Z ostatniej chwili: Michnik wyraża poparcie dla Kaczyńskiego!

Obrazek użytkownika tutejszy
Kraj

Nieprawdopodobne? A jednak. Adam Michnik porównując Prawo i Sprawiedliwość do Komunistycznej Partii Polski musiał myśleć właśnie o uznaniu dla partii Jarosława Kaczyńskiego. Dobrze wiemy, że Ozjasz Szechter, ojciec Adama Michnika, był członkiem Komunistcyznej Partii Zachodniej Ukrainy (KPZU).
Kochałem i szanowałem mojego ojca. - pisał Adam Michnik w Gazecie Wyborczej.
http://wyborcza.pl/1,76842,5797810,Adam_Michnik_broni_godnosci_i_prawdy_o_ojcu.html
Wszystkie partie komunistyczne w owym okresie wywodziły się ze wspólnego pnia III Międzynarodówki - sowieckiej organizacji kontrolującej poczynania komunistów na całym świecie. Adam Michnik procesował się niegdyś z IPN-em broniąc "prawdy o ojcu i jego godności" stwierdzając, że jego ojciec nie mógł być szpiegiem ZSRS, był jedynie członkiem KPZU (czyli co? idiotą, który nie wiedział na rzecz kogo działa?)

W każdym razie Adam Michnik bronił dorobku ojca, a tym samym działalności Komunistycznej Partii Zachodniej Ukrainy. Dziś nazywa PiS czymś na podobieństwo Komunistycznej Partii Polski.

Moment, moment... To znaczy się, chyba dobrze, Panie nadredaktorze? Przecież komuna to bohatery, nie? A może odwrotnie? Może Adam Michnik bardziej nienawidzi Kaczyńskiego, niż kochał własnego ojca? I teraz dorobku ojca się wyrzeknie, przyzna, że KPP i KPZU były złe?

Ładny przykład daje nam nadredaktor, skoro w 2008 roku nie widzi nic złego w działalności KPZU, a w 2010 roku komuniści przedwojenni stają się synonimem takiego zła, że już tylko PiS można do nich przyrównać.

A swoją drogą - wywiad z nadrabinem Polski i nadredaktorem wszystkich redaktorów w tygodniku "Wprost" przeprowadził Piotr Najsztub - niegdysiejszy szef konkurencyjnego tygodnika. Ludu drogi! To oni już się zlali oficjalnie w jedną wielką międzynarodówkę?

Źródło: http://wiadomosci.wp.pl/kat,1342,title,PiS-przypomina-Komunistyczna-Partie-Polski,wid,12764387,wiadomosc_prasa.html (przepraszam, że źródłem nie jest "Wprost", ale tej szmaty nie biorę do ręki)

Ocena wpisu: 
Brak głosów

Komentarze

Napisałem bardzo podobny w wymowie tekst. Cóż, byłeś szybszy :)

pozdrawiam

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#94717

Tym razem ja byłem szybszy, zazwyczaj to Pan wygrywa;)

Pozdrawiam

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

---
A na drzewach, zamiast liści...

#94726

Wiadomość z Money.pl
"Rozpowszechnianie płatne razem Gazety Wyborczej, wydawanej przez Agorę, wyniosło w maju 2010 roku 338.035 sztuk i było o 8,7 proc. niższe niż rok wcześniej - wynika z danych Związku Kontroli Dystrybucji Prasy.
Rozpowszechnianie płatne razem Gazety Wyborczej w maju 2010 roku było niższe o 11,5 proc. w stosunku do kwietnia 2010 roku."

Pozdrawiam

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
0
#94725

Sympatyczka p.p. Kaczyńskich
Tak trzymać!!! (a u mnie na dole w śródmiejskim sklepie już tylko jeden egz. GP. Ja już mam, ale jak wykupią, to będę pytać w pn. i wt. dlaczego nie ma, bo pewnie za mało zamawiają ;)

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Sympatyczka p.p. Kaczyńskich

#94730

Na salon24.pl usunięto moją notkę o identycznej treści. Już guru taki lęk wywołuje? A co tu niby jest niepoprawnego?

Salon24.pl to kpina.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

---
A na drzewach, zamiast liści...

#94731

E tam - po prostu mainstream :-) Ktokolwiek miał jeszcze wątpliwości w maju, ten już dzisiaj wątpliwości mieć nie powinien.

Idioci, nic im to nie pomoże - http://niezalezna.pl/artykul/rzadu_skok_na_rzeczpospolita_/40233/1

I to jest najzabawniejsze, Lisicki... lisy i icki...

Uczciwy człowiek po to żyje, aby mieć wrogów.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Balansujcie dopóki się da, a gdy się już nie da, podpalcie świat!

#94735

Szalom24 to juz tylko placforma rrk, mr offa itp.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#94747

 Procesował się z IPN i słusznie bo jego ojca wsadzono do paki nie za szpiegostwo tylko za zdradę państwa. Tak się tylko zastanawiam jaką on ma z tego satysfakcję ? Szpieg czy zdrajca jeden h.. !

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#94754

swego czasu do obejrzenia swojego programu słowami "będzie mowa o waszych, Polacy, wadach narodowych".
To było ładnych parę lat temu, ale zaproponowany podział "wy" - "my" chętnie przyjęłam do wiadomości.
Inna rzecz, że ja Najsztubowi jego wad narodowych nie wytykam, zwłaszcza w jego domu, więc mam tylko chęć na komentarz: "Panie Najsztub, ode mnie wara!"

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#94769