Gorączka

Obrazek użytkownika tutejszy
Blog

Po co mi to wszystko? Polska, naród, ojczyzna, bla, bla, bla. Prowadziłem to spotkanie ze znanym prawicowym naukowcem i do dziś Dziekan mi to pamięta. "Panie Tutejszy, co pan taki radykalny? Nie zasłaniaj się Pan wolnością słowa!"
Jedna akcja, druga akcja, zdawałoby się, że nikt się nie dowie. Kto mógł przewidzieć, że kolega donosi?
Po co to wszystko? Człowiek mógłby zająć się sobą, zrobić karierę, pójść do pracy i zarobić coś dla siebie. Może nie byłoby tylu kłód pod nogami. Przecież można żyć i się nie wychylać

A wystarczy się zapisać tu i tam, pójść na jedno spotkanie, opowiedzieć, że jeden kolega to nawet protest planuje zrobić. Tak jak i o mnie ktoś powiedział.

Jak Janina Jankowska znalazła się na jakiejśtam liście do zwolnienia z pracy za poglądy to cały świat blogerski się zatrząsł, a jak my, zwykli, szarzy tutejsi jesteśmy na różnych listach to obywatelska cisza zalega nad naszymi głowami.

Nikt się za nami nie wstawi, prawicowa nomenklatura pilnuje, by wszystkie dzieci, matki, żony i kochanki zmieściły się na stanowiskach, których powoli zaczyna brakować dla wszystkich. A ja też bym chciał zarobić na swoje utrzymanie, a nie tyrać we dnie i w nocy gdzie się da!

Nadstawiać karku za tych, co na nas nawet nie spojrzą, walczyć za nich i robić na nich za darmo.

Polska? A gdzie to w ogóle jest? Zlepek romantycznych mitów. Czy nie jesteśmy Europejczykami? Ludźmi?

Wolność, równość, braterstwo! Po co nam prawo własności? Nie ufasz własnemu rządowi? Niech żyje pojednanie polsko-rosyjskie! Czy Donald Tusk to nie jest gość, który może poprowadzić nas do świetlanej przyszłości? Zobacz jaki fajny, wysportowany. Na PO głosują ludzie inteligentni, młodzi, nowocześni. Krzyż? Mohery na stos! Pójdę tam, zapiszę się, albo tylko zadeklaruję, że jestem ich człowiek. Będę się ich trzymał!!! Będzie łatwiej, tak trzeba, tak trzeba. Będą mnie cenić, będę tak fajni jak oni. Będę lewicowy! Co jest złego w powszechnej równości, w libertynizmie, w zaspokajaniu swoich żądz? Tak trzeba! Tak będzie łatwiej!
.........................

Nie, nie drodzy Państwo. Wziąłem sobie końską dawkę aspiryny, wypociłem się przez noc i gorączka zeszła.
Tylko w takim stanie można było stracić poczucie smaku i pomyśleć, że po drugiej stronie dałoby się wytrzymać.
Fakty, co prawda, pozostają faktami, ale przecież nie można z tego wywnioskować, że lepiej być moralna kurwą.

Ocena wpisu: 
Brak głosów

Komentarze

Mnie się zdaje, że ktoś mi ukradł Ojczyznę, wlazł do niej z buciorami i się w niej szarogęsi. Tak widzę to, co się dzieje.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#100804

uda wygrać. To co piszesz o Ojczyźnie, N.G. Davila skwitował tak:
"Nasza cywilizacja jest barokowym pałacem, do którego wtargnęła kudłata zgraja"
Ale to wciąż nasz dom. Nie ich.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

---
A na drzewach, zamiast liści...

#100806

Jan Bogatko

kiedy w 1980 roku, na konferencji w radio, w którym wówczas pracowałem, powiedziałem, że komuna w tej formie ma przed sobą góra 10 lat, pękano ze śmiechu.

Jestem porzekonany, że ten koszmar niebawem pryśnie.

Pozdrawiam,

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Jan Bogatko

#100809

Jan Bogatko

aha, na tym pięknym rysuneczku zabrakło innych wodzów lewicy: Adolfa Hitlera i Pol Pota.

