Ursa Minor - blog

Obrazek użytkownika Ursa Minor
Idee

Jako świadek historii, Polka i w końcu zwykły człowiek pamiętający lata komunistycznej Polski, stanowczo protestuję przeciwko represjom dotykającym Pana Krzysztofa Wyszkowskiego.
Pan Krzysztof Wyszkowski jest niekwestionowanym bohaterem, który w czasach komunistycznych nie ugiął się i nie zdradził naszego Kraju, ale odważnie i konsekwentnie mówił prawdę i działał w prawdzie.
Niestety, nie można...

5
Twoja ocena: Brak Średnia: 5 (1 głos)
Obrazek użytkownika Ursa Minor
Ogłoszenie

Drodzy Niepoprawni.

Niewątpliwie wszystkim nam zależy na udziale w uroczystościach upamiętniających II rocznicę tragicznej śmierci Pana Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Lecha Kaczyńskiego, jego Małżonki Marii Kaczyńskiej oraz wszystkich Ofiar katastrofy smoleńskiej. Oczywiście chcemy, jako społeczność Niepoprawnych, włączyć się w tak ważnym dniu do wspólnych obchodów rocznicy, największej...

0
Brak głosów
Obrazek użytkownika Ursa Minor
Ogłoszenie

Żołnierze Armii Krajowej. Bohaterskie Polskie Dzieci, Ofiarne Sanitariuszki, Łączniczki, Powstańcy, Partyzanci, Żołnierze Wyklęci... - wszyscy pisani wielkimi literami.
Męczeni w niemieckich obozach śmierci, gestapowskich kazamatach, w sowieckich kaźniach, ubowskich piwnicach. Zdradzeni, szczuci, więzieni, wieszani po sfingowanych wyrokach albo rozstrzeliwani bez sądu - kulą w tył głowy. Tysiące...

0
Brak głosów
Obrazek użytkownika Ursa Minor
Kraj

Wielka prośba do PT Internautów o rozpropagowanie drogą drugiego obiegu poniżej zamieszczonego stanowiska Stow. Twóców dla Rzeczypospolitej, gdyż w obecnej sytuacji politycznej inne możliwości są raczej mizerne.

***

Oświadczenie Zarządu Stowarzyszenia Twórców dla Rzeczypospolitej w sprawie odmowy dofinansowania Fundacji im. Brata Alberta.

Jesteśmy – Zarząd i członkowie Stowarzyszenia Twórców...

0
Brak głosów
Obrazek użytkownika Ursa Minor
Idee

Warszawa, dn. 25.01.2012r.
Do Pana
Jana Dworaka
Przewodniczącego Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji

LIST OTWARTY STOWARZYSZENIA TWÓRCÓW DLA RZECZYPOSPOLITEJ
Stowarzyszenie Twórców dla Rzeczypospolitej oświadcza, że decyzja Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji, odmawiająca Fundacji Lux Veritatis koncesji na platformie cyfrowej stanowi akt dyskryminacji elektronicznych mediów...

0
Brak głosów
Obrazek użytkownika Ursa Minor
Świat

Oświadczenie wydane przez Stowarzyszenie Twórców dla Rzeczypospolitej w dniu 17.01.2012r. dotyczące sprawy węgierskiej. Oświadczenie to zostało wygłoszone przez członka Stowarzyszenia - pana Tadeusza Sikorę podczas pikiety zorganizowanej przez posłów Prawa i Sprawiedliwości - przed siedzibą Przedstawicielstwa Unii Europejskiej w Warszawie. Autorem tekstu jest pan Grzegorz Braun.

W SPRAWIE...

0
Brak głosów
Obrazek użytkownika Ursa Minor
Świat

Oświadczenie

Naród Węgierski i naród Polski przez 1000 lat historii musiały walczyć o wolność i niepodległość. Nader często walczyliśmy z tym samym wrogiem, lecz nigdy nie walczyliśmy przeciwko sobie. To zbudowało trwałą sympatię między naszymi narodami.
W 1989 r. popełniliśmy takie same błędy: uznaliśmy, że sama zmiana nazwy partii komunistycznej, gnębiącej nasze narody od 1945 r, wystarczy, by...

