Najlepsze treści blogera

Obrazek użytkownika Ursa Minor
Artykuł

Spotkałem się z zarzutem, że przedstawione przez mnie informacje o kontaktach Lecha Wałęsy z SB już 14-15 grudnia 1970 r, a więc zanim Wałęsa rzucił hasło wyjścia stoczniowców na ulice w celu uwolnienia aresztowanych kolegów, nie są fragmentami dokumentu urzędowego, a może zmyślonymi cytatami lub swobodnymi konfabulacjami.

Przypominam kluczowy fragment:

Wysoki funkcjonariusz Służby Bezpieczeństwa oświadcza, że Danuta Wałęsowa myli się w sprawie regularnych wygranych męża w toto-lotka, a my wszyscy w mniemaniu, że „Rozmowa braci” została sfałszowana:

5
Średnio: 5 (głosów:2)
Obrazek użytkownika Ursa Minor
Notka

OŚWIADCZENIE

Ja, Wacław Auleytner – weteran obrony Warszawy w 1939 roku, powstaniec warszawski, sekretarz Klubu Inteligencji Katolickiej w Warszawie w latach 1956–1972, poseł na Sejm PRL w latach 1972–1984, obecnie emeryt i inwalida wojenny – oświadczam, że utrzymywałem kontakty ze służbami specjalnymi PRL w latach 1949–1984, z różną częstotliwością, pod pseudonimami „Anna” i „Jarosławski”. Jak się dowiedziałem w ostatnich dniach z akt IPN, notatki z moich kontaktów były też najprawdopodobniej sygnowane pseudonimem „Maciek”. Ten pseudonim nie był mi znany.

5
Średnio: 5 (głosów:2)
Obrazek użytkownika Ursa Minor
Audio

Likwidacja Bankowego Tytułu Egzekucyjnego. Tego chcą posłowie PiS. To m.in. przez BTE problemy finansowe miały takie firmy jak Malma czy Optimus

Wniosek, który sformalizowaliśmy w poprawce prawa bankowego ma na celu, po zasięgnięciu opinii ekspertów, odebrać bankom możliwość stosowania BTE - mówił w Poranku Wnet poseł PiS Wiesław Jańczyk.

5
Średnio: 5 (1 głos)
Obrazek użytkownika Ursa Minor
Idee

Jako świadek historii, Polka i w końcu zwykły człowiek pamiętający lata komunistycznej Polski, stanowczo protestuję przeciwko represjom dotykającym Pana Krzysztofa Wyszkowskiego.
Pan Krzysztof Wyszkowski jest niekwestionowanym bohaterem, który w czasach komunistycznych nie ugiął się i nie zdradził naszego Kraju, ale odważnie i...

5
Twoja ocena: Brak Średnio: 5 (1 głos)
Obrazek użytkownika Ursa Minor
Idee

Jak wielkiego trzeba rozczarowania życiem, aby chcieć z nim skończyć?
Ten tekst będzie smutny, będzie wspomnieniem człowieka, który nie potrafił żyć w obłudzie salonowej Polski.
Nie napiszę o polityce, ale o przyzwoitości i solidarności, a raczej ich braku. Refleksja nad granicą, za którą milczenie staje się przyzwoleniem na...

5
Twoja ocena: Brak Średnio: 5 (1 głos)
Obrazek użytkownika Ursa Minor
Inne

Nowela pt.: "Czy Piotr Bączek jest A.Ściosem, agentem, pułkownikiem, manipulatorem opinii publicznej, niszczycielem prawicy itd.?" "rozłazi się" i zatacza coraz szersze kręgi. Tym razem kolejny odcinek na portalu niezalezna.pl
Wklejam na NP w nawiązaniu do polecanki Jinksa http://niepoprawni.pl/content/kombinacja-operacyjna-lazacy-lazarz-wpis-pana-piotra-baczka-na-niezaleznapl , aby przynajmniej w części wyrównać szanse Piotra Bączka na obronę.
Piotr Bączek nie będąc właścicielem portalu, nie ma takich możliwości, jak ŁŁ, aby odeprzeć kłamliwe ataki na swoją osobę.

5
Średnio: 5 (1 głos)
Obrazek użytkownika Ursa Minor
Inne

Znów stara zgraja szczęśliwym trafem,
> bez głów, bez planów, za to z rozmachem
> do żłobu toczy swe tłuste cielska ...
> Idzie Platforma Obywatelska !
>
> Do sądu złodziej śmiało ucieka
> Bo wszak korupcja prawem człowieka!
> Czar PRL-u wraca do formy
> Wdzięczni jesteśmy ludziom z Platformy?!
>
> Zwrot w dyplomacji to rozdział drugi
> Od dziś będziemy świadczyć usługi
> Dla Władimira i dla Angeli.
> Czas na kolanach iść do Brukseli!
>

5
Średnio: 5 (1 głos)
Obrazek użytkownika Ursa Minor
Artykuł

Sąd w USA przyznał gigantyczne odszkodowanie dla oszukanych udziałowców Kraków Business Park.

276 mln dolarów dla Andrew Kozlowskiego i 137 mln dolarów dla Jana Domanusa, mniejszościowych udziałowców spółki, która jest właścicielem sieci biurowców w podkrakowskim Zabierzowie, ma zapłacić m.in. Adam Ś., znany krakowski biznesmen i większościowy udziałowiec spółki KBP z Zabierzowa – tak uznał 31 maja sąd amerykańskiego stanu Illinois.

4
Średnio: 4 (1 głos)
Obrazek użytkownika Ursa Minor
Audio

Z dokumentów Stasi może wynikać, że Czesław Kiszczak mógł być oficerem prowadzącym generała Jaruzelskiego jako agenta Informacji Wojskowej - powiedział w Radiu WNET Piotr Gontarczyk

Gontarczyk mówił o znaczeniu wyborów z 1989 r. - 4 czerwca wiele w Polsce zmienił. Nie chodzi o same wybory, ale ich konsekwencje, to jak komuniści zostali zmiażdżeni pod względem etycznym, moralnym i każdym innym. To była dla nich prawdziwa katastrofa.

2
Średnio: 2 (1 głos)
Obrazek użytkownika Ursa Minor
Artykuł

Kuropaty – miejsce, gdzie NKWD w latach 30. i 40. XX w. dokonywało masowych zbrodni na ludności białoruskiej i polskiej tonie w śmieciach. W pobliżu rozpoczęły się prace budowlane centrum rozrywki, pomimo sprzeciwu białoruskiej prokuratury generalnej.

Na terenie powstającego centrum rozrywki „Bulbash Hall” na Kuropatach, obok miejsc masowych egzekucji ofiar represji z lat 30., wznowiono prace budowlane – podał portal Kresy24.

2
Średnio: 2 (1 głos)

Strony