4 rocznica smoleńskiego zamachu

Obrazek użytkownika kokos26
Blog

Właśnie mija 4 rocznica smoleńskiej zbrodni i zapewne w tak zwanych patriotycznych oraz prawicowych mediach wypunktowane zostaną szczegółowo wszystkie kłamstwa, manipulacje, dezinformacje i oszustwa tych, którzy podawali się za osoby odpowiedzialne i kompetentne by wyjaśnić wszystkie szczegóły tego dramatu i w finale przedstawić je polskiej oraz światowej opinii publicznej.

Cytowane będą wypowiedzi i artykuły fanatycznych obrońców rosyjskich kłamstw i fałszerstw, których symbolem jest dzisiaj generalica Tatiana Anodina szefująca komisji MAK, która na oczach świata posługując się wyjątkowo bezczelnymi zdemaskowanymi już fałszerstwami w „katyńskim” azjatyckim i barbarzyńskim stylu opluwała honor i godność głowy polskiego państwa oraz mundury żołnierzy wojska polskiego. Przypomniana będzie postawa Jerzego Millera i Macieja Laska, lokajów żyrujących kłamliwą wersję zdarzeń.

Nie zabraknie również cytatów z „kublikacji” pewnej znanej wszystkim gazety codziennej, wokół której skupili się wszyscy fanatyczni wyznawcy rosyjskiej sekty „pancernej brzozy”.

Przeważać będzie tak znany nam smutny ton sugerujący, jacy to my Polacy jesteśmy biedni, oszukiwani, osamotnieni i pokrzywdzeni przez świat, a znane nam doskonale prawicowe tytuły będą licytowały się nawzajem w zasługach osiągniętych na polu walki o prawdę na temat przyczyn smoleńskiej tragedii. „To my, jako pierwsi…”, „To my niestrudzenie…”, „To my konsekwentnie przez cztery lata…”, będą chełpiły się gwiazdy prawicowego dziennikarstwa.

Mógłbym wymieniać dziesiątki tytułów tylko moich własnych artykułów napisanych na temat smoleńskiego dramatu, a cała poświęcona tragedii publicystyka Warszawskiej Gazety upoważniałaby nas do tego, aby dołączyć do chóru gardłujących „To My…”. Tylko czy o to chodzi?

 Na moment tylko pozornie zmienię temat i przeniosę się na Ukrainę. Coraz częściej w polskich mediach pojawiają się głosy, głównie wysokich przedstawicieli naszego wojska, krytykujące morale ukraińskiej armii, która nie tylko nie podjęła walki w obronie integralności terytorium własnego państwa, ale można powiedzieć, że na masową skalę zdradziła przechodząc na stronę okupanta i przekazując mu własne uzbrojenie oraz przyjmując rosyjskie paszporty.

W tym miejscu zapytam, czym był zbrodniczy atak na samolot z polskim prezydentem na pokładzie i niemal całym dowództwem polskiej armii dokonany 10 kwietnia 2010 roku?  Czy nie był to atak na polskie państwo?

Jakie jest morale dzisiejszej polskiej armii, która pod rządami obecnej ekipy w dwóch niemal identycznych zamachach pozbawiona została najlepszych i najwyższych wojskowych dowódców wraz ze zwierzchnikiem Sił Zbrojnych RP, śp. Prezydentem Kaczyńskim? Przecież takich strat wśród generalicji, dowódców i najwyższych przedstawicieli władzy Polska nie poniosła nawet w czasie kampanii wrześniowej.

Jaki jest duch bojowy dzisiejszej polskiej armii i jej gotowość do znoszenia trudów i niebezpieczeństw?

W mundurach jakiego wojska występowali i występują prokuratorzy typu Parulski i Szeląg? Czy wyposażony w miedziane czoło były szef BOR gen. Janicki przyodziany w portki z lampasami nosił mundur polski czy ukraiński? Czy znalazł się w III RP, choć jeden oficer typu śp. Ryszard Kukliński, który ryzykując własnym życiem wypowiedziałby prywatną bezwzględną wojnę tej machinie zbrodni i kłamstwa? Być może tacy byli, ale padli oni z rąk „seryjnego samobójcy”.

I na koniec bardzo niewygodne pytanie do nas Polaków. Jakie jest dzisiejsze morale polskiego narodu, który po 10 kwietnia 2010 roku ponownie wyniósł do władzy polityków odpowiedzialnych za smoleńskie kłamstwa, matactwa i dyplomatyczny spisek z odwiecznym wrogiem wymierzony w głowę własnego państwa? Jakie samopoczucie mają dzisiaj wyborcy, którzy ponownie postawili na szkodników i tchórzy, którzy sprawę wyjaśnienia przyczyn naszej największej od czasów wojny dziejowej tragedii powierzyli bandycie z Kremla?