0
Brak głosów
Obrazek użytkownika Ursa Minor
Idee

Stowarzyszenie Twórców dla Reczypospolitej zaprasza na piąty panel dyskusyjny z cyklu "Jakie elity dla Rzeczypospolitej", zatytułowany "Polska - kondominium, stan europejski czy wolna Rzeczpopolita".

Spotkanie odbędzie się 14. stycznia (w najbliższą sobotę) w klubie Hybrydy, ul. Złota 9 (Warszawa)

Moderatorem panelu jest prof. Zdzisław Krasnodębski.

W dyskusji wezmą udział m.in.:
Anna Fotyga,...

0
Brak głosów
Obrazek użytkownika Ursa Minor
Blog

Szanowni Państwo,

w najbliższą sobotę, tj. 07.01.2012r. Stowarzyszenie Twórców dla Rzeczypospolitej zaprasza na kolejny panel dyskusyjny z cyklu "Jakie elity dla Rzeczypospolitej?".

Spotkanie zatytułowane

"Prezydentury III RP - zmarnowane szanse, wnioski na przyszłość"

poprowadzi Piotr Semka. Wśród panelistów: R.Bugaj, M.Jurek, Ł. Warzecha, P.Zaremba, P. Zyzak oraz
J. Żaryn.
Wśród zaproszonych...

0
Brak głosów
Obrazek użytkownika Ursa Minor
Blog

Otrzymałam sms-a od znajomego, który właśnie jest w trakcie podróży kolejami państwowymi. Jego pociąg jedzie do Gdyni 40 km/h i nie wiadomo, kiedy dotrze do celu. Na liczne pytania o powód tak powolnej jazdy zbulwersowani pasażerowie otrzymali odpowiedź, źe po prostu "maszynista nie zna trasy, dlatego tak wolno prowadzi pociąg".

Gdyby tę informację wysłał mi ktoś mniej zaufany, pomyślałabym -...

0
Brak głosów
Obrazek użytkownika Ursa Minor
Kraj

Stowarzyszenie Twórców dla Rzeczypospolitej wyraża najgłębsze oburzenie i zaniepokojenie zakłóceniem obywatelskich obchodów Święta Niepodległości zamieszkami, sprowokowanymi przez porozumienie organizacji lewicowych, działających ze wsparciem wpływowych mediów, na czele z „Gazetą Wyborczą”. Fakty wskazują jednoznacznie, iż zajścia te były skutkiem prowadzonej od wielu miesięcy oszczerczej...

0
Brak głosów
Obrazek użytkownika Ursa Minor
Blog

Niemczyk Piotr, wnuk S. Cata-Mackiewicza, interesująca postać z cienia polityki.
Wikipedia podaje jego życiorys i warto go przytoczyć, by pokazać typową drogę kariery od opozycjonisty do człowieka władzy, jaką przeszło wielu dzisiejszych prominentów.
Zatem zobaczmy, co ciekawego w życiu spotkało naszego inkryminowanego:
"W latach 1981–1987 studiował na Wydziale Prawa i Administracji...

0
Brak głosów
Obrazek użytkownika Ursa Minor
Blog

Rozmawiajmy o mediach. Rozmawiajmy o kulturze. Rozmawiajmy o zapaści, w jakiej znalazła się III Rzeczypospolita. Niech głos zabierają prawdziwe elity i wszyscy ci, którym na sercu leży troska o sprawy kraju.

Po pierwszym udanym spotkaniu zorganizowanym przez Stowarzyszenie Twórców dla Rzeczypospolitej, które odbyło się 5 listopada, szykuje się następne.

W najbliższą sobotę, 12 listopada 2011 r...

