Po co ta konferencja? Po co ten cyrk?

Obrazek użytkownika jazgdyni
Kraj

Żołnierze II Rzeczpospolitej, a już oficerowie w szczególności, znani byli na całym świecie ze swojego honoru, dumy i godności. Oprócz wojskowej przysięgi, ich życiem rządził Kodeks Honorowy. Nawet jeszcze w XX wieku pojedynkowali się, choć było to zabronione.

Nierzadko zdarzały się też samobójstwa...

Najczęściej spowodowane manipulacjami polityków i władzy. A już zdecydowanie wtedy, gdy ich patriotyzm wystawiono na próbę.

 

W roku 1942 w Nowym Jorku, samobójstwo popełnił , skacząc z okna, generał Bolesław Wieniawa – Długoszowski. To był nie byle kto – prawdziwy Dyletant i miłośnik życia. Znawca kobiet, koni i "hucznej zabawy". Przez krótki czas nawet desygnowany na następcę prezydenta RP. Postać niesłychanie atrakcyjna, popularna i ważna. Najbliższy człowiek marszałka Piłsudskiego.

Odsunięto go, w skutek intryg na górze, oraz jako symbol sanacji, od walki o Polskę. To wystarczyło dla prawdziwego Polaka – oficera by popełnić samobójstwo.

 

Parę lat wcześniej, w sierpniu 1939 roku, z identycznych powodów, na cmentarzu w Krakowie popełnił samobójstwo ktoś niesłychanie mi bliski, jeden z najwybitniejszych polskich pilotów, prawdziwy as przestworzy, pułkownik Jerzy Kossowski. Ten człowiek, będący chlubą Grodna, a którego zdjęcie oglądałem codziennie w domu rodziców, w pięknym mundurze i z masą orderów, powrócił do Polski z Francji z Błękitną Armią Hallera. Awanse jego były błyskawiczne. Został nawet szefem Departamentu Lotnictwa w Ministerstwie Spraw Wojskowych. Był głównym oblatywaczem PZL, a także dowódcą słynnego 11 Pułku Myśliwskiego, stacjonującego w Lidzie, sto kilometrów od Grodna.

11 Pułk Myśliwski praktycznie składał się z samych asów. Ich wyczyny sławiły polskie lotnictwo na całym świecie. Płk Kossowski świetnie sobie radził z tymi ambitnymi indywidualistami i utalentowanymi pilotami. Bardzo to nie podobało się w Warszawie. Generał Ludomił Rayski, facet, który rozłożył przed wojną polskie lotnictwo na łopatki, za co zresztą był sądzony przez Sikorskiego w czasie II WŚ, a który tuż przed wojną pełnił stanowisko dowódcy Lotnictwa, odmówił płk Kossowskiemu, którego prywatnie szczerze nienawidził i zazdrościł mu międzynarodowej renomy, powrotu do wojska, by bronić ojczyzny przed zbliżającą się wojną.

Zrozpaczony Jerzy Kossowski 6-tego sierpnia 1939 w 25 rocznicę wymarszu I – Kadrowej, strzelił do siebie. Zmarł w szpitalu.

 

Te dwa przykłady świadczą dobitnie, jak ważny w życiu polskiego oficera był honor, godność i duma. To wówczas jeszcze ciągle byli rycerze.

 

To niestety skończyło się po II Wojnie Światowej. Sowiecki element, przywieziony ze wschodu, z Berlingiem i Rokossowskim na czele nic już niestety nie miał do czynienia z honorem, czy rycerskością.

 

 

Z obowiązku patriotycznego obejrzałem wczoraj w TV konferencję prasową prokuratury wojskowej, gdzie trzech, wysokiej rangi wojskowych: dwóch pułkowników, i co mnie najbardziej wq..a, komandor w granatowym, jak mój mundurze (tylko mój marynarki handlowej), udowadniali przez godzinę, że honor, godność i duma niestety są obce, mam nadzieję, że tylko niektórym, tym na moskiewskim łańcuchu.

Oficer nie musi być już dłużej prawym, nieskazitelnym rycerzem.

 

Oficer Wojska Polskiego może już teraz być świnią. Albo nawet błaznem, jak szef BBN generał Koziej, skaczący wokół Komorowskiego, gdy ten pokrzykuje na niego – Chono tu szogun! Lub ten pułkownik, co się postrzelił w policzek symulując próbę samobójstwa. I wszyscy oni wcale tą podłością i śmiesznością się nie przejmują.

 

Obserwowałem więc wczoraj tych trzech niegodnych, niehonorowych wyższych oficerów, wyszczekanych, a jakże, jak wszystkie papugi, którzy w obecnej przykrej sytuacji kraju, swobodnie mogą kłamać, mataczyć, obrażać starszym stopniem poległych kolegów, obrażać rodziny zabitych i zachowywać się jak najgorsze chamstwo z folwarków.

 

I zastanawiałem się po jaką cholerę zwołano tą konferencję prasową?

Uważam, że tylko w jednym celu – celu propagandowym i by nadal mącić Polakom w głowach. Absolutnie nic nowego nie usłyszeliśmy. Pięć lat pracy polskiej prokuratury zatoczyło koło i powróciło do wniosków generał Anodiny, oszczerczyni Polski, która za swój raport, po przekroczeniu naszej granicy powinna być natychmiast aresztowana i postawiona przed sądem. No więc tak, jak u Anodiny, generał Błasik ponownie jest w kokpicie. Jak dalej tak pójdzie, to zapewne na następnej konferencji prokuratury usłyszymy znowu, że jednak generał Błasik był pijany. Krąg się zamknie.

 

Po co więc zwoływać na początku kwietnia konferencję prasową, jeżeli  nie ma się absolutnie nic nowego do powiedzenia? Ano po to, że by zneutralizować niewątpliwy impakt, jakie będą miały dwa wydarzenia: - opublikowanie wkrótce książki niemieckiego dziennikarza śledczego, Jurgena Rotha, który już wzbudza sensację i paniczny niepokój polskich władz, gdyż  niezależnie od kogokolwiek w Polsce publikuje swoją książkę, gdzie główną tezą jest: " Według niemieckich służb Smoleńsk to nie wypadek. Użyto materiałów wybuchowych."; drugim wydarzeniem, które usiłowano zneutralizować, tą kabaretową konferencją prasową jest zbliżająca się okrągła piąta rocznica 10 kwietnia, oraz raport z nowymi ustaleniami, który minister Macierewicz obiecał 10-tego opublikować.

