Wszystkie konie z cyrku Platformy

Obrazek użytkownika Kapitan Nemo
Blog

Czy faraonowie mogli przewidzieć, że ich cywilizacja upadnie ? Przecież pobudowali tak wspaniałe piramidy, grobowce w których uroczyście chowano twórców tej cywilizacji oraz śpiącego Sfinksa – symbol górującej nad milionami niewolników cywilizacji ! Te wspaniałe budowle oznaczały, że pracę za darmo miały miliony Egipcjan, choć zupełnie niespodziewanie dla faraonów – kto mógł, to uciekał z Domu Niewoli. Taki sam los czeka cywilizację autostrad. Bo przy autostradach padło 900 polskich przedsiębiorstw, a tysiące niewolników, zatrudnionych na śmieciowych umowach nie zobaczyło żadnych pieniędzy za swoją harówę. Wielu z nich w Polsce już nie ma…

Zatem zupełnie niespodziewanie dla Platformy Obywatelskiej jej zbudowaną kosztem ponad 300 miliardów złotych oraz biliona złotych długów cywilizację autostrad opuściło 3 miliony Polaków, a dawni wyborcy współczesnych faraonów – też niespodziewanie - odwrócili się od „najlepszej w historii Polski” partii. Partia, dla zmyłki zwana obywatelską, nagle więc zauważyła, że w Polsce żyją ludzie. I to w dodatku tacy, którzy nie stoją przy autostradach, podziwiając ich niezaprzeczalne piękno na tle rozwalonych dróg, którymi Polacy codziennie jeżdżą do pracy. Partia, dla zmyłki zwana obywatelską po ośmiu latach władzy nagle zauważyła, że wysmarowany czekoladą orzeł nikogo już nie zachwyca, a różowe okulary nie wystarczą, by dostrzec widoczny na horyzoncie dobrobyt. Nikogo też nie zachwyca, że partia wydała trzy razy więcej na pociąg, który mógłby być wyprodukowany w Polsce, choć nie pod nazwą Pendolino…

Partia jednak, jak ów koń z cyrku, nadal się kręci wokół Pendolino, w którym smoleńska kłamczucha spotyka się z dostrzeżoną nagle ludnością, opowiadając jej o tym, jak troszczy się o Polskę. Mało jednak kto uwierzy w te opowieści – poza może debilami i kompletnie odmóżdżonymi osobnikami. Bo Polska dla Platformy oznacza przecież Kasę dla sitwy i nic więcej. Jest to Kasa, której perspektywa nagle znika wraz z poparciem dla aferzystów, złodziei, cwaniaków i meneli poprzebieranych w najdroższe ciuchy… Partia, zwana obywatelską rzuca więc do boju o Kasę (zwaną Polską) wszystkich funkcjonariuszy upadającego systemu.

Tego lata koleje i dworce pełne więc będą funkcjonariuszy PO, którzy dobrze wiedzą, że hasło „Kolej na Ewę” za chwilę dotyczyć będzie nich samych. A więc Hajki, Julki, Kidawy, Stefana, Miśka i tysięcy podobnych im funkcjonariuszy PO, pod których okiem wyrosły latyfundia Piechocińskiego i Pawlaka. Pod których czujnym okiem wyrosły największe w dziejach Polski afery – jak ta informatyczna, która wchodzi właśnie na wokandę – oraz te, które jeszcze schowane pod dywany gabinetów ministrów, prezesów, dyrektorów i naczelników - czekają na ujawnienie przez nową władzę.

Bo dzisiejsza Polska to (zgodnie ze słowami nagranych funkcjonariuszy PO) to „folklor i syf”, to „ch…, d… i kamieni kupa”, to „teoretyczne państwo”, którego mieszkańcy „robią laskę amerykanom” zaś zaszyta w swych gabinetach i restauracjach władza „je, pije i lulki pali” za takie wynagrodzenia, przy których 6 tysięcy miesięcznie to po prostu żenada. Władza, zwana obywatelską - bez ucieczki do Brukseli, jak to zrobił Donald Tusk – skutecznie się bowiem „odseparowała się od tego folkloru i syfu”, który sama stworzyła. Stąd też to przerażenie Platformy, gdy wspierany przez nią Bronek padł, a partia zwana obywatelską stała się nagle obciachem. Wstydem, że się na takich aferzystów głosuje.

