Rok 2016 rokiem polskich patriotów

Obrazek użytkownika kokos26
Blog

Domyślam się, że większość Czytelników – szczególnie po świątecznym wyciszeniu - ma już dość spektaklu pod tytułem „Trybunał Konstytucyjny”. Jedno jest pewne – fetyszyzacja tego ciała, o którym przez lata niewiele się mówiło miała przekonać tubylczą ludność, że szczególnie po ostatnich przegranych przez system III RP wyborach powinna ona sobie wbić do głów, że to nie demokratycznie powołany sejm i prezydent wybrany przez naród są w tym państwie największą władzą. Oto nad nimi wszystkimi wznosi się jeszcze ostatnia wieżyczka strażnicza, czyli ów żałosny trybunał powołany w czwartym miesiącu stanu wojennego przez Jaruzelskiego. Trybunał, który jest w stanie odstrzelić każde przedsięwzięcie władzy zmierzające do oddania Polski jej obywatelom.

 

Jedno jest pewne. Coraz bardziej zdajemy sobie sprawę, że potrzebna jest nam nowa instrukcja obsługi państwa pisana językiem przystającym do obecnych czasów i zagrożeń. Oczywiście mam na myśli konstytucję. Tak jak przeciętny statystyczny Czytelnik Warszawskiej Gazety nie jestem ani politykiem ani prawnikiem konstytucjonalistą i nie mam pojęcia jak się taką ustawę zasadniczą tworzy. Mogę jedynie spekulować. Wydaje mi się, że w tym celu powinna zebrać się jakaś grupa patriotów złożona z politycznych wizjonerów, uznanych autorytetów oraz prawników i to oni powinni napisać nową ustawę zasadniczą. Kornel Morawiecki powiedział niedawno, że powinien być to akt prawny na miarę XXI wieku, który stanie się wzorem dla innych tak jak kiedyś Konstytucja 3 Maja.

 

Trzeba jednak zadać sobie pytanie czy jest możliwe, aby taka Konstytucja była w stanie ochronić nas przed największymi niebezpieczeństwami, jakie niesie dzisiejszy świat? Czy można w jednym akcie prawnym zabezpieczyć się przed coraz większym i rozszerzającym swój zasięg zagrożeniem? Od dawna widzimy eskalację bardzo niebezpiecznego zjawiska. Oto coraz częściej bez względu na to czy w jakimś państwie zwycięża lewica, prawica czy centrum to ta rzeczywista i realna władza wymyka się bardzo szybko z ich rąk i tak naprawdę trafia w ręce wielkiej finansjery i międzynarodowych korporacji. Za fasadą demokracji odgrywany jest jeden globalny scenariusz. Pod różnymi pretekstami ogranicza się wolność i prawa obywateli przy jednoczesnym wznoszeniu haseł o potrzebie wolności jednostki. Wszędzie neoliberałowie nawołują do ograniczania socjalnej działalności państw i jednocześnie podnoszone są daniny płacone przez społeczeństwa. Na naszych oczach przy akompaniamencie wzniosłych haseł trwa bezczelna eksploatacja – użyję brzydkiego określenia – zasobów ludzkich.

 

Jednym z powodów tego nieuchronnego przechodzenia władzy w ręce międzynarodowej finansjery jest wielka patologia, czyli masowe skorumpowanie europejskich polityków wszystkich opcji. I tak bez różnicy, która partia polityczna wygrywa wybory podlewani jesteśmy raz to sosem lewicowym innym razem prawicowym bądź liberalnym. Jednak ta realna władza trafia zawsze w ręce Międzynarodowego Funduszu Walutowego, Europejskiego Banku Centralnego i Komisji Europejskiej. Jak to się mówiło za komuny: Tak czy owak sierżant Nowak.

Czy nowa nawet najwspanialsza konstytucja jest w stanie uchronić nas przed tymi zagrożeniami? Wierzę, że chociaż w części tak.