Takie sprawy, według ważnych zasad ustalonych jeszcze przez Dzierżyńskiego i jego czekistów, należy wyprzedzająco przykryć, ośmieszyć i zbagatelizować.

Tego ohydnego planu, jakim była wczorajsza konferencja prokuratury wojskowej, najprawdopodobniej wysmażona w kacapskich łbach wsiowego ramienia sowieckiego wywiadu, nie dałoby się zrealizować w II Rzeczpospolitej. Oficerowie po kolei strzelali by sobie w łeb, lub natychmiast zwalniali się ze służby.

Lecz, jak już powiedziałem, w III RP można być świnią w oficerskim mundurze.

 

Niecałą godzinę po konferencji, Antoni Macierewicz obrócił w pył przedstawione wnioski tzw. ekspertów, zaprezentowane przez akrobatyczne trio kabareciarzy. Pokazał fakty i dowody; wskazał idiotyczne kłamstwa prokuratury. Ośmieszył doszczętnie cała tą konferencję. I to mimo bezczelnych, chamskich i głupich pytań funkcjonariuszy propagandy, którzy uważają się za dziennikarzy. A którzy milczeli, jak barany w czasie prokuratorskiej konferencji i pytań nie mieli.

 

Każdy zdrowy człowiek, nawet o dosyć przeciętnym ilorazie IQ i z dosyć logicznym umysłem, nie powinien mieć najmniejszych wątpliwości – konferencja prasowa prokuratury wojskowej była podłą wrzutką, cyrkiem dla głupich i hańbiącym aktorów w mundurach, jarmarcznym widowiskiem.

 

A wszystko to w imię hasła wyborczego kandydata na prezydenta Bronisława Komorowskiego: - Zgoda buduje!







.

Ocena wpisu: 
5
Twoja ocena: Brak Średnio: 4.9 (głosów:23)

Komentarze

ale myślę że oddaje istotę rzeczy; czy mozna spodziewać się honorowego zachowania od pułkownika który lata po mieście z reklamówką albo w wymiętych i nie wyprasowanych portkach niesie bielizną do magla?

Przed wojną nie wskazane było aby oficer od porucznika wzwyż korzystał z komunikacji publicznej dla nich były dorożki i taksówki., to była elita pod każdym względem , nawet takim wydaje się banalnym.

Podoba mi się!
14
Nie podoba mi się!
0

hobo

#1471521

Witaj

 

Bo to już nie są oficerowie z tradycjami. Czy szkoły oficerskie uczą jeszcze wartości, kultury i honoru?

Ci ludzie mają tylko to, co wynieśli z domu. A jakie to były domy? Wystarczy tylko popatrzeć na te często prymitywne postacie.

 

Pozdrawiam

Podoba mi się!
13
Nie podoba mi się!
-1

JanuszK

Za zaproszeniem   https://klubdyletantow.blogspot.com

 

 

 

 

#1471532

Witam

Miałem szczęście będąc w wojsku służyc przez pół roku pod kierownictwem płk Stanisława Skalskiego w DWL.

Poruczono mi w wojsku prace kreślarza. Do prac w Dowództwie Wojsk Lotniczych byłem delegowany z JW 1136 w Warszawie gdzie służyłem. Trafiłem akurat pod skrzydła wówczas jeszcze pułkownika Stanisława Skalskiego, który odpowiadał między innymi za sposób szkolenia pilotów. Moim zadaniem było przygotowywanie plansz poglądowych wg koncepcji Pułkownika Skalskiego i wykonywanie innych prac zleconych wymagających umiejętności plastycznych.

Dlaczego o tym wspominam. Otóż według mnie Pan Pułkownik S.Skalski był typem żołnierza wyznającego etos rycerski. Był to przemiły, schludny, bardzo cierpliwy człowiek, nigdy nie unosił się nerwami. Nie słyszałem by kiedyś przeklął. O nikim nie wyrażał się źle pomimo ogromnych prześladowań jakie przeszedł w czasach PRL. Większą estyme przejawiał względem żołnierzy poborowych niż zawodowych.

Wyżsi oficerowie z DWL przy nim zachowywali sie poprawnie, ale gdy Go nie było, bywało różnie - na ich niekorzyść.

Pozdrawiam

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
0
#1471783

Nie tak dawno rozmawiałem za pośrednictwem komunikatora Skype z jednym z naszych Niepoprawnych komentatorów, notabene bardzo sympatycznym Użytkownikiem naszego portalu, z którym znam się od dobrych 3 lat. Ponieważ jest on bardzo dobrze zorientowany w sprawach dotyczących Wojska Polskiego, w owej rozmowie wyraziłem oburzenie, że dzisiejsi żołnierze zawodowi wstydzą się polskiego munduru, skoro na ulicach nie widuję ich w mundurach. A mieszkam w mieście, w którym jest zlokalizowana WKU, garnizon oraz wyższa szkoła oficerska. 

Mój rozmówca wyjaśnił mi, że tu wcale nie chodzi o wstyd, a o... rozkaz "naczalstwa" z MON-u, którym "tajne/poufne" zakazało żołnierzom chodzenia w mundurach poza jednostką wojskową.

I niech jakiś wazeliniarz cwaniak z MON-u mi nie pieprzy, że to w ramach... oszczędności w armii! Tu chodzi o to, by społeczeństwo przyzwyczajać do nie oglądania polskich mundurów, orzełków na czapkach itp., by nie wzniecać poczucia polskości i powrotu odruchów patriotycznych.

