nasze zony przed bandytami! Ci uzurpujacy, zaczynaja sie bac gniewu Polski!,Polskiego spoleczenstwa! Ta czerwona postkomunistyczna,a wybielona przez Balcerowicza i spolki niedlugo zacznie niedosypiac! Pozdrawiam Panstwa!

Vote up!
5
Vote down!
0

ronin

#1496368

POtuska mafia ! do ŚMIETNIKA  PO wyborach !!!
 
Dziwota ? 
toż to normalne zachowania matole.
Takie zera intelektualne nic wnieść konstruktywnego nie mogą, gdzieby nie byli.
toto
może tylko wisieć. 
Na kominie:
 
 Albo piłkę kopać.
 
 
Wystarczy rzut oka na 
facjate:
mózgu niet !
 
POLSKOŚĆ
 to nienormalność powiedział TW Oskar, sługa niemieckiej Stasi, ex premier
Mojej Ojczyzny,
bezmózgi matoł, sługa i rab cara ze Wschodu.
Dzisiaj,
 te same ciemne siły co wyniosły go na stołek premiera, dały mu posadę w Brukseli:
 
 by kontynuował destrukcyjne działania przeciw
POLSCE.
To oczywista oczywistość, zero intelektu pozwala mu zaistnieć i istnieć tylko w roli sługi, raba i
 
  kamerdynera.
Dziś niemieckiej kanclerz i ruskiego cara, czego w przeszłości wielokrotnie dał dowody, czym i kim jest. A właściwie to czym tylko,
 bo przecież jest nikim:
 
Podobnie jak jego następczyni, notoryczna kłamczucha, która za swe obrzydliwe kłamstwa po smoleńskiej zbrodni, powinna publicznie być zakuta w dyby i wychłostana.
 
A jest premierą.
diabeł się cieszy.....a niżej link  do mojego niegdysiejszego wpisu, dotykającego też tematu

DoTu

 http://niepoprawni.pl/blog/poeta/ojczyzno-moja-i-lekcja-historii

& TO:

<iframe width="560" height="315" src="https://www.youtube.com/embed/Zc4JBTdUfKg" frameborder="0" allowfullscreen></iframe>

na  POhybel POtuskiej, POstkomuszej, WSIowej mafii !

Pamiętajmy o TYM przy urnach  25 Października !

Te ścierwa mają zniknąć z horyzontu !

Ale zniknąć na długie lata za kratkami w ZK !

A najbardziej umoczeni zbrodniarze, za przestępstwa przeciwko Polsce i Narodowi Polskiemu -

KS !

<iframe width="560" height="315" src="https://www.youtube.com/embed/Zc4JBTdUfKg" frameborder="0" allowfullscreen></iframe>

Vote up!
3
Vote down!
0
#1496379