Popularne treści blogera

Obrazek użytkownika Ursa Minor
Wideo

Podobnie jak po sytuacji na Stadionie Narodowym w internecie szybko tworzą się memy dotyczące tego co wydarzyło się w Warszawie na Trasie Armii Krajowej. To jedno z nich. Mem z delifnami stał się symbolem całego wydarzenia.

W internecie krąży także wypowiedź minister Bieńkowskiej o powodzi:

http://300polityka.pl/news/2013/06/09/to-zdjecie-trasy-ak-stalo-sie-symbolem-sytuacji-w-warszawie/

0
Brak głosów
Obrazek użytkownika Ursa Minor
Artykuł

Spotkałem się z zarzutem, że przedstawione przez mnie informacje o kontaktach Lecha Wałęsy z SB już 14-15 grudnia 1970 r, a więc zanim Wałęsa rzucił hasło wyjścia stoczniowców na ulice w celu uwolnienia aresztowanych kolegów, nie są fragmentami dokumentu urzędowego, a może zmyślonymi cytatami lub swobodnymi konfabulacjami.

Przypominam kluczowy fragment:

Wysoki funkcjonariusz Służby Bezpieczeństwa oświadcza, że Danuta Wałęsowa myli się w sprawie regularnych wygranych męża w toto-lotka, a my wszyscy w mniemaniu, że „Rozmowa braci” została sfałszowana:

5
Średnia: 5 (2 głosy)
Obrazek użytkownika Ursa Minor
Idee

„Skoro to usłyszał król Herod, przeraził się, a z nim cała Jerozolima”. [Mt 2,3]. Z wewnętrznym dreszczem czytam te słowa z Ewangelii św. Mateusza, mając w pamięci zarówno wystąpienie ks. Piotra Natanka, jak i reakcje Krakowskiej kurii Metropolitalnej.
Przybycie trzech mędrców ze Wschodu, oznajmiające narodziny z dawna wyczekiwanego Mesjasza, rzuciło blady strach na całą Jerozolimę, na wszystkich...

0
Brak głosów
Obrazek użytkownika Ursa Minor
Artykuł

Kilka dni temu w jednej z warszawskich kawiarni ukonstytuował się Społeczny Komitet Obchodów Dnia Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”. W skład Komitetu weszło kilkanaście organizacji, stowarzyszeń, powszechnie znanych ze swej działalności na rzecz upamiętnienia ważnych postaci historycznych. W imieniu Prezydium Komitetu zapraszam mieszkańców stolicy i wszystkich, którzy 1 marca w czwartek zechcą tu przebyć, na uroczyste obchody upamiętniające bohaterów podziemia niepodległościowego. Scenariusz uroczystości jest następujący (może ulec jeszcze pewnym modyfikacjom)(...)

5
Średnia: 5 (1 głos)
Obrazek użytkownika Ursa Minor
Blog

Te życzenia w moim zamierzeniu powinny mieć wydźwięk smutnej ironii, karykatury naszej wolności. I taki winien być ich właściwy odbiór.
Bo wszystko co się teraz dzieje, czego jesteśmy każdego dnia świadkami jest straszliwie przykre, przerażające! Sprzedano naszą Ojczyznę, a znamienita większość Polaków w swojej krótkowzroczności nie tylko tego nie zauważa, ale, co gorsza, w absolutnym...

0
Brak głosów
Obrazek użytkownika Ursa Minor
Artykuł

(...)„Gdzieś na przełomie lat 82/83 przywieziono do Łęczycy Władysława Frasyniuka. Przez kilka dni trzymano go oddzielnie, a następnie „dokwaterowano” do nas. Było nas już wtedy ponad dziesięciu i od czasu do czasu zmieniano nam strategicznie cele. Po jednej z takich roszad znalazłem się sam na sam z Frasyniukiem w małej celi z czteroma pryczami. Zastanawiałem się nad celem takiej rozrzutności metrażowej – cele były zwykle przepełnione, tutaj, pomimo dwóch pustych prycz nie dokwaterowano nam nawet wtyczki ( byli tacy).

4
Średnia: 4 (1 głos)
Obrazek użytkownika Ursa Minor
Artykuł

Putin zwraca uwagę na Polskę i na polskie służby już od jakiegoś czasu - mówi w rozmowie w portalem wPolityce.pl Piotr Bączek.

wPolityce.pl: Podano dziś informację, że Władimir Putin zalecił FSB zacieśnić współpracę z polskim kontrwywiadem. O co tak naprawdę chodzi Rosjanom?

0
Brak głosów
Obrazek użytkownika Ursa Minor
Kultura

Pomóżcie, bo jeśli nie Wy, to kto?!
Podpisujcie, proszę (i rozsyłajcie info, gdzie się da) apel oraz petycję do władz TVP w sprawie filmu „Historia Roja, czyli w ziemi lepiej słychać”.
Pomóżmy Jerzemu Zalewskiemu w dokończeniu jego filmu, jedynego (jak na razie) obrazu o Żołnierzach Wyklętych. Pokażmy POwcom i wszystkim innym lewakom, jak ważna jest dla nas pamięć o naszych Bohaterach.
Pokażmy...

0
Brak głosów
Obrazek użytkownika Ursa Minor
Wideo

Gorąco polecam obejrzenie filmu Grzegorza Brauna i Roberta Kaczmarka.

Warto wydać te kilkudziesiąt złotych na płytę, nie tylko ze względu na wartość samego filmu, który pewnie zasili liczbę "półkowników" i w obecnej sytuacji sporo czasu poczeka na publikację w publicznej telewizji.

Wspierajmy niezależnych reżyserów, szykanowanych (w państwie przepełnionym miłością) za odwagę i brak koniunkturalizmu.

Warto obejrzeć!

http://www.youtube.com/watch?v=lEt9xUE3GFo

http://www.youtube.com/watch?v=IVfTSutzf1U&feature=related

0
Brak głosów
Obrazek użytkownika Ursa Minor
Wideo

Janicki, Arabski, Parulski, Klich i co dalej? Gościem Joanny Lichockiej jest Cezary Gmyz.

http://vod.gazetapolska.pl/1120-kierowcageneralszef-bor-wstrzasajace

0
Brak głosów

Strony