 

Pozdrawiam,

   

Podoba mi się!
8
Nie podoba mi się!
0

___________________________
"Pisz, co uważasz, ale uważaj, co piszesz". 

© Satyr


 

#1471640

To tylko jedna strona medalu. Bo czy honor można przeliczyć na pieniądze?

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
0

Stasiek

#1471738

Ostatnio gdy jeden taki mundurowy chciał popełnić samobójstwo, to z przyłożenia sobie paszczę na wylot przestrzelił. Może lepiej, że oni nie wpadli na taki pomysł, bo to grozi przypadkowymi ofiarami.
Tutaj już żadne komisje nie pomogą. Będzie tak jak z Sikorskim. Wiecznie tajne.

Podoba mi się!
8
Nie podoba mi się!
-1

              

#1471524

... wyrokuje :

  // Będzie tak jak z Sikorskim. Wiecznie tajne. //

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

....pożyjemy, zobaczymy,  szan. Pacyno.

"KATYŃ" ,  też miał być - wiecznie tajny. A jednak ?!.......

Podoba mi się!
13
Nie podoba mi się!
-1
#1471526

Katyń się "odtajnił" gdy weszły tam zwarte kolumny SS i Wehrmachtu, na co dziś bym nie liczył. Inna sprawa, że dla Sowietów, Katyń był "prozą życia codziennego", dlatego oni nawet nie specjalnie starali się to ukryć. Tutaj sprawa ma się nieco inaczej.
Najsmutniejsze jest to, iż nadal nie wiemy dlaczego do tego doszło. Gdy się dowiemy dlaczego, sprawcy sami ukażą swe oblicze.

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
-2

              

#1471530

Witaj

 

jeżeli jest to, jak podejrzewam, wspólna robota Anglików i niechętnych Sikorskiemu Polaków, żeby się przypodobać Stalinowi, to nie dowiemy się nigdy.

 

Serdeczności

 

Ps. Ty niewątpliwie coś wiesz o honorze polskiego oficera. Generał Stanisław Sosabowski był jednym z ulubionych bohaterów mojego ojca, tak, ze nazwisko jest mi znane z lat chłopięcych.

Podoba mi się!
7
Nie podoba mi się!
-1

JanuszK

Za zaproszeniem   https://klubdyletantow.blogspot.com

 

 

 

 

#1471537

Komisje związane z tą władzą napewno nie pomogą. Ta władza nie jest niepodległa i jak widać, mimo szcekania przed kamerami, ciągle musi wykonywać polecenia Kremla.

Póki oni są, to się nic nie dowiemy.

Tylko, jak się władza zmieni na sprawiedliwą, to sporo pójdzie siedzieć. Dlatego będą kłamać do końca, z nadzieją, że biedny naród to kupuje.

 

Pozdrawiam

Podoba mi się!
9
Nie podoba mi się!
0

JanuszK

Za zaproszeniem   https://klubdyletantow.blogspot.com

 

 

 

 

#1471534

Dlatego narod wyjdzie z bronia! Dosc strzelania przez pacholkow tej mafii do ciezko pracujacego narodu ,oplacanego kopiejkami! Te fasade wywalimy na smietnik historii! Wszyscy tak mysla,ale sie boja! My to ruszymy,a potem ,jak lawina! Kochajmy Polske! Bo Polska to MY!

Podoba mi się!
9
Nie podoba mi się!
0

ronin

#1471536

Witaj

 

Czekam na ruszenie tej lawiny z utęsknieniem.

Jak długo mozna żyć w wychodku?

 

Pozdrawiam

Podoba mi się!
9
Nie podoba mi się!
0

JanuszK

Za zaproszeniem   https://klubdyletantow.blogspot.com

 

 

 

 

#1471540

Jeszcze w żadnym państwie unijnym nie było takiego przypadku, aby po wyborach pozamykano jakichś winnych. U nas też tak nie będzie. UE jest organizacją gwarantującą wszystkim euroentuzjastycznym politykom ograniczoną nietykalność. Za zdradę, korupcję etc w UE się nie idzie do więzienia, chyba że ktoś kombinuje na własną rękę i nie chce się dzielić.
Jakoś nie widzę większej szansy na zmianę władzy, gdyż PiS nie zdobędzie 51% mandatów. Bądźmy realistami.

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
-2

              

#1471551

Koniec traktowania ub =cji ,jako partnera rozmow! To sa bandyci razem z Dukaczewskim! Nie unikna kary nowych Polskich Sadow! Nie mamy czasuy na lata! Wszystko w kilka miesiecy! Zdrajcy na szafot!

Podoba mi się!
7
Nie podoba mi się!
0

ronin

#1471572

@pacyna

Berlusconi został skazany i ukarany.

Fakt, że na śmieszną karę, ale to Włosi i stary dziad.

 

Pozdrawiam

Podoba mi się!
9
Nie podoba mi się!
-1

JanuszK

Za zaproszeniem   https://klubdyletantow.blogspot.com

 

 

 

 

#1471576

Dukaczewskiego posadzimy na lawie,albo kolo lawy!

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
0

ronin

#1471587

Pytasz: "Po co ta konferencja?".

Po katastrofie samolotu Germanwings
i podejrzeniu pilota Andreasa Lubitza
o celowe doprowadzenie do katastrofy,
pojawiło się w przestrzeni medialnej hasło
"Uwaga na pilotów samolotów!".

Jest to doskonała okazja,
by ponownie oskarżyć polskich pilotów
o spowodowanie katastrofy.

Pozdrawiam.
dratwa3

Podoba mi się!
11
Nie podoba mi się!
0

http://ratujlasy.niepoprawni.pl/

#1471529

Witam

 

Bardzo ciekawe spostrzeżenie!

Nie brałem tego pod uwagę. Rzeczywiście powstał klimat, aby podważyć zaufanie do jakości pilotów.

Wczorajsza konferencja była całkowitym oskarżeniem poczynań i kwalifikacji pilotów.

Moze to też byli samobójcy w depresji?

 

Pozdrawiam

Podoba mi się!
9
Nie podoba mi się!
0

JanuszK

Za zaproszeniem   https://klubdyletantow.blogspot.com

 

 

 

 

#1471535

Zgadzam się z Tobą. Zwłaszcza, że konferencja "wyskoczyła" nagle.