 

Sądzę, że przed jednym niebezpieczeństwem może, a przynajmniej powinna ona nas zabezpieczyć. Powinien znaleźć się w niej zapis, który jasno definiowałby, kto może być urzędnikiem państwowym. Takich funkcji nigdy nie powinni pełnić ludzie, co do których istnieje podejrzenie o podwójną lojalność. Jak pisze Ewangelista: Nikt nie może dwom panom służyć, gdyż albo jednego nienawidzić będzie, a drugiego miłować, albo jednego trzymać się będzie, a drugim pogardzi.

Podam tylko jeden, ale bardzo znamienny przykład. Funkcji ambasadora Polski w USA dzięki zapisom nowej konstytucji nie powinien pełnić taki człowiek jak Ryszard Sznepf, który jest jednocześnie członkiem założycielem żydowskiej loży „B’nai B’rith Polin”. Przypomnę komunikat, jaki pojawił się w 2007 roku na stronie ambasady USA w Warszawie: „9 września przy okazji otwarcia nowej loży B’nai B’rith w Warszawie ambasador Victor Ashe spotkał się z działaczami tej organizacji – prezesem Moishem Smithem i wiceprezesem Danem Mariaschinem. Omówiono m.in. sprawę ustawodawstwa dotyczącego zwrotu mienia oraz kwestie związane z Radiem Maryja i Telewizją Trwam”. Inny członek loży, prof. Jan Woleński stwierdził kiedyś na łamach „Polityki”, że: Trzeba utemperować poczynania duchownych względem władz RP.

Czy szef MSZ, Witold Waszczykowski jest pewien lojalności Sznepfa, który oprócz reprezentowania interesów Polski w USA jest jednocześnie członkiem organizacji zwalczającej w Polsce katolicyzm, czyli korzenie, na których wyrosło polskie państwo? Czy człowiek należący do loży, która wspiera środowiska dążące do okradzenia polski z 65 mld dolarów jest odpowiednią osobą na stanowisko ambasadora? Oczywiście szef MSZ może w każdej chwili odwołać Sznepfa, ale z jakichś powodów tego nie robi. Chodzi o to, aby nowa konstytucja całkowicie zablokowała możliwość powoływania takich osób jak Sznepf na ważne stanowiska państwowe.

 

I wreszcie pytanie kluczowe. Czy nawet najwspanialsza i najwznioślejsza konstytucja jest w stanie zabezpieczyć państwo na wypadek zaniku rozsądku w narodzie i utraty przez niego instynktu przetrwania? Miejmy nadzieję rok 2016 roku będzie kolejnym rokiem wielkiego przebudzenia polskich patriotów.

 

Artykuł opublikowany w Warszawskiej Gazecie

Ocena wpisu: 
5
Twoja ocena: Brak Średnio: 5 (głosów:15)

Komentarze

Do przemyslenia :pytanie narodowca do prof Zolla czy chciałby , żyć w kraju, który nie jest w UE, nie ma TK , a ludność ma powszechny dostep do broni. Jakoś niektore kraje europejskie sie obywaja bez TK i UE i nikt ich nie nazwie niedemokratycznymi - patrz: https://www.youtube.com/watch?v=RZ8nS0fijK8

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
0
#1503902

Serdeczne ..pozdrowienia -dla autora!Na wstępie samym..

Obywatela Rzeplińskiego , bez cienia wątpliwości można zaliczyć do - największego przegranego roku 2015..zaraz przed Kopacz Ewą.

Facio miał być : cysorzem..królem..i I-szym sekretarzem ..Władcą nieodwoływalnym.. Kto wie, może i założycielem dynastii Rzeplińskich.. Co tłumaczy, jego nad wyraz pobudliwą inicjatywę ustawodawczą w przygotowywaniu sobie-samemu miejsca królowania, czy urzędowania.