Jeśli więc na dworcu Warszawa Centralna, oferująca nam kawę bufetowa zapyta, jak się nam żyje w III RP – bez wątpienia będzie to Bufetowa. Ta sama Bufetowa, która jeszcze dwa miesiące temu mówiła, że Bronek jest nie do ruszenia, gdyż „racjonalni Polacy” nigdy nie zagłosują na Andrzeja Dudę…

Teraz przerażona Bufetowa przekonuje na falach reżimowego eteru, że „w PO dominuje troska o Polskę i nadzieja, że odrobimy straty i uchronimy Polaków przed koalicją PiS-Kukiz …”

Przerażona utratą władzy Bufetowa zachowuje się więc tak samo, jak wszystkie konie z cyrku Platformy, które od ośmiu lat straszyły nas „braćmi Kaczyńskimi”, PIS-em, bydłem, ojcem dyrektorem, Macierewiczem i Ziobrą, aż wreszcie zaczęły nas straszyć koalicją PiS-Kukiz . Czyli Platforma zachowuje się dokładnie tak samo, jak to było w czasach PRL i cyrku PZPR, w którym przestało być śmiesznie. Do końca jednak funkcjonariusze PZPR straszyli nas Hupką i Czają, rewanżystami i warchołami – aż wreszcie komunistyczny cyrk upadł. Jednak nie do końca, gdyż w imię „Zgody i Bezpieczeństwa” funkcjonariusze dawnego systemu zostali uratowani, a twórca stworzonej hybrydy PRL i RP pochowany został ze wszelkim honorami, należnymi współczesnym faraonom. Te honory dla komunistycznego zbrodniarza to zasługa Platformy Obywatelskiej – postkomunistycznej formacji, której upadek oznaczać będzie koniec komunizmu w III RP.

Jest bezsporne, że post-komunistyczny cyrk Platformy Obywatelskiej z jej sojuszniczym stronnictwem i premierką o rodowodzie zeteselowskim także upadnie. Ale kolejnego „okrągłego stołu” już w Polsce nie będzie.

Po 25-latch „wolności” nikt przecież nie da się nabrać na kolejne – największe w dziejach Polski oszustwo…

Ocena wpisu: 
5
Twoja ocena: Brak Średnio: 5 (głosów:20)

Komentarze

Sondażownie  wciąż jeszcze  dają partii obciachu - poszustom ok 25% poparcia, ilu w tej grupie jest nabranych a ilu koniunkturalistów ? Obawiam się, że jeżeli PO wejdzie do Sejmu jako opozycja , to w dalszym ciągu będą szkodzić Polsce.

Podoba mi się!
10
Nie podoba mi się!
0
#1486330

nie do Sejmu POwinni iść a do 

kata !

 

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
0
#1486356

...Daj go katu! jak mawiano w Wielkiej  Rzeczypospolitej.... naonczas filuternie.....

...i to mi sie podoba! Wreszczie konkretne ....

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
0

zimny drań
 

#1486367

kat to za mało,niech idą do Diaska i niech ich Piekło pochłonie.

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
0
#1486397

niech idą do diabła.                                                                                                                                                                           niech ich piekło chłonie.                                                                                                                                                                  niech ognie piekielne ich smażą.                                                                                                                                            zasłużyli po stokroć ! PeOwskie                                                                                                                                                       nicponie.

Litości dla tej mafii 

Polacy nie okażą

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
0
#1486422

Mam nadzieje ze poparcie z tygodnia na tydzień będzie malec, ale co mam mówić o ludziach którzy od 25 lat głosują na tych samych ludzi pod różnymi sztandarami i oczekują zmian?
 Patrzą jedynie na facjaty frontmanów, a nie mieli w ręku ich programu, i nawet nie zastanawiali się kto stoi za tymi ludźmi, ani na ich historię.

 Jesienne wybory to będzie plebiscyt między PiS i resztaPO czy to się komuś podoba czy nie. A ja zagłosuje na PiS.
 Wszystko wskazuje, że dojdzie konkurencja Kukiz, partia Balcerowicza i Biało czerwoni Napieralskiego z Rozenkiem.

Wiemy dokładnie kim był i kim jest Balcerowicz - autorem jednym z autorów przemian gospodarczych z którymi swojego czasu zapoznawaliśmy się dosyć boleśnie od strony ekonomicznej.
Biało-czerwoni to przemalowane SLD-bis, a Kukiz to Kinder NiesPOdzianka

Czy po 25-latch „wolności” nikt  nie da się nabrać na kolejne – największe w dziejach Polski oszustwo?

Pozdrawiam :-)

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
0
#1486415

Wybory prezydenckie już jasno pokazały, że straszenie czym- i kimkolwiek do niczego nie prowadzi. Mówienie o tym w wykonaniu polityków to to samo co wyrzucanie kolejnych pieniędzy w błoto. Trochę obawiam się jak mogą wyglądać jesienne wybory, bo część obywateli wprost pokazuje, że nie chce zmian, cały czas przy tym narzekając na obecny system. Ale co tu dużo mówić - chyba nikt nie ma wątpliwości co do tego, że żyjemy w kraju absurdów.