Jeśli chodzi o pilota niemieckiego samolotu; to widać, że chyba wrabiają faceta.

Jest dziwna sytuacja. Przypisują mu chorobę psychiczną wskazując nawet klinikę, w której był leczony.

Klinika ta zażądała sprostowania, ponieważ takiego pacjenta z takim schorzeniem nie mieli.

Dziwne, że w jego domu znaleźli nawet...porwane recepty na leki psychotropowe i zwolnienie lekarskie.....

Przeszukania dokonali w dniu katastrofy a informację o znalezisku podali z dwudniowym opóźnieniem.

Dziwne też, że od pierwszego dnia nie mogą znaleźć  partnerki pilota....

Dziwne, że rodzice pilota są na miejscu katastrofy i NIKT z nimi jeszcze nie rozmawiał....

Ciekawe, czy jeszcze żyją.....

Dziwne, że piloci samolotu pokłócili się kilka minut po wylocie z Barcelony i zdenerwowany kapitan statku powietrznego po awanturze zostawił za sterami zdenerwowanego młodego pilota i beztrosko wyszedł sobie do toalety.

(Awantura też PODOBNO była na lotnisku Okęcie przed wylotem 10 kwietnia 2010r., jak biegli stwierdzili odczytując z ruchu warg oficerów będących przy trapie!!!!!)

Sporo podobieństw jest w tych  katastrofach.

Podoba mi się!
8
Nie podoba mi się!
-3

bursztyn

Nic bardziej groźnego, niż głupi przyjaciel.
Lepszy byłby mądry wróg.
/Jean de Lafontaine/

#1471541

Droga Szacowna Pani ,patrzac z perspektywy minionych lat, stwierdzam ,ze tylko seria z kalacha wyprostuje ich poglady! Poglady,to jest placa!!.Koniec Droga Pani , Nie mamy czasu,asby gonic gnidy! 

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
0

ronin

#1471599

 

 

Nie dam za to złamango szeląga

// znać kogoś bardzo dobrze, zwłaszcza z nie najlepszej strony’; zwrot. Szeląg – drobna moneta miedziana bita masowo przez Tytusa L. Boratiniego (XVII w.), od jego nazwiska zwana boratynkami. Boratini był Włochem, nadwornym architektem króla Jana Kazimierza i dzierżawcą jego mennic. Olbrzymia emisja szelągów, monet o kursie wyznaczonym powyżej ich realnej wartości, miała pomóc w wypłaceniu zaległego żołdu dla wojska, ale zamiast tego – wywołała inflację, czyli pieniądz stracił na wartości.//

 

Podoba mi się!
13
Nie podoba mi się!
0
#1471538

Witaj

 

Bardzo dużo z nich ma dziwne, najprawdopodobniej nadane, a nie rodowe nazwiska. Widocznie jest coś do ukrycia.

Jest węc, jak piszesz Szeląg, był Buła. Laszko, Muś, Cesarski, Chocha, Dęga, Dziadura, Komar, Kufel, Marchewka, Oliwa,Pióro, Ryba, Waryszak i Wytyczak - wszyscy generałowie wojska polskiego (po II WŚ) !!!

 

Waro sobie zresztą zajrzeć tutaj:  http://pl.wikipedia.org/wiki/Genera%C5%82owie_Wojska_Polskiego

I zobaczyć, jacy to byli polscy generałowie za rozbiorów, w czasie I WŚ, w czasie II RP i po II WŚ.

 

Pozdrawiam

Podoba mi się!
7
Nie podoba mi się!
0

JanuszK

Za zaproszeniem   https://klubdyletantow.blogspot.com

 

 

 

 

#1471546

"dziwne" nazwiska 

ps.

ale Kufel dobrze mi się kojarzy;-))))))))))

Podoba mi się!
9
Nie podoba mi się!
0
#1471550

To byli generałowie - kolejno: gen Baryła, Kufel, Oliwa i Żyto.:) Wszyscy w czasach stanu wojennego za czasów Jaruzela. Niemniej te nazwiska wyglądają na nadane. Zresztą nie tylko te. Proszę zwrócić uwagę na nazwiska w filmie, sztuce i ogólnie w tzw. showbussiness`ie. Niektóre nigdy nie występowały w spisie nazwisk polskich.

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
0

rumjal

#1471644

Zkwituje jednym zdaniem! Czerwone sowiewckie  psy,ktore jednak osadzimy,albo rostrzelamy w imie Rzeczp[ospolotej!! Pozdrawiam!

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
0

ronin

#1471582

Prokuratura Wojskow ato pokacapska agentura ktora nie zostala rozwiazana jak sluzby i ciagnie sie jak smrod starych kacapskich onuc po Polsce.
Najawiksze scierwa jakie gdzies przepadly to Parulskii i Janiscki pacholki kacapskie wyjatkowe mendy, nagrodzone przez WSIoka Komorusa za tuszowanie zamachu smolenskiego nominacjami generalskimi.

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
-2
#1471641

... napisałem dość długi (126 zwrotek) wierszowany "Najnowszy niekontrolowany zarys historii Polski". "Dzieło" to miało typowy wydźwięk satyryczny, coś na wzór tekstów, jakie obecnie pisze Marcin Wolski. Tamże napisałem między innymi tak, cytuję z pamięci, bo jedyny egzemplarz napisany odręcznie skonfiskowała mi SB-ecja podczas jednego z wielu "kipiszów" w mieszkaniu:

 

„Spawacz” z WRON-ą zapewne na skutek „odnowy”

powołali jeszcze jeden „kumitet”… przeciwalkoholowy.

Abstynencja miała być jego domeną niezbitą,

a przewodniczyli generałowie:... Baryła, Oliwa i Żyto.

 

Pozdrawiam,

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
0

___________________________
"Pisz, co uważasz, ale uważaj, co piszesz". 

© Satyr


 

#1471643

Jeszcze poczekajmy na książkę niemieckiego autora.