Pozdrawiam,

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Jan Bogatko

#100810

teraz decydują się nasze przyszłe losy. Czarno to widzę. Kiedy czytałem Twój gorączkowy tekst przypomniał mi się utwór Herberta. Zresztą - sam do niego nawiązałeś. ALE - SŁUCHAJCIE MOI WSZYSCY KOMBATANCI Z SOLIDARNOŚCI - nam, tym młodym, jest dzisiaj trudniej. Bo czymże was mogli kusić? Golonką? Rozejrzyjcie się - co dzisiaj mają do zaproponowania... Zresztą sam Herbert o tym napisał... Nie dziwię się więc, kiedy kolejna osoba wk... UKŁADAMI w PRAWICY nie dostrzega dla siebie żadnych szans. Bo będzie tak samo, tylko druga strona będzie przy władzy. Przy władzy nominalnie, bo jasne jest, że rząd dusz sprawuje tvn i ludzie z Czerskiej. Tego zmienić oczywiście nikomu nawet do głowy nie przyjdzie... Wybory, wybory :-)

Dlatego wk... mnie takie osoby, które na każdą inicjatywę typu ruch obywatelski kręcą noskiem i powtarzają: pis pis pis... oraz: nie dajcie się sprowokować! Dlaczego nie? Prosta odpowiedź - bo by jeszcze PiS stracił na zmianie systemu :-)

I co ja, czy Tutejszy na to? A dalej się staramy. I robimy ze świadomością, że cóż to może zmienić? Potem zaś jeden czy drugi podczepi się pod jedną czy drugą inicjatywę. Jak wypali naturalnie :-)

Balansujcie dopóki się da, a gdy się już nie da, podpalcie świat!

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Balansujcie dopóki się da, a gdy się już nie da, podpalcie świat!

#100814

Tak, to bardzo intrygujące pytanie. Jak jest po tej drugiej stronie ? Gdzie króluje, kłamstwo i skurwienie, poparte cynizmem, chamstwem, obłudą, idącą pod rękę z podłością i zdradą. A wszystko to w myśl świetlistej idei poprawności, pragmatyzmu i braterstwa.
Nie potrafię na to odpowiedzieć z prostego powodu, żaden z moich przodków mi tego nie przekazał, a ja sprawdzać nie mam zamiaru.

Pozdrawiam

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

NIEPOPRAWNY INACZEJ

#100817

Jan Bogatko

...Każda inicjatywa wspomagająca prawicę jest nie tylko słuszna, ale i konieczna.

Pozdrawiam,

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Jan Bogatko

#100831

A jednak wytrwasz,choć czasami tak trudno od tzw. swoich odbierać pogardę.30 lat wcześniej,3nr legitymacji NZS,zarwane noce,plakaty :Katyń pamiętamy itp.Gdzie chłopaki z tamtych lat?Wtedy brodaci,w wyciągniętych swetrach,zapewnienia,że jeżeli się nie uda,zaczynamy od nowa!Dziś większość z nich ma ciepłe posadki urzędnicze,głosują na PO.Tracę smak,kiedy patrzę na nich,choć moja pensja znacznie odbiega od ich poborów,a i w szafie znajdzie się wyciągnięty sweter.Po tamtej stronie nie da się wytrzymać,jednak po naszej też trudno,żal mi Jarosława,bo kiepskich ma żołnierzy.W moim mieście działacze PIS są żałośni,tylko wiara w dawne ideały kaze mi na nich głosować.Pozdrawiam nostalgicznie

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#100861

a może po prostu część z nich uważa, że ta "wojna" to taki cyrk na pokaz? a może to cyrk na pokaz? jeżeli tak, to niech uważają, bo nie jedna już frakcja rewolucyjna w historii... skoro nie czują, że tu idzie o niepodległość, za to interesują ich posadki po wyborach... ależ to jest smutne :-(

Balansujcie dopóki się da, a gdy się już nie da, podpalcie świat!

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Balansujcie dopóki się da, a gdy się już nie da, podpalcie świat!

#100866