Europejska Straż Graniczna

Obrazek użytkownika maciej1965
Świat

Po cichu rozgrywa się kolejny etap utraty suwerenności przez Polskę. Jak podało dziś RMF FM, Premier Ewa Kopacz „zgodziła się podczas szczytu UE w Brukseli na powstanie europejskiej Straży Granicznej. A to oznacza zgodę, by także naszych zewnętrznych granic mogły strzec zagraniczne służby, na przykład niemieckie czy francuskie”. Paradoksalnie, informacji tej nie znalazłem w innych mediach, w tym prawicowych. Samo RMF też się nią później nie chwaliło, na ich stronie wspomnianego newsa trudno było znaleźć.

Jeśli kontrolę nad naszymi granicami oddamy w obce ręce, to może się okazać, że naszych pograniczników wyślą np. pilnować plaż w Grecji, a ich miejsce zajmą Niemcy czy Francuzi. A tym nie będzie już w ogóle zależało na zatrzymaniu zalewu imigrantów z państw islamskich. Czyżby pani Kopacz akurat o to szło?

Za RMF-FM

Ocena wpisu: 
5
Twoja ocena: Brak Średnio: 5 (głosów:16)

Komentarze

Zupełnie jak za komuny - technik weterynarii na dyrektora muzeum narodowego, a szewc na dyrektora kopalni. Za III RP nie lepiej - np.seminator na redaktora w TVN, psychiatra na ministra obrony narodowej, analfabeta na prezydenta RP...

Przykłady można mnożyć w nieskończoność.

 

Pozdrawiam.

Podoba mi się!
10
Nie podoba mi się!
0

contessa

___________

"Żeby być traktowanym jako duży europejski naród, trzeba chcieć nim być". L.Kaczyński

 

 

#1494271

zorientowali się że piece w Dachau i Buchenwaldzie stygną dostarczyli swieże paliwo.

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
0
#1494279

prawie masz rację pisząc że jak za komuny,ale zapomniałaś ze za komuny była odpowiedzialność personalna kacyków nawet jesli szpitalem dla wariatów zarządzał geodeta.Obecnie niema żadnej odpowiedzialności i stąd taki bałagan i decyzje których by nawet po pijaku nie wymyslił sam Gomułka i jego doradcy.Nie wspomnę o Cyrankiwiczu.

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
0

Jeszcze zaświeci słoneczko

#1494386

30 dni zostało złodziejom z PO na niszczenie wszystkiego wokół. Kopacz-ka ze strachu przed ZK zgodzi się na wszystko, bo wie,że tylko azyl w brukseli pozwoli jej uratować się choćby na chwilę...

Podoba mi się!
8
Nie podoba mi się!
0

Yagon 12

#1494281

Jeszcze w zeszłym roku Polska była przeciwna wspólnej służbie ochrony granic. PO kolejny raz coś przehandowała.

[...] Pomysł był już omawiany przez ministrów spraw wewnętrznych państw unijnych. Niektóre kraje, w tym Polska, są sceptyczne.

Według źródeł, na które powołuje się EUobserver, taka nowa agencja z unijnym personelem, niezależna od władz krajowych poszczególnych państw członkowskich, miałaby kompetencje daleko wykraczające poza zadania Fronteksu, czyli obecnie działającej unijnej agencji ds. zarządzania granicami zewnętrznymi z siedzibą w Warszawie. Utworzenie jej zajęłoby kilkanaście, a nawet 20 lat.

Komisja wykonała już pierwsze kroki w tym kierunku: sfinansowała studium wykonalności dotyczące ustanowienia tzw. Europejskiego Systemu Ochrony Granic. Studium to przewiduje trójstopniowy proces powstawania takiego systemu: od współpracy, poprzez przekazanie decyzji na poziom unijny, aż po pełną integrację i powołanie nowej agencji ochrony granic UE, nazywanej roboczo komisją ds. zarządzania granicami Schengen (CSBM). [...]

Studium wykonalności zakłada, że wszyscy funkcjonariusze ze służb krajowych byliby przeniesieni do europejskiej służby granicznej. Frontex pełniłby swoją rolę do chwili utworzenia nowej służby. [...]

http://www.money.pl/gospodarka/unia-europejska/wiadomosci/artykul/bruksela-o-wspolnej-sluzbie-granicznej-ue,97,0,1662817.html

 

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
0
#1494287

My juz niestety mamy ustawę -  dzieło miłomściwie panującego nam wtedy Donalda Tuska  i ocz. Sejmu , która umozliwia działanie  sił obcych państw na terytorium Polski , co gorzej nie tylko sil z UE , ale i spoza UE. I moze dojść do sytuacji , że naszej granicy od wschodu bedą strzegły jednostki np. Rosyjskiej Strazy Granicznej! Owce będą strzeżone przez wilka. Tak niepolak Tusk wyobraża sobie bezpieczeństwo Polski, a raczej bezpieczeństwo władzy PO.

To jedna z calej masy antypolskich ustaw , które trzeba jak najszybciej zmienić. Nowy Nasz Rząd będzie miał moc roboty, ale najpierw trzeba go wybrać w najbliższych wyborach. 

 

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
0
#1494290

Dobrze, że Pan o tym pisze. Jest to kolejna zdrada naszej Ojczyzny i droga do pełnej utraty suwerenności i niepodległości... zgodnie z rozkazem powolnego budowania jednego ponadnarodowego Państwa Europa, w którym wszelkie decyzje będą podejmowane przez Brukselę a tak naprawdę przez Niemcy. To są zdrajcy i szkoda, że jakoś cicho w mediach. Poza tym jest to n iejako kontynacja PO-wskiej ustawy o bratniej pomocy krajów UE w Polsce w przypadku jeżeli taka konieczność powstanie...

Pozdrawiam

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
0

krzysztofjaw

#1494296

że o sprawie poinformowało RMF-FM, a na np. Niezalezna.pl nie znalazłem o tym ani słowa.

Takie sprawy należy jak najszerzej nagłaśniać.

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
0

M-)

#1494313

Wszystko to rzeczywiście jest co najmniej niepokojące, ale....

Fakty są takie, że w związku z wejściem Polski do UE i wprowadzeniem stefy schengen nastąpiła masowa likwidacja placówek i oddziałów straży granicznej. W miarę możliwości chroniona jest jeszcze granica wschodnia, istnieje też póki co placówka straży granicznej na lotnisku Okęcie w Warszawie. I to byłoby na tyle jeżeli chodzi o ochronę polskich granic.

Nikt i nic nas nie chroni przed zagrożeniem. Włazi kto chce i kiedy chce. Granice zachodnia i południowa istnieją wyłącznie teoretycznie.

Zatem jak słyszę bajki powtarzane przez Ewkę Peron o tym, że "uchodźcy" mają być dokładnie sprawdzani przez polskie służby (czyli m.in. straż graniczną) to pusty, aczkolwiek gorzki śmiech mnie bierze. Swoją drogą - czy ona nie wie jak wygląda struktura ochrony granic kraju, którym przyszło jej (niestety) rządzić?

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
0

kasianna

#1494509