Zobaczymy, bo możliwe, że jest to też "zbieg" okoliczności i nie wiadomo, jaki jest jej cel i jakie będą skutki.

Czy to uczciwe zamiary, czy kolejna gra.

Musimy liczyć na intuicję i własny rozsądek, by nie dać sobą dalej manewrować.

Media i politycy ogłupiali Polaków wystarczająco długo.

Media - za wielkie pieniądze wypłacane im przez polityków, którzy nas przez wiele lat grabili, a w konsekwencji doprowadzili Polskę do ruiny, a Polaków wpędzili w nędzę robiąc z nich niewolików w €-pejskim obozie pracy.

 

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
-5

bursztyn

Nic bardziej groźnego, niż głupi przyjaciel.
Lepszy byłby mądry wróg.
/Jean de Lafontaine/

#1471544

Witam

 

Raczej nie podejrzewałbym niemieckiego dziennikarza o jakąkolwiek grę.

Gdyby miano się nim posłużyć, to niemieckie służby miałyby jakiś cel, by pogrążać polskie władze i Rosję Putina.

 

Jak na razie takiego celu nie widzę.

 

Pozdrawiam

Podoba mi się!
8
Nie podoba mi się!
-2

JanuszK

Za zaproszeniem   https://klubdyletantow.blogspot.com

 

 

 

 

#1471548

Edycja książki niemieckiego autora też jest z zaskoczenia.

Czy to nie jest zastanawiające?

Dlaczego tak nagle? Dlaczego nie wiedzieliśmy, że jest w trakcie pisania?

Obawiam się jednak, że znowu inni grają naszymi emocjami.

Obym się myliła.

 

 

Pozdrawiam.

 

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
-5

bursztyn

Nic bardziej groźnego, niż głupi przyjaciel.
Lepszy byłby mądry wróg.
/Jean de Lafontaine/

#1471552

Witaj

Mój czarny scenariusz właśnie się spełnia - pisałam już o tym na NB. W Polsce do władzy szykuje sie "partia komoruska",  więc pozostałe "stronnictwa" w tym "niemieckie" nic bez walki nie oddadzą. Jesteśmy właśnie świadkami zażartej wojny wewnątrz POgłowia, gdzie afera taśmowa i inne kompromitujące zdarzenia byłych ministrów są widocznym objawem tej wojny.

Prawdopodobnie, smoleńska tragedia będzie także polem  walki o władzę.

Podoba mi się!
9
Nie podoba mi się!
0

Ula

 

#1471556

Witaj

 

A tu się z tobą kompletnie zgdodzę. Frakcje i metropolie kondominium zażarcie walczą ze sobą. Pisałem zresztą o tym, zaznaczając, że chyba, jak zwykle, służba cywilna walczy z wojskówką. Stąd ten Dukaczewski codziennie w telewizji, stąd też pewnie gwałtowne zmiany na NEonie24 i parę innych symptomów.

Komorowskiego bez wątpienia jedni bronią, a drudzy wpuszczają w maliny.

 

Pozdrawiam

Podoba mi się!
7
Nie podoba mi się!
0

JanuszK

Za zaproszeniem   https://klubdyletantow.blogspot.com

 

 

 

 

#1471579

Ano po to, aby sprowokować opozycję do reakcji.

Komorowski oprócz sloganów, którym zresztą sam zaprzecza, nie jest w stanie pokazać nic, bo ani nie ma dobrych wobec Polski intencji, ani nie jest w stanie wnieść nic, co - w zgodzie z nakazami jego obozu - mogłoby zagwarantować Polsce "zgodę i bezpieczeństwo".

Trudno się bowiem od kogoś, kto duchem o ciałem wspiera WSI, spodziewać czegokolwiek dobrego.

Obserwując to, co dzieje się dziś w mediach, nie sposób nie dojść do wniosku, że ani berlińsko-kremlowski obóz rządzący Polską, ani jego propaganda, nie kryją się już z ewidentnymi manipulacjami i kłamstwami.

Działają na wzór sowiecki - w żywe oczy kłamią w mediach, wiedząc, że skoro są w posiaadniu niemal 100% rynku medialnego w Polsce, nikt nie jest w stanie owym kłamstwom przeciwdziałać.

Polacy są niestety na tyle głupim i bezkrytycznym narodem, że dla spokoju ducha i sumienia, wbrew sobie wierzą w propagandowe brednie.

W razie, gdyby przestali wierzyć i tak jest w odwodzie, przygotowana na zwycięztwo Komorowskiego PKW...

Podoba mi się!
10
Nie podoba mi się!
0

pozdrawiam,

Harpoon

#1471577

Witam

 

Bardzo logiczne i rozsądne przemyślenia. Tez mam podobne.

 

Pozdrawiam

Podoba mi się!
7
Nie podoba mi się!
0

JanuszK

Za zaproszeniem   https://klubdyletantow.blogspot.com

 

 

 

 

#1471580

 

Szef Wojskowej Prokuratury Okręgowej w Warszawie płk Ireneusz Szeląg (C), jego zastępca płk Ryszard Filipowicz (L) i p.o. rzecznika prasowego Naczelnego Prokuratora Wojskowego ppłk Janusz Wójcik (Fot. Radek Pietruszka / Polska Agencja Prasowa)

 
 
 
Znów zły szeląg rżnie głupa 
jak już robił to wcześniej
Teraz dwóch koło siebie ma kumpli.
Cała trójka pajaców jak cyrkowa trupa:
 
mundurowe błazny - idioci.
 
Piąty rok już mija - oni ciągle to samo.
głupsi bardziej, 
niż z wiekiem mądrzejsi.
Ciągle kłamstwem nas karmią,
PRAWDĘ 
mają w pogardzie !
szeląg zły i WSIowe 
armiejcy.
 
komoruskie badziewie !  polska zdaje egzamin
polska ich !
 
to nie nasza jest polska.
 
MAKiem sypią PO oczach,
bulem kit NAM wciskają 
No i myślą, że g...no ktoś kupi.
Koniec wasz coraz bliższy,
łotry staną POd ścianą !
 
