Najlepsze życzenia z okazji Święta naszej Niepodległości

Obrazek użytkownika Ursa Minor
Blog

Te życzenia w moim zamierzeniu powinny mieć wydźwięk smutnej ironii, karykatury naszej wolności. I taki winien być ich właściwy odbiór.
Bo wszystko co się teraz dzieje, czego jesteśmy każdego dnia świadkami jest straszliwie przykre, przerażające! Sprzedano naszą Ojczyznę, a znamienita większość Polaków w swojej krótkowzroczności nie tylko tego nie zauważa, ale, co gorsza, w absolutnym przekonaniu oklaskuje i wiwatuje na cześć ludzi, którzy za obce srebrniki tej zdrady dokonali! Fatalną konsekwencją tego przeświadczenia będą wyniki najbliższych i zapewne również następnych wyborów obywatelskich. Grając na najniższych emocjach, w haniebny sposób manipulując ludźmi uwiedzionymi złudnymi obietnicami bez pokrycia, dokonuje się ubezwłasnowolnienia, bez ponoszenia za to żadnej odpowiedzialności. Do czasu jednak - i owa konstatacja powinna pomóc przezwyciężyć poczucie bezsilności.

Obecna sytuacja, której jesteśmy tragicznymi uczestnikami wydaje się dramatyczna i zapętlona. Wszystko właściwie wolno nam (czyli opozycji do platformerskiego trendu) przypisać; złe oczy, złe myślenie, złe słowa, choroby psychiczne, nawet mordy polityczne. I to bez żadnych racjonalnych dowodów, bez sądu, bez dania jakiejkolwiek racji. Można zwariować z bezsilności!

Ale, cokolwiek by się nie podziało, musimy utrzymać i pielęgnować NADZIEJĘ. Nadzieję, że złe minie i prawda wypłynie. PRAWDA i NADZIEJA nas umocnią. Przeżyliśmy jako naród tyle okupacji, tyle zaborów, tyle zdrad i oszustw nie tylko obcych, ale współrodaków, a jednak zawsze, nawet w najciemniejszych momentach naszej historii tliła się iskierka nadziei, która w końcu zamieniała się w wielki płomień powstań niepodległościowych, niezgody na niewolę, upokarzającą postawę uniżoności i poddaństwa wobec okupantów. Te akty protestu świadczyły o dążeniu do niepodległości, o naszym niezłomnym duchu wolności i solidarności.

Zachowajmy tę iskierkę i podsycajmy ją, uświęcając pamięć tych wielkich Polaków, którzy za naszą wolność nie zawahali się znosić najcięższych kazamatów, zsyłek i jakże często za swój patriotyzm płacili najwyższą ofiarą krwi.

Serdecznie pozdrawiam, życząc dobrego świętowania 11. Listopada - Święta naszej Niepodległości.

***

Wygwizdać niepodległość!
Filozofowie tylko opisują świat, a powinni zacząć go zmieniać − zaświeciło kiedyś w łepetynie Karolowi Marksowi i wiadomo, co z tego wynikło. To samo zadanie, które Marks postawił filozofii, „Gazeta Wyborcza” stawia swoim dziennikarzom. Nie wystarczy, by opisywali oni świat; nawet gdy go opisują takim, jakim być powinien, a nie jakim jest w rzeczywistości. Gazeta ma ambicję świat zmieniać: inspirować powstawanie ruchów politycznych i eliminować je, wpływać na nominacje personalne, i tak dalej. Jedną z form aktywnego robienia przez gazetę Michnika polityki jest patronowanie jedynie słusznym manifestacjom ulicznym, których często jest − pod pozorem informowania o „spontanicznych inicjatywach” − faktycznym inspiratorem. (...)
http://blog.rp.pl/ziemkiewicz/2010/11/10/wygwizdac-niepodleglosc/
***
W co Rosja gra z Polską i Europą?
Czy Rosji Putina można ufać? Czy UE gwarantuje Polsce niepodległość? Czy grozi nam rusyfikacja Zachodu? Czy Rosja rozgrywa Polskę i Europę? Na te i inne pytania dotyczące geopolitycznej sytuacji Polski w Europie odpowiada w rozmowie z INTERIA.PL prof. Andrzej Nowak - historyk, publicysta, sowietolog, profesor Uniwersytetu Jagiellońskiego, redaktor naczelny dwumiesięcznika "Arcana". (...)
http://fakty.interia.pl/tylko_u_nas/news/jakie-sa-warunki-rosji-putina,1554823,3439
***
Dokończyłam misję mojego Męża - Zuzanna Kurtyka
Janusz nigdy nie jeździł do Rosji. Mówił, że gdyby pojechał, to już by nie wrócił. Nigdy nie traktowałam jego słów poważnie.
Jednak okazało się, że miał rację, ale w jak okrutny sposób się to okazało! Mój Mąż nie dotarł do Katynia. A był tak blisko
http://www.naszdziennik.pl/index.php?dat=20101110&typ=po&id=po61.txt
***
Znana feministka musi przeprosić za swoje słowa o "Misji specjalnej"
Magdalena Środa ma przeprosić za nazwanie "Misji specjalnej" "ubeckim programem". Wyrok jest prawomocny. W listopadzie 2007 roku Magdalena Środa powiedziała w Radiu TOK FM: - Mamy w tej chwili „Misję specjalną”, która jest po prostu, jak się mówi, przepraszam, użyję takiego potocznego, absolutnie bez żadnej odpowiedzialności, słowa: "ubeckim programem". (...)
http://www.fronda.pl/news/czytaj/znana_feministka_musi_przeprosic_za_swoje_slowa_o_misji_specjaln
***
Generał w rękach morderców
Generał został aresztowany na ul. Piotrkowskiej w momencie, gdy wychodził z budynku Wojskowej Komendy Rejonowej. Przewieziono go do Warszawy i osadzono w areszcie śledczym MBP przy ul. Koszykowej. 17 listopada oficer śledczy MBP por. Zygmunt Krasiński zwrócił się do naczelnego prokuratora wojskowego o zastosowanie wobec Augusta Emila Fieldorfa środka aresztu tymczasowego.
Kto usiłuje...
Osadzono go w więzieniu przy ul. Rakowieckiej. Pomimo tortur odmówił współpracy z Urzędem Bezpieczeństwa. 21 listopada Wojskowy Prokurator Naczelnej Prokuratury Wojskowej ppłk Helena Wolińska wydała postanowienie o tymczasowym aresztowaniu generała z artykułu 86: "Kto usiłuje przemocą zmienić ustrój Państwa Polskiego podlega karze więzienia na czas nie krótszy od 5 lat albo karze śmierci".(...)
http://www.polskieradio.pl/39/245/Artykul/274175...
***
MOŁDAWIA UHONOROWAŁA LECHA KACZYŃSKIEGO
http://www.niezalezna.pl/artykul/moldawia_uhonorowala_l_kaczynskiego/41167/1
***
O PATRIOTYZMIE I NIEPODLEGŁOŚCI
http://www.niezalezna.pl/artykul/prezes_pis_o_patriotyzmie_i_niepodleglosci/41179/1

http://mypis.pl/aktualnosci/885-o-niepodleglosci-patriotyzmie-i-marszalku-pilsudskim-w-przededniu-narodowego-swieta-niepodleglosci-rozmawiamy-z-jaroslawem-kaczynskim
***
http://www.youtube.com/watch?v=I5DnYM5I_i4
***

Brak głosów