Temu durniowi naopowiadali ..i naopowiadali ..jaki to ON - Rzepliński będzie wielki..wspaniały i nieomylny..I taki- on będzie -  HO...ho.., nad wszystkie HOhohy..

Przyszedł walec historii co to już niejednego Stalina..Putina i Merkel razem wziętych i osobno - tyż.. Rzepliński w błazny poszedł , własną manią wielkości..Po kosmicznemu; zapadłby się w czarną dziurę- jakąś ale - swoją czarną dziurę już ma zajętą- wspieraczami własnej -osobistej wielkości !    Nie jest wykluczone , że Rzepliński jako karnista -aresztuje sam siebie..i jako specjalista od praw ludzkich zwolni się ..też, osobiście..

Państwo poważne znajduje sposób na Rzeplińskiego i w jego i NARODU interesie ucina niezdrowe dla wszystkich wygłupy Rzeplińskich.. No , bo ..skoro, taki wygłup, za nos wodzi państwo.. inne wygłupy szukają TEŻ swojej okazji..Inną rzeczą , że ONI ..inspiratorzy chca uczynic meczennika z prezesa TK..Taka Blidę..albo i jeszcze lepiej..

W Polsce kłopot się robi i to od razu -kłopotliwy..bo ..z nieba , miast kaszki manny... Kijowskie spadają i to na czoło trwającej , przez przypadek -demonstracj,i z przygotowanymi hasłami..

Kijowskie i inne .."Nowoczesne" - Petru..Czas -prask i poparcie 70% .. Najpierw mieliśmy cudaka Tuska imieniem Donald i jego "Polskość to nienormalność"..a teraz Rumuna z importu...

Skąd ONE wszystkie , te przebierańce wyłażą? jakie siły ich wspierają..

A to NIEMCY ..a to NIEMCY - właśnie i gazrura i jedna nitka i druga nitka -GAZRURY..

Tak , moi mili..to nie nasi opozycjoniści , a byli rządzący oglądają się na Niemcy..

To , NIEMCY WYDAJĄ POLECENIA : RZEPLIŃSKIEMU , PO, PSL, I NOWOCZESNEJ..tak uważam..że Niemcy inspirują i logistyczne wspierają ..doradzają..i każdy krok i kroczek -Schetyny czy KOD-u lub Petru jest z nimi uzgodniony Aż po GWna !!!

tak , tak w Niemczech powstał odział GWna..coby było bliżej ..Transfery finansowe..Wicie - rozumicie..

Zatem mamy WOJNĘ.. z iberalesami -jak jasna cholera!! 

To jak za dawnych czasów bywało Niemcy oceniają czy demokracja jest ..lub - nie zagrożona i czy zamach stanu i tych parę innych bzdur które następnie trafiają na łamy -jedynych słusznie.

Gdyby nie wsparcie Niemiec ..to ani Lewicka..ani nawet Kraśko czy Lis..Rzepliński i inne aż po Dąbrowę -daliby sobie spokój.. Opozycja , przeszłaby do opozycji i -już..

Za ta przyczyną ..trochę się dziwię zmianom w mediach , dla przykładu.. Tam, w TVP  już DAWNO powinno być -pozamiatane. 

.Ile czasu jeszcze ..na zasadzie -smrodu po gaciach ..ma patologia trwać..ciąć - i już... My -Polacy nie mamy wyjścia..albo kufajki i nakolanniki i u Niemca za 1/4 ceny całe życie..

W upodleniu i poszturchiwaniu przez ANTIFĘ..i GWna..i GWna..z Onetu wyciekające..

albo w WOLNE NARODY się udamy..

Tu nie ma wyjścia..wybijać się na WOLNOŚĆ..na WOLNOŚĆ.. Nawet jak straty będą..Niech ten koszmar iberalesów się skończy..

Mądry rząd..wie -wie gdzie idzie..I tak gra aby tak ciężko doświadczonemu narodowi , jakim jesteśmy się udało. Że rafy i miny będą .-zawsze są..

