DYKTATURA PROSTAKÓW

Obrazek użytkownika tutejszy
Kraj

Uwierzycie Państwo, że w latach 30 w Niemczech Żydzi szykanowali zwykłych obywateli Republiki Weimarskiej, zaczepiali ich, prowokowali do agresywnych wystąpień, dopuszczali się aktów przemocy? III Rzesza była tylko samoobroną, uwierzycie Państwo? Nie??? A miliony Polaków by uwierzyło.

Demonstracja pod Pałacem Prezydenckim jest przedstawiana jako zabawowa, piknikowa odpowiedź na agresję Obrońców Krzyża.
- Dziadku, dziadku, dlaczego wtedy protestowałeś ?– zapyta się wnuczek za 40 lat.
- To było niebywałe niebezpieczeństwo ze strony tych Krzyżaków, wnusiu… Postanowiliśmy ich zabić śmiechem (cytat autentyczny), pokojowo.
- Dziadku, a czemu w takim razie było potrzebne tylu policjantów?
- Hm… No żeby nas bronić przed agresją modlących się.
- Ale dziadku! Ich była przecież tylko garstka!
- Tak ci się wydaje. Za nimi stała cała władza… no po prostu Jarosława Kaczyńskiego.
- To on wtedy był premierem? – zdziwi się wnuczek
- Yyy… Niezupełnie. Ale no on po prostu, tak wiesz… Zresztą ja tam byłem tylko przypadkowo.
- Ale dziadku! Tu jest napisane, że to ty organizowałeś ten wiec…
- To jest wszystko bardzo skomplikowane wnusiu, kiedyś ci wyjaśnię. A teraz ubieraj się, dziś 10 kwietnia – dzień pojednania polsko – rosyjskiego, spóźnimy się na marsz!

Nie istnieje scenariusz, którego nie można by wmówić naszym rodzimym prostakom. Niestety uwierzą we wszystko, nawet w agresję kilku osób stojących pod Krzyżem, które mają… niby co? Stać tam i różańcami zaczepiać ludzi. Żaden logicznie myślący człowiek w to nie uwierzy. To, że dzieci z wczorajszej nocy zostały wykorzystane przeciwko polskiej prawicy i przeciwko Polsce w ogóle to sprawa oczywista. Zostali też wykorzystani przeciwko samym sobie, bo gdy w Polsce zabraknie ideowych ludzi skłonnych walczyć o to, w co wierzą, to zniknie ostatnia przeszkoda dla naszej wierchuszki dla przejęcia władzy totalnej. A jak kacapy dostaną władzę totalną to i biednym prostakom się oberwie, nie będą tylko rozumieli dlaczego tak się dzieje.

„Syjoniści na Syjon”, „Studenci do nauki” – krzyczał tłum robotników w 1968 roku. Ich wnuki poszły na studia i wczoraj krzyczały analogicznie „Krzyż do Kościoła”, „Mohery na stos”. Czyżby historia się powtarzała na naszych oczach? Tak – ale nie powtarza się sama. Prostactwo istniało zawsze – w średniowieczu wykorzystywali klęski do wszczynania buntów, od XVIII wieku podpisywali się (chyba krzyżykiem właśnie) pod postulatami krwawych rewolucji, a potem byli i są rozgrywkami w rękach polityków. Rozbicie rodziny, kreowanie świata pozbawionego rzeczywistych autorytetów wzmaga proces mnożenia się prostactwa, narasta ich buta i śmiałość, dopuszczają się rękoczynów. Podsycanie prostactwa jest na rękę obecnym władzom, bo łatwo manipuluje się takim zezwierzęconym tłumem, ale w dłuższej perspektywie akceptacja dla prostactwa jest szkodliwa dla całego kraju. My, którzy rozumiemy zajścia pod Pałacem Prezydenckim, musimy się dzielić naszym obrzydzeniem na widok prostactwa. MUSIMY WALCZYĆ NIE TYLKO MERYTORYCZNIE, ALE TAKŻE ESTETYCZNIE!