POLSKA 
skórę bandyci wam złupi.
 
 

 

 

Szef Wojskowej Prokuratury Okręgowej w Warszawie płk Ireneusz Szeląg (C), jego zastępca płk Ryszard Filipowicz (L) i p.o. rzecznika prasowego Naczelnego Prokuratora Wojskowego ppłk Janusz Wójcik (Fot. Radek Pietruszka / Polska Agencja Prasowa)

 

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
0
#1471581

Witaj

 

We mnie też wzbudzili wściekłośc i pogardę.

I nie tylko w nas.

Ogrom ludzi jest oburzonych na takie kacapskie zagrania.

To jest prawdziwa hańba w Polsce.

 

Pozdrawiam

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
0

JanuszK

Za zaproszeniem   https://klubdyletantow.blogspot.com

 

 

 

 

#1471589

POkazują POprawnoś POlityczną, jak im zagra WSI, czy GRU i KGB.

Wolnej Polsce, była by degradacja do szeregowego, i pluton egzekucyjny.

Kacapskie zdrajcy, nie mający honoru, nie dostali by szans, na strzelenie sobie w ten POruski łeb, to jest zarezerwowane dla Polskich oficerów.

Podoba mi się!
9
Nie podoba mi się!
0
#1471590

szelągiem

WSIsnąć można wszystko, 

każdom głupotem,

każden kit !

Liczne jest WSIowe tofaszystwo !

wciąż !

w priwiślańskim krasnom zwiezdom

lśni :

 

 

wciąż komoruskie łgarze łgają.

matoł był łgarzem, kopara też .

"Litwina" ze WSI

parasol mają

zły szeląg łże !

załgana sitwa komoruska

jest !

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
0
#1471649

od juz 14 =stu lat mieszkam wysoko w gorach! Kastowice to juz legenda ! Hobby krotkofalarstwo,mam licencje i rozmawiam z calym swiatem! Kocham Polske i  nie moge przejsc obok!

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
0

ronin

#1471594

Byłem też zawodowym radiooficerem. Titawa mnie wykańczała.

Przy długich tekstach (codzienna gazetka - tempo ok. 100/min) po prostu zasypiałem.

 

Pozdrawiam ( dałbym 73, albo 76, ale to było 30 lat temu i swiadomie kompletnie zapomniałem).

 

Pozdrawiam

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
0

JanuszK

Za zaproszeniem   https://klubdyletantow.blogspot.com

 

 

 

 

#1471611

to moze być i 88

Pozdr.

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
0

hobo

#1471615

gdzieś zagosPOdarować

 

pzdr

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
0

antysalon

#1471596

z dobrze poinformowanych żródel wiadomo ,że pra ...... dziadek szeląga był też wojskowym w stopniu płk.  nazwisko .... Kuklinowski ......

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
-1

orgi

#1471603

To są wybitni bolszewicko-rosyjscy specjaliści od organoleptycznych badań komputerów pokładowych samolotów...
.
Od poniedziałku do czwartku we wrześniu 2011 roku, a więc w ciągu 4 dni — grupa 4 (słownie czterech) osób: 2 prokuratorów i 2 biegłych — przebadała w Moskwie "kilkadziesiąt przedmiotów, elementów wyposażenia samolotu".

  • Powtórzmy, że grupa ta badała kilkadziesiąt przedmiotów, w tym bardzo skomplikowane elektroniczne urządzenia jak: komputery nawigacyjne, elementy awioniki, układy sterowania i zegary pokładowe z Tu-154M. Z tego wynika, że czasu na te "badania" mieli akurat tyle, aby wziąć jakieś urządzenie do ręki, pomacać i powąchać... i wziąć do "badania" następne... [sic!]

.
Czy rzeczywiście ta organoleptyczna banda specjalistów-idiotów z prokuratury uważa całe społeczeństwo za gromadę głupków, którzy przełkną każde typowe bolszewicko-geobbelsowskie propagandowe łgarstwo rosyjskiej agentury w NPW czy agenturalnego rządu PO.
.
Informując o zakończeniu misji, mjr Sej powiedział dziennikarzom, że przebadano:

  • "kilkadziesiąt przedmiotów, elementów wyposażenia samolotu". Chodziło o urządzenia elektroniczno-nawigacyjne, w tym komputery nawigacyjne, elementy awioniki, układy sterowania i zegary pokładowe. Prokurator oświadczył, że zrealizowano założony plan i zebrano bogaty materiał dowodowy."

* * * * * * * * *

  • Jak widać, członkom tej grupy genialnych idiotów do spraw organoleptycznych badań lotniczych urzadzeń nawigacyjnych oraz komputerów — wystarczy, że po szklance rosyjskiego spirytusu spojrzą na komputer czy inne urządzenie elektroniczne — i je pomacają i/lub powąchają… I w ten sposób mają już dokonane wszystkie konieczne badania…
  • Oraz "bogaty materiał dowodowy"... [sic!]

 

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
0

Przemoc nie jest konieczna, by zniszczyć cywilizację. Każda cywilizacja ginie z powodu obojętności wobec unikalnych wartości jakie ją stworzyły. — Nicolas Gomez Davila.

#1471605

Witaj

 

Dodam jeszcze jeden fakt. Żeby zostać ekspertem, trzeba mieć koniecznie międzynarodową renomę i dodatkowo być wyszkolonym w odpowiednich procedurach i analizach. Często współpracuję, z międzynarodowymi ekspertami towarzystw klasyfikacyjnych (oni wydają papiery homologacyjne dla każdej jednostki pływającej)  jak Lloyd, Det Norske Veritas, czy amerykański ABS. Mimo niewątpliwie ogromnej wiedzy, jaką posiadają, ściśle ze mną współpracują, bo ja po prostu znam swój projekt od podszewki. Realizując na przykład taki program testów FMEA (Failure Mode and Effects Analysis - analiza skutków awarii krytycznych urządzeń), dosotaję od nich zakres testów, przygotowuję je i razem obserwujemy efekty uszkodzeń.

