Muzyczny rekord

Obrazek użytkownika kokos26
Blog

Praktycznie nie zdarza się w branży rozrywkowej, aby jakiś zespół lub wokalista wydał w ciągu jednego roku aż trzy płyty. Jednak świat bił już nie takie rekordy, więc i ten prędzej czy później musiał paść.

Stało to się bieżącego roku w Moskwie. Rosyjska grupa folkowa „MAK” z solistką Tatianą Anodiną wypuściła od 10 kwietnia 2010 roku na polski rynek już trzeci krążek.

Zadziwiające, że rosyjski folk, jako muzyka typowa, charakterystyczna i ograniczona do tamtejszej  społeczności, wzbudził takie uznanie u polskich dziennikarzy muzycznych z TVN24, Gazety Wyborczej i pozostałych wiodących mediów.

Jedni sukces owych płyt upatrują w tym, iż w sesjach nagraniowych wziął udział obiecujący polski muzyk grający w sekcji rytmicznej na tamburynie Edmund Klich. Inni sukces przypisują kontrolowanej improwizacji i łamaniu tabu tego gatunku przez rosyjskich muzyków.

Są też i tacy, którzy popularność grupy instrumentalno-wokalnej „MAK” przypisują reaktywowanemu niedawno Festiwalowi Piosenki Rosyjskiej w Zielonej Górze i wzroście jej popularności szczególnie wśród polskich polityków z partii rządzącej.

Według niepotwierdzonych informacji nie jest to ostatnie w tym roku słowo rosyjskich muzyków, którzy według anonimowych informatorów znowu zamknęli się w studiu nagrań i ciężko pracują nad czwartą płytą.

Brak głosów

Komentarze

Zapewne nie będzie dostępna dla wszyskich melomanów. Wtajemniczeni wspominają że zawiera muzykę taneczną z bogatą dokumentacją instruktażu tańca.Z założenia to krążek tylko dla klubowiczów ,tylko z Polski i tylko dla kół kierujących partią rządzącą. Jak się sprawdzi mają nagrać takie płyty dla innych narodów Europy Wschodniej i Azji Środkowej.

Dycha za poczucie humoru.

Vote up!
0
Vote down!
0
#81818

Jest prawdopodobnym, że ta sama wytwórnia, z której "stajni" wywodzi się MAK, w przyszłych planach wydawniczych rozpatruje możliwość wydania płyty w formie Best Of... znanej grunge'owej grupy USS - er. Co do daty premiery jak również formy i obszaru dytrybucji, na dzień dzisiejszy wiadomo niewiele. Z dość ubogich informacji, jakie można uzyskać z wypowiedzi osób zbliżonych do kręgów twórców wspomnianego przedsiewzięcia, niemal pewnym może okazać się współpraca wydawnicza ze znanym z podejmowania równie śmiałych europejskich projektów zachodnim koncernem.

Pozdrawiam

:/

PS

Dziekuję za inspirujący temat :)

 

 

Vote up!
0
Vote down!
0
#81882