Nie na darmo doceniał Zbigniew Herbert „Potęgę smaku”, stwierdzając, że zło komunistyczne było zwyczajnie odstraszające swoją brzydotą, tępotą, siermiężnością. Dziś, mimo fasady rozrywkowości i luzactwa, zło jest równie obrzydliwe.
http://wiersze.duno.pl/wiersz,1914,Herbert+Zbigniew-Pot%EAga+smaku.html

Gdy byłem młodszy zastanawiałem się jacy byli hitlerowcy III Rzeszy – że Niemcy wierzyli w takie bzdury, ze dali się tak nastawić i doprowadzić do takiego stanu pełnego nienawiści. Dziś już wiem.

Ocena wpisu: 
Brak głosów

Komentarze

Chwyt retoryczny Panu nie wyszedł, bo niemieccy komuniści i ich bojówki, które bynajmniej nie ograniczały się do noszenia transparentów, to niekoniecznie byli Niemcy.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#78651

A polityka III Rzeszy opierała się na kryteriach etnicznych. Mnie nie interesuje kim byli komuniści niemieccy, to co zrobiła III Rzesza jest nie do obronienia. Polscy Żydzi często też sympatyzowali z komunistami, ale nikt by nie pomyślał o takim rozwiązaniu.

Podtrzymuje swoje zdanie, że nagonka obecna ma pewne korzenie w tamtych nagonkach. Coraz więcej osób to widzi - wystarczy spojrzeć na inne blogi.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

---
A na drzewach, zamiast liści...

#78657

Kryterium narodowościowe bywa dobrym kryterium, bo jednak ludzie się według narodowości grupują, czy się to komuś podoba czy nie. Zawsze lepiej żyć wśród swoich, nieprawdaż?

III RP nie ma korzeni w III Rzeszy. Ma w PRL. Jeśli chce Pan szukać korzeni dzisiejszej nagonki, to zapewne znajdzie je Pan w bierutowskim stalinizmie. Nawet towarzystwo jakby z tych samych rodzin, jakby podobnej narodowości.

FYM za Jadwigą Staniszkis ujął to jednak, moim zdaniem, zgrabniej - to "regulacja przez konflikt" - nakręcany przez spindoktorów w im tylko znanych celach, w którym i obrońcy krzyża, i "młoda, wykształcona" hołota są tylko przedmiotami rozgrywki. Niestety.

Rzecz nie w tym, by tańczyć jak nam zagrają, rzecz w tym by mieć swoich spindoktorów.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#78689

Proszę nie stawiać znaku równości między kryterium etnicznym, a kryterium narodowościowym. Naród to nie ethnos!!! Klasyfikacja narodu na podstawie cech etnicznych jest - jak nazwali to francuscy nacjonaliści, a w Polsce konserwatyści najczystszej próby - NACJONALITARYZMEM, czyli lewackim zjawiskiem mającym korzenie w rewolucji francuskiej ujednolicającej naród pod każdym wzgledem - majątkowym (komunizm), religijnym (ateizm) i etnicznym (Cesarz FRANCUZÓW). Tymczasem nacjonalizm wywodzący się z kręgów prawicowych zakłada przynależność do narodu na podstawie świadomości narodowej, oraz wspólnych korzeniach historycznych.

III RP nie ma korzeni w III Rzeszy, ale zaczyna mieć korzenie w praktykach totalitarnych - można więc przywołać różne analogie w różnych totalnych państwach - ja akurat przywołałem III Rzeszę, ale można podać i Polskę Bieruta i Związek Sowiecki. Jesli Pana drażni moje antyrasistowskie podejście to niech Pan podstawi sobie zamiast w pierwszych zdań w mojej notce inny fragment:

"Czy uwierzycie Państwo, że chłopi ukraińscy w latach 30-tych wykazywali się ogromną agresją i sami prosili się o wielki głód, który miałby ich wymordować? Nie uwierzylibyście Państwo? A miliony Polaków jednak uwierzyło"

Co do dyskusji nad Żydami to nie neguję faktu ich zdecydowanej nadreprezentacji w służbach bezpieczeństwa (głównie na płaszczyźnie oficerskiej rzecz jasna), albo o ich sympatyzowaniu z komunistami w międzywojniu, ale wiem, że robili to nie ze względów etnicznych, ale ze względów kulturowych i cywilizacyjnych (gorąco polecam Feliksa Konecznego, który te subtelności wyjasnia). Hitler nie ukarał komunizujących Żydów, ale ukarał wszystkich Żydów w jakimś akcie odpowiedzialności zbiorowej - to jest niedopuszczalne dla chrześcijanina!!! Przecież trzyletnie dziecko wsadzane do getta nie roznosiło ulotek stalinowskich.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

---
A na drzewach, zamiast liści...