Jak widac to nie jest proste, by zostać ekspertem, np. dlatego, że ma się wiedzę akademicką. Doktorzy u mnie Master of Science and Ph.D. często okrętują jak zwylki praktykanci by spotkać się z problemami na żywo.

Tymaczasem prokuratura wystawia, bez prezentacji anonimowych "ekspertów", często z tytułami, którzy maja wyłacznie wiedzę praktyczną i ewentualnie laboratoryjną - np ze złamaniami, zerwaniami i odkształceniami materiałów mieli do czynienia wyłacznie w Laboratorium Wytrzymałości.

Żyjemy podobno w wolnym, demokratycznym kraju o potencjalnej transparentności. Mam prawo i obowiązek domagać się dokładnej informacji o każdym ekspercie. Tym bardziej rządowym, a jeszcze bardziej wobec tak ważnej i tragiicznej sprawy.

 

A tymczasem rząd, prezydent, prokuratura, sądy i jeszce inne władze, mają nas w głębokiej dupie, kompletnie lekceważą i mają za stado baranów, którym mozna każdą ciemnotę wcisnąć. teoretyczni kontrolerzy władzy, czyli media, są kupieni albo sterroryzowani i idą na pasku władzy. Powiedzą, co władza chce, żeby powiedzzieli.

 

Dlatego napisałem, że to kabaret. I to kiepski

 

Pozdrawiam

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
-1

JanuszK

Za zaproszeniem   https://klubdyletantow.blogspot.com

 

 

 

 

#1471610

To wielkie szczęście , ze mamy w Polsce takiego Człowieka jak Pan Antoni. Nie widze nikogo kto by potrafił tak jak On to robi , zająć się sprawą zamachu Smoleńskiego. To Człowiek głębokiej wiary w to co robi.

Podoba mi się!
7
Nie podoba mi się!
-1
#1471616

To święta prawda, jestem pewien, że historia nada Macierewiczowi tytuł Świętego Inkwizytora albo świętego Jerzego walczącego ze smokiem kacapskiej sfory.

 

Pozdrawiam

Podoba mi się!
7
Nie podoba mi się!
-2

JanuszK

Za zaproszeniem   https://klubdyletantow.blogspot.com

 

 

 

 

#1471617

 

 

 

Jak Święty Jerzy walczy ze smokiem.
Z czerwoną hydrą w Polsce !
Z tysiącem głów agentury,
co wiedzie
Polskę
na 

 

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
0
#1471671

.... napisałeś :

  //To wielkie szczęście , ze mamy w Polsce takiego Człowieka jak Pan Antoni ..... //

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

Tak, to prawda ,co napisałeś.

Kompletny brak lęku przed grasujacym samobójcą i ogromna inteligencja .

Wielka szkoda, że tak mało dziennikarzy , .... nie chce - lub boi się -  GO  wesprzeć .

 

 

 

Podoba mi się!
8
Nie podoba mi się!
-1
#1471620

... dla postaci Pana Antoniego Macierewicza.

W przeciwieństwie do prokuratury wojskowej, ale i także do prokuratury cywilnej oraz całego wymiaru (nie)sprawiedliwości, Pan Antoni nigdy mnie nie zawiódł, a znam się z Nim od czasów lat '80 i stanu wojennego.

Pisałem o Nim 7 maja 2013 roku tutaj: http://niepoprawni.pl/blog/jeszcze-nie-przypisane/z-cyklu-od-mazowieckiego-do-tuska-11-antoni-macierewicz.

Wiem, że jest to dość długi tekst i nie każdy ma tyle czasu, by przeczytać go w całości. Ale jest także nagranie audio, gdzie wykonując jakieś prace w domu, można go spokojnie odsłuchać. Znajdziecie ten materiał na YouTube tutaj: https://www.youtube.com/watch?feature=player_detailpage&v=avGbLqycDSk

 

Pozdrawiam,

 

  
 

Podoba mi się!
7
Nie podoba mi się!
0

___________________________
"Pisz, co uważasz, ale uważaj, co piszesz". 

© Satyr


 

#1471650

Dzięki za linki.

Jeśli pozwolisz, to chciałbym używać ich treści do usuwania kłamstw mainstreamu.

Pozdrawiam

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
0

Tylko ta myśl ma wartość, która przekona kogoś jeszcze

#1471661

... zalinkowanego tekstu, jak również nagrania audio. Podaj tylko źródło, bo to jest efekt mojej wielogodzinnej pracy.

 

Pozdrawiam,

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
0

___________________________
"Pisz, co uważasz, ale uważaj, co piszesz". 

© Satyr


 

#1471669

Witaj

To w pełni zrozumiałe i naturalne.

Tylko w wielowątkowych i rozbudowanych notkach,

linki źródłowe podaję w ostatniej części.

Również z tego powodu, że chcąc przedstawić złożony problem,

trzeba działać niejako hasłowo.

A podane linki pozwalają Czytelnikom swoją wiedzę ugruntować

i poszerzyć.

Dzięki i pozdrawiam

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
0

Tylko ta myśl ma wartość, która przekona kogoś jeszcze

#1471696

Dzięki za ten link o p. Antonim... :-)

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
0

Przemoc nie jest konieczna, by zniszczyć cywilizację. Każda cywilizacja ginie z powodu obojętności wobec unikalnych wartości jakie ją stworzyły. — Nicolas Gomez Davila.

#1471702

.... jestem rad, że mamy - jeśli nie tożsamą - to podobną opinię o panu A. Macierewiczu.

Jeśli można coś zasugerować ? ....

Czy mógłbyś zaplanować i przeprowadzić rozmowę/wywiad z panem Antonim - oczywiście pod egidą NP.pl

pozdrawiam i życzę spokojnego, przedświatecznego czasu.

M.

ps.

.... dzięki za linki - oczywiście skorzystam .

Podoba mi się!
7
Nie podoba mi się!
0
#1471706

Witajcie

 

Nie chce mi sie teraz grzebać w archiwach, ale onegdaj, w momencie zmasowanego ataku na pana Antoniego popełniłem artykuł obronny, gdzie starałem się wykazać, że od początku do końca (oby ten koniec przyszedł jak najpóźniej), że Macierewicz jest politykiem wybitnym i niezłomnym.

