Najlepsze treści blogera

Obrazek użytkownika Ursa Minor
Inne

Znów stara zgraja szczęśliwym trafem,
> bez głów, bez planów, za to z rozmachem
> do żłobu toczy swe tłuste cielska ...
> Idzie Platforma Obywatelska !
>
> Do sądu złodziej śmiało ucieka
> Bo wszak korupcja prawem człowieka!
> Czar PRL-u wraca do formy
> Wdzięczni jesteśmy ludziom z Platformy?!
>
> Zwrot w dyplomacji to rozdział drugi
> Od dziś będziemy świadczyć usługi
> Dla Władimira i dla Angeli.
> Czas na kolanach iść do Brukseli!
>

5
Średnia: 5 (2 głosy)
Obrazek użytkownika Ursa Minor
Artykuł

Spotkałem się z zarzutem, że przedstawione przez mnie informacje o kontaktach Lecha Wałęsy z SB już 14-15 grudnia 1970 r, a więc zanim Wałęsa rzucił hasło wyjścia stoczniowców na ulice w celu uwolnienia aresztowanych kolegów, nie są fragmentami dokumentu urzędowego, a może zmyślonymi cytatami lub swobodnymi konfabulacjami.

Przypominam kluczowy fragment:

Wysoki funkcjonariusz Służby Bezpieczeństwa oświadcza, że Danuta Wałęsowa myli się w sprawie regularnych wygranych męża w toto-lotka, a my wszyscy w mniemaniu, że „Rozmowa braci” została sfałszowana:

5
Średnia: 5 (2 głosy)
Obrazek użytkownika Ursa Minor
Notka

OŚWIADCZENIE

Ja, Wacław Auleytner – weteran obrony Warszawy w 1939 roku, powstaniec warszawski, sekretarz Klubu Inteligencji Katolickiej w Warszawie w latach 1956–1972, poseł na Sejm PRL w latach 1972–1984, obecnie emeryt i inwalida wojenny – oświadczam, że utrzymywałem kontakty ze służbami specjalnymi PRL w latach 1949–1984, z różną częstotliwością, pod pseudonimami „Anna” i „Jarosławski”. Jak się dowiedziałem w ostatnich dniach z akt IPN, notatki z moich kontaktów były też najprawdopodobniej sygnowane pseudonimem „Maciek”. Ten pseudonim nie był mi znany.

5
Średnia: 5 (2 głosy)
Obrazek użytkownika Ursa Minor
Idee

Jak wielkiego trzeba rozczarowania życiem, aby chcieć z nim skończyć?
Ten tekst będzie smutny, będzie wspomnieniem człowieka, który nie potrafił żyć w obłudzie salonowej Polski.
Nie napiszę o polityce, ale o przyzwoitości i solidarności, a raczej ich braku. Refleksja nad granicą, za którą milczenie staje się przyzwoleniem na hipokryzję, permisywizm, niesprawiedliwość...

Trzy lata temu,...

5
Twoja ocena: Brak Średnia: 5 (1 głos)
Obrazek użytkownika Ursa Minor
Artykuł

Jeśli by sędziowie mogli skazywać na dyby czy pręgierz, to pewnie Wysoki Sąd długo by się nie wahał. W końcu tu o sprawiedliwość, niezależność i bezstronność chodzi... Oczywiście, w wydaniu polskiej Temidy.

***

5
Średnia: 5 (1 głos)
Obrazek użytkownika Ursa Minor
Inne

Nowela pt.: "Czy Piotr Bączek jest A.Ściosem, agentem, pułkownikiem, manipulatorem opinii publicznej, niszczycielem prawicy itd.?" "rozłazi się" i zatacza coraz szersze kręgi. Tym razem kolejny odcinek na portalu niezalezna.pl
Wklejam na NP w nawiązaniu do polecanki Jinksa http://niepoprawni.pl/content/kombinacja-operacyjna-lazacy-lazarz-wpis-pana-piotra-baczka-na-niezaleznapl , aby przynajmniej w części wyrównać szanse Piotra Bączka na obronę.
Piotr Bączek nie będąc właścicielem portalu, nie ma takich możliwości, jak ŁŁ, aby odeprzeć kłamliwe ataki na swoją osobę.

5
Średnia: 5 (1 głos)
Obrazek użytkownika Ursa Minor
Artykuł

Kilka dni temu w jednej z warszawskich kawiarni ukonstytuował się Społeczny Komitet Obchodów Dnia Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”. W skład Komitetu weszło kilkanaście organizacji, stowarzyszeń, powszechnie znanych ze swej działalności na rzecz upamiętnienia ważnych postaci historycznych. W imieniu Prezydium Komitetu zapraszam mieszkańców stolicy i wszystkich, którzy 1 marca w czwartek zechcą tu przebyć, na uroczyste obchody upamiętniające bohaterów podziemia niepodległościowego. Scenariusz uroczystości jest następujący (może ulec jeszcze pewnym modyfikacjom)(...)

5
Średnia: 5 (1 głos)
Obrazek użytkownika Ursa Minor
Idee

Jako świadek historii, Polka i w końcu zwykły człowiek pamiętający lata komunistycznej Polski, stanowczo protestuję przeciwko represjom dotykającym Pana Krzysztofa Wyszkowskiego.
Pan Krzysztof Wyszkowski jest niekwestionowanym bohaterem, który w czasach komunistycznych nie ugiął się i nie zdradził naszego Kraju, ale odważnie i konsekwentnie mówił prawdę i działał w prawdzie.
Niestety, nie można...

5
Twoja ocena: Brak Średnia: 5 (1 głos)
Obrazek użytkownika Ursa Minor
Artykuł

(...)„Gdzieś na przełomie lat 82/83 przywieziono do Łęczycy Władysława Frasyniuka. Przez kilka dni trzymano go oddzielnie, a następnie „dokwaterowano” do nas. Było nas już wtedy ponad dziesięciu i od czasu do czasu zmieniano nam strategicznie cele. Po jednej z takich roszad znalazłem się sam na sam z Frasyniukiem w małej celi z czteroma pryczami. Zastanawiałem się nad celem takiej rozrzutności metrażowej – cele były zwykle przepełnione, tutaj, pomimo dwóch pustych prycz nie dokwaterowano nam nawet wtyczki ( byli tacy).

4
Średnia: 4 (1 głos)
Obrazek użytkownika Ursa Minor
Artykuł

Sąd w USA przyznał gigantyczne odszkodowanie dla oszukanych udziałowców Kraków Business Park.

276 mln dolarów dla Andrew Kozlowskiego i 137 mln dolarów dla Jana Domanusa, mniejszościowych udziałowców spółki, która jest właścicielem sieci biurowców w podkrakowskim Zabierzowie, ma zapłacić m.in. Adam Ś., znany krakowski biznesmen i większościowy udziałowiec spółki KBP z Zabierzowa – tak uznał 31 maja sąd amerykańskiego stanu Illinois.

4
Średnia: 4 (1 głos)

Strony