#78723

Polecam przeczytanie ze zrozumieniem "Pojęcia polityczności" Schmitta, zwłaszcza rozróżnienie stasis/polemos, hostis/inimicus.

www.scribd.com/doc/34229720/Carl-Schmitt-Poj%C4%99cie-Polityczno%C5%9Bci-PDF

Zgodnie z Pańską logiką chrześcijanin nie mógłby walczyć na wojnie, bo przecież żaden konkretny Franz czy Helmut z armii przeciwnika nie jest niczemu winien. Myli się Pan.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#78733

ale między eksterminacją a wojną widzę zasadniczą różnicę. Nie ma tu analogii.Franz czy Helmut broniąc Niemców w czasie wojny partycypują w agresji na Polske (przykładowo). A Abraham, który nie interesuje się polityką i jest szewcem niekoniecznie partycypuje w tym, że jakiś procent jego rodaków należy do komunistycznych bojówek. Moze Abraham ich potępia? Nie ma "genu komunizmu", nie jest on zależny od rasowych uwarunkowań lecz kulturowych i cywilizacyjnych.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

---
A na drzewach, zamiast liści...

#78735

ossala
przeciwnikom krzyża z głębi serca życzę:
coraz dłuższych kolejek do lekarza specjalisty
brak zniżek na przejazdy
redukcji w zakładach pracy w związku z prywatyzacją
dopłaty do studiów
konfliktu między posiadaczami torów i pociągów

Może zaczną dostrzegać, ile z tego wolnego, wspaniałego świata mają do dyspozycji.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#78663

Tusk znajdzie wytłumaczenie, dzieci uwierzą we wszystko. Ja tam nie widzę dla nich szansy. Zeszli poniżej pewnego intelektualnego progu, nad który już się wrócić nie da. Słowem: czysty debilizm.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

---
A na drzewach, zamiast liści...

#78666

Na Herberta i "Potęgę smaku" właśnie powoływał się dzisiaj jeden z gości TVP Info, przybijając tym jak pieczęcią swoją wypowiedź o odrazie i pogardzie, jaką budzą w nim "tzw. obrońcy krzyża", niecywilizowani i fanatyczni. Zdumiewa mnie to unisono w mediach - już? tak szybko? Czy nie został naprawdę nikt, kto by się odważył powiedzieć przed kamerami coś innego?

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#78687

coraz mniej nas w Okopach Świętej Trójcy

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

---
A na drzewach, zamiast liści...

#78701

 

 Jak zrozumieja w czym biora udział nie bedzie im tak wesoło. Przeciez poparli władze i jej porzadek w ktorym wszystko ma swoje miejsce . gdy krzyż zostanie zepchnięty do świątyni i na cmentarz przyjdzie kolej na innych. Ten sam szpaler policji który wyznaczył miejsce do skakania innym razem poinstruuje że takiego miejsca w ogóle nie ma. 

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#78712

http://spiritolibero.blog.interia.pl/
chce szukać tak daleko idących analogii dotyczących Żydów i Niemców to radziłbym mu poczytać chociażby o wojnie ekonomicznej wydanej Niemcom przez światowe organizacje żydowskie w marcu 1933 ( DAILY EXPRESS Londyn, 24 marca 1933) a potem próbować naginać chciejstwo wielu żydowskich środowisk do prawdy historycznej.
podpisano - Prostak

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

SpiritoLibero

#78719

chciałbym jednak zauważyć, że ja nie neguję tego o czym Pan pisze. Uważam jednak, że Żydzi wsadzani do gett i obozów koncentracyjnych niekoniecznie musieli być komunistami czy też antyNiemcami z założenia. Powinno się karać winnych, a nie karać "naród, czy też etnos, czy też współwyznawców" winnych.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

---
A na drzewach, zamiast liści...

#78724