Przejrzałem kilkadziesiąt archiwalnych zdjęć, gdzie młody pan Antoni siedzi z Michniliem, Kuroniem, z Lityńskim, z młodym Tuskiem i wielu, wielu innymi i tak na prawdę, tylko on z tych fotografii nic się niezmienił. Jakiej siły charakteru potrzeba, żeby się nie dać sprzedać, nie dać kupić i pozostać sobą - walczącym antykomunistą.

Stąd taka nienawiść establishmentu. Wiedzą, że z Macierewiczem interesów robić się nie da. I wbrew temu, jak go rysują, to nie jest ponury oszołom. To jeden z bardziej logicznych i systematycznych ludzi.

 

Ja go podziwiam.

 

Pozdrawiam

Podoba mi się!
7
Nie podoba mi się!
0

JanuszK

Za zaproszeniem   https://klubdyletantow.blogspot.com

 

 

 

 

#1471707

... mam ją w planie, ale tuż przed 10 maja br. tj. przed wyborami prezydenckimi. Wówczas Pan Antoni będzie miał wiele ciekawych wątków do omówienia, chociażby związanych z Bredzisławem Komoruskim.

 

Tobie również życzę spokoju w przedświątecznej gorączce
i wyciszenia duchowego w Wielkim Tygodniu,

 

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
0

___________________________
"Pisz, co uważasz, ale uważaj, co piszesz". 

© Satyr


 

#1471712

Na głębszym poziomie, to jest przesłanie do leminżych zwojów.

Popatrzcie, jak wyglądają i zachowują się przedstawiciele

kadr dowódczych wojska.

Popatrzcie i przemyślcie, czy chcecie się bronić przed agresją

putina.

A co do honoru kadry oficerskiej.

Czy ktokolwiek tylko normalny, wchodziłby w struktury

dowodzenia pod dowództwem Wolskiego?

Czy jakikolwiek honorowy człowiek nie palnąłby sobie, albo

Wolskiemu w łeb, dowiedziawszy się o jego historii

w sowieckich służbach?

A egzemplarze które poprowadziły konferencję.

Wyprodukowane i zaprogramowane do wykonania zadań.

Pozbawione inteligencji, aby nie szkodziła wytycznym

politbiura.

Podoba mi się!
7
Nie podoba mi się!
-1

Tylko ta myśl ma wartość, która przekona kogoś jeszcze

#1471626

Pamiętać nazwiska tych prokuratorów, oficerów, sędziów, ekspertów, znawców, autorytetów, "dziennikarzy", polityków, działaczy, urzędników... Nadejdzie moment, kiedy zmieni się w Polsce świadomość obywateli i skończy się reżim zdradzieckich mediów.

Wszyscy oni nie uciekną do Moskwy i Berlina. Część zostanie tu, w kraju. Wtedy staną przed narodem i odpowiedzą za swoje czyny i słowa. Nie wykpią się klasycznym "musiałem" i "ale ja nie wiedziałem..."

 

 

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
0

pozdrawiam,

Harpoon

#1471642

Skazani zostaną "in absentia" a resztę zrobią służby nowej sprawiedliwej Rzeczypospolitej Polskiej.

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
0

rumjal

#1471645

Na potrzeby kampanii Jego Wysokości Komorowskiego Bredzisława.

A także odwrócenie uwagi od SKOK Pruszków. Temat zastępczy.

Ten szympans pośrodku, w mundurze polskiego oficera ma do dziś probrem z rozróżnieniem trotylu i pasty do butów.

Szef proQrwy wojskowej.

Tak na marginesie. Z relacji mediów, odnośnie katastrofy nad francuskimi Alpami, już następnego dnia po z odnalezieniu czarnej skrzynki rejestrującej rozmowy w kokpicie, zapis był tak dokładny, iż słychać było nawet oddech drugiego pilota.

A co i w jakiej jakości zapisały nasze rejestratory TU 152 M 101.

Товарищ полковник , для которых это невежество ???

Время покажет,

Pozdrawiam blogera i komentatorów

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
0
#1471653

Witaj

 

Pewnie, że to w zamierzeniu była przykrywka. Ale strasznie głupia i prymitywna.

Przecież rozwścieczyła nie tylko mnie, ale zapewne z milion Polaków.

To jakieś próby samobójcze. Kamikadze. Sami się podkładają.

 

Pozdrawiam

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
0

JanuszK

Za zaproszeniem   https://klubdyletantow.blogspot.com

 

 

 

 

#1471709

Zamach w Smoleńsku - Jeszcze raz o ogonie TU-154M 101

Powyższe odkrycie spina w całość zeznania świadków oraz ślady widoczne w terenie i na wraku samolotu.

Potwierdza też rozpad samolotu w powietrzu, piloci jak się okazuje byli naocznymi świadkami tych wydarzeń i walczyli o uratowanie samolotu do końca.

Komisja Millera nie była zdolna do zadania sobie trudu oczyszczenia z zakłóceń ostatnich słów załogi, które w ekspertyzie IES figurują jako krzyk.

(...)

Cytowane za: http://www.pomniksmolensk.pl/news.php?readmore=6593#.VRfgmOHU7Qo

 

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
0

Przemoc nie jest konieczna, by zniszczyć cywilizację. Każda cywilizacja ginie z powodu obojętności wobec unikalnych wartości jakie ją stworzyły. — Nicolas Gomez Davila.

#1471708

Tak jest. Tylko mainstrimowi durnie i politykierska swołocz może sobie myśleć, że piloci spędzili ostatnie chwile na rutynowych manewrach i popijaniu kawy. Oni juz wiedzieli o nieszczęściu i walczyli o życie i samolot.

 

Gdyby był monitoring na poziomie, to wszystko to byśmy już dokładnie znali.

 

Pozdrawiam

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
0

JanuszK

Za zaproszeniem   https://klubdyletantow.blogspot.com

 

 

 

 

#1471710