Tylko panie Angliku i ty - Moskalu - bez Gibraltaru i ty Jankesie ..bez Jałty..

Miejmy determinację i świadomość, naszego przeznaczenia ..a szczęście jest na wyciągnięcie ręki..

Wystarczy chcieć..

Rąbanka, kaszanka , a bimbru też się napije ..Dzisiaj jest wojna...

Taka prawdziwa - wojna z takim prawdziwym Szkopem w UE odzianym..

Media ...media ...media te regionalne - też ..I PSL..i PSL.. i sądy ..

A czas ucieka ..

A smród po gaciach..się ciągnie..

Pozdrawiam...

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
-1

poko

#1503907

wciąż w morderczym uścisku:

 

 

Ale miejmy nadzieję, że już wkrótce, jak Aleksander Macedoński kiedyś, jednym cięciem miecza rozsupłał Węzeł Gordyjski, tak i MY, POLACY ciachniemy po tych zbrodniczych paluchach dwóch odwiecznych przyjacieli. i........

POLSKA POLSKĄ SIĘ STANIE !

AMEN !

 
Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
0
#1503910

Oto zdrajcy broniący spuścizny Jaruzelskiego i Kiszczaka, by żydo-ubeckim mendom żyło się lepiej.

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
0

Jestem jakim jestem

-------------------------

"Polska zawsze z Bogiem, nigdy przeciw Bogu".
-------------------------

Jestem przeciw ustawie JUST 447

#1503911

Ukryty komentarz

Komentarz użytkownika Równa Babka został oceniony przez społeczność negatywnie. Jeśli chcesz go na chwilę odkryć kliknij mały przycisk z cyferką 2. Odkrywając komentarz działasz na własną odpowiedzialność. Pamiętaj że nie chcieliśmy Ci pokazywać tego komentarza..

..nie potrzeba Kiszczaka i Jaruzelskiego i wyobraż sobie, ze oni nie są z mojej bajki, a ubeckich mend jest i dzisiaj na pęczki, prowokują, po co ?, zresztą to już nie ważne, zło zostało ukarane, sprawiedliwości w jakimś sensie stało się zadość.

Dzisiaj już wiadomo kto jest kim szanowny Jestem Jakim Jestem.

Teraz czekamy na lepsze czasy, bardzo wierzę, że nadejdą dla Niepoprawnych.

 

 

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
-3

Wolność, godność, honor - tego nic nie zastąpi.

 

#1503939

               

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
0
#1503941

Konstytucja Geremka-0 Kwasniewskiego to produkt lewaków i komunistów, potrzeba więc ja zmienić, najlepiej przyjąć nowa ustawe zasadniczą...a co do rozsądku - tego nie da się zapisac i zagwarantować w żadnym dokumencie...

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Yagon 12

#1503984

W kwestii masonów i finansjery trzeba po prostu spenalizować działalność tajnych organizacji. Zmuszeni do jawności przestaną być groźni. Dobrym pomysłem jest symboliczny podatek od każdej operacji finansowej z dotkliwą sankcją za ukrywanie ponieważ utrudnia finansowanie . W jakimś stopniu konieczne rozwiązania już są natomiast niestety dziurawe z powodu braku efektywnych sankcji i narzędzi egzekucji.Nadmiernej tajemnicy bankowej ,braku policji skarbowej itd. Ogólnie mechanizm powinien być taki że jest dużo wolności obywatela ale znacznie mniej wolności dla organizacji. W konstytucji można co najwyżej zastrzec niesprzedawalność i niekupowalność ale i tu chodzi o to by to nie był martwy zapis. Na dzisiaj skoro nikogo nie oburzało ograniczanie wekslem czynnego prawa wyborczego jest z tym bardzo źle.Skoro straty na wizerunku firmy są ważniejsze od wolności słowa skoro nawet są próby żądania rekompensaty za rozpowszechnianie prawdziwych informacji to co nam da zmiana konstytucji?

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
0
#1504096