Na co nie starcza Ci pieniędzy?

Obrazek użytkownika tutejszy
Kraj

Pracujesz, albo nie pracujesz. Zarabiasz, albo nie zarabiasz. Jeść musisz, mieszkać musisz. Na rachunki starcza, albo nie starcza. Często starcza, ale nie w terminie. Na co jednak nie starcza?

Na dom Ci nie starcza. Duży, murowany, piętrowy. Żebyś uczynił sobie z niego twierdzę, własne i niezależne gniazdo.

Na strzelbę Ci nie starcza. Na taką dwururkę Ci nie starcza, abyś się nie mógł sam bronić, albo postraszyć te łachudry, które pasą się w ławach sejmowych z Twoich, bracie, podatków.

Na pewno nie starcza Ci na maskę przeciwgazową, abyś mógł założyć ją podczas manifestacji, gdy policja - dla Twojego dobra - rozpyli gaz i potraktuje Cię pałką.

Na dalekie podróże Ci nie starcza. Abyś nie mógł zobaczyć jak się żyje w dostatku i abyś nie mógł opowiadać w dalekich stronach, że Polska jest wspaniała, tylko władze k*rwy.

Na prawnika Ci nie starcza. Gdy urzędnik wskaże błąd na fakturze, albo źle sformułowaną umowę - abyś zawsze pamiętał, że to Ty jesteś potencjalnym złodziejem i oszustem.

Na starość Ci nie starcza. Abyś modlił się o zachowanie ZUS-u, choć jego urzędnicy odzierają Twój kraj z dostatku, a w dół ciągną także i Ciebie.

Nie starcza Ci na prywatnego lekarza, ani na wszystkie lekarstwa (przecież umiesz pokroić pigułkę na kawałki). Nie starcza na nowe buty, ale starcza na klej, którym wzmocnisz podeszwę. Na benzynę czasem nie starcza i na bilet. Na kino, teatr, operę i książkę - też nie zawsze starcza, abyś mógł przeczytać w statystykach, że Polacy nie interesują się literaturą i sztuką. Na fryzjera nie zawsze starcza i na nowe ubrania - aby w telewizji zwolennicy wolnej Polski wyglądali jak nieudacznicy.

A jednak starcza na opłacanie policji, która Ci bohatersko wlepi mandat za przejście na czerwonym świetle, ale Ci nie pomoże gdy ukradną Ci samochód, bądź rower. Starcza na opłacenie straży miejskiej, która zgasi Twoje znicze, urzędnika, który wykryje błąd w papierach, oficera ABW, który Cię odwiedzi o 6. rano. Starcza na wypłacenie emerytury UBekowi, na opłacanie wakacji w Dolomitach (nie Twoich wakacji, oczywiście). Starcza na gaz ziemny od Rosjan i na dotacje dla "Krytyki Politycznej".

Szanujmy się. Niech nam w tym roku starczy determinacji, by ta władza przestała robić z nas niewolników. To oni nas pogrążają swoim nieudacznictwem, by potem powiedzieć: jesteście za mało zaradni.

Dźwigamy na swoich barkach cały ciężar niewydolnego państwa. Obudźmy poczucie wartości w tych Polakach, którzy przestali wierzyć w możliwość lepszego życia. To nie jest ich wina. Od moralnego powstania z kolan i od przywracania godności zaczynało się obalanie niesprawiedliwej władzy.

Tutejszy

Ocena wpisu: 
Brak głosów

Komentarze

Tak się nauczyłam żyć i działać (zgodnie z prawem, rzecz jasna), że na ZUS nie płacę już złotówki, a i z moich podatków policja niewiele ma, chyba, że złotówkę na gazetę.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#161472

 - Daję dychę ! -

Pozdrawiam .

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

hejabar

#161479

Wszyscy płacimy podatki na sabotowane i dezorganizowane ustawicznie siły zbrojne.
Niektórym wystarcza też funduszy , choć wcale zamożni nie są , na kupno wyposażenia i opłacenie szkoleń we własnym zakresie; A także determinacji i zapału aby podnosić poziom wyszkolenia. Samodzielnie - to nie NSR.

http://www.youtube.com/FormacjaSlask

Z tą , jak i z innymi grupami, miałem przyjemność współpracować.
Mówią o sobie "hajery" - nie bez racji...
http://www.youtube.com/FormacjaSlask#p/a/f/1/OOkNxOn3WZk

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Nie jestem pewien czy podążam we właściwym kierunku , więc na wszelki wypadek nie zbaczam z kursu.