0
Brak głosów
Obrazek użytkownika Ursa Minor
Ogłoszenie

Zewsząd, jak Polska długa i szeroka, słychać narzekania na to, co się dzieje w strefie medialnej. A dzieje się źle, bardzo źle. Cóż jednak wynika z tego lamentu? Rodzą się w mniejszym lub większym bólu media drugoobiegowe, mają one jednak, siłą rzeczy, ograniczony zasięg.
W lipcu tego roku waaadza wycięła (ostatniego z niezależnie myślących) szefa TVP Kultura, dr Krzysztofa Koehlera,...

0
Brak głosów
Obrazek użytkownika Ursa Minor
Kultura

Pomóżcie, bo jeśli nie Wy, to kto?!
Podpisujcie, proszę (i rozsyłajcie info, gdzie się da) apel oraz petycję do władz TVP w sprawie filmu „Historia Roja, czyli w ziemi lepiej słychać”.
Pomóżmy Jerzemu Zalewskiemu w dokończeniu jego filmu, jedynego (jak na razie) obrazu o Żołnierzach Wyklętych. Pokażmy POwcom i wszystkim innym lewakom, jak ważna jest dla nas pamięć o naszych Bohaterach.
Pokażmy...

0
Brak głosów
Obrazek użytkownika Ursa Minor
Idee

„Skoro to usłyszał król Herod, przeraził się, a z nim cała Jerozolima”. [Mt 2,3]. Z wewnętrznym dreszczem czytam te słowa z Ewangelii św. Mateusza, mając w pamięci zarówno wystąpienie ks. Piotra Natanka, jak i reakcje Krakowskiej kurii Metropolitalnej.
Przybycie trzech mędrców ze Wschodu, oznajmiające narodziny z dawna wyczekiwanego Mesjasza, rzuciło blady strach na całą Jerozolimę, na wszystkich...

0
Brak głosów
Obrazek użytkownika Ursa Minor
Idee

Kiedy brakuje słów, pozostaje modlitwa...

***

DZISIAJ, w czwartek, 28 lipca 2011 o godzinie 17:00
w kościele św. Andrzeja Boboli przy ul. Rakowieckiej 61 w Warszawie odbędzie się msza święta za zdrowie pana Krzysztofa Wyszkowskiego, z serdecznymi pozdrowieniami,
Magdalena Lenart, Biuro Zarządu Stowarzyszenia Twórców dla Rzeczpospolitej

***

Mszę św. w intencji pomyślnego przebiegu operacji i...

0
Brak głosów
Obrazek użytkownika Ursa Minor
Kultura

III RP hołubi w swoich mediach tylko tych, którzy z pokorą tulą się do jej piersi, ssąc wraz z mlekiem największe korzyści i profity. Ci, co znają drogę do spiżarni, z głośnym mlaskaniem konsumują reglamentowane konfiturki poklepywani poufale po pleckach, zaś w chwilach wolnych od przytakiwania władzy zasiadają w celebryckich gremiach tego i owego, wygrzewając się w upojnym świetle jupiterów...

0
Brak głosów
Obrazek użytkownika Ursa Minor
Idee

Gorąco proszę wszystkich, którzy popierają uhonorowanie pamięci zmarłej tragicznie pary prezydenckiej, śp. Marii i Lecha Kaczyńskich, aby zamieścili swój komentarz w tej sprawie na stronie internetowej Gazety Krakowskiej. Toczy się walka o zmianę PRL-owskiej Alei Przyjaźni na Aleję imienia Marii i Lecha Kaczyńskich.

Napiszcie parę słów komentarza, możecie tym samym wspomóc nierówną walkę radnych...

0
Brak głosów
Obrazek użytkownika Ursa Minor
Kraj

Prokurator postawił zarzuty studentowi za publiczne manifestowanie rasizmu i nazwanie Tuska Goebbelsem. Student jest felietonistą publikującym w gazetce sympatyków Korony Kielce, mieniących się oryginalną nazwą "Złocisto Krwiści".

Nie rozdzieram szat nad głupotą i brakiem elementarnych zasad kultury, które prezentuje 22-letni chłopak, bo to, co wypisywał o Murzynach jest wysoce niestosowne....