Oczywiście można tłumaczyć się nachalną i antypolską medialną propagandą. Można zrzucać winę na „ruskie serwery”, o których sam niejednokrotnie pisałem.

Ale nic nie zdejmie z nas odpowiedzialności za lekkomyślność, bierność i bojaźliwość, które nie pozwoliły nam pogonić raz na zawsze tej okrągłostołowej hołoty, która prowadzi naszą ojczyzną wprost do unicestwienia.

Ostatnio znajoma opowiadała mi o tym jak wracała kiedyś z urlopu na Mazurach. Była kompletnie spłukana już z pieniędzy, a w baku paliwa miała ledwie tyle by powrócić do domu. Nagle z tyłu samochodu dochodzić do jej uszu zaczęły jakieś dziwne dźwięki i niepokojący stukot.  Jako, że nie zaświeciła się żadna kontrolka, a ona jak to większość kobiet nie za bardzo znała się na mechanizmach, w jakie wyposażony jest samochód postanowiła włączyć radio na ful i kontynuować podróż udając, że nic się złego nie dzieje.

Czy my Polacy czasami nie postępujemy podobnie? Czy zagłuszanie prawdy TVN-nem i Gazetą Wyborczą oraz udawanie, że nic złego się nie dzieje to jest właściwy sposób by szczęśliwie dojechać do własnego polskiego bezpiecznego domu?

Artykuł opublikowany w Warszawskiej Gazecie

Nowy numer ogólnopolskiego tygodnika Polska Niepodległa już w kioskach

Ocena wpisu: 
Twoja ocena: Brak Średnio: 5 (głosów:2)

Komentarze

Komentarz niedostępny

Komentarz użytkownika Kazek został oceniony przez społeczność bardzo negatywnie i jest niedostępny. Nie można go już odkryć. Bardzo nam przykro.. :(

Kazek

#1422234

O, widzę że wierni czytelnicy i fani Agnieszki Kublik oraz słynnej "czerskiej" manipulacji z puszką zadomowili się na niepoprawnych.pl

Ja sie nie muszę "ogarniać", a TY już nie dasz rady "Czlowieku"!!! 

Mam jako gospodarz nieśmiałą prośbę. Nie właź mi tu w tych walonkach

 

Podoba mi się!
12
Nie podoba mi się!
0
#1422235

Nie żartuj Kaziutek. Nie ma takiej opcji żebyś mógł iść na wojnę (no chyba, że  jako V kolumna)  Gdy WKU dowie się co wypisujesz, odrzuci Cię już na pierwszej wstawce . 

 

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
0

NIEPOPRAWNY INACZEJ

#1422239

Wejdz ty dziecko na strone prof. Dakowskiego i odpowiedz na kilka pytan, a potem tutaj z ta propaganda.
Na wojne, NIE. Wojsko jak w Szwajcarii czy innym Izraelu TAK!

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
0

Bogdan

#1422243

Komentarz niedostępny

Komentarz użytkownika Kazek został oceniony przez społeczność bardzo negatywnie i jest niedostępny. Nie można go już odkryć. Bardzo nam przykro.. :(

Kazek

#1422262

tak Kazek to tuba Putina. Nie imputuj Polakom, że rozszarpaliby Rosjan, bo to taka sama nieprawda jak nasz antysemityzm czy faszyzm. Putin jest międzynarodowym bandytą, to jest prawda. Wystarczy prześledzić materiały filmowe, debaty polityczne etc. To nie jest jakaś fobia Polaków, to jest obawa przed powrotem tego co Polskę dotknęło. Twoje komentarze są antypolskie, to widać, słychać i czuć. 

Ty nie polemizujesz, nawet nie próbujesz tego robić. Ty wciskasz nam swój kit, propagandę rosyjską, pojawiającą się coraz częściej na polskich portalach. Czytałem ciekawy artykuł. Estonię  dotknął zmasowany atak hakerów rosyjskich (2008 r), zaraz potem dotknęło to Litwę.  Nie przez przypadek więc w Tallinie powstało centrum obrony przeciwko cyberatakom. Polska jest ostrzegana przed takim atakiem. Przednówkiem takowych ataków są masowe komentarze na portalach politycznych. Komentarze te są prorosyjskie, mają za zadanie mącić i rozbijać jakiekolwiek dyskusje na tematy nieprzychylne Putinowi. Słyszałeś coś o tym?

Polak2013

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
-1

Polak nie pyta ilu jest wrogów, tylko gdzie oni są!