#161482

Mniej jest tego na co starcza.Panie Kolego,podziwiam Pana talent pisarki i pewnie troszkę zazrdoszczę/nie groźnie/.Czytając autentycznych Patriotów na blogach dotarło do mnie jak niesamowicie dużo mamy ludzi z talentem.Pan do nich należy.Dziękuję,to bardzo pomaga.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#161490

plajTformy => koPOmuny nieludzkiego (POurzędniczego)"służbowego" kapitulowania rodziMej gospodarki i (POrządowego) gwałcenia praw OBYWATELSKICH ...

PRAWORZĄDNOŚĆ i SPRAWIEDLIWOŚĆ Przedsiębiorców RP powinna uskrzydlić naRodziny rodziMej gospodarki Polski ...

ponieważ dotychczasowe PObezprawie i niesprawiedliwości -> POlitycznie koOrdynowane przez POrządowych POurzędUNIków ...

uZIEMIAją kapitał ludzki POLSKI => etyko-technologiczne inicjatywy rozwojowe, konstruktywnych poDatników BUDŻETU RP ( żywiącego uRzędy POignoRantów PRAW i konstruktorów lewych KANTÓW antypolskich = anty obywatelskich afer politycznie nieetycznego LUDOBÓJSTWA medycznego)...

Nie nastarczymy do POstarości, podatkowego kapitału pokrywającego KOSZta (POprzestępczości) ...

Społecznego utrzymywania POdatkowego PObezprawia POrządowego = POlitycznie koOrdynowanego korumpowania prokuratorów, sędziów, POministrów -> starczo sterczących PO pachy w kupie parchatej uległości zaległej ( od lat 90-tych) przestępczości (!)- urzędUNIków ?...

Utrzymywanie status quo LUDOBÓJCZEGO POsystemu POkorupcyjnego, POchłania coraz więcej POdatków OBYWATELSKICH ...

NAS nie stać -> NA TO...POwyższe PObezprawie i NASA nie naStarczy...

Pozdrawiam
J.K.

( 09.2009r. Westerplatte o POlityce POlski) POcenzurowana PRAWDA PREMIERA ROSJI WŁ. PUTINA :

”” W STOSUNKACH MIĘDZYNARODOWYCH NIE POWINNIŚMY POSTĘPOWAĆ TAK JAK „LEKARZE” – KTÓRZY ZAKAŻAJĄ PACJENTÓW CHOROBAMI , ABY NA „LECZENIU” ZARABIAĆ””

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#161500

Kiedy pomyślę, że również z moich pieniędzy (chociaż wbrew moim intencjom) gajowy prezydent z "bulem" i zgrają PRL-owskich doradców, premier z armią ministrów-szkodników i speców od PR-u, UB-ecy bez sumienia, lewackie i homoseksualne rzesze chorych na umyśle, TVNowskie klony w szklanym szkiełku, tydzież dożywotnie emerytury byłych prezydentów przynoszących nam tylko wstyd i żenadę... Ci wszyscy zarabiają na nas od lat - to taka mnie złość ogarnia, że aż ciśnienie skacze.

Oni żyją sobie jak paniska, podczas gdy moja rodzina z roku na rok, miesiąca na miesiąc, z dnia na dzień coraz bardziej zaciska pasa!

Rozumiem doskonale i w pełni podzielam frustracje autora. Jednego nie jestem w stanie pojąć; takich, jak my jest pewnie 3/4 społeczeństwa, więc dlaczego te 3/4 nie chce zmienić swojego losu i odebrać tego, co mu się należy - zwykłej sprawiedliwości, normalności i poczucia godności?!

Pozdrawiam. Ursa Minor

ps.Lubię takie teksty (+10)

Ursa Minor

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Ursa Minor

#161626