0
Brak głosów
Obrazek użytkownika Ursa Minor
Idee

Jak wielkiego trzeba rozczarowania życiem, aby chcieć z nim skończyć?
Ten tekst będzie smutny, będzie wspomnieniem człowieka, który nie potrafił żyć w obłudzie salonowej Polski.
Nie napiszę o polityce, ale o przyzwoitości i solidarności, a raczej ich braku. Refleksja nad granicą, za którą milczenie staje się przyzwoleniem na hipokryzję, permisywizm, niesprawiedliwość...

Trzy lata temu,...

5
Twoja ocena: Brak Średnia: 5 (1 głos)
Obrazek użytkownika Ursa Minor
Idee

Całkiem niedawno wpadł mi w internetowe oko wywiad przeprowadzony z Panem Sędzią Bogusławem Nizieńskim. Temat tej rozmowy przywołał refleksję nad słabością naszego państwa, jej przyczynach i skutkach, które odczuwamy na co dzień.
Chociaż owa rozmowa miała miejsce kilka lat temu (2006 r.), jednak sprawa prześwietlenia i oczyszczenia z wrogiej agentury naszych władz państwowych, parlamentarzystów,...

0
Brak głosów
Obrazek użytkownika Ursa Minor
Idee

Ogromna prośba o jak najszersze publikowanie na portalach, wśród przyjaciół, znajomych. Trzeba stanąć murem za tymi, którzy mają odwagę domagać się prawdy - głośno i z otwartą przyłbicą. Tym bardziej, kiedy polskie sądy wydają na nich skandaliczne, bezprecedensowe wyroki.

***

W OBRONIE KRZYSZTOFA WYSZKOWSKIEGO I HISTORYCZNEJ PRAWDY
Oświadczenie byłych działaczy Wolnych Związków Zawodowych...

0
Brak głosów
Obrazek użytkownika Ursa Minor
Idee

Proszę, czytajcie i podajcie dalej.
Musimy przygotować się na coraz agresywniejsze ataki i prowokacje. Nie możemy biernie czekać na rozwój wypadków, który zamierza kreaować salon z przydatkami pochodzenia WSI-owego.
Informacja jest podstawą działania i organizowania skutecznego oporu. Musimy mieć jej jak najwięcej, wobec dezinformacji, wręcz dywersji medialanej, którą praktykują siły zarządzające...

0
Brak głosów
Obrazek użytkownika Ursa Minor
Idee

"Czy to łzy, czy ktoś napluł nam w pysk? Obudź się, Polsko!"

Minęło dziewięć bolesnych miesięcy, a my wciąż żyliśmy w posmoleńskiej traumie. Niby nic już nie powinno nas dziwić, w każdym razie nie kolejne markowane posunięcia obecnego rządu i jego koalicjantów. Bo czegóż można się było spodziewać bardziej skandalicznego niż doświadczenia z Krakowskiego Przedmieścia?

Ale kilkadziesiąt godzin temu...

0
Brak głosów
Obrazek użytkownika Ursa Minor
Blog

Te życzenia w moim zamierzeniu powinny mieć wydźwięk smutnej ironii, karykatury naszej wolności. I taki winien być ich właściwy odbiór.
Bo wszystko co się teraz dzieje, czego jesteśmy każdego dnia świadkami jest straszliwie przykre, przerażające! Sprzedano naszą Ojczyznę, a znamienita większość Polaków w swojej krótkowzroczności nie tylko tego nie zauważa, ale, co gorsza, w absolutnym...

0
Brak głosów
Obrazek użytkownika Ursa Minor
Blog

Ludzie dzielą się przede wszystkim na mądrych i głupich (jak mawiał Kaźmirz Pawlak w "Samych swoich"), zaś biorąc pod uwagę inne kategorie także m.in. na tych, którzy śledzą wydarzenia polityczne, chodzą na wybory, uczestniczą w różnych inicjatywach społecznych i politycznych, słowem - myślą i wyciągają (takie czy inne) wnioski. A więc obchodzi ich własne państwo.

Drugą grupę stanowią ci, którzy...

0
Brak głosów