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
0
#1486331

Oj niepredko to nastąpi. Co prawda na jesieni może nie być już rządu sitwy, ale to nie znaczy, że sitwa nadal nie będzie rządzić. Nie po to fałszowali wybory samorządowe żeby teraz ktoś im życie układał. No chyba że nowa ekipa zacznie naprawę od skrócenia ich kadencji , a następnie, odwoła świeżo mianowanych pieczeniarzy na różnych stanowiskach kadencyjnych w sądach, trybunałach i innych instytucjach :)

Podoba mi się!
8
Nie podoba mi się!
-1

Ula

 

#1486336

Ulo, 

sytuacja na świecie całym robi się dosyć dziwna. I wcale nie wiadomo jak to z TĄ jesienią 2015 będzie. Czy będzie.                  Wpadł mi przed kilku dniami w oko tygodnik, gdzie na frontowej okładce informacja...

- Terroryści z ISIS przemycili na terytorium USA komponenty do bombki A.....

Artykułu całego jeszcze nie czytałem. Tylko taki szybki rzut oka w sklepie. Ale.... Jest nieciekawie.                           Szczególnie w kontekście tych krwawych wydarzeń sprzed kilku dni. Wygląda na to, że ta spirala zbrodni wciąż się nakręca i wciąż bardziej i bardziej budzi grozę.                                                                                                                       Przecież nie może tak trwać bez końca.

Prawda ?

http://wiadomosci.onet.pl/tylko-w-onecie/na-linii-frontu-usa-ostrzegaja-terrorysci-z-isis-to-zagrozenie-dla-kazdego-panstwa-na/w0ntn

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
0
#1486423

Jeżeli jesienne wybory skończą się tak jak wygrana A.Dudy, to nic się nie zmieni. Znowu w sejmie będzie - Kopacz, niesiołowski, Pawlak, Zych i inni, ludzie musza być tego świadomi.
Prawo iSprawiedliwość musi wygrać te wybory większością konstytucyjną aby Polacy mogli normalnie żyć we własnym kraju.
I to musi dotrzeć do młodych, na razie dają się nabierać na Kukiza

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
0
#1486338

wiekszoscia konstytucyjna. Dlatego trzeba szanowac potencjalnych koalicjantow, nie starac sie im szkodzic, ale wspolnie punktowac bledy PO, pokazywac "przekrety" i "krecenie lodow" - wszelkie nieprawidlowosci.

Bedzie ogromnym sukcesem, gdy PiS "zarobi" okolo 50% a Kukiz dorzuci 20% - to wystarczy, zeby zmienic prawo i konstytucje.  

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
0

mikolaj

#1486359

Żadnych kresek grubych czy cienkich ani stołów z kantami czy bez - już być nie powinno. Czy nie będzie...? Chciałbym mieć pewnośc Autora tekstu. Moim zdaniem niestety częśc aparatu PiS już mruga porozumiewawczo do "konserwatystów" w PO...pomysl z dodaniem pytan do referendum ratuje przecież skompromitowana sitwę. a uciekinierzy odnajdą się u Gowina czy Ziobry - w Zjednoczonej Prawicy...jak zdrajca Paweł Kowal np. Obym się mylił...

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
0

Yagon 12

#1486339

https://youtu.be/RlBBFUUd4WY

 

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
0
#1486449

czasy oczywiscie. Trudno zobie wyobrazic, zby niedozywieni niewolnicy budowali piramidy czy wielkie swiatynie - organizacja tych budow zatrudzniajacych setki tysiecy ludzi byla na pewno sporo lepsza - niz naszych autostrad.

Budowniczy musieli dbac takze o ludzi - bo orzeciez naplyw niewolnikow byl ogranicziny - a przyuczenie nowych do pracy wykwalifikowanej - wcale nie takie proste - dobry wlasciciel szanuje nawet niewolnika...

Polskim elitom brakuje szacunku do ludzi - zwlaszcza do prostych ludzi, pracujacych ciezko za male pieniadze - z perspektywy Warszawy i bliskosci "zlobu" moze wyglada smiesznie, ze ktos... pracuje za 6 tys. zl.

Coz - nie czytaja ministry rocznika ststystycznego - bo wiedzieliby, ze za duzo mniejsze pieniadze pracuje 90% Polakow.

Elity oderwaly sie od spoleczenstwa, wybudowaly mur - i nie jest to zjawisko nowe, ktore mozna przypisac tylko PO - przeciez slawne powiedzenie o "przypadkowym elektoracie" pochodzi jeszcze z lat 90-tych.

Dlatego dzisiaj rzadzace elity wprost uwazaja, ze utrata przez nich wladzy bedzie... zamachem stanu - deklaruje to czolowy dziennikarz III RP na lamach poczytnego tygodnika. Czy przypadkiem okreslanie procedur demokratycznych "zamachem stanu" nie powinno byc karalne?

Jak widac - w PO raczej dzisiaj - mimo deklaracji- nie za bardzo troszcza sie o Polskie - ale o pieniadze, uklady, dojscia i stanowiska. Oby tylko jesienia doszlo do tego "zamachu stanu" - a dzisiejsze elity pojda w wiekszosc w odstawke.... oby.  

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
0

mikolaj

#1486357