#1422268

jakos nie widac odpowiedzi chocby na jedno pytanie prof. Dakowskiego - i raczej nie bedzie.
O Putinie - dla mnie to wystarczy, ze ma dwojke bohaterow; Katarzyna (caryca zwana tez wielka) i Stalin.
A ty dziecko pisz tu komentarze do tego - ksiazeczke do historii dziecko widzialo?

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
-1

Bogdan

#1422271

Przypominam, że 3 lutego 1998 r., o godzinie 15.13, amerykański samolot antyradarowy, pod dowództwem kapitana Richarda Ashby'ego i z trzema innymi marines na pokładzie (kpt. Joseph Schweitzer, kpt. William Rancy, kpt. Chandler Seagraves), przeciął linę kolejki górskiej w Val di Fiemme. Kabina, w której znajdowało się 20 osób, spadła z wysokości 80 metrów na ziemię. Zginęło 20 osób - 3 Włochów, 7 Niemców, 5 Belgów, 2 Austriaków, 1 Holender i dwójka Polaków: 37-letnia Ewa Strzelczyk i jej 12-letni syn Filip. Po wypadku, samolot, jak gdyby nigdy nic, powrócił do bazy w Aviano, pomimo uszkodzenia skrzydła i ogona. Tylko dzięki szybkiemu działaniu włoskich sędziów, EA-6B Prowler został zarekwirowany i dzięki temu udało się zabezpieczyć resztki liny, które znajdowały się w uszkodzonych częściach samolotu. Tym bardziej, że w bazie już szykowano się do zastąpienia ich nowymi. A teraz troche danych EA-6B Prowler Masa startowa 27,7 t (konstrukcja półskorupowa metalowa-do walki elektronicznej i ECM TU-154 Masa Startowa 102,0 t (konstrukcja metalowa (duralowa), półskorupowa,). Nie trzeba być geniuszem żeby stwierdzić, że nośność skrzydła Tupolewa jest trzy razy większa od Prowlera. Kto ścinał brzozę ten wie, jak drzewo to jest miękkie (miększa jest tylko lipa) A teraz wyobraźcie sobie stalową linę, na której wisi wielotonowa kolejka, mniej więcej o średnicy brzozy na tej wysokości, a potem brzozę. Jeżeli Tupolew ściął brzozę, to nikt z pasażerów tego nawet nie odczuł. 50 ton nośności na jednym skrzydle nie pozostawia na teorii o brzozie suchej nitki.

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
0
#1422273

W Smoleńsku pan był ? - Nie, nie byłem

A kto z komisji był ? - nie pamiętam, notatki gdzieś zgubiłem.

Ktoś był przy sekcjach zwłok ? - Nie, lekarze nie zdążyli

Czy badaliście wrak ? - Nie, Rosjanie nas nie dopuścili

A brzozę badaliście ? - Nie, myśmy ją tylko zmierzyli

. Z jaką dokładnością ? - O dwa metry żeśmy się pomylili

Badaliście czarne skrzynki ? - Tylko kopie, oryginałów Rosjanie nam nie dali.

A kto skopiował ? - Rosjanie skopiowali.

Badaliście wieżę ? - Nie badaliśmy, Rosjanie się nie zgodzili

A taśm z wieży słuchaliście ? - Nie, nawet żeśmy o to nie wystąpili.

A głosu generała, kto robił odsłuchy ? - Był taki jeden ekspert, niestety ciut głuchy

A wracając do brzozy: czym mierzyliście ? - Na oko!

Miejsce złamania oglądaliście ? - Nie, bo było za wysoko

Był trotyl na fotelach ? - Nie było, na nasz węch Ale detektor wykazał... - Detektor to rzęch!

A ekspertyza, czy była jakaś, że brzoza ucięła skrzydło ? - Pytania są tendencyjne, odpowiadać mi zbrzydło...

To skąd właściwie wiecie, co się w Smoleńsku stało ? - To oczywiste przecie, walnęło i się urwało.

Podoba mi się!
9
Nie podoba mi się!
0
#1422275

Ukryty komentarz

Komentarz użytkownika Kazek został oceniony przez społeczność negatywnie. Jeśli chcesz go na chwilę odkryć kliknij mały przycisk z cyferką 2. Odkrywając komentarz działasz na własną odpowiedzialność. Pamiętaj że nie chcieliśmy Ci pokazywać tego komentarza..

twój komentarz

Przednówkiem takowych ataków są masowe komentarze na portalach politycznych.

Komentarze te są prorosyjskie, mają za zadanie mącić i rozbijać jakiekolwiek dyskusje na tematy nieprzychylne Putinowi. Słyszałeś coś o tym?

czy nie przyszło ci do głowy, że może wielu tak po prostu myśli.

 

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
-3

Kazek

#1422296